ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سهمیه های آزمون استخدامی آموزش پرورش + بخشنامه 1403

سهمیه‌ های آزمون استخدامی آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از سهمیه‌ های آزمون استخدامی آموزش و پرورش بسیار اهمیت دارد، چراکه شانس داوطلبان مشمول را افزایش می‌دهد. هر ساله آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار می‌شود تا افراد علاقه‌مند به شغل معلمی فرصتی برای استخدام و فعالیت در این سازمان داشته باشند. همانند بسیاری از آزمون‌های استخدامی دیگر، در این آزمون سهمیه هایی برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. این سهمیه ها شامل سهمیه ایثارگران در استخدام آموزش و پرورش، معلولین و… است و تأثیر هر سهمیه در دفترچه آزمون استخدامی ذکر شده است.

افرادی که در زمان ثبت‌ نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ فرم نام‌نویسی را تکمیل کرده‌اند، چنانچه شرایط استفاده از سهمیه های استخدام آموزش و پرورش را داشته باشند، می‌توانند با مطالعه دقیق مفاد این امتیازات، شانس قبولی خود را افزایش دهند. ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است و در صورتی که در این زمینه سوال و ابهامی دارید، می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما را یاری کنند.

آشنایی با سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403

👈 آزمون استخدام آموزش و پرورش هر سال توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. داوطلبانی که به دنبال استخدام در وزارت آموزش و پرورش هستند، با ثبت‌نام در این آزمون، این امکان را دارند که شانس خود را در میان رقبا امتحان کنند.

👈  جزئیات، اطلاعیه‌ها و اصلاحیه‌های دفترچه آزمون آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند از طریق این سایت اخبار آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را پیگیری کنند.

👈  علاوه بر قوانین معمول و شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش که داوطلبان باید واجد این شرایط باشند، در این آزمون سهمیه ها نیز برای داوطلبان در نظر گرفته شده است تا علاوه بر مطالعه و افزایش توانایی‌های خود، از سهمیه های قانونی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ نیز بهره‌مند شوند.

👈 با توجه به دفترچه جدید منتشر شده برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش، این آزمون به صورت جداگانه از آزمون دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد. از سوی دیگر این آزمون در دو آزمون مجزای استخدامی آموزگاری و دبیری برگزار می‌شود.

آشنایی با سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش

میزان سهمیه ایثارگران در استخدام آموزش پرورش 1403

👈 داوطلبان زیادی مایلند از میزان سهمیه ایثارگران در استخدام آموزش پرورش مطلع شوند. در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳، سهمیه ایثارگران به دو دسته ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد تقسیم می‌شود. در جدول زیر، توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران در استخدام آموزش پرورش و افرادی که در هر دسته از این تقسیم‌بندی قرار می‌گیرند ارائه شده است.

سهمیه ایثارگران 25 درصد
جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
سهمیه همسر و فرزندهای شخص جانباز 25 درصد و بیشتر
همسر و فرزندان آزادگان با داشتن يک سال و بالای يک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید

 

سهمیه 5 درصد ایثارگران
رزمندگان با داشتن سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه جنگ
همسر و فرزندان رزمندگان با داشتن سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه
سهمیه زير بيست و پنج درصد فرزندان جانبازان
سهمیه كمتر از يک سال اسارت برای فرزندان آزادگان

👈 این تقسیم‌بندی به افراد ایثارگر که در زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند، امکان می‌دهد تا در فرآیند گزینش، سهمیه‌ های آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز برای آنها محاسبه شود.

شرایط دریافت سهمیه 5 درصد ایثارگران

میزان سهمیه معلولین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403

✅معلولینی که قصد ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را دارند، برای تأیید وضعیت جسمانی خود باید یک معرفی نامه یا یک گواهی از سازمان بهزیستی در اختیار داشته باشند. داوطلبانی که شرایط معلولیت را دارند و با کسب حد نصاب نمره، باید با سایر داوطلبان معلول در رقابت قرار گیرند.

✅در صورت پذیرش متقاضیان، تا تعداد دو برابر ظرفیت، برای مصاحبه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش انتخاب خواهند شد. این اقدام به منظور فراهم کردن فرصت بیشتر برای افراد معلول به منظور شرکت در فرآیند استخدام و مصاحبه است.

میزان سهمیه معلولین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سایر سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403

✅در بخش قبل به این سوال که تاثیر سهیمه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟ پاسخ دادیم. در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳، علاوه بر سهمیه معلولین و سهمیه ایثارگران و سهمیه شاهد آزمون استخدامی فرهنگیان، امتیازاتی نیز برای حافظان قرآن در نظر گرفته شده است.

✅بر اساس مفاد تصویب شده شورای توسعه مدیریت و سرمایه ‌انسانی، 10 درصد به امتیاز نمره آزمون کتبی حافظین قرآن با برخورداری از درجه 1 تا 3، برای حافظین قرآن در شغل آموزگار (رشته‌های تحصیلی گروه معارف اسلامی) افزوده خواهد شد.

✅ یک امتیاز به نام “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” به مجموع امتیازات اضافه شده است. این امتیاز به ازای تأهل و هر فرزند به نسبت دو درصد، مجموعاً حداکثر تا 10 درصد به امتیاز نمره مکتسبه آزمون کتبی استخدامی افزوده می‌شود.

✅یکی دیگر از امتیازات، امتیاز بومی شهرستان برای متقاضیان است که این سهمیه به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها می‌باشد. براساس قانون اصلاح ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری، داوطلبان بومی شهرستانی (به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها) نسبت به سایر داوطلبان غیربومی اولویت دارند.

✅با توجه به امتیازهای اکتسابی، نمره فرد متقاضی بومی شهرستان در آزمون کتبی با ضریب 1/4 (جمع وزن 40 درصد در دروس عمومی و 60 درصد در دروس اختصاصی و تخصصی) محاسبه خواهد شد.

✅داوطلبانی که فرم نام نویسی آزمون استخدامی آموزش و پرورش را تکمیل کرده‌اند، باید از زمان برگزاری این آزمون مطلع باشند تا با مطالعه منابع و آماده‌سازی مدارک لازم، در این آزمون شرکت نمایند.

تاثیر سهیمه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

👈آزمون استخدامی آموزش و پرورش زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود و جزئیات مربوط به این آزمون در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می‌شود. در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳، علاوه بر شرایط معمول در آزمون‌ها، سهمیه های خاصی نیز برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. اما تاثیر سهیمه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

👈سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ در سه دسته، شامل سهمیه ایثارگران، سهمیه معلولین و سهمیه حافظان قرآن تقسیم‌بندی می‌شود. در این قسمت به بررسی میزان تأثیر سهمیه ها در آزمون آموزش و پرورش، طبق جزئیات مندرج در دفترچه استخدام آموزش و پرورش می‌پردازیم.

👈 با توجه به دفترچه جدید منتشر شده برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ضریبی برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران و سهمیه شاهد آزمون استخدامی فرهنگیان در نظر گرفته نشده و افراد بدون در نظر گرفتن سهمیه ایثارگران، ملزم به انتخاب رشته‌های شغلی موجود در دفترچه هستند.

تاثیر سهیمه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

تأثیر سهمیه معلولین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403

👈افرادی که دارای معلولیت هستند و دارای گواهی تأیید از سازمان بهزیستی می‌باشند، مشمول سهمیه معلولین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می‌شوند و سه درصد از ظرفیت این آزمون به این داوطلبان اختصاص می‌یابد.

👈افراد معلول باید با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و کسب حد نصاب نمره، با سایر داوطلبان معلول در سهمیه سه درصدی به رقابت بپردازند. یکی از شرایط مهم در پذیرش داوطلبان معلول این است که معلولیت آن‌ها نباید مانع انجام شغل و مأموریت کاری آن‌ها شود.

👈به خاطر داشت باشید اطلاعات مربوط به سهمیه های استخدام آموزش و پرورش مربوط به دوره جاری بوده و با انتشار اصلاحیه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳، اطلاعات بروز خواهد شد.

مشاوره سهمیه های استخدام آموزش و پرورش 1403

✔اطلاع از سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش بسیار اهمیت دارد. آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 جهت استخدام فرهنگیان و سایر کادر تربیتی و آموزشی مدارس در سراسر کشور برگزار می‌شود.

✔داوطلبانی که قصد استخدام در آموزش و پرورش را دارند، باید با شرکت در این آزمون به رقابت با سایر افراد بپردازند.

✔جزئیات مربوط به سهمیه ها و شرایط تأیید امتیازات توسط سازمان سنجش آموزش کشور از طریق دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون آموزش و پرورش به اطلاع افراد می‌رسد.

✔داوطلبانی که برخوردار از سهمیه های ایثارگران، سهمیه معلولین و دگیر سهمیه ها و امتیازات قانونی آزمون هستند، علاوه بر استفاده از سهمیه خود باید با مطالعه جدی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش، خود را برای موفقیت در آزمون آماده کنند.

✔داوطلبانی که دارای سهمیه و امتیازات آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ هستند، از داوطلبان دیگر در آزمون راحت تر پذیرش شده و سهمیه این افراد در نتیجه آزمون تأثیر خواهد داشت.

✔داوطلبان در هنگام نام نویسی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ و بعد از پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، باید سهمیه مورد نظر گزینش کرده و جزئیات مربوط به سهمیه را در فرم ثبت‌نام آزمون درج نمایند.

✔ در این مقاله نکاتی بیان کردیم تا بتوانید از امتیازات ارائه شده بهترین نتیجه را در آزمون دستگاه‌های اجرایی بگیرید. در صورت دریافت مشاوره در ارتباط با سهمیه های آزمون استخدامی آموزش پرورش می‌توانید با مشاوران خبره و برجسته آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مشاوره سهمیه های استخدام آموزش و پرورش

خلاصه مقاله سهمیه های آزمون استخدامی آموزش پرورش

داوطلبان با اطلاع از سهمیه های آزمون استخدامی آموزش پرورش راحت‌تر می‌توانند فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند. آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 به عنوان فرصت مناسبی برای استخدام نیروهای مجرب در زمینه آموزش است. داوطلبان با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آگاهی از امتیازها و سهمیه های استخدام آموزش و پرورش می‌توانند بهترین از این فرصت استفاده کرده و بفهمند تاثیر سهیمه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش پرورش، سهمیه معلولین، امتیازات مربوط به حافظان قرآن و سهمیه شاهد فرهنگیان، باعث افزایش شانس متقاضیان شده و می توانند در مسیر استخدام در سازمان آموزش و پرورش، با موفقیت پیش بروند. از آنجا که این سهمیه ها نقش موثری در فرآیند آموزش و پرورش کشور دارند، چنانچه در این زمینه نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی هستید، می‌توانید از طریق شماره 9099075307 با مشاوران کارآزموده ایران تحصیل در تماس باشید.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان چگونه می‌توانند از سهمیه‌ های آزمون استخدامی آمزش و پرورش بهره ببرند؟

داوطلبان باید قبل از شروع ثبت‌نام، دقیقاً مطالب دفترچه راهنما را مطالعه کنند و شرایط و سهمیه‌های مختلف را درک کنند.

چه مزایایی برای داوطلبان مشمول سهمیه‌ های ایثارگران و معلولین در نظر گرفته شده است؟

داوطلبان مشمول این سهمیه‌ها به دلیل افتخارات ایثارگران یا وضعیت معلولیت، از امتیازات و سهمیه‌های خاصی بهره‌مند می‌شوند که می‌تواند شانس قبولی آنها را افزایش دهد.

آیا داوطلبان باید به جداگانه برای هر سهمیه ثبت نام کنند؟

بله، داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام به جداگانه برای هر سهمیه مورد نظر خود (مانند ایثارگران یا معلولین) ثبت نام کنند و جزئیات مربوط به هر سهمیه را وارد فرم ثبت‌نام خود کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی

  اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی | شرایط جدید

  شرایط اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد. در دوره‌های صلاحیت حرفه ای که توسط دانشگاه علمی کاربردی و با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار می‌شود، پذیرفته‌شدگان این دوره امکان بهبود مهارت‌ها و...
 • انصراف از تحصیل در سامانه سجاد

  مراحل انصراف از تحصیل در سامانه سجاد + راهنمای تصویری

  دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی برای انصراف از تحصیل در سامانه سجاد، باید به به آدرس اینترنتی portal.saorg.ir برای کناره‌گیری از تحصیل اقدام کنند. انصراف از تحصیل به صورت آنلاین، قابل انجام و پیگیری است. همچنین سامانه جامع امور دانشجویان...
 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
تماس با مشاور