رشته های تحصیلی هنرستان

لیست رشته های تحصیلی هنرستان اعلام شد. تمامی دانش آموزان و افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با لیست رشته ها تحصیلی هنرستان برای انتخاب آن ها در مدارس مختلف اقدامات لازم را انجام دهند. البته توجه داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط ورود به رشته های تحصیلی هنرستان از جمله معدل و نمرات لازم برای هر کدام از دانش آموزان امری واجب و ضروری به شمار می آید. معرفی کامل لیست رشته های هنرستان از جمله وظایف مهمی است که هر فرد مشاور تحصیلی عهده دار آن است.

 

با توجه به اهمیت اطلاع از لیست رشته های تحصیلی هنرستان و نقش مشاور تحصیلی در معرفی کامل لیست رشته های هنرستان می توانید در زمان ثبت نام و انتخاب این رشته های تحصیلی پرطرفدار با مرکز مشاوره تحصیلی جهت سهولت آشنایی با این قبیل از رشته ها تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آشنایی با بهترین رشته های ارائه شده در هنرستان ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

لیست رشته های هنرستان

 

 

در مورد رشته های تحصیلی هنرستان چه می دانید؟

در رابطه با رشته های تحصیلی هنرستان باید خدمت شما دوستان عزیز دانش آموز این موضوع مهم را عرض کنیم که این رشته های تحصیلی در دو گروه رشته های کاردانش و همین طور رشته های فنی حرفه ای قرار می گیرند.

نکته مهم این که شمار بسیاری از داوطلبان و دانش آموزان بر این باور هستند که تنها افرادی که از جهت پایه درسی ضعیف هستند در رشته های تحصیلی هنرستان تحصیل می کنند.

اما باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که به هیچ وجه این طور نیست و این موضوع بستگی به علاقه افراد به رشته های مختلف دارد.

از طرفی رشته های تحصیلی هنرستان در ایران از بازار کار خوبی برخوردار هستند و از این رو می توان گفت که افراد زیادی مایل به ادامه تحصیل در آن ها هستند.

 

 

 

اگر به دنبال ادامه تحصیل در رشته های هنرستانهستید قبل از هر چیز از لیست دقیق رشته های آن مطمئن شوید

معرفی رشته های تحصیلی هنرستان در گروه فنی حرفه ای

هنرستان های فنی حرفه ای از جمله معتبرترین مدارس در کشور هستند که تحت نظارت آموزش و پرورش رشته های متنوعی را خدمت داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل در این قبیل از رشته ها ارائه می کنند.

این هنرستان ها سعی در آموزش و تربیت نیروهای فنی و متخصص در انواع و اقسام رشته های تحصیلی را دارند.

دقت داشته باشید که اکثر رشته های ارائه شده در هنرستان های فنی حرفه ای بیشتر به صورت کارگاهی و عملی ارائه می شوند و شمار کمی از درس ها به صورت نظری خدمت دانش آموزان عرضه می گردند.

در رابطه با معرفی رشته های تحصیلی هنرستان در گروه فنی حرفه ای باید خدمت شما عرض کنیم که رشته های گنجانده شده در این گروه کشاورزی، صنعت، مدیریت و خدمات و هنر خدمت دانش آموزان و متقاضیان مایل به ادامه تحصیل در این رشته ها ارائه می شوند.

در ادامه با معرفی کامل لیست رشته های هنرستان های فنی حرفه ای در هر کدام از این گروه ها در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کتب درسی هنرستانبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آشنایی با رشته های گروه هنر هنرستان های فنی حرفه ای

در این بخش، قصد داریم لیست رشته های گروه هنر هنرستان های فنی حرفه ای را خدمت شما ارائه کنیم.

با ما همراه باشید تا از لیست رشته های تحصیلی هنرستان های فنی حرفه ای در گروه هنر اطلاع پیدا کنید.

 

 

رشته های گروه هنر هنرستان های فنی حرفه ای
چاپ دستیسینما
پشتیبانی صحنهنمایش
موسیقی مبانی آهنگ سازینوازندگی ساز ایرانی
مرمت آثار فرهنگینوازندگی ساز جهانی
طراحی زبان بصرینقاشی
نقشه کشی معماریگرافیک
تولید برنامه تلویزیونیانیمیشن و پویا نمایی
صنایع دستیمعماری داخلی
طراحی دوختفتوگرافیک

 

 

در رابطه با رشته های تحصیلی هنرستان در گروه هنر باید خدمت شما دوستان عزیز این موضوع مهم را عرض کنیم که شماری از این رشته های تحصیلی در تمامی مدارس ارائه نمی شوند و هر کدام از مدارس تنها پذیرنده محصل در شماری از این دست رشته ها هستند.

مورد مهم دیگر این که، رشته طراحی دوخت تنها مختص خانم هاست و برای آقایان ارائه نمی شود.

 

 

آشنایی با رشته های گروه مدیریت و خدمات هنرستان های فنی حرفه ای

در رابطه با رشته های گروه مدیریت و خدمات ارائه شده در هنرستان های فنی حرفه ای باید خدمت شما عرض کنیم که این رشته های تحصیلی در 3 زیر گروه مختلف به دانش آموزان ارائه می شوند.

این سه زیر گروه شامل موارد آورده شده در زیر می شوند:

. رشته های گروه بهداشت و سلامت

. رشته های گروه بازرگانی و امور اداری

. رشته های گروه خدمات

در ادامه باید عرض کنیم که رشته های گروه بهداشت و سلامت شامل رشته های تربیت بدنی و تربیت کودک، رشته های گروه بازرگانی و امور اداری شامل رشته حسابداری و رشته های گروه بهداشت و سلامت شامل رشته های حمل و نقل و ناوبری می شوند.

 

 

برای اطلاع از لیست کامل رشته های تحصیلی کاردانش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آشنایی با رشته های گروه صنعت هنرستان های فنی حرفه ای

رشته های گروه صنعت از پنج زیر گروه مختلف شامل معماری ساختمان، مکانیک، مواد و فرآوری، تعمیر و نگه داری ماشین آلات دریایی و برق و رایانه تشکیل شده است که هر کدام از آن ها رشته هایی را در خود جای داده اند.

در ادامه با ذکر این زیر گروه ها و رشته های موجود در آن ها در خدمت شما هستیم.

 

 

رشته های گروه مکانیک
ابزار
صنایع چوب و مبلمان
ماشین ابزار
مکانیک خودرو
تاسیسات مکانیکی
صنایع فلزی
مکاترونیک

 

 

رشته های گروه مواد و فرآوری
سرامیک
صنایع شیمیایی
صنایع نساجی
متالوژی
معدن

 

 

رشته های گروه برق و رایانه
الکتروتکنیک
الکترونیک
شبکه و نرم افزار
الکترونیک و مخابرات دریایی

 

 

رشته زیر گروه معماری شامل رشته معماری و رشته زیر گروه تعمیر و نگهداری ماشین آلات دریایی شامل رشته مکانیک موتورهای دریایی است.

 

 

آشنایی با رشته های گروه کشاورزی هنرستان های فنی حرفه ای

در رابطه با رشته های گروه کشاورزی باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که رشته های این گروه در شش دسته مختلف قرار می گیرند.

رشته های گنجانده شده در این گروه شامل صنایع غذایی، ماشین های کشاورزی، امور باغی، امور دامی و امور زراعی هستند.

 

 

هنرستان

 

 

آیا می دانید کدام یک از رشته های فنی حرفه ای از بقیه بهتر هستند؟

این ذات طبیعی دانش آموزان است که همواره تمایل به انتخاب و ادامه تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی را داشته باشند.

این موضوع در رابطه با رشته های گروه فنی حرفه ای هم صدق می کند و دانش آموزان معمولاً قصد دارند بهترین این رشته ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

حتماً می پرسید که فاکتورهای لازم برای نامیدن رشته ای به عنوان بهترین رشته چه می تواند باشد؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما عرض کنیم که در صورتی می توان رشته ای را بهترین نامید که از جهت بازار کار و درآمد بهترین شرایط را داشته باشد.

از طرف دیگر، بهترین رشته تحصیلی در دوران دبیرستان رشته ای است که دروس ارائه شده در آن از جذابیت خاصی برخوردار باشند و فرد دانش آموز با مطالعه آن ها اطلاعات خوبی را در رابطه با رشته تحصیلی خود بدست آورد.

مورد دیگری که می توان به بهترین رشته ها نسبت داد این است که امکان ادامه تحصیل در آن در مقاطع بالاتر یعنی کاردانی، کارشناسی، ارشد و همین طور دکتری در ایران وجود داشته باشد.

البته اگر در کشورهای خارجی هم بتوان در این رشته های تحصیلی در مقاطع تحصیلی بالاتر به ادامه تحصیل مشغول شد که دیگر نور علی نور است.

اما در رابطه با بهترین رشته گروه فنی حرفه ای چه می دانید؟ کدام یک از رشته های ارائه شده در این گروه جزء بهترین رشته های تحصیلی ارائه شده در دبیرستان ها هستند؟

اگر شما هم مایل به ادامه تحصیل در یکی از رشته های ارائه شده در گروه فنی حرفه ای هستید اما نمی دانید کدام یک از رشته ها چه از جهت بازار کار و چه از نظر دروس ارائه شده و امکان ادامه تحصیل در آن ها در مقاطع بالاتر بهترین هستند می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با بهترین رشته های تحصیلی ارائه شده در گروه فنی حرفه ای در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

فقط کافیست با آن ها تماس بگیرید تا بدین ترتیب از بهترین رشته های تحصیلی ارائه شده در گروه رشته های فنی حرفه ای مطلع شوید.

 

 

معرفی کامل لیست رشته های تحصیلی هنرستان در گروه کارودانش

در رابطه با رشته های گروه کارودانش در هنرستان ها باید خدمت شما دوستان عزیز این موضوع مهم را عرض کنیم که رشته های ارائه شده در این گروه جهت تربیت و آموزش نیروی کار کاردان و متخصص ایجاد شده اند.

توجه داشته باشید که کلیه دانش آموزان پایه نهم تحصیلی می توانند در صورت برخورداری از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در رشته های گروه فنی حرفه ای اقدامات لازم را انجام دهند.

دانش آموزانی که در رشته های گروه فنی حرفه ای تحصیل می کنند بعد از گذشت دو سال می توانند مدرک تحصیلی دیپلم دریافت کنند.

در رابطه با رشته های گنجانده شده در گروه کارودانش باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هدف اصلی از ایجاد و راه اندازی این رشته های تحصیلی یاددهی انواع فنون و مهارت های لازم به دانش آموزان برای تقویت استعدادها و توانایی های آن هاست.

در رابطه با رشته های تحصیلی هنرستان در گروه کارودانش باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این رشته های تحصیلی در سه گروه مختلف یعنی صنعت، کشاورزی و خدمات جای می گیرند.

هر یک از این زیر شاخه ها رشته های مختلفی را در خود جای می دهند. رشته هایی که در ادامه قصد ذکر آن ها را برای شما دوستان عزیز همیشه همراه داریم.

 

 

رشته های زیر شاخه گروه هنر
ساز سازی (سه تار و ساز ضربی)طراحی و نقاشی فرش
منبت کاریخاتم سازی
سفالگریمعرفی کاشی
عکاسیگرافیک رایانه ای
تولید محتوا و انیمیشندستیاری طراحی لباس
خیاطی لباس زنانههنر آیینه کاری
نوازندگی ساز ایرانیطراحی طلا و جواهر

 

 

رشته های زیر شاخه گروه صنعت
پلاستیک کاراتوماسیون صنعتی
مکانیک صنایعآبکاری فلزات
مبل سازی مدرنماشین های الکتریکی
کابینت سازی چوبینقشه کشی ساختمان
جوشکاری گاز محافظنساجی عمومی
تعمیر لوازم برقی خانگیالکترونیک صنعتی

 

 

رشته های زیر شاخه گروه کشاورزی و خدمات
پرورش میگودریانوردی صیادی
هتلداریهوانوردی
کشت و کار مکانیزهپرورش پرندگان زینتی
پرورش زنبورعسل و کرم ابریشمحسابداری مالی
راهنمای گردشگریمرغداری صنعتی
بورس و اوراق بهادارپرورش میوه های هسته دار
تولید فرآورده های گوشتیفرآوری آبزیان و تولید کنسرو

 

 

چه تفاوتی بین رشته های گروه فنی حرفه ای و کارودانش وجود دارد؟

شاید این سؤال مهم نیز برای شما عزیزان مطرح شود که آیا فرقی بین رشته های تحصیلی ارائه شده در گروه فنی حرفه ای و کارودانش وجود دارد یا این که نه این رشته ها فرقی با هم ندارند؟

در رابطه با این موضوع باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که بین رشته های گروه فنی حرفه ای و کارودانش تفاوت هایی نیز دیده می شود که در ادامه با ذکر آن ها در خدمت شما عزیزان هستیم.

نخستین فرق بین رشته های فنی حرفه ای و گروه کارودانش در رابطه با بازار کار و وضعیت درآمدی حاصل از تحصیل در این رشته هاست.

واقعیتش را بخواهید رشته های گروه کارودانش در قیاس با رشته های فنی حرفه ای بازار کار به مراتب بهتری دارند و امکان به کارگیری دانش آموختگان آن ها در بازار کار بیشتر است.

علت این مسئله این است که دانش آموختگان رشته های کارودانش مهارت ها را به صورت عملی فرا می گیرند و پس از اخذ مدرک تحصیلی دیپلم به بازار کار وارد شده و مشغول به کار و فعالیت می شوند.

ولی دانش آموختگان رشته های فنی حرفه ای تا زمانی که وارد دانشگاه نشده باشند و مدرک تحصیلی کاردانی خود را دریافت نکرده باشند نمی توانند برای ورود به بازار کار اقدامی را انجام دهند.

فرق دیگری که بین رشته های فنی حرفه ای و کارودانش دیده می شود این است که شمار درس های عملی در رشته های کارودانش از گروه رشته های فنی حرفه ای به مراتب بیشتر است.

تفاوت بعدی بین رشته های گروه فنی حرفه ای با رشته های گروه کارودانش در سخت تر بودن درس های ارائه شده در گروه فنی حرفه ای است که سعی و تلاش بیشتری را برای مطالعه از طرف فرد دانش آموز می طلبد.

 

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های بدون آزمون هنرستانوارد لینک مربوطه شوید

در رابطه با پردرآمدترین رشته های گنجانده شده در گروه کارودانش چه می دانید؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است در رابطه با رشته های گروه کارودانش برای شما دوستان عزیز دانش آموز مطرح شود در رابطه با پردرآمدترین رشته های گنجانده شده در گروه کارودانش است.

 

 

آیا اطلاعی از پردرآمدترین رشته های موجود در گروه کارودانش دارید؟

اگر در مورد پردرآمدترین رشته های گنجانده شده در گروه کارودانش اطلاعاتی ندارید باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این رشته های تحصیلی احتمالاً مواردی از جمله گلیم بافی، طراحی طلا و جواهر، آموزش کابینت چوب، پرورش زنبور عسل و خیاطی را در برمی گیرد.

اگر باز هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با پردرآمدترین رشته های موجود در گروه کارودانش هستید می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با پردرآمدترین رشته های گنجانده شده در گروه کارودانش در اختیار شما دوستان و یاران همیشه همراه قرار دهند.

 

 

معدل و نمره های لازم برای ورود به رشته های هنرستان چقدر است؟

شاید بعد از ارائه توضیحاتی در رابطه با رشته های تحصیلی هنرستان در این مقاله این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که خب معدل و نمرات لازم برای ورود به رشته های تحصیلی هنرستان در هر یک از گروه فنی حرفه ای و کارودانش چقدر است؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با معدل و نمرات لازم برای ورود به رشته های تحصیلی هنرستان هستید می توانید در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ایران تحصیل می تواند اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با معدل و نمرات لازم برای ورود به رشته های تحصیلی هنرستان در اختیار شما عزیزان دانش آموز قرار دهند.

 

 

جهت اطلاع از لیست کامل و دقیق رشته های هنرستان های فنی حرفه ای و کارودانش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های تحصیلی هنرستان

معرفی رشته های دانشگاهی

معرفی رشته های تحصیلی

بهترین رشته های تحصیلی هنرستان کدام رشته ها هستند؟

برای اطلاع از بهترین رشته های تحصیلی هنرستان با مشاوران حاضر در تیم ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

رشته های تحصیلی هنرستان در کدام گروه های آزمایشی ارائه می شوند؟

رشته های تحصیلی هنرستان در گروه های آزمایشی فنی حرفه ای و کارودانش ارائه می شوند.

چگونه می توان از لیست رشته های تحصیلی هنرستان مطلع شد؟

برای اطلاع از لیست رشته های تحصیلی هنرستان از کمک مشاوری خبره در این زمینه کمک بگیرید.