ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ساعت تحویل مرسولات پستی + جدول زمان بندی مناطق | ایران تحصیل

ساعت تحویل مرسولات پستی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ساعت تحویل مرسولات پستی معمولاً در هر شعبه ای متفاوت است و نظر مسئول شعبه در زمانبندی مرسولات تعیین کننده است. از زمان شیوع کرونا، فعالیت های پستی و آنلاین مردم افزایش یافته است؛ به همین دلیل است که در دو سال اخیر حجم کاری مراکز پستی نسبت به سال های گذشته به صورت فزاینده­ ای بالا رفته است. به همین دلیل حجم کاری اداره پست، 25 درصد نسبت به سال های گذشته افزایش یافت. از آنجا که در اداره پست روال کاری مرسوم برای تحویل مرسولات پستی وجود دارد، تحویل مرسولات نیز در یک بازه رمانی مشخص انجام می شود؛ در صورتی که قصد کسب اطلاع از زمان تحویل مرسولات پستی را دارید به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ساعت تحویل مرسولات پستی

یکی از دغدغه های افراد در دریافت مرسولات پستی، زمان تحویل مرسوله از سوی پست است. بنابراین بسیاری از افراد ناچار هستند به طور مداوم مرسوله خود را پیگیری کنند تا از رسیدن آن به شهر مقصد مطمئن شوند. اما در سال های اخیر شرکت پست برای تحویل مرسولات پستی جدول زمانی خاصی اختصاص داده است که بسته به نوع مرسوله و شیوه ارسال آن هزینه خاص خود را دارد.

ساعت تحویل مرسولات پستی مانند پست عادی و پست پیشتاز در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 14:30 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8 تا 13:30 به گیرنده است. خدمات پذیرش بسته های پستی در باجه‌های پست مرکزی تهران، در ساعات کاری عصر و روزهای تعطیل نیز انجام می شود. علاوه بر این ادارات پست در روزهای تعطیل رسمی در تقویم فعالیت ندارند. در ادامه علاوه بر ساعات کاری اداره پست، به ساعت تحویل مرسولات پستی در هر شیوه اشاره می کنیم. 

 

 

زمان تحویل مرسولات پستی

ساعات کاری اداره پست

ساعات کاری دفاتر پستی ارتباط مستقیمی با زمان تحویل مرسولات به افراد دارد. در استان ها و شهرهای مربوطه ساعات کاری دفاتر با یکدیگر فرق دارد. به همین دلیل باید از ساعات کاری اداره پست اطلاع داشته باشید. ساعات کاری اداره پست، معمولاً در روزهای عادی از ساعت  تا 14:30 و روزهای پنج شنبه از 8 تا 13:30 است. ساعت کاری پست پیشتاز نیز به همین منوال است.

 

ساعت کاری پست در مناطق

ساعات اداری پست بسته به شعبه و مرکز آن متفاوت است. در مجموع در مراکز و مناطق و در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعات کاری پست، از 8 تا 18 و در روزهای پنج شنبه از 8 صبح تا 17 است. همچنین این مراکز در روزهای جمعه فعالیتی ندارند.

 

ساعات کاری پست در ستادها

ساعات کاری در ستادها معمولا با ساعات کاری در مناطق تفاوت دارد. ساعات کاری ستادها معمولاً از 8 صبح شروع شده و تا ساعت 16:15 ادامه دارد. اما در روزهای پنج شنبه و جمعه فعالیتی ندارند. بنابراین لازم است در تحویل گرفتن مرسولات پستی به ساعت کاری ستاد مورد نظر توجه کنید. 

 

برای اطلاع از چگونگی رهگیری مرسولات پستی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. 

 

 

ساعات تحویل مرسولات پستی

ساعت تحویل مرسولات پستی هوایی

در حال حاضر براساس جدول زمانبندی مرسولات پستی هوایی داخل کشور، چنانچه فردی قصد ارسال مرسوله‌ای به روش پست پیشتاز هوایی را دارد، برای آن مدت زمانی بین 24 ساعت تا 72 ساعت زمان لازم است. بنابراین حداقل زمان برای ارسال 24 و حداکثر آن 48 تا 72 ساعت است.

 

ساعت تحویل مرسولات پستی زمینی

اما برای مرسولات زمینی، حداقل سه تا چهار روز زمان لازم است تا بسته به دست شخص برسد. اما در این باره توضیحی داده نشده است. به ‌طور مثال در شرایطی که حداقل مدت زمان سه تا چهار روز اعلام شده این رقم برچه اساس تعیین می‌شود.

بعلاوه برای مرسولات دریایی- زمینی حداقل زمان برای تحویل هفت روز و حداکثر 20 روز اعلام شده است.

 

 

اطلاعیه

  رهگیری تمام مرسولات بین المللی(وارده و صادره) در آدرس tracking.post.ir با داشتن کد رهگیری مرسوله قابل پیگیری بوده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره سرنوشت مرسوله خود می توانید در سراسر کشور با شماره تلفن 193 داخلی 4 تماس حاصل نمایید.

 

 

ساعت تحویل مرسولات پستی با پست سفارشی

این سرویس که شامل واحدهای ارائه‌ دهنده خدمات از طريق باجه‌های پستی دولتی، آژانس‌های پستی، دفاتر خدمات ارتباطی و همچنین دفاتر پيشخوان دولت است، مرسوله هایی را در برمی­ گیرد كه گرفتن آنها از فرستنده و حمل بار و تحويل به گيرنده، در ازای صدور و اخذ رسيد صورت می­ گیرد و امكان پيگيری مرسوله نیز وجود دارد.

ساعت تحویل سرویس پست سفارشی، در داخل کشور (درون شهری) 24 تا 48 ساعت از زمان ارسال، شهرستان ها 48 تا 72 ساعت، خارج از کشور حداکثر 72 ساعت بعد از رسیدن به کشور مقصد است.

همچنین باید اشاره کرد که قوانین مربوط به این سرویس، شامل قوانین مقررات پستی، مقررات ممنوعات پستی، مقررات ممنوعات هوایی، مقررات گمرک است.

 

ساعت تحویل مرسولات پستی با پست پیشتاز

سرویس پست پیشتاز، شامل واحد ارائه دهنده خدمت، باجه های پستی دولتی، دفتر خدمات ارتباطی، باجه های پستی دولتی و دفاتر پیشخوان دولت است.

از جمله قوانين و مقررات پستی، مقررات ممنوعاتی هوایی، مقررات ممنوعاتی پستی، مقررات گمرکی، و زمان ميانگين انجام خدمت است.

ساعت تحویل مرسولات پستی در داخل كشور (درون شهری) 12 الی 24 ساعت، ‌شهرستان ها 24 الي 48 ساعت، و خارج از كشور (با اولين پرواز 72 ساعت به محض رسیدن به کشور مقصد)‌ و در آخر نيز مدت زمان انجام كار، به ازای هر مرسوله  5 دقيقه بدون احتساب مدت سپری شده در نوبت است.

 

ساعت تحویل مرسوله پستی

 

ساعت تحویل مرسولات پستی با پست ویژه

پست ویژه شامل ارسال و توزیع مرسولات پستی با قابلیت امکان رهگیری و پیگیری مرسوله به شکلی که مرسوله بعد از تحویل به پست و ثبت تمام رویدادهای عملیاتی بر روی آن بر مبنای شناسه، از فرستنده دریافت و از طریق خطوط (هوایی و زمینی) و به ‌صورت ویژه در مدت زمان تعیین شده برای ارسال مرسوله است.

تحویل مرسوله به وسیله پست ویژه، همان روز تا ساعت 22، فردای روز تحویل تا ساعت 10 صبح و فردای روز تحویل تا ساعت 12 ظهر به گیرنده تحویل و از وی امضاء امکان پذیر خواهد بود. برابر تعهدات تعیین شده، پست مکلف به پرداخت غرامت در صورت تأخیر در توزیع مرسوله به مشتری است.

مرسولات پستی علاوه بر ارسال به صورت زمینی و هوایی، از طریق روش هایی چون باربری و پیک نیز ارسال می شوند. به دلیل بسته بندی محصولات براساس وزن و اندازه، زمان متفاوتی برای ارسال آنها تعیین شده است.

 

برای آشنایی با پیگیری مرسوله در صورت فراموشی کد مرسوله پستی بر روی لینک کلیک کنید.

 

ساعت تحویل مرسولات پستی با پیک

در روش پیک، محدودیت وزن و اندازه برای ارسال وجود دارد. بنابراین محصولات به نسبت وزن، اندازه و تعدادی به وسیله پیک موتوری، پیک سواری و یا وانت سبک و سنگین ارسال می­ شوند.

ساعت تحویل مرسولات پستی به این شکل است که پس از زمان آماده سازی محصول، سفارش در مدت زمان 1 روز کاری درب منزل/ محل کار و.. (آدرس مقصد) به دست سفارش دهنده می­رسد.

روش ارسال پیک مخصوص مناطق 22 گانه شهر تهران است و شامل حومه تهران و استان ­های دیگر نمی ­شود.

همچنین مبلغ ارسال در این روش متناسب با مسافت طی شده، توسط گیرنده به صورت نقدی به پیک پرداخت می­ شود.

 

 

اطلاعیه

کلیه افرادی که هنوز مرسولات سازمانی خود را دریافت نکرده اند، می توانند با ورود به سامانه najatracking.post.ir، مراحل پیگیری مرسوله سازمانی را انجام دهند.

 

 

ساعت تحویل مرسولات پستی توسط باربری

روش باربری برای سفارشات تعداد بالا، وزن بالای 25 کیلوگرم مقصدهای غیر از مناطق  22 گانه شهر تهران است.

در این روش سفارشات به باربری تحویل داده می شوند و پس از رسیدن محصولات به مرکز باربری شهر گیرنده، با سفارش دهنده تماس می گیرند و هماهنگی برای تحویل بسته ­ها انجام می ­شود.

علاوه بر این هزینه ارسال در روش باربری به صورت پس کرایه است و پس از تحویل بسته از باربری، توسط گیرنده پرداخت خواهد شد.

 

جدول تحویل مرسولات پستی به خارج از کشور

نام کشور پیشتاز امانت هوایی پست نامه هوایی امانت زمینی پست نامه زمینی
آمریکا * 6 روز 5 روز 16 روز 14 روز
انگلیس 3 روز 7 روز 5 روز 17 روز 15 روز
آلمان 3 روز 6 روز 5 روز 15 روز 16 روز
کانادا * 6 روز 6 روز 16 روز 16 روز
ژاپن 3 روز 6 روز 6 روز 16 روز 13 روز
چین 3 روز 5 روز 4 روز 14 روز 14 روز
افغانستان 3 روز 4 روز 5 روز 14 روز 15 روز
بنگلادش 3 روز 4 روز 5 روز 14 روز 15 روز
بوتان * 4 روز 5 روز 15 روز 14 روز
کامبوج * 6 روز 5 روز 16 روز 15 روز
اندونزی 3 روز 5 روز 4 روز 17 روز 17 روز
لاءو * 4 روز 4 روز 14 روز 13 روز
مالزی 3 روز 6 روز 6 روز 22 روز 17روز
میانمار * 5 روز 4 روز 15 روز 14 روز
نپال * 4 روز 4 روز 14 روز 14 روز
فیلیپین 3 روز 5 روز 5 روز 17 روز 15 روز
تیمور شرقی * 7 روز 6 روز 17 روز 16 روز
ویتنام * 10 روز 6 روز 16 روز 16 روز

 

 

ساعت تحویل دادن مرسوله پستی

برای اطلاع از استعلام گواهی‌ نامه گم شده از پست بر روی لینک کلیک کنید.

 

مسئولیت پستچی در تحویل مرسوله

نامه رسان مرسوله پستی را به نشانی گیرنده می برد و اگر گیرنده در محل نباشد، مجدداً برای بار دوم در ساعت و روز مشخصی به آن نشانی می رود و اطلاعیه زمان تعیین شده را در همان آدرس قرار می دهد. اگر در مراجعه دوم پستی باز هم گیرنده در محل نباشد، شخص گیرنده باید در مدت زمان معین شخصاً به اداره پست محل سکونت خود مراجعه کند و بسته پستی را تحویل بگیرد.

نکته: لازم به ذکر است اگر روی مرسوله پستی، شماره موبایل گیرنده ذکر شود، چون برخی از پستچیان با آن شماره تماس خواهند گرفت. لذا باید در زمانی که منتظر دریافت مرسوله پستی هستید حواستان به درج همراه نیز باشد.

 

نکات مهم در زمان تحویل مرسولات پستی

توجه کنید که زمان آماده ­سازی هر محصول قبل از ارسال حداکثر 3 روز کاری است و مدت زمان ارسال بعد از زمان آماده­سازی محصول احتساب می ­گردد.

در روش ارسال توسط پیک، محصولات بعد از آماده­سازی (حداکثر 3 روز) بین ساعات 12 الی 16 ارسال می شوند.

 

نحوه پیگیری مرسولات پستی

سامانه رهگیری مرسولات شرکت پست، به دنبال ثبت درج اطلاعات لحظه به لحظه جابه‌جایی مرسولات پستی مشتریان را بر عهده دارد. در صورتی که بسته پستی در زمان مورد انتظار، به دست مشتریان نرسد، می توانند از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی، برای رهگیری مرسوله خود با دریافت کد رهگیری از این سامانه استفاده کنند.

نکته:

لازم به ذکر است مرسولات پستی، از طریق کد ملی، پیامک، شماره موبایل و کد USSD قابل پیگیری است

 

 

برای دسترسی به راهنمای جامع پیگیری مرسولات پستی با کد ملی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

اخبار جدید مرسولات پستی

هوشمندسازی ارسال و تحویل مرسولات پستی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق هوشمندسازی به دنبال ایجاد هوشمندسازی در فرایند ارسال و تحویل مرسوله‌های پستی است. یکی از اهداف هوشمندسازی، سنجش میزان رضایت مردم است تا صورت دائمی بر روند سرعت و کیفیت کار خودشان نظارت کنند.

 

۹۹درصد مرسولات پستی به خارج کشور هوایی است.

مسؤول امانت خارجه پست استان زنجان با اعلام اینکه مهم‌ترین و اصلی‌ترین روشی که در خدمات پستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حمل و نقل هوایی است، اشاره کرد: ۹۹درصد مرسولات پستی به خارج کشور از طریق هوایی انجام می‌شود.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی ساعت تحویل مرسولات پستی در هر کدام از شیوه های تعیین شده از سوی شرکت ملی پست پرداختیم. از آنجا که زمان ارسال مرسولات طبق جدول زمانبندی پست برای هر منطقه، شهر و همچنین نوع بسته و وزن آن متفاوت است، ساعت تحویل هم متفاوت خواهد بود. افرادی که به هر دلیلی در زمان تعیین شده، موفق به دریافت بسته پستی خود نشوند، باید از طریق سامانه تعریف شده شرکت ملی پست، جهت پیگیری مرسوله اقدام نمایند. چنانچه در خصوص ساعت تحویل مرسولات پستی سوالی داشته باشید، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.2/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مرسوله‌ های پستی چه رمانی برگشت می خورند؟

در شرکت پست، مرسولات پستی معمولاً به علت چون ناقص بودن نشانی گیرنده، مراجعه نکردن گیرنده برای دریافت مرسوله پستی، نقل مکان گیرنده بدون اطلاع به فرستنده، شناخته نشدن گیرنده در نشانی درج شده بر روی مرسوله، فوت گیرنده و عواملی از این قبیل عودت می شوند.

در صورت گم شدن مرسوله چه کاری باید انجام داد؟

فرستنده می ‌تواند با مراجعه به اداره پست مبدأ، از سرنوشت مرسوله ثبتی خود اطلاع پیدا کند. در صورت آسیب دیدگی یا مفقودی، طبق مقررات درخواست جبران خسارت کند.

 چگونه باید شکایات خود را در مورد خدمات اداره پست ثبت کرد؟

مشتریان می ‌توانند هرگونه شکایت، سؤال و موارد مشابه را با شمار تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰ در میان گذاشته و یا با مراجعه به سایت ثبت شکایات به نشانی https://eop.post.ir اطلاعات خود را وارد کنند.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  لیلا
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام سفارش من سه شنبه به داره پست تبریز رسیده ولی از اونروز هرچی رهگیری کردم نتیجه ی بیشتری نشون نمی‌ده. دستم هم نرسیده محصول. چیکار باید بکنم

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

 2. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام وقت بخیر ببخشید من بسته ای دارم از تهران برام پست شده خودم کردستان هستم با پست پیشتاز ارسال کردن چهارشنبه رهگیری کردم نوشته بود بارگیری جهت ارسال نقطه مبادله پستی کردستان هم انجام شده پست پیشتاز هست ولی از چهارشنبه هر چی رهگیری میکنم همون رو نوشته هنوز نرسیده کی میرسه؟؟؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر.
   لطفا تماس بگیرید تا برای شما ثبت شکایت صورت گیرد.

 3. Avatar photo
  کورش
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام وقت بخیر من مرسوله رو رهگیری میکنم چهار شنبه بارگیری شده جهت ارسال نوشته: بارگیری جهت ارسال به كردستان،سنندج،نقطه مبادله پستی کردستان انجام شد
  تهران،مرکز تجزیه و مبادلات کشور،اداره کل تجزیه و مبادلات تهران
  این یعنی چی؟؟؟
  سرویس پست پیشتاز هست چند روز دیگه به دستم میرسه؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام
   به زودی به دست تون میرسه

 4. Avatar photo
  کورش
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام وقت بخیر من مرسوله رو رهگیری میکنم نوشته: بارگیری جهت ارسال به كردستان،سنندج،نقطه مبادله پستی کردستان انجام شد
  تهران،مرکز تجزیه و مبادلات کشور،اداره کل تجزیه و مبادلات تهران
  این یعنی چی؟؟؟
  سرویس پست پیشتاز هست چند روز دیگه به دستم میرسه؟؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام دوست عزیز در این مورد نمیشود زمان مشخصی در نظر گرفت. بستگی به اداره پست منطقه ی شهرتون خواهد داشت.

 5. Avatar photo
  شهاب
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام وقت بخیر برام پیام اومده مرسوله من به باجه معطله پست منتقل شده میشه توضیح بدید یعنی چی؟مرسی

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام
   باید برید اداره پست تحویل بگیرید

 6. Avatar photo
  نازنین
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام بسته ی من به دلیل جابجایی امروز برگشت خورده و هیچ جوره نمیتونم با اداره تماس بگیرم ،راهمم خیلی دوره و شاغلم هستم چجوری میتونم با پست چی هماهنگ بشم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام با شماره 193 در تماس باشید.

 7. Avatar photo
  M
  ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من دو بسته پستی داشتم که ادرس محل کارم رو دادم چون جمعه بود و کار تعطیل بود پستچی تحویل گرفته و بعد از چند ساعت سامانه نوشته تحویل گیرنده داده شده حالا من کجا باید پیگیری کنم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام
   می توانید ثبت شکایت کنید

 8. Avatar photo
  ناشناس
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام یه بسته از یزد دارم و من ساکن خمینی شهر اصفهان هستم میخواستم بدونم کی به دستم میرسه پست پیشتاز بوده و اینکه برای پست پیشتاز مامور ارسال خاصی میاد تحویل میده یا پستچی شهر که همیشه بسته میاره تحویل میده

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام وقت بخیر
   با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند

 9. Avatar photo
  رضا
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام و خسته نباشید
  بنده سفارش پیشتاز یه عدد کالایی به وزن ۶ کیلویی رو دادم که از تهران بیارن به کرج ( دوشنبه حرکت کرده و سه شنبه رسونده به کرج)
  طبق پیگیری در سایت مرسولات پستی سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ غروب رسیده به پست پیام کرج
  حالا میخوام بدونم از زمانی که رسیده به کرج ۲۴ تا ۷۲ ساعت ارسال شروع میشه؟
  یا از زمانی که از تهران در حرکت بوده حساب میشه؟ و اینکه من باید منتظر باشم کی به دستم میرسه؟ با تشکر از پاسخ‌تون

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   سلا در تعطیلات با تاخیر به دست تون میرسه

 10. Avatar photo
  Samira
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۳۸

  سلام. من یه بسته داشتم که قرار بود به دستم برسه تا دیروز که پیگیری کردم تو منطقه پستی ۱۷ بود و امروز که جمعه بود و من منزل نبودم ظاهرا بسته ارسال شده و من نتونستم تحویل بگیرم.
  خواستم ببینم دوباره کی برام ارسال میشه تا بتونم بسته رو تحویل بگیرم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت به خیر
   تا دو مرتبه برای گیرنده ارسال می شود اما زمان ارسال دوم مشخص نیست.

 11. Avatar photo
  زهره
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام،وقت بخیر.سفارش من ۱۸ اردیبهشت شهرک قدس تحویل پست شده،تا امروز ک ۲۷ اردیبهشت هس،هنوز بدستم نرسیده،از طرفی توی سامانه رهگیری ، فقط تا ۱۹ اردیبهشت درج شده ک وارد پست منطقه ۱۴ شده و از اونروز تا الان تو همین وضعیت مونده! من چجوری پیگیر شم سفارشم الان کجاس؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام
   برای پیگیری تماس بگیرید

   • Avatar photo
    زهره
    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۸

    تماس با مرکز شما؟ فقط از طریق تلفن ثابت امکان پذیرِ؟؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۱

     وقت بخیر
     بله از طریق شماره ثابت

 12. Avatar photo
  علی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

  روزهای تعطیل رسمی ( غیر از اخر هفته ) پستچی مرسوله رو میاره؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   معمولا خیر

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام
   معمولاخیر

 13. Avatar photo
  علی ستوده
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام من یه مرسوله دارم امروز صبح به شهرمون رسیده ولی به دستم نرسید آیا فردا که روز تعطیل هست پستچی میاره مرسوله رو یا میمونه برای پس فردا ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام
   معمولا روز تعطیل کار نمی کنند

 14. Avatar photo
  امیرباقری
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام خسنه نباشید . بخوام پست ویژه از رشت به تهران بفرستم چندروز طول میکشه؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام حداکثر 4 روز

 15. Avatar photo
  Cr7
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام من ی لباس خریدم خواستم بدونم وقتی اون شخص میره لباسو بده به اداره پست واسه من پیام میاد مثل تیپاکس ، یا وقتی دیگه رسید به پست شهرمون بهم زنگ میزنن؟؟؟
  چند روز زمان می‌بره بسته از تهران به مشهد بیاد؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت به خیر
   بازه زمانی ارسال بسته به نوع سرویس مرسوله و باجه مبدا و مرکز دارد.

 16. Avatar photo
  reza
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ساعت تحویل بسته از موقعی که به شهر خودمون رسیده چقدر طول میکشه تا ب دستمون برسه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر.
   نهایتا 24 ساعت کاری دوست عزیز.

 17. Avatar photo
  Mahani
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

  ببخشید بسته پستی رو پنجشنبه هم میتونیم به دفتر پیشخوان دولت یا پست تحویل بدیم؟
  تحویل میگیرن؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقتتون بخیر.
   بله اداره پست 5 شنبه ها هم فعالیت دارند.

 18. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۹

  سلام
  فارس،نقطه مبادله توزیع شیراز مدرس تا کی بازه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   معمولا ادارات پست تا 4 بازهستند

 19. Avatar photo
  امیررضا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام خواستم بدونم جمعه ها پستچی ها مرسوله رو تحویل میدن؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت به خیر
   امکانش هست.از طریق باجه پستی پیگیری نمایید.

 20. Avatar photo
  امیررضا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام
  خواستم بدونم پنجشنبه ها پستچی ها مرسوله رو تحویل میدن؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقتتون بخیر بله

 21. Avatar photo
  یاسمن کریمی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام پست من در تهران سه شنبه این هفته رفته پست میدونید ساعت چند امروز به دستم میرسه ؟ با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بایداز پشتیبانی پست این موضوع را بررسی کنید.

 22. Avatar photo
  مانی
  ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام وقت بخیر من دو روزه مرسوم از طریق پست پیشتاز قرار بود بیاد همچنان خبری نیست و پیگیری ک میکنم فقط زده قبول مرسوله

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۱

   سلام وقت بخیر
   در سایت eop.post.ir درخواست شکایت خود را ثبت کنید و یا با ۱۹۳ تماس بگیرید.

 23. Avatar photo
  پارسا
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام ببخشید پستم دیروز یک شنبه رسیده اداره پست شیراز کی به دستم میرسه ؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام
   مقداری زمان میبره

 24. Avatar photo
  سیدرضا شکرفروش
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام و عرض ادب
  در جدول تحویل مرسولات پستی ، زمان تحویل بسته پستی به کشور چین توسط پست پیشتاز 3 روز ثبت شده.
  من یک بسته داشتم از تهران به شیراز، کد رهگیری رو که در سامانه پیگیری مرسولات پستی وارد میکنم زمان تحویل بسته به اداره پست 12/23 ثبت شده و امروز 12/29 هست یعنی 6 روز و هنوز بدستم نرسیده.
  جسارتا میخواستم بدونم دقیقا کی از چین برمیگرده و اینکه بفرمایید من کجا میتونم برم و خودم تحویل بگیرم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام
   مقدار زمان بر است

 25. Avatar photo
  مهدیه
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام وقت بخیر بسته من تو سامانه رهگیری زده شده که پنج شنبه به ارومیه رسیده وتو همون مرحله مونده؟۲۹ پستچی بسته رو میاره یا میمونه بعد تعطیلات؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت به خیر
   از طریق باجه پستی پیگیری نمایید.

 26. Avatar photo
  میترا
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من ی بسته برام قرار بود بیاد پیگیری ک کردم با کد رهگیری زده بود ک بسته تحویل گیرنده داده شده ولی بدست من چیزی نرسیده چیکار میتونم بکنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام وقت به خیر
   در بعضی موارد اشتباها داخل سامانه ثبت می شوید.از طریق سامانه نسبت به ثبت شکایت و پیگیری اقدام نمایید.

 27. Avatar photo
  Sahar
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام وقت بخیر
  بسته من یکشنبه از ارومیه به مقصد همدان ارسال شده، اما پیگیری میکنم از روز دوشنبه که بسته به سمت همدان رهسپار شده ، تو همین مرحله مونده!!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت به خیر
   از طریق سامانه پست ثبت شکایت کنید.

 28. Avatar photo
  Shiva
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام وقت بخیر
  من بسته‌م رو که از طریق کد رهگیری پیگیری میکنم ،،الان دو روزه که در مرحله‌ی “بارگیری جهت ارسال به مقصد انجام شد”هست .
  میخواستم بدونم این یعنی اینکه بسته‌م توی مسیره یا اینکه هنوز همون اداره پستِ مبدا هستش و ارسال نشده؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   تعداد مرسوله ها در این بازه زیاد می باشد . منتظر باشید ممکن است در سامانه به روز نشده باشد .

 29. Avatar photo
  Sani
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام.
  من یه بسته از رشت به تهران شهر پرند دارم
  فرستنده امروز 24 اسفند ساعت 12 تحویل پست داده آیا تا 29 اسفند میرسه دستم ؟
  رهگیری میکنم هنوز تو رشت و ارسال نشده

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   مشخص نیست چون ترافیک پستی بسیار بالا میباشد ونیازه بررسی کنید

 30. Avatar photo
  آرمین
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام من ۲۳ام بسته ای رو ارسال کردم به تهران با پست ویژه و قرار بوده امروز برسه ولی نرسیده سامانه رهگیری هم وضعیت امروز مرسوله رو نشون نمیده و همچنین معلوم نیس چه منطقه پستی از تهران هست تا بتونم شکایت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام دوست عزیز برای ارسال شکایت نیازی به مشخص بودن منطقه ی پستی ندارید.

 31. Avatar photo
  بردیا
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

  ببخشید بسته از شمال غرب کشور تا تهران چقدر طول می‌کشه ؟میخام ببینم بسته قبل عید بدستم میریسه؟واینکه از چندم عید پست بازه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام
   بستگی به عنوان سرویس شما دارد.
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 32. Avatar photo
  Monika
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام. من از اروپا به ایران بسته ارسال کردم. پنج شنبه رسیده تهران. نوشته
  Awaiting for Declarative Procedures
  ینی قراره مالیات پرداخت کنه گیرنده بسته؟ و اگر بله چطوری ممکنه به من اطلاغ بدن تا خودم پرداخت کنم از خارج از کشور. گیرنده مادر بزرگم هست ایشون که نمیتونه به این مساعل برسه. در اخر شماره تماسی می خاستم برای پیگیری. سپاس

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 33. Avatar photo
  ریحانه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام بسته من ۴ روزه تو شیرازه چرا ارسال نمیشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر .
   از سامانه ثبت شکایت پست درخواست پیگیری ثبت بفرمایید که پیگیری شود .

 34. Avatar photo
  علی
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام،
  بسته من یکشنبه پست شده از تهرانمقصد شیرازه. دوشنبه زده بارگیری در تهران، باز سه شنبه زده بارگیری در تهران الانم که پنج شنبس هنوز توی تهرانه!!!بالاخره این بارگیری کی تموم میشه؟!

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام
   روزتون بخیر
   برای پیگیری مرسوله تان با ما تماس بگیرید

 35. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام و خسته نباشید ، اداره پست بسته هایی که تا کی تحویل پست داده‌شده رو تا آخر سال تحویل گیرنده میده؟ یعنی بدونیم تا قبل تحویل سال بسته دست مشتری میرسه کی تحویل اداره پست بدیم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام
   برای پیگیری مرسوله تان با ما تماس بگیرید

 36. Avatar photo
  پانیذ
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام وقت بخیر من مرسوله ام به پست شهرمون رسیدع ولی نمیدونم چهارشنبه تعطیله پیک برام میاره یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   احتمال اینکه تحویل بدهند کم است چون پست در روزهای تعطیل فعالیت نمی کند

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر
   ارسال فقط درتایم کاری انجام میشود نه در ایام تعطیل

 37. Avatar photo
  Aboli
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  ببخشید چون چهارشنبه تعطیله پست پیشتاز من چهارشنبه میاد یا پنج ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام
   چه زمانی ثبت سفارش کرده اید؟

 38. Avatar photo
  کیان
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام بنده امروز دوشنبه بسته ی پستیم تحویل پست داده شد از تهران به دهدشت قراره ارسال شه بسته ی من کی به دستم میرسه؟ نوع پست پیشتاز هستش

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   از طریق سامانه پست بوسیله شماره مرسوله 24 رقمی پیگیری نمایید.

 39. Avatar photo
  حسین سرابی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  پست پیشتاز بوده

 40. Avatar photo
  اهوازی
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام خسته نباشید من یه بسته پستی دارم که از تهران برای خوزستان اهواز سفارش دادم و البته نوع سرویس پیشتاز هستش و روز یکشنبه به پست تحویل داده شده و به من گفتن سه شنبه یا چهارشنبه که ۴۸ الی ۷۲ ساعت هستش به دستم میرسه ولی تا به امروز چهارشنبه هیچ بسته ای به دست من نرسیده و من برای پنجشنبه حتما احتیاجش داشتم از طریق سایت هم پیگیری کردم اول زده که مرسوله پستی به خوزستان اهواز رهسپار شد و بعد زده که بارگیری جهت ارسال به خوزستان اهواز نقطه مبادله اهواز انجام شد ولی تا امروز تا به این ساعت هیچ بسته به دستم نرسیده و من برای فردا پنجشنبه حتما احتیاجش داشتم میخواستم بدونم من الان دقیقا باید چیکارکنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام
   به باجه پستی مقصد تماس بگیرید یا بصورت حضوری تشریف ببرید جهت پیگیری.
   ثبت شکایت داخل سایت پست هم انجام دهید.

   • Avatar photo
    اهوازی
    ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

    امکانش هست که شماره باجه پستی مقصد اهواز رو بهم بگید که تماس بگیرم؟ ممنون میشم

    • Avatar photo
     اهوازی
     ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

     یعنی ممکنه بسته من فردا پنجشنبه یا هفته دیگه چون شنبه تعطیله یکشنبه برای من ارسال بشه؟ اخه نوع سرویس من پیشتازه

     • Avatar photo
      مشاور صادقی
      ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

      سلام
      بله لطفا صبر کنید

    • Avatar photo
     مشاور ابراهیمی
     ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

     باجه پستی که همیشه برایتان بسته ارسال می کند را میشناسید؟
     و اینکه کدام منطقه اهواز سکونت دارید؟

     • Avatar photo
      مهدی
      ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷

      من هم همین مشکل رو دارم، بهارستان هستم
      شماره یا آدرس باجه رو لطفا بدین

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

     سلام
     لطفا برای استعلام دقیق با مرکز تماس بگیرید

 41. Avatar photo
  فرید
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام برای من پریروز صبح یک بسته از یزد پست پیشتاز کردن به مقصد همدان هنوز نرسیده که هیچ پیگیری هم میگه هنوز یزده این یعنی از تیپاکس هم دیرتر ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   پست پیشتاز 2تا سه روزه بایدارسال شود
   اگر بیشتر از 4 روز طول کشید حضورا پیگیری بفرمایید

  • Avatar photo
   سلام خست
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۰۹

   سلام خسته نباشد رهسپار شده یعنی چه

   • Avatar photo
    tahmasebi
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۹

    سلام دوست عزیز به معنای ارسال به منطقه ی پستی مربوطه میباشد.

 42. Avatar photo
  حسین سرابی
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام من چیزی سفارش دادم روزه شنبه22بهمن ماه که امروز 26 بهمن ماه هستش و بسته من قرار بوده از تهران بیاد خیلی دور نیست میشه بگید سفارش من کی به دستم می‌رسد ممنون میشم هرچی زود تر بفرستید

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام
   پست شما پیشتاز بوده یا سفارشی یاعادی؟

 43. Avatar photo
  غنی زاده
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

  سلام من اینماد ثبت نام کردم و آدرس منزل و دقیق وارد کرده بودم و قرار بود از اینماد برام یه نامه پست بشه، و من هزینه پستو پرداخت کردم و الان یک هفته میگذره هیچ خبری از پست نیس ، متوجه شدم که پست کلا آدرس خونمونو اشتباه وارد کرده

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام
   میتونید در سامانه پست ثبت درخواست کنید

 44. Avatar photo
  امیر تیما
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

  من از شهر فکر مشهد مهره های تخته نرد سفارش دادم تاریخ 11 بهمن ولی تا الان که 23 بهمن بدستم نرسیده من شیرازم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام
   شماره پیگیری دارید؟

 45. Avatar photo
  عباسی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام وقت بخیر مرسوله من از مشهد به طرف تهران یکشنبه هفته گذشته پست شده اما تا هنوز به دستم نرسیده اگه پیاده هم می‌بود حالا باید رسیده بود

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت بخیر.
   اگر بیش از 72 ساعت گذشته باشد میتوانید ثبت شکایت و پیگیری ثبت کنید تا در دست بررسی قرار گیرد.

 46. Avatar photo
  Parsa@salehi
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام من لباس سفارش و پنج شنبه 20 بهمن رسیده از پست رهگیری نگاه کردم ساعت 18:00 و فردا جمعه 21 بهمن پست میارد دم خونه یا نه

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام باید با شماره مرسوله پستی لحظه به لحظه رهگیری مرسوله را انجام دهید

 47. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  با سلام ببخشید بنده مرسوله خودمو از طریق سایت پیگیری کردم و ساعت ۹ صبح در مرحله تحویل نامه رسان داده شده بود ولی ساعت از ۱۴:۳۰ گذشته و نامه رسان هنوز نیاورده و من نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید؟؟؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت بخیر
   کمی صبر کنید اگر بسته ای آورده نشد انوقت از اداره پست پیگیری بفرمایید.

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقتتون بخیر برای پیگیری مرسوله با ما تماس بفرمایید

 48. Avatar photo
  سمانه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام و عرض احترام
  من بسته ای رو از مبدا اردبیل برای خوزستان بهبهان ارسال کردم و یه کد رهگیری پیگیری مرسوله اومده برام
  منتهی وقتی اون کد ۲۴رقمی رو برای پیگیری مرسوله وارد سایت میکنم هیچگونه اطلاعات ثبت شده از سیر مرسوله نمیاره!
  البته زمانی که ارسال کردم پنجشنبه بود و جمعه و شنبه هم تعطیل هست!
  تکلیف مرسوله من چیه؟!
  لطفاً راهنمایی کنید
  نگران شدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت به خیر
   از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی پیگیری نمایید.

 49. Avatar photo
  موسوی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام وقت بخیر . پست ویژه معمولا ۲۴ ساعته ب دیت گیرنده میرسه ، میخام بدونم در روز تعطیل هم انجام میدن . فردا که اداره باز هست تحویل پیت بدم چون دو روز بعدش تعطیل هست پست ویژه در ایام تعطیل هم سفارش رو تحویل میده با میمونه برای بعد تعطیلات؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در برخی موارد پست مورد های ویژه رو در روز های تعطیل نیز ارسال انجام میده.

 50. Avatar photo
  سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام من امروز1401/11/09بلندگو مداحی اکو پارس سفارش دادم چندروز دیگه میرسه اداره پست شهربابک بعد می آید درخانه مان؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام
   بله

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با پیگیری مرسوله های پستی نیاز به کدرهگیری میباشد لطفا جهت پیگیری وضعیت مرسوله ی پستی تان با مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    عسگر
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

    سلام ایا اداره پست بسته های پستی از تهران به مازندران رو فردا میتونه بیاره؟

    • Avatar photo
     مشاور براتی
     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

     سلام وقتتون بخیر
     دوست عزیز دررابطه با ارسال بسته ها بستگی به نوبتی دارد که اداره پست ثبت میکند .به صورت قطعی نمیشود گفت که بسته ی شما فرئا ارسال بشود یاخیر .روز مشخصی را نمیشود تعیین کرد .

 51. Avatar photo
  Esmaeil
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام
  وقتی ک ساعت 9صبح میزنه بسته از مرکز استان به شهرستان راهی شد همون روز میرسه یا می مونه روز بعد؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت بخیر
   معمولا یک روز بعد میرسد دوست عزیز.

 52. Avatar photo
  .
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام یه پست از تهران بع چابهار دارم نوع پست پیشتاز هم هست و از1 بهمن ارسال شده و هنوز نرسیدع دستم

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت بخیر
   باید از گزینه ثبت درخواست مرسوله استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 53. Avatar photo
  هانیه
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام وقتتون بخیر باشه پنجشنبه و جمعه اداره پست تعطیله
  دیشب یه سفارش ثبت کردم معمولا دو روزه میرسه
  خواستم ببینم تا شنبه میرسه یا اینکه شنبه تازه ارسال میشه بسته از تهران میاد من لرستان هستم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز اگر بسته شما به مرکز پستی تحویل داده شده
   تا دو سه روز آینده به دستتون میرسه.

 54. Avatar photo
  امیر
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

  از مشهد واسم بسته ارسال شده ب اردبیل من اونو درب منزل تحویل میگرم !؟
  با پست پیشتاز

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر.
   بله درب منزل نامه رسان تحویل شما خواهد داد.

 55. Avatar photo
  فرزانه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام.روز شنبه یه بسته به وزن ۳۳۰گرم لباس.از گرگان ارسال شد روز یکشنبه رسید ه گنبدکاووس .از روز یکشنبه منتظر بستم حالا پنج شنبه .این روال آیا عادیه.من باید منتظر بمونم تا بسته بیارن .

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت به خیر
   زمان تحویل و ارسال مرسوله بستگی به شیوه ارسال و نوع بسته بستگی دارد.

 56. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام
  آیا امکان داره طرف های عصر بسته رو تحویل بدن؟
  مثلا ساعت ۷ شب

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر برای دریافت مرسوله پستی باید مرسوله را رهگیری کرده تا زمان آمدن نامه رسان را اطلاع داشته باشید

 57. Avatar photo
  اردلان
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

  با پست پیشتاز از مشهد برام بسته‌ای ارسال شد به مریوان
  یک هفته‌ست که تحویل داده نشده
  امروز متوجه شدم که دو روزه توی اداره پست مریوانه و ارسال نکردن و فردا هم تعطیل رسمیه و بنده به شدت نیاز دارم بسته به دستم برسه
  این گوشه‌ای از افتخارات پست ملی با تبلیغات گسترده‌ست

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   جهت پیگیری به اداره پست مراجعه نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 58. Avatar photo
  زینب
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام وقتتون بخیر . یه بسته با پست هوایی امروز صبح برام ارسال شد ، به احتمال زیاد فردا صبح میرسه و من خانوادم قراره تحویل بگیرن خودم نیستم ، و نمیخام قیمت بسته رو بدونن ، ایا در هنگام تحویل ، تحویل دهنده قیمت رو میگه ؟ که ببینه درست اورده یا نه مثلا ؟

  • Avatar photo
   hoseini
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

   باسلام و احترام
   معمولا قیمت ارسال بسته بر پاکت مرسوله به همراه اطلاعات مرسوله درج میگردد

 59. Avatar photo
  ستاره
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

  وقت بخیر_یکشنبه بصورت اینترنتی خریددارو داشتم،
  وروزجمعه صبح رسید!!!
  (ما ساکن مرکزاستان هستیم)
  میخواسم بدونم مگه اداره پست روزجمعه تعطیل نیست؟ممکنه ازروز قبل بسته تحویل مامور داده شده باشه ولی مامور جمعه اورده باشه(باتوجه به اینکه بسته کاملا مشخص بود خرید داروخانه ست)

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   بله امکانش هست

   • Avatar photo
    محمد
    ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۰

    باسلام من ۶ماه کارت سوخت ثبت نام کردم ولی هنوز ارسال نشده برام میخاستم بدونم تاچند ماه سوخت ذخیره میمونه ممنون.

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

     سلام دوست عزیز، زمان ارسال کارت سوخت کاملا مشخص نمیباشد شما برای دریافت راهنمایی بیشتر با داخلی 108 تماس بگیرید.

    • Avatar photo
     rahdar
     ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

     سلام وقت بخیر
     سهمیه های شما تا 9 ماه محفوظ میماند

 60. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام و وقت بخیر
  بسته پستی من دوشنبه ارسال شده پیشتاز هم هست پیگیری کردم فقط تا سه شنبه اطلاعات زده داخل سایت که منطقه تجزیه و مبادلات تهران دیگه نه دیروز نه امروز هیچ خبر جدیدی نزده تو سایت ممکنه ارسال نشده باشه و اونجا مونده باشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام
   بله ممکنه
   با شماره تلفن اون اداره پست تماس بگیرید

 61. Avatar photo
  گلناز
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام.شنبه هفته پیش یه بسته از تهران برام فرستاده شده‌شیراز.سه شنبه پستچی زنگ‌زد گفت موتورم‌خرابه .فردا میارم.باز چهارشنبه زنگ زد گفت پنج شنبه میارم.پنجشنبه زنگ زد که کلا از محیط کارش استفعا داده بستمو تحویل پست داده.از پنج شنبه هفته پیش تا امروز پنجشنبه ۱۰ آذر هنوز به دستم نرسیده.دوباز مراجعه کردم به پست.میگن میاد .چه عجله ای داری!!!!!۷۰ تومن پول بیمه گرفتن ازم.توش مدارک دانشگاهمه.کارت المثنی دانشجوییم.کد پیگیری برام نفرستادن که بتونم پیگیری کنم.تو رو خدا اگه کسی میدونه بگه باید چکار کنم.خیلی ناراحتم.یه هفته س هر روز منتظر پست هستم.کجا برم پیگیری کنم.؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام دوست عزیز، شما برای پیگیری مرسولتون و گزارش قصور مامور پست باید به اداره ی پست ثبت شکایت کنید،برای این منظور میتونید با مرکز مشاوره ی ایران تحصیل تماس بگیرید تا مشاورین ما راهنماییتون کنند.

 62. Avatar photo
  محمدی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام. الان 34ساعته که یک بستا خیلی کوچیک قراره از شهر ایذه بیاد اطراف شهرکرد. دواستان چسبیده به هم. چجوریه هنوز نرسیده!؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر
   جهت پیگیری مرسوله پستی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 63. Avatar photo
  تمنا رضایی
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

  سلام وقت بخیر بنده میخوام از شهر مشهد به شهر تهران یک هدیه رو ارسال کنم برای بنده خدایی اما جز شماره همراهشون واسم وفامیل وشهرسکونت مشخصات دیگه ای ندارم این امکان وجود داره که درادرس گیرنده ادرس پست مرکزی مقصدروبفرستم به همراه شماره همراه ایشون وبعدازاونجاباهاشون تماس بگیرند که برن دریافت کنن؟چنین چیزی میشه؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 64. Avatar photo
  نیما
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  ببخشید یه بسته برام از خمینی شهر اصفهان فراستادن به بندرعباس شهر رودان چقد طول میکسه برسه پست پیشتاز هست

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت به خیر
   از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی پیگیری نمایید.

 65. Avatar photo
  ازاده
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام کارت سوخت خودرو صفر چقدر طول میکشه تا به دستم برسه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام لطفا حضوری پیگیری کنید تا تاخیر نخورد

 66. Avatar photo
  iliya
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام برای من از تهران روز پنج شنبه ساعت 10صبح یه بسته کوچک فرستادن از تهران به مازندران میخواستم بدونم چقد زمان میبره تا برسه تا شنبه میرسه چون یکشنبه و دوشنبه تاسوعا عاشوراس تعطیله ممنون از جوابتون

  • Avatar photo
   rahimi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از وضعیت بسته ی خود با مشاورین ما تماس بگیرید

 67. Avatar photo
  گل نسا
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  به من گفتن که برای تاییدیه محل سکونت از طرف بانک پست چی میاد و اگر من خونه نباشم تایید نمیزنه…چطور میتونم با پستچی منطقه ارتباط بگیرم که قبل از اومدن با من تماس بگیره؟

 68. Avatar photo
  مریم
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  تو سایت درج شده ساعت ۷و۵۲ دقیقه تحویل مامور ارسال شده الان ساعت ۱۴ و ۳۵دقیقه هستش و من منتظر مامور، بسته هم دارای گل و گیاه هستش که رو جعبه درج شده من کجا شکایت کنم به خاطر این سهل انگاری در ضمن پست پیشتاز هست مثلا

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت شکایت از طریق شماره 193 و یا سایت اقدام نمایید.

 69. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام وقت بخیر ببخشید یه بسته از مشهد سفارش دادم چقدر طول میکشه برسه به تهران

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام
   بستگی به انتخاب پست شما دارد

   • Avatar photo
    محمد صالح
    ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

    سلام من یه بسته از کرمانشاه به کرمان با پست پیشتاز کی میرسه

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

     سلام روز بخیر
     حدودا 3 الی 4 روز

 70. Avatar photo
  امیر
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  با سلام معمولا یک ماه طول میکشه

 71. Avatar photo
  فاطمه سرداری
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام وقت بخیر
  گواهینامه رانندگی چقدر طول میکشه برسه دستم اگه اومده باشه و خونه نباشیم چی؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام وقت بخیر معمولا یک ماهه میرسه برای پیگیری تماس بگیرید

 72. Avatar photo
  مرتضی سیری
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۲

  شناسنامه المثنی ازدفتر پیشخوان چقدرطول میکشه برسه به دستم

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   صدور شناسنامه المثنی برای نخستین بار، یک ماه بعد از تقاضا و با دستور رئیس اداره ثبت احوال انجان میگردد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور