ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

روش های تست زنی تیزهوشان

روش های تست زنی تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

قبولی در آزمون تیزهوشان را می توان به دو قسمت تقسیم نمود. در قسمت اول شما باید تمامی مطالب کتاب را به صورت دقیق مطالعه نمایید. در قسمت دوم باید تمامی فنون و روش های تست زنی تیزهوشان را به خوبی بدانید. این نکته که چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟ یکی از نکات بسیار مهم قبل از شروع تست زنی می باشد. روش درس خواندن برای تیزهوشان کمی با روش های مطالعه برای امتحانات مدارس متفاوت می باشد.

 

 

برای اطلاع از فنون و روش های تست زنی تیزهوشان ، دریافت مشاوره و برنامه ریزی و همچنین دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

10 روش های تست زنی تیزهوشان

نکاتی که در ادامه برای روش های تست زنی ارائه خواهیم نمود، بسیار ضروری و در عین حال مهم می باشد. بنابراین هر چه سریعتر بتوانید مهارت خود را در این فنون افزایش دهید، احتمال اینکه نام شما در لیست اسامی قبول شدگان مدارس تیزهوشان  قرار بگیرد بسیار زیاد خواهد بود. تست زنی نیاز به تمرین بسیار زیادی دارد و هر چه شما مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید، موفقیت خود را تضمین نموده اید. مشاوران ما در تمامی مراحل در خدمت شما خواهند بود تا به شما برای رسیدن به هدف کمک نمایند.

 

1. کتاب درسی را به خوبی مطالعه نمایید

ابتدا باید کتاب را به صورت دقیق و منظم مطالعه نمایید. مطالعه سطحی برای آزمون نمی تواند نتیجه بخش باشد. در صورتی که دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان را مطالعه نموده باشید، حتما متوجه این مساله شده اید که سوالاتی که در آزمون تیزهوشان مطرح شده اند سطحی نبوده و به صورت عمقی و غیر مستقیم مطرح می شوند. مثلا برای مباحثی که به صورت موردی می باشند، باید به گونه ای مطالعه نمایید که اگر مثالی از یک مورد بیاورند، بتوانید به راحتی و با توجه به توضیحاتی که خوانده اید مورد نوشته شده را تشخیص دهید.

 

2. سوالات را به دقت مطالعه نمایید

 

سوالات را به دقت مطالعه نمایید

سوالات را به دقت مطالعه نمایید

 

همیشه تمام مشاوران در این نکته در روش های تست زنی تیزهوشان اتفاق نظر دارند که خواندن سوال، نصف جواب است. سوال ها را با دقت هر چه تمام تر مطالعه نمایید . گاهی بسیاری از نکاتی که ما در سوالات مفهومی به دنبال آن می باشیم، در خود سوال نهفته می باشد. بنابراین یک اشتباه کوچک می تواند موجب شود تا شما نتوانتید به سوال پاسخ دهید. به عنوان مثال اینکه آیا این موارد جزو آن می باشد یا خیر؟ را اشتباه کنید، نه تنها نتوانسته اید درصد سوال را داشته باشید، بلکه امتیاز منفی نیز خواهید داشت.

 

3. در پاسخ دادن عجله نکنید

بسیاری از داوطلبان زمانی که پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان را مطالعه می نمایند، متوجه این مسئله می شوند که پاسخ سوال را می دانستند اما به خاطر عجله زیادی که در پاسخ دادن داشته اند، نتوانستند پاسخ درست را تشخیص دهند. منظور از سریع پاسخ دادن و زمان بندی برای آزمون، عجله نیست. بنابراین تمامی گریه ها را به خوبی مطالعه نمایید. یک نکته مهم را مد نظر قرار دهید که گاهی پاسخ برخی از سوالات ممکن است عینا همان متن کتاب نباشد و پاسخ بهتری مد نظر طراح سوال باشد.

 

4.پاسخ شانسی ندید

پاسخ شناسی و بر اساس حدس و گمان، می تواند موجب شود که شما یک سوال را از دست بدهید. نمی توان تعیین نمود که حدس شما چقدر می تواند درست باشد. قبل از شرکت در آزمون، حتما روش های تست زنی تیزهوشان برای پاسخ های شانسی و احتمالی به صورت دقیق بررسی نمایید. زیرا در برخی از موارد ممکن است تعداد سوالاتی که بر اساس حدس و گمان پاسخ می دهید نباید زیاد باشد زیرا این مسئله ممکن است موجب از دست دادن بخشی از درصدهای شما شود.

 

5. به سوالات به همان ترتیب دفترچه پاسخ دهید

 

به سوالات به همان ترتیب دفترچه پاسخ دهید

به سوالات به همان ترتیب دفترچه پاسخ دهید

 

همانطور که ما در روش درس خواندن برای تیزهوشان به تمامی دانش آموزان توصیه می نماییم که برای مطالعه از درس های بسیار سخت در ابتدا آغاز نکند؛ همین مسئله را نیز در فنون تست زنی به تمامی داوطلبان تاکید می نماییم. طرح سوالاتی که برای آزمون تیزهوشان در نظر گرفته شده است، به صورت منطقی و کاملا درست می باشد و با توجه به اصول دقیق آن را تعیین نموده اند. به همین دلیل در صورتی که ترتیب آن را بر هم بزنید، ممکن است این موضوع موجب شود که استرس به شما وارد شود و نتوانید به خوبی به سوالات پاسخ دهید.

 

6. زمان را از دست ندهید

زمانبدی از اصول مهم روش های تست زنی تیزهوشان محسوب می شود. یکی از اشتباهاتی که برخی از دانش آموزان ممکن است داشته باشند، این است که زمان زیادی را صرف سوالات مفهومی و دشوار می نمایند و به همین دلیل در زمان بندی دچار مشکل می شوند. در صورتی که پاسخ به سوالات دشوار زمانی می تواند به شما کمک کند که بتوانید به سوالات سطح آسان و متوسط پاسخ دهید.

 

7. روش های تست زنی تیزهوشان را تمرین کنید

منظور ما از ذکر این نکته این است که تمامی اصولی که باید در زمان آزمون رعایت نمایید را به خوبی تمرین کنید تا بتوانید تمامی این روش ها را در زمان آزمون پیاده نمایید. فراموش نکنید بخش مهمی از توانایی شما برای پاسخ دادن به سوالات ، به پاسخ چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم مربوط می شود. حتما تمامی سوالات دفترچه آزمون را مطالعه نمایید و حتما در منزل یکبار از خود آزمون بگیرید.

 

8.شماره سوال و جواب رو چک کن

با توجه به اینکه تعداد سوالات برای جواب دادن به سوالات زیاده و همچنین این مورد باید حتما چک بشه. یکی از روش های تست زنی تیزهوشان اینکه برای جلوگیری از این اشتباه، حتما شماره سوال رو پیش خودتون بگید و بعدش همون شماره رو چک کنید که آیا درست هست یانه؟ در صورتی که هنوز برای آزمون تیزهوشان ثبت نام ننموده اید و همچنین در حال مطالعه و تمرین می باشید، حتما این توصیه را عملی نمایید تا در زمان آزمون دچار مشکلی نشوید.

 

9.نیازی نیست به همه سوال ها پاسخ بدید

 

روش درس خواندن برای تیزهوشان

روش درس خواندن برای تیزهوشان

 

نیازی نیست به همه سوال ها پاسخ دهید. هیچ یک از افرادی که در سال های مختلف پذیرفته شده اند تمامی سوالاتی که بلد نباشید را پاسخ دهید به خیال اینکه دیگران هم به این سوال ها پاسخ می دهند. اما همین پاسخ دادن های اضافی می تواند باعث منفی زدن شما شود و درصد شما را کم کند و همین مسئله باعث شود که شما نتوانید در این آزمون پذیرفته شوید. روش درس خواندن برای تیزهوشان با توجه به نحوه تست زنی می تواند تعیین شود.

 

10.استرس نداشته باشید

استرس باعث می شود تا شما نتوانید به خوبی به سوالات پاسخ دهید. همین مسئله موجب می شود تا شما نتیجه مطلوب را به دست نیاورید. بنابراین اصلا به نتیجه فکر نکنید. حتی اگر شما نتوانید در این مدارس پذیرفته شوید، هیچ اتفاقی نمی افتد و می توانید در سایر مدارس ادامه تحصیل دهید. استرس هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. و حتی موجب می شود تمام تلاش شما به هدر رود. بنابراین بدون نگرانی و یا چند نفس عمیق و همچنین ذکر صلوات آزمون خود را آغاز نمایید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با روش های تست زنی تیزهوشان و همچنین پاسخ به این سوال که چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم را برای شما ارائه نماییم. هر گونه سوال در رابطه با روش درس خواندن برای تیزهوشان را می توانید با مشاوران ما مطرح نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

 

 

 

4.3/5 - (15 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا روش های تست زنی تیزهوشان نیاز به مطالعه دارد؟

خیر. پس از مطالعه دقیق 10 روش های تست زنی تیزهوشان می توانید موفقیت خود را تضمین نمایید.

 

چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟

نکته برداری، یادداشت برداری، خلاصه کردن و مهارت در فنون و روش های مطالعه نوین می توانید موفقیت خود را تضمین نمایید.

 

روش درس خواندن برای تیزهوشان چه تفاوتی با روش های مطالعه مدارس دیگر دارد؟

با توجه به اینکه مهارت در تست زنی یکی از موارد بسیار مهم می باشد، لذا نکته برداری از اهمیت بیشتری برای مطالعه آزمون تیزهوشان برخوردار است.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور