تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام جهش تحصیلی

سامانه ثبت نام جهش تحصیلی 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱
ثبت نام جهش تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سامانه ثبت نام جهش تحصیلی برای دانش آموزان مدارس فعال شد. کلیه افراد و دانش آموزان محترم می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط لازم برای ثبت نام دانش آموزان جهشی وارد سامانه شده و اقدامات لازم را برای ثبت نام بعد از دادن امتحان در سامانه سنجش جهش تحصیلی انجام دهند.

هر سال قبل از این که سال تحصیلی جدید شروع شود ثبت نام دانش آموزان برای جهش تحصیلی انجام می شود. دانش آموزانی که می خواهند برای جهش تحصیلی ثبت نام کنند باید به مدرسه ای که در آن تحصیل می کنند مراجعه کرده تا مدیر مدرسه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان، نحوه و همین طور شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی در سایت ثبت نام جهش تحصیلی الزامی است یاری خواستن از مشاوری حرفه ای و کاردان در این رابطه می تواند بسیار مفید فایده باشد.

برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ورود و استفاده از سایت، گذراندن امتحان ورودی در سامانه سنجش جهش تحصیلی، شرایط و زمان ثبت نام دانش آموزان جهشی و نحوه واریز هزینه ثبت نام در سایت پرداخت تعرفه دانش آموزان جهشی می توانید با تیم مشاوره ای خبره در این رابطه تماس بگیرید.

 

جهت اطلاع از نحوه و زمان ثبت نام جهش تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

یکی از روش های کوتاه کردن زمان تحصیل، جهشی خواندن است به این صورت که دانش آموزان دو پایه تحصیلی را در یک پایه می خوانند مثلا می توانند از پایه اول به سوم بروند.

تمام دانش آموزانی که می خواهند برای سال 1400 جهت جهش تحصیلی پایه های بالاتر ثبت نام کنند باید پایه های اول مقطع های قبل را گذرانده باشند. همچنین دانش آموزانی می توانند برای جهش تحصیلی ثبت نام کنند که ضریب هوشی بالاتری را نسبت به همکلاسی های خود داشته باشند.

 

قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام جهش تحصیلی در سامانه مورد نظر از زمان، نحوه و شرایط انجام این کار اطمینان حاصل کنید.

 

زمان  و نحوه ثبت نام برای جهش تحصیلی سال 1400

 

زمان ثبت نام جهش تحصیلی

 

دانش آموزانی که می خواهند برای جهش تحصیلی ثبت نام کنند باید به مدرسه ای که در آن تحصیل می کنند مراجعه کرده و با مدیر مدرسه خود این مسئله را در میان بگذارند.

در صورتی که مدیر مدرسه با این مسئله موافقت کند، باید دانش آموز هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و سپس به اداره آموزش و پرورش منطقه برای سنجش معرفی شوند.

در صورتی که دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام برای جهش تحصیلی باشند ابتدا باید تست هوش دهند و در صورتی که در این تست، امتیاز کافی را به دست آوردند باید در آزمون های مقطع تحصیلی شرکت کنند، در صورتی که دانش آموزان بدهند در این آزمون ها نمره کافی را به دست آورند مجاز به جهش تحصیلی خواهند شد.

ثبت نام برای جهش تحصیلی از مدارس آغاز شده و مدیران مدرسه باید هنگام زمان ثبت نام برای جهش تحصیلی باید طبق مقررات عمل نموده و در صورتی که دانش آموزی واجد شرایط باشد باید اطلاعات فردی و عملکرد درسی وی را در سامانه ثبت نام نماید.

در رابطه با زمان ثبت نام دانش آموزان جهشی در سامانه، باید خدمت شما عرض کنیم که این امر همزمان با آغاز سال تحصیلی و ثبت نام در مدارس برای دانش آموزان انجام می شود.

به این ترتیب که دانش آموزان مقطع ابتدایی برای ورودی های سال جاری از سی و یکم خرداد ماه آغاز و تا بیست و دوم مرداد نیز ادامه داشت.

در رابطه با زمان ثبت نام دانش آموزان مقطع متوسطه در سامانه، باید عرض کنیم که این امر برای آن ها در سال جاری از بیست و سوم تیر ماه آغاز شد و تا مدتی بعد یعنی اواسط مرداد ماه نیز ادامه داشت.

 

 تست جهش تحصیلی دانش آموزان طبق اعلام آموزش و پرورش از 26 تیر ماه الی 26 مرداد ماه ادامه دارد. 

 

سامانه ثبت نام جهش تحصیلی چه نام دارد؟

حتماً‌ این پرسش در ذهن شما نیز مطرح شده که سایت ثبت نام جهش تحصیلی چیست و دانش آموزان برای این کار باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که سامانه سنجش جهش تحصیلی سایت سناد نام دارد و کلاً‌ دانش آموزان برای انجام مراحل ثبت نام باید به این سامانه مراجعه کنند.

 

جهت ورود به سامانه همگام انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

در رابطه با مراحل ثبت نام در سامانه ثبت نام جهش تحصیلی چه می دانید؟

کلیه دانش آموزان مایل به ثبت نام در سایت ثبت نام جهش تحصیلی الزاماً باید قبل از هر اقدامی از مراحل ثبت نام دانش آموزان تحصیلی اطلاعات لازم را بدست آورند.

در قدم اول دانش آموزان باید برای ورود به سامانه سنجش جهش تحصیلی یعنی سایت سناد از طریق مرورگر گوگل خود اقدام فرمایید.

 

ثبت نام دانش آموزان جهشی

 

مدارک لازم برای جهش تحصیلی

 

در مرحله بعدی نوبت به ثبت کمیسیون جهش در سامانه می رسد. به این ترتیب که در ابتدا باید بر روی بخش امور دفترداری و در ادامه دانش آموزان جهش کلیک بفرمایید.

 

سامانه سنجش جهش تحصیلی

 

در قدم بعدی هر دانش آموز باید برای تأیید کمیسیون و ثبت شماره نامه خود در سایت ثبت نام جهش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهد.

به این ترتیب که در ابتدا باید وارد پنل کاربری شوند و بر روی گزینه مدیریت دانش آموزان و مدیریت کمیسیون دانش آموزان عادی بزنند.

 بعد از کلیک و ورود به بخش مدیریت کمیسیون دانش آموزان فرد باید کلیه اقدامات لازم را برای ثبت شماره نامه و همین طور تأیید کمیسیون دانش آموز انجام دهد.

ولی دقت داشته باشید که اگر دانش آموز قصد جهشی بیشتر از دو پایه تحصیلی در مدرسه را داشته باشد باید برای دریافت شماره نامه از طریق منطقه محل سکونت خود اقدام کنند.

 

سایت پرداخت تعرفه دانش آموزان جهشی

 

در مرحله آخر نوبت به ثبت درخواست در سامانه سنجش جهش تحصیلی و همین طور اخذ اطلاعات لازم از سامانه سناد می رسد.

دقت کنید که در صورت ثبت نام دانش آموزان در پایه تحصیلی که قصد جهش تحصیلی در آن را دارند هر فرد کاربر سنجش آموزش و پرورش باید ابتدا جهت آزاد سازی دانش آموز از پایه مورد ثبت نام اقدام کرده و در ادامه برای ثبت نام دانش آموزان جهشی در سامانه ثبت نام جهش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهد.

 

برای ورود به سامانه مشاوره آنلاین هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در رابطه با شرایط ثبت نام در سامانه ثبت نام جهش تحصیلی چه می دانید؟

ثبت نام دانش آموزان جهشی در سایت ثبت نام جهش تحصیلی تحت شرایطی برای هر یک از آن ها انجام می گیرد.

باید بگوییم که شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی در سایت، برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و همین طور متوسطه با یکدیگر فرق دارد.

در این بخش با ذکر شرایط ثبت نام در سامانه ثبت نام دانش آموزان جهشی در دو مقطع تحصیلی متوسطه و همین طور ابتدایی در خدمت شما  هستیم.

 

شرایط ثبت نام برای دانش آموزان مقطع اول متوسطه

 • نمره نوبت دوم و معدل فرد دانش آموز در پایه هفتم تحصیلی به ترتیب نباید از 15 و 18 کمتر باشد.
 • نمرات دانش آموز در پایه هشتم در امتحانات شهریور ماه مخصوص دانش آموزان مایل به جهش تحصیلی به هیچ وجه نباید از 16 پایین تر باشد.

 

برای ورود به سامانه پشتیبانی همگام و اطلاع از شماره تماس پشتیبانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام برای دانش آموزان مقطع ابتدایی

 • تأیید صلاحیت های روانی و هوشی توسط آموزش و پرورش استثنایی
 • کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس پایه های تحصیلی

 

شرایط ثبت نام در سامانه جهش تحصیلی برای دانش آموزان استعداد درخشان

باید عرض کنیم که شرایط ثبت نام در سایت ثبت نام جهش تحصیلی برای دانش آموزان استعداد درخشان و افرادی که مایل به جهش تحصیلی در مدارس تیزهوشان هستند با دیگر دانش آموزان فرق دارد.

در این بخش با ذکر شرایط ثبت نام در سایت، برای دانش آموزان استعداد درخشان در خدمت شما هستیم.

 • نمرات دانش آموزان مایل به جهش تحصیلی در پایه هشتم ابتدایی در امتحان ورودی این دوره به هیچ وجه نباید از 17 کمتر باشد.
 • نمرات فرد متقاضی در دروس مختلف به هیچ وجه نباید از 18 پایین تر باشد.
 • داشتن معدل حداقل 19 برای دروس مختلف مورد امتحان در خرداد ماه در پایه هفتم تحصیلی برای هر یک از دانش آموزان مایل به داشتن جهش تحصیلی الزامی و مهم است.

 

آیا امکان شرکت مجدد در طرح جهش تحصیلی برای دانش آموزان ابتدایی وجود دارد؟

 

شرایط ثبت نام جهش تحصیلی

 

دانش آموزان بسیاری هستند که در طول سال های گذشته برای ثبت نام در سامانه اقدام کرده اند اما متأسفانه مؤفق به قبولی و پذیرش نشده اند.

اینجاست که این پرسش مهم برای آن ها مطرح می شود که آیا امکان ثبت نام دانش آموزان جهشی در سایت ثبت نام جهش تحصیلی وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید عرض کنیم که بله محدودیتی در این رابطه وجود نداشته و فرد به راحتی می تواند برای این امر مهم اقدامات لازم را انجام داده و ثبت نام کند.

فقط توجه داشته باشید که واریز مبلغی برای ثبت نام نیز در این زمان ضروری است.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه جهش تحصیلی

ثبت نام هر یک از دانش آموزان در سایت، به تهیه مدارکی هم نیاز دارد. در ادامه این مبحث با ذکر مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه جهش تحصیلی در خدمت شما هستیم.

 • ارائه یک قطع عکس در اندازه 4×3 از دانش آموز
 • تحویل کپی از کارنامه های دانش آموز در سال های تحصیلی گذشته و همین طور اصل کارنامه وی در آخرین پایه تحصیلی
 • ارائه شناسنامه همراه با کپی از تمامی صفحات آن

 

آیا برای ثبت نام در سامانه جهش تحصیلی باید مبلغی را پرداخت کرد؟

ثبت نام در سامانه ثبت نام جهش تحصیلی با پرداخت مبلغی برای هر فرد دانش آموز همراه است.

در سال جاری این مبلغ برابر با یکصد و بیست هزار تومان بود که الزاماً باید در سایت پرداخت تعرفه دانش آموزان جهشی برای واریز آن اقدام می شد.

البته این مبلغ مورد نیاز برای واریز در سایت پرداخت تعرفه دانش آموزان جهشی برای افراد مایل به ورود در این دوره در سال آینده هنوز مشخص نیست.

 

آیا می توان از پایه اول به سوم جهش تحصیلی داشت؟

باید عرض کنیم که خوشبختانه امکان جهش تحصیلی از پایه اول به سوم متوسطه برای دانش آموزان فراهم شده و آن ها می توانند برای این امر اقدام کنند.

فقط دقت داشته باشید که این امر منوط به شرطی خاص یعنی دریافت رأی کمیسیون استان است.

 

نکاتی در مورد ثبت نام جهش تحصیلی

 • در صورت تمایل هر یک از دانش آموزان به داشتن جهش تحصیلی در چند پایه پرونده تحصیلی وی باید مورد بررسی معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد و پس از طی این مرحله و خوردن مهر تأیید بر روی آن تست هوشی نیز از دانش آموز به عمل می آید.
 • هیج یک از دانش آموزان امکان جهشی خواندن در اولین پایه از هر کدام از مقاطع تحصیلی ابتدایی و یا متوسطه را ندارند.

 

جهت اطلاع از شرایط لازم برای ثبت نام جهش تحصیلی در دو مقطع ابتدایی و متوسطه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

شرایط جهش تحصیلی

اعلام نتایج آزمون جهش تحصیلی

تست هوش جهش تحصیلی

ثبت نام جهش تحصیلی

4.1/5 - (8 امتیاز)

سامانه ثبت نام جهش تحصیلی چیست؟

سامانه ثبت نام دانش آموزان جهشی سایت سناد نام دارد.

آیا ثبت نام دانش آموزی جهشی نیاز به پرداخت هزینه دارد؟

بله. برای واریز هزینه می توانید از طریق سایت پرداخت تعرفه دانش آموزان جهشی اقدام کنید.

چه زمانی باید برای ثبت نام جهش تحصیلی در سامانه اقدام کرد؟

برای اطلاع از زمان ثبت نام در سامانه با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا شرکت در آزمون هوش در سامانه سنجش جهش تحصیلی برای دانش آموزان جهشی الزامی است؟

بله. کلیه دانش آموزان باید برای این امر اقدامات لازم را انجام دهند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور