ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ورود به سایت سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۲
سامانه سمیاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه سمیاد مخفف شده “سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی”، در واقع سامانه ای برای دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای می باشد. این پورتال به منظور خدمات و آموزش مجازی راه اندازی شده است، هدف اصلی سایت سمیاد فعالیت های آموزشی از طریق اینترنت، به منظور تسهیل در آموزش کلاس های مجازی، آزمون های الکترونیکی و از راه دور می باشد.

دانشگاه فنی حرفه ای در جهت بالا بردن کیفیت آموزشی با توجه به شرایط کنونی، زیر ساختی فراهم نموده تا دسترسی دانشجویان به سرور این سامانه بدون اختلال انجام گیرد. با توجه به گستردگی و پراکندگی دانشگاه های فنی و حجم بالای دانشجویان، سامانه سمیاد بر روی سرور های متعددی قرار داده شده تا خدمات بهتر و با کیفیت تری را به دانشجویان ارائه کند.

ورود به کلاس های سامانه سمیاد فنی حرفه ای برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های فنی حرفه ای از طریق مراجعه به سایت samyad.tvu.ac.ir امکان پذیر می باشد. هر فرد پس از ورود به این سامانه می تواند با انتخاب دانشگاه محل تحصیل و ورود صفحه شخصی در کلاس های آنلاین حاضر گردد‌.

 

برای اتصال به سامانه سمیاد فنی حرفه ای و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

سامانه سمیاد برای دانشجویان

همان گونه که اشاره شد، سامانه سمیاد جهت کلاس های آنلاین و آفلاین دانشگاه های فنی حرفه ای استفاده می شود. دانشجویان برای ورود به سایت سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای باید به نشانی اینترنتی samyad.tvu.ac.ir مراجعه نمایند. به منظور آگاهی بیشتر کاربران، نحوه ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای در ادامه این مقاله برای شما عزیزان ارائه داده شده است. با ایران تحصیل همراه باشید.

دانشجویان ورودی قبلی و یا دانشجویان ورودی جدید سال جاری مقاطع کاردانی و کارشناسی با توجه به غیرحضوری و مجازی بودن آموزش های نیمسال تحصیلی جاری دانشگاه های فنی حرفه ای موظف هستند با مراجعه به سایت سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir طبق زمانبندی مشخص شده در کلاس های درسی خود شرکت نمایند.

سایت سمیاد فنی و حرفه ای

در این مقاله سعی بر آن شده تا نحوه ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای به صورت کامل و واضح شرح داده شود.

راهنمای ورود به سامانه سمیاد

دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای، برای حضور در کلاس های درسی به صورت غیر حضوری، باید وارد سایت سمیاد فنی و حرفه ای به نشانی samyad.tvu.ac.ir شوند و با انتخاب واحد و استان خود وارد صفحه اصلی سامانه samyad.tvu.ac.ir شوند. نحوه ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای به شرح زیر است:

● ورود به سامانه سمیاد به آدرس اینترنتی samyad.tvu.ac.ir

● انتخاب استان محل تحصیل

● درج نام کاربری (شماره دانشجویی) و رمز عبور (کد ملی) برای ورود به سامانه samyad.tvu.ac.ir

● ورود به پروفایل شخصی دانشجو

● انتخاب گزینه “درس های من” از منوی سمت راست و مشاهده جزئیات دروس

■ نام کاربری دانشجویان: شماره دانشجویی
■ رمز عبور دانشجویان: کد ملی (با صفرهای اول)
■ نام کاربری و رمز عبور اساتید: کد ملی (با صفرهای اول)

 

برای اطلاع از ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری ورود به سامانه سمیاد

لازم به ذکر است که برنامه ارائه هر درس و زمان برگزاری آزمون آن در سامانه سمیاد اطلاع رسانی می گردد. بنابراین دانشجویان می بایست نحوه ورود به این سایت و استفاده از آن را بیاموزند. ورود به سایت سمیاد طبق راهنمای زیر انجام می گیرد.

به سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir مراجعه نمایید. در صفحه اصلی سایت، یک نقشه در مقابل شما قرار گرفته است که می بایست استان محل تحصیل خود را به وسیله آن انتخاب نمایید.

در صفحه نمایان شده با درج نموده مشخصات مورد درخواست که شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد، می توانید وارد پروفایل کاربری و شخصی خود شوید.

به این وسیله به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای هدایت خواهید شد که مطابق با تصویر زیر، می توانید لیست دروس و تکالیف خود را مشاهده نمایید. حال جهت اطلاع از فایل های تدریس شده، بر روی درس مورد نظر خود کلیک نمایید.

پس از انتخاب درس می توانید فایل های درسی به اشتراک گذاشته شده را با کلیک بر روی هر کدام دریافت نمایید.

نام کاربری و رمز عبور سامانه سمیاد چه مواردی هستند؟

نام کاربری برای دانشجویان به صورت “شماره دانشجویی” و رمز عبور به صورت “کد ملی دانشجو” (همراه با صفرهای اول) تعریف شده است. همچنین رمز عبور برای ورود اساتید به سامانه، کد ملی آن ها می باشد. گرچه لازم به ذکر است که به منظور ایمن سازی صفحه کاربری، دانشجویان باید پس از مراجعه به سامانه سمیاد، رمز عبور خود را که به صورت پیش فرض تعیین شده است، تغییر دهند و به جای آن از یک رمز معتبر استفاده نمایند. پس از تعیین رمز جدید، دانشجو با پیام “کلمه عبور تغییر یافت” مواجه خواهد شد. اکنون کاربر می تواند با انتخاب بخش های مورد نظر خود در این سامانه الکترونیکی، نسبت به انجام فرآیندهای مربوطه اقدام کند.

اطلاعات لازم جهت ورود به کلاس های سایت سمیاد فنی حرفه ای

در دانشگاه فنی و حرفه ای، سایت سمیاد به منظور پیگیری امر آموزش غیر حضوری و مجازی به وجود آمده است. در حقیقت بستر دیگری برای دنبال کردن آموزش ها در دانشگاه فنی و حرفه ای وجود ندارد. اگر شما در تظر دارید که با موفقیت ترم تحصیلی پیش روی خود را به پایان برسانید، نیازمند استفاده از این سامانه هستید.
برای وارد شدن به این سامانه ابتدا باید لینک دقیق سامانه مربوط به واحد خود را پیدا نمایید، چرا که هر واحد دانشگاه، لینک منحصر به فرد خودش را دارد (حتی دو دانشگاه در یک استان هم لینک های متفاوتی دارند).
برای این کار می توانید از طریق سایت اصلی سمیاد به آدرس samyad.tvu.ac.ir استفاده کنید و یا عبارت سامانه سمیاد را در مرورگر خود جستجو نمایید.
پس از پیدا کردن لینک مخصوص به سامانه سمیاد فنی حرفه ای مخصوص واحد خودتان، شما به صفحه ورود راهنمایی می شوید. برای اینکه بتونید وارد پنل کاربری خود شوید، به وارد کردن یک سری اطلاعات شخصی نیاز دارید. تفاوت ندارد که دانشجو هستید یا استاد دانشگاه فنی و حرفه ای. شما برای انجام امور مربوط به آموزش و تحصیل باید از سامانه سمیاد استفاده کنید.
برای دانشجویان اطلاعاتی که می تواند در ورود به پنل کاربری شما کمک کننده باشد، همان گونه که گفتیم، شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و کد ملی به عنوان کلمه ی عبور می باشد. برای ورود اساتید هم نام کاربری و هم کلمه عبور، هر دو کد ملی آن ها می باشد.
توجه داشته باشید که هیچ یک از کلاس های دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت حضوری برگزار نمی گردد و دانشجویان موظف هستند آموزش خودشان را از طریق ورود به سامانه سمیاد پیگیری نمایند.

سامانه ناد

سامانه ناد یکی دیگر از پایگاه های اینترنتی تحت نظارت دانشگاه فنی و حرفه ای و مخصوص دانشجویان این دانشگاه می باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی در خصوص سامانه ناد دانشگاه فنی و حرفه ای کسب کنید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای ورود به سامانه ناد اینجا کلیک نمایید.

در صورتی که در هر یک از مراحل مراجعه به سامانه مدیریت الکترونیکی دانشگاه فنی و حرفه ای دچار مشکل شدید یا چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای می باشید، می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان و مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره ایران تحصیل راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

برای اتصال به سامانه سمیاد فنی حرفه ای و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

ثبت نام سامانه سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای

ثبت نام دانشجویان فنی حرفه ای

سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی حرفه ای

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای

ورود به سایت سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

۱) هدف استفاده از سامانه سمیاد چیست؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر شیوه آموزشی دانشگاه ها از حضوری به آموزش از راه دور، دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت جلوگیری از پراکندگی آموزش ها و یک پارچه سازی آن ها، سامانه سمیاد را ایجاد نمود.

۲) سامانه سمیاد دارای چه امکاناتی می باشد؟

آموزش، آزمون های مجازی و تکلیف برگزاری کلاس های درسی در سایت سمیاد ارائه می گردد.

۳) برای ورود به سامانه سمیاد چه اطلاعاتی لازم است؟

نام کاربری برای دانشجویان به صورت شماره دانشجویی و رمز عبور به صورت کد ملی دانشجو (همراه با صفرهای اول) تعریف شده است. همچنین رمز عبور برای ورود اساتید به سامانه، کد ملی آن ها می باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

  اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

  نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
تماس با مشاور