تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته گفتار درمانی بدون کنکور ۱۴۰۱

رشته گفتار درمانی بدون کنکور 1401 + لیست دانشگاه ها

رشته گفتار درمانی بدون کنکور ۱۴۰۱
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته گفتار درمانی بدون کنکور که از رشته های زیر نظر وزارت بهداشت می باشد به دلیل بازار کار مناسب متقاضیان زیادی از کنکور سراسری را توانسته به خود اختصاص دهد و این به معنای آن است که ورود به این رشته از طریق کنکور چندان کار ساده ای نمی باشد و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا بدون تحمل رقابت سنگین کنکور تبدیل به یک گفتار درمانگر شوند.

در فرایند کار گفتار درمانی شخص باید بتواند با برقراری مکالمه و ارتباطی صمیمانه سعی بر رفع مشکلات روحی و تکلمی فرد نماید، توجه بیشتر به مشکلات گفتاری و روحی به خصوص در کودکان موجب شکل گیری بازار کار خوب برای این رشته شده است و از این رو افراد زیادی قصد ورود به پیشه را دارند.

اگر شما هم به هر دلیلی نتوانسته اید از راه کنکور به رشته گفتار درمانی وارد شوید و به دنبال راه جایگزینی برای این کار هستید در ادامه با ما همراه باشید. 

 

جهت اطلاع از امکان پذیر بودن یا نبودن تحصبل در رشته گفتار درمانی بدون آزمون در دانشگاه های سراسری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دانشگاه های بدون آزمون گفتار درمانی

تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی

رشته گفتار درمانی از آن دسته رشته هایی است که به دلیل بازار کار مناسب چه در ایران و چه درخارج از کشور طرفداران خاص خودش را در میان داوطلبان ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در دوره کارشناسی دارد.

اما برگذاری کنکور با میزان متقاضی بالا موجب شده تا بسیاری از افراد در پشت درب های دانشگاه برای ورود به رشته مورد علاقه خود بمانند و به دنبال راه فراری از این آزمون دشوار باشید.

در پاسخ به این سؤال مهم باید عرض کنیم که تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در هیچ یک از دانشگاه های ایران چه دانشگاه سراسری و چه آزاد در مقطع کارشناسی امکان پذیر نیست و باید فکر ثبت نام گفتار درمانی بدون آزمون و ادامه تحصیل در آن در ایران را از سر خود بیرون کنید.

در واقع، تنها راه ممکن برای داشتن تحصیلات دانشگاهی در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی شرکت در کنکور سراسری  است.

علاه بر این اگر قصد شرکت در کنکور را نداشته باشید می توانید اقدام به ثبت نام رشته گفتار درمانی در دانشگاه آزاد های خارج از کشور نمایید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام رشته علوم تغذیه بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

از آن جایی که کنکور کارشناسی ارشد هم همچون دوره کارشناسی سختی های خاص خودش را دارد افراد بسیاری به دنبال ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

اما آیا ثبت نام گفتار درمانی بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد برای هر یک از افراد متقاضی امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سؤال باید خدمت شما عرض کنیم که خیر ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در هیچ یک از دانشگاه های آزاد و همین طور سراسری برای افراد متقاضی امکان پذیر نیست.

در واقع، تنها راه ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور و ثبت نام در این رشته در دوره کارشناسی ارشد از طریق طرح استعدادهای درخشان است.

البته برای قبولی در طرح استعداد درخشان آزاد و سراسری در دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور گفتار درمانی الزاماً‌ باید شرایط خاصی داشته باشید و به همین راحتی ها هم پذیرش نمی شوید. شرایطی که الزاماً بهتر است قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام گفتار درمانی بدون کنکور در دوره استعداد درخشان از طریق مشاورانی مجرب از آن ها مطلع باشید.

 

 

برای کسب اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد با ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

 

 

تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع دکتری

ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی در مقطع دکتری آرزوی افراد بسیاری است. اما در این میان و به دلیل سختی آزمون دکتری در رشته های پیراپزشکی و با توجه به موضوع این نوشته رشته گفتار درمانی افراد زیادی تمایل به ثبت نام گفتار درمانی بدون آزمون در دوره دکتری و ادامه تحصیل در این رشته به صورت بدون آزمون را دارند.

اما باید عرض کنیم که امکان ثبت نام گفتار درمانی بدون کنکور و ورود به این رشته به صورت بدون آزمون در دوره دکتری برای هیچ یک از افراد متقاضی وجود ندارد.

در واقع، تنها راه ممکن برای ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در ایران در مقطع دکتری از طریق طرح جامع استعداد درخشان است و راهی به جز این وجود ندارد.

در این باره نیز طی مراحل لازم و همین طور داشتن شرایط لازم و اختصاصی در این رابطه کاملا‌ً الزامی و مهم است و نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

علاوه بر این راهکار دیگری که برای تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع دکتری وجود دارد و آن خروج از کشور و ثبت نام در دانشگاه های غیر دولتی در خارج از کشور می باشد.

 

 

برای اطلاع ازشرایط و نحوه ثبت نام رشته پرتو درمانی بدون کنکوروارد لینک مربوطه شوید

 

 

 

 

ثبت نام گفتار درمانی بدون آزمون

 

 

تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون آزمون در سال های گذشته

با اینکه در حال حاضر امکان ورود به رشته گفتار درمانی بدون کنکور وجود ندارد اما مطالب بسیاری در اینترنت وجود دارد که دلالت بر امکان پذیر بودن این مبحث دارد، علت این موضوع این است که در اواخر دهه ۸۰ دانشگاه های پردیس بین الملل با هدف جذب دانشجوی خارجی امکان ورود بدون کنکور را برای دانشجویان ایرانی هم امکان پذیر کرد.

در پاسخ به این پرسش که آیا در سال های قبل امکان ورود به رشته گفتار درمانی بدون کنکور وجود داشت یا نه باید عرض کنیم که تا همین چند سال قبل به نحوی امکان ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون آزمون برای افراد متقاضی وجود داشت و افراد هر چند مشکل اما می توانستند برای این امر اقدام کنند.

اما پس از عدم موفقیت دانشگاه پردیس بین الملل در جذب دانشجوی خارجی فعالیت این مراکز متوقف شد و به نوعی می توان گفت که در حال حاضر هیچ راهی به غیر از ثبت نام در کنکور سراسری وجود ندارد.

علاوه بر این در صورتی که به هر دلیلی نمی خواهید در کنکور سراسری شرکت نمایید اما علاقه مند به تحصیل در این رشته هستید تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی خارج از کشور هم می تواند راه حلی مناسب برای شما باشد.

 

 

تحصیل در گفتار درمانی بدون کنکور 

گرچه راهی برای تحصیل در گفتار درمانی بدون کنکور وجود ندارد اما اگر علاقه مند به مطالعه این رشته بدون شرکت در آزمونی باشید یک راه پیش روی شما وجود دارد.

اگر تحت هیچ شرایطی نخواهید در کنکور سراسری شرکت کنید می توانید برای تحصیل در رشته گفتار درمانی آن هم به طور بدون کنکور اقدام به تحصیل در دانشگاه های آزاد خارج از کشور نمایید.

 

 

 

 

برای اطلاع اززمان و نحوه ثبت نام پزشکی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

بازار کار رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

دوستان عزیز قبل از هر گونه اقدامی برای ادامه تحصیل در دانشگاهی در کشوری خارجی الزاماً باید با بازار کار رشته گفتار درمانی در خارج از کشور نیز آشنایی کافی را پیدا کرده و در رابطه با آن بدانید. زیرا برای زندگی در کشوری خارجی بیش از هر چیز نیاز به داشتن درآمدی کافی دارید.

با تحصیل در رشته گفتار درمانی موقعیت های کاری مختلفی رو به روی شما قرار خواهد گرفت که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

موقعیت شغلی گفتار درمانگر شرح نوع فعالیت
گفتار درمانگر کودک متخصص گفتار درمانی کودک در بیمارستان ها و مدارس اسخدام می شود و موظف به رفع مشکلات تنفسی و گفتاری کودک در سنین مختلف می باشد.
گفتار درمانگر بزرگسالان گفتار درمانی در بزرگسالان مربوط به حادثه هایی می باشد که روی گفتار و تکلم فرد تاثیر می گذارد.
موقعیت و مشاغل مدیریتی آسایشگاه ها یا مراکز توانبخشی خارج از کشور می تواند از میان افرادی که در زمینه گفتار درمانی تخصص دارند جذب نیروی مدیریتی نمایند.
گفتار درمانگر لکنت زبان لکنت از جمله مشکلات رایجی است که ریشه در کودکی دارد اما به دلیل عدم تشخیص در دوران طفولیت در دواره بزرگسالی هم در تکلم فرد نمایان می گردد، متخصصین این حوزه با طراحی تمرین هایی بسته به سن فرد باید اقدام به رفع مشکل بیمار نمایند.
گفتار درمانگر زبان پریشی حادثه های متفاوتی ممکن است به جس یا روح فرد صدمه بزند و در آخر منجر به برو مشکل در تکلم، خواندن و نوشتن شود، به این مشکلات زبان پریشی می گویند که رفع آن بر عهده گفتار در مان زبان پریشی می باشد؛ این متخصصین عمدتا در مراکز روان درمانی استخدام می شوند.

 

 

نکته مثبت در مورد تحصیل در رشته گفتار درمانی در خارج از کشور این است که بر خلاف بسیاری از رشته ها در کشور های اروپایی این رشته هنوز اشباع نشده و فرصت های بسیاری پیرامون آن هنوز وجود دارد.

رشته گفتار درمانی بدون کنکور

دریافت رشته برای مهاجرت تحصیلی در رشته گفتار درمانی

مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در رشته های گفتار درمانی شاید در نگاه اول امری جذاب باشد اما هرگز چیزی نیست که یک شبه بتواند آن را انجام داد و نیازمند تحقیق و کسب اطلاعات می باشد؛ کسب اطلاعات در این حوزه راه های مختلفی دارد.

ارزان ترین و ساده ترین راه برای انجام این کار تماس با موسسه مشاوره ای ایران تحصیل و استفاده از دانایی متخصصین این مرکز می باشد.

 

 

برای آشنایی با امکان پذیر بودن یا نبودن تحصبل در رشته گفتار درمانی بدون آزمون در دانشگاه های آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به کمک متخصصین ایران تحصیل اقدام به شرح شرایط و نحوه ثبت نام رشته گفتار درمانی بدون کنکور کردیم، اما برای اینکه اجماع مناسبی از این مقاله داشته باشیم قصد داریم تا در ادامه نگاهی به اصلی ترین و مهم ترین مطالب ذکر شده در این صفحه بپردازیم:

  • توجه داشته باشید که ثبت نام در رشته گفتار درمانی بدون کنکور صرفا در گذشته در دانشگاه های پردیس بین الملل امکان پذیر بوده اما در حال حاضر با توقف فعالیت این دانشگاه های امکان انجام همچین نحوی هرگز وجود ندارد.
  • اگر قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارید اما علاقه مند به تحصیل در این رشته هستید می توانید برای انجام این کار اقدام به تحصیل در دانشگاه های آزاد خارج از کشور نمایید.
  • علاوه بر این رشته گفتار درمانی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود که برای تحصیل در هر کدام از این مقاطع فرصت های شغلی به خصوصی وجود دارد.

مطالب مرتبط

رشته های بدون کنکور پیراپزشکی دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

 

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به شکل پی دی اف کلیک کنید.

 

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در ایران وجود دارد؟

خیر. رشته گفتار درمانی بدون کنکور در هیچ کدام از دانشگاه های ایران پذیرش ندارد.

آیا در سال های گذشته امکان ثبت نام گفتار درمانی بدون آزمون و تحصیل در آن در ایران وجود داشت؟

بله. البته در شرایطی که شما موفق به گذراندن 72 واحد درسی از این رشته در خارج از کشور می شدید و سپس به یکی از دانشگاه های ایران انتقالی می گرفتید.

آیا می توان برای تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در خارج از ایران اقدام کرد؟

بله. برای کسب اطلاعاتی بیشتر در این رابطه می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی بدون کنکور در مقطع ارشد و دکتری در ایران وجود دارد؟

این امر تنها برای افراد دارای استعداد درخشان مقدور است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور