ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد 1403 – هزینه، زمان و مراحل monada

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۵۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
شرایط انتقالی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که دانشجویان از کارشناسان ما می‌‌پرسند. معمولا این دانشجویان به هر دلیلی از ادامه تحصیل در دانشگاه مبدا خود ناراضی هستند و به همین دلیل قصد دارند درخواست انتقالی دانشگاه آزاد بدهند.

لذا داوطلبانی که درخواست انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد یا سایر دانشگاه ها را دارند می‌‌توانند با بهره‌ گیری از مطالبی که در این مقاله نوشته شده و اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد، هزینه و زمان انتقالی دانشگاه آزاد اقدام به ثبت درخواست کرده و مراحل انتقالی دانشگاه آزاد خود را انجام دهند.

 

خرجش یک زنگه؟

شرایط ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد 1403

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، در سال دو بار برای دانشجویان متقاضی نقل و انتقال باز است که معمولا قبل از شروع هر سال تحصیلی دانشجویان با خواندن شرایط و تبصره های انتقالی می‌توانند از آن استفاده کنند و مراحل انتقالی دانشگاه آزاد را طی نمایند. سپس درخواست خود را به صورت اینترنتی در سایت منادا monada.iau.ac.ir ثبت کرده و منتظر پاسخ آن باشند.

دانشجویانی که به دلایل مختلف مایل به تغییر واحد دانشگاهی خود هستند در فرصت نقل و انتقال دانشگاه آزاد که در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می‌گیرد، می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

شرایط انتقالی دانشگاه ازاد

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 1403

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و یا میهمانی آن در هر نیمسال تحصیلی اول و دوم برای دانشجویان این دانشگاه فراهم است. برای این کار دانشجویان می‌بایست از طریق اینترنت به سایت سامانه منادا دانشگاه آزاد مراجعه کنند و فرم‌های خود را تکمیل کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنید و مراحل انتقالی دانشگاه آزاد را انجام دهند.

بعد از مشخص شدن زمان نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳، این مقاله بروزرسانی شده و در این بخش اطلاع رسانی می‌شود.

لازم به ذکر است مطالعه شیوه‌نامه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد و شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد برای متقاضیان این موضوع ضروری است تا انتخاب ماده آیین نامه مورد درخواست برای ثبت انتقالی یا میهمانی به درستی انجام پذیرد و از بروز هرگونه خطای احتمالی جلوگیری شود.

زمان انتقالی دانشگاه آزاد 1403

تمامی مراحل انتقالی دانشگاه آزاد و همچنین پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به صورت غیر حضوری و کاملا اینترنتی است. سامانه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی monada.iau.ac.ir در طول سال باز می‌شود و افراد متقاضی می‌توانند دو بار در طول سال اقدام به درخواست یا پیگیری شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد داشته باشند.

این بازه زمانی اصولا از طریق دانشگاه آزاد به صورت دقیق به متقاضیان اعلام می‌گردد و از طریق سامانه منادا و یا همان نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ابلاغ می‌گردد. زمان نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد در سال 1403 به صورت زیر است:

نیمسال تحصیلی دانشجویی ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
نیمسال اول تحصیلی 1403 مشخص نشده
نیمسال دوم تحصیلی 1403 مشخص نشده

 

زمان انتقالی دانشگاه آزاد

نحوه اقدام برای انتقالی گرفتن از دانشگاه آزاد

با توجه مطالب ذکر شده فوق دانشگاه های آزاد دو مرتبه در سال سامانه نقل و انتقالات خود را برای دانشجویان متقاضی باز می‌کنند تا دانشجویانی که شرایط درخواست انتقالی دانشگاه آزاد را دارند، از طریق سامانه منادا جهت ثبت نام اقدام نمایند.

دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که درخواست خود را تنها در زمان مقرر ثبت نمایند و ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که، هر گونه درخواست نقل و انتقالی که در هر سامانه و یا سایتی غیر از سامانه منادا صورت گیرد، پیگیری نخواهد شد. همچنین ثبت نام دانشگاه آزاد برای انتقالی به صورت اینترنتی انجام خواهد گرفت و به درخواست‌های حضوری ترتیب اثر داده نخواهد شد.

شرایط عمومی انتقالی دانشگاه آزاد

دانشجویانی که دارای شرایط انتقالی دانشگاه آزاد باشند، می‌توانند برای مهمانی و یا انتقال، درخواست خود را در سامانه ثبت کنند. این شرایط به شرح زیر هستند:

✔️ دانشجویان متقاضی نباید به دلایل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه، منع ادامه تحصیل داشته باشند

✔️ دانشجویانی می‌توانند در نقل و انتقالات ثبت نام کنند که حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا گذرانده باشند. البته این قانون به استثنای واجدین شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد که همیشه می‌‌توانند از ابتدا انتقالی یا مهمانی بگیرند، می‌شود

✔️ دانشجویانی می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند که در رشته‌ های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته‌ شده‌ باشند

✔️ دانشجویان دوره‌های خودگردان، منحصراً در واحدهای دوره‌ های خودگردان دیگر می‌توانند انتقال یابند

✔️ در دانشگاه مقصد حتماً رشته و گرایش شما باید وجود داشته باشد

✔️ در نیمسال آخر انتقال در هر مقطع تحصیلی ممنوع است

✔️ دانشجویان مهمان که قصد اخذ پایان نامه را دارند، تنها با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می‌توانند برای این امر اقدام کنند

✔️ در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار امکان انتقال وجود خواهد داشت

✔️ انتقالی و مهمانی در مقطع دکتری تنها با شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت خاص امکان پذیر است

✔️ در دانشگاه‌های بین المللی انتقال دانشجویان تنها به صورت درون محوری است

✔️ امکان انتقال دانشجویان از دانشگاه‌ های خارج کشور به داخل کشور وجود ندارد. آن‌ها برای انتقال به دانشگاه‌ های آزاد کشور باید در امتحان قبول شوند

✔️ دانشجویان واحدهای الکترونیکی تنها می‌توانند در واحدهای الکترونیک سایر دانشگاه‌ها ثبت نام کنند

✔️ برای دانشجویان پژوهش محور امکان انتقال ممنوع است

✔️ امکان انتقال کارکنان و اعضای علمی دانشگاه‌ ها به محل خدمتشان وجود ندارد

✔️ دانشجویان اتباع غیر ایرانی در صورتی می‌توانند به دانشگاه آزاد منتقل شوند که درخواست آن‌ ها از طریق واحد دانشگاهی مبدا، اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه بررسی و تایید شده باشد.

شرایط عمومی درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی انتقالی دانشگاه آزاد 1403

افرادی که می‌خواهند برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد و تغییر رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند می‌بایست پس از دارا بودن شرایط عمومی بر اساس یکی از ماده و تبصره‌های موجود در مقررات نقل و انتقال و درخواست میهمانی دانشگاه‌های آزاد اقدام نمایند. همچنین این افراد باید دارای یک یا چند مورد از شرایط اختصاصی نیز باشد تا بتوانند در سامانه منادا ثبت نام کنند. در ادامه این شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به صورت اختصاصی را بررسی می‌کنیم:

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس ازدواج و متارکه

چنانچه دانشجویی بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد ازدواج کرده باشد می‌تواند مدارک لازم را ارائه دهد و برای انتقالی یا مهمانی به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد محل سکونت یا اشتغال همسر خود اقدام نماید.
چنانچه دانشجوی متاهل خانم بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد از همسر خود جدا شود می‌تواند به شهر محل سکونت خانواده خود درخواست انتقالی و میهمانی دهد.
دانشجویان خانم دارای فرزند در سال اول شیردهی می‌توانند درخواست میهمانی دهند.

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران

آزادگان، اسرا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها و دانشجویان شاهد در زمان پذیرش می‌توانند با ارائه مدارک لازم به واحد دانشگاه‌های آزاد انتقالی خود را انجام دهند. همچنین امکان نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد برای این افراد با ارائه مدارک لازم پس از ثبت نام در واحد مبدا نیز امکان پذیر است.
جانبازان ۱۰ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنها و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند می‌توانند با ارائه مدارک نسبت به انجام کارهای انتقالی یا میهمانی خود اقدام کنند.

منظور از دانشجویان شاهد پدر، مادر، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر است و مجوز انتقالی یا میهمانی این افراد بعد از تایید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه امکان پذیر است.

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد برای دانشجویان باردار بیمار یا معلول

✔️ پس از تایید سازمان بهزیستی و کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید، روشندل و یا ناشنوا می‌توانند پس از ثبت نام اولیه در واحد دانشگاهی مبدا از بدو قبولی برای انجام میهمانی دائم اقدام کنند.

✔️ دانشجویانی که بیماری صعب العلاج آنها تایید شده باشد بعد از تایید کمیسیون نقل و انتقال می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

✔️ دانشجویان خانم می توانند در زمان دوره بارداری خود و بعد از تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی به دانشگاه‌های دیگر درخواست میهمانی دهند.

✔️ میهمانی دانشجویانی که دارای بیماری‌های زمینه ای کرونا باشند در صورتی که به تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه برسد امکان پذیر است.

✔️دانشجویان بیماری که امکانات مناسبی در دانشگاه مقصد خود نداشته باشند می توانند پس از تایید مراجع مربوطه درخواست میهمانی یا انتقالی دهند.

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس فوت والدین همسر و یا فرزند

برای دانشجویان متاهل که همسر یا فرزند آنها فوت کرده باشد و یا دانشجویان مجردی که پس از انتخاب رشته محل دانشگاه پدر یا مادر خود را از دست داده باشند امکان انتقالی و میهمانی فراهم می‌گردد.

شرایط اختصاصی میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

✔️ دانشجویانی که در تیم‌های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه‌های آزاد عضویت داشته باشند می‌توانند با تایید معاونت ورزشی دانشگاه درخواست میهمانی دهند.

✔️ دانشجویانی که در تیم‌های ملی و فدراسیون های ورزشی عضو هستند می‌توانند با تایید وزارت ورزش و جوانان و ارائه گواهینامه حضور در مسابقات رسمی، اردو و تمرینات تیم ملی درخواست میهمانی یا انتقالی دهند.

💢 شرایط اختصاصی میهمانی بر اساس ماده 71 قانون خدمات کشوری

وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استانداران، سفیران و همسر و فرزندان آنها می‌توانند در هر نیمسال تا پایان سال تحصیلی که در مسئولیت خود انجام وظیفه می‌کنند به محل ماموریت یا نزدیکترین شهر به محل اشتغال خود درخواست میهمانی دهند.

شرایط اختصاصی ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد

💢 شرایط اختصاصی میهمانی برای فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

فارغ التحصیلان دبیرستان های سازمان سما که حداقل چهار سال آخر دوره تحصیلی خود را در دبیرستان‌های این سازمان گذرانده باشند می‌توانند بعد از تایید معاونت سما دانشگاه درخواست انتقالی دهند البته باید حداقل 90 درصد از نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب کرده باشند. همچنین رشته، گرایش و مقطع تحصیلی آنها نیز باید در دانشگاه مورد درخواست دایر باشد.

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس چند دانشجویی

اگر بیشتر از یک نفر از افراد تحت تکفل خانواده به طور همزمان در دانشگاه آزاد تحصیل کند میهمانی یک نفر یا بیشتر به هر یک از واحدهای دانشگاهی با شرط موافقت واحدهای مبدا و مقصد و ارائه مدارک لازم امکان پذیر است.

💢 شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس جدول هم‌ترازی

انتقال دانشجویان به هر یک از واحدهای گروه هم‌تراز و پایین‌تر تنها با موافقت واحدهای مبدا و مقصد و پرداخت هزینه انتقال امکان‌پذیر است. موافقت واحدهای مبدا و مقصد از طریق سامانه و بدون نیاز به مراجعه دانشجو انجام می‌شود.

با توجه به شرایط عمومی، میهمانی دانشجویان به هر یک از واحدهای جدول هم‌ترازی با کسب امتیاز و اولویت نسبت به سایر دانشجویان متقاضی میهمانی در واحد مقصد با توجه به ظرفیت در رشته، مقطع، شهر و امتیاز امکان‌پذیر است. با توجه به تعیین امتیاز، امکان انتخاب ۵ گزینه برای واحد مقصد وجود خواهد داشت تا در صورت عدم کسب امتیاز در اولویت‌های اول، اولویت‌های بعدی دانشجو توسط سامانه بررسی شود.

💢 شرایط انتقالی دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد امتیازات مثبتی که برای انتقال دانشجویان دختر در نظر گرفته‌ شده‌است، آمده است که دانشجویان دختر می‌توانند به محل سکونت والدین یا همسرشان منتقل شوند، به استثنای دانشجویان رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندان‌پزشکی و پرستاری که رشته‌های آن‌ها صرفا در چند واحد وجود دارد، بقیه دانشجویان دختر به شهر محل زندگی یا نزدیک‌ترین واحد به محل زندگی خود منتقل می‌شوند.

آیا امکان انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد بدون کنکور وجود دارد؟

بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شده‌اند و نمره آزمون سراسری در پذیرش این دسته از داوطلبان منظور‌نشده‌است.

برای دانشجویان بدون کنکور دانشگاه آزاد شرایط و قوانین متفاوت‌تری برای انتقالی گرفتن وجود دارد و طبق دستورالعمل مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، هیچ یک از واحد‌های دانشگاهی مجاز به نقل و انتقالی دانشجویان بدون کنکور نیستند.

بنابراین اگر از طریق سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه آزاد شده‌اید و متقاضی انتقالی گرفتن به سایر واحد‌ها هستید، دانشگاه مجاز به این کار نیست حتی دانشجویانی استان محل سکونت آن‌ها از دانشگاه دور است نیز اجازه انتقالی گرفتن ندارند.

البته مجاز نبودن دانشجویان بدون کنکور برای انتقالی به معنای اجبار برای ادامه تحصیل در دانشگاه نیست زیرا راهکارهایی وجود دارد که این دسته از دانشجویان بتوانند دانشگاه و یا رشته خود را تغییر دهند.

 

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور 1403

همانگونه که توضیح داده‌ شده‌است، دانشجویان پذیرفته‌ شده‌ در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد اجازه انتقال به سایر واحدهای دانشگاه آزاد را ندارند. اما برای این دسته از دانشجویان راهکارهایی وجود دارد تا بتوانند رشته تحصیلی و یا دانشگاه خود را تغییر دهند که در ادامه ذکر‌شده‌است:

اگر تمایل به انتقال کوتاه مدت دارید، می‌توانید یک یا دو ترم به عنوان مهمان در دانشگاه مقصدتان درس بخوانید، البته با شرط آنکه رشته و گرایش تحصیلی شما در دانشگاه مقصد ارائه‌شده‌باشد.

اگر هدف شما از انتقال، تغییر رشته است، می‌توانید برای تغییر رشته در همان دانشگاه خودتان اقدام کنید که برای دانشجویان ترم اول نیز امکان‌ پذیر است.

اگر به دلایلی مانند دوری از دانشگاه، ازدواج و… تمایل به تغییر دانشگاه دارید، جز اینکه از دانشگاه مبدا انصراف دهید و در دانشگاه مقصد ثبت نام کنید، چاره‌ ای ندارید.

انتقال دانشجو از خارج به داخل دانشگاه آزاد

در سال‌های ۱۴۰۳-۱۴۰۴، امکان انتقال دانشجو از خارج به داخل دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر و پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه، فراهم است:

۱. تایید دانشگاه محل تحصیل دانشجو توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

۲. عدم وجود منع تحصیلی با توجه به آیین‌نامه آموزشی.

۳. اخذ موافقت دانشگاه مبدا و مقصد.

۴. عدم وجود مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا.

۵. تطابق رشته، گرایش و مقطع تحصیلی متقاضی در واحد مقصد به‌علاوه، در صورت تایید دانشگاه محل تحصیل (مبدا و مقصد) و شورای آموزشی علوم پزشکی دانشگاه، انتقال یا میهمانی دانشجویان رشته‌های گروه پزشکی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و…) پس از موافقت کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه، امکان‌پذیر است.

همچنین، دانشجویی که به عنوان میهمان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شود، باید مانند سایر دانشجویان این دانشگاه شهریه خود را پرداخت کند.

انتقال و میهمانی دانشجویان از دانشگاه آزاد به دیگر دانشگاه‌ های کشور

درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

در سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴، انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی و دیگر دانشگاه‌های کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد. دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد که تمایل به انتقال یا میهمانی به دانشگاه دیگری دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند تا درخواست‌هایشان توسط کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی بررسی شود:

۱. عدم داشتن ممنوعیت‌های تحصیلی مطابق با آیین‌نامه آموزشی.

۲. موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد.

۳. عدم داشتن مشکل نظام وظیفه برای دانشجوبان آقا.

۴. تطابق رشته، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر با واحد مقصد.

در نظر داشته باشید که دانشجوبان گروه پزشکی امکان انتقال و میهمانی به دانشگاه‌های دیگر را ندارند و انتقال دانشجوبان دکترای تخصصی از دانشگاه آزاد به دانشگاه‌های دیگر ممنوع است.

دانشجوبانی که قصد ثبت درخواست نقل و انتقال یا میهمانی را دارند، علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز، باید هزینه‌ای را پرداخت کنند تا مدارک آن‌ها بررسی شود. لازم به ذکر است که نحوه و سایت انتقالی برای دانشجوبان پزشکی و دانشجوبان شاهد و ایثارگر متفاوت است.

مراحل انتقالی دانشگاه آزاد

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد | مراحل انتقالی دانشگاه آزاد

☑️ وارد شدن به سایت نقل و انتقالات دانشجویی به آدرس monada.iau.ir

☑️ مطالعه شیوه نامه نقل و انتقالات و پذیرش آن

☑️ وارد شدن به سایت با استفاده از کدملی و شماره دانشجویی

☑️ مشاهده و تایید اطلاعات

☑️ انتخاب آیین نامه مد نظر جهت ثبت درخواست انتقالی

☑️ انتخاب نوع درخواست

☑️ انتخاب کردن دانشگاه مدنظر و آپلود تمامی مدارک مورد نیاز

☑️ پرداخت هزینه انتقالی دانشگاه آزاد در زمان انتقالی دانشگاه آزاد

☑️ پذیرش نهایی و دریافت شماره پرونده درخواست انتقالی

↩برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری روی لینک کلیک کنید.

تبصره های درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

درخواست میهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد دارای ماده و تبصره های متفاوتی نسبت به شرایط انتقالی دانشگاه سراسری است که در این بخش به برخی از مهمترین موارد شرایط انتقالی دانشگاه آزاد اشاره می کنیم. این موارد به شرح زیر هستند.

➕ شهریه ثابت و متغیر دانشجویان مهمان، توسط واحد مقصد در هر نیمسال اخذ خواهد شد و در زمان مقرر به حساب واحد مبدا واریز می‌گردد.

➕دانشجویانی که از بدو ورود میهمانی دائم می‌گیرند، نیازی به ارسال لیست دروس واحدهای اخذ شده برای دانشگاه مبدا در هر نیمسال ندارند.

➕دانشجویانی که میهمانی دائم گرفته‌اند، دانشگاه مقصد آن‌ها موظف به ارسال کارنامه تحصیلی آن‌ها در هر نیمسال برای دانشگاه مبدا است.

➕برخی از رشته‌ها مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاري، مامایی، تربیت بدنی، دامپزشکی و غیره که یکی از شرایط ادامه تحصیل در آن‌ها، داشتن توانایی های جسمی و روحی است، این قبیل رشته‌ها می‌بایستی با نظر کمیسیون پزشکی درخواست دانشجویان بررسی گردد.

شما عزیزان می توانید برای ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و اطلاع از تمامی تبصره های آن آیین‌ نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مطالعه کنید و یا با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید و اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

شرایط انتقالی دانشجویان سایر دانشگاه‌های داخل کشور به دانشگاه آزاد اسلامی

بر اساس اعلام مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد، انتقال یا میهمانی دانشجویان سایر دانشگاه‌های داخل کشور به دانشگاه آزاد اسلامی انتقال یا میهمانی دانشجویان سایر دانشگاه‌های داخل کشور به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پس از تایید کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی این دانشگاه امکان‌پذیر است.

شرایط مورد نیاز برای انتقالی این است که دانشگاه محل تحصیل دانشجو از دانشگاه‌های تایید‌شده‌ توسط وزارت علوم یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی باشد. همچنین دانشجویان باید پس از مطالعه آئین‌نامه آموزشی دانشگاه، هیچ ممنوعیتی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. همچنین برای ادامه تمام شرایط، موافقت دانشگاه مبدا و واحد دانشگاهی مقصد برای این فرایند لازم است.

همچنین داوطلبان اقا از لحاظ نظام وظیفه نباید هیچ ممنوعیتی داشته باشند. با توجه به این که شهریه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای انتقال دانشجویان به هر یک از رشته محل‌های دانشگاهی هم‌تراز و پایین‌تر (با شهریه کمتر) متفاوت است، داوطلبان پس از طی مراحل انتقالی و تایید درخواست، می‌توانند هزینه انتقال را از بدو پذیرش پرداخت نمایند.

هزینه انتقالی دانشگاه آزاد 1403-1404

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد دارای هزینه های می باشد، هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  شامل بررسی کردن مدارک متقاضیان و درخواست های نقل و انتقالات آنها است که با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت بوده است. توجه داشته باشید شرایط انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد با مقاطع دیگر اندکی متفاوت است که به صورت جداگانه به آن پرداخته شده است. جزئیات هزینه انتقالی دانشگاه آزاد در زمان انتقالی دانشگاه آزاد به شرح زیر است :

هزینه انتقالی دانشگاه آزاد مربوط انتقال دانشجو
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کاردانی ششصد هزار تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کارشناسی نهصد هزار تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کارشناسی ارشد یک میلیون و پانصد هزارتومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع دکترای حرفه ای و متخصص چهار میلیون تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مربوط به  مهمانی دانشجو
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کاردانی دویست و پنجاه هزار تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کارشناسی چهارصد هزار تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع کارشناسی ارشد هشتصد هزار تومان
هزینه انتقالی دانشگاه آزاد  مقطع دکترای حرفه ای و متخصص یک میلیون و پانصد هزارتومان

هزینه انتقالی دانشگاه آزاد ذکر شده همراه شهریه به حساب واحد مبدا واریز می شود.

هزینه انتقالی دانشگاه آزاد

مدارک انتقالی دانشگاه آزاد

مدارک مورد نیاز برای مراحل انتقالی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

مدارک طلاق یا ازدواج تمامی صفحات شناسنامه دانشجو داوطلب و همسر

سند ازدواج دانشجو برای افرادی که پس از قبولی در دانشگاه ازدواج کرده باشند الزامی است.

سند طلاق برای داوطلبین نقل و انتقال که بعد از قبولی جدا شده اند الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای خانواده شهدا و ایثارگر کپی از تمامی صفحات شناسنامه

شناسنامه والد شهید یا جانباز و یا رزمنده

برگه معرفی نامه از بنیاد شهید

معرفی نامه و یا کارت یگان های رزمندگان

مدارک برای چند دانشجویی شناسنامه تمامی افراد دانشجو خانواده

گواهی اشتغال به تحصیل با مهر معتبر دانشگاه

مدارک برای جدول هم‌ترازی شناسنامه دانشجو

تمامی شرایط جدول هم‌ترازی برای دانشجو احراز شود.

مدارک برای فوت والدین، همسر و یا فرزند شناسنامه دانشجو الزامی است.

شناسنامه فرد فوت شده

گواهی معتبر فوت از سازمان ثبت احوال

نتایج انتقالی دانشگاه آزاد

از آن‌جایی که درخواست انتقالی دانشگاه آزاد دوباره در هر سال و برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه قابل انجام است، متقاضیان همچنین می‌توانند نتایج درخواست انتقالی خود را در دو بازه زمانی مجزا دریافت نمایند.

نتایج نقل و انتقالی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی، پس از دو هفته از اتمام مهلت ثبت درخواست اعلام خواهد شد. همچنین سامانه نقل و انتقالات ارشد وزارت بهداشت که مخصوص دانشجویان پزشکی است، به صورت جداگانه مخصوص این دست از داوطلبان است. اما تمامی مراحل نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از طریق سامانه منادا انجام می‌شود. دانشجویانی که متقاضی دریافت مهمانی و یا انتقالی دانشگاه آزاد نیز هستند، می‌ توانند برای اطلاع از نتیجه آزمون به سامانه منادا با نشانی اینترنتی «monada.medu.ir» مراجعه کنند.

نکات مهم ثبت انتقالی دانشگاه آزاد

✔️ پس از درخواست انتقالی باید مدارک خود را به صورت کاملا خوانا بارگذاری کنید.

✔️ اگر در درخواست خود بخواهید تغییری ایجاد نمایید اگر در زمان ثبت حداکثر 23 ساعت گذشته باشد و هنوز در زمان مقرر شده باشد نیاز به پرداخت هزینه انتقالی دانشگاه آزاد به صورت اضافه نیست، اما اگر از زمان اعلام شده گذشته باشد باید برای بررسی مدارک هزینه پرداخت کنید.

✔️ برای ثبت درخواست انتقالی خود باید از شماره دانشجویی و کد ملی خود استفاده کنید.

✔️ برای ثبت و گذراندن مراحل انتقالی دانشگاه آزاد بهتر است خودتان اقدام کرده و این کار را به افراد دیگری نسپارید و برای ثبت درخواست سیستم های رایانه ای استفاده کنید و از تلفن همراه استفاده نکنید.

✔️ در زمان ثبت درخواست شماره تلفن خود را به درستی وارد کنید زیرا نتیجه درخواست انتقالی شما به همان شماره پیامک خواهد شد.

✔️ در سامانه منادا حتما اطلاعات خود را تکمیل کرده و شماره پرونده دریافت نمایید تا پس از درخواست انتقالی، مدارک شما بررسی گردد.

✔️ اگر اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نکنید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

✔️ اگر در زمان ثبت درخواست خود خطایی مبنی بر اطلاعات شما در بانک موجود نمی باشد، مشاهده نمودید آن را با مدیر سامانه از طریق پیام در میان بگذارید.

✔️ اگر قصد انصراف دارید با اطمینان کامل این کار را انجام دهید، زیرا پس از انصراف امکان بازیابی اطلاعات مجدد شما در سامانه وجود نخواهد داشت.

نکات مهم در زمان انتقالی دانشگاه آزاد

اخبار پیرامون شرایط انتقال یا مهمانی دانشگاه آزاد

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر اساس جدول هم ترازی

درخواست دانشجویانی که واجد شرایط نقل و انتقال و شرایط میهمانی دانشگاه آزاد باشند توسط کارشناسان آن دانشگاه بررسی می شود و پس از اعلام نتیجه و موافقت با درخواست، هر یک از این دانشجویان می توانند در سامانه منادا درخواست خود را پیگیری کنند.

همچنین دانشجویانی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند به هر یک از واحدهای گروه هم‌تراز یا پایین تر خود انتقال پیدا کنند. البته شرط این انتقال موافقت واحدهای مبدا و مقصد و پرداخت هزینه انتقالی دانشگاه آزاد برای این انتقال می باشد.

علاوه بر این هر دانشجو می تواند تعداد پنج دانشگاه را به عنوان گزینه های مورد علاقه خود برای دانشگاه مبدا انتخاب کند تا در صورتی که در اولویت اول خود پذیرفته نشود اولویت های دیگر او مورد بررسی گیرد. همچنین باید توجه داشت که  شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد کمی متفاوت تر از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد به آزاد است که به صورت جداگانه به آن پرداخته شده است. در ادامه جدول هم ترازی میهمانی و انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد را برای مطالعه شما عزیزان قرار داده‌ایم:

واحد های گروه یک الکترونیک واحد تهران (مجازی)، پزشکی واحد تهران جنوب ، داروسازی و دندانسازی واحد تهران شمال، علوم تحقیقات واحد تهران غرب و تهران مرکز
واحدهای گروه دو اسلام شهر، اندیشه ، آموزشکده سما، اهواز، پردیس، پرند، تبریز، خوراسگان، دماوند، رودهن، سهند (سما)، شهر ری، شهر قدس، شیراز، قزوین، قم، کرج، مشهد، نجف آباد، ورامین
واحد های گروه سه اردبیل، اراک، ارومیه، آیت الله آملی، آموزشکده فنی حرفه ای (سما) با داشتن شرایط انتقالی دانشگاه فنی حرفه ای، تهرانسر، بابل، بندرعباس، بروجرد، بجنورد، بندر انزلی، بوئین زهرا، بوشهر، پاکدشت (سما)، تنکابن، چالوس، خرم آباد، خمینی شهر، دامغان، دزفول، رشت، رباط کریم، زنجان، ساری، سمنان، ساوه، ساوجبلاغ هشتگرد، سبزوار، سنندج، شاهرود، شهرکرد، شهریار، صفادشت، صباشهر، فلاورجان، قیامدشت، قائمشهر، قرچک ورامین، کاشان، کرمان، کرمانشاه، گرگان، گرمسار، لاهیجان، ملارد، مرودشت، نظرآباد، نیشابور، همدان، یزد
واحدهای گروه چهار آستارا، ابهر، آبادان، ارسنجان، ایلام، بناب، بهبهان، بیرجند، تاکستان، خرمدره (سما) ، خمین، دهاقان، رامسر، زاهدان، شبستر، شهرضا، شوشتر، علی‌ آباد کتول، فسا، فیروزکوه، کازرون، مرکز آموزش بین المللی بندر انزلی، مرند، مهاباد، میاندوآب، نراق، نوشهر، نور، هشترود، یاسوج
واحدهای گروه پنج آزادشهر، استهبان، آبسرد، ابیک، آذرشهر، اسکو، آستانه (اراک) ، آستانه اشرفیه، اسعد آباد، اسفراین، اشکذر، ایلخچی، ایجرود، ایوانکی، آق‌ قلا، آران و بیدگل، بادرود، بهار، بروجن، بستان آباد، بندرگز، بهشهر، بیضا، بیله‌ سوار، بستک، بشاگرد، بندر ترکمن، تربت حیدریه، تفرج، تویسرکان، تفت، تکاب، تیران، تربت‌ جام، جهرم، جویبار، جناح، جوشکان قالی، خسروشهر، خفر، خاتم، خاروانا، خدابنده، خرامه، خنداب، دلند (سما) ، داریون، داراب، درگز،  دلیجان، دولت آباد، دیر، دورود، رودسر، روانسر، رزن، رفسنجان، زواره، زرندیه، سردرود، سردشت، سروستان، سیرجان، سنقروکلیایی، سرخس، سرعین، سیاهکل، سوادکوه، شاهین شهر، شهر مجلسی، شیروان، شازند، شاهین‌ دژ، شهمیرزاد، صومعه سرا، ضیا آباد، فیروز آباد، فراهان، فومن، فریمان، قوچان، قائنات، قروه، قصر شیرین، قشم، کاشمر، کوچصفهان (سما) ، کلیبر، کیاکلا، کبودر اهنگ، کوار فارس، کردکوی، گلپایگان، گنبد کاووس، گالیکش، گناباد، گیلانغرب، گوگان، گمیشان، لنجان، لنگرود، لشت، نشاء، مبارکه، محلات، مراغه، مشکین شهر، ملایر، میبد، میمه، ماهنشان، مسجد سلیمان، ملکان، ممقان، مهاجران، مهدیشهر، مهریز، ماهان، ماهشهر، میانه، نایین، نکا، نهاوند، نور آباد ممسنی، نیر، ورزقان، هادیشهر، هرند، هرسین، هفتگل
واحدهای گروه شش آباده، آشتیان، اردستان، اسلام‌ آباد غرب، اردکان، الیگودرز، اردل، اقلید، انار، اهر، آوج، ازنا، اشترینان ، آبگرم، اسفرورین، ایذه، اندیمشک، امیدیه، ایرانشهر، بندر شرفخانه، باغملک، بافت، بردسکن، بندر دیلم، بوکان، بیجار، بانه، بردسیر،  پاسارگاد، پلدختر،  پارس آباد مغان، تالش، تسوج، جاسب، جلفا، جیرفت، جاجرم، جاسک، جوین، حاجی آباد، خامنه، خلخال، خوانسار، خرمدشت، خرمشهر، دهدشت، رامهرمز، رودان، رودبار، زاهد شهر، زرقان، زنوز، زابل، بندر دیلم، سپیدان، سراب، سلسله و دلفان، سمیرم، سیس، سلماس، ششده و قره بلاغ، شیروان، صوفیان، صحنه، صفاشهر، عجب‌ شیر، فارسان، فردوس، فریدن ،قروه درجزین، کمیجان، کنگاور، کوهدشت، گچساران، گرمی، لردگان، لرستان، ماسال، مریوان، میناب، مینودشت، مانه و سملقان، محمود آباد، مرکز بین المللی خلیج فارس، مرکز طارم، مرکز کاغذکنان مرکز ترک، مرکز گتوند، نطنز، نی ریز، نیک آباد، هریس، هفشجان، هیدج
واحدهای گروه هفت آبدانان، ابرکوه، ایوان غرب، آباده، طشک، اصلاندوز، اهرم، انگوت، اوز، بافت، بندرلنگه، بوانات ،بجستان، بهاباد، بهرمان، بیرم، بهمنی، پارسیان، پیرانشهر، تایباد، ترکمانچای، جزیره هرمز، جم، چابهار ، چالدران، خداآفرین، خواف، خورموج، خارک، خاش، خنج، دهلران، دلوار، دره شهر، دشتستان، رشتخوار، زرین دشت، زهک، سقز، سوسنگرد، سامن، سراوان، سده، شهربابک، شیرگاه، شادگان، شوش، طبس، عنبرآباد، فراشبند، قلعه ضیاءالدین، قیروکارزین،  قادر آباد، کلاله، کوهبنان، کهنوج، کنگان، گناوه، گراش، گلوگاه، لامرد، لاهرود، ماکو، مهران، میمند، مهربان، مرکز بین المللی کیش، مرکز بین المللی قشم، مرکز خمیر، مرکز سیرک، مرکز آموزش مهردشت، مرکز بین‌المللی سولدوز، مرکزی، یاسوج، نقده، نهبندان، نیکشهر، واحد های برون مرزی، هوراند، هندیجان، هشتجین

پادکست صوتی مقاله شرایط انتقالی دانشگاه آزاد

 

برای دانلود فایل pdf مقاله شرایط انتقالی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند نیز می توانند درخواست انتقالی دهند؟

خیر. این دانشجویان نمی توانند جهت نقل و انتقال درخواست دهند.

داوطلبانی که قصد گرفتن انتقالی دارند باید هزینه ای جهت این درخواست پرداخت کنند؟

بله. هر یک از دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی هستند و قصد گرفتن انتقالی دارند باید هزینه درخواست را پرداخت کنند.جدول هزینه ها در مقاله بیان شده است

دانشجویان چند بار در طی سال تحصیلی می توانند نسبت به گرفتن انتقالی اقدام کنند؟

فقط یکبار در طی سال تحصیلی دانشجویان می توانند درخواست انتقالی دهند.

نظرات

451 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انتقالی دانشگاه آزاد 1403 – هزینه، زمان و مراحل monada»

 1. Avatar photo مهسا گفت:

  سلام
  برای مهمان شدن شرط معدل وجود داره؟؟؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای مهمان شدن شرط معدل وجود ندارد.اما برای ثبت درخواست یک سری شروط وجود دارد.
   برای اطلاع از شرایط مهمانی و ثبت درخواست با کارشناس مربوطه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 16 الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلقن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من پرستاری ترم یک دانشگاه آزادم فقط شرایط هم ترازی رو دارم و راهم خیلییی دوره میخواستم بدونم امکان انتقال دائم واسه من هست؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما از ترم 2 به بعد امکان درخواست انتقالی را دارید اما بابت انتقالی دانشگاه ازاد به غیر از همترازی دانشگاه ها باید دارای یکسری از شرایط ها هم باشید که با درخواست انتقالی شما موافقت شود در غیر این صورت این مکان را نخواهید داشت به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم همامی داخلی 102 در ساعات 11.00 الی 20.00 در روز های شنبه الی پنج شنبه با شماره 9099075307 بدون پیش شماره و صفر از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 3. Avatar photo منوچهر ذوالفقاری گفت:

  شرایط انتقالی دانشگاه آزاد برای افرادی که کارت ایثارگری پدر دارن رو میفرمایید ؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد از طریق سایت منادا انجام می شود.
   برای اطلاع از نحوه و زمان ثبت نام با کارشناس مربوطه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 16 الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 4. Avatar photo Maral گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه
  من دانشجوی ترم ۴ رشته معماری دانشگاه ازاد لنگرود(بدون کنکورم)
  واسه ترم جدید از (مهرماه) میتونم به عنوان میهمان به دانشگاه همتراز خودم واحد رودسر برم؟ معدلمم بالاعه. ممنون میشم راهنماییم کنین🙏🏻

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید 1 ترم را مهمانی بگیرید اما باید توجه داشته باشید که جهت درخواست باید دارای شرایطی باشید تا با درخواست شما موافقت کنند جهت اطلاع از نحوه درخواست شما و شرایط قابل قول به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانممحمدی داخلی 107 در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

 5. Avatar photo ماری گفت:

  سلام برای مقطع دکتری من ازاد همدان و همسرم ازاد خلخال دعوت به مصاحبه شدیم .آیا میتونیم برای همسرم درخواست انتقال دائم بدیم برای دانشگاه ازاد همدان . هر دو هم رشته هستیم

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   طبق بخشنامه سال 1402 امکان انتقالی برای دانشگاه ازاد بود ولی هنوز هیچ اطلاعیه ای در این خصوص ارائه نشده

 6. Avatar photo علی گفت:

  سلام من اهل گیلان هستم
  من پارسال در انتخاب رشته، بهداشت عمومی دانشگاه آزاد کرج قبول شدم. اما به دلیل هزینه ها میخوام تو استان خودم تحصیل کنم. اما این رشته در استان گیلان فقط به شکل دانشگاه دولتی ارائه میشه
  آیا من میتونم از دانشگاه آزاد به دولتی انتقالی بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان را ندارید انتقالی بگیرید

  2. Avatar photo لیمو جنتی گفت:

   لیمو
   سلام .من میخوام برا کارآموزی رشته پرستاری انتقالی بگیرم خواستم بدونم شهریه کارآموزیم در انتقال دائم چجوری تغییر میکنه؟

   1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

    سلام وقت بخیر
    شهریه ثابت به مبدا پرداخت میشه و متغیر به مقصد

 7. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام ایا با شرط ازدواج میشه از یه دانشگاه ازاد به دانشگاه ازادِ بهتر انتقالی گرفت؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید ولی در صورتی میتونید انتقالی بگیرید که کنکور شرکت کرده باشید

 8. Avatar photo مریم گفت:

  سلام من با شرط ازدواج از دانشگاه ازاد انتقالی گرفتم به دانشگاه ازاد دیگه ولی محل سکونتم نیس.امکانش هست بازم با شرط ازدواج انتقالی بگیرم به محل سکونتم؟یا مهمانی؟سال ۴۰۲ ازدواج کردم و انتقالی گرفتم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمال قبولی بالاست میتونید اقدام کنید

 9. Avatar photo Arezo گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی هستم دز دانشگاه ازاد ارومیه
  آیا امکان انتقالی به تهران هست؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   با مشاوران مجموعه تماس بگیرید

 10. Avatar photo مونا گفت:

  سلام من پزشکی روزانه کاشان قبول شدم ‌و ترم دو هستم می خواستم بدونم می تونم به پزشکی آزاد تهران انتقالی بگیرم ؟
  طبق کارنامه محرمانه رتبه ام به دانشگاه آزاد تهران می خورده

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید با واحد آموزش دانشگاه آزاد تهران رایزنی بفرمایید. امکانش وجود دارد.

 11. Avatar photo کولیوند گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اگر من در تهران شاغل باشم می توانم انتقالی بگیرم از دانشگاه آزاد همدان برای تهران؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. شرایط انتقالی متفاوت میباشد؛ شما باید همترازی دو دانشگاه و شرایط انتقالی رو رعایت کنید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاهده نمرات در آموزشیار

  مشاهده نمرات در آموزشیار + دریافت کارنامه و ثبت اعتراض

  مشاهده نمرات در آموزشیار برای کلیه دانشجویانی که امتحانات پایان ترم خود را طی کرده و پروژه‌های خود را به استادان ارائه دادند، در زمان مشخصی برقرار می‌باشد. این دانشجویان پس از مشاهده ترم نمرات آموزشیار در صورت لزوم می‌توانند...
 • شهریه دانشگاه آزاد

  شهریه دانشگاه آزاد 1403 + جدول ثابت و متغیر مقاطع مختلف

  شهریه دانشگاه آزاد به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم می‌شود. شرایط دانشجویان ورودی با کنکور و بدون کنکور در پرداخت هزینه هر نیمسال تحصیلی یکسان است و در ابتدای هر ترم باید جدول شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف...
 • azmoon.org

  azmoon.org + ورود سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۳

  ثبت نام و پذیرش دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org امکان پذیر است. این سایت، به‌عنوان سامانه ثبت نام، انتخاب رشته و مشاهده نتایج دانشگاه آزاد راه اندازی شده است. متقاضیانی که مایل به تحصیل در این دانشگاه هستند می‌توانند...
 • دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۳ – pdf سوابق تحصیلی

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل اطلاعات کاملی درباره شرایط و ضوابط پذیرش دانشجویان بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری است. این دفترچه شامل بخش‌هایی درباره مدارک مورد نیاز، رشته‌های تحصیلی موجود، شرایط اختصاصی هر رشته، و...
تماس با مشاور