ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه کنکور فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

دفترچه کنکور فنی و حرفه ای
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، کلیه متقاضیانی که مایل به انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه ای می‌ باشند، می‌ توانند طبق رشته‌ های موجود در دفترچه اقدام به انتخاب رشته نمایند. پذیرش در برخی از این رشته ها بدون نیاز به شرکت در کنکور است، اما، پذیرش در برخی دیگر فقط با قبولی در کنکور امکان پذیر می باشد. پس از اعلام نتایج کنکور فنی و حرفه ای، داوطلبان عزیز می‌ توانند نسبت به رتبه کسب شده و همچنین درصدهای هر درس، انتخاب رشته نمایند. در واقع، آن ها می توانند دفترچه کنکور فنی و حرفه ای را دانلود کرده و با مطالعه کامل آن، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌ های موجود در دفترچه اقدام نمایند. این دفترچه، علاوه بر کد رشته های موجود، تمامی شرایط ثبت نام، زمان انتخاب رشته و …. را به داوطلبان عزیز اطلاع خواهد داد. 

لازم به ذکر است تا بدانید که فنی و حرفه ای دارای رشته های بسیاری است که افراد می توانند طبق علاقه خود، یکی از آن ها را انتخاب نماید. اما، لیست رشته های فنی و حرفه ای هر ساله تغییر می کند و افراد برای انتخاب رشته مورد علاقه خود حتما باید دفترچه آن سال را دانلود کرده و به خوبی مطالعه نمایند. اگر که شما هم قد دارید در رشته های بدون کنکور و یا با آزمون فنی و حرفه ای در دانشگاه ها درس بخوانید، باید ابتدا دفترچه آن را دانلود کنید. برای آشنایی با مباحث داخل دفترچه و دانلود دفترچه کنکور فنی و حرفه ای، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه، هر آنچه که باید در رابطه با این دفترچه بدانید را برای شما عزیزان بیان کرده و لینک دانلود مستقیم آن را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه ای 

هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور، زمانی را برای انتشار دفترچه کنکور فنی و حرفه ای در نظر می گیرد. شما داوطلبان عزیز و گرامی باید در این زمان مقرر، نسبت به دریافت دفترچه اقدام نمایید. حال ممکن است سوال کنید که این دفترچه را چگونه و از کجا باید دریافت کنید؟ شما عزیزان می توانید دفترچه فنی و حرفه ای را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور دانلود نمایید. به یاد داشته باشید که باید حتما در آن زمان مقرر برای دانلود دفترچه اقدام کنید. زیرا، در صورت اتمام زمان دریافت این دفترچه، سازمان سنجش آن را مجدد در روی سایت قرار نخواهد داد. لذا، حتما آن را در زمان مقرر دانلود کرده و به خوبی تمامی مفاد داخل آن را مطالعه نمایید.

 

 

زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه ای 

زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه ای

 

 

به یاد داشته باشید که نام نویسی کنکور فنی و حرفه ای در 14 تیر ماه آغاز می گردد و می توان پیش بینی کرد که این دفترچه طبق روال سال های گذشته، احتمالا همان روز منتشر خواهد شد. هنوز اطلاعات دقیقی از سمت سازمان سنجش مبنی بر زمان انتشار این دفترچه، منتشر نشده است. علاوه بر این، شما داوطلبان عزیز می توانید با دانلود و مطالعه این دفترچه، با لیست رشته های بدون آزمون و رشته های با کنکور آشنا شوید. به یاد داشته باشید که حتما دفترچه سال تحصیلی جدید را دانلود کنید؛ زیرا، رشته ها و شرایط و تمامی مفاد دفترچه فنی و حرفه ای سال گذشته ممکن است با سال تحصیلی جدید متفاوت باشد. 

 

 

 

جهت آشنایی با لیست رشته های کاردانی فنی و حرفه ای، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

دانلود دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه ای می‌ توانید تنها با یک کلیک پس از مراجعه به سامانه سنجش و  آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهید. کلیه داوطلبان عزیز با توجه به این دفترچه می توانند از لیست رشته های کاردانی فنی و حرفه ای اطلاع یابند. در هر رشته گرایش‌ های مختلفی برای انتخاب وجود خواهد داشت که با استفاده از رتبه کسب شده و شرایط معدلی خود، می توانید در هر یک از رشته های مورد علاقه خود انتخاب رشته نمایند. به هنگام دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه ای، آنچه شما داوطلبان عزیز باید مورد توجه قرار دهید، مطالعه دقیق این دفترچه و اطلاع دقیق از تمامی مفاد و قوانین آن می‌ باشد. لذا با توجه به این موارد، کلیه داوطلبان گرامی می‌ توانند با استفاده از دسته‌بندی موجود در دفترچه کنکور فنی و حرفه ای  که در دانشگاه‌ های مختلف و به صورت با آزمون و بدون آزمون تقسیم شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید. 

بنا به دلیل این که هنوز سازمان سنجش دفترچه سال تحصیلی ۱۴۰۲-1402 را منتشر نکرده است، بهتر است که دفترچه سال گذشته را دانلود کنید تا با ساختار کلی این دفترچه آشنا شوید. در صورتی که دفترچه جدید توسط سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شود، این مقاله به روز رسانی شده و دفترچه جدید در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد. 

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 دانلود دفترچه 
اصلاحیه اول دفترچه ثبت نام کاردانی دانلود اصلاحیه دفترچه 
اصلاحیه دوم دفترچه ثبت نام کاردانی دانلود اصلاحیه دفترچه 

 

ممکن است سوال بپرسید که چرا دفترچه سال گذشته دارای اصلاحیه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ممکن است برخی اوقات دفترچه دارا پی مفادی باشد که بنا به دلایل  مختلفی، پس از انتشار باید حذف شوند و یا مفادی را نداشته باشد که باید به دفترچه اضافه شود؛ در این صورت، دفترچه مورد اصلاح قرار گرفته و اصلاحیه های آن مجدد منتشر می شوند. 

 

مندرجات و مفاد دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 

اطلاعات جامعی از تمامی مواردی که شما داوطلبان عزیز برای شرکت در کنکور فنی و حرفه ای، ثبت نام در آن، انتخاب رشته و …. که باید بدانید را سازمان سنجش در دفترچه قرار داده است. همچنین در این دفترچه، برای دانش آموزان و داوطلبان پسری که موظف به اخذ معافیت تحصیل و یا کارت پایان خدمت می‌باشند، اطلاعات جامعی قرار داده شده است. برخی از مهم ترین مندرجات و مفاد داخل دفترچه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای، شامل موارد زیر می باشند: 

 • زمان نام نویسی و نحوه نام نویسی 
 • شرایط تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی و حضوری
 • ضوابط استفاده از سهمیه ها
 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • نحوه شرکت دانشجویان انصرافی
 • لیست رشته های ارائه شده
 • شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام
 • هزینه های ثبت نام و نحوه پرداخت آن ها
 • مراحل ثبت نام و راهنمای عملی ثبت نام 
 • ظرفیت رشته محل ها
 • نحوه تکمیل تقاضای اینترنتی
 • نحوه شرکت متقاضیان غیر ایرانی
 • شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی

 

 

مندرجات و مفاد دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 

مندرجات و مفاد دفترچه کنکور فنی و حرفه ای

 

شرایط ثبت نام در کنکور فنی و حرفه ای 

همان طور که بیان شد، یکی از مفادی که در دفترچه فنی و حرفه ای ذکر شده است، شرایط ثبت نام می باشد. در واقع، تمامی داوطلبان عزیز باید این شرایط که شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می شوند را باید دارا باشند. بنابراین، اگر که هر یک از شما داوطلبان و متقاضیان گرامی هر یک از شرایط را نداشته باشید، نمی توانید در این کنکور ثبت نام نموده و شرکت کنید. برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند: 

 

شرایط عمومی مندرج در دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 

 • اعتقاد به اسلام يا يكي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
 •  نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران. مصاديق عناد عبارتند از:
  1_ مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران 2_ داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروه هاي محارب.
  3_ پرداخت کمك مالي به گروه هاي محارب، هواداري از گروهك ها و عضويت در آن ها 4_ تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي
 • عدم احراز فساد اخلاقي، مصاديق فساد اخلاقي عبارتند از: 1_ اشتهار به فحشا و منكرات اخلاقي 2_ اعتياد به مواد مخدر

 

شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 

 • دارا بودن گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه فنی و حرفه ای و یا هنرستان برای تمامی داوطلبان ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است مطابق با آئین نامه‌های موجود، آن دسته از داوطلبانی که تا پایان شهریور ماه موفق به اخذ مدرک خود نمی‌گردند، می‌توانند رشته های بهمن ماه ثبت نام نمایند.
 • مطابق با مفاد دفترچه فنی و حرفه ای  آن دسته از داوطلبانی که مدرک و یا گواهینامه خود را اخذ ننموده اند و اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه ای می‌نمایند، حتی در صورت پذیرفته شدن نیز، قبولی آن‌ها لغو خواهد گردید.
 • با توجه به عملی بودن واحد های درسی بسیاری از رشته های فنی و حرفه ای ، دارا بودن سلامت جسمانی در رشته های مورد انتخابی داوطلب ضروری می‌باشد. لذا آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته می‌نمایند، حتما باید دارای این شرایط باشند.
 • مطابق با مفاد ضوابط دفترچه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای آن دسته از داوطلبانی که در رشته های بهمن ماه شرکت می‌نمایند، در صورت دارا بودن مدرک دیپلم خود می‌توانند نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند. اما چنانچه موفق به فارغ التحصیل در مقطع متوسطه نشوند، بدیهی است که پذیرش آن‌ها لغو خواهد گردید.

از دیگر شرایط مهمی که می‌توان بدان اشاره نمود، در دفترچه فنی و حرفه ای می‌توان به شرایط مقررات نظام وظیفه داوطلبان اشاره نمود. این شرایط برای کلیه داوطلبان پسر الزامی می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان این رشته را آقایان تشکیل می‌دهند، لذا پذیرش در این رشته ها مستلزم دارا بودن شرایط می‌باشد. 

 

 

 

جهت اطلاع از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

مشاوره کنکور فنی و حرفه ای

شما داوطلبین عزیز پس از دانلود دفترچه و آشنایی کامل با مفاد داخل آن، برای داشتن یک انتخاب رشته خوب، بهتر است که از یک مشاور با تجربه و ماهر کمک بگیرید. یک مشاور خوب علاوه بر این که به شما کمک می کند تا رشته تحصیلی را انتخاب کنید که با علاقه و مهارت شما تطابق دارد، به شما در تمامی مراحل ثبت نام، تمامی مراحل کنکور و …. کمک می کند. اما، به یاد داشته باشید که حتما مشاوری را انتخاب کنید که با مهارت و دانش باشد، زیرا، در غیر این صورت ممکن است که شما را به اشتباه راهنمایی کند. مشاورین ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و مهارت کافی، می توانند به شما عزیزان کمک کنند. 

 

 

مشاوره کنکور فنی و حرفه ای

مشاوره کنکور فنی و حرفه ای

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون کنکور فنی و حرفه ای 

خوزستان| کسب ۵۰ عنوان رتبه ۳ رقمی بهبهانی‌ها در کنکور فنی‌ و حرفه‌ای

کسب 50 عنوان قبولی در دانشگاه توسط دانش آموزان فنی حرفه‌ای واقعا بی سابقه بود که جای خوشحالی و امیدواری دارد و به ما نشان می‌دهد تلاش‌هایمان به بار نشسته است.

هرکس بخواهد در هر رشته‌ای می تواند بهترین باشد/ مسئولان به رشته های فنی و حرفه ای اهمیت دهند

«عیسی ربیع نژاد» رتبه دوم رشته مکانیک خودرو کنکور فنی و حرفه ای را با هدفمندی و پشتکار فراوان به دست آورده است و می گوید: مسئولان به رشته های فنی و حرفه ای اهمیت دهند تا بتوانیم جوانانی با تخصص در آینده داشته باشیم.

نتایج نهایی پذیرش رشته های بدون آزمون کاردانی نظام جدید اعلام شد

متقاضیانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی این مرحله اعلام شده لازم است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز و نحوه انجام مراحل ثبت نام از روز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با دفترچه کنکور فنی و حرفه ای آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما این دفترچه را در زمان مقرر از سایت سنجش و آموزش کشور دانلود کنید. سپس، تمامی مندرجات درج شده در آن را به خوبی و با دقت مطالعه نمایید. علاوه بر این، بهتر است که حتما از مشاورانی با مهارت و دانش کافی کمک بگیرید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا می خواهید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید، کافی است تا با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 
3.5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام کنکور نظام جدید و انتخاب رشته در تمامی رشته های فنی و حرفه‌ای به چه صورت است؟

ثبت نام کنکور نظام جدید و انتخاب رشته در تمامی رشته های فنی و حرفه‌ای به صورت اینترنتی است.

رشته های فنی و حرفه ای چه رشته هایی هستند؟

در مقاله به طور کامل به لیست رشته های فنی و حرفه ای اشاره شده است، لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

از کدام سایت دفترچه رشته های فنی و حرفه ای را دانلود کنیم؟

داخل این مقاله لینک مستقیم دانلود دفترچه رشته های فنی و حرفه ای، قرار داده شده است.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)