تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
سهمیه منطقه 3 در کنکور

سهمیه منطقه 3 در کنکور

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
سهمیه منطقه 3 در کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اگر جزء داوطلبان سهمیه منطقه 3 در کنکور هستید ، حتماً دوست دارید بدانید چقدر شانس قبولی در دانشگاه های خوب کشور را خواهید داشت و اینکه منطقه شما چه تفاوتی با سایر مناطق از لحاظ سنجش برای قبولی خواهد داشت. اگرچه این منطقه نسبت به دو منطقه دیگر از امکانات کمتری برخوردار است ؛ اما شما می توانید شانس بیشتری برای قبولی در کنکور نسبت به سایر مناطق داشته باشید که در ادامه ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کننده + نام شهرها پاسخ دهیم.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با  سهمیه منطقه 3 و تفاوت آن با دیگر مناطق در کنکور  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اینکه از سهمیه منطقه 3 در کنکور و نحوه اعمال آن بیشتر بدانید ، حتماً از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

 

نحوه تقسیم بندی داوطلبان در سهمیه منطقه 3 در کنکور

در کنکور هر یک از داوطلبان براساس مکانی که به تحصیل پرداخته اند در یکی از مناطق 1 و 2 و 3 دسته بندی خواهند شد. داوطلبان منطقه 1 افرادی هستند که در شهرهای بزرگ و با امکانات تحصیلات خود را به پایان رسانده اند که شامل تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز و… می شود. داوطلبان منطقه 2 نیز تا حدودی شهرهای دارای امکانات بالا را در بر می گیرد. شهرهای منطقه 3 تقریباً شامل مناطق با امکانات محدود می شود که در ادامه اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

در تقسیم بندی سهمیه مناطق ، بخش های مرکزی مانند تهران ، اصفهان ، مشهد و .. منطقه یک ، شهرها و شهرستان ها در منطقه 2 و مناطق محروم و شهرهای کوچک جزو منطقه 3 قرار می گیرند . از این تقسیم بندی به راحتی می توان فهمید که اساس منطقه بندی تمام نقاط کشور ، امکانات آموزشی برای داوطلبان می باشد .

قوانین تعیین سهمیه افراد به شرح زیر می باشد :

افرادی که داوطلب شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی هستند براساس شهری که مدرک سه سال آخر دوره دبیرستان خود را گرفته اند ، انتخاب خواهند شد.

افرادی که دو سال آخر تحصیل خود را در خارج از کشور گذرانده باشند ، جزء داوطلبان منطقه 3 حساب می شوند.

افرادی که دارای معلولیت های مختلف مانند نابینایی ، ناشنوایی ، معلول جسمی و… هستند نیز جزء داوطلبان در سهمیه منطقه 3 حساب خواهند شد.

اگر فردی هر سال از تحصیل خود را در یک شهر گذرانده باشد ، سهمیه وی براساس مرفه ترین شهر انتخاب خواهد شد.

 

 

برای دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کلیک کنید.

 

 

تاثیر سهمیه منطقه 3 در کنکور

به صورت کلی هدف از تعیین سهمیه برای داوطلبان ، برقراری عدالت بیشتر است. زیرا داوطلبان هر منطقه تنها با هم منطقه ای های خودشان رقابت خواهند کرد. به طور مثال افرادی که سهمیه منطقه 3 در کنکور را دارند  ، تنها با افراد دارای منطقه 3 رقابت خواهند کرد و کارنامه آن ها با داوطلبان منطقه 1 و 2 سنجیده نخواهد شد. نحوه تاثیر سهمیه نیز بدین صورت است که براساس تعداد افراد شرکت کننده در کنکور ، ظرفیت پذیرش از هر منطقه مشخص خواهد شد.

در ادامه قصد داریم پراکندگی داوطلبان در سهمیه منطقه 3 در کنکور و دیگر مناطق را براساس آمارهای سال های گذشته بررسی کنیم.

 

 

گروه آزمایشی تعداد کل داوطلبان تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 1 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 2 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 3
علوم ریاضی 135454 43946 53444 38064
تجربی 506908 93437 196539 216932
انسانی 314498 45594 100032 168872
زبان های خارجی 129515 28957 48758 51800
هنر 80094 19947 29657 30490

اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور

 

 

تعهدات پذيرفته شدگان سهميه مناطق یک و دو و سه

تفاوتی ندارد جزء داوطلبان سهمیه منطقه 3 در کنکور یا جزء داوطلبان سهمیه منطقه 2 و 1 باشید. در صورتی که با استفاده از سهمیه در کنکور پذیرفته شوید ، نیاز است قوانین زیر را رعایت کنید.

یکی از این قوانین دادن تعهد برای گذراندن دو برابر زمان تحصیل در هر یک از نقاط ایران برای خدمت است. البته این تعهد خدمتی برای برادران پس از انجام خدمت وظیفه عمومی است.

افرادی که از سهمیه منطقه 2 و 3 استفاده کرده اند ، باید به اندازه طول مدت تحصیل تعهد خدمتی بسپارند.

افرادی که با استفاده از سهمیه منطقه 2 و 3 پذیرفته شوند اما از انجام تعهد خدمتی امتناع ورزند ، جریمه خواهند شد. وزارت های مربوطه  از این افراد به اندازه 2 برابر هزینه سرانه دانشجو جریمه گرفته و مدارک تحصیلی شان نیز تا زمان انجام خدمت مربوطه تحویل داده نخواهد شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور ، کلیک کنید.

 

 

نام شهرهای منطقه 1 و 2 و 3

در این قسمت علاوه بر معرفی اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور ، تعداد شرکت کننده + نام شهرها در دیگر مناطق نیز بررسی خواهد شد.

 

 

اسامی شهرهای منطقه 1

 

 

جدول مناطق و سهمیه ها در منطقه 1
تبریز اصفهان
لواسان کن
مشهد تهران مرکز
شیراز تجریش
خراسان رضوی

 

 

اسامی شهرهای منطقه 2

 

 

جدول مناطق و سهمیه ها در منطقه 2
بناب اردبیل
جلفا خوی
مراغه ارومیه
مرند خلخال
میانه آران و بیدگل
اردستان تربت حیدریه
اصفهان بیرجند
برخوار شهرکرد
خمینی شهر فارسان
خوانسار شاهین شهر
تربت حیدریه اهواز
سبزوار بجنورد
قوچان نیشابور
کاشمر گناباد
بهبهان زنجان
گرگان سمنان
دزفول شاهرود
دامغان گرمسار
زاهدان ابهر
بندرانزلی رشت
آمل لنگرود
بروجرد بابلسر
بابل رودسر
خرم آباد جویبار
چالوس بهشهر
تنکابن رامسر
ساری فریدونکنار
قائم شهر

 

 

اسامی شهرهای منطقه 3

 

 

شهرهای سهمیه منطقه 3 در کنکور
زرقان تاکستان فراشبند
گلوگاه زاهدشهر ارسنجان
سپیدان کهک خاوران
آبیک مهر فارس پل سفید
بوئین زهرا مهر اشکنان
فریدونکنار چمستان الیگودرز
بندپی غربی قائمیه دورود
خنج فارس دشمن
الشتر بیضا الوند
سربند کوار گله دار
کمیجان عباس آباد دانسفهان
نودان بوانات سلفچگان
آشتیان رینه سروستان
داراب پاسارگاد رومشکان
بهنمیر دلقان شال
نی ریز زرین دشت ازنا
سلفچگان کوهدشت رستم
خنداب البرز پلدختر

مزایای سهمیه منطقه 3 در کنکور

حال که با سهمیه منطقه 3 در کنکور ، تعداد شرکت کننده + نام شهرها در سهمیه منطقه 3 در کنکور بیشتر اشنا شدیم ، قصد داریم در این قسمت به بررسی مزایای این سهمیه بپردازیم.

از جمله مزایای این سهمیه می توان به داشتن شانس بیشتر در قبولی اشاره کرد. در واقع افرادی که در سهمیه منطقه 3 هستند ، به دلیل قرار گرفتن در مناطق کم امکانات ، فضای رقابتی کمتری را تجربه می کنند ؛ زیرا در مناطق 1 و 2 رقابت بسیار سنگین تری بین داوطلبان وجود دارد. افرادی که در سهمیه منطقه 3 هستند ، با آوردن رتبه های بالاتر می توانند امتیاز بیشتری در قبولی داشته باشند ، در حالی که افراد منطقه 1 و 2 باید تلاش بیشتری برای قبولی نمایند.

برای کسب اطلاعات دقیق از تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، با ما در تماس باشید.

 

 

برای اینکه از نحوه استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری بدانید، کلیک کنید.

 

 

در قبولی کنکور ، رتبه کشوری بررسی میشود یا رتبه در منطقه؟

رتبه نهایی  و اصلی که برای انتخاب رشته شما مورد بررسی قرار می گیرد ، رتبه در منطقه یا همان رتبه سهمیه منطقه ای است. رتبه کشوری و تراز کشوری برای انتخاب رشته اهمیتی ندارند و مورد بررسی قرار نمی گیرند. پس به این موضوع در انتخاب رشته دقت داشته باشید.

 

 

تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور

 

 

سایر سهمیه های کنکور

علاوه بر سهمیه منطقه 3 در کنکور و سهمیه های منطقه 1 و 2 ، سهمیه ایثارگران و رزمندگان ، ایثارگران ، بهیاران و کارمندان نیز در کنکور وجود دارد که در ادامه جزییات این سهمیه ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

سهمیه رزمندگان

سهمیه رزمندگان به افرادی تعلق می گیرد که پدر آن ها حداقل به مدت 6 ماه در جبهه حضور داشته است. افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند برای بهره مندی از امتیاز آن لازم است حداقل 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده کسب کرده باشند. البته این سهمیه علاوه بر رزمندگان ، به کارکنان نیروهای ثابت نیروهای مسلح ، سپاه و ارتش و همچنین نیروی انتظامی نیز تعلق می گیرد.

 

 

سهمیه خانواده شهدا

سهمیه خانواده شهدا ، برای پدر ، مادر ، خواهر و برادر افراد شهید در نظر گرفته می شود. این سهمیه مانند سهمیه مناطق ، برای افراد بومی اعمال خواهد شد.

 

 

سهمیه ایثارگران

این سهمیه برای فرزندان و همسر افرادی که در جبهه جانباز 25 درصد و و زیر 25 درصد باشند ، اعمال می شود. افرادی که از سهمیه جانبازان زیر 25 درصد استفاده می کنند ، سهمیه 5 درصدی دارند و افرادی که از سهمیه بالای 25 درصد استفاده می کنند ، سهمیه 25 درصدی دارند. البته افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند ، باید 70 درصد نمره آخرین فرد قبول شده را کسب کرده باشند که مجاز به استفاده از سهمیه خواهند بود.

 

 

تعداد شرکت کننده نام شهرها

 

 

سهمیه بهیاران

این سهمیه برای افرادی که رشته پرستاری خوانده اند ، اعمال می شود. در واقع اگر فردی برای حداقل سه سال با دیپلم بهیاری در سازمان های دولتی و غیر دولتی خدمت کرده باشند ، می توانند برای قبولی در رشته پرستاری از سهمیه بهیاری 5 درصد استفاه نمایند.

 

 

سهمیه کارمندان

سهمیه کارمندان برای  افرادی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های شبانه را دارند. شرایط استفاده از این سهمیه نیز شامل موارد زیر می شود : فرد بالای 35 سال باشد. فرد کارمند رسمی وزارت علوم و مراکز آموزشی باشد. فرد در رشته های بومی استان خود اجازه ادامه تحصیل داشته باشد.

 

 

سهمیه مناطق محروم

ما تا این قسمت در رابطه با سهمیه منطقه 3 در کنکور ، و جزییات مربوط به آن مانند اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم در رابطه با سهمیه مناطق محروم با شما صحبت کنیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه در آزمون وکالت ، کلیک کنید.

 

 

سهمیه مناطق محروم شامل کدام استان‌هاست؟

مناطق محروم شامل استان های ایلام ، سیستان و بلوچستان ، چهار و محال و بختیاری ، بوشهر ، کردستان ، کرمانشاه ، کهکلویه ، لرستان و هرمزگان می شود.

 

 

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته های غیر از رشته‌های مقطع دکتری عمومی چگونه است؟

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته های غیر از رشته‌های مقطع دکتری عمومی بدین صورت است که در کمترین حالت ممکن 40 درصد از  آن به استان های مناطق های محروم اختصاص می یابد.

یعنی اگر ظرفیت یک رشته 1000 نفر باشد در مناطق محروم ، 400 نفر برای افراد دارای سهمیه مناطق محروم و 600 نفر برای داوطلبان سهمیه منطقه 1 و 2 و3 در نظر گرفته می شود.

 

 

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته‌های مقطع دکتری عمومی (پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی) چگونه است؟

برای رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی حداقل 30 درصد از این ظرفیت در نظر گرفته شده است.

یعنی اگر ظرفیت یک رشته 1000 نفر باشد ،  300 نفر در رشته های پزشکی و 700 نفردر سهمیه مناطق 1 و 2  و 3 پذیرفته خواهند شد.

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه در آزمون مشاوران حقوقی کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی سهمیه منطقه 3 در کنکور و جزییات مربوط به آن پرداختیم. از آنجایی که بسیاری از داوطلبان کنکور جزء داوطلبان منطقه سه هستند ، به همین دلیل اطلاع از اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، برای این افراد ضروری است. ما این موارد را بررسی کرده و سعی کردیم به تمامی سوالات شما در این رابطه پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص تعداد شرکت کننده + نام شهرها در منطقه سه داشتید ، با ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با  سهمیه منطقه 3 و تعداد شرکت کننده + نام شهرها در کنکور  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

بهترین سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه ایثارگران در کنکور

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری

سهمیه منطقه دو در کنکور

بهترین سهمیه مناطق کنکور

سهمیه منطقه 3 در کنکور

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری

4/5 - (4 امتیاز)

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه منطقه 3 در کنکور چه راهی وجود دارد؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا ممکن است اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور  هر سال تغییر کند؟

خیر این اسامی ثابت هستند و در متن آورده شده است.

تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور نسبت به دیگر مناط چگونه است؟

این شرکت کنندگان نسبت به مناطق دیگر بیشتر هستند.

برای اطلاع از تعداد شرکت کننده + نام شهرها مناطق دیگر کنکور چه راهی وجود دارد؟

نام شهرها که در متن آورده شده است ، شرکت کنندگان نیز هر سال تغییر می کنند که دراین باره می توانید از ایران تحصیل کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. محمد متین مرادی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

  کسانی که در کنکور ۱۴۰۰ با سوابق تحصیلی قبول شده اند وبه دانشگاه نرفته اند ایا سال ۱۴۰۱ محروم هستند

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   خیر محرومیتی برای شما اعمال نمی شود.

 2. زهرا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من ترم دو دانشگاه غیرانتفاعی هستم ميتونم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم،در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  ودر صورت قبولی از این دانشگاه انصراف بدم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام برای مشاوره باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقتتون بخیر خیر مشکلی وجود ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر.مشکلی نیست.

 3. عرفان
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام، من الان ترم سه کارشناسی دانشگاه آزاد رشته برق میخونم میخام برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و همچنین دانشگاهمم ادامه بدم آیا باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم آیا مانعی است؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت به خیر طبق شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری(صفحه 17) دانشجو های رشته های غیر از روزانه مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند و میتوانند بدون انصراف در کنکور شرکت نمایند و بعد از قبولی از رشته قبلی خود انصراف دهند.

 4. Behzad
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام تو رو خدا جواب بدین من متولد ۱۳۸۱/۴/۲۵هستم اولین بار کنکور دادم امسال قبول نشدم،میخوام پشت کنکور بمونم اما میگن باید تو یک دانشگاهی باید ثبت نام کنم تا اضافه خدمت نداشته باشم من که ۱۴۰۱/۴/۲۵بیست سالم میشه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم باید ۴/۲۵دفترچه خدمت برای خدمت بگیرم جواب کنکورم دیر میاد تا اون موقعه من میرم خدمت اونوقت من چیکار کنم الان وضعیت مالی خوبیم ندارم برا پول دانشگاهش لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 5. Zahra
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام ممنون از جوابتون ولی من‌
  متوجه نشدم یعنی در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور 1401هستم؟؟یا فقط مجازم به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر.با توجه به جوابیه جدید سنجش ممنوعیتی در انتخاب روزانه ندارید.

 6. Zahra
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم اول دوره روزانه هستم بعد الان قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم می خواستم بدونم اگه تا مهلت تعیین شده از دانشگاه انصراف قطعی بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور ۱۴۰۱ هستم یا نه؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وقت بخیر
   طبق اعلام سازمان سنجش در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف در مهلت مقرر محرومیت شامل شما نمی شود.

 7. سمیه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام ببخشید من سال ۹۷ رشته ریاضیات روزانه دانشگاه نوشیروانی قبول شدم اما بعد از ۳ ترم بخاطر مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم برم دانشگاه. الان میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم نمیخام کنکور ریاضی بدم میخام تو کنکور انسانی شرکت کنم امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر.درصورتیکه انصرافتون رو ثبت کرده باشید برای شرکت در کنکور منعی ندارید.

 8. محمد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم من مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم دارم پیش دانشگاهی رو خوندم ولی تجدید آوردم میخواستم بدونم با مدرک دیپلم میتونم کنکور شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت به خیر دیپلمه های نظام قدیم برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند.

 9. علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

  با سلام من مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم دارم پیش دانشگاهی رو خوندم ولی تجدید آوردم میخواستم بدونم میشه که بدون مدرک پیش دانشگاهی کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام دانشگاه باید مدرک دیپلم رو داشته باشید کنکور میتونید بدید ولی برای ثبت نام نیاز به دیپلم هست

 10. ...
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

  من امسال رشته نساجی دانشگاه گیلان قبول شدم و ثبت نام کردم اگه بخوام انصراف بدم نمیتونم سال بعد در روزانه شرکت کنم؟ البته میخوام با یه دیپلم دیگه وارد بشم دیپلم مجدد رشته کامپیوتر کارو دانش از شرکت در ازمون اون محرومم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر نخیر مشکلیندارد و ممنوعیت شرکت در کنکور ندارد

 11. سالار
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  با سلام
  من سال آخر کارشناسی ارشد هستم یعنی فقط پایان نامه مونده و تا خرداد ماه فارق التحصیل میشم. می‌خوام دوباره سال بعد ۱۴۰۱ در کنکور ارشد شرکت کنم
  آیا مشکلی برای شرکت وجود دارد؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقتتون بخیر بله برای اقایان تا وقتی که مشکل نظام وظیفه دارند مجاز نیستند و فقط حق یک بار درس خواندن در هر مقطعی رو دارند.

 12. علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم
  من سال ۹۸ کنکور دادم رتبم 8 هزار شد ولی بنا به دلایلی دانشگاه نرفتم و یک سال قانونی پشت کنکور موندم ولی کنکور ندادم و سال ۹۹ تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که سربازی غیبت نخورم و از دو ترم مرخصی هم استفاده کردم
  و تو کنکور ۱۴۰۰ هم شرکت نکردم الان دوباره تصمیم گرفتم کنکور بدم، میخواستم بپرسم اگه الان از دانشگاه پیام نور انصراف بدم یک سال بهم معافیت میدن؟؟
  چون نمیخوام تو دانشگاه پیام نور درس بخونم برای همین میخوام انصراف بدم و کنکور بدم که اگه قبول شدم برم دانشگاه و اگه قبول نشدم برم سربازی، فقط میخوام بدونم بعد انصراف تا یک سال زمان دارم یا نه؟ و اگه فرهنگیان قبول بشم برای اینکه از پیام نور انصراف دادم مشکلی پیش نمیاد؟
  پیشاپیش ممنونم بابت راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف از دانشگاه شما تا یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را از جهت ادامه تحصیل یا سربازی مشخص نمایید.بعد از انصراف از دانشگاه پیام نور مشکلی از جهت شرکت در کنکور و دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد.

 13. مینا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد رو در دانشگاه دولتی روزانه گرفتم، آیا با شرکت در ازمون سراسری امکان تحصیل مجدد در رشتهای پزشکی و پیراپزشکی روزانه وجود داره؟ یا فقط برای دانشگاه آزاد مجاز هستم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام وقت بخیر.مشکلی نیست میتونید شرکت کنید.

 14. رضا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من امسال بر اساس سوابق تحصیلی دانشکده فنی و حرفه‌ای. معماری داخلی روزانه قبول شدم
  ایا از کنکور سراسری محروم میشم براری دوره روزانه
  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام
   بله.برای لغو محرومیت باید از طریق سایت سنجش درخواست ثبت کنید

 15. رضا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من امسال بر اساس سوابق تحصیلی دانشکده فنی و حرفه‌ای. معماری داخلی روزانه قبول شدم
  ایا از کنکور سراسری محروم میشم براری دوره روزانه

 16. زینب
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام
  بنده دانشجوی ترم 5 کارشناسی پیوسته دوره روزانه هستم. پس از پایان این ترم یعنی قبل از اسفندماه تصمیم براین دارم که انصراف خود را از دانشگاه اعلام و درخواست مدرک کاردانی دهم.
  آیا با توجه به اینکه قبلا یک بار در دوره روزانه تحصیل و مدرک کاردانی دریافت کردم ممانعتی برای شرکت مجددم در کنکور سراسری و همچنین قبولی مجدد در دوره روزانه وجود دارد؟
  ایا امکان پذیرفته شدن من در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؟
  ممنون میشم اگر پاسخ دهید.
  روزتون خوش

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر برای دختر ها موردی ندارد ولی اقایان نمی توانند و محرومیت یکسال شما مختص به همان سال ورودیتان است.

 17. اشکان
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام
  خسته نباشید
  کارشناسی دانشگاه آزاد گرفتم و بعد
  روزانه با سهمیه 20درصد قبول شدم اما ثبت نام نکردم و نوشته وضعیت راکد
  خودشون گفتن این یعنی انصراف
  با توجه به اینکه تا الان از سهمیه استفاده نکردم و دانشگاه ازاد رفتم و سربازی هم ندارم

  وضعیت محرومیتم چیه؟
  پیشاپیش ممنونم از بذل توجه شما

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقتتون بخیر در هر مقطع شما یکبار میتوانید از سهمیه استفاده کنید و مشگلی نداره

 18. سدنا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

  سلام ببخشید من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم به سنجش ایمیل زدم گفت از دفترچه ثبت ۱۴۰۱ثبت میشه قانون رفع محرومیت برای پذیرفته شدگان رشته های روزانه و گفت سال آینده محروم از رشته های روزانه نیستم حالا به نظر شما باتوجه به این که سنجش به خودم این موضوع رو گفته ممکنه بازهم محروم بشم از انتخاب رشته روزانه سال آینده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام اگر سنجش براتون رفع محرومیت از روزانه کنکور سال بعد رو گفته باشه مشکلی نخواهی داشت

 19. زهرا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟ منظورم محرومیت ازدوره روزانه است؟واینکه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام وقتتون بخیر
   اگه امسال دوره ی روزانه قبول شدین سال بعد از شرکت در دوره ی روزانه محرومین
   اگه ثبت نام نکنین نیازی به انصراف نیس

 20. محمد
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  بنده دانشگاه فرهنگیان روزانه قبول شدم خواستم بپرسم میتونم برای کنکور سال بعد شرکت کنم با توجه به اینکه تعهدی دادم مشکلی ایجاد نمیشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام خیر این امکان برای شما وجود ندارد درصورتیکه دانشجوی فرهنگیان باشید.

 21. مهدی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ایا امکانش هست یه ترم بخونم و بعد انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام
   مشکلی واسه شرکت تو کنکور ندارین ولی دوره ی روزانه رو محرومین

 22. یاسر
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه و هم چنین کاردان بهداشت بیماریها از دانشگاه آزاد هستم و در کنکور ۱۴۰۰هم رشته هوشبری روزانه دولتی پذیرفته شدم؛؛آیا برای ادامه تحصیل ممنوعیتی دارم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   فقط یک بار مجاز به تحصیل در دوره ی روزانه مقطع کارشنلسی هستین

 23. لیدا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام وقت بخیر میشه راهنماییم کنید
  من مجاز یکی از رشته های دانشگاه پیام نور شدم ،پشت هم برام پیامک میاد که ثبت نام کنم ،ولی من نمیخوام ثبت نام کنم آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام
   بله شما ممنوعیتی برای شرکت ندارید

 24. مریم
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

  من که یک بار بورسیه ملی شدم و بهمن لیسانس میگیرم میتونم برای ۱۴۰۱ باز دانشگاه ملی شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام
   خیر امکان تحصیل مجدد در دوره ی روزانه در یک مقطع تحصیلی را ندارین

 25. سامان مرادی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام آیا کسی که در نیروی انتظامی است و و تا پنج سال قراردادی است میتواند در کنکور شرکت کند ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن تعهد نمی توانید در کنکور شرکت کنین

 26. ندا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام من رشته روزانه مجاز شدم ولی ثبت نام نکردم آیا کنکور۱۴۰۱ محروم هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام
   در حال حاضر محرومیت دارید اما میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواستی مبنی بر لغو محرومیت ثبت کنید

 27. الهه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام این خبرکه میگن محرومیت از دوره های روزانه برداشته شده صحت داره یان ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام خیر

 28. داوطلب کنکور
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام
  من دوره ی شبانه رشته ی مدیریت دولتی قبول شدم در صورتی که ثبت نام کنم و وارد دانشگاه بشم میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام
   درصورتی که تا بهمن ماه انصراف خود را از دانشگاه اعلام کنین مجاز به شرکت در کنکور سراسری 1401 خواهید شد.

 29. فرزانه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام من امسال پیام نور قبول شدم اگه ثبت نام نکنم از کنکور 1401محروم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   با سلام
   موارد محرومیت از کنکور برای دانشگاه سراسری روزانه میباشد نه پیام نور!

 30. Z
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام ببخشیدخواهش میکنم جواب بدید
  واقعا استرس دارم.من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟
  منظورم محرومیت ازدوره های روزانه کنکور
  ۱۴۰۱هست؟واینکه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم
  دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   اگر ثبت نام نکنید به منزله انصراف هست و سال بعد محروم می شید اگر نرید

 31. Mrym
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۹

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و رشته زمین شناسی دانشگاه شیراز روزانه قبول شدم
  قصد دارم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم
  برای جلوگیری از محرومیت در کنکور سال آینده چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام برای اینکه کنکور 1401 رو شرکت کنید باید تا یهمن ماه امسال از روزانه انصراف بدید و در صورت انصراف از روزانه سال بعد محروم خواهید شد

 32. ز
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟منظورم محرومیت ازدوره های روزانه است؟واینکه اگه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام اگر از روزانه دولتی قبول بشی ولی انصراف بدی یکسال از روزانه محروم خواهی شد

 33. رضا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام و خسته نباشید
  من امسال دانشکده فنی و حرفه ای روزانه قبول شدم بر اساس سوابق تحصیلی
  اگه نرم میتونم سال بعد در کنکور سراسری ثبت نام بکنم
  یا بر اساس همون سوابق تحصیلی سال بعد انتخاب رشته بکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام بله میتونی یکسال محرومیت از روزانه بخاطر انصراف از روزانه های با کنکور میباشد

 34. نشلا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام، من روزانه قبول شدم و الان پشیمونم از انتخاب این رشته، اگر رفع محرومیت از سازمان سنجش انجام بدهم آیا برای کنکور 1401 مجاز به انتخاب رشته از دانشگاههای روزانه هستم یا نه؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام اگر از روزانه ها انصراف بدید یکسال از روزانه محروم هستید مگر اینکه با سنجش مکاتبه کنید و رفع محرومیت رو خواستار باشید

 35. ز
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم هستم؟ منظورم محرومیت ازدوره های روزانه کنکور۱۴۰۱هست.واینکه
  اگه دانشگاه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟؟میتونم کنکور۱۴۰۱شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام اگر روزانه انصراف بدید یکسال از روزانه ها محروم هستید

 36. هانیه
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام وقت بخیر من مهر 99 با سوابق تحصیلی وارد دانشگا شدم بعد ی ترم مشهد خوندم بدلیل مغایرت معدل افتادم اصفهان بعد نیمسال دومو مرخصی رد کردم بعد الان میخام انصراف بدم جریمه شده 2 ملیون بنظرتون زیاد نیس جریمه اش اخه من اصلا درس نخوندم اصفهان الان من محروم میشم از کنکور 1401 ایا؟ بعدم میگن سال اول انصراف بدی جریمه بهت تعلق نمیگیره الان من چیکار کنم
  و اینکه من میخام فرهنگیان برم میتونم ایا با دیپلم فنی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام شامل جریمه شدنت رو دانشگاه انصرافیت مشخص میکنه ولی اینکه اگر دیپلم نظام جدید داشته باشی میتونی کنکور رشته های نظری رو شرکت کنی

 37. مهسا
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۷

  سلام و خسته نباشید من طلبه حوزه هستم و فقد سال اول رو خوندم یعنی دو ترم ….میتونم بدون انصراف از حوزه کنکور شرکت کنم؟دانشگاه فرهنگیان چی ؟اونجا میتونم تحصیل کنم اما از حوزه انصراف ندم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام وقت بخیر در صورت داشتن شرایط زیر امکان تحصیل هم زمان وجود دارد
   ۱. اتمام سطح دو حوزه.

   ۲. رشد تحصیلی متناسب با مقررات حوزه.

   ۳. توانایی تحصیل در حوزه و دانشگاه به صورت همزمان.

   ۴. حسن سابقه و رعایت زی طلبگی در مدت تحصیل در حوزه.

   ۵. داشتن انگیزه مثبت از تحصیل در دانشگاه.

   ۶. متناسب بودن رشته انتخابی با نیازهای روز و ضرورت فراگیری آن برای طلاب.

   ۷. تعهد کتبی مبنی بر رعایت شئون روحانیت و مقررات حوزه همراه با ادامه فعالیت‌های حوزوی در مدت تحصیل در دانشگاه و بعد از فراغت از تحصیل.

   ۸. قبول مأموریت از طرف مرکز مدیریت حوزه های علمیه پس از اتمام از تحصیل در دانشگاه.

   • F.M
    ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

    سلام من امسال دانشگاه دولتی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم میخواستم بدونم میشه سال بعد کنکور بدم و دانشگاه روزانه برم

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

     سلام وقت بخیر.اگر امسال روزانه قبول شدید و نرفتید برای سال بعد از انتخاب های روزانه محروم میشید ولی برای انتخاب سایر دوره ها مشکلی ندارید.اگر هم امسال دوره ای غیر از روزانه قبول شدید و نرفتید سال بعد برای انتخاب دوره روزانه مشکلی نخواهید داشت.

  • آمانج
   ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام من امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی بخاطر اینکه دو درس افتاده بودم و نمیتونم دیپلم بگیرم دانشگاه ثبت نام نمیکنه ایا میتونم سال بعد کنگور شرکت کنم؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

    سلام
    کنکور می تونید ثبت نام کنید ولی از روزانه ها محروم می شید

 38. آروین
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام من امسال هم رشته ریاضی وهم زبان کنکور دادم انتخاب رشته فقط برای ریاضی انجام دادم و روزانه سراسری شهرستان قبول شدم و نمیتونم برم آیا سال آینده میتونم کنکور زبان دانشگاه دولتی برم و محرومیت برام ایجاد نمیشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳

   با سلام
   خیر محروم نمیشوید.

 39. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم، اگه ثبت نام کنم و ترم اول دانشگاه رو برم اما ترم دوم مرخصي بگیرم که بتونم برای کنکور دوباره شرکت کنم و بخونم، برای شرکت در کنکور 1401 رشته فرهنگیان میتونم شرکت کنم؟

  • بلوط
   ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام ، من دانشجوی مهندسی پزشکی مجازی قبول شدم اونم با سوابق تحصیلی بنظرتون میتونم تا ی سال بخونم وبرای کنکور سال ۱۴۰۱ مجدد ثبت نام کنم🥺🥺

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

    سلام
    اگر مشکل نظام وظیفه داشته باشید امکان شرکت در کنکور 1401 برای شما وجود ندارد زیرا برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی داده میشود.
    در غیر این صورت با دادن هزینه انصراف از دانشگاه میتونید ابتدا انصراف بدین سپس در کنکور 1401 ثبت نام کنید

 40. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم، اگه ثبت نام کنم و ترم اول دانشگاه رو برم اما ترم دوم مرخصي بگیرم که بتونم برای کنکور دوباره شرکت کنم و بخونم، برای شرکت در کنکور 1 رشته 401 فرهنگیان میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام برای شرکت در کنکور 1401 باید تا بهمن امسال انصراف داده باشی

 41. امیر راد
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام
  من سال ۹۷ که انتخاب رشته کردم ، غیر انتفاعی قبول شدم اما ثبت نام انجام ندادم و همون سال رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم.
  الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد استفاده کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلامپ
   بله میتوانید از تحصیل مجدد استفاده کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقتتون بخیر چون شما ثبتنامی برای دانشگاه غیر انتفاعی انجام ندادید و تو دانشگاه دیگه درس خواندید برای شما انصرافی صورت نگرفته و و تا زمانی که سربازی نرفتید حق یک بار انصراف از دانشگاه و حق یک بار تحصیل در هر مقطعی دارید و حرکتی رو به جلو می توانید داشته باشید.

 42. جعفری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام من امتحان کتبی ام زیر ده شده و سه تا افتاده داشتم که با تبصره حل شد میخوام کنکور بدم ایا میشه؟و بعد از کنکور میتونم انتخاب رشته کنم و برای دانشگاه مشکلی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   با سلام
   اگر مدرک دیپلم را بگیرید مشکلی به وجود نمی اید.

 43. جعفری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام من معدل کتبی ام زیر ده شده و سه تا افتاده داشتم ک با تبصره درست شد میخواستم بدونم من میتونم کنکور بدم و اینکه میتونم بعد اگه قبول شدم انتخاب رشته کنم؟برای دانشگاه مشکلی نداره؟

 44. محمد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۶

  سلام من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه ازاد هستم و بجای ۸ ترم ۹ترمه درسم تموم میشه (خدمت سربازی نرفتم ) ایا میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ودر صورت قبولی ثبت نام کنم؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت به خیر از نظر نظام وظیفه شما یکبار مجاز به گذراندن هر مقطع هستید.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری باید خدمت سربازی را بگذرانید.

 45. سیروس
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام و خسته نباشید
  در حین سربازی میشه کنکور سراسری بدیم؟ و درصورت قبولی رشته دلخواه میشه بریم دانشگاه؟ ممنون میشم توضیح بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   با سلام
   بله میشود اما اگر قبول شوید باید ایست خدمت بزنید.

 46. کیومرث
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام ببخشید من امسال در کنکور سراسری سرکت کردم و همه ی انتخاب رشته ها هم دانشگاه روزانه بوده خواستم بدونم که ایا امکانش هست سال بعد کنکور شرکت کنم یا نه؟(سال اولی هستم که اولین باره که کنکور دادم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام
   در صورتی که دانشگاه روزانه قبول شوید خیر امکان شرکت مجدد در سال اینده را ندارید

 47. سلام وقت بخیر
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام وقت بخیر
  میشه در حین سربازی کنکور سراسری بدیم؟
  و در صورت قبولی در رشته دلخواه میتونیم بریم دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقتتون بخیر در صورت غیبت نداشتن و قبولی در رشته و دا نشگاه مورد نظر در کنکور سراسری 1401 شرکت کنید

 48. امیر سام
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۰

  سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد که دارم استفاده کردم با این کاری که کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام بله دارید

 49. امیر سام
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد که دارم استفاده کردم با این کاری که کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام بله امکان دارد

   • امیر سام
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶

    سلام یعنی من میتونم الان انصراف بدم و دوباره در یک رشته ثبت نام کنم

   • امیر سام
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۶

    یعنی میتونم انصراف بدم و دوباره در یک رشته دیگه ثبت نام کنم

 50. sasan
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت هستم از دانشگاه روزانه و دی ماه فارغ‌التحصیل میشم ،من طرح ندارم چون سربازی دارم و مشکل سربازیم تا دی 1401حل شده با معافیت تحصیلی ،گفتم ببینم راستع ک میگن باید فقط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ب بالا اونم تو رشته متمرکز فقط قبول شد برا کنکور 1401؟
  آیا میتونم فرهنگیان شرکت کنم؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر.چون سربازی نرفتید برگشت به عقب نمیتونید داشته باشید.بعد از فارغ التحصیلی باید به سربازی برید بعد مجددا ادامه تحصیل بدید.

 51. صمد
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

  من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت هستم از دانشگاه روزانه و دی ماه فارغ‌التحصیل میشم ،من طرح ندارم چون سربازی دارم و مشکل سربازیم تا دی 1401حل شده با معافیت تحصیلی ،گفتم ببینم راستع ک میگن باید فقط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ب بالا اونم تو رشته متمرکز فقط قبول شد برا کنکور 1401؟
  آیا میتونم فرهنگیان شرکت کنم؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • محمد
   ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام درکنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم معدل کتبی رو ۱۸ وارد کردم اما معدلم ۱۷.۵۶ بوده در کارنامه هم زده فاقد تاثیر مثبت سوابق تحصیل دانشگاه فرهنگیان قبول شدم چکارکنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

    سلام موقع مصاحبه حضوری باید اطلاع دهید تا براتون ویرایش شود

 52. صمد
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

  با سلام من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت پزشکی هستم و دیماه فارغ‌التحصیل میشم ،از دانشگاه روزانه ،بعد می‌خوام تغییر رشته بدم برم انسانی و برا کنکور 1401وارد فرهنگیان بشم ایا مشکلی هست ؟

 53. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱

  سلام . ببخشید سوال من از شما این است که چون در کنکور ارشد تاریخ مجاز به انتخاب رشته شدم امسال .و سال قبل در دانشگاه شبانه ارومیه قبول شدم و حالا دانشجوی شبانه ارومیه هستم.چون تا زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور ارشد یک ماه مانده این ترم در دانشگاه شبانه ارومیه آیا باید درسها را انتخاب واحد کنم یا نه . خواهش میکنم پاسخ سوال من را بدهید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقتتون بخیر نتایج کنکور ارشد در اواسط مهر میاد و شما میتونین انتخاب رشته رو با تاخیر انجام بدین و ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد

 54. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام.من دانشجوی رشته تاریخ ایران باستان در مقطع ارشد دانشگاه ارومیه هستم . سال قبل دوباره در کنکور ارشد تاریخ شرکت کردم و امسال مجاز به انتخاب رشته شدم در روزانه با رتبه چهارصد و سی و هفت اما چون فکر نمی کنم که در دانشگاه روزانه قبول شوم و هنوز یک ماه به اعلام نتیجه مانده خواستم بپرسم آیا من در دانشگاه شبانه این ترم انتخاب واحد کنم یا نه چون شهریه دانشگاه هزینه زیادی دارد .

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر.
   شهریه دانشگاه های شبانه اصلا مقدار زیادی نیست و برای اطلاع از شهریه ها میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 55. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  من چون فکر نمی کنم که در روزانه قبول شوم و با توجه به رتبه ای که به شما گفتم حالا چون باید در دانشگاه شبانه که درس می خوانم انتخاب واحد کنم و دانشگاه شبانه شهریه زیادی می گیرد خواستم از شما بپرسم تا مشخص شدن نتیجه کنکور ارشد آیا من در دانشگاه شبانه انتخاب واحد کنم یا نه

 56. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام.من دانشجوی رشته تاریخ ایران باستان در مقطع ارشد دانشگاه ارومیه هستم.من سال قبل دوباره در کنکور ارشد تاریخ شرکت کردم و امسال که کنکور برگزار شد در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شدم اما چون رتبه من چهارصد و سی و هفت است و فکر نمی کنم که در روزانه قبول شوم.ویک ماه

 57. امید
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی پیوسته غیر انتفاعی هستم برای انصراف میخواستم اقدام کنم و دوباره در یک رشته دیگر ثبت نام کنم میخواستم بدونم به من به اجبار دانشگاه مدرک معادل کاردانی میده یا دست خود دانشجو هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام روز بخیر درصورتی که معادل 72 واحد پاس کرده باشید و به درخواست خود دانشجو

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر.اگر هشتاد واحد ویا بیشتر پاس کرده باشید دانشگاه به اجبار مدرک کاردانی میده.اگر سربازی نرفته باشید نمیتونید حرکت رو به عقب داشته باشید و مجدد برای کارشناسی اقدام کنید.

 58. bt
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام وقت بخیر
  میخواستم‌بدونم ایا کسی که انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی را انجام داده ولی به علتی میخواهد تغیر رشته انجام دهد ولی از مهلت ویرایش انتخاب رشته و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی گذشته باشد ایا امکان دارد مهر ماه بتواند در رشته مورد نظر خود در دانشگاه تحصیل کند؟ یا باید بهمن ماه ثبت نام خود را انجام دهد

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت بخیر.
   باید برای بهمن ماه اقدام کنید.

   • امیر سام
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۳

    سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من با این کار، از مهلت یک انصراف و تحصیل مجدد استفاده کردم یا خیر؟
    واجبه لطفا پاسخ بدید.

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

     سلام بله امکان پذیر است

 59. مینا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام ببخشید سال سوم پرستاری دانشگاه دولتی هستم می خواستم بدونم امسال می تونم برای دانشگاه آزاد رشته داروسازی کنکور بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام در صورتیکه که بخواهید مجدد کنکور سراسری شرکت کنید باید بهمن ماه امسال انصراف بدید و اگر انصراف از روزانه بدید یکسال از پذیرش در روزانه ها محروم میشوید

 60. فاطمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام
  من امسال 1400در کنکور زبان غیبت داشتم میخواستم بدونم واسه کنکور زبان ۱۴۰۱ می‌توانم شرکت کنم ؟
  یا محروم میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   شما میتوانید در سال 1401 کنکور را شرکت کنید و منعی ندارید

 61. حسین
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام ارادت. من در مقطع ارشد و دانشگاه غیرانتفاعی انتخاب رشته کردم و منتظر اعلام نتایجم. میخاستم بدونم اگه نتایج اومدو قبول شدم ولی نخاستم برم شرایطش چجوریه؟ باید جریمه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام
   خیر.شما مشمول جریمه نمی شوید

 62. .
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم‌ فنی‌ حرفه‌ ای‌ رشته حسابداریم‌ (نظام‌ جدید‌ ۶.۳.۳) میخواستم‌ تو‌ کنکور‌ ۱۴۰۱ریاضی‌ شرکت‌ کنم‌ میتونم‌ شرکت‌ کنم‌؟یاممنوعم‌ ازکنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌‌ جواب‌ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 مانعی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 63. z
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم‌ فنی‌ حرفه‌ ای رشته‌ حسابداریم‌ (نظام‌ جدید۶.۳.۳) میخواستم‌ توکنکور‌ سراسری‌ ۱۴۰۱‌ ریاضی‌ شرکت‌ کنم‌ میتونم‌ شرکت‌ کنم‌ یا‌ ممنوعم‌ از‌ شرکت‌ تو‌ کنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌ جواب‌ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام چون نظام جدید هستید میتونید کنکور ریاضی هم شرکت کنید و ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سراسری ندارید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند و هر یک از گروه های آزمایشی را می توانند ثبت نام انجام دهند.

 64. Mm
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من امسال به جای معدل کل دیپلم معدل سال اخرمو وارد کردم ورشتمم بدون کنکور و فقط همین امسال داخل هنرستان ها هست و از سال به کل حذف خواهد شد و معدل کل دیپلمو مدرسه هنوز نداده آیا میتونم وارد دانشگاه فنی حرفه ای بشم رشتمم نقشه کشی معماریه

 65. z
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم فنی‌ حرفه‌ ای‌ رشته‌ حسابداریم(نظام‌‌ جدید۶.۳.۳) ‌ میخوام‌ ک‌ توکنکور سراسری ۱۴۰۱ ریاضی شرکت کنم‌ معدل‌ دیپلمم‌ هس۱۸/۳۱ آیا میتونم‌ شرکت کنم یاممنوعم‌ از‌ کنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌ جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 ممنوعیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی را ندارند.

 66. حسن
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من امسال کنکور قبول شدم انتخاب رشته کردم ولی مجاز و دعوت نشدم بای مصاحبه ایامیتونم دوباره کنکور بدم یا نه ؟خواهشا جواب بدید من بخونم یا نه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام مشکلی نداره می تونید دوباره کنکور بدید

 67. R
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

  باسلام.
  بنده دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته هستم.
  میخواستم بدونم آیا امکانش هست در صورت تمایل از دانشگاه انصراف داده و در کنکور سراسری سال 1401 شرکت کنم و در صورت قبولی، معافیت تحصیلی خود را هم تمدید کنم؟
  تاریخ معافیت تحصیلی بنده هم تا اسفند سال 1401 هست.
  در ضمن یک بار هم از دانشگاه مرخصی گرفتم.(ترم دوم)
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت به خیر اگر دانشجوی رشته های روزانه باشید و از دانشگاه انصراف بدید از انتخاب رشته دانشگاه های دولتی در کنکور سال بعد محروم می شوید.به این نکته توجه داشته در طول سنوات تحصیلی خود یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.

 68. محدثه بهروزی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۰

  سلام وقتتون بخیر من امسال از دانشگاه انصراف دادم میتونم سال بعد با دیپلم تجربی کنکور انسانی شرکت کنم برای قبولی در رشته حقوق

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام
   باید سال و نوع دیپلم شما به طور دقیقتر بررسی شود.لطفا با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر بله میتونید ..

 69. j
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم کسی که در دانشگاه غیر انتفاعی انتخاب رشته کرده باشه و اونجا هم قبول بشه ولی بنی به دلایلی ثبت نام نکرده و میخواهد ورودی بهمن ثبت نام کنه ایا برای او محرومیت وجود دارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام
   محرومیت برای انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی لحاظ نمیشه میتونین ورودی بهمن ماه ثبت نام کنید

 70. یگانه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  با سلام
  من سال ۹۹ کنکور دادم و رشته علوم تربیتی با سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور قبول شدم ایا برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگاه پیامنور انصراف بدم یا در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان امکان این وجود داره که من هم در پیام نو و هم در فرهنگیان مشغول‌ به تحصیل باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر طبق قوانین و ضوابظ مندرج در صفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری،دانشجویان غیر از دوره های روزانه قبل از قبولی نهایی نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود ندارند و میتوانند منتظر اعلام نتایج باشند.شرایط ادامه تحصیل در دو دانشگاه در یک مقطع را در دفترچه انتخاب رشته همان سال بررسی بفرمایید.

 71. محمد بردبار
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  با سلام و خسته نباشید. آیا مصوبات شورای انقلاب فرهنگی قطعی است؟ و کنکور ۱۴۰۲ فقط از دروس تخصصی خواهد بود؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر.
   هنوز هیچ مصوبه رسمی اعلام نشده است.

 72. محمد بردبار
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

  با سلام و خسته نباشید. آیا مصوبات شورای انقلاب فرهنگی قطعی است؟ و کنکور فقط از دروس تخصصی خواهد بود؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقتتون بخیر.
   هنوز مصوبه ای به صورت رسمی اعلام نشده است.

 73. علی
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام. ببخشید من دوره روزانه انصراف دادم، اگه دوباره روزانه دانشگاه دیگه ای قبول شم باید شهریه بدم ؟ اصلا می تونم روزانه ها رو انتخاب کنم یا باید شبانه انتخاب کنم ؟ تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف از دوره های روزانه یک دوره از انتخاب رشته های دوره های روزانه محروم می شوید.

 74. سیروس
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام و وقت بخیر
  من فارغ التحصی کارشناسی دانشگاه تهران ( روزانه) که مایل هستم در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم. معافیت تحصیلیم تا اسفند ۱۴۰۰ اعتبار داره. اگه در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و در همان حین کنکور ۱۴۰۱ رو بدم و درصورت قبولی از پیام نور انصراف داده و رشته ی دلخواهم رو انتخاب کنم؟ مشکلی بابت نظام وظیفه پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر با ثبت نام در دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی شما تمدید می شود. در صورت قبولی در کنکور و رشته های دوره ی روزانه میتوانید از رشته قبلی انصراف و در رشته جدید ثبت نام نمایید.اما به این نکته توجه نمایید که تنها یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستید و در صورت انصراف مجدد از نظر نظام وظیفه به مشکل برمیخورید.

   • سیروس
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

    خیلی ممنون از پاسخگوییتون. پس با این اوصاف در صورت ثبت نام در دانشگاه پیام نور میتونم دو تا کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ رو امتحان بدم؟! و سوال دیگر اینکه من اسفند سال گذشته فارغ التحصیل شدم .آیا معافیت تحصیلیم تا اسفند امسال اعتبار داره؟لازم به ذکره وقتی که کارشناسی قبول شدم(سال ۹۵) برگه‌ی‌ معافیت تحصیلی گرفتم که تاریخش تا ۳۱شهریور امسال زده شده. حالا نمیدونم کدوم درسته؟؛!! و نکته ی آخر اینکه بنده در ۹ ترم فارغ التحصیل شدم.

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

     تاریخ درست همانی هست که روی برگه معافیت تحصیلیتون درج شذه است.

 75. Fa
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام.
  اگر در کنکور ارشد انتخاب رشته کنیم و چیزی قبول نشویم باز هم سال بعد محروم میشویم؟
  اگر شبانه قبول شویم و نرویم چطور؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر در صورت قبولی در دوره های روزانه از انتخاب رشته دوره های روزانه سال بعد محروم می شوید و این محرومیت شامل دیگر دوره ها نمی شود.

 76. علیرضا
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من مدرک فوق دیپلم دارم
  و برا اینکه مشکل نظام وظیفه نداشته باشم و غیبت نخورم امسال دانشگاه آزاد کارشناسی ثبت نام کردم میخواستم بدونم میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۱شرکت کنم یا نه! لطفا راهنمایی کنند

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   بله اگر برای دانشگاه آزاد اقدام کنین شما برای کنکور سال بعد شانس دارین

 77. هانیه
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۳

  سلام ببخشید من ۲۵درصد جانبازی دارم کنکور هنر شرکت کردم الان واسه دانشگاه صداوسیما روزانه با شرایط خاص قبول شدم ولی من پشیمون شدم . اگه مراحل ثبت نام رو انجام ندم مشکلی پیش نمیاد ؟؟یعنی من میتونم سال دیگه هم از سهمیه ۲۵درصدام استفاده کنم یا اینکه اگر ثبت نام نکنم ب منزله انصراف میشه و سهمیه ام رفته ؟؟لطفاا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای استفاده از سهمیه 25 % با توجه به اینکه برای مصاحبه مد نظر ندارید که اقدام کنید و شرایط استفاده از سهمیه شرط قبولی نهایی داوطلب است اگر در قبولی نهایی سراسری دانشگاهی پذیرفته نشوید مجدد میتوانید سال اینده استفاده کنید ولی در صورت قبولی در هر رشته و یا دانشگاه در قبولی نهایی امکان استفاده مجدد از سهمیه ندارید موفق باشید

 78. نیکا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام من ورودی ۹۶ پزشکی تعهدی هستم امسال میتونم انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقتتون بخیر.. چون در مقطع دکتری هستش نمیتوانید انصراف بدید مگر اینکه ارگان مربوطه باهاتون موافقت کنه

 79. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶

  من تلفن ثابت ندارم.تلفن همراهی نیست تماس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت شما به خیر ،نه متاسفانه

 80. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام وقت بخیر.
  من لیسانس مکانیک دارم.در کنکور ۴۰۰ شرکت کردم و چیزی ک خواستم نشد.میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت شما به خیر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401 به این صورت هست که اگر شما انتخاب رشته انجام دهید و دانشگاه های روزانه قبول شوید و ثبت نام نکنید و یا انصراف دهید از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه در کنکور سال بعد محروم می شوید.

   • علدی
    ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

    و این محرومیت از دانشگاه روزانه سال ۱۴۰۱ ،شامل عدم انتخاب رشته فرهنگیان هم میشه ؟ و درخواست لغو محرومیت رو بعد از اعلام نتایج نهایی بایدبه سنجش بزنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

     بله دیگه فرهنگیان هم جز دانشگاه های روزانه محسوب میشه

 81. ندا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام من امسال کنکوردادم امامعدلم رو اشتباه واردکردم انتخاب رشته نکردم ایاازکنکور۱۴۰۱محرومم؟چه جوری بفهمم محروم شدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام وقت شما به خیر اگر شما انتخاب رشته انجام دهید و دانشگاه دولتی و رشته های روزانه قبول شوید و برای ثبت نام اقدام نکنید از انتخاب رشته دوره های روزانه کنکور سال بعد محروم میشوید.اشتباه وارد کردن معدل جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نیست.

 82. حنانه
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام با معدل کتبی زیر ده میشه کنکور سراسری ثبت نام انجام داد؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام بله میشه ثبت نام رو انجام داد

   • حنانه
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

    سلام ببخشید بعد میشه اگه قبول شد انتخاب رشته انجام داد و برای دانشگاه اشکالی نداره؟

 83. پرنیا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من دانشجو روزانه ام مهر ماه میرم ترم 6 من میتونم کنکور1401 شرکت کنم بدون انصراف بعدش واسه پزشکی آزاد انتخاب رشته کنم بعد اگه قبول شدم انصراف بدم از روزانه

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقتتون بخیر. اگر از داشنگاه سراسری انصراف بدید محرومیت داره

 84. A
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام خسته نباشید ببخشید سوالی داشتم اگر در دانشگاه آزاد رشته های بدون آزمون شرکت کنم که زمانش تا ۳۰ مرداده ، و احیانا نرم برای کنکور سال بعد محروم میشم ؟ یا محرومیت خاصی داره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای اقدام به شرکت در کنکور سراسری سال 1401 محرومیت با توجه به ثبت نام در دانشگاه ازاد ندارد و میتوانید در صورت عدم ثبت نام ویا تحصیل در دانشگاه ااد اقدام به ثبت نام در کنکور سال اینده داشته باشیدموفق باشید

 85. اسرا نوروزی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من کارشناسی ارشد رشته جغرافیا دارم هردو مقطع روزانه خوندم آیا سال 1401 میتونم کنکور رشته تجربی جهت دکترای عمومی داروسازی شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام نوروزی
   با توجه به موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری شما متاسفانه نمیتونید

 86. mojdeh
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۴

  سلام وقتتون بخیر اگر امسال از رشته های غیرانتفاعی قبول بشم نخوام برم سال دیگه محرومیت داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام
   خیر اگر در دانشگاه غیر انتفاعی پذیرفته بشید و شرکت نکنین.برای سال بعد محرومیت ندارید

 87. مینا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقتتون بخیر.
   شما تا قبل از شروع ثبت نام کنکور سراسری 1401 فرصت دارید تا انصراف قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 88. مینا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه زنجان روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقتتون بخیر.
   برای ثبت نام در کنکور 1401 شما مهلت دارید تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور سراسری انصراف قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 89. مینا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۶

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم؟یه هبر مبنی براینکه هرکسی روزانه قبول شه سال بعدش نمیتونه روزانه رو قبول شه شنیدم،یعنی امکان داره که من درصورت انصراف دادن ازدانشگاه تا تاریخ معین، سال ۱۴۰۱ نتونم روزانه رو انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقتتون بخیر.
   برای ثبت نام در کنکور 1401 شما تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور 1401 فرصت دارید تا انصرافی قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 90. سارا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام من سال ۹۸ کنکور تجربی دادم و روزانه دامپزشکی قبول شدم و انصراف دادم تا توی رشته پزشکی دانشگاه پردیس آزاد ثبت نام کنم و الان ترم چهار پزشکیم ولی میخوام بدونم امکانش هست بدون انصراف از دانشگاه در کنکور هنر شرکت کنم؟

 91. .......
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  سلام.
  من کنکور هنر دادم اما رتبم خوب نشده میخواستم بدونم میتونم دانشگاه آزاد یا فنی شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام میتونی براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه هارا انجام بدید

 92. Msl
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام
  ایا شکایت از پاسخ برگ سفید محرومیت از کنکور دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر خیر ممنوعیت و مشکلی برای شرکت کنکور سال اینده 1401ندارید در صورت عدم انتخاب رشته موفق باشید

 93. zsthashemi
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام ایامی تونیم درکنکورسراسری شرکت کنیم درصورتی که دانشجویه دانشگاه علمی کاربردی هستیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام فرقی نمیکنه مدرک دیپلم با کارانی یا پیش دانشگاهی داشته باشبد میتونید کنکور شرکت کنید ولی اگر اقا هستید شرایط نظام وظیفه را باید بررسی کرد

 94. رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید این مصوبه جدید شورای سنجش
  مبنی بر ممنوعیت تغییر رشته واسه ارشد 1401 از رشته های نامرتبط چقد صحت داره؟ آیا تصویب شده یا میشه؟ دارن مارو نابود میکنن. لطفا اگه میشه، پاسخ، بدید

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام از طریق کنکور ارشد میتونید تغییر رشته بدید و ممنوعیتی نداره برای کنکور سراسری

 95. مهسا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام یه سوال.کسی که دانشجویه ترم دوم دانشگاه روزانه هستش برای انصراف باید نمرات ترم دومش ثبت بشه یا نه میتونه بدون تموم کردن ترم دوم انصراف بده و برای کنکور سال بعد شرکت کنه؟ از روزانه محروم نمیشه؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام اگه انصراف بدی یکسال از روزانه محروم میشی و زمان انصراف هم بعد از اتمام ترم تحصیلیته

 96. مریم
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام. اگر دانشجوی دانشگاه دولتی، تا مدت زمان اعلام شده، از دانشگاه انصراف نده و کنکور بده، اما قبل از انتخاب رشته انصراف بده، می‌تونه دانشگاه دولتی ثبت نام کنه؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وفت بخیر
   در صورتی که بخواهید برای کنکور سراسری شرکت کنید قبلش باید انصراف بدین

 97. سعید
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام..ببخشید من شرایطم خاصه خواهش میکنم جواب بدین..
  من پرستاری خوندم و خدمت هم رفتم الان هم کنکور دادم و قبول شدنم در پزشکی حتمیه ..اما طرحم رو نگذروندم ..ایا ممکنه نتونم ثبت نام کنم یا ممنوعیتی وجود داشته باشه ؟ لطفا جواب بدین..

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام شما فقط یکبار حق ثبت نام در دانشگاهه ای روزانه رو دارید

  • پویا
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام من رشته ام کامپیوتر دیپلم گرفتم الان میخوام کنکور بدم باید چیکار کنم هیچی نمیدونم از کنکور اگه میشه کامل توضیح بدید

   • moshaverarshad
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

    سلام جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید صفرتا صد کنکور را دریافت کنید

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

    با مرکز مشاوره تماس بگیرین مشاورین خبره ما اطلاعات لازم رو بهتون میگن

 98. محدثه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام خسته نباشید اگه کسی سال 1400 کنکور بده و قبول نشه سال بعد کنمور میتونه شرکت کنه و آیا شرایطش با بقیه دانش آموزان که کنکور 1401 رو دارن متفاوته (از نظر بودجه بندی کتاب)

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام نه ممنوعیتی وجود نداره و مثل بقیه داوطلبان ازمون میده

 99. محسن
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من بدلایلی نمیتونم سر جلسه کنکور حاضر شم ایا نرفتن به ازمون برای کنکور سال بعد محرومم میکنه؟ممنونم

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   خیر ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سال بعد نداره

 100. علیرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام من دانشجو روزانه فنی حرفه ای هستم ترم دوم دانشگاه میتونم در کنکورسراسری رشته انسانی 1401 شرکت کنم

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام ن متاسفانه نمیتونین شما یکسال پس از انصراف نمیتونین روزانه پذیریش بگیرید

 101. سارا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  باعرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه دولتی و مقطع روزانه هستم. تمایل دارم تا مجدد در کنکور سراسری شرکت کنم؛ اما گویا اجازه شرکت در کنکور سراسری ملزم به آزاد سازی مدرک و پرداخت هزینه تحصیل هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام سارا
   بله شما باید مدارکتونو ازاد سازی کنید و هزینه هم پرداخت کنید
   جهت انجام مراحل با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل بفرمایید

 102. مائده
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام بنده سال ۱۳۷۴ دیپلمم رو گرفتم اون موقع به جای پیش دانشگاهی سال چهارم دبیرستان بود . دیپلمم انسانی بود آیا اگر برم مدرک دیپلمم رو از آموزش پرورش بگیرم میتونم سال ۱۴۰۱ در کنکور تجربی شرکت کنم؟

 103. مهدی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدین سوالم خیلی حیاتی هست من سال ۹۹ رتبه ۳۵۴۳ را کسب کردم ولی به دانشگاه مورد علاقم نرسیدم برای همین اصلا انتخاب رشته نکردم و به عبارتی یک سال موندم پشت کنکور تا در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم اما مشکلات زیادی این یکسال داشتم ولی بازم توی کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی به خودم امیدی ندارم میشه بگید وقتی که نتایج کنکور بیاد و من دوباره اصلا انتخاب رشته نکنم میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای دانشگاه روزانه یا نه لطفا جواب بدین خیلی ممنون میشم 🌹🙏

  • moshaverarshad
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۷

   سلام مهدی
   بله شما میتونید مجدد انتخاب رشته کنید

 104. زهرا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام. من با مدرک لیسانس دانشگاه دولتی، کارمند پیمانی دانشگاه علوم پزشکی هستم، آیا میتونم در کنکورسراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم و در رشته پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنم. ممنون میشم اگر جوابمو بدین

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام
   بله شما میتوانید کنکور مجدد بدین و از رشته های پزشکی و پیراپزشکی قبول بشین

 105. ناشناس
  ۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام ……خسته نباشید …..اگر کسی که دانشگاه روزانه قبول شده ، غیر مجاز و بدون انصراف در کنکور شرکت کند ….آیا فقط از رشته ای که قبول شده محروم میشه یا از دانشگاه خودش هم اخراج میشه؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام ممنون
   از رشته ای که قبول شده مردود میشه

 106. اریانا
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم منی که رشته م حسابداری فنی حرفه ای هستش کنکور کاردانی به کارشناسی دادم ولی درسم مانده بود یعنی یه ترم بعد ورودی مهر روزانه همون دانشگاه خودمان قبول شدم واولویت های دیگه پذیرفته نشدم میخواستم بدونم چیکار کنم ؟ ازکنکور سال بعد محرومم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۳

   سلام‌ در صورتی که ازمون دادین پذیریش گرفتین سال بعد از دوره روزانه محروم میشین

 107. Fwtme
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۰

  سلام وقت بخیر من یک دانش اموز پایه یازدهم رشته تجربی هستم و امسال کنکور ازمایشی ثبت نام کردم واسه امادگی سال بعدم اما بعضی ها میگن اگر سازمان سنجش بفهمه دوسال از کنکور محروم میشی؟ایا همچین حرفی صلاحیت داره؟
  من خیلی نگرانم خواهش میکنم جواب بدین

 108. سارا
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام اگر تربیت معلم قبول, شده باشم میتونم دریکی, ازرشته های, دانشگاه ازادبرای کنکور شرکت کنم مثلا پرستاری ازاد؟

  • مشاور ارشد
   ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶

   سلام در صورتی که حق التدریس داشته باشی نمیتونی در صورتی میسر میشه که انصراف بدی جریمه پرداخت کنی

 109. فرهاد
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام خسته نباشید
  من رشتم کاردانی بود ۹۹ فارغ تحصیل شدم و در یک دانشکده دماوند قبول شدم
  و امسال در کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم خاستم ببینم در صورتی ک در کنکور شرکت نکنم محروم میشم؟؟؟

 110. کاربر
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من شهریور ماه سال ۹۹ دیپلم فنی حرفه ای گرفتم و همون سال با سوابق تحصیلی دانشکده انقلاب اسلامی تهران / دولتی/روزانه/بهمن ماه/ قبول شدم و الان که برج بهمن هستیم تازه کلاس های مجازی شروع شده (ترم یک).
  ولی بنا به دلایلی مثل راضی نبودن از رشته تحصیلی ام و علاقه نداشتن به این رشته میخام کنکوذگر انسانی ۱۴۰۰ شرکت کنم و دانشکاه فرهنگیان شرکت کنم ، ضمن اینکه میخام از دانشکاه انصراف بدم و ثبت نام کنکور سراسری بکنم برای همین از انتخاب رشته روزانه برای سال ۱۴۰۰ محروم هستم ، تاریخ ۹۹/۱۰/۱۷ به سازمان سنجش درخواست رفع محرومیت دادم اما با این‌ روش
  انتخاب عنوان : سراسری
  سال ۹۹
  الان حدود ۲۰ روزه‌که درخواست دادم اما هیچ جوابی ندادن و کمتر از چند روز دیگر شروع ثبت نام آزمون هست. بنظرتون چیکار کنم درخواست جدید به سازمان سنجش بدم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام دوباره درخواستتون رو ثبت کنید

 111. ونوس
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام من سوالی را از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش پرسیده ام اما بیش از 20 روز است که پاسخی نداده اند. 10 روز پیش مجدد پیام دادم که پاسخ سوالم را بدهند . که پیغام دادن در حال بررسی است. من باید چه کار کنم؟ آیا اگر دوباره پیام بفرستم مشکلی ایجاد نمیکند؟

 112. احمد
  ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲

  سلام من دانشجویه ترم یک کاردانی دامپزشکی هستم.
  می خواستم بدونم می تونم کنکور 1400 شرکت کنم؟

 113. زهراط
  ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام. من کارشناسی روزانه با سهمیه۲۵ درصد در سال۹۵فارغ التحصیل شدم و ارشد غیرانتفاعی را در سال۹۷ گرفتم، میخام در کنکورسراسری۱۴۰۰ تجربی (پزشکی) شرکت کنم ، مانعی نداره ؟ و اینکه آیا میتونم مجددا از سهمیه۲۵ درصد استفاده کنم؟ برای دانشگاه آزاد میتونم از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم.؟ تو رو خدا جوابمو بدین ،مننونم

 114. امیر حسین
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من در کنکور99 شرکت کردم ودر دوره روزانه قبول شدم اما به رشته ای در دوره شبانه تغییر اولویت دادم ویه ماه بعد رفتم سر کلاس ایا میتونم در کنکور 1400 شرکت کنم و زمان انتخاب رشته دوره روزانه رو انتخاب کنم

 115. سجاد
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام ممنون که پاسخ دادید اما پس این اطلاعیه سازمان سنجش یعنی چی ؟
  اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 ثبت نام نموده و در اين مرحله نیز در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته، در صورتی که تمايل به انصراف از شرکت در آزمون سال 1400 را دارد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ 99/10/30 هزينه ثبت‌نام به وی عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 حذف خواهند شد.

 116. سجاد
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام عرض ادب
  بنده برای ازمون ارشد 1400ثبت نام کردم وبعد در کنکور ارشد 99تکمیل ظرفیت روزانه قبول شدم میخوام از شرکت در از مون 1400انصراف وهزینه ثبتنام پس بگیرم چکار باید بکنم؟ ممنون از راهنمایی تون

  • مشاور ارشد
   ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام هزینه ثبت نام عودت داده نمی شود و نمی توانید انصراف دهید مگر در فرصت مجدد.

 117. حامد
  ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقتتون بخیر، من امسال1399 کنکور کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم، آیا سال 1400 میتونم سراسری تجربی شرکت کنم؟ سال 1401 چطور؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی نگرانم کرده کارت پایان خدمت دارم مشکل وظیفه ندارم

 118. مهین
  ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام ،من امسال کنکور ۹۹شرکت کردم و شبانه قبول شدم‌ و ثبت نام اینترنتی‌ انجام دادم و هنوز هم مدارکم‌ رو برای دانشگاه‌ ارسال نکردم، میتونم در کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم؟‌

 119. زینب
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام، من امسال روزانه قبول شدم ولی ثبت‌نام نکردم؟ آیا از کنکور سال آینده محروم هستم؟

 120. اتاناز
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من سال اخر پرستاریم میخوامو اینکه دانشگاه دولتی هستم کنکور سراسری شرکت کنم ولی خب پرستار ها 2سال طرح طرح اجباری دارند ایا من میتونم کنکور سراسری شرکت کنم

 121. H
  ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام برادر من در دانشگاه پیام نور در سال 98 ثبت نام کرده ودوباره در کنکور شرکت کرد و از طریق سوابق تحصیلی از دوره روزانه قبول شدو نمیخواد ثبت نام کنه ایا برادر من از شرکت در کنکور سراسری سال 1400 محروم میشه ؟ و اینکه ایامیشه دوبار انصراف داد یانه؟؟ممنون

 122. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶

  ایا تعهدی ها هم جز محدودیت های کنکوره باید ی سال صب کنیم

 123. فاطمه
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام …یعنی با پرداخت جریمه هم از کنکور 1400 برای رشته های دولتی محروم می شم؟

 124. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من پرستاری تعهدی در اومدمه آیا امسال هم میتونم کنکور بدم….. چجوریه

 125. فاطمه
  ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام وقت بخیر ..من کنکور 99 رو شرکت کردم بعد از انتخاب رشته دولتی قبول شدم ..ولی علاقه ای ب رشته هایی ک قبول شدم ندارم ب همین دلیل می خوام انصراف بدم …با توجه ب مطالبی ک خوندم از کنکور 1400 برای دولتی ها محروم می شوم ولی میشه مستقیما از خود دانشگاه انصراف داد بعد کنکور 1400 رو شرکت کرد یا بعد از گذروندن یک ترم در دانشگاه انصراف داد بعد در کنکور شرکت کرد ؟…ولی بنظرم در هر صورت باید جریمه رو پرداخت کرد ؟درسته؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله شما جزو موارد ممنوعیت کنکور می شوید که در مطالب بالا به آن اشاره شده است موفق باشید.

 126. مریم
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

  وقتتون بخیر من هرچی تماس گرفتم با این شماره ثبت شده در سایت ممکن نبود خواهش میکنم جواب بنده رو بصورت ایمیل بدین ک بدونم تکلیفم چیه …ممنونم از زحماتتون … ورودی سال ۹۴ حقوق مجازی هستم (که البته دوره شبانه محسوب میشد )و بدلیل مشروطیت حکم اخراجی زدن برام اما چندسال پیگیر نشدم قصد ادامه تحصیل دارم و میخام کنکور تجربی بدم تکلیفم چیه میتونم شرکت کنم کنکور رو یا خیر ؟ چ اقداماتی باید انجام بدم ؟

 127. ..
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر..من امسال بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم..ثبت نام هم کردم..میخواستم بدونم اگه انصراف بدم میتونم توی کنکور1400شرکت کنم؟

 128. مریم یوسفی
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲

  سلام من سال ۹۴ حقوق مجازی شیراز قبول شدم و چهار ترم خوندم اما با شرایط بد و ترم چهارم به بعد دیگه نرفتم چون سقف مشروطیت ام پر بود حکم اخراجی گفتن میزنن برام الان تکلیفم چیه میتونم کنکور شرکت کنم و اگه روزانه قبول بشم ممانعتی ندارن این سوابق من برام؟ چیکار باید بکنم الان؟تورو خدا جوابمو بدین خیلی مضطربم…

  • مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام شرایط شما خیلی پیچیدس و چندین مورد رو واسه شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید حتما توجه نمایید از جمله سنوات نظام وظیفه…

 129. فاطيما
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام ببخشيد من دانشگاه ملي يك رشته در نوبت دوم قبول شدم و اصلاً ثبت نامي بعداز ديدن نتايج نهايي انجام ندادم
  آيا ميتونم سال بعد كنكور سراسري شركت كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام خانم کریمی شما جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99 می شوید برای اطلاع و دریافت مشاوره تحصیلی با مجموعه تماس بگیرید .

 130. فریبا عزیزی
  ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام من با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه ارومیه قبول شدم میخوام ثبتنام کنم اگه ثبتنام کنم دوباره میتونم 1400کنکور بدم و سعی کنم دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم
  اگه قبول بشم میتونم از سراسری ارومیه انصراف بدم؟

  • irantahsil
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸

   با سلام و احترام بله امکان شرکت در کنکور رو دارید فقط قبل از انصراف حتما مقاله شرایط انصراف از دانشگاه سراسری رو مطالعه کنین .

 131. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶

  خیلی ممنون از پاسخگویی به موقع وزمانیکه گذاشتین

 132. پریسا
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام خسته نباشین
  من سال 96 دوره شبانه ثبت نام کردم اما بنا به دلایلی هیچکدوم از کلاس هارو شرکت نکردم؛بهمن سال96 دانشگاه به من انصرافی زده ولی تسویه نکرده بودم که امسال شهریور ماه رفتم و تسویه کردم ولی تاریخ انصراف و توقف تحصیلیم خورد به همون بهمن 96؛الان من که روزانه قبول شدم میتونم ثبت نام کنم یا لغو میشه قبولیم؛خواهش میکنم زودتر جواب بدین؛

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام شرایط و موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1400 ارائه نشده ولی طبق روال سالهای قبل چون بیش از دو سال از انصراف شما می گذره پس شما می تونید الان تحصیل نمایید .

 133. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام.من سال 85در کنکور سراسری دوره روزانه رشته کاردانی بهداشت محیط قبول شدم ولی بنا به شرایطی نتونستم ادامه بدم و شرایط نامعلومی دارم نمیدونم الان اخراج شدم یا هرچیز دیگه.چون دانشگاهم شهرستانه و شوهرم اخلاق مناسبی نداشت نتونستم برم و تکلیف خودم و مشخص کنم فقط از طریق اس ام اسی که برام اومد وام هایی رو که از دانشگاه گرفته بودم و تسویه کردم .الان بعد چند سال میخام ببینم چه شرایطی دارم میتونم ادامه تحصیل بدم تو همون رشته .یا اینکه باید دوباره کنکور بدم لطفن من و راهنمایی کنین

  • مشاور ارشد
   ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۸

   سلام خانم محبوبه
   با توجه به ممنوعیت شرکت در کنکور برای کسایی که قبول شدن و انصراف داده باشند یکسال نمیتواننددر دانشگاه روزانه ادامه تحصیل بدهند ولی با توجه به شرایط شما که سال 85 قبول شدین نرفتین قطعا اخراجی خوردین در صورتی که بخوایین ادامه تحصیل بدهید بایستی کنکور سال 1400 شرکت کنید

 134. Pari
  ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت تحصیل در کاردانی جامع علمی کاربردی ، امکان شرکت در ازمون سراسری همزمان با تحصیل وجود داره یا نه ؟
  ممنون

 135. Pari
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی که نیمه دولتیه ، امکان شرکت در ازمون سراسری در حین تحصیل رو داریم یانه؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام شما جزو موارد اشاره شده در موارد ممنوعیت شرکت در کنکور هستید و متاسفانه امکان تحصیل در دو رشته همزمان میسر نیست .

 136. امیرحسین
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام
  اگه انتخاب رشته کنیم و دربیایم ولی دانشگاه ثبت نام نکنیم به خاطر تجدیدی که داریم
  آیا از کنکور سال بعد محروم میشیم.

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام اگه در دانشگاه روزانه قبول بشید بله محروم می شوید .

 137. مریم
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من بهمن ۹۸ در دوره روزانه پدیرفته شدم وثبت نام کردم و سال ۹۹ هم در کنکور شرکت کردم الان من اجازه ثبت نام در دوره های پردیس یا ازاد را هم ندارم چون انصراف ندادم از دانشگاه

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام بله شما باید اول از دانشگاه انصراف بدید بعد برای ثبت نام مراجعه نمایید .

 138. علی
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام خسته نباشید بنده امسال کنکور 99 رو شرکت کردم ولی به علت یک عمل جراحی سنگین نتونستم امسال رو اونطور که باید و شاید درس بخونم خواستم بدونم اگر امسال رو انتخاب رشته نکنم ( ینی هیچ رشته ای رو انتخاب نکنم) ایا میتونم سال بعد هم شرکت کنم؟

 139. Mrym
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸

  ببخشید کسی ک غیر مجاز شده باشه جز دانشگاه ازاد سال دیگه میشه کنکور بده؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام بله می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 140. زهرا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام و وقت بخیر …خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدیم ..من امسال کنکور تجربی ثبت نام کردم ولی اگه کارت ورود به جلسه رو بگیرم و در آزمون شرکت نکنم (مثلا به خاطر مریض شدن) ایا سال دیگه از ثبت نام و شرکت در کنکور تجربی محروم هستم؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام ن میتونین سال بعد شرکت کنید

 141. بزرگمهر
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  اگر که در کنکور سراسری 99شرکت نکنیم برای سال اینده میتونیم شرکت کنیم یا محرومیت داره؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام بزگمهر
   میتونین سال بعد شرکت کنید با توجه به اینک کنکور سراسری 99 شرکت نکنید

 142. امیر
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام.اگه کنکور۹۹ شرکت کردم بعد از اعلام نتایج اول از رتبه و ترازم راضی نبودم میتونم سال بعد کنکور شرکت کنم ؟

  • dr-naqizade
   ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۴

   سلام در صورتی که انتخاب رشته کنید و یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین اونموقع برای سال بعد نمیتونین برای داتشگاه سراسری انتخاب رشته کنید

 143. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹

  و اینکه میتونم با دیپلم تجربی سال دیگه کنکور ریاضی بدم و یا اینکه باید دیپلم ریاضی بگیرم ممنون میشم اگه جواب بدید

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۱

   بله میتونین کنکور ریاضی بدین

 144. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام اگر در کنکور نود و نه غیبت کنیم و شرکت نکنیم از کنکور سال بعد محروم میشیم؟!

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۷

   سلام فاطمه خانم
   ن محروم نمیشین

 145. امیر
  ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام من دانشجو دانشگاه ازادم و از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه ازاد شدم.الان توی کنکور 99 ثبت نام کردم ولی انصراف ندادم.میتونم بعد اعلام نتایج کنکور 99 اگه در رشته ای قبول شدم برم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و بعد برم سراسری؟
  چون اگه قبول نشم نمیخوام این رشته ای که دارم رو از دست بدم.

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۲

   سلام و وقت بخیر
   بله شما میتونید در صورتی که از دانشگاه سراسری از رشته مورد علاقتون قبول بشین پس از ان انصراف بدین از دانشگاه ازاد

 146. ناصر
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲

  سلام من کنکور 98 شرکت کردم . پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته امیدی به قبولی در اون رشته ها نداشتم . لذا لیست انتخاب رشته رو پر کردم . شانسی در چند رشته قبول شدم . اما علاقه ای به اون رشته ها نداشتم . و ثبت نام دانشگاه رو انجام ندادم . آیا می توانم در کنکور 99 شرکت کنم ؟

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱

   سلام و وقت بخیر در صورتی که یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین و انصراف داده باشین نمیتونین سال بعدش شرکت کنید ولی در صورتی که انتخاب رشته نکنید میتونید

ایران تحصیل
تماس با مشاور