تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری 

رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری 1400

رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا از رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری 1400 آگاهی دارید؟ داوطلبان کنکوری که قصد ورود به رشته روانشناسی را دارند، می توانند از طریق هر کدام از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی در صورت کسب رتبه مجاز با توجه به ظرفیت های موجود انتخاب رشته نمایند. به منظور آشنایی با بیشتر با رتبه مورد نیاز، در ادامه با تحلیل 30 کارنامه و تراز قبولی روانشناسی دانشگاه دولتی در شهرهای مختلف، با رتبه های پذیرش آشنا می شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریفات مشاوره در مورد نحوه مطالعه و قبولی می توانید با مشاوران متخصص ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

به منظور اطلاع از تراز و رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری در سهمیه های مختلف با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

اهمیت آگاهی از رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری

 

 

کارنامه قبولی روانشناسی دولتی

 

رشته روانشناسی همواره به دلیل کاربرد بالا در زندگی و دنیای اشتغال، از محبوبیت خاصی در میان تحصیل کردگان جامعه برخوردار بوده است. علاوه بر این، از آنجا که هر سه گروه نظری می توانند در این رشته شرکت نمایند، هر ساله دانشجویان بسیاری در دانشگاه های کشورمان در این رشته پذیرش می شوند.

همچنین، دانشگاه های مختلف دولتی، غیر دولتی و آزاد این رشته را ارائه می دهند و از طریق با آزمون و بدون آزمون متقاضیان را جذب می کنند. اما در این بین، ورود به دانشگاه های  سراسری طرفداران بیشتری دارد و اغلب داوطلبان به دنبال ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند.

به این ترتیب، می توان گفت که کسب رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری یک دغدغه مهم برای این افراد است.

این دغدغه هم بی مورد نیست، چرا که می تواند در نحوه مطالعه، برنامه ریزی و تعیین هدف تأثیر گذار باشد.

بنابراین، مشاهده چند کارنامه قبولی روانشناسی دولتی در گرایش ها و شهرهای مختلف می تواند دید بازتری را به متقاضیان این رشته اعطا کند. به همین دلیل توصیه می شود که حتما از تراز قبولی این رشته اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

 

برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد روانشناسی بدون کنکور  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری را به دست آوریم؟

اگر قرار باشد که در آینده در رشته روانشناسی قبول شویم، باید بدانیم که چگونه تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری و یا حتی آزاد را به دست می آید.

برای این منظور قبل از هر چیز، هر داوطلبی بایستی با توجه به ضرایب دروس زیرگروه های مختلفی که رشته روانشناسی در آن ها قرار دارد آشنا باشد.

گرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که این رشته تنها منحصر به گروه ریاضی است، اما باید عرض کنیم که هر دو گروه تجربی و ریاضی نیز می توانند در صورت کسب رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری در یکی از موسسه های آموزش عالی دولتی یا غیر دولتی به تحصیل بپردازند.

بنابراین، متقاضیان هر سه گروه آزمایشی باید در اولین قدم با ضرایب رشته روانشناسی خود آشنا شوند، و متناسب با آن مطالعه نمایند.

برای مثال، رشته روانشناسی انسانی در زیر گروه 5، روانشناسی تجربی در زیر گروه 1، و روانشناسی ریاضی نیز در زیر گروه 1 قرار دارد.

بدین ترتیب، علاقه مندان به این رشته می توانند با مطالعه و تمرکز بیشتر بر روی دروسی که تاثیر بالاتری در قبولی دارند، شانس خود را برای پذیرش افزایش دهند.

 

 

جهت آگاهی از تفاوت رشته روانشناسی و مشاوره بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

تحلیل 30 کارنامه و تراز قبولی روانشناسی دانشگاه دولتی

 

 

تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری

 

 

مشاهده کارنامه نفران پذیرفته و کسانی که در سال های گذشته اند به رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری برسند، مطمئنا برای افرادی که متقاضی این رشته هستند، بسیار تاثیر گذار است.

اینکه با چه درصدهایی می توان چه دانشگاه هایی قبول شد، برای همه داوطلبان جالب است. به همین دلیل، در زیر چند نمونه کارنامه قبولی روانشناسی دولتی مربوط به کنکور 98 آورده شده است.

اما اگر می خواهید نمونه های بیشتری را دریافت کنید، می توانید با تماس مشاوران ایران تحصیل علاوه بر اطلاع از درصدهای لازم جهت قبولی، از ظرفیت های دانشگاه های مورد نظر خود نیز آگاه شوید.

 

 

نام درسمنطقه سوم (دانشگاه بجنورد)

 

ادبیات فارسی26%
عربی20%
دین و زندگی52%
زبان انگلیسی24%
زمین شناسی0%
ریاضی24%
زیست شناسی24%
فیزیک14%
شیمی15%

 

 

نام درسمنطقه 1 ( دانشگاه ملایر)

 

ادبیات فارسی62%
عربی36%
دین و زندگی48%
زبان انگلیسی24%
زمین شناسی2-%
ریاضی29%
زیست شناسی22%
فیزیک13%
شیمی17%

 

 

نام درسمنطقه 2 (دانشگاه کردستان – سنندج)

 

ادبیات فارسی50%
عربی26%
دین و زندگی56%
زبان انگلیسی36%
زمین شناسی7%
ریاضی6%
زیست شناسی29%
فیزیک12%
شیمی20%

 

 

نام درسایثارگران ( 25 درصد ظرفیت)

( کرمانشاه)

ادبیات فارسی21%
عربی38%
دین و زندگی15%
زبان انگلیسی0%
اقتصاد28%
ریاضی04%
ادبیات تخصصی18%
عربی تخصصی8%
تاریخ و جغرافیا16%

 

 

به منظور دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آخرین رتبه و تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری

حال که در بالا چند کارنامه را مشاهده کردیم، بد نیست که با آخرین رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری نیز آشنا شویم. جداولی که در ادامه مشاهده می کنید، علاوه بر رتبه و نام دانشگاه، دوره پذیرش را نیز نشان می دهد. پیشنهاد می شود که آن ها را با دقت مطالعه کنید.

 

 

منطقه 1

 

رتبهنام دانشگاه محل قبولینام دوره

 

743دانشگاه الزهرا(س)نوبت دوم

 

763دانشگاه اصفهانروزانه

 

1047دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگغیرانتفاعی

 

3553دانشگاه اراکروزانه

 

5599دانشگاه پیام نور تهران – تهران جنوبپیام نور

 

55دانشگاه شهید بهشتیروزانه

 

977دانشگاه اصفهاننوبت دوم

 

119دانشگاه شهید بهشتیروزانه

 

464دانشگاه الزهرا(س)روزانه

 

657دانشگاه تبریزروزانه

 

 

 

منطقه 2

 

رتبهنام دانشگاه محل قبولینام دوره

 

801دانشگاه بوعلی سینا – همدانروزانه

 

842دانشگاه ارومیهروزانه

 

5دانشگاه تهرانروزانه

 

77دانشگاه شهید بهشتیروزانه

 

758دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوینروزانه

 

۸۵۱دانشگاه خوارزمی (محل تحصیل کرج)روزانه

 

1765دانشگاه بوعلی سینا – همدانروزانه

 

4129دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدانروزانه

 

4479دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدانروزانه

 

9330دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل نورآباددلفان)روزانه

 

 

 

منطقه 3

 

رتبهدانشگاه محل قبولینام دوره

 

21دانشگاه تهرانروزانه

 

122دانشگاه الزهرا(س)روزانه

 

349دانشگاه شهید بهشتیروزانه

 

819دانشگاه فردوسی – مشهدروزانه

 

2265دانشگاه اراکروزانه

 

3964دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدانروزانه

 

۴۸۸۰دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیلروزانه

 

5544دانشگاه گنبدروزانه

 

6184دانشگاه ملایرروزانه

 

30173دانشگاه پیام نور همدان – مرکز همدانپیام نور

 

 

 

برای اینکه بدانید روش قبولی در رشته روانشناسی چگونه است بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه شرکت در آزمون و قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری

برای ورود به این رشته در دانشگاه های دولتی، علاقه مندان می بایست همانند سایر شرکت کنندگان، در تاریخ ثبت نام کنکور سراسری اعلام شده از سوی سازمان سنجش، با تکمیل فرم مربوطه، در زمان مقرر در جلسه کنکور حاضر شوند.

پس از اعلام نتایج، چنانچه فرد موفق به کسب رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری شده باشد، می توانند با توجه کد رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور، از میان دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی یا خودگردان پردیس دست به انتخاب بزند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که رتبه در زیرگروه که در کارنامه اولیه کنکور ثبت می شود، اهمیت دارد و هر متقاضی بایستی با توجه به آن انتخاب رشته نماید. همچنین، با توجه به سایر اطلاعاتی که در این کارنامه قید می شود، می توانید شرایط خود را با داوطلبان دیگر سنجیده، و تخمین بزنید که در کدام رشته احتمال قبولی بیشتری دارید.

البته ممکن است انجام این کار برای داوطلبان چندان هم آسان نباشد، به همین خاطر توصیه می کنیم که تفسیر کارنامه قبولی روانشناسی دولتی و انتخاب رشته خود را به همراه مشاورانی که با تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری  به خوبی آشنایی دارند، انجام دهید تا شانس قبولی خود را بالاتر ببرید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه  پذیرش کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

کدام افراد برای قبولی روانشناسی مناسب هستند؟

اینکه تنها بدانیم رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری چند است و یا آن را چگونه به دست آوریم، نمی تواند تضمین کننده موفقیت ما باشد. یکی از مهمترین فاکتورها در موفقیت هر رشته ایی، داشتن سازگاری روحی و شخصیتی با رشته مورد نظر است.

همه می دانیم که هدف از رشته روانشناسی نیز، یافتن دلایل رفتارها، احساسات، کنش ها و واکنش های انسان ها است. اما یک روانشناس خوب، دارای مهارت شنیداری، تحلیلی، ارتباط، خلاقیت و حل مسئله خوبی باشد.

روانشناسان رازداران خوبی هستند و با مراجع خود همانند یک دوست صادقانه رفتار می کنند تا با ایجاد فضایی مناسب به حلاجی و حل مشکلات بپردازند. البته بسته به گرایش روانشناسی که در ان تحصیل می کنید، ماهیت شغلی یا درسی نیز تفاوت هایی دارند.

با این وجود، به طور کلی باید میزان سنخیت علاقه و شخصیت خود را با این کار سنجیده و سپس برای کسب تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری تلاش نمایید

 

 

بازار کار رشته روانشناسی چگونه است؟

آینده شغلی که در انتظار فارغ التحصیلان رشته روانشناسی است، به عوامل بسیاری بستگی دارد.

مسلماً به دست آوردن رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری موفقیت بزرگی است، اما نمی تواند تضمین کننده یک بازار کار ایده آال باشد.

اگر فردی بتواند پس از قبولی، و در طول تحصیل مهارت های لازم را کسب نماید، فرصت های شغلی همچون کار در شهرداری، بهزیستی، کانون اصلاح و تربیت،بیمارستان ها، نیروی انتظامی، سازمان زندان ها، مراکز مشاوره ،در مهد کودک به عنوان مربی مهد و در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا مشاور مدرسه مشغول به کار شود.

البته چنانچه ادامه تحصیل دهید، و در مقطع ارشد یا دکترا پذیرفته شوید، موقعیت های کاری بهتری در انتظارتان است و می توانید علاوه بر تدریس در دانشگاه ها، برای تاسیس کلینیک شخصی نیز اقدام کنید. برگزاری کارگاه های مختلف نیز در میان روانشناسان بسیار دیده می شود.

بسیاری ازافراد دوست رشته روانشناسی را تا مقاطع بالاتری همچون ارشد و دکترا نیز ادامه دهند.

برای این منظور، می توان در یکی از 8 گرایش های روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناسی عمومی، روان‎شناسی بالینی (بدون گرایش، خانواده)، روان‎شناسی اسلامی (روان‌شناسی مثبت‌گرا)، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی،  سنجش و اندازه گیری یا روانسجی،  روان‎شناسی تربیتی ادامه تحصیل دهد.

 

 

برای آگاهی از آخرین رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه تهران بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

بهترین دانشگاه های سراسری روانشناسی

 

 

دانشگاه علامه طباطبایی تهران

 

دانشگاه تهران

دانشگاه تبریز

 

فردوسی مشهد

 

دانشگاه اصفهان

 

دانشگاه شهید بهشتی تهران

 

دانشگاه یزد

 

دانشگاه گیلان

 

دانشگاه كاشان

 

دانشگاه شهید باهنر كرمان

 

دانشگاه شهید چمران اهواز

 

دانشگاه سیستان و بلوچستان

 

دانشگاه زنجان

 

دانشگاه رازی کرمانشاه

 

دانشگاه خوارزمی

 

دانشگاه بیرجند

 

دانشگاه بوعلی‌سینا همدان

 

دانشگاه الزهرا تهران

 

دانشگاه ارومیه

 

دانشگاه اراك

 

دانشگاه ایلام

 

دانشگاه بجنورد

 

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین

 

دانشگاه حكیم سبزواری

 

دانشگاه خلیج فارس بوشهر

 

دانشگاه دامغان-سمنان

 

دانشگاه زابل

 

دانشگاه شهركرد

 

دانشگاه شهید مدنی تبریز

 

 

دانشگاه قم

دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان-کرمان

 

دانشگاه كردستان

 

دانشگاه لرستان

 

دانشگاه هرمزگان

 

دانشگاه یاسوج

 

دانشگاه آیت‌الله حائری میبد

 

دانشگاه بزرگمهر قائنات

 

دانشگاه تربت حیدریه

 

دانشگاه حضرت معصومه

 

دانشگاه سلمان فارسی كازرون

دانشگاه سید جمال‌الدین اسدآبادی

 

دانشگاه كوثر بجنورد

 

دانشگاه نهاوند

 

 

عوامل تأثیر گذار در درآمد رشته روانشناسی

با توجه به اهمیت روز افزونی که در جامعه امروز به علم روانشناسی داده می شود، طبیعتا تنوع شغلی و درآمد هم نسبت به قبل بیش از پیش شده است.

البته میزان درآمد به نوع شغلی که فرد در آن مشغول است متفاوت است. برای مثال، فارغ التحصیلانی که در نهادها، سازمان ها و ادارات دولتی مشغول می شوند، مطابق با تعرفه های دولتی حقوق دریافت می کنند.

همچنین، بزرگی یا کوچکی شهری که روانشناس در آن کار می کند نیز بسیار مهم است. به طور معمول، شهرهای پر جمعیت تر تقضای بیشتری برای مراجعه با مشاوران و روانشناسان دارند و به طبع برای اشخاصی که دارای کلینیک شخصی هستند، درامد هم بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، خوشنامی و سابقه فرد در ارائه راهکارها و یا حل مسائل نیز می تواند در پدید آمدن موقعیت های درآمدزا نیز بسیار تأثیر گذار باشد. هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد هم میزان علم و شانس فعالیت بالاتر می رود.

البته برای تأسیس کلینک  شخصی، میزان ساعت مشاوره هایی که فرد قبلا داده است و یک سری شرایط دیگر نیز مطرح است که برای اطلاع از آن ها می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مطلب به میزان تراز و رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری پرداختیم و در مورد نحوه مطالعه، نحوه پذیرش، بازار کار و روحیات پرداختیم.

چنانچه شما نیز قصد شرکت در این رشته را داریدف می توانید علاوه بر تحلیل 30 کارنامه قبولی روانشناسی دولتی ، از میزان ظرفیت های پذیرش، محتوای دروس و آینده شغلی همه گرایش ها مطلع شوید. برای این کار کافی است که از طریق شماره تماس های مندرج در جدول زیر در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

برای آگاهی از نحوه کسب رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

معرفی گرایش های دکتری روانشناسی

ورود به ارشد روانشناسی بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

رشته های مورد نیاز جامعه

رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری 

آخرین رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری چند است؟

برای اطلاع از حدود رتبه ها، می توانید چند نمونه کارنامه قبولی روانشناسی دولتی را در این مقاله بخوانید.

آگاهی از تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری چه اهمیتی دارد؟

این اطلاعات می تواند در شیوه مطالعه و برنامه ریزی و پذیرش در رشته روانشناسی تأثیرگذار باشد.

کدام قسمت از کارنامه برای قبولی در روانشناسی دانشگاه سراسری مهم است؟

مهم ترین بخش از برای انتخاب رشته و تخمین قبولی در دانشگاه دولتی، توجه به مجاز بودن و رتبه در زیر گروه و سهمیه می باشد.

تراز قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری برای کنکور سال آینده در چه حدی باید باشد؟

برای اطلاع و تخمین رتبه قبولی کنکور سال آینده می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

 

 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور