ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سایت اصلی لاتاری 2024 {لینک مستقیم} + ورود | dvprogram.state.gov

سایت اصلی لاتاری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای اطلاع از تغییرات آدرس اینترنتی و ثبتنام در سایت لاتاری تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از راه‌های سریع و امن مهاجرت به کشور آمریکا، برنامه لاتاری است که افراد از طریق ثبت نام، شرکت و قبولی در آن می‌توانند به راحتی مهاجرت کنند. تمامی این افراد برای ثبت نام باید مستقیما به سایت اصلی لاتاری مراجعه کرده و با ورود به این سایت، فرایند ثبت نام را انجام دهند. لازم به ذکر است تا بدانید که افراد برای ثبت نام در سامانه رسمی لاتاری نیاز به شرایط ویژه‌ای ندارند. هر یک از افراد پس از قبولی در لاتاری، می‌توانند به همراه خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد) به کشور آمریکا سفر کنند.

اگر شما هم جز این افراد هستید و می‌خواهید در سایت اصلی لاتاری ثبت نام کنید، ابتدا باید از شرایط ثبت نام مطلع شوید. سپس، مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در زمان مقرر برای ورود به سایت لاتاری اقدام کنید. برای آشنایی با تمامی این موارد، می‌توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با سامانه رسمی لاتاری بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

آشنایی با لاتاری آمریکا

همان طور که در بخش پیشین مقاله بیان شد، یکی از راه‌هایی که افراد می‌‎توانند از طریق آن به کشور آمریکا مهاجرت کنند، شرکت در برنامه لاتاری است. در واقع، می‌توان گفت که قرعه کشی لاتاری (Lottery) یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت سریع و آسان به آمریکا می‌باشد. دولت آمریکا با برگزاری سالانه این فرآیند به مردم سایر کشورها اجازه می‌دهد تا شانس خود را برای به دست آوردن گرین کارت آمریکا به صورت کاملا رایگان امتحان کنند. لازم به ذکر است تا بدانید که فرایند ثبت نام لاتاری، به صورت اینترنتی انجام می‌شود. افراد برای ثبت نام باید به سایت اصلی لاتاری مراجعه کرده و فرم نام نویسی را تکمیل نمایند. برای آشنایی کامل با سامانه رسمی لاتاری، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا با هدف چذب نژادهای مختلف هر ساله در زمانی مشخص و از طریق سایت dvprogram.state.gov انجام می‌شود. بنابراین کلیه افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، به راحتی می‌‎توانند شرکت کرده و شانس خود را امتحان کنند. در صورت قبولی و دریافت گرین کارت آمریکا، باید برای رفتن به کشور بزرگ برخی از کارها که شامل مصاحبه حضوری، جمع آوری مدارک و انتخاب سفارت خانه می‌شود را انجام دهید.

تنها در این صورت است که می‌توانید به این کشور به عنوان یک شهروند دائمی وارد شوید. به علاوه باید به این نکته مهم اشاره کرد که فرد برنده شده می‌تواند به همراه خانواده خود و فرزند زیر 21 سال که ازدواج هم نکرده باشد، به این کشور مهاجرت کرده و به رویای دیرینه خود برسد. شرایط رفتن به آمریکا بسیار سخت و پر دردسر است؛ بنابراین بهترین و کم هزینه‌ترین راه برای رفتن به این کشور، ثبت نام دار لاتاری می‌باشد.

برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام لاتاری روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

معرفی سایت اصلی لاتاری

سامانه رسمی لاتاری dvprogram.state.gov نام دارد که سایت اختصاصی ثبت نام لاتاری است و هر ساله در بازه زمانی معینی جهت انجام فرآیند نام نویسی فعال می‌گردد. افراد واجد شرایط، پس از فعال شدن این سایت، فرم‌های ثبت نامی را در سایت قرار می‌دهند تا افراد بتوانند مشخصات خود را وارد کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید در سایت اصلی لاتاری نام نویسی کنید، فراموش نکنید که حتما تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی در سیستم به ثبت برسانید. زیرا، اگر این اطلاعات نادرست باشند، در صورتی که در لاتاری برنده شوید، شانس خود را از دست می‌دهید.

معرفی سایت اصلی لاتاری

متقاضیانی که میخواهند ار طریق لاتاری گرین کارت آمریکا را دریافت کنند، باید در گام اول با شرایط ثبت نام آشنا شوند و بعد با دقت مدارک خواسته شده را در سامانه dvprogram.state.gov بارگذاری نمایند. لینک اسم نویسی گرین کارت آمریکا برای سال 2025 هنوز فعال نشده است، چنانچه این لینک باز گردد، می‌توانید وارد سایت شوید و بعد برای ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که در بازه زمانی که لینک ثبت نام سایت ثبت نام لاتاری 2025-2024 فعال شود، باید مدارک خود را به سرعت بارگذاری کنید و منتظر اعلام نتایج شوید. چنانچه مدارک و اطلاعات فردی خود را به صورت ناقص یا اشتباه در سایت قرار دهید، در صورتی که حتی رنده شوید شانس خود را برای به دست آوردن گرین کارت آمریکا از دست خواهید داد.

برای مشاهده هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا روی لینک کلیک کنید.

سایت اعلام نتایج لاتاری آمریکا

افراد پس از ثبت نام در سایت لاتاری باید منتظر زمان اعلام نتایج باشند تا مجدد به آدرس dvprogram.state.gov برای مشاهده قبولی یا عدم قبولی گرین کارت آمریکا، وارد شوند. بعد از ثبت کد پیگیری به فرد نام نویسی کرده ارسال می‌شود تا در زمان اعلام نتایج، با وارد کردن کد پیگیری و نام و نام خانوادگی، بتواند به راحتی نتایج lottery آمریکا را مشاهده و دریافت نماید. بدون شک، یکی از بهترین و به صرفه‌ترین راه‌های مهاجرت ثبت نام در سایت اصلی لاتاری است!

متقاضیانی که در این رقابت بزرگ، شانس قبولی پیدا می‌کنند، لازم است به سرعت برای انجام مابقی امور ویزای دائمی آمریکا دست به کار شوند. زمان نتایج هر سال پس از ثبت نام اعلام می‌شود و علاقمندانی که شرکت می‌کنند، باید به همان سایت ثبت نام برای دریافت نتایج لاتاری آمریکا وارد شوند. همانطور که گفتیم اگر این شانس را پیدا کردید که به آمریکا بروید، لازم است تمام مدارک خود را جمع آوری کرده و با سفارت خانه آمریکا ارتباط برقرار کنید. در صورتی که در اینباره سوالی داشتید، با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

بنر کال تو اکشن

برای آشنایی با وثیقه خروج از کشور کلیک کنید.

زمان ثبت نام در سامانه رسمی لاتاری

همان گونه که بارها در دو بخش قبلی بیان کردیم، متقاضیان گرامی ثبت نام در سایت اصلی لاتاری، باید در زمان مقرر برای این کار اقدام نمایند. حال ممکن است سوال کنید که چه زمانی سامانه رسمی لاتاری فعال می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کشور آمریکا سالانه یک بار زمانی را برای انجام این فرایند در نظر می‌گیرد. اگر تصمیم دارید تا در سایت اصلی لاتاری ثبت نام کنید، می توانید از اوایل مهر ماه تا اواخر آبان ماه به سایت مراجعه نمایید. به یاد داشته باشید که حتما در مدت زمان مقرر این کار را انجام دهید؛ زیرا مهلت ثبت نام تمدید نمی‌شود. در این صورت، لازم است تا سال آینده صبر کنید تا بتوانید در سایت dvprogram.state.gov  ثبت نام کنید.

برای ورود به سایت اعلام نتایج لاتاری آمریکا کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در سایت اصلی لاتاری

متقاضیات گرین کارت آمریکا برای ثبت نام در سایت اصلی لاتاری باید مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات خواسته شده را بدون هیچ اشتباهی وارد کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید. همچنین، به یاد داشته باشید که نباید هیچ هزینه‌ای را برای این کار واریز کنید؛ زیرا ثبت نام در لاتاری کاملا رایگان است. مراحلی که شما باید برای ثبت نام و ورود به سایت لاتاری انجام دهید، به شرح زیر می‌باشد:

راهنمای تصویری ورود به سایت لاتاری

✅ در مرحله اول باید در یکی از مرورگرهای خود نشانی الکترونیکی dvprogram.state.gov را جست و جو کنید. پس از آن باید بر روی گزینه Begin Entry کلیک کرده و وارد سایت اصلی لاتاری شوید.
حالت غیر فعال سایت لاتاری آمریکا

✅ در این مرحله پس از وارد کردن کدهای امنیتی وارد صفحه‌ای می‌گردبد که باید در آن فرم‌های نام نویسی را تکمیل کنید. در واقع، شما باید اطلاعات خواسته شده اعم از: نام و نام خانوادگی، جنسیت، سال و ماه و روز تولد، کشور و شهر محل تولد، کشور تابعیت و … را به درستی وارد کنید.
وارد کردن اطلاعات هویتی در سایت ثبت نام لاتاری

✅ در این مرحله مرحله از ورود به سایت لاتاری، پس از پر کردن اطلاعات ذکر شده، باید مشخصات دیگری همچون: کد پستی، آدرس محل سکونت، شماره موبایل، آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید. سپس، باید رمزی را برای خود انتخاب نمایید که هم شامل حروف انگلیسی و هم شامل اعداد باشد و مجدد آن رمز را در کادر بعدی تکرار کنید.
محل سکونت برای ثبت نام در لاتاری

✅ در این مرحله، شما باید عکس خود را به درستی در سایت اصلی لاتاری بارگذاری کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که عکس شما باید دارای ویژگی‌هایی باشد. برخی از ویژگی‌های آن شامل: سفید بودن زمینه عکس، نداشتن عینک، سمعک، کلاه و ..، جدید بودن عکس و … می‌باشند. علاوه بر این ویژگی‌ها به یاد داشته باشید که حتما عکس خود را به صورت فایل دیجیتال در اندازه‌های 600 در 1200 پیکسل بارگذاری کنید.

✅ شما داوطلبان عزیز اگر متاهل هستید، در این مرحله باید مشخصات همسر خود را نیز وارد کرده و در نهایت عکس همسر خود را نیز بارگذاری کنید. به یاد داشته باشید که تمامی نکاتی که در رابطه با عکس شما بیان کردیم را باید برای عکس همسر خود نیز رعایت کنید

وضعیت تاهل برای نامنویسی لاتاری

✅ در مرحله ششم، اگر فرزندی دارید که زیر 21 سال و مجرد است، می‌توانید مشخصات آن را نیز به درستی وارد کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که حتی اگر این فرزندان از همسر قبلی شما است و با شما زندگی نمی‌‌کند، باز هم باید اطلاعات آن‌‌ها را در فرم ثبت نام وارد کنید. در نهایت، پس از تکمیل فرم‌های نام نویسی، باید بر اساس ویژگی‌های بیان شده، عکس فرزند و یا فرزندان خودتان را نیز در سامانه رسمی لاتاری آپلود کنید.

جهت کسب اطلاع از سوالات مصاحبه لاتاری امریکا روی لینک مربوطه کلیک نمایید و با ما همراه باشید.

شرایط ثبت نام در سامانه رسمی لاتاری

داوطلبان عزیز برای ثبت نام در سایت اصلی لاتاری، باید شرایطی را دارا باشید که این شرایط، زیاد سخت و دشوار نمی‌باشد. برخی از مهم ترین شرایط که برای انجام این فرایند باید آن‌ها را دارا باشید، شامل موارد زیر است:

✅ محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند، مجاز به شرکت در لاتاری نیستند.

✅ حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم دوازده ساله است.

✅ افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای و هنرستان دارند، می‌توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل‌های تعیین شده سابقه کار داشته باشند.

✅ ثبت نام لاتاری آمریکا شرط سنی ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی‌دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد.

شرایط ثبت نام در سامانه رسمی لاتاری

مدارک ثبت نام در سایت رسمی لاتاری

همان گونه که در بخش‌های مختلف این مقاله بیان کردیم، شما عزیزان باید علاوه بر داشتن شرایط بیان شده، مدارکی را نیز دارا باشید. شما باید تمامی این مدارک و اطلاعات را به درستی در سایت آپلود کنید تا بعد از ثبت نام شانس خود را به دلیل ناقص بودن اطلاعات هویتی از دست ندهید. در سال‌های گذشته یکی از شروط اصلی برای ثبت نام افراد داشتن پاسپورت بود. اما در چند سال اخیر این قانون برداشته شده و افراد می‌توانند بدون پاسپورت برای لاتاری آمریکا در سایت dvprogram.state.gov ثبت نام کنند. به این ترتیب از مهم‌ترین مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری، عبارت است از:

✔️ تمامی مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی

✔️ گذرنامه‌ای که تاریخ انقضا آن نگذشته باشد. (البته این قانون به صورت موقت برداشته شده است)

✔️ یک عکس پرسنلی (تمامی ویژگی های عکس را در مقاله بیان کردیم.)

✔️ مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)

✔️ وضعیت تاهل فرد

✔️ آدرس محل سکونت

✔️ ایمیل و شماره تلفن و شماره موبایل

✔️ اطلاعات همسر و فرزند مجرد زیر 21 سال

برای آشنایی با زمان اعلام نتایج لاتاری، بر روی لینک کلیک کنید.

کال تو اکشن تماس

مزایای قبولی در لاتاری

اکنون که به طور کامل با سایت اصلی لاتاری و نحوه ثبت نام در آن آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که قبول شدن در لاتاری دارای چه مزیت‌هایی می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان بیان کنیم که قبول شدن در لاتاری برای افراد، دارای مزایای بسیاری است که برخی از مهم ترین آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

✔️ شهروند قانونی آمریکا می‌شوید.

✔️ می‌توانید بدون ویزا به کل دنیا سفر کنید.

✔️ در آمریکا کار پیدا می‌کنید.

✔️ در آمریکا زندگی می‌کنید.

✔️ گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کنید.

✔️ بعد از 5 سال پاسپورت آمریکا را دریافت می‌کنید.

✔️ می‌توانید رایگان در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کنید.

✔️ پس از 5 سال می‌توانید حتی در ارتش آمریکا استخدام شوید.

✔️ در مجموع شما یک آمریکایی هستید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با سایت اصلی لاتاری آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای ثبت نام باید تمامی شرایط و مدارک بیان شده در مقاله را دارا باشید. همچنین، فراموش نکنید که حتما در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام کنید؛ در غیر این صورت، باید یک سال صبر کنید. اگر در زمان ثبت نام یا از ورود به سایت لاتاری با مشکلی رو به رو شدید و یا سوالی در این زمینه داشتید، می‌توانید از همکاران ما در ایران تحصیل یاری بگیرید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده کمک به شما عزیزان می‌باشند. برای برقراری ارتباط با همکاران ما می‌توانید با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید.

 

برای دانلود فایل PDF سایت اصلی لاتاری کلیک کنید.

 

4/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای اطلاع از تغییرات آدرس اینترنتی و ثبتنام در سایت لاتاری تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی می‌توان در سایت لاتاری ثبت نام کرد؟

مهلت ثبت نام در سایت لاتاری از مهر ماه تا آبان ۱۴۰۳ می‌باشد. 

لاتاری آمریکا چیست؟

قرعه کشی لاتاری (Lottery) یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت سریع و آسان به آمریکا است.

نحوه ثبت نام در سایت اصلی لاتاری چگونه است؟

در این مقاله گام به گام نحوه ثبت نام را بیان کرده‌ایم، لطفا مقاله را با دقت مطالعه کنید. 

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «سایت اصلی لاتاری 2024 {لینک مستقیم} + ورود | dvprogram.state.gov»

 1. Avatar photo شیوا مظفریان گفت:

  برای ثبت نام و چک کردن قبولی فقط همین سایت اصلی لاتاری هست؟ جای دیگه ای منتشر نمیشه اطلاعاتش؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز خیر
   فقط در سایت اصلی اطلاع داده میشود.

 2. Avatar photo صالح زاده گفت:

  سلام بجز این سایت dvprogram از سایت دیگه ای نمیشه ثبتنام کرد که شانسمون بیشتر بشه؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر فقط سایت اصلی خودش برای ثبت نام هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور