تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ریدینگ های کنکور با ترجمه

ریدینگ های کنکور با ترجمه

ریدینگ های کنکور با ترجمه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سوالات ریدینگ برای بسیاری از داوطلبان دشوار است. مطالعه ریدینگ های کنکور با ترجمه می تواند به شما کمک کند تا با نحوه ترجمه آن آشنا شوید. ما در ادامه برای آشنایی شما داوطلبان عزیز نمونه ریدینگ کنکور با جواب را ارائه خواهیم نمود. در صورتی که مایل به دریافت تمامی ریدینگ ها می باشید، می توانید جهت دانلود ریدینگ های کنکور و دانلود کلوز تست کنکور با جواب با پاسخ تشریحی با ما در ارتباط باشید.

 

 

برای دریافت ریدینگ های کنکور با ترجمه – دریافت لینک دانلود نمونه ریدینگ ها، مشاوره در رابطه با نحوه تست زنی با سرعت بیشتر برای پاسخ به سوالات زبان با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نمونه ریدینگ های کنکور با ترجمه

آنچه در ادامه در رابطه با نمونه ریدینگ های کنکور با ترجمه ارائه خواهد شد، توسط برترین اساتید پاسخ داده شده است.

دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی

دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی

ترجمه

در نيمه ی نخست دهه 1990 ، بسياری از روستايان در بخش هایی از آفریقا که زندگی به دليل عدم وجود برق مشکل بود، به سمت نيروی خورشيدی گرایش یافتند. شاید بزرگترین پروژه ی این گونه و موردی که اغلب ذکر شده است، پروژه ی زیمباوه ای باشد که از طریق مؤستسه ( GEF ) تسهيلات محيطی جهانی مورد پشتيبانی قرار گرفت. این طرح، که توسط GEF به ارزش هفت ميليون دلار و کشور زیمباوه به ارزش چهارده دهزار دلار در آن سرمایه گذاری کرده اند، امکان استفاده از 9111 سيستم نيروی خورشيدی را در سرتاسر کشور (زیمباوه) فراهم آورد تا استتانداردهای زندگی را ارتقاء بخشتيده باشد، اما (این طرح) به دنبال کاهش دمای زمين و کاهش آلودگی (محيط زیست) هم بود.
در هفتاد کيلومتری پایتخت زیمباوه (هراره) ، یکی از بهترین مدل های روستایی انرژی خورشيدی در این کشور است. «شتاموا » منطقه ی 22 خانوار کشاورزی، سيستم ها را به اشتراک می گذارند؛ برای هر دو منزل یک سيستم وجود دارد. هر خانوار دو عدد لامپ و یک اتصال برای رادیو و دستتگاه کوچک تلویزیون در اختيار دارد. سيستم های جدید روشنایی،کيفيت زندگی این جامعه را بهتر کرده است. آنها ساعات مطالعه دانش آموزان مدرسه را بيشتر کرده اند، و مهاجرت روستا به شهر در این منطقه به مراکز درمانی محلی
ارتقاء یافته است.

93. پاسخ صحیح : 2 . ترجمه : بهترین عنوان برای متن «آینده انرژی خورشیدی در آفریقا » است.

94. پاسخ صحیح : 3. ترجمه: مطابق متن، مردم زمیباوه تحت تاثیر استانداردهای زندگی کردن برخی از افراد روستایی در زمیباوه هستند.

95. پاسخ صحیح : 4 کدام یک از موارد زیر درباره شاموا صحیح است؟

مجهز شدن آن به سیستم  های خورشیدی می باشد که توسط تمام خانواده های که در آنجا زندگی می کنند به اشتراک گذاشته شده است.

96. گزینه 2. ترجمه: کلمه they در پاراگراف دوم به سیستم های روشنایی اشاره دارد.

 

شوک فرهنگی، واژه ای است که برای توديف فرآیندی به کار می رود که (در آن) یک فرد تجربه می کند هنگامی که برای مدتی طولانی، خارج از فرهنگ خودش زندگی می کند. شوک فرهنگی برای دانشجویان بين المللی یک واقعيت است. وقتی آنها به یک فرهنگ جدید نقل مکان می کنند، دانشجویان بين المللی با زبانی مواجه می شوند که ممکن است (با آن) ناآشنا باشند، سنت ها و ارزش هایشان غيرقابل درک باشد و در ضمن، انتظارات فرهنگی این دانشجویان ممکن است کاملاً آگاهانه نباشد. در نتيجه، این دانشجویان ممکن است به افراط و تفریط های عاطفی از هيجان و یا اضطراب ناشی از فرهنگ جدید مبتلا بشوند. من، مثل بيشتر دانشجویانِ خارجی، مجبورم با این واقعيت سختِ شوک فرهنگی مواجه شوم وقتی که شغل دانشگاهی ام را دنبال می کنم. اما آن یک فرآیند ساده نيست. هيچ قرص یا واکسن جادویی وجود ندارد. برای موفق شدن، دانشجویان بين المللی باید با فرآیند فرهنگ شوک آشنا بشوند، یعنی فرآیندی که از احساس راحت بودن من از فرهنگ فرانسوی دارم را به دست آورند.

97 . پاسخ : گزینه 1. مطابق متن، شوک فرهنگی تقریبا توسط همه دانشجویان بین المللی تجربه می شود.

98 . پاسخ : گزینه 3. کدام یک از جملات زیر درباره ی نویسنده این متن صحیح می باشد؟ او حداقل بخشی از آموزش را به دور از زادگاه سپری کرده است.

99. پاسخ : گزینه 2. مطابق متن، تاثیر شوک فرهنگی، هیجان ناشی از فرهنگ جدید است.

100 پاسخ : گزینه 1 منظور نویسنده از گفتن «هیچ قرص یا واکسن جادویی وجود ندارد» تاکید بر این حقیقت است که غلبه بر شوک فرهنگی، آسان نیست و زمان و تلاش می طلبد.

دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی

دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی

نمونه ریدینگ کنکور

نمونه ریدینگ کنکور

 

بافت فرهنگی (جامعه) نیز می تواند بر روی میزان امید به زندگی مردان و زنان تاثیر بگذارد. (امید به زندگی، طول مورد انتظار زندگی شخص است). برای مثال، زنان عموما کمتر از مردان سیگار می کشند، که ثابت شده است مشکلات سلامتی زيادی ايجاد می کند و زندگی ها را کوتاه تر می کند. عامل ديگری که زندگی زنان را تحت تاثیر قرار داده است، عدم وجود استرس است. استرس از نظر کاهش طول زندگی ها، بسیار مشهور است. تا همین اخیرا، زنانی که کار می کردند، معمولا در شرايط کم مسئولیت تر و کم استرس تر قرار داشتند. در خانه، کارِ خانه زنان را در شرايط فیزيکی بهتری نسبت به مردان، قرار می دهد. اين وضعیت فیزيکی عموما بهترِزنان، خود عامل ديگری در زندگی های طولانی تر زنان است. اين عوامل فرهنگی، نقش مهمی برای زنانی که در حال پیر شدن هستند، بازی می کند. اما عادات اجتماعی زنان، در حال تغییر است. زنان جوان، نسبت به قبل، سیگار بیشتری می کشند. زنان بیشتری در حال حاضر کار می کنند و جايگاه های مسولیت آور بیشتری را اشغال کرده اند. اين تغییرات ممکن است به اين معنی باشد که اين بافت فرهنگی، ديگر به زنان کمک نمی کند زندگی سالمتری داشته باشند. به هر حال، زنان به دلیل عوامل خاص ديگری، باز هم زندگی طولانی تری خواهند داشت

93. اين متن، به احتمال زياد با يک بحث در موردِ…….ادامه خواهد داشت:

1-چرا زنان ديگر مايل نیستند در خانه بمانند و کار خانه انجام دهند.

2-دلايلِ پشتِ تغییرات در فرهنگ جوامع مختلف در سراسر دنیا

3-عواملی به جز عوامل فرهنگی در رابطه با طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان

4-چگونه يک سبک زندگی سالم هم برای مردان و هم برای زنان در دنیای همیشه در حال تغییرِ امروز مهم است.

نوع سوال: تحلیلی. در انتهای متن آمده است که دلايل فرهنگی تنها دلیل طول عمر زنان نیستند و دلايل ديگری وجود دارد، پس بديهی است که بند بعد، ممکن است به اين مساله بپردازد.

94.می توان از متن، فهمید که نويسنده سیگار کشیدن را ……..در نظر می گیرد.

1-که در بین زنان، شايعتر از میزانی است که در بین مردان است.

2-که با میزان استرس در زندگی های مردم، رابطه مستقیمی دارد

3-که برای زنان نسبت به مردان، مضرتر است.

4-که يک عادت وابسته به فرهنگ است.نوع سوال: غیر مستقیم يا implicit

95. پاسخ: گزینه 5.  می توان از متن برداشت کرد که مردان می توانند شرايط جسمی خود را بهبود بخشند با …….

1-انجام کارِ خانه

2-دادن شغل خود به زنان

3-انجام کارهايی با مسولیت بیشتر

4-مراقبت بهتر از سلامتی خود

نوع سوال: غیر مستقیم يا  implic

 

96- بر طبق متن، کداميک از جملات زير، صحیح است؟

1-زنان در گذشته سیگار نمی کشیدند، چون يک رفتار منفی اجتماعی محسوب می شد.

2-تفاوت بین امید به زندگی مردان و زنان احتمال دارد که کوچکتر شود.

3-مشکلات سلامتی زنان و مردان هم از نظر علت و هم از نظر معلول مشابه است.

4-اگر زنان تشخیص بدهند که مشکلات سلامی آنان به دلیل نقش های اجتماعی جديدشان است، عادات گذشته خود را احیا می کنند.نوع سوال: مستقیم يا explicit

 

ریدینگ کنکور با جواب

ریدینگ کنکور با جواب

 

مزايا يا نکات مثبت مربوط به کتابخوانان الکترونیکی (يا مجازی) قطعا به نظر می رسد که بیش از معايب آن باشد. اين کتاب ها ابزار سبک و قابل حملی هستند که می توانند به همه جا برده شوند. بردن يک ابزار در تعطیلات به ما اجازه می دهد که صدها صفحه رمان را بدون اجبار به پرداخت پول اضافی به داخل هواپیما ببريم. ماهیت الکترونیکی کتابخوانان مجازی به ما بیش از آنچه که يک کتاب چاپی می تواند هديه کند ،ارايه می دهد. آن به ما اجازه می دهد که در تاريکی بخوانیم، (در صورت قطع برق، به صورت دستی استفاده کنیم). ما می توانیم معنی کلمات نا آشنا را در يک فرهنگ لغت مجازی فقط با يک کلیک پیدا کنیم، می توانیم يادداشت برداری کنیم و هیچوقت فراموش نمی کنیم در چه صفحه ای بوده ايم: کتاب خوان الکترونیکی اين کاررا برای ما يادآوری می کند. اگر قدرت بینايی ما ضعیف شود، آن می تواند کلمات را برای ما درشت تر کند. ما می توانیم حین-ايررا به تعداد دفعاتی که مايلیم، بخوانیم وبه خاطر اين کار، کتاب هرگز ظاهر بدتری پیدا نخواهد کرد. و حتی اگر، سلیقه ما در خواندن کتاب، غیر طبیعی باشد، لازم نیست کسی بداند. ديگران نمی توانند چیزی را که ما می خوانیم، بدانند. نه تنها اين، بلکه بیشتر کتاب های مجازی ارزانتر از ويرايش چاپی خود هستند، و بسیاری از کتب قديمی را می توان به صورت رايگان دانلود کرد. بنابراين، چرا فقط يک سوم ما کتاب مجازی می خواند؟ پاسخ بايد قطعا اين باشد که يک چیزخاصی دربارة ظاهر کتاب حس آن، و حتی بوی کتاب چاپی وجود دارد. کتاب های “واقعی”اشیايی هستند که دارای گذشته هستند و حضور فیزيکی آنان، ما را با خاطرات شاد احاطه میکند

97. به نظر می آيد که نويسنده معتقد است که……

1-کتاب های چاپی پابرجا خواهند ماند

2-به زودی همه از کتاب های مجازی استفاده خواهند کرد

3-دنیای ديجیتال، به طور کلی صنعت چاپ را تغییر داده است

4-استفاده از کتاب های الکترونیکی، سخت است چون آنها نیاز به استفاده از ابزار الکترونیکی اضافی دارند

نوع سوال: غیر مستقیم يا implicit-

98-پاراگراف 2عمدتا در مورد چه چیزی بحث می کند؟

1-روشی که با آن کتاب های مجازی عادت های خواندن مردم را تغییر داده اند.

2-دلايلی که کتاب های مجازی برای خواندن جالبتر هستند.

3-تاثیرات کتابهای مجازی بر سلامت انسان

4-مزايای کتاب های مجازی

نوع سوال: ايده اصلی يا main idea

99-اسم “جین-اير”در پاراگراف 2به احتمال زياد………..است

1-نام نويسنده

2-عنوان يک کتاب

3-يک برند خواننده مجازی

4-يک متن که درک آن سخت است.

نوع سوال: غیر مستقیم يا implicitJane Eyre) )معروفترین رمان شارلوت برونته خواهر امیلی برونته (نویسنده بلندی های بادگیر) است.

100-کلمه thatدر پاراگراف 2به چه چیزی اشاره می کند؟

1-يادداشت برداری

2-صفحه ای که آن را میخوانیم

3.-عمل خواندن

4-معنی کلمات ناشناخته

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا ریدینگ های کنکور با ترجمه سال 98 را ارائه نماییم. برای دریافت لینک دانلود مجموعه ریدینگ و کلوز تست کنکور ، ریدینگ کنکور با جواب ، دانلود کلوز تست کنکور با جواب با مشاوران ما در ارتباط باشید. همچنین هر یک از داوطلبان می توانند برای دریافت مشاوره در رابطه با نحوه ترجمه، با کارشناسان زبان ما تماس حاصل نمایند.

 

 

مطالب مرتبط

ریدینگ های کنکور با ترجمه 

دانلود مجموعه ریدینگ و کلوز تست کنکور با پاسخ تشریحی

ریدینگ کنکور با جواب
نمونه ریدینگ کنکور
دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی
دانلود کلوز تست کنکور با جواب

 

2/5 - (5 امتیاز)

چگونه می توانیم به ریدینگ های کنکور با ترجمه دسترسی داشته باشیم؟

نمونه ریدینگ کنکور با جواب را در این مقاله ارائه نموده ایم که می توانید برای آشنایی با این نمونه ها وارد سایت شوید.

 

چگونه می توانم به لینک دانلود ریدینگ های کنکور با پاسخ تشریحی دسترسی یابم؟

برای دانلود کلوز تست کنکور با جواب و همچنین مشاوره تست زنی، با مشاوران ما به شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

در کنکور سراسری چند ریدینگ وجود دارد؟

در دروس عمومی زبان برای تمامی رشته ها دو ریدینگ قرار داده شده است.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 2. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 3. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 4. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 5. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 6. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 7. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 8. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 9. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 10. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 11. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 12. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 13. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 14. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 15. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 16. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 17. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 18. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 19. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 20. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 23. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 24. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 25. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 26. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 29. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 30. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور