ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سهمیه منطقه 3 در کنکور

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۶۰
سهمیه منطقه 3 در کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اگر جزء داوطلبان سهمیه منطقه 3 در کنکور هستید ، حتماً دوست دارید بدانید چقدر شانس قبولی در دانشگاه های خوب کشور را خواهید داشت و اینکه منطقه شما چه تفاوتی با سایر مناطق از لحاظ سنجش برای قبولی خواهد داشت. اگرچه این منطقه نسبت به دو منطقه دیگر از امکانات کمتری برخوردار است ؛ اما شما می توانید شانس بیشتری برای قبولی در کنکور نسبت به سایر مناطق داشته باشید که در ادامه ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کننده + نام شهرها پاسخ دهیم.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با  سهمیه منطقه 3 و تفاوت آن با دیگر مناطق در کنکور  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اینکه از سهمیه منطقه 3 در کنکور و نحوه اعمال آن بیشتر بدانید ، حتماً از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

 

نحوه تقسیم بندی داوطلبان در سهمیه منطقه 3 در کنکور

در کنکور هر یک از داوطلبان براساس مکانی که به تحصیل پرداخته اند در یکی از مناطق 1 و 2 و 3 دسته بندی خواهند شد. داوطلبان منطقه 1 افرادی هستند که در شهرهای بزرگ و با امکانات تحصیلات خود را به پایان رسانده اند که شامل تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز و… می شود. داوطلبان منطقه 2 نیز تا حدودی شهرهای دارای امکانات بالا را در بر می گیرد. شهرهای منطقه 3 تقریباً شامل مناطق با امکانات محدود می شود که در ادامه اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

در تقسیم بندی سهمیه مناطق ، بخش های مرکزی مانند تهران ، اصفهان ، مشهد و .. منطقه یک ، شهرها و شهرستان ها در منطقه 2 و مناطق محروم و شهرهای کوچک جزو منطقه 3 قرار می گیرند . از این تقسیم بندی به راحتی می توان فهمید که اساس منطقه بندی تمام نقاط کشور ، امکانات آموزشی برای داوطلبان می باشد .

قوانین تعیین سهمیه افراد به شرح زیر می باشد :

افرادی که داوطلب شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی هستند براساس شهری که مدرک سه سال آخر دوره دبیرستان خود را گرفته اند ، انتخاب خواهند شد.

افرادی که دو سال آخر تحصیل خود را در خارج از کشور گذرانده باشند ، جزء داوطلبان منطقه 3 حساب می شوند.

افرادی که دارای معلولیت های مختلف مانند نابینایی ، ناشنوایی ، معلول جسمی و… هستند نیز جزء داوطلبان در سهمیه منطقه 3 حساب خواهند شد.

اگر فردی هر سال از تحصیل خود را در یک شهر گذرانده باشد ، سهمیه وی براساس مرفه ترین شهر انتخاب خواهد شد.

 

 

برای دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کلیک کنید.

 

 

تاثیر سهمیه منطقه 3 در کنکور

به صورت کلی هدف از تعیین سهمیه برای داوطلبان ، برقراری عدالت بیشتر است. زیرا داوطلبان هر منطقه تنها با هم منطقه ای های خودشان رقابت خواهند کرد. به طور مثال افرادی که سهمیه منطقه 3 در کنکور را دارند  ، تنها با افراد دارای منطقه 3 رقابت خواهند کرد و کارنامه آن ها با داوطلبان منطقه 1 و 2 سنجیده نخواهد شد. نحوه تاثیر سهمیه نیز بدین صورت است که براساس تعداد افراد شرکت کننده در کنکور ، ظرفیت پذیرش از هر منطقه مشخص خواهد شد.

در ادامه قصد داریم پراکندگی داوطلبان در سهمیه منطقه 3 در کنکور و دیگر مناطق را براساس آمارهای سال های گذشته بررسی کنیم.

 

 

گروه آزمایشی تعداد کل داوطلبان تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 1 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 2 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 3
علوم ریاضی 135454 43946 53444 38064
تجربی 506908 93437 196539 216932
انسانی 314498 45594 100032 168872
زبان های خارجی 129515 28957 48758 51800
هنر 80094 19947 29657 30490

اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور

 

 

تعهدات پذيرفته شدگان سهميه مناطق یک و دو و سه

تفاوتی ندارد جزء داوطلبان سهمیه منطقه 3 در کنکور یا جزء داوطلبان سهمیه منطقه 2 و 1 باشید. در صورتی که با استفاده از سهمیه در کنکور پذیرفته شوید ، نیاز است قوانین زیر را رعایت کنید.

یکی از این قوانین دادن تعهد برای گذراندن دو برابر زمان تحصیل در هر یک از نقاط ایران برای خدمت است. البته این تعهد خدمتی برای برادران پس از انجام خدمت وظیفه عمومی است.

افرادی که از سهمیه منطقه 2 و 3 استفاده کرده اند ، باید به اندازه طول مدت تحصیل تعهد خدمتی بسپارند.

افرادی که با استفاده از سهمیه منطقه 2 و 3 پذیرفته شوند اما از انجام تعهد خدمتی امتناع ورزند ، جریمه خواهند شد. وزارت های مربوطه  از این افراد به اندازه 2 برابر هزینه سرانه دانشجو جریمه گرفته و مدارک تحصیلی شان نیز تا زمان انجام خدمت مربوطه تحویل داده نخواهد شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور ، کلیک کنید.

 

 

نام شهرهای منطقه 1 و 2 و 3

در این قسمت علاوه بر معرفی اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور ، تعداد شرکت کننده + نام شهرها در دیگر مناطق نیز بررسی خواهد شد.

 

 

اسامی شهرهای منطقه 1

 

 

جدول مناطق و سهمیه ها در منطقه 1
تبریز اصفهان
لواسان کن
مشهد تهران مرکز
شیراز تجریش
خراسان رضوی

 

 

اسامی شهرهای منطقه 2

 

 

جدول مناطق و سهمیه ها در منطقه 2
بناب اردبیل
جلفا خوی
مراغه ارومیه
مرند خلخال
میانه آران و بیدگل
اردستان تربت حیدریه
اصفهان بیرجند
برخوار شهرکرد
خمینی شهر فارسان
خوانسار شاهین شهر
تربت حیدریه اهواز
سبزوار بجنورد
قوچان نیشابور
کاشمر گناباد
بهبهان زنجان
گرگان سمنان
دزفول شاهرود
دامغان گرمسار
زاهدان ابهر
بندرانزلی رشت
آمل لنگرود
بروجرد بابلسر
بابل رودسر
خرم آباد جویبار
چالوس بهشهر
تنکابن رامسر
ساری فریدونکنار
قائم شهر

 

 

اسامی شهرهای منطقه 3

 

 

شهرهای سهمیه منطقه 3 در کنکور
زرقان تاکستان فراشبند
گلوگاه زاهدشهر ارسنجان
سپیدان کهک خاوران
آبیک مهر فارس پل سفید
بوئین زهرا مهر اشکنان
فریدونکنار چمستان الیگودرز
بندپی غربی قائمیه دورود
خنج فارس دشمن
الشتر بیضا الوند
سربند کوار گله دار
کمیجان عباس آباد دانسفهان
نودان بوانات سلفچگان
آشتیان رینه سروستان
داراب پاسارگاد رومشکان
بهنمیر دلقان شال
نی ریز زرین دشت ازنا
سلفچگان کوهدشت رستم
خنداب البرز پلدختر

مزایای سهمیه منطقه 3 در کنکور

حال که با سهمیه منطقه 3 در کنکور ، تعداد شرکت کننده + نام شهرها در سهمیه منطقه 3 در کنکور بیشتر اشنا شدیم ، قصد داریم در این قسمت به بررسی مزایای این سهمیه بپردازیم.

از جمله مزایای این سهمیه می توان به داشتن شانس بیشتر در قبولی اشاره کرد. در واقع افرادی که در سهمیه منطقه 3 هستند ، به دلیل قرار گرفتن در مناطق کم امکانات ، فضای رقابتی کمتری را تجربه می کنند ؛ زیرا در مناطق 1 و 2 رقابت بسیار سنگین تری بین داوطلبان وجود دارد. افرادی که در سهمیه منطقه 3 هستند ، با آوردن رتبه های بالاتر می توانند امتیاز بیشتری در قبولی داشته باشند ، در حالی که افراد منطقه 1 و 2 باید تلاش بیشتری برای قبولی نمایند.

برای کسب اطلاعات دقیق از تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، با ما در تماس باشید.

 

 

برای اینکه از نحوه استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری بدانید، کلیک کنید.

 

 

در قبولی کنکور ، رتبه کشوری بررسی میشود یا رتبه در منطقه؟

رتبه نهایی  و اصلی که برای انتخاب رشته شما مورد بررسی قرار می گیرد ، رتبه در منطقه یا همان رتبه سهمیه منطقه ای است. رتبه کشوری و تراز کشوری برای انتخاب رشته اهمیتی ندارند و مورد بررسی قرار نمی گیرند. پس به این موضوع در انتخاب رشته دقت داشته باشید.

 

 

تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور

 

 

سایر سهمیه های کنکور

علاوه بر سهمیه منطقه 3 در کنکور و سهمیه های منطقه 1 و 2 ، سهمیه ایثارگران و رزمندگان ، ایثارگران ، بهیاران و کارمندان نیز در کنکور وجود دارد که در ادامه جزییات این سهمیه ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

سهمیه رزمندگان

سهمیه رزمندگان به افرادی تعلق می گیرد که پدر آن ها حداقل به مدت 6 ماه در جبهه حضور داشته است. افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند برای بهره مندی از امتیاز آن لازم است حداقل 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده کسب کرده باشند. البته این سهمیه علاوه بر رزمندگان ، به کارکنان نیروهای ثابت نیروهای مسلح ، سپاه و ارتش و همچنین نیروی انتظامی نیز تعلق می گیرد.

 

 

سهمیه خانواده شهدا

سهمیه خانواده شهدا ، برای پدر ، مادر ، خواهر و برادر افراد شهید در نظر گرفته می شود. این سهمیه مانند سهمیه مناطق ، برای افراد بومی اعمال خواهد شد.

 

 

سهمیه ایثارگران

این سهمیه برای فرزندان و همسر افرادی که در جبهه جانباز 25 درصد و و زیر 25 درصد باشند ، اعمال می شود. افرادی که از سهمیه جانبازان زیر 25 درصد استفاده می کنند ، سهمیه 5 درصدی دارند و افرادی که از سهمیه بالای 25 درصد استفاده می کنند ، سهمیه 25 درصدی دارند. البته افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند ، باید 70 درصد نمره آخرین فرد قبول شده را کسب کرده باشند که مجاز به استفاده از سهمیه خواهند بود.

 

 

تعداد شرکت کننده نام شهرها

 

 

سهمیه بهیاران

این سهمیه برای افرادی که رشته پرستاری خوانده اند ، اعمال می شود. در واقع اگر فردی برای حداقل سه سال با دیپلم بهیاری در سازمان های دولتی و غیر دولتی خدمت کرده باشند ، می توانند برای قبولی در رشته پرستاری از سهمیه بهیاری 5 درصد استفاه نمایند.

 

 

سهمیه کارمندان

سهمیه کارمندان برای  افرادی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های شبانه را دارند. شرایط استفاده از این سهمیه نیز شامل موارد زیر می شود : فرد بالای 35 سال باشد. فرد کارمند رسمی وزارت علوم و مراکز آموزشی باشد. فرد در رشته های بومی استان خود اجازه ادامه تحصیل داشته باشد.

 

 

سهمیه مناطق محروم

ما تا این قسمت در رابطه با سهمیه منطقه 3 در کنکور ، و جزییات مربوط به آن مانند اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم در رابطه با سهمیه مناطق محروم با شما صحبت کنیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه در آزمون وکالت ، کلیک کنید.

 

 

سهمیه مناطق محروم شامل کدام استان‌هاست؟

مناطق محروم شامل استان های ایلام ، سیستان و بلوچستان ، چهار و محال و بختیاری ، بوشهر ، کردستان ، کرمانشاه ، کهکلویه ، لرستان و هرمزگان می شود.

 

 

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته های غیر از رشته‌های مقطع دکتری عمومی چگونه است؟

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته های غیر از رشته‌های مقطع دکتری عمومی بدین صورت است که در کمترین حالت ممکن 40 درصد از  آن به استان های مناطق های محروم اختصاص می یابد.

یعنی اگر ظرفیت یک رشته 1000 نفر باشد در مناطق محروم ، 400 نفر برای افراد دارای سهمیه مناطق محروم و 600 نفر برای داوطلبان سهمیه منطقه 1 و 2 و3 در نظر گرفته می شود.

 

 

نحوه اعمال سهمیه مناطق محروم در رشته‌های مقطع دکتری عمومی (پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی) چگونه است؟

برای رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی حداقل 30 درصد از این ظرفیت در نظر گرفته شده است.

یعنی اگر ظرفیت یک رشته 1000 نفر باشد ،  300 نفر در رشته های پزشکی و 700 نفردر سهمیه مناطق 1 و 2  و 3 پذیرفته خواهند شد.

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه در آزمون مشاوران حقوقی کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی سهمیه منطقه 3 در کنکور و جزییات مربوط به آن پرداختیم. از آنجایی که بسیاری از داوطلبان کنکور جزء داوطلبان منطقه سه هستند ، به همین دلیل اطلاع از اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور و تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور ، برای این افراد ضروری است. ما این موارد را بررسی کرده و سعی کردیم به تمامی سوالات شما در این رابطه پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص تعداد شرکت کننده + نام شهرها در منطقه سه داشتید ، با ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با  سهمیه منطقه 3 و تعداد شرکت کننده + نام شهرها در کنکور  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

بهترین سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه ایثارگران در کنکور

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری

سهمیه منطقه دو در کنکور

بهترین سهمیه مناطق کنکور

سهمیه منطقه 3 در کنکور

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری

3.9/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه منطقه 3 در کنکور چه راهی وجود دارد؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا ممکن است اسامی شهرهای منطقه 3 کنکور  هر سال تغییر کند؟

خیر این اسامی ثابت هستند و در متن آورده شده است.

تعداد شرکت کنندگان منطقه سه کنکور نسبت به دیگر مناط چگونه است؟

این شرکت کنندگان نسبت به مناطق دیگر بیشتر هستند.

برای اطلاع از تعداد شرکت کننده + نام شهرها مناطق دیگر کنکور چه راهی وجود دارد؟

نام شهرها که در متن آورده شده است ، شرکت کنندگان نیز هر سال تغییر می کنند که دراین باره می توانید از ایران تحصیل کمک بگیرید.

نظرات

 1. سینا
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  با سلام من الان کلاس دهمم (رشته ریاضی) و منطقه یک هستم اگر از سال دیگه برم منطقه3
  برای کنکورم منطقه3 حساب میشه؟
  بعد قضیه تعهد به خدمت شامل منم میشه؟

  • مشاور حمامی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام وقتتون بخیر رشته ی انتخابی و دانشگاه مد نظر باید مورد برسی قرار بگیرد تا تعهد و قبولی برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید

 2. دانش اموز
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام ، سهمیه منطقه سه شامل من میشه ، میخاستم بدونم که شرایط تعهد ب خدمت چجوری هست ؟ یعنی منطقه یک تعهد ندارن؟ منظورم این هست که مثلن بعد از گذروندن دوره پزشکی عمومی نمیتونم که برم شهر دیگه ای و باید همین منطقه محروم بمونم؟

  • مشاور جوادی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   باید با توجه مدت زمانی که ارگان تعیین میکنه براشون خدمت کنید
   بعد از گذروندن دوره پزشکی باید در همون استان تعهد خدمت رو بگذرونید.

 3. Ali
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام ببخشید من الان کلاس یازدهم هستم اگر کلاس دوازدهم را در منطقه 3بخوانم در کنکور جز منطقه 3حساب میشوم

  • مشاور کریمی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام منطقه مرفع تربراتون درنظرگرفته میشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. م
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  الان من نفهمیدم ، سهمیه 3 خوبه یا بد ؟
  بعد اینکه مثلا چند تا از رتبه 67 داریم توی گروه تجربی ؟!
  یکی تو م 1 یکی تو م 2 و یکی م 3 و غیره ؟

  • JAVADI
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خیلی تفاوتی ایجاد نمیکنه.

 5. نفس
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۵

  سلام ببخشید بنده سه‌ر محمدیه در استان قزوین
  منطقه چنده؟

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام اگر جز مناطق روستایی باشید سهمیه منطقه 3 میباشد

 6. زهرا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام
  ببخشید من سهمیه معلولیت دارم اما در منطقه 1 درس خوندم وقتی خواستم برای کنکور ثبت نام کنم بزنم منطقه 1 یا 3

  • abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام وقت بخییر . بله منطقه سه بزنید

 7. مهرسا
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

  سلام وقت بخیر الان اسکو هستم چند درصد سهمیه دارم؟ مثلا رتبم ۶۰۰۰ بشه چن میشه؟

  • isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از نحوه اختصاص سهمیه مناطق با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. ریتا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  گلبهار منطقه 3 هستش؟ بعد اگه فقط دوازدهمو بیای گلبهار سهمیه منطقه 3 میگیری؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از نحوه اختصاص سهمیه مناطق با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. نرگس
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام شهر کبودرآهنگ استان همدان جز منطقه ۳ حساب میشه

  • دانیاا
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام
   ببخشید شاندیز منطقه ۳ محسوب میشه؟

   • maleki
    ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. عرفان
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام ، ببخشید اگه سه سال دهم تا ۱۲ رو یکی از مدارس روستایی دزفول درس بخونیم سهمیه منطقه ۳ میگیریم؟

  • javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی منطقه 2 حساب میشه.

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام میتونین شرایت دقیق را از داخل مقاله مطالعهبف رمایید

 11. مطهر
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام. من امسال سال میرم دهم.امکان انتخاب مدرسه منطقه 3 و منطقه 2 رو دارم منطقه 3 از محل سکونت دور و منطقه 2نزدیک هست به نظرتون کدوم مدرسه رو انتخاب کنم..هردو ی مزیت وی معایبی دارد

  • javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام روزبخیر
   بین منطقه 2و 3 خیلی تفاوتی وجود نداره.
   پیشنهاد میشه مدرسه نزدیک تر را انتخاب کنید.

 12. زهرا
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

  باسلام،من دهم و یازدهم رو در منطقه دو درس خوندم و امسال به خاطر جابه جایی منزل در منطقه ۳ مجبورم دوازدهم رو در منطقه ۳ بخونم.میخوام بدونم که اگر دوازدهم در منطقه ۳ بخونم و دیپلم رو هم در متطقه ۳ بگیرم سهمیه منطقه ۳ شامل حال منم میشه؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام روزتون بخیر با توجه به شرایط شما بستگی دارد لطفا در جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 13. زهرا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام من دوسال اولو یعنی (دهم و یازدهم) در منطقه ۲ درس خوندم و امسال به دلیل جابه جایی منزل از منطقه ۲ به منطقه ۳ میخوام ازتون بپرسم که، دوازدهم رو در منطقه ۳ میخوام بخونم،اگر در منطفه ۳ بخونم دوازدهمو دیپلمم از منطقه ۳ بگیرم سهمیه منطقه ۳ شامل حالم میشه؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام روزتون بخیر بستگی دارد که تعلق میگیرد یا خیر

 14. زهرا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقتتون بخیر اگر ۲ سال اول یعنی دهم و یازدهم رو در منطقه دو باشم و بعد خونمون بره منطقه ۳ و سال دوازدهم رو در منطقه ۳ باشمو و اونجا هم دیپلمم رو بگیرم سهمیه شامل حال من میشه؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 15. احمدرضا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام خسته نباشید .
  من در منطقه ۳ هستم و ۵ درصد ایثارگری دارم
  خواستم بدونم فقط یک بار میتونم ازش در کنکور استفاده کنم یا خیر

  • maleki
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر
   2بار می توانید استفاده کنید.

 16. اسما
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام من سال دهم منطقه ۳ یازدهم منطقه ۱ دوازدهم منطقه ۳ کنکورجز کدام مناطق محسوب میشم

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • دوازدهم تجربی
    ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

    سلام ، شرایط بومی گزینی چجوری هست اینم تعهد ب خدمت داره؟

    • مشاور فتح اللهی
     ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

     سلام وقت بخیر شرایط کلی بومی گزینی و سهمیه منطقه در کنکور اعلام میشود و قطعا تاثیر خواهد داشت

 17. ملودی
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

  با سلام من ساکن تهران هستم ولی به خاطر شرایطم سهمه منطقه ۳ رو دریافت کردم الان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران با رتبه ۱۲۲۷۷ توی زیر گروه ۱ امکان قبولی دارم؟؟ مثلا برای مهندسی معماری و مهندسی پزشکی

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر وقت بخیر کارنامه شما باید بررسی شود و با توجه به ان میشه پاسخ داد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 18. معصومه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام شهرستان های تهران سهمیه منطقه ۳دارند؟

  • hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر
   کدوم شهرستان؟

 19. سینا
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام
  سهم منطقه 3 از ظرفیت دانشگاه ها چقدر است؟
  مثلا دانشگاه شریف که رشته کامپیوتر 120 نفر میگیره
  از 120 نفر چند نفر از منطقه 3 میگیره؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   مشخص نی متفاوته

 20. فاطمه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  با سلام اگر سهمیه کنکور خود را اشتباه وارد کرده باشیم الان که نتایج امدند امکان اعتراض وتغییر ان وجود دارد یا خیر

  • bahraii
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقتتون بخیر .امکان اعتراض برای شما وجود دارد

 21. میترا
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  با سلام

  ایا شهر گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه 3 محسوب میشه؟

  • bagheri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقت بخیر خیر

 22. محمد حسین زارع
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

  با سلام خسته نباشید. من پایه ۱۰ در منطقه ۳ خواندم و پایه ۱۱ در منطقه ۲ خواندنم اگر پایه دوازدهم در منطقه ۳ بخوانم سهمیه منطقه ۳ محسوب میشم.
  باتشکر

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر
   بله سهمیه منطقه 3محسوب میشوید

  • ملودی
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   خیر منطقه مرفح تر برای سهمیه کنکور شما در نظر گرفته می‌شود و شما جز سهمیه منطقه ۲ حساب میشوید

   • karimi
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

 23. علی
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  اگه ۳ سال آخر در منطقه ۳ باشیم، منطقه ۳ محسوب میشیم؟

  • fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام بله اگر سه سال دبیرستان رو اونجا ساکن باشید سهمیه منطقه 3 میگیرید

 24. ب .ر
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام وقت بخیر .من سه سال تحصیلم تهرانپارس بودم یعنی خود تهران ولی سال اخر به دلایلی به پردیس اسباب کشی کردیم مخل سکونت اونجا هست ولی مدرسه تهران ایا میتونم سهمیه ۳ رو شامل بشم؟

  • ranjbar
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقتتون بخیر
   سهمیه در کنکور برای شما بر اساس سهمیه منطقه اخد دیپلم در نظر گرفته میشود .
   برای اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 25. زینب
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام . ببخشید من مدرک 3 سال و دیپلمم رو در منطقه 3 گرفته ام ولی امسال مهاجرت کرده ایم به شهری که منطقه 2 است و کنکور رو در این شهر میدهم ، ایا من منطقه 3 محسوب میشوم ؟ ممنون .

  • mohammadi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت به خیر
   سهیمه منطقه کنکور بر اساس سه سال متوسطه دوره دوم و منطقه مرفه تر مشخص می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 26. Mh
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام اگر سال دهم در منطقه ۱ باشه ولی امتحان خرداد اون سال رو در منطقه ۳ داده باشیم و سال ۱۱ و ۱۲ هم در منطقه ۳ باشه شامل سهمیه منطقه ۳ میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت بخیر با توجه به قوانین اعمال سهمیه معمولا سهمیه مناطق برتر در نظر گرفته میشه که میشه منطقه 1 برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 27. دزهرا
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام من از منطقه محروم سیستان و بلوچستان هستم میخواستم بدونم که ایا شانس قبولی دارم در رشته ی روزانه نفت شهیدباهنر کرمان با استفاده از سهمیه ی منطقه سه و محروم و رتبه ی نه هزار و خورده ایی ..خواهشمندم جواب بنده را در اسرع وقت بدهید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی نیازداریدتماس بگیریدبه مرکزایران تحصیل راهنماییتون میکنند

مطالب مرتبط

تماس با مشاور