تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط جدید معافیت کفالت سربازی

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی 1400

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی در این مطلب سایت ایران تحصیل مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به اینکه بسیاری از مشمولان از خدمت سربازی به دلیل طولانی بودن مدت آن و دوری از خانواده و محل زندگی واهمه دارند به دنبال روش هایی برای معافیت از خدمت سربازی و یا کاهش دوران خدمت سربازی از جمله دریافت معافیت کفالت با توجه به شرایط جدید معافیت کفالت سربازی هستند. اما بسیاری از مشمولان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این خصوص موفق نمی شوند. معافیت های از خدمت سربازی عبارت اند از: معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی و معافیت خاص که مشمولان می توانند با کسب اطلاع از نحوه معافیت از خدمت سربازی و دریافت مشاوره در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرند.

 

جهت کسب اطلاع دقیق از قوانین جدید معافیت کفالت سربازی در سال 1400 و چگونگی اخذ معافیت های پزشکی – کفالت – ایثارگری و … از طریق تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی

معافیت کفالت به این معنی است که فرد مشمول خدمت سربازی اگر سرپرستی مادر، پدر، خواهر و یا برادر را بر عهده داشته باشد در صورتی که شرایط جدید معافیت کفالت سربازی 1400 را داشته باشد از خذمت سربازی معاف خواهد شد. در ادامه به بررسی شرایط جدید معافیت کفالت سربازی خواهیم پرداخت.

 

 

هزینه دریافت کارت معافیت سربازی سال 1400

طبق شرایط جدید معافیت کفالت سربازی افرادی که دارای تحصیلات دکتری تخصصی هستند مبلغ یک میلیون و 300 هزار تومان، افراد دارای تحصیلات دکتری حرفه ای مبلغ یک میلیون و 40 هزار تومان، افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد مبلغ یک میلیون 40 هزار تومان، افراد با مدرک کارشناسی مبلغ 325 هزار تومان، افراد دارای تحصیلات فوق دیپلم مبلغ 325 هزار تومان، افراد دارای مدرک دیپلم 130 هزار تومان و افراد دارای مدرک زیر دیپلم مبلغ 97 هزار و 500 تومان برای دریافت کارت معافیت سربازی خود باید پرداخت کنند.

 

در ادامه باید اشاره کرد بر اساس شرایط جدید معافیت کفالت سربازی هزینه دریافت کارت معافیت برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی مبلغ 5000 تومان و مشمولان ایرانی خارج از کشور یک میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود. هزینه دزیافت کارت معافیت های پزشکی نیز مبلغ 130 هزار تومان تعیین شده است.

 

 

فرزندان اولیای معلول با شرایط جدید معافیت کفالت سربازی معاف می شوند

در نشست علنی مجلس در روز چهار شنبه ششم دی ماه سال 96 ماده 26 لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت توسط نمایندگان مجلس بررسی و تصویب شد. طبق ماده 97 که با اکثریت آرای نمایندگان به تصویب مجلس رسید،  یکی از فرزندان اولیائی که خود ناتوان و معلول بوده و یا حداقل دو نفر از فرزندان آن‌ها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت سربازی معاف خواهند شد. طبق تبصره ماده مذکور مشمولانی که از همسر معلول و ناتوان خود سرپرستی می کنند بر اساس شرایط جدید معافیت کفالت سربازی مادامی که سرپرستی آنان را به عهده داشته باشند از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

 

 

نحوه اخذ معافیت کفالت والدین طبق شرایط جدید معافیت کفالت سربازی 

مشمولانی که قصد دارند از معافیت کفالت مادر خود استفاده کنند باید تنها سرپرست مادر خود باشند. مادری که  با توجه به بررسی شورای پزشکی به دلیل وجود مشکلاتی مانند نقص عضو، بیماری و یا محجور بودن نیازمند مراقبت باشد. مشمولان این ماده تا 30 ماه متوالی می توانند از معافیت کفالت موقت استفاده کنند و در صورت احراز شرایط معافیت به طور دائم از خدمت دوره ضرورت معاف می شوند. در کفالت مادر،ملاک رسیدگی فاقد شوهر بودن یا ناتوانی پدر مشمول در سرپرستی است در نتیجه مواردی مانند جوان بودن ،شاغل بودن مادر و  … ، مانع رسیدگی به تقاضای مشمول نیست.

 

بر اساس شرایط جدید معافیت کفالت سربازی متقاضیان دریافت معافیت کفالت پدر باید مدارک را تهیه و به سازمان نظام وظیفه ارسال کنند. پس از آن تاریخی از سمت سازمان وظیفه عمومی تعیین می شود تا متقاضی با در دست داشتن مدارک مرحله دوم در هیئت رسیدگی شرکت کند تا در صورت تایید هیئت رسیدگی معافیت دائم خود را دریافت کند.

 

 

روند رسیدگی به درخواست معافیت کفالت سربازی

مشمولین باید دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را از دفاتر پلیس +10 دریافت کنند سپس باید مدارک مورد نیاز را تکمیل و جمع آوری کنند سپس با مراجعه مجدد به دفاتر پلیس +10 کلیه مدارک مورد نیاز را تحویل دهند. درخواست متقاضی معافیت کفالت توسط سازمان وظیفه عمومی ثبت می شود و بعد از آن مورد بررسی قرار می گیرد. منظام وظیفه اطلاعات مربوط به استعلام ثبت احوال را مورد بررسی قرار می دهد و پس از مدتی دعوتنامه ای را برای حضور مشمول در جلسه هیئت رسیدگی برای او ارسال می کند.

 

مرکز مشاوره و راهنمایی ایران تحصیل به کمک کادر مجرب خود آماده ارائه اطلاعات جامع و راهنمایی های کامل در موضوع شرایط جدید معافیت کفالت سربازی به مشمولان است. پس از مطالعه مقاله شرایط جدید معافیت کفالت سربازی در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر و مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت مشاوره و راهنمایی شرایط جدید معافیت کفالت سربازی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 ( استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط :

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

معافیت کفالت مادر مطلقه

معافیت فرزندان ایثارگر

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

استخدام در سپاه

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی 1400 به چه نحوی میباشد؟

یکی از مهم ترین شرط اخذ معافیت کفالت سربازی 1400 نداشتن غیبت سربازی است که در مقاله بیشتر به ان اشاره کرده ایم.

دانشجوبان چه مدت بعد از تحصیل وارد غیبت سربازی میشود؟

دانشجویان یک سال پس از فراغت تحصیلی اگر خود را معرفی نکنند وارد غیبت سربازی میشود.

شرایط دریافت معافیت کفالت والدین چگونه است؟

مشمولانی که قصد دارند از معافیت کفالت مادر خود استفاده کنند باید تنها سرپرست مادر خود باشند.

برای دریافت معافیت کفالت سربازی به چه مدارکی احتیاج است؟

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت دریافت معافیت کفالت سربازی به مطالعه مقاله بپردازید و در صورت نبود پاسخ مورد نظر با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ایران تحصیل
تماس با مشاور