ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته های استخدامی بانک ملی 1403 + شرایط و مدارک لازم

رشته های استخدامی بانک ملی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

لیست رشته های استخدامی بانک ملی براساس ردیف های شغلی در دفترچه آزمون ذکر می شود. فارغ التحصیلان بسیاری می خواهند که از طریق شرکت در آزمون به استخدام بانک ملی درآیند. در این میان کسانی می توانند در آزمون شرکت کنند که رشته و گرایش تحصیلی آن ها مطابق رشته های مورد نیاز بانک ملی باشد. همین مسأله محدودیت هایی در مورد رشته های تحصیلی مجاز به نام نویسی در آزمون استخدامی ایجاد می کند.

این موضوع که بانک ملی چه رشته هایی را استخدام می کند، تبدیل به یکی از دغدغه های متقاضیان شده است. از همین رو در این مقاله به معرفی رشته های استخدامی بانک ملی 1403 و جزئیات آن می پردازیم. اگر قصد شرکت در آزمون استخدامی بانک ملی را دارید، برای دریافت اطلاعات درباره زمان، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام با شماره گیری 9099075307 با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

لیست رشته های شغلی بانک ملی 1403

در تمام بانک ها اولین رشته شغلی دارای اهمیت مربوط به ردیف شغلی بانکدار می باشد. بانکدارها در شعب بانک ها مشغول به فعالیت می باشند و خدمات بانکی به مشتریان ارائه می دهند. رشته شغلی بانکدار دارای دسته بندی مختلفی می باشد. طبق دفترچه آزمون استخدامی، بانک ملی برای رشته شغلی بانکدار در امور مالی، حقوق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، کشاورزی، آمار، ساختمان، مکانیک و برق نیرو استخدام می کند.

لیست رشته های شغلی بانک ملی

افرادی که در این حوزه ها مشغول به فعالیت می شوند در واقع متخصص و کارشناسانی هستند که مسئولیت رسیدگی به پروژه ها را بر عهده داشته و در مورد اعطای تسهیلات نظر می دهند. کسانی می توانند در رده شغلی بانکدار در آزمون استخدامی بانک ملی شرکت کنند که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشند. متقاضیان با مطالعه دفترچه آزمون در صورت دارا بودن شرایط احراز این ردیف شغلی می بایست در آزمون شرکت کنند و در صورت کسب حد نصاب قبولی و پشت سر گذاشتن مصاحبه، برای این رده شغلی انتخاب شوند.

رشته شغلی دیگری که در بانک ها مورد نیاز است، مربوط به بخش نگهبانی و حفاظت از بانک می باشد. بانک ملی نیز از میان دارندگان مدرک کاردانی از طریق برگزاری آزمون نیروی همیار حفاظت استخدام می کند. استخدام نیرو برای بخش خدمات بدون برگزاری آزمون صورت می گیرد. بانک ملی نیروی مورد نیاز خود در این بخش را براساس سابقه کاری و توانمندی افراد و از طریق مصاحبه گزینش و انتخاب می کند.

ردیف رشته های شغلی بانک ملی
1 بانکدار امور مالی، حقوق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، کشاورزی، آمار، ساختمان، مکانیک، برق
2 همیار حفاظت(نگهبان)

لیست رشته های استخدامی شغل بانکدار

رشته شغلی بانکدار امور مالی رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی اقتصاد، حسابداری، علوم اقتصادی، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت صنعتی، مدیریت شعب بانک، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، ریاضی(کاربردی)، مهندسی صنایع، ریاضیات و کاربردها، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مدیریت دولتی، مدیریت بیمه(اموال)، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها، بیمه، کارشناسی حرفه ای مدیریت بیمه اموال و …
کارشناسی ارشد اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اقتصاد و تجارت الکترونیک، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، حسابداری، ریاضی(ریاضیات مالی)، ریاضی کاربردی، علوم اقتصادی، مدیریت مالی، مالی، مالیه و بانکداری اسلامی، مدیریت، مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت اطلاعات، مدیریت پروژه، مدیریت بازرگانی و بازاریابی بین المللی، مدیریت سازمان های دولتی و مالی و اقتصادی، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی، مهندسی صنایع، مدیریت نظارت و بازرسی، مهندسی صنایع، ریاضی، ریاضی کاربردی، کارآفرینی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، مدیریت آموزشی، مدیریت دولتی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت دولتی، مدیریت سازمان های دولتی، مدیریت سیاستگذاری عمومی، مدیریت منابع انسانی و …

 

جهت آشنایی با مدرک تحصیلی و شرایط استخدام بانک ملی کلیک نمایید

رشته شغلی بانکدار امور حقوق رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی حقوق قضایی، کارشناسی حرفه ای حقوق، حقوق ، کارشناسی حرفه ای حقوق اداری، حقوق  ثبتی و …
کارشناسی ارشد حقوق اسناد و قراردادهای تجاری، حقوق تجارت الکترونیکی، حقوق اقتصادی، حقوق تجارت بین الملل، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق شرکت های تجاری، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق مالی، حقوق، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق دادرسی اداری و …

 

رشته شغلی بانکدار امور کامپیوتر و فناوری اطلاعات رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی علوم کامپیوتر، مهندسی تکنولوژی سیستم های سخت افزاری رایانه، مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مدیریت اجرایی، مهندسی نرم افزار، مهندسی مدیریت پروژه، مهندسی سیستم ها، مهندسی تکنولوژی، مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات و …
کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، علوم و فناوری شبکه، معماری سیستم های کامپیوتری، فناوری اطلاعات و مدیریت، معماری کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی امنیت فضای سایبری، مهندسی اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت، مهندسی کامپیوتر و …

برای مطالعه در مورد منابع آزمون استخدامی بانک ملت کلیک کنید

رشته شغلی بانکدار امور کشاورزی رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی کشاورزی(همه گرایش ها)، اقتصاد کشاورزی
کارشناسی ارشد مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی کشاورزی(همه گرایش ها)، اقتصاد کشاورزی

 

رشته شغلی بانکدار امور آمار رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی آمار و کاربردها، آمار، آمار و سنجش آموزشی
کارشناسی ارشد آمار اجتماعی و اقتصادی، آمار بیمه، آمار اقتصادی، آمار ریاضی

 

رشته شغلی بانکدار امور ساختمان رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی مهندسی ساختمان، مهندسی عمران، مهندسی نقشه برداری، مهندسی معماری و …
کارشناسی ارشد مهندسی عمران، مهندسی سازه، مهندسی عمران(سازه)، مهندسی معماری(همه گرایش ها)

اگر می خواهید دفترچه آزمون استخدامی بانک ملت را مطالعه کنید، کلیک نمایید

رشته شغلی بانکدار امور مکانیک رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی مهندسی مکانیک(همه گرایش ها)
کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک(همه گرایش ها)

 

رشته شغلی بانکدار امور برق رشته های استخدامی بانک ملی
کارشناسی مهندسی برق(همه گرایش ها)
کارشناسی ارشد مهندسی برق(همه گرایش ها)

لیست رشته های استخدامی شغل همیار حفاظت

رشته شغلی همیار حفاظت(نگهبان) رشته های استخدامی بانک ملی
کاردانی اطلاعات و امنیت عمومی، امور امداد، امداد سوانح، امور حفاظت اطلاعات، تربیت بدنی و علوم ورزشی، آتش نشانی و خدمات ایمنی، علوم انتظامی، علوم نظامی، علوم قضایی، کاربرد کامپیوتر، کاردانی حرفه ای امداد و نجات شهری، کاردانی حرفه ای اطفا حریق شهری، کاردانی حرفه ای امداد سوانح، کاردانی کامپیوتر و…

پس از انتشار دفترچه راهنمای آزمون استخدامی بانک ملی، اطلاعیه ای مبنی بر اصلاحات صورت گرفته در بندهای دفترچه منتشر شد. طبق این اطلاعیه اصلاحاتی در رشته های مورد نیاز بانک ملی صورت گرفته و موارد جدیدی به لیست رشته های استخدامی اضافه شده است. برای دریافت  فایل اصلاحیه دفترچه آزمون استخدامی بانک ملی کلیک کنید.

نکات مهم رشته های استخدامی بانک ملی 1403

 • داوطلبان شرکت در رشته های استخدامی بانک ملی 1403 در صورتی می توانند در آزمون شرکت کنند که رشته و گرایش و مقطع تحصیلی مندرج در گواهینامه تحصیلی آن ها با شرایط احراز شغل مدنظر که در دفترچه آزمون ذکر شده، یکسان باشد. اگر برای برخی از رشته های استخدامی بانک ملی در دفترچه راهنمای ثبت نام، گرایشی خاص مدنظر باشد، فقط متقاضیانی که از همان رشته و  گرایش فارغ التحصیل شده اند می توانند در آزمون شرکت کنند.

ولی اگر برای هر کدام از رشته های استخدامی عنوان تمامی گرایش ها و بدون گرایش ذکر شده باشد، کسانی که از تمام گرایش های آن رشته تحصیلی فارغ التحصیل شده اند، امکان شرکت در آزمون استخدامی را دارند. رشته استخدامی با ذکر «بدون گرایش» بیانگر آن است که فارغ التحصیلان آن رشته تحصیلی بدون گرایش حق ثبت نام دارند.

 • کسانی که مدرک تحصیلی آن ها پایین تر از مقطع تحصیلی رشته های مورد نیاز بانک ملی باشند و دارندگان مدرک معادل نمی توانند در آزمون شرکت نمایند.
 • داوطلبان دارای مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی رشته های مورد نیاز بانک ملی باید مقطع و رشته تحصیلی آن ها با آن چه در دفترچه راهنمای آزمون ذکر شده همخوانی داشته باشد.

نکات مهم رشته های استخدامی بانک ملی

مشاوره جهت قبولی در رشته های استخدامی بانک ملی 1403

آن دسته از کسانی که قصد دارند از طریق شرکت در آزمون به استخدام بانک ملی درآیند باید قبل از آن که ثبت نام خود را انجام دهند، دفترچه آزمون را به طور کامل مطالعه نمایند و در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم برای نام نویسی اقدام کنند.

با توجه به آن که داوطلبان از رشته های تحصیلی گوناگونی فارغ التحصیل شده اند، در اولین قدم برای آن که اطلاع یابند که بانک ملی چه رشته هایی را استخدام می کند، لازم است که لیست رشته های تحصیلی مورد نیاز این بانک را در دفترچه آزمون مورد بررسی قرار دهند. از این طریق می توان با رشته های مورد نیاز بانک ملی و مقطع تحصیلی برای هر رده شغلی آشنایی یافت.

نیروی انسانی مورد نیاز برای هر رشته شغلی براساس رشته و گرایش تحصیلی و مقطع خاصی تأمین می شود. همچنین متقاضیان پس از آن برای شرکت در آزمون ثبت نام کردند، می بایست براساس رشته شغلی که انتخاب کرده اند، منابع امتحانی را تهیه و مطالعه نمایند و خود را برای روز آزمون آماده کنند. منابع آزمون در حیطه عمومی، تخصصی و اختصاصی در دفترچه ذکر شده اند.

داوطلبان باید منابع حیطه های مختلف آزمون را دقیق مطالعه کنند تا بتوانند حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند و وارد مرحله مصاحبه شوند. در مرحله مصاحبه نیز افراد لازم است غیر از اطلاعات تخصصی، دانش عمومی و اجتماعی خود را افزایش دهند تا بتوانند پاسخگوی سؤالات باشند.

مشاوره جهت قبولی در رشته های استخدامی بانک ملی

خلاصه مقاله رشته های استخدامی بانک ملی

در این مقاله رشته های استخدامی بانک ملی را معرفی کردیم. بانک ملی از طریق برگزاری آزمون نیروهای متخصص مورد نیاز خود را استخدام می کند. کسانی که می خواهند به استخدام این بانک درآیند قبل از آن که برای شرکت در آزمون ثبت نام کنند می بایست از رشته های مورد نیاز بانک ملی اطلاع داشته باشند.

برای اطلاع از این که بانک ملی چه رشته هایی را استخدام می کند؟ باید به مطالعه دفترچه راهنمای هر دوره آزمون پرداخت. طبق دفترچه، بانک ملی برای رشته شغلی بانکدار در امور گوناگون از میان دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی مختلف نیرو استخدام می کند. همچنین برای ردیف شغلی همیار حفاظت از میان فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مدنظر که مدرک کاردانی دارند، نیرو جذب می کند.

بانک های دیگر نیز مثل بانک ملی از طریق برگزاری آزمون نیرو استخدام می کنند، اگر می خواهید از شرایط و رشته های استخدامی بانک های دیگر اطلاع یابید، با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک کنید

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

فارغ التحصیلان کدام رشته های تحصیلی می توانند در آزمون استخدامی بانک ملی شرکت کنند؟

استخدام بانک ملی از میان طیف گسترده ای از فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و مهندسی صورت می گیرد. در متن مقاله لیست رشته های تحصیلی مطابق با ردیف های شغلی ذکر شده است.

استخدام بانک ملی 1403 برای چه رشته های شغلی انجام می شود؟

استخدام بانک ملی برای دو ردیف شغلی بانکدار و همیار حفاظت(نگهبان) انجام می شود.

دارندگان کدام مدارک تحصیلی می توانند در آزمون استخدامی بانک ملی شرکت کنند؟

استخدام ردیف شغلی بانکدار از میان دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و استخدام همیار حفاظت از میان داوطلبان دارای مدرک کاردانی صورت می گیرد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور