ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان و نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای  ۱۴۰۲ مشخص شد. دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه می بایست در آغاز هر ترم، مطابق با جدول زمانبندی و زمان های مقرر نسبت به انجام انتخاب واحد خود اقدام نمایند. در ادامه با نحوه و راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ایی بیشتر آشنا خواهیم شد. اما چنانچه در این مورد یا هر کدام از مراحل حذف و اضافه، مشاهده نمرات امتحانی، اعتراض به نمرات و … با سوال یا ابهامی مواجه شدید، می توانید با مشاوران و کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

 

جهت آگاهی از زمان و نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای ۱۴۰۲ و تاریخ حذف و اضافه  سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای نیمسال اول

 

 

راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی

 

دانشگاه فنی و حرفه ایی مانند همه دانشگاه های کشور، برای دانشجویان خود سه بازه زمانی را جهت انتخاب رشته ایجاد کرده است. بدین مفهوم که دانشجویان باید برای آغاز هر کدام از نیمسال های تحصیلی اول، دوم و تابستان، ابتدا انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای را انجام داده و سپس بر سر کلاس ها حضور یابند.

از این رو، دانشجویان این دانشگاه در یک بازه زمانی خاص بر اساس چارت درسی خود و تعداد حداقل و حداکثری  واحدهای عمومی و اختصاصی، به صورت اینترنتی انتخاب های خود را ثبت می کنند.

در مورد زمان انتخاب واحد نیمسال اول باید بگوییم که ممکن است در تاریخ شروع هر سال تحصیلی تغییرات کوچک و بزرگی ایجاد شود. اما در سال تحصیلی 99-۱۴۰۲، طبق راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی مقرر شد همه دانشجویان گروه های آموزشی در اواسط شهریور ماه واحدهای درسی خود را به ثبت برسانند. اما نکته متمایز کننده آن بود که به دلیل شرایط کرونایی و اینکه تعدادی کمی موفق به انتخاب واحد نشده بودند، در طی بخشنامه ایی یک بازه زمانی 4 روزه یعنی از 20 تا 23 شهریور را به عنوان مهلت تمدید در اختیار دانشجویان قرار داد.

 

 

چنانچه می خواهید اطلاعات کامل را در مورد ثبت نام دانشجویان فنی حرفه ای دریافت نمایید، وارد لینک شوید

 

 

زمان انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای نیمسال دوم

وقتی که نیمسال اول به پایان رسید و دانشجویان کارنامه نیمسال اول خود را دریافت نمودند، نوبت به انتخاب واحد نیمسال دوم می رسد. در این مرحله نیز لازم است که پیش نیازها، تداخل ساعات و سقف و کف تعداد واحدها رعایت شود. در سال تحصیلی جاری، تاریخ 11 تا 19 بهمن 99 جهت انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای و البته بر اساس گروه های آزمایشی تعیین شد.

بر اساس اعلام دانشگاه، خوشبختانه دانشجویان برای انجام این کار با مشکلاتی همچون قطعی سامانه مواجه نبودند و به دلیل سرعت بالای اینترنت، میزان نارضایتی به حداقل رسید. بدین ترتیب، مدیریت حوزه فناوری و اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فنی و حرفه ایی  خبر از رضایتمندی دانشجویان خود داشت.

البته با وجود مشخص بودن نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای ، هنوز تاریخ دقیقی برای انجام آن در نیمسال های اول و دوم سال تحصیلی جدید اعلام نشده است. اما بمحض مشخص

 

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای بدون کنکور با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

زمان حذف اضطراری نیمسال دوم دانشگاه فنی

در برخی اوقات ممکن است که پس از اتمام مهلت انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای ، دانشجو به دلایل مختلفی  مایل به حذف یک یا چند واحد دارسی باشد. اگر مهلت حذف و اضافه نیز به پایان رسیده باشد، می توان از گزینه ایی به نام حذف اضطراری استفاده نمود.

طبق اعلامیه و راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی ، هر دانشجو می تواند نهایتا دو درس را در صورت اضطرار حذف نمایند. البته این به شرطی است که پیش نیازها و همنیازها رعایت شده باشد. بعلاوه، تعداد واحدهای باقیمانده نباید 12 واحد کمتر باشد. زمان حذف اضطراری سال تحصیلی جاری این دانشگاه، از تاریخ 15 لغایت 29 اردیبهشت می باشد. گفتنی است که این مهلت تمدید نخواهد شد.

البته اگر دانشجو در سنوات ارفاقی باشد، و حذف اضطراری یک ترم به آن ها اضافه می کند، مجاز به انجام این کار نیستند. برای این منظور، لازم است که ضمن مراجعه به سامانه میز خدمت khedmat.tvu.ac.ir، شماره دانشجویی، کد ملی و نام درس خود را ثبت و اعلام درخواست دهند. نکته دیگر آنکه دانشجویان شهریه پرداز می بایست شهریه متغیر درس را نیز پرداخت نمایند.

 

 

اگر می خواهید از زمان اعلام نتایج آزمون فنی حرفه ای آگاه شوید، بر روی لینک کلیک نمایید 

 

 

زمان انتخاب واحد تابستانی دانشگاه فنی و حرفه ایی

یکی از فرصت های مضاعف برای تحصیل، گذراندن ترم های تابستانی است. البته چندی پیش عده ایی از تعطیلی ترم تابستان دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داده بودند، اما این اخبار صحت نداشت و متقاضیان می توانند در زمان های تعیین شده برای انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای اققدام نمایند.

به دلیل آنکه هنوز اطلاعیه و بخشنامه ایی در مورد زمان دقیق و نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای منتشر نشده است، ما نمی توانیم تاریخ معینی را ذکر نماییم. البته روال معمول این سات که دانشگاه فنی حرفه ایی، نیمه اول تیرماه را برای این منظور در نظر می گیرد.

 

 

جهت آشنایی با رتبه و نمره قبولی آزمون فنی حرفه ای بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید 

 

 

نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای

با اینترنتی شدن فرایند انتخاب واحد، دیگر نیازی نیست که دانشجویان دانشگاه های فنی برای این امر به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایند. برای این کار علاوه بر این اینکه دانشجویان می توانند سایت دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند، سامانه ناد نیز به منظور یکپارچه سازی خدمات آموزشی در اختیار همه اساتید و دانشجویان قرار دارد.

از جمله ضروریات ورود به این سامانه، وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور می باشد. همچنین، چنانچه یک سرور پاسخگوی مراجعه کنندگان نباشد، چند سرور دیگر نیز اضافه خواهد شد تا دانشجویان در هنگام مراجعه مشکلی نداشته باشند.

 

 

جهت آشنایی با روند دریافت شماره دانشجویی فنی حرفه ای وارد لینک شوید 

 

 

راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه فنی 

  • آدرس tvu.ac.ir و یا عبارت سامانه ناد دانشگاه فنی حرفه ایی را در مرورگر خود جستجو کنید. در بخش ورود دانشجویان، از میان سرورهای موجود، یکی را انتخاب نمایید

 

 

دریافت راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی

 

 

  • نام کاربری ( شماره دانشجویی)، کلمه عبور ( کد ملی) و در نهایت کد امنیتی را وارد و سپس دکمه ” ورود به سیستم ” را کلیک فرمایید.

 

 

 راهنمای گام به گام انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی

 

 

  • چناچه مراحل زیر را به درستی طی کرده باشید، به پنل شخصی خود وارد شده اید. در این صفحه می توانید اطلاعات شخصی، اطلاعات ترم و منوی های کاربردی، نام و شماره دانشجویی را مشاهده نمایید. حال می توانید با زیر منوی ” انتخاب واحد ” از مستطیل سمت راست با عنوان ” ثبت نام دروس دانشجو”، انتخاب واحد دانشگاه فنی را آغاز کنید.

 

نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی

 

 

  • برای انتخاب درس مورد نظر می توانید از چند روش روش استفاده نمایید. ” انتخاب کلاس درس از تمامی دانشکده ها/ گروهها“ و ”انتخاب کلاس درس از دانشکده دانشجو“ و ”انتخاب کلاس درس از دروس رشته دانشجو” به ترتیب برای دروس مشترک بین رشته ها، دروس عمومی و دروس تخصصی می باشند. با لمس دکمه ” جستجو” بدون تایپ کردن چیزی می توانید لیست همه دروس را مشاهده فرمایید.

 

آشنایی با نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی

 

  • در صورت وجود تداخل بین دروس موجود از نظر زمان برگزاری کلاس، برگزاری امتحان، پاس نشدن پیش نیازها، همنیاز و …، برای شما خطا نمایش داده می شود. بدین ترتیب باید درس دیگری را انتخاب کنید.

 

 

ازنحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی چه می دانید؟

 

  • حال اگر بعد از اضافه کردن همه دروس و بررسی همه ملاحظات، رضایت داشتید، می توانید دکمه ” ثبت” را انتخاب فرمایید. توجه داشته باشید که این به معنای اتمام فرایند انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای است، اما چنانچه باز هم در همین بازه زمانی مجاز نیاز به ایجاد تغییر داشتید، می توانید آن را اعمال نمایید. توصیه اکید می شود که در اتمام کار، حتما ” تایید نهایی” را فشار دهید.

 

 

جهت دریافت راهنمای ثبت نام میز خدمت دانشگاه فنی حرفه ای لینک قرمز را فشار دهید

 

 

نکات مربوط به نحوه انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای

  • زمانی که به بخش انتخاب واحد وارد می شوید، در صورت نداشتن سر ترم مجاز به انتخاب واحد نخواهید بود. در این موارد با خطا مواجه خواهید شد و باید با آموزش دانشکده تماس بگیرید.
  • اگر بر اساس زمانبندی اعلام شده در سامانه دانشگاه برای انتخاب واحد اقدام نکرده باشید، با خطا مواجه می شوید.
  • در صورتی که جزء دانشجویان غیر روزانه و شهریه پرداز باشید، لازم است به یک صفحه دیگر که مربوط به پرداخت شهریه است وارد شوید.
  • برای محدود کردن دروس ارائه شده می توانید تمام یا قسمتی از اطلاعات درس، از قبیل نام یا کد درس را وارد و دکمه جستجو را بزنید. با تایید کارشناس رشته در دانشکده و صدور گواهی مطابق با راهنمای انتخاب واحد دانشگاه فنی ، نام دانشجو در لیست حضور و غیاب، و نمرات استاد مربوطه قرار خواهد گرفت.

 

 

اگر می خواهید در مورد ثبت نام سامانه سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای اطلاعات لازم را کسب نمایید، وارد لینک شوید

 

 

فرایند حذف و اضافه دانشگاه فنی

در تمام دانشگاه های کشور، بعد از اینکه مهلت انتخاب رشته به پایان می رسد، بعد از چند روز یک مهلت با عنوان حذف و اضافه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. در این مدت، دانشجو می تواند برخی از واحدهای عملی و نظری را که از نظر کارگروه آموزشی مجاز هستند، حذف و یا تعدادی را اضافه نماید.

بسته به دانشگاه، ممکن است زمان حذف و اضافه انتخاب واحد دانشگاه فنی متفاوت باشد. اما در سال تحصیلی جاری، در برخی از دانشگاه ها تاریخ 29 شهریور الی 3 مهر به عنوان زمان حذف و اضافه نیمسال اول معرفی شد.

همچنین، به طور میانگین اواخر بهمن به عنوان حذف و اضافه نیمسال دوم معرفی می شود. البته دانشجویان باید از شرایط حاکم در دانشگاه برای این امر آگاه بوده و مطابق بر آن عمل نمایند. بعلاوه، لطفا حتما در این بازه زمانی برای انجام انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای وارد عمل شوید و به ساعات یا روزهای نهایی واگذار نکنید، چرا که ممکن است به دلیل شلوغ شدن و مراجعه زیاد دانشجویان، سامانه ناد پاسخگو نباشد.

 

 

آیا می دانید بهترین رشته فنی حرفه ای برای خانم ها کدامند؟ وارد لینک قرمز شوید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با ارائه راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی سعی کردیم تا دانشجویان عزیز را با مراحل و زمان انجام این کار در هر کدام از نیمسال های اول، دوم و تابستانه آشنا کنیم.

اگر شما نیز جزء دانشجویان دانشگاه فنی هستید، می توانید جهت اطلاع از تمامی روندهای آموزشی و طرح سوالات خود با تیم ایران تحصیل در تماس باشید. همکاران ما از ساعت 8 صبح الی 1 شب در تمامی روزهای هفته در کنار شما عزیزان خواهند بود. 

 

 

به منظور اطلاع از تاریخ دقیق انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای هر کدام از نیمسال های تحصیلی و سایر اطلاعات لازم سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مربوطه

زمان و نحوه استخدام مدرس دانشگاه فنی حرفه ای

شرایط تدریس در دانشگاه فنی حرفه ای

رشته های فنی حرفه ای

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای در چه تاریخی است؟

برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب واحد دانشگاه خود می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

چگونه می توان انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ایی را انجام داد؟

در این مقاله راهنمای گام به گام انتخاب واحد این دانشگاه ذکر شده است.

در صورت مواجه با خطا در سامانه ناد چه کنیم؟

در صورت بروز هر گونه خطا می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا می توان در سامانه ناد حذف و اضافه را انجام داد؟

بله. دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ایی می توانند در مهلت های مقرر از طریق سامانه مذکور، حذف و اضافه را انجام دهند. 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)