ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403 + سقف و شهریه | irantahsil

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403 از جمله سوالات مهمی است که دانشجویان به دنبال تاریخی مشخص برای برداشتن واحدهای درسی خود می‌گردند. انتخاب واحد در نیمسال اول، نیمسال دوم و ترم تابستانی قابل انجام است. اما همانطور که می‌دانید انتخاب واحد در تابستان به دلیل اختیاری بودن آن، دارای شرایطی متفاوت است.

سقف تعداد واحد دروس تخصصی، عمومی، پایه و اختیاری و  همچنین شهریه هر درس به صورت جداگانه تعیین و در سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir درج می‌شود. دانشجویانی که می‌خواهند زودتر از موعد مقطع تحصیلی درس خود را تمام کنند، لازم است از زمان انتخاب واحد در ترم تابستان دانشگاه آزاد مطلع شوند. چنانچه پس از مطالعه سوالات بیشتری داشتید، می‌توانید با مشاوران آکادمی ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

زمان انتخاب واحد ترم تابستان در دانشگاه آزاد 1403

بسیاری از دانشجویان برای اینکه زودتر از موعد، مقطع تحصیلی خود را تمام کنند، به دنبال زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ترم تابستان در دانشگاه آزاد هستند. بدون شک یکی از موارد مهم برای اخذ دروس تخصصی، عمومی، پایه و اختیاری؛ اطلاع از زمان انتخاب واحد است. زیرا اگر دانشجو پس از تاریخ مشخص شده به سایت آموزشیار مراجعه کند، با بسته بودن بخش انتخاب واحد مواجه می‌شود.

ترم تابستانه به این دلیل که به صورت اختیاری است و مراکز آموزشی معمولا در تعطیلات هستند، زمان محدود و مشخصی را برای انتخاب واحد در سایت edu.iau.ac.ir اعلام می‌کنند. بنابراین ممکن است این تاریخ هر سال با توجه به برنامه ریزی‌های مدیریت دانشکده با تغییر و تحولاتی همراه باشد.

زمان انتخاب واحد ترم تابستان در دانشگاه آزاد

تاریخ انتخاب واحد ترم تابستانی در سال جاری، از 17 تا 23 تیر ماه بوده است. دانشجویانی که برای اتمام تحصیل خود عجله داشتند در این بازه زمانی برای اخذ واحدها به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کرده‌اند. معمولا هر سال پس از به پایان رسیدن مهلت انتخاب واحد، زمانی برای تمدید مهلت در نظر گرفته می‌شود.

در صورتی که در سال آینده 1403، تاریخ برگزاری انتخاب واحد برای ترم تابستان در دانشگاه آزاد دچار تغییر و تحولات تازه‌ای شود، اطلاعات این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد. دانشجویانی که می‌خواهند در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورند، هم اکنون می‌توانند ازکارشناسان ایران تحصیل مشاوره دریافت کنند.

سایت ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403

دانشجویانی که برای دریافت مدرک تحصیلی خود به دلایلی مثل رفتن به سربازی، عجله دارند، لازم است علاوه بر تاریخ انتخاب واحد از آدرس سایت ترم تابستانه دانشگاه آزاد آگاه باشند. امروزه کلیه مراحل اداری مرخصی از دانشگاه، انتخاب واحد و ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی قابل انجام است.

به عبارتی تمامی کارهای دانشگاه از طریق سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir انجام می‌شود. بنابراین پیش از هر چیزی می‌بایست با این سامانه آشنا شوید تا تمامی مراحل انتخاب واحد را به درستی انجام دهید. در غیر این صورت نمی‌توانید در کلاس‌های تابستانه دانشگاه آزاد شرکت کنید.

تا چند سال گذشته، دانشجویان برای اخذ ترم تابستانی دانشگاه آزاد، بایستی به سامانه سیدا مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر کلیه امور انتخاب واحد در ترم تابستان در سایت آموزشیار انجام می‌شود. برای ورود به این سامانه، کافی است که آدرس edu.iau.ac.ir  را در مرورگر گوگل وارد کرده و جستجو نمایید.

برای مشاهده انتخاب واحد ورودی های جدید دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

شرایط انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403

برداشتن ترم تابستانه در دانشگاه آزاد دارای ضوابط و مواردی مهم است. دانشجویان باید قبل از انتخاب واحد نسبت به مرور این قوانین اقدام کنند و بعد برای اخذ دروس تخصصی، عمومی، پایه و اختیاری وارد سایت آموزشیار شوند. شرایط انتخاب واحد ترم تابستاه در دانشگاه آزاد شامل موارد زیر است:

✔ دانشجویانی که ترم آخر هستند و فقط با برداشتن 10 واحد فارغ التحصیل می‌شوند، امکان اخذ واحد بیشتر از حد مجاز تعیین شده را دارند.

✔ در بیشتر مواقع، فقط دروس عمومی در ترم تابستانه تدریس می‌شود. دروس تخصصی، پایه و اختیاری؛ در شرایطی خاص ارائه می‌گردد.

✔ اگر تعداد دانشجویانی که یکی از دروس تخصصی را برای ترم تابستانه بخواهند بردارند، زیاد باشد؛ آن درس در تابستان تدریس می‌شود.

✔ رعایت سقف مجاز برای برداشتن واحدهای ترم تابستانه دانشگاه آزاد از جمله شرایطی است که باید دانشجو آن را رعایت کند.

✔ ترم تابستانی در دیگر دانشگاه‌های آزاد انجام می‌شود. دانشجویان می‌توانند واحدهای خود را در دانشگاهی که به محل سکونتشان نزدیک است، به عنوان مهمان بگذرانند.

✔ دروس پیش نیاز و هم نیاز باید در زمان انتخاب واحد ترم تابستانی، همانند نیمسال اول و دوم رعایت شود.

شرایط انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد

✔ دانشجویان می‌توانند با معرفی به استاد، دو درس نظری در ترم آخر بردارند تا فارغ التحصیل شوند.

✔ دانشجویان نمی‌توانند درسی را در انتخاب واحد ترم تابستانه اخذ کنند که با پایان نامه آن‌ها مرتبط است.

✔ دانشجویانی که در رشته دامپزشکی و در مقطع دکتری هستند، مجاز به برداشتن ترم تابستانه در دانشگاه آزاد نمی‌باشند.

✔ دانشجویانی که پایانه آن‌ها در نیمسال دوم افتاده است، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند  و آخر شهریور دفاعیه خود را تحویل دهند.

✔ دروسی مثل آشنایی با قرآن به صورت مازاد در انتخاب واحد ترم تابستانه در دانشگاه آزاد، قابل اخذ می‌باشد.

برای اطلاع از قوانین پیش نیاز و هم نیاز انتخاب واحد روی لینک کلیک کنید.

سقف انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403

کلیه دانشگاه‌ها برای انتخاب واحد، چه در نیمسال اول و چه در نیمسال دوم و ترم تابستانی، سقف مجاز و معینی تعیین می‌کنند. به این ترتیب دانشجویان در زمان انتخاب واحد، به صورت خودکار نمی‌توانند  از حد مجازی که در سایت آموزشیار تنظیم شده، واحد درسی اخذ کنند.

پس از اطلاع از زمان انتخاب واحد ترم تابستان، دانشجو باید نسبت به آشنایی با شرایط و قوانین دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهد. در این صورت با مشکلی مواجه نمی‌شود. اما بعد از طی کردن این مراحل بهتر است از سقف انتخاب واحد ترم تابستانه دانشگاه آزاد مطلع شود. گفتنی است که حداکثر انتخاب واحد مجاز در ترم تابستان 8 واحد می‌باشد.

البته استثنایی نیز در این مورد وجود دارد. دانشجویانی که در ترم آخر هستند و می‌خواهند فارغ التحصیل شوند، می‌توانند به جای 8 واحد 10 واحد برای ترم تابستانی بردارند. در  صورتی که در این زمینه سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان ‌آکادمی ایران تحصیل، به صورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.

برای مشاهده قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

نحوه انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403

انتخاب واحد در ترم تابستانه دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی است. در حال حاضر تمامی کارهای ثبت نام، پرداخت شهریه و انتخاب واحد از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود. به همین خاطر در این بخش قصد داریم که نحوه انتخاب واحد ترم تابستان را به صورت کامل توضیح دهیم:

✅ ابتدا آدرس سایت آموزشیار را به نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir در مرورگر گوگل سرچ نمایید و سپس وارد صفحه اصلی شوید.

گام اول انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد

✅ سپس برای ورود نام کاربری و کد امنیتی را در جایگاه مشخص شده، وارد کرده تا به صفحه بعد منتقل شوید.

گام دوم انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد

✅ رمز عبور یکبار مصرف در جایگاه مربوطه ثبت کنید تا به صفحه انتخاب واحد هدایت شوید.

گام سوم انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد

✅ طبق مراحلی که در صفحه انتخاب واحد گفته شده، صدور مجوز، برداشتن دروس عمومی و تخصصی و پرداخت شهریه؛ عمل نمایید.

گام چهارم انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد

خلاصه مطلب

در این مقاله به موضوع انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد پرداختیم. دانشجویانی که می‌خواهند در ترم تابستان واحد بردارند تا زودتر از زمان مقرر شده فارغ التحصیل شوند باید از تاریخ باز شدن سایت آموزشیار، انتخاب واحد و شرایط اخذ واحد اطلاعات کافی داشته باشند.

سقف مجاز انتخاب 8 واحد است اما در موارد خاص، دانشجویان می‌توانند تا 10 واحد هم انتخاب واحد کنند. نحوه انتخاب واحد به صورت اینترنتی و از طریق سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir است. در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید، می‌توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید.

برای دانلود فایل PDF انتخاب واحد ترم تابستانه در دانشگاه آزاد کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سایت انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد چیست؟

نشانی اینترنتی سایت انتخاب واحد دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir است.

زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد چه تاریخی است؟

زمان انتخاب واحد ترم تابستانه آزاد، 17 تا 23 تیر ماه 1403 بوده است.

سقف انتخاب واحد ترم تابستانه دانشگاه آزاد چقدر می‌باشد؟

سقف انتخاب واحد آزاد در ترم تابستانی 8 واحد است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دریافت کد 12 رقمی ایثارگری

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری + راهنما استعلام و مشاهده Isaar.ir

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش، سپاه، بنیاد شهید و نیروی انتظامی یکی از موضوعاتی است که برای داوطلبان کنکور اهمیت بسزایی دارد. بهره مندی از سهمیه‌ها به خصوص سهمیه ایثارگران می‌تواند در ارتقاء رتبه داوطلبان موثر باشد. شورای عالی...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل

  صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما

  دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرحضوری و حضوری، به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی...
 • چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی + بروزرسانی 1403 | ایران تحصیل

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی یک راهنمای تحصیلی است که شامل لیست دروس واحد‌های مورد نیاز در دوره دندانپزشکی است. این چارت ترمی دندانپزشکی، ترتیب دروس و تعداد واحد های رشته دندانپزشکی را مشخص می‌کند. هدف اصلی این چارت درسی...
تماس با مشاور