تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته های دستیاری دندانپزشکی چیست؟

رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ | ایران تحصیل

رشته های دستیاری دندانپزشکی چیست؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته‌های دستیاری دندانپزشکی چیست؟  شرایط شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی چیست ؟ دستیار دندانپزشک همانند یک بازوی قوی می‌تواند به دندانپزشک عزیز جهت رسیدن به اهداف و همچنین کاربرد دقیق هر یک از موارد موجود ، به پزشک محترم کمک کند. وظایفی که بر عهده دستیار دندانپزشکی قرار دادید، متعدد می‌باشد. به همین دلیل یک دستیار می‌تواند در موراد مختلف به انجام خدمات لازم ببرازد.

در پاسخ به سؤال رشته‌ دستیاری دندانپزشکی چیست؟ باید بگوییم که افراد پذیرفته شده در این رشته ، می‌توانند در اتاق دندانپزشکان به انجام اموری همانند کمک به استریل کردن وسایل و تجهیزات دندانپزشکی و همچنین در امور دفتری مشغول به انجام کار می‌باشند. در واقع دوره‌هایی که برای تمامی پذیرفته شدگان در این رشته‌ها وجود دارد افرادی را که دارای مدرک دستیاری دندانپزشک هستند را آماده انجام کار می‌نمایند.

در ادامه در رابطه با رشته‌های دستیاری دندانپزشکی چیست؟ توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم نمود. اما کلیه متقاضیان عزیز می‌توانند با استفاده از متخصصین ایران تحصیل به راحتی تنها با استفاده از شماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع از رشته دستیاری دندانپزشکی مدرک دستیار دندانپزشک و ثبت نام دندانپزشکی بدون کنکور پردیس با سامانه ثبت نام ایران تحصیل از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کاربرد رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟

اگر بخواهیم پاسخ بسیار ساده‌ای در رابطه با سؤال رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ باید بگوییم اگر تابه‌حال گذر شما به دندانپزشک افتاده است، حتماً با این موضوع برخورد نموده ایدکه فردی قبل از اینکه معالجه شما شروع شود، وسایل دنداپزکشی را استریل می‌نماید و همچنین امور مختلف دیگر را بر عهده دارد. این فرد همان کسی است که دارای مدرک دستیار دندانپزشک است.

در واقع دستیار دندانپزشک فردی است که دارای مدرک دکتری دندانپزشکی می‌باشد و پس از شرکت در آزمون مربوط به دستیاری پزشکی ف می‌تواند در رشته موردنظر شروع له آموزش و کسب مهارت در رشته های (شامل آسیب شناسی دهان و فك و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، بیماریهای دهان و فك و صورت، پروتزهای دندانی، پریودانتیکس، جراحی دهان و فك و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی كودكان و رادیولوژی دهان و فك و صورت) نماید.

پس از کسب اطلاعات لازم ر رابطه با رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ می‌توانید مطابق با اطلاعیه مرکز آموزش و سنجش پزشکی نسبت به ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 98 اقدام نمایید. آن دسته از داوطلبانی که مدارک آنان جهت شرکت در این آزمون مورد تائید قرار نگیرید، امکان ثبت نام و شرکت در دو دوره بعدی را از دست خواهند داد.

 

 

اعتبار مدرک دستیار دندانپزشک چگونه است؟

 

مدرک دستیار دندانپزشک

مدرک دستیار دندانپزشک

 

ممکن است متقاضیان محترم با مطالعه محتوایی که در رابطه با پاسخ به سوال رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ ارائه نمودیم، این گونه تصور نمایند که کسب مدرک دستیار دنداپزشک بسیار راحت و ساده می باشد. در صورتی که به هیچ عنوان اینگونه نخواهد بود. این آزمون در هر سال تنها یکبار برگزار می گردد و هر یک از داوطلبان تنها یکیار امکان ثبت نام در رشته دستیاری دندنپزشکی را خواهند داشت.

منابعی که برای آزمون دستیاری دندانپزشکی مورد نیاز است را کلیه داوطلبان باید نسبت به کسب اطلاع و مطاله دقیق آن مبادرت نمایند. زیرا آزمون مورد نظر نمره منفی خواهد داشت. افرادی که مایل به کسب مدرک دستیار دندانپزشک می باشندف حتما لازم است در صورت پذیرفته شدنف دوره های مربوطه را پشت سر بکذرانند تا بتوانند به راحتی نسبت به اخذ مدرک مورد نیاز اقدام نمایند.

داوطلبانی خواهند توانست نسبت به اخذ مدرک دستیار دندانپزشک مبادرت نمایند که از شرایط جسمانی مورد نیاز برخوردار باشند. تائید صلاحیت در مرحله اولیه بر عهده شورای فرهنگی می باشد و پس از آن می توانند در صورت تائید دانشکده مورد نظر، می توانند نسبت به ادامه تحصیل در رشته مورد نظر اقدام نمایند.

 

سرفصل دروس رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟

 

سرفصل دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی

سرفصل دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی

 • کمک های اولیه
 • اقدامات مربوط به کاهش مخاطرات بهداشتی و ایمنی
 • آشنایی با اصول کنترل عفونت در محیط دندانپزشکی
 • وظایف دستیار دندانپزشک و آشنایی با محیط کلینیک و مطب
 • آماده سازی و نگهداری محیط، ابزار و تجهیزات برای انجام اقدامات بالینی دندانپزشکی ((استرليزاسيون))
 • ارائه اطلاعات و حمایت از افراد در حفاظت از بهداشت دهان و دندان
 • ارائه پشتیبانی chairside در طول ارزیابی سلامت دهان و دندان بیماران
 • رادیوگرافی دندان
 • ارائه پشتیبانی chairside در طول پیشگیری و کنترل بیماری های پریودنتال و پوسیدگی ها
 • ارائه پشتیبانی chairside در طول ترمیم حفرات (ترمیمی)
 • ارائه پشتیبانی chairside در طول جراحی
 • ارائه پشتیبانی chairside در طول ارائه پروتزهای ثابت و متحرک
 • پشتیبانی chairside در طول درمان ریشه غیر جراحی
 • حمایت و پشتیبانی chairside در طول کشیدن دندان ها و جراحی های جزئی دهان
 • ساختار و عملکرد پایه ی آناتومی دهان و دندان ودرک روش های مختلف ارزیابی بالینی دندانپزشک

 

مشاوره قبولی در رشته دستیاری دندانپزشکی

برای قبولی در رشته دستیاری دندانپزشکی ابتدا باید نسبت به کسب اطلاع دقیق از بهترین منابع آزمون دستیاری دندانپزشکی 98 شروع کنید ، همچنین با توجه به شرایط کاری ، داوطلبان لازم است نسبت به این رشته اطلاعات لازمی را به دست آورند. به همین دلیل ما این مقاله را به رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ اختصاصی دادیم تا بتوانیم اطلاعاتی در این زمینه به کلیه داوطلبان ارائه نماییم.

ما تلاش نمودیم اطلاعات جامعی را در رابطه با رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ ارائه دهیم. اما ممکن است داوطلبان عزیز سوالات مختلفی در رابطه با مدرک دستیار دندانپزشک چیست داشته باشند. به همین دلیل به دنبال پاسخ سوال خود در این رابطه باشند. کانال ارتباطی ما با شما ماره تماس های مندرج در جدول یر می باشد.

کلیه داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از برقراری تماس با شماره های جدول زیر نسبت به کسب اطلاعات در رابطه با رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ اقدام نمایند. کافی است با شماره های مندرج در جدول زیر تماس حاصل نمایند تا به پاسخ مناسبی برای کلیه اطلاعات خود دست سابید. متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

جهت اطلاع از رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟ و مدرک دستیار دندانپزشک ، استفاده از سامانه ثبت نام ایران تحصیل از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 و در صورت شلوغی 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کانال مشاوره و راهنمای پذیرش در رشته دستیاری دندانپزشکی

کانال مشاوره و راهنمای پذیرش در رشته دستیاری دندانپزشکی

 

بیشتر بدانید

موفقیت در کنکور

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی

رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟

مشاوره رایگان کنکور ریاضی 98

مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد

کاربرد رشته دستیاری دندانپزشکی

مشاوره رایگان کنکور تجربی 98

مشاوره تحصیلی حضوری تهران

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون دکتری 98

سامانه ثبت نام دکتری 98

دانشگاه های مختلف در سراسر کشور در رشته های متفاوت، داوطلبان را پذیرش می نمایند. از جمله این رشته ها می توان به رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 اشاره نمود. برای آشنایی متقاضیان ، این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 و شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز اختصاص داده ایم. همچنین در ادامه به موضوع پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی و چارت دندانپزشکی بدون کنکور شیراز و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شیراز مطالب مفیدی را ارائه خواهیم نمود.

 

شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز چیست؟

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شیراز شامل چه رشته هایی می باشد؟

میزان شهریه بدون کنکور دندانپزشکی برای واحدهای عملی و نظری به چه میزان است؟

چگونه می توان در رشته های بدون کنکور دانشگاه شیراز پذیرفته شد؟

رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟

 

جهت اطلاع دقیق از رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 و شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 – 99

 

هرساله بر تعداد رشته های بدون کنکور افزوده می شود. به همین دلیل برای پذیرش بدون کنکور در هر یک از دانشگاه ها ، شرایط خاصی وجود دارد که با توجه به آن می توان برای ثبت نام و همچنین انتخاب رشته اقدام نمود. شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر به وجود آمده است قابل دریافت خواهد بود.

اولین سوالی که داوطلبان به دنبال پاسخ در رابطه با آن می باشند، به این موضوع مربوط می شود که آیا رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز وجود دارد؟ زیرا پاسخ این سوال می تواند در پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلبان و همچنین آینده تحصیلی و شغلی آنان بسیار موثر باشد. به همین دلیل به دنبال پاسخ این سوال به سایت ما مراجعه نموده اند.

خوشبختانه ثبت نام رشته دندانپزشکی بدون کنکور 98 در دانشگاه های مختلف با استفاده از شرایط متفاوتی امکان پذیر خواهد بود. به همین دلیل برای ثبت نام لازم است به نسبت شرایط تعیین شده هر دانشگاه و همچنین با توجه به زمان ثبت نام برای آنان اقدام نمایید. در ادامه در رابطه با شرایط پذیرش بدون کنکور مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود تا بتوانید اطلاعات جامع و مناسبی را در این زمینه به دست آورید.

 

 

 

 

رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 با توجه به شرایط تعییین شده ثبت نام را تنها برای واجدین شرایط امکان پذیر نموده است.

 

 

 

 

 

 

شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز

شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز

 

شرایط پذیرش برای رشته های بدون کنکور در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است که به همین دلیل نمی توان در مورد شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز با قطعیت برای تمامی سال ها یک شرایط را ارئه نمود. به عنوان مثال برخی از دانشگاه ها شرایط معدلی برای داوطلبان متقاضی رشته های بدون کنکور را به میزان صفر درصد در نظر می گیرند. به همین دلیل شما تنها با انتخاب کد رشته مربوطه ، خواهید توانست در رشته مورد نظر خود پذیرفته شوید.

حقیقت این است که پزشکی بدون کنکور در ایران تنها محدود به چند دانشگاه می باشد. همچنین در برخی از سال ها نیز ما با محدودیت هایی مواجه می باشیم که این محدودیت ها موجب می شود هر فردی امکان شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز را نداشته باشد. همچنین هزینه بالای شهریه های این رشته ها نیز، از جمله عوامل دیگری است که موجب می شود داوطلبان از این دانشگاه ها صرف نظر نمایند.

توصیه ما به شما داوطلبان عزیزی که به دنبال ثبت نام و پذیرش در رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 می باشید این است که چنانچه امکان مالی و همچنین از مهارت زبان انگلیسی بالایی برخوردار می باشید، از ثبت نام پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های خارج از کشور استفاده نمایید. شرایط انتقالی که برای این دانشگاه ها وجود دارد، به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید تحصیلات خود را در کشور ایران به اتمام برسایند.

 

 

 

برای اطلاع از شهریه پزشکی بدون کنکور  98 کلیک کنید.

 

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شیراز

 

دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مختلفی دانشجویان را پذیرش می نماید. هر یک از گروه های آزمایشی مختلف با توجه به لیست موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند از لیست مورد نظر اطلاعات دقیقی کسب نمایند. در ادامه برای آشنایی داوطلبان و متقاضیان عزیز ، به برخی از رشته های دانشگاه شیراز اشاره خواهیم نمود.

زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبیات عربی

فقه و حقوق اسلامی

تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی

آموزش و پرورش ابتدایی

مدیریت بازرگانی

آموزش ریاضی

آمار

مهندسی تکنولوژی الکترونیک

مهندسی تکنولوژی برق – قدرت

مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو

مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید

علوم سیاسی

مدیریت بازرگانی

مدیریت بیمه

مدیریت صنعتی

حسابداری ، آب و هواشناسی

فیزیک

 

آن دسته از داوطلبانی که مایل و علاقه مند به ثبت نام در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند نیز ، می توانند در زمان مقرر ، نسبت به ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور اقدام نمایند. شهرهای دارای رشته پرستاری بدون کنکور محدود بوده و همچنین دانشگاه های مربوطه با تعداد ظرفیت اندک داوطلبان و متقاضیان واجد شرایط را پذیرش خواهند نمود.

 

 

شهریه رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98

 

شهریه رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98

شهریه رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98

 

شهریه رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز در هر یک از دانشگاه ها متفاوت می باشد. با توجه به اینکه هر دانشگاهی برای ثبت نام داوطلبان و همچنین متقاضیان خود، شرایط متفاوتی را در نظر می گیرند همچنین امکانات رفاهی برای هر یک از دانشگاه ها متفاوت می باشد. بنابراین بسته به امکاناتی که به دانشجویان خود ارائه می نمایند، این شهریه ها متفاوت خواهد بود.

پذیرش در دانشگاه های آزاد با کنکور و بدون کنکور متفاوت خواهد بود. به همین دلیل قبولی در این دانشگاه ها با توجه به شهریه های در نظر گرفته شده صورت خواهد پذیرفت. به عنوان مثال دانشگاه های پردیس به دلیل سطح بسیار بالایی که دارند ، ر رشته های با آزمون داوطلبان را با رتبه های پایین و همچنین با میزان اخذ شهریه بالا پذیرش خواهد نمود به همین دلیل میزان شهریه بسیار بالاتر از سایر دانشگاه ها خواهد بود.

هر گونه سوال در رابطه با رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز 98 و همچنین شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون کنکو پردیس را می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در میان بگذارید. متخصصین ما  همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می اشند. کلفی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به اطلاعت کامل و جامعی دست یابید.

 

 

برای اطلاع از رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

آیا چارت درسی رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز با سایر دانشگاه ها متفاوت می باشد؟

چارت هر رشته توسط وزارت علوم و یا وزرات بهداشت برای رشته های مختلف تعیین می گردد. اما بعضا برخی از دانشگاه ها با توجه به سیاست های برنامه ای خود، ممکن است به تغییر این چارت درسی اقدام نمایند. این تغییر ممکن است محدود به چند درس در این رشته و یا سایر رشته های دیگر شود ولی در بسیاری از دروس و اصول کلی این رشته ها با یکدیگر، هیچ گونه تفاوتی قابل مشاهده نخواهد بود.

 

آیا مدرک رشته دندانپزشکی بدون کنکور معتبر است؟

دانشگاه هایی که در رشته های بدون آزمون یا همان بدون کنکور داوطلبان را پذیرش می نمایند، چنانچه تحت نظارت وزرات علوم و تحقیقات باشند و این دانشگاه ها به ثبت رسمی رسیده باشند، قطعا قابل استناد بوده و همچنین مدرک آن ها کاملا معتبر می باشد و به همین دلیل هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. در این زمینه هیچ گونه تفاوتی برای رشته های با آزمون و بدون آزمون وجود نخواهد داشت. بنابراین ، ملاک مورد نظر، تائید و یا عدم تائید دانشگاه ها می باشد.

 

آیا داوطلبان بومی رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز در اولویت پذیرش خواهند بود؟

ظرفیت پذیرش در سال 98 برای این رشته چگونه است؟

آیا می توان در صورت پذیرش در رشته بدون کنکور دندانپزشکی ، نسبت به انتقالی اقدام نمود؟

آیا امکان افزایش رشته های بدون کنکور دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد شیراز وجود خواهد داشت؟

تعداد ظرفیت قبولی در هر رشته بدون کنکور چند نفر می باشد؟

شرایط شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی 98چیست ؟

 

جهت دریافت پاسخ سوالات مطرح شده و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط :

ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 98

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

رشته دندانپزشکی بدون کنکور شیراز

شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون آزمون شیراز

رشته دستیاری دندانپزشکی چیست؟

پذیرش رشته دستیاری دندانپزشکی

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور