تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته ژنتیک بدون کنکور

شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها

رشته ژنتیک بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته ژنتیک بدون کنکور، بیشتر دانشگاه های کشور شرایط پذیرش بدون کنکور را برای مقاطع مختلف دانشگاهی در نظر گرفته و در حال اجرا می باشند.

داوطلبان این رشته می توانند در رشته ژنتیک بدون کنکور را در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بر پایه سوابق تحصیلی خود به تحصیل بپردازند.

رشته ژنتیک بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از شرایط تا انتهای این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید.

 

جهت اطلاع از شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

رشته ژنتیک بدون کنکور

همان گونه که اشاره شد، متقاضیان می بایست مقطع خود را با توجه به آخرین مدرک تحصیلی انتخاب نمایند‌. در نتیجه می توانند با بررسی لیست رشته های بدون کنکور به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و انتخاب رشته مورد نظر خود از جمله رشته ژنتیک بپردازند.

رشته ژنتیک بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در دو مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته علاوه بر مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز به پذیرش دانشجو می پردازد.

هر متقاضی بر اساس نوع رشته تحصیلی خود، سال فارغ التحصیلی و مدرک پایه باید مقطع مناسب را انتخاب کند. در نتیجه تفاوت اصلی در قبولی این دو مقطع مدارک مورد قبول بوده که برای پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.
 
رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز مخصوص افرادی است که فارغ التحصیل پایه فوق دیپلم یا همان کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته باشند. ملاک قبولی این گروه، معدل کل کاردانی و فوق دیپلم می باشد.

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد نیز مخصوص فارغ التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی، ترمی واحدی و پیش دانشگاهی، نظام جدید و نظام قدیم 4 ساله می باشد. این گروه بر مبنای معدل کتبی دیپلم خود پذیرش خواهند شد. گرچه بر اساس معدل کل دیپلم داوطلبان فارغ التحصیل رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و یا نظام قدیم سنجیده می شوند.

 

جهت مشاهده لیست رشته های بدون کنکور تجربی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

ژنتیک بدون آزمون

تمامی رشته های دانشگاه آزاد در واحد های مختلف بدون کنکور پذیرش دانشجو دارند. فقط در رشته های پیراپزشکی و یا پزشکی مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری پیوسته و تعداد بسیار محدود رشته های واحد های اصلی است که تنها به واسطه کنکور دانشجو می پذیرند.
 
داوطلبان پذیرش دانشگاه آزاد با توجه به تعداد بالای واحد های دانشگاه آزاد می بایست که با دقت لازم به بررسی لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بپردازند و اولویت های مورد نظر خود و اینکه کدام دانشگاه بهتر است را پس از مطالعه شرایط و ضوابط اعلام شده ثبت نمایند.
 
لازم به ذکر است که متقاضیان پذیرش بدون آزمون می توانند علاوه بر دانشگاه آزاد، برای ثبت نام بدون کنکور سایر دانشگاه ها نیز اقدام نمایند.

 

 

جهت مشاهده لیست کامل رشته های ارشد فراگیر پیام نور بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

کارشناسی ارشد ژنتیک بدون کنکور

طبق روال هر سال، دانشگاه پیام نور اقدام به جذب و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر می نماید.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بسیار متفاوت تر از سایر دانشگاه ها می باشد و شرایط پذیرش ارشد فراگیر پیام نور و زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام نور مخصوص همین دانشگاه می باشد.

متقاضیان در صورت تمایل برای تحصیل در کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، ابتدا می بایست به عنوان دانش پذیر پس از مطالعه جزوه های ارشد فراگیر پیام نور و در صورت کسب نمره قبولی در رشته مورد انتخابی خود به عنوان دانشجو به دانشگاه پذیرفته شده معرفی گردند.

رشته های مختلفی شامل کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می شوند که یکی از مهمترین و پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور، رشته ژنتیک می باشد.

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام ارشد ژنتیک فراگیر پیام نور

به منظور ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته ژنتیک ابتدا دارا بودن مدرک کارشناسی ملاک می باشد. به همین خاطر متقاضیانی که به هر دلیلی تا هنگام ثبت نام، مقطع کارشناسی خود را به اتمام نرسانده اند، نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند.

جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر ژنتیک نیازی به داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ژنتیک نمی باشند و تمامی دارندگان مدرک لیسانس در رشته های مختلف مجاز به شرکت در ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور رشته ژنتیک می باشند.

چنانچه متقاضیان در رشته غیر مرتبط ثبت نام نمایند، پس از قبولی تعدادی واحد که حداکثر 12 واحد می باشد را می بایست به عنوان پیش نیاز بگذرانند.

ناگفته نماند فقط در دو رشته مهندسی معماری و طراحی شهری به دلیل عدم برگزاری آزمون پروژه عملی طراحی گزینش دانشجو از میان داوطلبان دارای مدرک مرتبط صورت می گیرد.

از جمله شرایط عمومی جهت شرکت در ارشد فراگیر پیام نور این است که داوطلبان مرد از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل ندارند.

شرایط اختصاصی رشته ژنتیک ارشد

نحوه پذیرش، یکی از مهمترین شرایط اختصاصی ثبت نام ارشد رشته ژنتیک می باشد. منابع آزمون پیش از برگزاری آزمون و همزمان با شروع ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، برای رشته های مختلف اعلام می گردد.

منابع آزمون در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور منتشر می شود. داوطلبان باید خود را برای شرکت در آزمون ارشد فراگیر در فاصله زمانی اتمام زمان ثبت نام تا زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مطالعه منابع مرتبط با رشته امتحانی آماده کنند.

 

شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور

شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور

 

شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور

پذیرش در رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد. لذا تمامی داوطلبان ادامه تحصیل در این دانشگاه می بایست این شرایط را دارا باشند.

جهت اطلاع دقیق از شرایط به لیست موجود در دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

اشخاصی که این شرایط مذکور را دارا باشند، می ‌توانند در زمان مشخص شده توسط دانشگاه آزاد، اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد نمایند و به همین منظور فرم دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند.

به همین خاطر تمامی اطلاعات مورد نیاز، به ویژه معدل دیپلم باید به درستی وارد شود و مسئولیت وجود هر گونه تفاوت در اطلاعات، بر عهده داوطلبان می باشد. بنابراین در صورت وجود هر نوع تفاوتی در اطلاعات، یا عدم صحت آن ها، امکان تحصیل این افراد در دانشگاه وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد لازم است تا از اطلاعات دقیق و کافی از زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه و نحوه انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی آزاد نیز بهره مند شوید‌.

با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد می توانید اطلاعات و شرایط را به طور کامل مطالعه کرده و پس از پرداخت مبلغ مشخص شده در سایت، اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت ‌نام نمایید.

در مرحله بعد با ورود شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام و کد امنیتی وارد صفحه اطلاعات ثبت نامی گشته و در لیست نمایش داده شده علاوه بر اطلاعات فردی خود، باید کد رشته محل های مورد نظر را وارد نمایید تا امکان انتخاب حداکثر ۲۰ رشته محل را از یک مجموعه آموزشی انتخاب کنید.

با خرید کارت اینترنتی دیگری می توانید دوباره ثبت نام خود را برای انتخاب 20 کد رشته محل دیگر هم انجام دهید. ( این در صورتی است تمایل دارید رشته هایی از گروه های آموزشی مختلف دیگری هم انتخاب نمایید )

توجه داشته باشید که تمام فایل هایی که در فرم ثبت نام از شما خواسته می شود، دقیقا در اندازه و ابعاد و مشخصاتی که در سایت گفته شده باشد.

اعلام نتایج پس از گذشت چند روز بعد از ثبت نام شما صورت می گیرد. در نتیجه پس از ثبت نام و بارگذاری سوابق تحصیلی خود، باید منتظر بررسی آن ها توسط دانشگاه ها باشید.

اعلام نتایج رشته بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد برای نیم سال اول تا پایان شهریور اعلام خواهد شد. در صورت قبولی با در دست داشتن مدارک به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به کارهای ثبت نام خود اقدام نمایید.

پس از پرداخت شهریه انتخاب واحد شما انجام شده و امکان شروع تحصیل از مهرماه به شما داده می شود. ثبت نام نیم سال دوم نیز، در دی ماه یا بهمن ماه انجام می ‌شود و نتایج آن تا اواخر بهمن ماه بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد.

 

جهت اطلاع از منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور

پذیرش داوطلبانی که تنها بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم صورت می گیرد و دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و …) متفاوت است.

در صورت متفاوت بودن نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود به همین خاطر توجه شما را نسبت به جدول زیر جلب می نماییم.

 

نوع دیپلم ریاضی تجربی انسانی علوم و معارف سایر دیپلم ها
علوم ریاضی و فنی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم تجربی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم انسانی 57.1 57.1 100 100 51.4
هنر 100 100 100 100 100
زبان های خارجه 100 100 100 100 100

 

رشته ژنتیک بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای شرایط ویژه ای برای ثبت نام می باشد. داوطلبان باید از اطلاعات کامل شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته ژنتیک و دیگر رشته ها بهره مند شوند تا بتوانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته ژنتیک خود را به خوبی انجام دهند.

همانند دیگر رشته ها، ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون رشته ژنتیک نیز از طریق سایت  azmoon.org  صورت می پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی رشته ژنتیک باید وارد سایت  www.azmoon.org شوند. در این سایت لیست رشته ها و دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد رشته ژنتیک را مشاهده کرده و انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را از بین رشته های دانشگاه آزاد انجام دهند.

رشته های بدون آزمون یا کنکور دانشگاه آزاد از جمله رشته ژنتیک در چهار مقطع تحصیلی قرار دارند که عبارتند از :

1) رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته رشته ژنتیک
2) رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ناپیوسته رشته ژنتیک
3) رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته رشته ژنتیک
4) رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته ژنتیک

 

 

جهت اطلاع از دکتری بدون آزمون پیام نور بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

داوطلبان ابتدا مقطع خود را پس از ورود به سایت azmoon.org  انتخاب کرده و در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند مشاهده نمایند که رشته ژنتیک در کدام دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شده است و سپس نسبت به ثبت نام بدون کنکور آزمون دانشگاه آزاد رشته ژنتیک خود اقدام نمایند.

دو بار در سال، ثبت نام آزاد بدون کنکور از طریق سایت www.azmoon.org برای رشته ژنتیک صورت می پذیرد. ورودی بهمن ماه و ورودی مهر ماه.

رشته های آزاد بدون کنکور یا به عبارتی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی ارائه دهنده رشته ژنتیک نیز در هر نیمسال متفاوت از نیمسال قبلی می باشد.

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد و نیز مشاوره تحصیلی تلفنی دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

نحوه ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور انسانی

 رشته های بدون کنکور پزشکی

شرایط رشته ژنتیک بدون کنکور 1401 + دانشگاه ها

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور