ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان 1403 + مدارک و مراحل | irantahsil

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱,۱۳۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۲
شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آگاهی از شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان برای بانوانی که مایل به تجربه مشاغل و همچنین تحصیل در دانشکده‌های افسری و همچنین مشاغل نظامی می‌باشند، بسیار مهم است. سازمان نیروی انتظامی در اطلاعیه ها و فراخوان های مربوط به پذیرش بانوان در دانشگاه افسری از طریق سایت ، ابتدا شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش افراد را منتشر می کند و داوطلبان واجدالشرایط می توانند در آزمون ورودی که به صورت مجرا از کنکور سراسری برگزار می شود شرکت کنند.

افرادی که دارای شرایط جسمانی مناسبی باشند و شرایط اعلام شده را دارند، می توانند در این دانشگاه تحصیل کرده و آینده شغلی آنها تضمین شده خواهد بود. از آنجا که ممکن است در ارتباط با شرایط دانشگاه افسری بانوان سوال و ابهامی داشته باشید، کافی است با شماه 9099075307 تماس بگیرید تا همکاران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل پاسخگوی سوالات شما باشند.

تاریخ ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

👈 دانشگاه افسری بانوان که به عنوان دانشگاه کوثر برای تربیت و تعلیم نیروی انتظامی بنیانگذاری شده، دارای متقاضیان زیادی است. متاسفانه ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه افسری هر سال انجام نمی شود. پیش از ثبت نام در دانشگاه افسری بانوان، شرکت در آزمون ورودی و اطلاع از شرایط و ورود به دانشگاه افری بانوان الزامی است. اما سوال اصلی این است که ثبت نام در آزمون چه تاریخی صورت می‌گیرد؟

👈 برخلاف سایر دانشگاه‌های کشور پذیرش دانشجو در رشته‌های دانشگاه افسری سالانه نیست و هر زمان که احساس نیاز به استخدام نیروی جدید باشد، ثبت نام آغاز می‌شود. متاسفانه دانشگاه افسری چندین سال است که پذیرش نیرو نداشته است.

👈 دانشجویان این دانشگاه پس از قبولی در آزمون و مصاحبه حضوری مجاز به انتخاب رشته می‌شوند. اما با ثبت نام در این دانشگاه آینده شغلی افراد تضمین خواهد شد. به این منظور دانشگاه زمانی که نیاز به جذب پلیس برای نیروی انتظامی داشته باشد، اقدام به پذیرش می‌کند.

👈 از آنجا که زمان مشخصی برای برگزاری آزمون ورودی برای ثبت نام دانشگاه افسری کوثر تعیین نشده است، چندین ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون اطلاع رسانی‌های مربوطه از طریق سامانه police.ir صورت می‌گیرد. از این رو ثبت نام در این دانشگاه متفاوت از سایر دانشگاه ها است و از پیچیدگی خاصی برخوردار می‌باشد. افراد باید قبل از هر چیز با راهنمای ثبت نام آشنایی داشته باشند.

تاریخ ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان بدون کنکور

👈 کلیه بانوانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه افسری می باشند، ابتدا لازم است از شرایط دانشگاه افسری بانوان اطلاعات لازم را کسب نمایند. آنچه در ابتدا لازم است به اطلاع کلیه داوطلبان عزیز برسانیم این است که در مرحله ابتدایی موفق به کسب رتبه مجاز در کارنامه کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه مربوطه شوید.

👈 شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان بدون کنکور را می توان به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی دانست. آن دسته از متقاضیانی که در زمان برگزاری کنکور در جلسه حضور داشته اند و موفق به کسب رتبه مجاز برای قبولی شده اند، لازم است در مراحل بعدی و در مصاحبه عملی که توانایی های جسمانی و همچنین مصاحبه هایی که به صورت مطرح کردن سوالات می باشد شرکت نمایند .

👈 اما نکته مهمی که متقاضیان این دانشگاه لازم است از آن اطلاع یابند، در رابطه با رشته های مختلف این دانشگاه، نحوه مصاحبه و معاینه پزشکی این دانشگاه می باشد. بنابراین قبل از اینکه نسبت به ثبت نام در این دانشگاه اقدام نمایید، بهتر است به طور دقیق اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای اطلاع از رتبه مورد نیاز برای دانشگاه افسری امین بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط عمومی ورود به دانشگاه افسری بانوان

👈 شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان که به صورت عمومی تعریف شده است، برای کلیه داوطلبان به صورت یکسان قرار داده شده است. تمامی متقاضیان این دانشگاه لازم است واجد شرایط دانشگاه افسری بانوان که در ادامه ذکر شده باشند.

✔️برخورداری از سلامت روانی و جسمانی و همچنین رعایت موازین اسلامی

✔️برخورداری از سلامت فیزیکی با توجه به رشته مورد انتخابی

✔️آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند، در صورت کسب رتبه مجاز و صدور کارنامه خواهند توانست در هر یک از رشته های این دانشگاه ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

✔️دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی

✔️پذیرش داوطلبان به صورت نیمه متمرکز و در صورت قبولی انجام مصاحبه نهایی

✔️نداشتن هیچ گونه سوء سابقه برای شرکت کنندگان

✔️نداشتن اعتیاد به هر یک از مواد مخدر

✔️عدم حضور و تعهد به هیچ یک از احزاب و گروه های سیاسی و معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران

شرایط عمومی ورود به دانشگاه افسری بانوان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه افسری بانوان

👈 شرایط دانشگاه افسری بانوان که به صورت اختصاصی برای کلیه شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، تعیین کننده نهایی قبولی یا عدم قبولی و همچنین امکان ورود متقاضیان به این دانشگاه خواهد بود.

✔️برخورداری از معدل  لازم برای شرکت در هر یک از رشته های این دانشگاه الزامی می باشد. حداقل معدل لازم مقطع پیش دانشگاهی یا دیپلم، برای متقاضیان مقطع کاردانی 14 و برای مقطع کارشناسی 16 می باشد.

✔️متقاضیان شرکت کننده نباید هیچ گونه تعهدی به هیچ یک از ارگان ها و یا سازمان های دولتی داشته باشند.

✔️دارا بودن شرایط سنی همچون حداقل سن 17 و حداکثر 20 سال برای شرکت در این آزمون الزامی می باشد.

✔️شرایط جسمانی مورد نیاز همچون دارا بودن قد 160 سانتی متر و تناسب بین وزن و قد داوطلبان از الزامات شرکت در مصاحبه می باشد.

👈 با توجه به اینکه شرایط دانشگاه افسری بانوان به صورت عمومی و اختصاصی تعیین شده است، بنابراین هر یک از متقاضیان لازم است از کلیه این شرایط به صورت دقیق اطلاع یابند.

شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان بدون کنکور

سامانه ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

👈 قبولی در دانشگاه‌های دانشگاه افسری بانوان با استخدام آنها در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی همراه است و داوطلبان می‌توانند پس از شرکت در دوره آموزشی مانند آمادگی جسمانی، دفاع شخصی و گذراندن دوره دروس ارائه شده در مقاطع تحصیلی مختلف به عنوان کادر اداری، افسری و درجه‌داری مشغول به فعالیت شوند.

👈 متقاضیانی که علاقمند به تحصیل در رشته‌های علوم انتظامی و افسری هستند، می‌توانند شانس خود را برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه افسری بانوان کوثر امتحان کنند. ثبت نام دانشگاه افسری به صورت اینترنتی است و داوطلبان می‌توانند پس از بررسی شرایط، برای تکمیل فرم به سایت دانشگاه افسری بانوان مراجعه نمایند.

👈 سامانه ثبت نام دانشگاه افسری یا همان سامانه نیروی انتظامی به آدرس police.ir در دسترس قرار دارد و متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل فرم اسم نویسی اقدام کنند.

برای اطلاع از دانشگاه افسری بانوان در کدام شهر هاست؟ کلیک کنید.

چگونگی ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

👈 ثبت نام در دانشگاه افسری بانوان یا دانشگاه افسری کوثر به شکلی صورت می‌گیرد که استخدام نیروی جدید نیاز باشد. در زمان اعلام شده افراد می‌توانند با آماده‌سازی مدارک زیر اقدام به ثبت نام کنند:

✔️بارگذاری اسکن کارت ملی

✔️بارگذاری اسکن شناسنامه

✔️بارگذاری اسکن عکس پرسنلی

✔️بارگذاری اسکن آخرین مدرک تحصیلی

✔️بارگذاری گواهی اشتغال به تحصیل برای متقاضیان دانشجو

✔️ارائه اسکن مدارک پدر و مادر

✔️ارائه اسکن گذرنامه در صورت وجود

✔️برای ثبت نام افراد باید به سامانه رسمی police.ir مراجعه کنند و در صفحه اصلی بر روی گزینه “ثبت نام متقاضیان استخدام در ناجا” کلیک نمایند.

✔️سپس درگاه و گزینه ثبت نام را انتخاب کرده و پس از مطالعه شرایط و قوانین فرم مربوط را تکمیل نمایند.

✔️در گام آخر نیز برای ارسال مدارک اقدام کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

👈 بانوان برای تحصیل در دانشگاه افسری باید مراحل زیر را طی کنند:

✔️ابتدا باید در مرورگر خود نشانی police.ir را درج کنید.

گام اول ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

✔️در صفحه اصلی سایت اسکرول را به سمت پایین حرکت دهید.

گام دوم ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

✔️در گام بعد بر روی گزینه “لینک خدمت” در گزینه “ثبت نام متقاضیان استخدام در ناجا” کلیک نمایید.

گام سوم ثبت نام دانشگاه افسری بانوان

✔️ در مرحله بعد گزینه ثبت نام را انتخاب کرده و برای تکمیل فرم و ارسال مدارک اقدام کنید تا اسم‌نویسی شما نهایی شود.

رشته‌ های ارائه شده در دانشگاه افسریه بانوان

👈 دانشگاه افسری بانوان یا دانشگاه کوثر دارای رشته‌های متنوعی را ارائه می‌کند و متقاضیان  می‌توانند پس از بررسی شرایط،  بر اساس علاقه‌مندی خود و در صورت نیاز به نیروی جدید استخدام شوند.

👈 پذیرش در رشته‌های دانشگاه افسری بانوان به تعداد نیروی مورد نظر سازمان نیروی انتظامی بستگی خواهد داشت. سازمان نیروی انتظامی در نظر دارد که برای تامین نیروی انسانی خود در بخش‌های راهنمایی رانندگی، انتظامی و آگاهی آزمون ورودی مجزا از کنکور سراسری را در میان داوطلبان رشته‌های علوم انسانی، تجربی و ریاضی برای مقطع کارشناسی برگزار کند.

👈 پذیرش در مقطع ارشد بسته به شرایط جسمانی و روحی فرد داوطلب در گرایش‌های متفاوتی انجام می‌شود.

👈 بیشتر رشته‌های دانشگاه افسری مربوط به حیطه نیروی انتظامی هستند و برخی از فارغ التحصیلان این رشته در بخش آگاهی و اطلاعات، کشف جرائم و راهنمایی رانندگی مشغول به کار می‌شوند.

👈 پس از گذراندن دروس عمومی به شرط داشتن شرایط جسمانی مناسب می‌توانند در گرایش های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

برای اطلاع از ثبت نام در دانشگاه افسری کوثر بانوان کلیک کنید.

مشاوره شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان

👈 داوطلبانی که شرایط دانشگاه افسری بانوان را داشته باشند، می توانند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند. به همین دلیل قبل از هر چیز لازم است که به نکات زیر توجه داشته باشند.

👈 گزینش فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته های مرتبط با رشته های مأموریت های پلیسی از جمله تربیت بدنی خواهد بود.

👈 رشته انتظامی از رشته های نیمه متمرکز محسوب می شود و سازمان سنجش غالباً چند برابر ظرفیت این دانشگاه اقدام به پذیرش متقاضیان خواهد کرد. به این ترتیب آزمون های ورودی که از سوی نیروی انتظامی برگزار می گرد تا قبولی در آن ها به معنی پذیرش نهایی بانوان است.

👈 لازم به ذکر است که آزمون های ورودی صرفا محدود به آزمون های شفاهی نیست و آزمون های عملی، آمادگی جسمانی و تست ورزش نیز برگزار می شود. پس داوطلبان لازم است با آمادگی کامل بدنی و تمرینات منظم در آزمون شرکت نمایند.

👈 آزمون های روانشناسی و بهداری برای سنجش میزان سلامت جسم و روان متقاضیان برگزار خواهد شد.

👈 از جمله مسئولیت های دانش آموختگان دانشگاه افسری بانوان می توان به گشت، بازجویی، تعقیب، دستگیری، حفاظت از اشخاص مهم، ارائه مشاوره و انجام خدمات اداری در کلانتری ها و پیگیری پرونده های پلیس آگاهی اشاره نمود.

👈منابع آزمون دانشگاه افسری کوثر شامل معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، زبان عربی، اطلاعات عمومی و هوش و استعداد تحلیلی است.

👈 پس از قبولی بانوان در آزمون ورودی، شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری الزامی است.

👈 در مصاحبه دانشگاه افسری بانوان سوالات عقیدتی از جمله احکام نماز، روزه و غسل و… و در حوزه سیاسی سوالاتی در مورد اعضای شورای نگهبان، قوه های مجریه، قضاییه و مقننه و وظایف آنها و… مطرح می شود.

👈 در صورت برخورداری از امتیازاتی چون داشتن کارت بسیج فعال، حافظ قرآن، فرزند جانباز از کار افتاده و آزاده، قهرمانان ورزشی، مخترعان، فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان، داشتن مدرک تافل، مدرک از بنیاد ملی نخبگان، می توانید آنها را در مصاحبه ارائه کنید.

👈 از مزایای تحصیل در دانشگاه افسری استخدام در بدو ورود به دانشگاه، دریافت کردن حقوق ماهانه از لحظه ورود، مشغول به کار شدن بعد از اتمام تحصیل، خوابگاه و تحصیل رایگان را می توان نام برد.

مشاوره شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان

خلاصه مطالب

اطلاع از شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان بسیار اهمیت دارد. شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش داوطلبان هر سال از طریق سایت نیروی انتظامی منتشر می شود. در حال حاضر متقاضیان زیادی از میان بانوان نیازمند ادامه فعالیت در نیروی انتظامی هستند. متاسفانه دانشگاه افسری هر ساله به طور منظم پذیرش دانشجو ندارد و صرفا براساس نیاز خود در رشته‌های مختلف اطلاعیه‌های مرتبط با پذیرش افراد را منتشر می‌کند.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در ارتباط با شرایط دانشگاه افسری بانوان و همچنین نحوه ثبت نام در این دانشگاه ارائه کردیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران خبره و مجرب آکادمی ایران تحصیل از طریق تماس با شماره 9099075307 در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

 

4/5 - (68 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام در دانشگاه افسری کوثر باید به چه سامانه ای مراجعه کنیم؟

جهت ثبت نام باید به سایت police.ir مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه افسری بانوان چیست؟

برای ثبت نام باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشید که در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

معدل لازم برای ورود به این دانشگاه چیست؟

حداقل معدل لازم مقطع پیش دانشگاهی یا دیپلم، برای متقاضیان مقطع کاردانی 14 و برای مقطع کارشناسی 16 می باشد.

نظرات

1,132 دیدگاه دربارهٔ «شرایط ورود به دانشگاه افسری بانوان 1403 + مدارک و مراحل | irantahsil»

 1. Avatar photo مریم گفت:

  سلام منظور از عکس پرسنلی چیه؟
  و اینکه این دانشگاه ترمی چقده؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   عکس پرسنلی یعنی عکس سه در چهار این دانشگاه شهریه ندارد

 2. Avatar photo زینب گفت:

  سلام پس دانشگاه کوثر کی دانشجو می‌پذیرد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   فعلا هیچ اطلاعیه ای در خصوص منتشر نشده

 3. Avatar photo فاطمه. گفت:

  اگه من تو دهم ک کرونا بود ۵تا تجدید داشته باشم و امسال پاس کنم و دیپلم بگیرم میشه وارد افسری شد
  معدل هم بالای ۱۴باشه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید مدرک دیپلمتون در رشته های نظری باشد

 4. Avatar photo Mahdia گفت:

  شرمنده باید از طریق کنکور باید وارد دانشگاه شد ؟؟
  یا اینکه آزاد هم میشه
  امسال میشه کنکور ثبت نام کرد؟؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میتوانید بر اساس معدل و با سوابق تحصیلی نیز وارد دانشگاه بشوید

 5. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام در کنکور بانوان
  باید معدل چقدر باشه؟؟
  رشته انسانی هستم.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   داشنگاه افسری کوثر چند سالی هست که پذیرش ندارد

 6. Avatar photo خانم غلامی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته کامپیوتر هستم و بسیجی فعال میتونم وارد نظام بشم ؟؟
  مثل درجه داری یا سپاه؟؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله در رده ی درجه داری امکان ثبت نام خواهید داشت.

 7. Avatar photo مهلا گفت:

  سلام من دیپلم انسانی دارم هم لیسانس رشته حقوق دارم سنم هم ۲۳ کامل نشده بنظرتون با دیپلم برم بهتره یا لیسانس ممنونم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   به دفاتر گزینش مراجعه نمایید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام ارتش

  شرایط استخدام ارتش 1403 + عمومی و اختصاصی گزینش

  شرایط استخدام ارتش 1403 اعلام شد. نیروی زمینی، هوایی، دریایی و نیروی پدافند هوایی ارتش هر ساله از بین متقاضیان دارای شرایط عمومی و اختصاصی برای استخدام در ارتش، آزمونی را برگزار می‌کند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده از...
 • وام ازدواج دانشجویی

  ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 1403 + شرایط، مدارک + مبالغ | راهنما ثبت نام

  امکان ثبت نام وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است. از آنجایی که هزینه‌ های زندگی در دوران دانشجویی یکی از مهم‌‎ترین دغدغه‌های دانشجویان است. برای رفع و کاهش این دغدغه‌‌ها، دانشگاه‌‌ها تسهیلاتی را با عنوان وام...
 • شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها

  شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳

  موضوع مهمی که دانشجویان دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد  و دیگر دانشگاه ها به منظور تغییر محل تحصیل خود باید به آن ها توجه کنند این است که باید در آغاز واجد شرایط لازم باشند. البته لازم است خدمتتان...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور