ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته خلبانی بدون کنکور 1401

رشته خلبانی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته خلبانی بدون کنکور، یکی از رشته‌ های پرطرفداری در دانشگاه ها است که به دلیل جذابیت‌ های آن افراد زیادی را شیفته‌ی خود کرده است. خلبانی، یکی از گرایش‌ های مهم رشته‌ی هوانوردی است که آن را به نام های دیگری از جمله آویاتور، پیلوت یا سکان‌دار نیز  می شناسند. خلبان در واقع به شخصی گفته می‌شود که هدایت یک وسیله‌ی هوایی نظیر هلیکوپتر، هواپیمای مسافربری، هواپیمای جنگنده یا نظامی یا پاراگلایدر را بر عهده دارد.
امروزه راه های مختلفی برای رسیدن به این شغل وجود دارند که علاوه بر تحصیل در این رشته، آموزشگاه های آزادی هم وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. بنابراین شما بعد از گذراندن دوره های خاصی می توانید گواهینامه آن را دریافت نمایید.

اما شما برای نشستن در پشت فرمان هواپیما و پرواز در آسمان می بایست از ویژگی های فیزیکی خاصی برخوردار باشید. داشتن سلامت جسمی و روانی از جمله این ویژگی ها به شمار می روند. بنابراین لازم است شما در این خصوص اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورت لزوم برای ثبت نام در رشته خلبانی بدون کنکور اقدام کنید. در این مقاله به صورت جامع در مورد شرایط جسمی و روحی لازم برای ثبت نام در این رشته پرطرفدار می پردازیم.

 

قبولی تضمینی خلبانی بدون کنکور

 

شرایط جسمانی لازم برای خلبانی

اگر چه همیشه شایعات زیادی درباره شرایط جسمانی و شرایط خلبان شدن وجود داشته است؛ اما شکی نیست که یک خلبان باید شرایط جسمانی و روحی سالمی داشته باشد. زیرا باید در شرایط استرس زا هواپیما را به خوبی کنترل نماید و بتواند پرواز را هدایت کند. بنابراین اقادی که قصد دارند خلبان شوند باید آزمایش های زیر را انجام دهند:

 • عکس و نوار ریه: برای بررسی سلامت سینوس و ریه ها
 • آزمایشات کامل ادرار و خون (حتی HIV)
 • تست بینایی سنجی: برای معاینه کردن میزان دید فرد از نظر دوربینی و نزدیک بینی
 • تست رنگ: برای تشخیص عدم کور رنگی و موارد دیگر از این قبیل
 • بررسی مشکلات دهان و دندان های فرد
 • آدیومتری (برای سنجش شنوایی): بررسی کردن میزان فرکانس ۱۲۵ _ ۲۵۰ _ ۵۰۰ _ ۱۰۰۰ _ ۲۰۰۰ _ ۳۰۰۰  _ ۴۰۰۰ _ ۸۰۰۰ هرتز (این سنجش برای هر دو گوش فرد است).
 • معاینه شرایط جسمانی برای احراز سلامت جسمانی (حداقل قد 165 سانتی متر)
 • اکو قلب و نوارقلبی و مغزی: در صورتی که فرد لازم به معاینات بیشتر در این زمینه باشد آزمایش هولتر مانیتورینگ گرفته می شود.
 • سنجش میزان فشار خون فرد
 • یک سری معاینات فیزیکی دیگر

 

 شرایط جسمانی لازم برای خلبانی

 

برای مشاهده رشته مهمانداری بدون کنکور کلیک نمایید.

 

داوطلبانی که آزمایشات بالا را انجام دادند و سلامت جسمانی کامل آن ها احراز شد، می توانند کارت AMC را دریافت نمایند. در حقیقت این کارت نشان دهنده سلامت کامل فردی است که علاقه مند به خلبان شدن در آینده است و می توانند به دنبال شرایط لازم برای خلبانی باشند. از خلبانان تا سن 40 سالگی، سالانه یکبار این آزمایشات به عمل می آید. از سن 40 تا 60 از خلبانان هر 6 ماه این آزمایشات گرفته می شود تا شرایط سلامتی آن ها بررسی شود.
از جمله شایعاتی که در بین افراد پیرامون شرایط خلبان شدن رواج پیدا کرده است، می توان به این موارد اشاره کرد که اگر عینکی هستید یا دندان پر شده دارید، نمی توانید خلبان شوید. اما در حالی که این شایعات نادرست هستند.

 

خلبانی تضمینی بدون کنکور

 

برای خلبان شدن چه رشته ای باید خواند؟

دانش آموزان محصل در مقطع دبیرستان می توانند دیپلم خود را در یکی از رشته های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک کسب نمایند. آن ها برای ورود به دانشکده پرواز شرکت هواپیمایی کشور می بایست مدرک دیپلم متوسطه و مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی و فیزیک خود را ارائه دهند. فرد متقاضی تحصیل در دانشکده پرواز باید در کنکور شرکت نماید و حداکثر سن او 22 سال باشد. متقاضی تحصیل در رشته خلبانی پس از کسب نمره لازم قبولی خلبانی و انتخاب رشته خلبانی در انتخاب رشته خود باید مراحل آزمایشات و معاینات پزشکی را بگذراند. داوطلبان تحصیل در رشته خلبانی می توانند در رشته خلبانی مدارس ثبت نام کنند که هزینه آن متغییر است. کارشناسان سامانه ایران تحصیل می توانند در مورد جدیدترین هزینه ثبت نام کلاس خلبانی به شما کمک کنند.

شاخه خلبان نظامی، تنها شاخه از رشته خلبانی و هوانوردی است که در دانشگاه های سراسری وجود دارد؛ به عنوان مثال شما می توانید دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در رشته خلبانی تحصیل کنید.این دانشگاه دانشجویان خود را از متقاضیان گروه های آزمایشی علوم تجربی و ریاضی و فیزیک بر می گزیند. در نتیجه در پاسخ به سوال همیشگی و پرتکرار این دسته از دانش آموزان که برای خلبانی می بایست در چه رشته ای در دبیرستان تحصیل نماییم تا به هدف خود برسیم، باید گفت داشتن مدرک دیپلم در گروه های ریاضی و تجربی برای ادامه این رشته در شاخه مذکور در دانشگاه سراسری، الزامی می باشد.
تست ها و آزمون هایی از متقاضیان رشته خلبانی در دانشگاه شهید ستاری دریافت می شود. نتیجه این تست ها نشان می دهد که داوطلب می تواند در کدام زمینه تخصصی (اعم از: خلبان‌ جنگی‌، آموزشی‌ و یا خلبان مسافربری‌) آموزش ببیند. دانشجویان پذیرفته شده در رشته خلبانی دانشگاه ستاری زیر مجموعه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی خواهند بود. در واقع آن ها از بدو ورود به این دانشگاه یک فرد نظامی شناخته می شوند. در نهایت نیز تحت عنوان افسر مهندس هوایی یا کارشناس هوایی فارغ التحصیل می شوند. در این دانشگاه متقاضیان خانم نمی توانند پذیرش شوند و برای آن ها روش های دیگری وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

شرایط دندان خلبان ها

 

جهت مشاهده رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه سراسری کلیک نمایید.

 

شرایط دندان خلبان ها

درباره شرایط دندان برای خلبانی شایعات بسیاری در بین افراد وجود دارد آن ها می گویند افرادی که یک دندان پر کرده دارند نمی توانند خلبان شوند یا فردی که از عینک استفاده می کند شرایط خلبان شدن را ندارد. در حالی که تمامی این شایعات نادرست است. بنابراین بسیاری از افرادی که عینکی هستند می توانند با انجام عمل دیگ، از عینک استفاده نکنند و در سری آزمایشات مربوط به بررسی سلامت کامل خلبانان شرکت نمایند.
از جمله آزمایشاتی که جزو شرایط خلبان شدن است، آزمایشات مربوط به تست سلامت دهان و دندان می باشد. از دندان و فک متقاضیان عکس برداری می شود تا سلامت آن ها بررسی شود. در صورتی که متقاضی سلامت کاملی داشته باشد می تواند کارت AMC دریافت کند.

 

تحصیل خلبانی در اروپا

 

مسئولیت های خلبان

■ مسئول جان مسافران در هواپیماهای مسافربری
■ سالم به مقصد رساندن مسافران و بارها
■ حضور یک تا دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه
■ دریافت نقشه مسیر پرواز
■ مشخص کردن میزان سوختی که مورد نیاز است و تامین آن برای پرواز
■ دریافت آمار تعداد مسافران و بارهای هواپیما

با توجه به مسئولیت های خلبان می توانید متوجه شوید که این شغل جزو دسته مشاغل سخت محسوب می شود. بنابراین تعداد زیادی از داوطلبان به خاطر سختی این شغل از علاقه خود دست می کشند.

 

مهارت های مورد نیاز برای خلبانی

● توانایی حفظ خونسردی در موقعیت های حساسی که برای فرد پیش می آید.
● مدیریت بحران ها در موقعیت های مختلف و شجاع و نترس بودن
● داشتن آرامش از نظر فکر و اعصاب در زمان پرواز هواپیما
● قدرت تصمیم گیری و تفکر به موقع و آنی
● منظم و دقیق بودن و دارا بودن برنامه در زندگی خود
● دارا بودن ضریب هوشی بالا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برای خلبان شدن چه رشته ای بخوانیم؟ کلیک کنید.

 

راه های پذیرش در رشته خلبانی

برای ورود به رشته خلبانی شما می توانید از طریق موسسات یا کنکور سراسری اقدام کنید. هر کدام از این روش ها برای خود شرایط خاصی دارند که به عنوان مثال شما برای ورود به دانشکده پرواز باید شرایط زیر را داشته باشید:

▪︎کسب نمره و رتبه مورد نظر این دانشکده
▪︎بعد از کسب حد نصاب فرد باید در مصاحبه و گزینش شرکت کند.
▪︎ داشتن مدرک دیپلم و دوازدهم از رشته علوم تجربی یا رشته ریاضی فیزیک
▪︎ حداکثر سن ۲۲ سال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ورود به رشته خلبانی  موسسات آموزشی عالی می توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید. زیرا هر کدام از آن ها با توجه به موقعیت خود شرایط جدیدی را ارائه می دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط قبولی در رشته خلبانی کلیک کنید.

 

دریافت گواهینامه رشته خلبانی

با ورود به رشته خلبانی می توانید مدارک مختلفی را دریافت کنید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

◇ گواهینامه رشته خلبانی (پی پی ال)
◇ گواهینامه خلبانی و (ای آر)
◇ گواهینامه آلات پروازی یا گواهینامه کورو
◇ گواهینامه خلبانی مسافربری یا (پی ال ای)

این گواهینامه ها از طریق تحصیل در مدارس خصوصی خلبانی دریافت می شود که هزینه آن آزاد است. اگر تمایل به کار در هواپیمای نظامی را دارید باید از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شهید ستاری ارتش جمهوری اسلامی شوید.

 

دریافت گواهینامه رشته خلبانی

شرایط عمومی رشته خلبانی

● داشتن مدرک دیپلم الزامی است.
● حداقل ١٨ سال سن برای متقاضیان خلبانی لازم است.
● حداقل قد ١۶۵ سانتی‌متر از جمله موارد شرایط عمومی خلبان شدن است.
● قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی ( این آزمون شامل زبان انگلیسی، هوش و اطلاعات عمومی درخصوص هوافضا)
● احراز صلاحیت پزشکی طبق استاندارد سازمان هواپیمایی و طی کردن آزمایشاتی که اشاره شد.
● تدین به یکی از ادیانی که در کشور به رسمیت شناخته شده است.
● عدم اعتیاد
● عدم سو پیشینه
● داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیرپزشکی یا معافیت تحصیلی برای آقایان الزامی است.

سن لازم برای خلبانی

از دیگر سوالات پرتکرار در بین متقاضیان خلبانی شرایط سنی و شرایط خلبان شدن است. به طور معمول سن استخدام در شرکت های هواپیمایی تا سن 26 سال می باشد که برای آقایان به دلیل موضوع سربازی و سایر موارد متغیر است. شرکت هواپیمایی هما در سال 96 اقدام به استخدام کمک خلبان تا سن 30 سالگی نموده است که این موضوع می تواند خبر خوبی برای متقاضیان خلبانی و استخدام در سازمان هوانوردی کشور باشد.

 

برای اطلاع از شرایط پذیرش در رشته مهمانداری هواپیما کلیک نمایید.

 

شرایط ورود به رشته خلبانی

▪︎حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر باشد.
▪︎حداقل سن مجاز ۱۸ سال است.
▪︎تدین به یکی از ادیان های رسمی که در کشور وجود دارد.
▪︎عدم سوء پیشینه یا هرگونه اعتیاد به مواد مخدر
▪︎داشتن صلاحیت اخلاقی که توسط اداره کل حراست سازمان هواپیمایی کشور ارائه می شود.
▪︎دارا بودن پایان نامه دیپلم (این مورد جزو شرایط عمومی محسوب نمی شود، اما از شخص آزمون سنجش هوش گرفته می شود و باید فرد نمره مورد نیاز را در این آزمون کسب کند).
▪︎کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی(غیر از معافیت پزشکی یا تحصیلی) داشته باشد.
▪︎میانگین نمره دیپلم بالای ۱۴ (جزو شرایط عمومی نیست به مورد ۶ در مورد آزمون هوش مراجعه کنید).
▪︎دارا بودن سلامت فیزیکی و روحی
▪︎از نظر سلامتی فرد باید کارت AMC دریافت کند. زیرا این کارت نشان می دهد فرد از نظر روحی و  جسمی در سلامت کامل قرار دارد.

رشته خلبانی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته اقدام به اخذ دانشجوی رشته خلبانی بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می کند. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط ذیل برای این موضوع اقدام نمایند:

● داشتن شرایط عمومی دانشگاه های علمی کاربردی
● داشتن مدرک فراغت از تحصیل و مدرک دیپلم در رشته های نظری
● شرط معدلی برای این رشته در نظر نگرفته شده است و متقاضیان در رقابت با دیگر ثبت نام کنندگان رتبه بندی و انتخاب خواهند شد.

در نظر داشته باشید که قبولی نهایی در رشته خلبانی بدون کنکور بسته به اخذ امتیازات لازم در تست های پزشکی دارد که این تست ها به شکل زیر هستند:

رشته خلبانی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

◇ سلامت کامل بینایی، سلامت دندان ها و فک ها، قلب، گوش و مغز از بخش های مهم این تست ها هستند.
◇ حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر از جمله شرایط فیزیکی ثبت نام در رشته خلبانی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی است.
◇ میزان تسلط بر زبان انگلیسی نیز از پارامترهای مهمی است که در مصاحبه های پذیرش بررسی می شود.
◇ ارائه آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل الزامی است.

شرایط پذیرش در خلبانی از رشته ریاضی و خلبانی از رشته تجربی مشابه می باشد، اما در برخی واحد های ارائه شده برای دیگر رشته ها تفاوت هایی قائل شده است. به طور مثال ممکن است برخی از دروس پیش نیاز برای این دسته از داوطلبان لحاظ گردد.

 

برای اطلاع از رشته خلبانی چند سال طول میکشد؟کلیک کنید.

 

نحوه و زمان ثبت نام رشته خلبانی دانشگاه علمی کابردی

متقاضیان به منظور نام نویسی در رشته خلبانی بدون کنکور می توانند هر ساله در آستانه شروع نیم سال های تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه، با مراجعه به سامانه دانشگاه علمی کاربردی از واحد های ارائه کننده این رشته اطلاعاتی را کسب نمایند. سپس با خرید کارت ثبت نام مربوط به این رشته، ثبت نام بدون کنکور خود را انجام دهند و تا اعلام نتایج آن صبر کنند. نتایج نهایی از طریق سایت سازمان سنجش به اطلاع متقاضیان رسانیده می شود تا برای شرکت در تست های پزشکی مراجعه نمایند. هزینه ثبت نام نیز هر ساله متغییر است. بنابراین شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تحصیل رشته خلبانی بدون کنکور در آموزشگاه های آزاد

ثبت نام در آموزشگاه های آزاد و مجوز دار، از دیگر روش های تحصیل در رشته خلبانی بدون کنکور است که در سال های اخیر نیز افزایش چشمگیری داشته است.بنابراین علاقه مندان به این رشته با شرکت در این دوره ها می توانند مدرک خلبانی خود را اخذ نمایند.

شرایط ثبت نام در آموزشگاه های آزاد نیز به قرار زیر تعیین گردیده است:

▪︎داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام
▪︎داشتن مدرک دیپلم در هر یک از رشته های نظری (لذا این آموزشگاه های می توانند بهترین گزینه برای تحصیل خلبانی از رشته انسانی باشند که بدون هیچ محدودیتی نام نویسی نمایند.)
▪︎حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر برای آقایان و ۱۶۰ سانتی متر برای خانم ها
▪︎قبولی در آزمون هوش و استعداد، زبان انگلیسی و اطلاعات پایه در زمینه های هوافضا
▪︎تایید صلاحیت پزشکی به منظور امکان داشتن پرواز
▪︎عدم اعتیاد به انواع مواد مخدر
▪︎داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا معافیت دائم پزشکی
▪︎ایمان به دین اسلام و یا دیگر ادیان الهی رسمی
▪︎عدم کیفر خواست و یا هرگونه سو پیشینه

کلیه متقاضیان به منظور اخذ پذیرش در رشته خلبانی بدون کنکور و افزایش شانس خود می توانند با بررسی شرایط مذکور در فوق و ارتقای موارد اشاره شده خود را آماده نمایند.

تحصیل رشته خلبانی بدون کنکور در آموزشگاه های آزاد

 

برای دریافت لیست دانشگاه های هوانوردی تهران و ایران کلیک کنید.

مدارک لازم برای خلبانی

● مدرک PPL (Private Pilot License) یا گواهینامه شخصی
این مدرک همان گونه که از نام آن پیداست یک گواهینامه شخصی است که با گذراندن 150 ساعت کلاس تئوری و 40 ساعت پرواز به دست می آید. پس از موفقیت در آزمون های این دوره، در آزمون سازمان هواپیمایی کشوری شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک پی پی ال را دریافت می کنید. این را هم باید بدانید که با اخذ این گواهینامه تنها مجاز به پرواز با هواپیمای شخصی در شرایط پرواز با دید VFR بوده و استفاده تجاری و حمل مسافر برای کسب درآمد تخلف به حساب می آید.
● مدرک CPL (Commercial Pilot License) یا گواهینامه تجاری
این مدرک مجوز نشستن پشت پروازهای مسافری و هواپیماهایی چون بوئینگ، ایرباس، فوکر و … را به شما می دهد. برای دریافت آن هم باید پس از گذراندن کلاس های تئوری و 110 ساعت پرواز، در آزمون سازمان هواپیمایی کشوری شرکت کنید.
● مدرک IR (Instrument Rating) یا گواهینامه اجازه پرواز کور
این دوره پس از اخذ مدرک سی پی ال و به منظور وارد شدن به یک ایرلاین گذرانده می شود که شامل 250 ساعت کلاس تئوری و 40 ساعت عملی است. پس از دریافت این گواهینامه شما می توانید شب ها و در هوای ابری هم پرواز کنید.
● مدرک آموزش خلبانی (Certified Flight Instructor Certificate)
برای اخذ مدرک فوق علاوه بر داشتن 18 سال تمام شما باید مدرک سی پی ال یا گواهینامه حمل و نقل شرکت های هوایی یعنی ATPL را داشته باشید.

 

جهت مشاهده شرایط ثبت نام استخدام ارتش کلیک نمایید.

 

اصطلاحات رایج خلبانی

افرادی که به خلبانی علاقه دارند، دوست دارند که اطلاعاتی فراتر از بقیه‌ی افراد در این خصوص داشته باشند. آشنایی با اصطلاحات رایج خلبانی یکی از این علایق است. در ادامه بخشی از این اصطلاحات به همراه معانی آن‌ها آورده شده است.

■ زمان efc: این اصطلاح رایج در هنگامی به کار برده می‌شود که هواپیما قصد بلند شدن دارد و خدمه‌ی پرواز را به آمادگی دعوت می‌کند.

■ پیش‌مرگ پرواز یا deadhead: این اصطلاح به کسانی اطلاق می‌شود که در هواپیما حضور دارند و در زمان‌های اضطراری بدون وقفه از هواپیما پایین می‌پرند (با چتر)؛ به این‌گونه افراد پیش‌مرگ گفته می‌شود و دستمزد بالایی به این‌گونه افراد تعلق می‌گیرد.

■ فرود نهایی: به زمانی گفته می‌شود که هواپیما به فرودگاه مقصد رسیده و کمترین فاصله را با زمین داشته و به برج مراقبت، فرود را اعلام می‌کند تا برای نشستن به زمین آماده شود.

■ کلمه ATC: به معنی کنترل ترافیک هوایی است. در واقع ناوبر هوایی سعی می‌کند تا مسیری را انتخاب کند که کمترین مانع را در طی مسیر پروازی هواپیما داشته باشد.

■ زولو: زمان هماهنگی بین خلبانان یک پرواز، فرودگاه مبدا و مقصد، برج مراقبت و غیره است. این زمان‌ بر اساس ساعت جهانی تنظیم می‌شود.

■ تاچ داون: به معنای فرود است.

■ روجر: علامتی است که نشان دهنده‌ این است که پیام دریافت و درک شده است.

■ کلمه ARRIVAL: ورود هواپیما به فرودگاه

■ اسکرامبل: حالت آماده‌باش کامل و وضعیت قرمز (در خصوص خلبانی هواپیماهای جنگنده بیشتر به کار می‌رود.)

■ پاکت هوا: برای پیشگیری از مشکلات سوء مزاج مسافران طراحی شده است.

■ عرشه پرواز: کابین خلبان

ثبت نام در رشته خلبانی بدون کنکور

درجات خلبانی

درجات خلبانی با توجه به اینکه شما خلبان نظامی محسوب می‌شوید یا خلبان غیرنظامی می‌تواند متفاوت باشد. افرادی که دوره‌ی خلبانی را در سازمان هواپیمایی کشور یا در شرکت‌های خصوصی سپری کردند با توجه به سابقه پرواز آن‌ها و تعداد ساعات پرواز، درجه اعطا می‌شود. اما به‌طور کلی کسانی که دوره PPL  را گذرانده‌اند سردوشی ۱ریت، کسانی که دوره‌ی CPL را گذرانده‌اند سردوشی ۲ریت، کسانی که دوره‌ی IR را گذرانده‌اند سردوشی ۳ خط و به خلبانان کامل که دوره‌ی ATP را نیز گذرانده‌اند سردوشی ۴ خط اعطا می‌شود. هرچقدر تجربه خلبان بیشتر شود ارتقای بیشتری نیز پیدا می‌کند.

 

برای اطلاع از دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری کلیک کنید.

 

اخبار مربوط به رشته خلبانی

آیین نخستین پرواز مستقل دانشجویان شهید ستاری برگزار شد.

در خبرگزاری های جدید، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی در آیین اولین پرواز مستقل دانشجویان رشته خلبانی دانشگاه هوایی شهید ستاری از فارغ التحصیلان این رشته تقدیر و تشکر کرد. او در پایان مراسم به فارغ التحصیلان این رشته و خانواده شهید ستاری لوح تندیس تشکر اهدا کرد. 

 

ورود تضمینی خلبانی بدون کنکور

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا در مورد رشته خلبانی بدون کنکور، شرایط، مراحل و هزینه آن برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. به طوری که پس از خواندن آن از کلیه شرایط و ضوابط لازم برای ثبت نام در این رشته را فهمیده باشید. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص رشته خلبانی بدون کنکور پیش آمده باشد می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا تنها داوطلبان رشته های ریاضی فیزیک و تجربی می توانند در رشته خلبانی ثبت نام کنند؟

خیر، در حال حاضر تمام دارندگان دیپلم نظری می توانند در رشته خلبانی بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

آیا تنها داوطلبان مرد می توانند در رشته خلبانی تحصیل کنند؟

خیر، علاوه بر داوطلبان مرد داوطلبان زن نیز می توانند در رشته خلبانی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند و درجات خلبانی را دریافت کنند.

هزینه ثبت نام در رشته خلبانی چقدر است؟

این هزینه می تواند برای بخش های مختلف رشته خلبانی متفاوت باشد. بنابراین بهتر است شما قبل از انتخاب مسیر خود با یک مشاور خوب صحبت کنید.

نظرات

 1. محمد
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام
  ۱۶ سالمه علاوه بر علاقه شدید به خلبانی ،اطلاعات نسبتا خوبی درمورد پرواز و مشخصات فنی هواپیماها دارم ،راهی هست زمان و از دست ندم و با این سن بابت آموزش خلبانی پذیرش بشم. سپاسگزارم

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت بررسی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. حسین
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام،۳۷سالمه و در سال ۸۶ بعلت تصادف و شکستگی جمجمه عمل انجام دادم،ولی هیچگونه عوارضی از عمل بجا نمونده،ایا شانس قبولی در معاینات پزشکی را دارم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام وقت بخیر برای رشته خلبانی نداشتن هیچگونه مشکل جسمی و روحی از الزامات پذیرش میباشد

 3. کرمی
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  باسلام ببخشید اگر بخوایم از طریق کنکور تجربی خلبانی بخونیم ، تقریبا رتبه کنکورمون چند باید باشه ؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام وقت بخیر
   برای ورود به دانشگاه ستاری رشته ی هوانوردی کارنامه های قبولی منتشر نمی شود اما طبق تجربه رتبه های زیر 1000 در اولویت جذب قرار دارند.

 4. محمد
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر باشه
  من قبلا دچار نرمی دریچه قلب بودم و کارت معافیت پزشکی برای سربازی دارم
  این بیماری من با زیر نظر دکتر بودن و یکسری از راهکارهایی که بهم گفته شد برطرف شد و تست دادم مشکلی نداشتم و کامل حل شد
  میخواستم بپرسم آیا این معافیتی که داخل کارت پایان خدمتم برای دوره های خلبانی و فعالیت داخل این رشته مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟؟
  ممنونم از راهنمایی هاتون

  • tahmasebi
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام دوست عزیز، شما برای ورود به این رشته باید کارت پایان خدمت و یا معافیت غیرپزشکی داشته باشید،متاسفانه با کارت معافیت پزشکی شانسی برای پذیرفته شدن ندارید.

 5. Masoum
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام وقتتون بخیر من همه شرایط و دارم ولی قدم ۱۵۵هستش اصلا امکان اینکه قبولم کنن نیست؟؟

  • مشاور ملکی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای پذیرش رشته خلبانی قد شما حداکثر باید 170به بالا باشد.

  • Amir
   ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

   سلام وقتتون بخیر هزینه اش چقدره حدودا

   • مشاور عیسائی
    ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

    سلام وقت بخیر جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. امیر
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام وقت بخیر.راستش من ۱۵ سالمه و میخوام ۳ سال دیگه یا هرموقع ک امکانش بود برم برای ثبت نام خلبانی. و خیلی دوست دارم استخدام بشم مثلا در یکی از ایرلاین ها یا یه شرکت در خصوص هواپیما و هلیکوپتر. من احتمالا رشته کامپیوتر فنی برم و سوالم اینه ک به جز روش آزاد طور دیگه ای نمیشه برای گواهینامه اقدام کرد؟ راستش هزینش بالاست به صورت آزاد ولی علاقه ای ک به خلبانی دارم باعث میشه ک ازش دست نکشم . ممنون میشم تمام راه ها برای رسیدن به خلبانی و مدرکش رو بگید با توجه به انتخاب رشته و شرایط من 😅
  جدا از سوالی که پرسیدم اگه روزی برسم بهش واقعا سعی میکنم برای خودم و افرادی مانند همکاران و مسافران بهترین خودم باشم.
  خداقوت خسته نباشید.

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 7. فاطیما
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام، من دخترم و ۱۸سلمه و دانشگاه دولتی درس میخونم،اگه
  برای خلبانی ثبت نام بشم باید از دانشگاه انصراف بدم؟ شرایط ثبت نام چه جوریه؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر
   بله باید از دانشگاه دولتی انصراف دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام فرمایید.

 8. محمد
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

  سلام برای مهاجرین چجوریع بدون کنکور میشه آزاد وارد رشته خلبانی شد

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

   سلام شرایط پذیرش رشته خلبانی بدون کنکور از دفترچه راهنما اعلام میشود

 9. میلاد
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  با سلام
  جثارتا با ۳۰ سال سن شانسی وجود داره بعد از آموزش ها و دوره های خلبانی استخدام سازمان هواپیمایی بشیم یا خیر؟
  ممنونم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 10. علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام وقت بخیر . من مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا دارم. برای ورود به خلبانی ارتش چ چیزهایی مورد نیاز هست؟ چون تموم اطلاعات راجع به دیپلم و نحوه ی ورود از طریق کنکور بود

  • maleki
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر
   وضعیت شما به صورت دقیق بررسی شود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. yas
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام خداقوت…
  من با دیپلم کارو دانش میتونم رشته خلبانی بدون کنکور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از رشته های خلبانی بدون کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 12. moh.nasimhaidari@gmail.com
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  سلام من با فارغ صنف ۱۲ از افغانستان میتونم در رشته خلبانی شر کت کنم امکانش هست یا خیر اگر میشود لطفا با ما پاسخ دهید

  • obeidavi obeidavi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرکت در رشته خلبانی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. moh.nasimhaidari@gmail.com
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام من با فارغ صنف ۱۲ از افغانستان میتونم در رشته خلبانی شر کت کنم امکانش هست یا خیر

  • abbasi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر برای بررسی شرایط ورود به رشته خلبانی مقاله های داخل سایت را مطالعه بفرمایید .

 14. moh.nasimhaidari@gmail.com
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام من با فارغ صنف ۱۲ از افغانستان میتونم در رشته خلبانی شر کت کنم

  • behrouzi
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام شما شرایط لازم برای رشته خابانی را دارا نیستید

 15. حسین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۳

  سلام استاد من رشته تحصیلیم برق قدرت فنی و حرفه ای هستش و میخام بدونم برای خلبانی میتونم استخدام بشم اگه میشه لطف کنید شرایطش رو بگید که اگه بشه آزاد جذب بشم برای این کار..با تشکر🌹

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیقی تر بررسی شود لطفا تماس بگیر.

 16. Taha
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۱

  درود
  پس از گذراندن دوره های خلبانی و دریافت گواهینامه ها شانسی برای استخدام در ایرلاین های امریکایی داریم ؟

  • alizadeh
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر نه متاسفانه شانسی وجود ندارد

 17. محمدامین
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام خسته نباشید میشه با گرفتن بالا ترین مدرک خلبانی در ایران به کشور های دیگه مهاجرت کرد مثل آلمان اینگلیس و کانادا

  • eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقتتون بخیر..بله میتوان مراجعه کرد.کشورهای حوزه خلیج فارس گزینه های مناسب تری هستنذ

  • heydari
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد جهت اطلاعات بیتشر در صورت تمایل با مشاورین ما تماس بگیرید

 18. ابوالفضل مهربانی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام من ابوالفضل هستم ۱۶ سالم هست میخواستم بپرسم آیا با نمره چشم خیلی پایین که حتی نیاز له عینک نباشه می‌توان به خلبانی مسافر بری رفت من نمره هر دو چشمم نیم هست۰/۵
  و سوال دیگه ای که داشتم آیا زدن عینک سبب قبولی نشدن در رشته ی خلبانی میباشد؟
  مسئله‌ی دیگری که من دندان پر ندارم و دو یا سه تا خیلی ریز و سطحی ترمیم شدن آیا مشکلی ایجاد می‌کند یا خیر
  ببخشید خیلی سوال پرسید لطفا اگر زحمتی نیست جواب بدید
  خسته نباشید

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

   با سلام برای رشته خلبانی بدون کنکور 1401یا از ارتش افسری بخواهید بروید باید دید چشمتان 10از 10 باشد

 19. ابوالفضل مهربانی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام من ابوالفضل هستم و سنم ۱۶ هست برای خلبانی مسافر بری می خواستم سوال بپرسم آیا اگر نمره چشم خیلی کم باشد برای مثال مال من ۰/۵ (نیم) هست می تونم تا وقتی که تغییر نکرده ثبت نام کنم و تا چه حدی نمره چشم بالا مجاز هست من دندان خراب ندارم و دو یا سه تا سطحی برداشته شدن
  لازم به ذکر در مورد خلبانی مسافر بری

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   با سلام برای رشته خلبانی بدون کنکور 1401 یا ارتش باید دید چشمتان 10 از 10 باشد

  • علی
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام
   نمره چشم شما مشکلی نداره میتونی شرکت کنی
   دندون ترمیم شده و یا پرشده واسه خلبان مسافربری مشکلی ایجاد نمیکنه
   فقط نباید خراب باشه

 20. Amir
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقت بخیر
  دیپلم رشته ریاضی فیزیک دارم و 19 ساله هستم
  هزینه آموزش های خصوصی خلبانی حد اکثر چقدر است وچه مدت به طول می انجامد تا خلبان هواپیمای مسافربری شویم.
  اگر گواهینامه خلبانی داشته باشیم استخدام شدن در شرکت های حمل و نقل هوایی تضمین شده است؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

   سلام برای رشته خلبانی میتونید از طریق دانشگاه های علمی کاربردی پذیرش بگیرید و هزینه ان نسبت به سایر آموزشگاه ها کمتر میباشد.

  • علی
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام
   بنده خودم دانشجو خلبانی ام
   خلبانی فقط از طریق موسسات خصوصی هست
   دانشگاه علمی کاربردی هواپیما نداره بتونی ساعت پروازی پر کنی در نتیجه به درد نمیخوره
   هرینه الان نزدیک ۴۰۰ میلیون و حداکثر ۳ سال طول میکشه اگه شرایط اوکی بود

   • امین
    ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

    سلام . لطفا نام چند موسسه رو بگید

    • karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • بهارک
    ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

    سلام وقتتون بخیر
    من چنتا سوال در رابطه با خلبانی دارم ، چطور میتونم راه ارتباطی با شما پیدا کنم؟

    • tahmasebi
     ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

     سلام دوست عزیز با شماره ی ثبت شده در سایت و داخلی 108 در ارتباط باشید.

 21. فردین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلا م خسته نباشید
  مدرکم کارشناسی رشته عمران هست .
  الانم در حال گذرانون خدمتم هستم .
  سنم ۲۱ سال دارم.
  من راهنمایی کنید که در چه رشته ای از خلبانی میتونم ثبت نام کنم .
  والبته میدونم ادم هر چقدر تلاش کنه همون قدر هم مزد میگیره.
  ولی شانسی برای موفقیتم وجود داره.

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

   با سلام وقت بخیر ، شما باید در رشته مهمانداری ثبت نام خود را انجام بدهید

 22. وحید
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام دیپلم کاردانش و کاردانی عمران علمی کاربردی دارم امکان ثبت نام در علمی کاربردی یا آموزشگاه آزاد هست هزینه چنده

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   رشته خلبانی بدون کنکور در دانشگاه علمی کابردی ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 23. وحید
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام دیپلم کاردانش و کاردانی عمران دارم امکان ثبت نام در علمی کاربردی یا آموزشگاه آزاد هست؟هزینه چقدره

  • heydari
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر
   با شرایط نظام وظیفه شما بررسی شود

 24. وحید
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام دیپلم کاردانش و کاردانی عمران علمی کاربردی دارم امکان ثبت نام علمی کاربردی یا آموزشگاه آزاد هست؟و اینکه هزینه چقدره

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   رشته خلبانی بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 25. وحید
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام دیپلم کاردانش دارم ولی کاردانی عمران علمی هم کاربردی دارم
  امکان ثبت نام علمی کاربردی یا آموزشگاه آزاد را دارم و اینکه هزینه چنده

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت به خیر
   رشته خلبانی بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 26. محمد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سبام ببخشید آیا دانشگاه دولتی هست که هزینه کمی داشته باشه و آیا باید کنکور داد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام میتوانید در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی ذانشگاه شهید ستاری برای خلبانی اقدام نمایید.

 27. علی
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

  میشه در سن ۴۰ سالگی اقدام کرد یا اصلا امکان نداره

 28. ارزو
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

  من رشتم کامپیوتر هسش از فنی حرفه ای ینی شانسی ندارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   رشته خلبانی بدون کنکور در دانشگاه ستاری تدریس میشود و دانشگاه علمی کاربردی
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 29. یلدا
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام
  بعد از گرفتن مدرک در آموزشگاه های آزاد خلبانی
  باید چیکار کنیم؟یعنی دیگه خلبان هستیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   با سلام.پس از پایان دوره در صورت احراز شرایط استخدام خواهید شد.

 30. نگین
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام دانشگاه علمی کاربردی پذیرش خانوم هم دارن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای بررسی شرایط قبولی در رشته خلبانی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی با مشاورین مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 31. علیرضا
  ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم میتونم خلبانی ثبت‌نام کنم ؟؟و اینکه الان هزینه کل دورش چقدره ترمی چقدر میشنه.ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر بله می توانید ترمی بین 8 تا 12 میلیون

   • معین
    ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

    سلام هزینه کل کلاس ها از اول تا اخر چقدره؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

     سلام وقت بخیر
     بستگی به شرکت هواپیمایی که دوره را برگذار کرده،دارد برای کسب اطلاع بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. عارف
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام هزینه کل دوره های خلبانی از صفر تا 100 یعنی همه دوره ها چه قدر میباشد؟

 33. محسن
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

  آیا دیپلم انسانی می توان برای خلبان جنگده دانشگاه افسری شرکت کند

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام خیر

  • علی
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام دیپلم گردشگری میشه خلبان معمولی شد؟

   • bagheri
    ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

    با سلام برای ثبت نام در افسری خلبانی فقط از رشته ریاضی و تجربی ارتش برمیدارد

 34. محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام برای دیپلم فنی و حرفه ای هیچ راهی در اینده وجود نداره که بشه ثبت نام کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   با سلام.میتوانید از طریق جذب ازاد اقدام کنید.

 35. Majed
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام
  هزینه دانشگاه آزاد خلبانی چقدر هستش؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر رشته خلباین هزیته اش 10 میلیون برای یک ترم

مطالب مرتبط

تماس با مشاور