ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور اعلام شد. شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور با توجه به اطلاعیه‌ای که از طرف دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سایت ایران تحصیل قرار می‌گیرد، آغاز می‌شود. کلیه داوطلبان می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط پذیرش بهداشت خانواده بدون کنکور در ترم مهر و ترم بهمن ثبت نام نمایند.

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور در دانشگاه آزاد و پردیس دانشجویان را پذیرش می‌نماید. کلیه داوطلبان می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، به صورت هم‌زمان ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون آزمون، برای کلیه داوطلبان متقاضی یکسان است و داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

رشته بهداشت خانواده چیست؟

تفاوتی ندارد شما در رشته با کنکور و یا بدون کنکور رشته بهداشت خانواده پذیرفته شوید. تعریف رشته بهداشت خانواده به‌صورت با آزمون و بدون آزمون یکسان است و تفاوتی در وظایف و همچنین دروس و واحدهایی که داوطلبان موظف به گذراندن در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور می‌باشند، وجود نخواهد داشت.

همان‌ طور که از نام رشته بهداشت خانواده مشخص است، وظیفه دانش آموختگان این رشته کمک به خانواده‌ها برای بهبود عملکرد آنان است. داوطلبانی که از شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده برخوردارند و در این رشته پذیرفته می‌شوند، از وظایف آنان، کمک و راهنمایی به مادران و همچنین آموزش نکات بهداشتی به آنان برای تربیت و رشد فرزندانش می‌باشد.

از جمله نقش‌های فارغ التحصیلان رشته بهداشت خانواده بدون کنکور، کمک به مادران در نقش‌ ها و شرایط مختلف می‌ باشد. نقش‌های مشاوره‌ای، آموزشی ، مراقبتی و … از وظایف دانش آموختگان این رشته می‌ باشد. البته این توضیح تنها به صورت مختصر و بسیار کوتاه می‌ باشد و نحوه استخدام این افراد  و حتی ارگان و یا سازمان‌ هایی که فارغ التحصیلان این رشته را جذب می‌نمایند، همچنین بازار کار این رشته‌ها، از مواردی است که داوطلبان قبل از ثبت نام و انتخاب رشته باید از آن اطلاع یابند.

نحوه ثبت نام رشته بهداشت خانواده

 

اطلاعیه

رشته بهداشت خانواده هم بدون کنکور و هم به صورت با آزمون در دانشگاه آزاد دانشجو می پذیرد. 

 

نحوه ثبت نام رشته بهداشت خانواده

ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر دو نیمسال اول و نیمسال دوم صورت می‌پذیرد. داوطلبان می‌توانند تنها در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. پیور اطلاعیه مبنی بر آغاز ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد  متقاضیان محترمی که شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارا می باشند، می توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان ثبت نام ترم بهمن در کلیه رشته‌ها و مقاطع به صورت هم‌زمان صورت می‌پذیرد. لذا کلیه داوطلبان می‌توانند با توجه به جدول زمان‌بندی دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. شهریه  رشته‌های با آزمون و بدون آزمون از مواردی است که کلیه داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند و در صورت توان پرداخت این شهریه، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

بازار کار در رشته‌های مختلف با کنکور و بدون کنکور از مهم ترین مواردی است که داوطلبان قبل از انتخاب رشته‌های مورد نظر خود، باید به آن توجه داشته باشند. یکی از مهم‌ترین اهداف هر داوطلب از انتخاب رشته و ادامه تحصیل ، داشتن شغل مورد علاقه و مورد نظر خود می‌باشد. با توجه به اینکه رشته بهداشت خانواده برای داوطلبان ممکن است نام آشنا نباشد، بنابراین تحقیق به صورت کامل قبل از انتخاب آن، لازم و ضروری می‌ باشد.

 

آشنایی با رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

 

شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

رشته بهداشت خانواده بدون کنکور یکی از رشته های مورد علاقه در گروه علوم آزمایشی علوم تجربی است که داوطلبان می‌توانند به صورت بدون کنکور در دو نوبت، ترم مهر و ترم بهمن ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشد و داوطلبان با توجه به این شرایط می‌توانند در ثبت نام شرکت نمایند.

شرایط پذیرش رشته بهداشت خانواده همانند رشته شنوایی سنجی بدون کنکور برای کلیه داوطلبان یکسان می‌باشد. شرایط عمومی در حکم مجوزی برای کلیه داوطلبان می‌باشد که با توجه به آن، می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند. رشته بهداشت خانواده را می توان یکی از رشته هایی دانست که موجب بهبود و افزایش سلامت روان افراد جامعه، خصوصاً خانواده‌ها می‌گردد.

 

اطلاعیه 

داوطلبان جهت پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱ باید با اطلاع کامل از شرایط تحصیل و پذیرش در این دانشگاه، رشته های ارائه شده و مقررات پذیرش، در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام، پرداخت هزینه و انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

جهت اطلاع از رشته بهداشت خانواده بدون کنکور و همچنین شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور، با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. با توجه به بدون آزمون بودن رشته بهداشت خانواده و نحوه گزینش آن، پذیرش داوطلبان بر اساس شرایط خاصی می‌باشد. داوطلبان برای پذیرش در رشته بهداشت خانواده که گزینش آن بر حسب سوابق تحصیلی می‌باشد لازم است برای اطلاع از نحوه گزینش و همچنین معدل لازم برای قبولی، با تماس حاصل نمودن با مشاورین ایران تحصیل اطلاعات لازم را به دست آورند.

قبولی در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

 

شهریه رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز از جمله دانشگاه آزاد نیازمند پرداخت شهریه می باشد که این شهریه شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است. شهریه ثابت بر مبنای نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می گردد و تا پایان اتمام دوره تحصیل فرد در سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود. اما شهریه متغیر با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده از سوی دانشجو، تعیین می شود و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش خواهد داشت.

افراد داوطلب برای تحصیل در رشته بهداشت خانواده، باید شهریه ثابت و متغیری را جهت تحصیل در دانشگاه آزاد بپردازند. در ادامه جدول شهریه این رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته ارائه شده است. 

رشته تحصیلی

 

شهریه متغیر (ریال)

 

شهریه ثابت (ریال)

 

تعداد واحد

 

شهریه ثابت و متغیر(ریال)
بهداشت عمومی 39,052,500 20,000,000

 

۱۸ واحد

 

59,052,500

 

بهداشت عمومی – خودگردان ۱۸ واحد

 

108,000,000

 

برای اطلاع از مهندسی پزشکی بدون کنکوربر روی لینک کلیک کنید. 

 

مشاوره پذیرش بدون آزمون رشته بهداشت خانواده 

سایت ایران تحصیل متشکل از گروهی از کارشناسان مجرب که با هدف ارائه بهترین خدمات برای داوطلبان عزیز در کنار شما می باشد. سعی ما ارائه بهترین خدمات و کمک به داوطلبان برای بهبود عملکرد و همچنین ارائه راهکار های موفقیت در هر رشته و هر گروه آزمایشی می باشد. ما به شما داوطلبان عزیز کمک می نماییم تا قدم به قدم در هر مرحله با پشت سر گذاشتن مراحل لازم، موفقیت خود را تضمین نمایید.

ما از ابتدا تا زمان دانشجو شدن و رسیدن به اهدافتان با شما همراه خواهیم بود تا بتوانید به آنچه استحقاق آن را دارید، جامعه عمل بپوشانید. شماره تماس مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در سایت موجود می باشد. همه روزه و در هر ساعت حتی ایام تعطیل می توانید پاسخ هر سوال و همچنین انجام ثبت نام و انتخاب رشته را به مشاوران ایران تحصیل بسپارید.

ثبت نام رشته بهداشت خانواده

جدیدترین اخبار پیرامون رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

استخدام کارشناس رشته بهداشت خانواده در سال 1401

در سال 1401 وزرات بهداشت در رشته بهداشت خانواده اقدام به جذب نیرو می کند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر به سایت وزارت بهداشت مراجعه نمایند. 

طرح مجلس برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، مجلس شورای اسلامی در طرح جدیدی برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ارائه کرد.
مطابق این طرح به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی کشور اجازه داده می‌ شود تا با دریافت شهریه‌ ای معادل شهریه دانشجویان خارجی، نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان ایرانی فارغ‌ التحصیل مدارس خارجی و مدارس ایرانی خارج از کشور، اقدام کنند.

 

چگونه در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور تحصیل کنیم

 

خلاصه مطالب

در این مطلب به بررسی رشته بهداشت خانواده بدون کنکور و نحوه ثبت نام در این رشته اشاره کردیم. رشته بهداشت خانواده از آن دسته از رشته هایی است که هر ساله داشنگاه های مختلف در این رشته با آزمون و بدون آزمون پذیرش داشته و داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این رشته می توانند با اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور، تحصیل نمایند. 

چنانچه شما دانشجویان عزیز در خصوص چگونگی ثبت نام در این رشته سوال و ابهامی دارید، می توانید با مشاورن حاضر در مجموعه ایران تحصیل ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های ارزشمند ایشان جهت انتخاب رشته و فرایند ثبت نام بهره مند شوید. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

3.2/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام بدون آزمون رشته بهداشت خانواده آزاد به چه صورت می باشد؟

ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر دو نیمسال اول و نیمسال دوم صورت می‌ گیرد.

شهریه رشته بهداشت خانواده بدون کنکور به چه صورت دریافت می شود؟

شهریه رشته بهداشت خانواده شامل شهریه ثابت و متغیر است که در طول مقاله به آن اشاره شده است. 

شرایط ثبت نام در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور چگونه است؟

شرایط ثبت نام شامل شرایط عمومی و اختصاصی است که افرا باید با مطالعه دفترچه بدون آزمون از آن مطلع شوند. 

نظرات

 1. سجاد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

  سلام
  وقتتون بخیر
  دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور رشته بهداشت خانواده دارن؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی این رشته ارایه شده است .

 2. رها
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام من علوم انسانی هستم میتونم بهداشت خانواده بخونم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر
   مشکلی وجود ندارد ولی با توجه به عدم تجانس رشته معدل شما ضریب خواهد خورد و تاثیر کمتری دارد .

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   بله دیپلم شما مشکلی برای ادامه تحصیل در این رشته به وجود نمیاورد و فقط بحث شانس پذیرش در مجموعه های مختلف مطرح است.

 3. رشته بهداشت
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

  کدوم دانشگاه های آزاد رشته بهداشت را دارا میباشند؟ و زمان ثبت نام کی هست؟

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بررسی این مورد باید دفترچه انتخاب رشته با کنکور بررسی بشه
   که هنوز دفترجه نیومده
   به محض انتشار دفترچه
   دفترچه در سایت ما قرار میگیره.

 4. کدوم دانشگاه های آزاد رشته بهداشت را دارا میباشند؟ و زمان ثبت نام کی هست؟
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

  کدوم دانشگاه های آزاد رشته بهداشت را دارا میباشند؟ و زمان ثبت نام کی هست؟

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بررسی این مورد باید دفترچه انتخاب رشته با کنکور بررسی بشه
   که هنوز دفترجه نیومده
   به محض انتشار دفترچه
   دفترچه در سایت ما قرار میگیره.

 5. علی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام ببخشید بهداشت خانواده برای اقایان هست

  • مشاور ملکی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله برای اقایان هم هست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. تنها
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام ببخشید عذر میخوام آیا امسال هم رشته کاردانی بهداشت خانواده بدون کنکور قراره ثبت نام کنن یا نه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. حسین
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  پس واسه ترم بهمن چی

 8. فاطمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام ببخشید سال 1401هم بهداشت خانواده بدون کنکور امکان ثبت نام هست

  • bahraii
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام انتخاب رشته تموم شده

 9. لیلا سبحانی
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  با رتبه 17 هزار در رشته تجربی می‌توان پرستاری و مامایی دولتی قبول شد؟

  • javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۶

   سلام روزبخیر
   متاسفانه شانس قبولی شما خیلی کمه.

 10. آمنه
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام، آخرین رتبه برای قبولی در رشته پزشکی آزاد چقدر است؟

  • obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۳

   سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. یاسمن عباسی
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام، من امسال کنکور 1401 دادم و رتبه کنکورم خوب نشده چطور در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور با سوابق تحصیلی به دانشگاه برم

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر
   رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هم وجود دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سللام روزبخیر
   این رشته برای مناطق محروم بدون کنکور ارایه شده.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 12. رها
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام ببخشید من فوق لیسانس مدیریت دارم قبلا رشته م انسانی بوده میتونم بهداشت خانواده بخونم

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام روزبخیر
   برای مقطع کارشناسی بله میتونید.

  • behrouzi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   بدون کنکوربله میتونید بخونید

 13. نسترن
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۲

  و بالاخره بهداشت خانواده دارم میخونم… اگ قسمت باشه بدون هیچ سختی قبول میشید و میرید دانشگاه و تمام.

 14. Mahin
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  من دوازدهم تجربیم فعلا میخاستم ببینم اگه امسال کنکور بدم و نشد سال بعدش میتونم برای بهداشت خانواده بدون کنکور ثبت نام کنم و اینکه چه شهرایی دانشگاه ازاد بهداشت خانواده دارند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام وقت بخیر
   برای رشته بهداشت خانواده بدون کنکورهیچ تضمینی وجود ندارد که برای سال بعد ارایه شود برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید تماس بگیرید

   • حسامی
    ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

    سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم دانشگاه ازاد رشته بهداشت عمومی بهداشت خانواده یا بهداشت محیط بدون ازمون دانشجو میپذیره؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

     سلام وقت به خیر
     رشته های پیراپزشکی به طور کلی بدون آزمون ارائه نمیشود.مگر اینکه توسط وزارت بهداشت طبق شرایط و ضوابطی داخل دفترچه انتخاب رشته ارائه شود.
     برای اطلاع از شرایط با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 15. Roya
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام وخسته نباشید.من لیسانس حسابداری هستم میتونم بدون کنکور در رشته بهداشت عمومی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام رشته بهداشت خانواده یا بهداشت عمومی در دانشگاه ها بدون کنکور ارائه نشده است

 16. نازنین ریسی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰

  من دیپلم انسانی سال ۱۳۹۹هستم می تونم برم دانشگاه بهداشت خانواده بخونم

  • moshaverarshad
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

   سلام نازنین
   در صورتی که نظام جدید 6-3-3 خونده باشین شرایط ثبت نام دارین

مطالب مرتبط

تماس با مشاور