ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان 1403 + جدول شهریه

رشته‌های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور 1403 در میان داوطلبانی که رتبه مورد نیاز قبولی را کسب نکرده‌اند، متقاضی بالایی دارد. هر ساله لیست رشته‌ها از طریق فراخوان‌های سایت پردیس خودگردان اعلام می‌شود تا داوطلبان بتوانند در زمان مقرر برای ثبت نام و ارسال مدارک، اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشگاه‌های پردیس‌ خودگردان همان واحد بین‌الملل دانشگاه‌های سراسری است که با هدف جذب دانشجویان برای تحصیل در دوره‌های غیر روزانه شهریه پرداز فعالیت دارد. پذیرش در این دانشگاه با بررسی سوابق تحصیلی متقاضیان بدون کنکور بوده است؛ اما در حال حاضر این قانون لغو شده و رشته های ارشد پردیس خودگردان، بدون کنکور ارائه نمی‌شود.

زمان انتشار فراخوان کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور 1403

✅ هر دانشگاه به صورت جداگانه فراخوانی برای کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور با سوابق تحصیلی، منتشر می‌کند. در این فراخوان مواردی مانند لیست رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان، مدارک، شرایط و زمان ثبت نام ذکر شده است.

✅ به این ترتیب متقاضیانی که می‌خواهند برای ثبت نام بدون کنکور ارشد پردیس خودگردان اقدام کنند، بایستی تمامی اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه مورد نظرشان را دنبال کنند تا با اعلام لیست رشته های بدون کنکور پردیس خودگردان، مدارک خود را که شامل شناسنامه و کارت ملی و سوابق تحصیلی دوره کارشناسی می‌شود را آماده کنند.

✅ البته لازم به ذکر است از سال گذشته مطابق با اعلام سنجش و آموزش کشور، پذیرش در رشته های بدون کنکور ارشد پردیس خودگردان لغو شده است؛ بنابراین متقاضیان گرامی برای ورود به این دانشگاه بایستی در کنکور سراسری ارشد شرکت کنند و در صورت قبولی برای ثبت نام و بارگذاری مدارک به دانشگاه مورد نظرشان مراجعه نمایند.

✅ دانشگاه‌های پردیس خودگردانی که در برخی رشته‌ها ظرفیت خالی دارند، از طریق مصاحبه‌های تخصصی و گاهی برگزاری آزمون کتبی، دانشجو پذیرش می‌کنند. در صورتی که اطلاعیه‌ای مبنی بر پذیرش بدون کنکور ارشد پردیس خودگردان منتشر گردد، مطالب این بخش به‌روزرسانی می‌شود.

زمان انتشار فراخوان کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور

لیست رشته های ارشد پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی 1403

◀ در سال 1399 با شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن مدارس، دانشگاه‌ها و ادرات دولتی و خصوصی؛ به دستور سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نام کارشناسی ارشد پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی اجرایی شد.

به این ترتیب متقاضیان با دانلود دفترچه می‌توانستند از لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد و همچنین لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس خودگردان بدون کنکور مطلع شوند و تا سقف 40 کد رشته محل برای ثبت نام ارشد انتخاب کنند.

لیست رشته های ارشد پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی

◀ دفترچه ثبت نام ارشد پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی در این چند سال گذشته، پس از اعلام نتایج کنکور ارشد بوده است؛ بنابراین کد رشته محل‌های معرفی شده محدودیت داشته و به نوعی تکمیل ظرفیت بوده است؛ اما در حال حاضر لیست رشته های ارشد پردیس خودگردان در سال 1403 برداشته شده و قابل دانلود نیست.

با این وجود براساس سال‌های گذشته در لیست زیر برخی از رشته‌های پردیس‌های بین‌الملل را قرار داده‌ایم:

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس خودگردان 1403
حسابداری علوم سیاسی اقتصاد جامعه شناسی علوم تربیتی
گرافیک موسیقی مجسمه سازی تئاثر آمار
نقاشی حقوق خصوصی حقوق تجاری اقتصاد بین‌ الملل جغرافیا ایمنی، بهداشت و محیط زیست
اقیانوس شناسی فیزیکی روانشناسی عمومی مدیریت آموزشی زبان و ادبیات فارسی آموزش زبان انگلیسی
کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید معماری معماری داخلی برنامه ریزی شهری ارتباط تصویری
طراحی صنعتی علوم مهندسی و صنایع غدای ( کشاورزی) مهندسی برق مهندسی برق مهندسی پزشکی
مهندسی نساجی مهندسی کشاورزی مهندسی شیمی مهندسی مکانیک مهندسی معماری
مهندسی فضای سبز مهندسی مواد و متالورژی مهندسی شهرسازی مهندسی انرژی‌های تجدید ناپذیر مهندسی محیط زیست گرایش سواحل
مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری شیمی کاربردی مهندسی هوافضا شیمی محض مهندسی دریا
ریاضات و کاربرد‌ها مهندسی ساخت و تولید مهندسی پلیمر مدیریت پروژه و ساخت مهندسی انرژی
مدیریت کسب وکار گرایش استراتژی مدیریت کسب وکار گرایش بازاریابی مدیریت رسانه مدیریت مالی گرایش بازاریابی
مدیریت کسب وکار گرایش رفتار سازمانی و منابع مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش مدیریت خدمات بهداشتی درمانی فناوری اطلاعات سلامت
مدیریت صنعتی گرایش مدیریت زنجیره تامین ساخت پروتز‌های دندانی پزشکی تکلوژی پزشکی هسته‌ای دندانپزشکی
مدیریت صنعتی گرایش مدیریت کیفیت و بهره وری پرستاری علوم تغذیه مامایی داروسازی
اعضای مصنوعی گفتاردرمانی مهندسی مهندسی عمران گرایش سازه تکنولوژی اتاق عمل تکنولوژی پرتوشناسی
علوم‌آزمایشگاهی کتابداری واطلاع‌رسانی پزشکی علوم و صنایع غذایی شنوایی شناسی تکنولوژی پرتو درمانی
مهندسی طراحی محیط زیست مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم‌ها مهندسی فناوری اطلاعات مهدسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار

برای درک بهتر مطالب گفته شده در ادامه لیست دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پردیس خودگردان  را برای شما عزیزان خواهیم آورد. این دفترچه راهنما برای دانشگاه‌ها و موسسات آموش عالی نظیر پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی است.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته با سوابق تحصیلی ارشد ناپیوسته 1399
دانلود فایل

لیست رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان با مصاحبه تخصصی 1403

برخی از پردیس‌های دانشگاهی از طریق گزینش یا مصاحبه تخصصی، از میان داوطلبانی که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور اقدام کرده بودند، دانشجو پذیرش می‌کند. این دانشگاه‌ها عبارت هستند از پردیس‌های خودگردان دانشگاه تهران، شریف و امیرکبیر.

اگرچه پذیرش کارشناسی ارشد پردیس خودگردان ۱۴۰۳ سه دانشگاه ذکر‌ شده‌ به صورت بدون کنکور است؛ اما زمانی را برای داوطلبان در نظر دارند تا پیش از ثبت نام به سوالات علمی و تخصصی رشته تحصیلی خود پاسخ داده و در آزمون‌های کتبی دانشگاه شرکت کنند. متقاضیان در صورتی که تمام مراحل پیش از ثبت نام را با موفقیت گذرانده و امتیاز بالاتری نسبت به سایر داوطلبان کسب نمایند در ارشد بدون کنکور پردیس خودگردان پذیرفته خواهند شد.

در واقع برخی از دانشگاه‌ها در بعضی از رشته‌ها به منظور تکمیل ظرفیت، از مصاحبه تخصصی برای پذیرش کارشناسی ارشد پردیس خودگردان استفاده می‌کنند. لیست رشته‌های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان با مصاحبه تخصصی در سال 1403 هنوز به طور قطعی مشخص نشده است؛ اما باتوجه به سال‌های گذشته دانشگاه‌ها مجدد این لیست را در موعد مقرر برای پذیرش در برخی از رشته‌های خاص، اعلام خواهند کرد.

رشته‌های پرطرفداری که دانشگاه پردیس خودگران در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور، تنها با مصاحبه تخصصی دانشجو پذیرش می‌کند، عبارت است از حقوق، علوم سیاسی، روابط بین المللريال روانشناسی،مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی.

لیست رشته‌های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان با مصاحبه تخصصی

جهت اطلاع از اقدامات لازم جهت فراموشی شماره پرونده کارشناسی ارشد کلیک کنید.

لیست دانشگاه‌های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور 1403

تعداد محدودی از دانشگاه‌ها هستند که لیست رشته‌های بدون کنکور مقطع ارشد پردیس خودگردان را در سامانه رسمی خود قرار می‌دهند. نکته قابل توجه که دانشجویان بایستی به آن توجه داشته باشند، شرایط متفاوت پذیرش هرکدام از این دانشگاه‌ها است. بااین‌حال نوع پذیرش دانشگاه‌ها یکسان بوده و از طریق سوابق تحصیلی یا مصاحبه انجام می‌شود. در این بخش لیست دانشگاه‌های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور، اشاره خواهیم کرد:

دانشگاه رشته
شهید بهشتی روانشناسی
تهران حقوق خصوصی
علامه طباطبایی علوم سیاسی
امیرکبیر مهندسی مکانیک
خواجه نصیر الدین طوسی مهندسی برق
علم و صنعت مهندسی مواد
صنعتی شریف مهندسی مکانیک

شرایط ثبت نام در رشته های ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور 1403

برای ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده در فراخوان‌ دانشگاه‌های پردیس خودگردان باشید که این شرایط شامل موارد زیر است:

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته از دانشگاه‌های داخل یا خارج مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

توجه: انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور بر عهده مراجع ذیصلاح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

 • داشتن حداقل میانگین معدل کل 12 از 20 در مقطع کارشناسی
 • ثبت نام و ارزیابی سوایق تحصیلی، علمی، پژوهشی، افتخارات علمی متقاضی و کشب حداقل امتیاز لازم.
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذی صلاح
 • اعتقاد به اسلام و یا یک از ادیان مطرح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و گروه های ضد انقلابی
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم ارتکاب به اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال
 • نداشتن خصومت و دشمنی با نظام حمهوری اسلامی ایران
 • فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی تا 31 شهریور سال جاری
 • دارا بودن کارت خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم ( کفالت، پزشکی، … ) و یا معافیت تحصیلی. ( مطابق با دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد)

شرایط ثبت نام در رشته‌های ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس بین‌الملل 1403

از نکات مهمی که داوطلبان قبل از ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان باید به آن توجه کنند، بحث پرداخت شهریه و هزینه مربوطه به تحصیل در این در پردیس‌های بین‌الملل است. همانطور که می‌دانید شهریه در مقطع ارشد پردیس‌های خودگردان، به علت کیفیت بالای آموزشی، مقداری بیشتر از سایره دوره‌ها است.

شهریه دانشگاه‌های بین‌الملل پردیس با یکدیگر متفاوت بوده و  توسط دانشگاه مادر تعیین می‌شود. همچنین شهریه هر ترم از دو بخش ثابت و متغیر تشکیل شده است. شهریه ثابت در طول ترم نباید کند، اما شهریه متغیر بر اساس انتخاب واحد‌هایی که دانشجو انجام می‌دهد، متفاوت است.

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد پردیس خودگردان

◀ ثبت نام در رشته های ارشد پردیس خودگردان با پرداخت هزینه همراه است؛ بنابراین این مبلغ هرسال باتوجه به شرایط جامعه، تغییراتی به همراه دارد. از این رو هزینه آن بعد از انتشار فراخوان در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته منتشر می‌شود.

◀ این پرداخت به صورت اینترنتی از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، قابل انجام است. مبلغ ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته 1399 که در دفترچه آمده 610/000 ریال، معادل 61 هزار تومان است.

مشاوره درباره رشته‌های ارشد بدون کنکور ۱۴۰۳

بعضی از داوطلبان کارشناسی ارشد اعتقاد دارند که اکنون که پذیرش دانشگاه‌ها به صورت بدون کنکور انجام می‌شود، می‌توانند در هر رشته‌ای که علاقه‌مند هستند شرکت کنند. این گمان اشتباه است و ظرفیت بیشتر رشته‌های محبوب کارشناسی ارشد توسط داوطلبان پذیرش کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ پر‌ شده‌ است.

دانشگاه‌های دیگر نیز با انتشار دفترچه ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۳ سعی دارند رشته‌های خود را معرفی و دانشجویان ارشد جذب کنند؛ بنابراین اگر با مرور لیست رشته‌های ارشد بدون کنکور پردیس‌های خودگردان احساس کردید که علاقه‌ای به ادامه تحصیل در هیچ یک از آن‌ها ندارید، می‌توانید به مطالعه رشته‌های بدون آزمون کارشناسی ارشد بپردازید.

با تحصیل در ارشد دانشگاه آزاد می تواند برای سمت های مختلفی به استخدام دانشگاه آزاد در آمده و آینده شغلی و اجتماعی خود را تضمین نمایید. پس برای شرکت در این آزمون و قبولی تضمینی می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مشاوره درباره رشته‌های ارشد بدون کنکور


خلاصه مقاله رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان

پردیس‌های خودگردان به عنوان بخشی از نظام آموزش عالی کشور، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را در انواع مختلفی از رشته‌ها فراهم می‌آورند. دانشجویانی که قصد دارند در یکی از این رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان به تحصیل بپردازند، باید از طریق آزمون ورودی و یا بر اساس سوابق تحصیلی، پذیرفته شوند.

تحصیل در پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها فرصت‌های بسیاری برای دانشجویان فراهم می‌آورد؛ از جمله دسترسی به امکانات و منابع آموزشی عالی، همکاری با اساتید مجرب، و امکان شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی و علمی. علاوه بر این، مدارک تحصیلی ارائه‌ شده‌ توسط این پردیس‌ها دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند که می‌تواند آینده شغلی فارغ‌التحصیلان را به‌طور قابل‌ توجهی بهبود بخشد.

برای دانلود فایل pdf رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان اعلام شده است؟

خیر، در حال حاضر ثبت نام رشته های ارشد پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی یا مصاحبه تخصصی، برداشته شده است.

کدام دانشگاه‌های پردیس خودگردان بدون کنکور پذیرش دانشجو دارند؟

دانشگاه علامه طباطبایی، تهران و شهیدبهشی جز دانشگاه‌هایی بود که بدون کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کردند.

امکان ثبت‌نام در رشته های ارشد پردیس خودگردان وجود دارد؟

بله، بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پردیس امکان ثبت‌ نام بدون کنکور در این دانشگاه وجود دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
 • انتخاب واحد سامانه گلستان

  انتخاب واحد سامانه گلستان 1403 + زمان – راهنما kut.ac.ir

  دانشجویان دانشگاه سراسری، پیام نور و فرهنگیان برای انتخاب واحد سامانه گلستان می‌بایست وارد آدرس اینترنتی دانشگاه golestan.kut.ac.ir شوند. این سامانه در حال حاضر در اختیار کلیه دانشجویان نام برده شده قرار گرفته تا از این طریق بتوانند برای انتخاب...
 • راهنما اولویت بندی انتخاب رشته نهم 1403 + الف و ب چیست؟

  اولویت بندی انتخاب رشته از مراحل فرآبند هدایت تحصیلی می باشد. آموزش و پرورش چند سالی است که اقدام به راه اندازی سیستم هدایت تحصیلی برای دانش آموزان سال نهم نموده است تا دانش آموزان با توجه به علاقه مندی...
 • سامانه مای مدیو my.medu.ir

  سامانه مای مدیو my.medu.ir + ورود خدمات آموزش و پرورش

  my medu.ir سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا همان سایت مای مدیو است که برای استفاده ساده‌تر و یکپارچه سازی کلیه خدمات مجازی متمرکز وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی گردیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. در...
تماس با مشاور