ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای انجام ثبت نام در رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور می توانید در دانشگاه های مختلفی اقدام به ثبت نام نمایید. شرایط ثبت نام بدون کنکور آموزش ابتدایی برای هر یک از دانشگاه ها متفاوت می باشد. پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است. لیست دانشگاه های دارای رشته آموزش ابتدایی به تناسب هر سال و با توجه به ظرفیت تعیین شده واحدهای دانشگاهی مختلف می تواند متفاوت باشد.

برای رشته معلمی بدون کنکور بهترین و هموار ترین روش ورود به این حرفه از طریقثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون آزمون در دانشگاه آزاد می باشد.

 

 

برای اطلاع از رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور – زمان دقیق ثبت نام و همچنین شهریه هر یک از دانشگاه ها از سراسر کشور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان و نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

 

زمان و نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

زمان و نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

 

دانشگاه های دارای رشته آموزش ابتدایی را می توان به دو دسته تقسیم نمود، دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی. منظور از دانشگاه های دولتی یا سراسری ، دانشگاه پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی می باشد. هر یک از این دانشگاه ها در دو ترم مهر و بهمن اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید. انجام ثبت نام برای متقاضیان ترم مهر، از اواسط مردادماه آغاز می شود و تا اواسط شهریورماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان دانشگاه آزاد لازم است به سامانه این دانشگاه برای انجام ثبت نام مراجعه نمایند و داوطلبان دانشگاه های سراسری نیز، برای انجام ثبت نام لازم است به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند.

برای هر دو دانشگاه های سراسری و آزاد، انجام ثبت نام و انتخاب رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور به صورت همزمان می باشد. به همین دلیل هر یک از داوطلبان بر انتخاب رشته دانشگاه آزاد، لازم است دفترچه انتخاب رشته را از سامانه این دانشگاه دانلود نموده و برای با توجه به واحدهای دانشگاهی مخنلف ، برای انتخاب رشته اقدام نمایند. تعداد رشته های مجاز برای انتخاب هر یک از داوطلبان می تواند متفاوت باشد. بسته به شرایط هر یک از داوطلبان می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند.

خرید کارت اعتباری برای ثبت نام در تمامی دانشگاه های دارای رشته آموزش ابتدایی الزامی می باشد. خرید کارت اعتباری ثبت نام به صورت الکترونیک و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. قبل از انجام ثبت نام در هر یک از رشته های مورد نظر، توصیه می نماییم که ابتدا به صورت دقیق به مطالعه دفترچه ثبت نام بپردازید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. اطلاع از شهریه و همچنین شرایط هر یک از دانشگاه های مختلف قبل از انتخاب رشته، ضروری می باشد.

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور آموزش ابتدایی

 • برای انجام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون نیازمند بودن به مرتبط بودن رشته دیپلم خود با رشته مورد انتخابی می توانند جهت انجام ثبت نام اقدام نمایند.
 • از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور آموزش ابتدایی برای داوطلبان دانشگاه جامع علمی کاربردی، ادامه تحصیل در مفطع کاردانی می باشدو پی از آن متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.
 • متقاضیان ورود به رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد نیز در صورت عدم مرتبط بودن دیپلم خود با رشته انتحابی، لازم است واحدهای جبرانی را بگذارنند. (لازم به ذکر است این انتخاب منوط به داراب ودن شرایط لازم است).
 • دارا بودن مدرک دیپلم 6-3-3 برای تمامی داوطلبان رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور نظام جدید و قبولی در امتحانات پایان سال الزامی می باشد.
 • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم الزامی می باشد. همچنین داوطلبان نظام قدیم سال چهارم نز باید دارای مدرک دیپلم تمام خود باشند.
 • داشتن حداقل معدل لازم برای تمامی فارغ التحصیلان دیپلم نظری الزامی می باشد.
 • برای فارغ التحصیلان هنرستان و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کارودانش ، در صورت دارابودن مدرک کاردانی می توانند پذیرش بدون کنکور داشته باشند.
 • آن دسته از متقاضیانی که تعهد خدمت به هر یک از ارگان های دولتی و خصوصی دارند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • داوطلبان پسر نباید از نظر خدمت وظیفه دچار مشکل باشند.

 

بازار کار رشته علوم تربیتی

 

بازار کار رشته علوم تربیتی

بازار کار رشته علوم تربیتی

 

یکی از سوالات بسیاری از داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور می باشند، به همین مورد باز می گردد. آنچه در حال حاضر در حال وقوع است، استخدام در این رشته برای آموزگار ابتدایی در سراسر کشور می باشد شاید به جرات بتوان گفت 80 درصد رشته های مورد پذریش در دانشگاه های فرهنگیان نیز، به پذیرش در همین رشته بازمی گردد. اگر علاقه مند به شغل معلمی می باشید، این رشته برای شما بسیار مناسب می باشد. این مورد هم برای داوطلبان کنکور سراسری مناسب می باشد و هم برای داوطلبان آزمون های استخدامی مناسب خواهد بود.

اگر علاقه مند به کار دولتی نیستنید و با مایل به مشاغلی هستید که که با بچه ها سر و کار داشته باشید، می توانید پس از فارغ التحصیلی در این رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور خودتان به صورت مستقل مهد کودک بزنید و یا در مهدکودک سایر افراد کار کنید. بنابراین برای انجام کار در این رشته هیچ گونه محدویتی خوشبختانه وجود نخواهد داشت. همچنین ایجاد مدارس پیش دبستانی نیز از جمله مواردی است که می توانید پس از اشتغال به این رشته به انجام آن بپردازید. شرایطی که ما در مورد آن صحبت می کنیم به سال جاری و همینک مربوط می شود و برای سال های آینده نمی توانیم به قطعیت همین موارد را ذکر نماییم.

در گذشته یکی از مسائلی که بسیار مطرح می گردید، در رابطه با اعتبار مدارک دانشگاهی برای استخدام بود. من به عنوان فرد پذیرفته شده در استخدامی آموزش و پرورش با قاطعیت ه شما خواهم گفت که مرک دانشگاهی شما ، دولتی و یا غیر دواتی بودن آن به هیچ عنوان برای استخدام محلی از اعراب نخواهد داشت و تنها مورد مهم برای انان نمره علمی و سطح سواد شما خواهد بود. بنابراین در این مورد اصلا جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. برای ما که در دانشگاه های دولتی تحصیل نموده ایم با فردی که در دانشگاه های با رنگینگ پایین تحصیل نموده اند هیچ تفاوتی وجود نداشت.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور مطالبی را ارائه نماییم. آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور آموزش ابتدایی می باشند، می توانند در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام در هر یک از دانشگاه های مورد نظر خود اقدام نمایند. همچنین هر گونه سوالی در رابطه با نحوه پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی دارید نیز، می توانید با کمک مشاوران ما به پاسخ آن دست یابید. برای دریافت مشاوره در رابطه نحوه پذیرش دانشگاه های دارای رشته آموزش ابتدایی می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا از خدمات لازم بهره مند شوید.

 

 

مطالب مرتبط

2.8/5 - (41 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه از زمان دقیق ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور اطلاع یابیم؟

انجام ثبت نام برای تمامی دانشگاه های دارای رشته آموزش ابتدایی در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر است.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور آموزش ابتدایی چیست؟

برای داوطلبان نظام قدیم دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی می باشد و همچنین داوطلبان نباید ممنوعیت از تحصیل داشته باشند.

 

حداقل معدل لازم برای رشته معلمی بدون کنکور چند است؟

برای اطلاع از حداقل معدل لازم می توانید با مشاوران ما به شماره های تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

نظرات

269 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور»

 1. Avatar photo Mahmoodzadeh گفت:

  سلام من دیپلم معماری با معدل ۱۵ دارم میتون داشگاه علمی کاربردی یا پیام نور ثبت‌نام کنم برای رشته‌ی آموزش دوره ی ابتدایی؟بسیار علاقمندم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر فقط برای دانشگاه علمی کاربردی میتوانید ثبت نام کنید

 2. Avatar photo رزیتا گفت:

  سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم چون رشته خودم کارشناسی بود ادامه ندادم و در مقطع کاردانی مدرکم رو گرفتم در مدر من معدل ننوشته منم میتونم اموزش ابتدایی بخونم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما این امکان را دارید که کارشناسی پیوسته بدون کنکور ثبت نام انجام دهید ولی در صورتی که دیپلم شما 12 ساله باشد

 3. Avatar photo سوگل گفت:

  سلام من مدرک کاردانی نرم افزار دارم سال ۹۳

  الان میتونم کارشناسی آموزش ابتدایی بخونم؟؟

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله می توانید

 4. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخوام برم رشته آموزش ابتدایی معدلم بین ۱۵ و ۱۶ هست و یک سال بخاطر نمرات کم افتادم میشه راهنمایی کنین باید تو چه درس هایی زیاد تلاش کنم و اینکه سطح نمراتم چقدر باشه چه درس هایی رو باید زیاد بخونم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلا وقت بخیر
   جهت دریافت مشاوره برنامه ریزی با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط با کارشناسان ایران تحصیل :9099075307

 5. Avatar photo احمد غریبی گفت:

  سلام من رشته کامپیوتر هستم دیپلمم رو سال ۹۰ گرفتم میخوام آموزش ابتدایی بخونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام میتونید کارشناسی رشته اموزش ابتدایی رو مجدد انتخاب کنید و بدون کنکور تحصیل کنید

 6. Avatar photo زری گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم میتونم ارشد بدون کنکور اموزگار ابتدای شرکت کنم ؟چه دانشگاهی؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ارشد بدون کنکور در صورت برگزاری دوره های فراگیر می توانید ثبت نام کنید پیشنهاد می کنم قبل از تغییر رشته خود با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید

 7. Avatar photo محمد گفت:

  سلام من حسابداری غیرانتفاعی امام رضا اوردم مشهد ولی ساکن جنوب کرمانم آزاد همینجا برم یا برم مشهد

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   آزاد شهر محل سکونت

 8. Avatar photo فاطمه سیفی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ؛ کسی که اموزش ابتدایی در دانشگاه ازاد بخونه می تونه استخدام بشه؟
  شرایط استخدامی چطور؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. استخدام کجا منظورتون هست؟

 9. Avatar photo امیر محمد گفت:

  سلام
  من رشته کامپیوتر هستم
  معدل کل ۱۶ هست
  من میتونم در دانشگاه آزاد آموزش ابتدایی بخونم

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله این امکان رو دارید.

 10. Avatar photo Hasti گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در دبیرستان رشته نقشه کشی معماری خواندم
  معدل کل ۱۸ هست
  من میتونم الا در دانشگاه آموزش ابتدایی بخونم؟!

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   در دانشگاه آزاد بله

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ + دانلود | ایران تحصیل

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای کلیه داوطلبان و متقاضیان ثبت نام بدون آزمون منتشر شد. هر فرد در صورت داشتن شرایط ضروری می‌تواند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری اقدام به ثبت‌نام در این...
 • ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور

  ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور 2024 | irantahsil

  با گسترش جهانی شدن و افزایش تقاضا برای تحصیل در رشته پزشکی، بسیاری از دانشجویان به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های تحصیل و یافتن کشورهایی با شرایط مالی مناسب هستند. یافتن ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور...
 • دندانپزشکی بدون کنکور پردیس

  دندانپزشکی بدون کنکور پردیس ۱۴۰۲ + شهریه و شرایط

  شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور پردیس اعلام شد. رشته دندانپزشکی یکی از رشته های محبوب در سطح جامعه به شمار می رود. اغلب افرادی که در رشته تجربی درس خوانده اند، علاقمند قبولی در رشته دندانپزشکی می باشند....
 • اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی

  اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

  زمان اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ براساس اعلامیه سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. کلیه داوطلبان لزوماً باید در موعد مقرر جهت اطلاع از نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی سراسری اقدامات لازم را انجام دهند. هر فرد...
تماس با مشاور