ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد + قوانین جدید ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۰۳
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲
شرایط انتقالی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که دانشجویان از خود می‌پرسند. معمولا این دانشجویان به هر دلیلی از ادامه تحصیل در دانشگاه مبدا خود ناراضی هستند و به همین دلیل قصد دارند اقدام به ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد نمایند. به همین سبب هر ساله شرایط انتقالی دانشگاه های آزاد در سایت این دانشگاه ها منتشر می‌شود. لذا داوطلبانی که درخواست انتقالی دانشگاه آزاد را دارند می‌توانند با بهره‌گیری از اطلاعات مندرج در این مقاله به ثبت درخواست انتقالی در دانشگاه آزاد پرداخته و کارهای انتقالی خود را انجام دهند.

خوب است بدانید که به دلیل محدودیت پذیرش مهمان بهتر است هر چه سریعتر بر اساس شرایط انتقالی دانشگاه آزاد اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است دانشگاه مبدا با درخواست شما موافقت نکند. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و اولویت پذیرش انتقالی در دانشگاه آزاد  تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

 

? اطلاعیه ?

ثبت انتقالی دانشگاه آزاد نیمسال دوم  1403 – 1402 در سایت منادا فعال شد.

بنر کال تو اکشن

شرایط ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، در سال دو بار برای دانشجویان متقاضی نقل و انتقال باز می‌باشد که معمولا قبل از شروع هر سال تحصیلی دانشجویان با خواندن شرایط و تبصره های انتقالی می‌توانند از آن استفاده کنند. سپس درخواست خود را به صورت اینترنتی در سایت monada.iau.ac.ir ثبت نموده و منتظر پاسخ آن باشند.

دانشجویانی که به دلایل مختلف مایل به تغییر واحد دانشگاهی خود می‌باشند در فرصت نقل و انتقال دانشگاه آزاد که در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می‌گیرد، می‌توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

قبل از ثبت نام، لازم است از شرایط درخواست انتقالی دانشگاه آزاد مطلع شوید و با توجه به مدراک مورد نیاز و شرایط درخواست انتقالی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

شرایط انتقالی دانشگاه ازاد

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و یا میهمانی آن در هر نیمسال تحصیلی اول و دوم برای دانشجویان این دانشگاه فراهم است. برای این کار دانشجویان می بایست از طریق اینترنت به سایت سامانه منادا دانشگاه آزاد مراجعه کنند و فرم های خود را تکمیل نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است مطالعه شیوه نامه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد برای متقاضیان ضروری می باشد تا انتخاب ماده آیین نامه مورد درخواست برای ثبت انتقالی یا میهمانی به درستی انجام پذیرد و از بروز هرگونه خطای احتمالی جلوگیری شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

زمان انتقالی دانشگاه آزاد

تمامی مراحل ثبت و همچنین پیگیری شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت غیر حضوری و کاملا اینترنتی می باشد. سامانه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی monada.iau.ac.ir در طول سال باز می شود و افراد متقاضی می توانند دو بار در طول سال اقدام به درخواست و یا پیگیری شرایط انتقالی دانشگاه آزاد داشته باشند.

این بازه زمانی اصولا از طریق دانشگاه آزاد به صورت دقیق به متقاضیان اعلام می گردد و از طریق سامانه منادا و یا همان نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ابلاغ می گردد.

زمان نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ به صورت زیر می باشد:

نیمسال تحصیلی دانشجویی  ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 
نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲ 29 مرداد ۱۴۰۲
نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۲ 20 آذر ۱۴۰۲

برای ورود به سایت منادا برای ثبت نام کلیک کنید.

زمان انتقالی دانشگاه آزاد

نحوه اقدام برای انتقالی گرفتن از دانشگاه آزاد

با توجه مطالب ذکر شده فوق دانشگاه های آزاد دو مرتبه در سال سامانه نقل و انتقالات خود را برای دانشجویان متقاضی باز می‌کنند تا دانشجویانی که شرایط درخواست انتقالی دانشگاه آزاد را دارا می‌باشند، از طریق سامانه منادا جهت ثبت نام اقدام نمایند.

? اطلاعیه ?

دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که درخواست خود را تنها در زمان مقرر ثبت نمایند و ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند. همچنین قبل از ثبت نام در سامانه azmoon.org از شرایط درخواست انتقالی دانشگاه آزاد به طور کامل اطلاع یابند.

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که، هر گونه درخواست نقل و انتقالی که در هر سامانه و یا سایتی غیر از سامانه منادا صورت گیرد، پیگیری نخواهد شد. همچنین ثبت نام به صورت اینترنتی انجام خواهد گرفت و به درخواست‌های حضوری ترتیب اثر داده نمی شود.

برای مطالعه شرایط و قوانین انتقال دانشجو از خارج به داخل دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

دانشجویانی که دارای شرایط انتقالی دانشگاه آزاد باشند، می‌توانند برای میهمانی و یا انتقال، درخواست خود را در سامانه ثبت نمایند. این شرایط به شرح زیر هستند:

✔️دانشجویان متقاضی نباید به دلایل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه، منع ادامه تحصیل داشته باشند.

✔️دانشجویانی می‌توانند در نقل و انتقالات ثبت نام نمایند که حداقل یک نیم سال را در دانشگاه مبدأ گذرانده باشند. البته این قانون به استثنای واجدین شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت همیشگی که می‌توانند از ابتدا انتقالی یا مهمانی بگیرند، می‌شود.

✔️دانشجویانی می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند که در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته‌ شده‌اند.

✔️دانشجویان دوره‌های خودگردان، منحصراً در واحدهای دوره‌های خودگردان دیگر می‌توانند انتقال یابند.

✔️در دانشگاه مقصد حتماً رشته و گرایش شما باید وجود داشته باشد.

✔️در نیمسال آخر انتقال در هر مقطع تحصیلی ممنوع می‌باشد.

✔️دانشجویان میهمان که قصد اخذ پایان نامه را دارند، تنها با موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد می‌توانند برای این امر اقدام کنند.

✔️در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار امکان انتقال وجود خواهد داشت.

✔️انتقالی و مهمانی در مقطع دکتری تنها با شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت خاص امکان پذیر است.

✔️در دانشگاه های بین المللی انتقال دانشجویان تنها به صورت درون محوری می‌باشد.

✔️امکان انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های خارج کشور به داخل کشور وجود ندارد. آنها برای انتقال به دانشگاه‌های آزاد کشور باید در امتحان قبول شوند.

✔️دانشجویان واحدهای الکترونیکی تنها می‌توانند در واحدهای الکترونیک سایر دانشگاه‌ها ثبت نام نمایند.

✔️برای دانشجویان پژوهش محور امکان انتقال ممنوع است.

✔️امکان انتقال کارکنان و اعضای علمی دانشگاه‌ها به محل خدمتشان وجود ندارد.

✔️دانشجویان اتباع غیر ایرانی در صورتی می توانند به دانشگاه آزاد منتقل شوند که درخواست آن‌ها باید از طریق واحد دانشگاهی مبدا، اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه بررسی و تایید شوند.

? اطلاعیه ?

هنگام ثبت نام حتماً در مورد صحت مدارک خود اطمینان لازم را کسب نمایید زیرا هر گونه اشتباه پس از ثبت درخواست شما، بر عهده دانشجوی متقاضی می‌باشد.

شرایط عمومی انتقالی دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاع از شرایط تغییر رشته دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد

افرادی که می خواهند برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد شرکت کنند می بایست پس از دارابودن شرایط عمومی بر اساس یکی از ماده و تبصره های موجود در مقررات نقل و انتقال و درخواست میهمانی دانشگاه های آزاد اقدام نمایند. همچنین این افراد باید دارای یک یا چند مورد از شرایط اختصاصی نیز باشد تا بتوانند در سامانه منادا ثبت نام کنند. در ادامه این شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت اختصاصی را بررسی می کنیم.

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس ازدواج و متارکه

✔️ چنانچه دانشجویی بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد ازدواج کرده باشد می تواند مدارک لازم را ارائه دهد و برای انتقالی یا مهمانی به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد محل سکونت یا اشتغال همسر خود اقدام نماید.
✔️چنانچه دانشجوی متاهل خانم بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد از همسر خود جدا شود می تواند به شهر محل سکونت خانواده اش درخواست انتقالی و میهمانی دهد.
✔️دانشجویان خانم دارای فرزند در سال اول شیردهی می توانند درخواست میهمانی دهند.

یزاس کسب اطلاع از شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران
✔️ آزادگان، اسرا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها و دانشجویان شاهد در زمان پذیرش می‌توانند با ارائه مدارک لازم به واحد دانشگاه های آزاد انتقالی خود را انجام دهند. همچنین امکان درخواست انتقالی برای این افراد با ارائه مدارک لازم پس از ثبت نام در واحد مبدا نیز امکان پذیر می باشد.
✔️جانبازان ۱۰ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنها و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند می‌توانند با ارائه مدارک نسبت به انجام کارهای انتقالی یا میهمانی خود اقدام کنند.

? اطلاعیه ?

منظور از دانشجویان شاهد پدر، مادر، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر است و مجوز انتقالی یا میهمانی این افراد بعد از تایید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه امکان پذیر می شود.

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد برای دانشجویان باردار بیمار یا معلول
✔️ پس از تایید سازمان بهزیستی و کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید ، روشندل و یا ناشنوا می توانند پس از ثبت نام اولیه در واحد دانشگاهی مبدا از بدو قبولی برای انجام میهمانی دائم اقدام نمایند.
✔️ دانشجویانی که بیماری صعب العلاج آنها تایید شده باشد بعد از تایید کمیسیون نقل و انتقال می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.
✔️ دانشجویان خانم می توانند در زمان دوره بارداری خود و بعد از تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی به دانشگاه‌های دیگر درخواست میهمانی دهند.
✔️ میهمانی دانشجویانی که دارای بیماری های زمینه ای کرونا باشند در صورتی که به تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه برسد امکان پذیر می باشد.
✔️دانشجویان بیماری که امکانات مناسبی در دانشگاه مقصد خود نداشته باشند می توانند پس از تایید مراجع مربوطه درخواست میهمانی یا انتقالی دهند.

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس فوت والدین همسر و یا فرزند

برای دانشجویان متاهل که همسر یا فرزند آنها فوت نماید و یا دانشجویان مجردی که پس از انتخاب رشته محل دانشگاه پدر یا مادر خود را از دست بدهند امکان انتقالی و میهمانی فراهم می باشد.

شرایط اختصاصی میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی
✔️ دانشجویانی که در تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه های آزاد عضویت داشته باشند می توانند با تایید معاونت ورزشی دانشگاه درخواست میهمانی دهند.
✔️ دانشجویانی که در تیم های ملی و فدراسیون های ورزشی عضو هستند می توانند با تایید وزارت ورزش و جوانان و ارائه گواهینامه حضور در مسابقات رسمی، اردو و تمرینات تیم ملی درخواست میهمانی یا انتقالی دهند.

شرایط اختصاصی میهمانی بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری
وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استانداران، سفیران و همسر و فرزندان آنها می توانند در هر نیمسال تا پایان سال تحصیلی که در مسئولیت خود انجام وظیفه می کنند به محل مأموریت یا نزدیکترین شهر به محل اشتغال خود درخواست میهمانی دهند.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

شرایط اختصاصی انتقالی دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی میهمانی برای فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

 فارغ التحصیلان دبیرستان های سازمان سما که حداقل چهار سال آخر دوره تحصیلی خود را در دبیرستان های این سازمان گذرانده باشند می‌توانند بعد از تایید معاونت سما دانشگاه درخواست انتقالی دهند البته باید حداقل ۹۰ درصد از نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب نمایند. همچنین رشته، گرایش و مقطع تحصیلی آنها نیز باید در دانشگاه مورد درخواست دایره باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط میهمانی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس چند دانشجویی
اگر بیشتر از یک نفر از افراد تحت تکفل خانواده به طور همزمان در دانشگاه آزاد تحصیل کند میهمانی یک نفر یا بیشتر به هر یک از واحدهای دانشگاهی با شرط موافقت واحدهای مبدا و مقصد و ارائه مدارک لازم میسر می باشد.

مراحل ثبت درخواست جهت گرفتن انتقالی

مراحل درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

☑️ وارد شدن به سایت نقل و انتقالات دانشجویی به آدرس monada.iau.ir

☑️ مطالعه شیوه نامه نقل و انتقالات و پذیرش آن

☑️ وارد شدن به سایت با استفاده از کدملی و شماره دانشجویی

☑️ مشاهده و تائید اطلاعات

☑️ انتخاب آئین نامه مدنظر جهت ثبت درخواست انتقالی

☑️ انتخاب نوع درخواست

☑️ انتخاب کردن دانشگاه مدنظر و آپلود تمامی مدارک مورد نیاز

☑️ پرداخت هزینه های مورد نیاز

☑️ پذیرش نهایی و دریافت شماره پرونده درخواست انتقالی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری روی لینک کلیک کنید.

تبصره های درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

درخواست میهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد دارای ماده و تبصره های متفاوتی است که در این بخش به برخی از مهمترین موارد شرایط انتقالی دانشگاه آزاد اشاره می کنیم. این موارد به شرح زیر هستند.

شهریه ثابت و متغیر دانشجویان مهمان، توسط واحد مقصد در هر نیمسال اخذ می‌گردد و در زمان مقرر به حساب واحد مبدأ واریز می‌گردد.

دانشجویانی که از بدو ورود میهمانی دائم می‌گیرند، نیازی به ارسال لیست دروس واحدهای اخذ شده برای دانشگاه مبدأ در هر نیمسال ندارند.

دانشجویانی که میهمانی دائم گرفته‌اند، دانشگاه مقصد آن‌ها موظف به ارسال کارنامه تحصیلی آن‌ها در هر نیمسال برای دانشگاه مبدأ می‌باشند.

برخی از رشته‌ها مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاري، مامایی، تربیت بدنی، دامپزشکی و غیره که یکی از شرایط ادامه تحصیل در آن‌ها، داشتن توانایی های جسمی و روحی می‌باشد، این قبیل رشته‌ها می‌بایستی با نظر کمیسیون پزشکی درخواست دانشجویان بررسی گردد.

شما عزیزان می توانید برای ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و اطلاع از تمامی تبصره های آن با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید و اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

برای مطالعه آیین‌ نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

هزینه های نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد دارای هزینه های می باشد، این هزینه ها شامل بررسی کردن مدارک متقاضیان و درخواست های نقل و انتقالات آنها است که با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت بوده است. جزئیات این هزینه ها به شرح زیر است:

هزینه های نقل و انتقالات و مهمانی دانشگاه آزاد

هزینه انتقال دانشجو

کاردانی ششصد هزار تومان
کارشناسی نهصد هزار تومان
کارشناسی ارشد یک میلیون و پانصد هزارتومان
دکترای حرفه ای و متخصص چهار میلیون تومان

هزینه مهمانی دانشجو

کاردانی دویست و پنجاه هزار تومان
کارشناسی چهارصد هزار تومان
کارشناسی ارشد هشتصد هزار تومان
دکترای حرفه ای و متخصص یک میلیون و پانصد هزارتومان

این مبالغ ذکر شده همراه شهریه  به حساب واحد مبدا واریز می شود.

هزینه های نقل و انتقالات

جهت کسب اطلاعات در مورد انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

مدارک انتقالی دانشگاه آزاد

مدارک انتقالی دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد:

مدارک طلاق یا ازدواج تمامی صفحات شناسنامه دانشجو داوطلب و همسر

سند ازدواج دانشجو برای افرادی که پس از قبولی در دانشگاه ازدواج کرده باشند الزامی است.

سند طلاق برای داوطلبین نقل و انتقال که بعد از قبولی جدا شده اند الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای خانواده شهدا و ایثارگر کپی از تمامی صفحات شماسنامه 

شناسنامه والد شهید یا جانباز و یا رزمنده

برگه معرفی نامه از بنیاد شهید

معرفی نامه و یا کارت یگان های رزمندگان

مدارک برای چند دانشجویی شناسنامه تمامی افراد دانشجو خانواده

گواهی اشتغال به تحصیل با مهر معتبر دانشگاه 

مدارک برای جدول همترازی شناسنامه دانشجو

تمامی شرایط جدول همترازی برای دانشجو احراز شود.

مدارک برای فوت والدین، همسر و یا فرزند شناسنامه دانشجو الزامی است.

شناسنامه فرد فوت شده 

گواهی معتبر فوت از سازمان ثبت احوال

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نقل و انتقالات ارشد وزارت بهداشت وارد شوید.

 

نکات مهم ثبت انتقالی دانشگاه آزاد

✔️پس از درخواست انتقالی باید مدارک خود را به صورت کاملا خوانا بارگزاری نماید.

✔️اگر در درخواست خود بخواهید تغییری ایجاد نمایید اگر در زمان ثبت حداکثر 23 ساعت گذشته باشد و هنوز در زمان مقرر شده باشد نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیست، اما اگر از زمان اعلام شده گذشته باشد بایر برای بررسی مدارک هزینه پرداخت نمایید.

✔️برای ثبت درخواست انتقالی خود باید از شماره دانشجویی و کد ملی خود استفاده نمایید.
✔️برای ثبت درخواست بهتر است خودتان اقدام کرده و این کار را به افراد دیگری نسپارید و برای ثبت درخواست سیستم عامل استفاده نمایید از تلفن همراه استفاده نکنید . 
✔️در زمان ثبت درخواست شماره تلفن خود را به درستی وارد نمایید زیرا نتیجه درخواست انتقالی شما به همان شماره پیامک خواهد شد.
✔️در سامانه منادا حتما اطلاعات خود را تکمیل کرده و شماره پرونده دریافت نمایید تا پس از درخواست انتقالی، مدارک شما بررسی گردد.
✔️اگر اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد ننمایید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.
✔️اگر در زمان ثبت درخواست خود خطایی مبنی بر اطلاعات شما در بانک موجود نمی باشد، مشاهده نمودید آن را با مدیر سامانه از طریق پیام در میان بگذرید.

✔️اگر قصد انصراف دارید با اطمینان کامل این کار را انجام دهید، زیرا پس از انصراف امکان بازیابی اطلاعات مجدد شما در سامانه وجود نخواهد داشت.

نکات مهم انتقالی

 

اخبار پیرامون شرایط انتقال یا مهمانی

? شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس جدول هم ترازی 

درخواست دانشجویانی که واجد شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد باشند توسط کارشناسان آن دانشگاه بررسی می شود و پس از اعلام نتیجه و موافقت با درخواست، هر یک از این دانشجویان می توانند در سامانه منادا درخواست خود را پیگیری کنند.
همچنین دانشجویانی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند به هر یک از واحدهای گروه همتراز یا پایین تر خود انتقال پیدا کنند. البته شرط این انتقال موافقت واحدهای مبدا و مقصد و پرداخت هزینه های لازم برای این انتقال می باشد.
علاوه بر این هر دانشجو می تواند تعداد پنج دانشگاه را به عنوان گزینه های مورد علاقه خود برای دانشگاه مبدا انتخاب کند تا در صورتی که در اولویت اول خود پذیرفته نشود اولویت های دیگر او بررسی گردند. در ادامه جدول هم ترازی میهمانی و انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد را برای مطالعه شما عزیزان قرار داده ایم.

واحد های گروه یک الکترونیک واحد تهران(مجازی)، پزشکی واحد تهران جنوب ، داروسازی و دندانسازی واحد تهران شمال، علوم تحقیقات واحد تهران غرب و تهران مرکز
واحدهای گروه دو اسلامشهر، اندیشه ، آموزشکده سما، اهواز، پردیس، پرند، تبریز، خوراسگان، دماوند، رودهن، سهند (سما)، شهرری، شهرقدس، شیراز، قزوین، قم، کرج، مشهد، نجف آباد، ورامین
واحد های گروه سه اردبیل، اراک، ارومیه، آیت الله آملی،  آموزشکده فنی حرفه ای (سما)، تهرانسر، بابل، بندرعباس، بروجرد، بجنورد، بندر انزلی، بوئین زهرا، بوشهر،  پاکدشت (سما)، تنکابن، چالوس، خرم آباد، خمینی شهر، دامغان، دزفول، رشت، رباط کریم، زنجان، ساری، سمنان، ساوه، ساوجبلاغ هشتگرد، سبزوار، سنندج، شاهرود، شهرکرد، شهریار، صفادشت، صباشهر، فلاورجان، قیامدشت، قائمشهر، قرچک ورامین، کاشان، کرمان، کرمانشاه، گرگان، گرمسار، لاهیجان، ملارد، مرودشت، نظرآباد، نیشابور، همدان، یزد
واحدهای گروه چهار آستارا، ابهر، آبادان، ارسنجان، ایلام، بناب، بهبهان، بیرجند، تاکستان، خرمدره (سما) ، خمین، دهاقان، رامسر، زاهدان، شبستر، شهرضا، شوشتر، علی‌آبادکتول، فسا، فیروزکوه، کازرون، مرکز آموزش بین المللی بندر انزلی، مرند، مهاباد، میاندوآب، نراق، نوشهر، نور، هشترود، یاسوج
واحدهای گروه پنج آزادشهر، استهبان، آبسرد، ابیک، آذرشهر، اسکو، آستانه (اراک) ، آستانه اشرفیه، اسعد آباد، اسفراین، اشکذر، ایلخچی، ایجرود، ایوانکی، آق‌قلا، آران و بیدگل، بادرود، بهار، بروجن، بستان آباد، بندرگز، بهشهر، بیضا، بیله‌سوار، بستک، بشاگرد، بندرترکمن، تربت حیدریه، تفرج، تویسرکان، تفت، تکاب، تیران، تربت‌ جام، جهرم، جویبار، جناح، جوشکان قالی، خسروشهر، خفر، خاتم، خاروانا، خدابنده، خرامه، خنداب، دلند (سما) ، داریون، داراب، درگز،  دلیجان، دولت آباد، دیر، دورود، رودسر، روانسر، رزن، رفسنجان، زواره، زرندیه، سردرود، سردشت، سروستان، سیرجان، سنقروکلیایی، سرخس، سرعین، سیاهکل، سوادکوه، شاهین شهر، شهرمجلسی، شیروان، شازند، شاهین‌دژ، شهمیرزاد، صومعه سرا، ضیا آباد، فیروز آباد، فراهان، فومن، فریمان، قوچان، قائنات، قروه، قصرشیرین، قشم، کاشمر، کوچصفهان (سما) ، کلیبر، کیاکلا، کبودراهنگ، کوار فارس، کردکوی، گلپایگان، گنبد کاووس، گالیکش، گناباد، گیلانغرب، گوگان، گمیشان، لنجان، لنگرود، لشت، نشاء، مبارکه، محلات، مراغه، مشکین شهر، ملایر، میبد، میمه، ماهنشان، مسجد سلیمان، ملکان، ممقان، مهاجران، مهدیشهر، مهریز، ماهان، ماهشهر، میانه، نایین، نکا، نهاوند، نورآبادممسنی، نیر، ورزقان، هادیشهر، هرند، هرسین، هفتگل
واحدهای گروه شش آباده، آشتیان، اردستان، اسلام‌آبادغرب، اردکان، الیگودرز، اردل، اقلید، انار، اهر، آوج، ازنا، اشترینان ، آبگرم، اسفرورین، ایذه، اندیمشک، امیدیه، ایرانشهر، بندر شرفخانه، باغملک، بافت، بردسکن، بندردیلم، بوکان، بیجار، بانه، بردسیر،  پاسارگاد، پلدختر،  پارس آباد مغان، تالش، تسوج، جاسب، جلفا، جیرفت، جاجرم، جاسک، جوین، حاجی آباد، خامنه، خلخال، خوانسار، خرمدشت، خرمشهر، دهدشت، رامهرمز، رودان، رودبار، زاهد شهر، زرقان، زنوز، زابل، زرندکرمان، سپیدان، سراب، سلسله و دلفان، سمیرم، سیس، سلماس، ششده و قره بلاغ، شیروان، صوفیان، صحنه، صفاشهر، عجب‌شیر، فارسان، فردوس، فریدن ،قروه درجزین، کمیجان، کنگاور، کوهدشت، گچساران، گرمی، لردگان، لرستان، ماسال، مریوان، میناب، مینودشت، مانه و سملقان، محمود آباد، مرکز بین المللی خلیج فارس، مرکز طارم، مرکز کاغذکنان مرکز ترک، مرکز گتوند، نطنز، نی ریز، نیک اباد، هریس، هفشجان، هیدج
واحدهای گروه هفت آبدانان، ابرکوه، ایوان غرب، آباده، طشک، اصلاندوز، اهرم، انگوت، اوز، بافت، بندرلنگه، بوانات ،بجستان، بهاباد، بهرمان، بیرم، بهمنی، پارسیان، پیرانشهر، تایباد، ترکمانچای، جزیره هرمز، جم، چابهار ، چالدوران، خداآفرین، خواف، خورموج، خارک، خاش، خنج، دهلران، دلوار، دره شهر، دشتستان، رشتخوار، زرین دشت، زهک، سقز، سوسنگرد، سامن، سراوان، سده، شهربابک، شیرگاه، شادگان، شوش، طبس، عنبرآباد، فراشبند، قلعه ضیاءالدین، قیروکارزین،  قادر آباد، کلاله، کوهبنان، کهنوج، کنگان، گناوه، گراش، گلوگاه، لامرد، لاهرود، ماکو، مهران، میمند، مهربان، مرکز بین المللی کیش، مرکز بین المللی قشم، مرکز خمیر، مرکز سیرک، مرکز آموزش مهردشت، مرکز بین‌المللی سلدوز، مرکزی، یاسوج، نقده، نهبندان، نیکشهر، واحد های برون مرزی، هوراند، هندیجان، هشتجین

 

پادکست صوتی مقاله شرایط انتقالی دانشگاه آزاد

?  خلاصه مطالب

از آنجا که انتقال دانشجویان یکی از مهم ترین بخش های دانشگاه‌ها می‌باشد در این مقاله به طور کامل شرایط انتقالی دانشگاه آزاد را بیان کردیم. همچنین نحوه انتقال و مراحل مختلف آن را توضیح دادیم و یادآور شدیم که برای ثبت درخواست خود قبل از شروع هر نیمسال تحصیلی باید به سایت منادا مراجعه کنید بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه آزاد درخواست انتقالی دهند باید از شرایط عمومی و اختصاصی آن اطلاع داشته باشند. این شرایط برای داوطلبان مختلف یکسان است و افراد متقاضی باید علاوه بر شرایط عمومی، حداقل یکی از شرایط اختصاصی میهمانی دانشگاه آزاد را نیز دارا باشند. البته استفاده از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد تبصره های نیز دارد که شما جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد آن‌ها می توانید با کارشناسان ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

? کاربران گرامی برای دانلود مقاله شرایط انتقالی دانشگاه آزاد کلیک کنید. ?

4.5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند نیز می توانند درخواست انتقالی دهند؟

خیر. این دانشجویان نمی توانند جهت نقل و انتقال درخواست دهند.

داوطلبانی که قصد گرفتن انتقالی دارند باید هزینه ای جهت این درخواست پرداخت کنند؟

بله. هر یک از دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی هستند و قصد گرفتن انتقالی دارند باید هزینه درخواست را پرداخت کنند.جدول هزینه ها در مقاله بیان شده است

دانشجویان چند بار در طی سال تحصیلی می توانند نسبت به گرفتن انتقالی اقدام کنند؟

فقط یکبار در طی سال تحصیلی دانشجویان می توانند درخواست انتقالی دهند.

نظرات

403 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انتقالی دانشگاه آزاد + قوانین جدید ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo زکریا گفت:

  سلام ببخشید من تو دانشکده فنی یزدان پناه سنندج هستم و بخاطر یک سری مسائل باید برم تهران و نمیتونم انتقالی برای یه دانشگاه دولتی تو تهران بگیرم آیا می تونم از این دانشکده دولتی برم تویه دانشگاه یا دانشکده آزاد تو تهران

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میتونید

 2. Avatar photo علیرضا محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر، من ترم دو رشته کامپیوتر دانشگاه ساوه هستم، ولی خونمون دیگ ساوه نیست به کرمانشاه مهاجرت کردیم، آیا میتوانم به دانشگاه آزاد کرمانشاه انتقالی بگیرم؟
  (دانشگاه آزاد بدون کنکور هستم)

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام معمولا دانشگاه ازاد بدون کنکور امکان مهمامن شدن یا انتقالی را به دانشجو نمیدهد ولی میتوانید از سامانه منادا اقدام کنید

 3. Avatar photo اسما گفت:

  آیا میشه از آزاد به غیر انتفاعی به صورت مهمان یا انتقالی رفت؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقالی از آزاد به غیرانتفاعی وجود ندارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور