ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۳ + {لینک دانلود} | ایران تحصیل

دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه کنکور فنی و حرفه‌‌ای 1403 برای دانلود در دسترس قرار گرفت. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، کلیه متقاضیانی که مایل به انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه‌ای می‌باشند، می‌توانند طبق رشته‌های موجود در دفترچه اقدام به انتخاب رشته نمایند. پذیرش در برخی از این رشته‌ها بدون نیاز به شرکت در کنکور است، اما، پذیرش در برخی دیگر فقط با قبولی در کنکور امکان پذیر می‌باشد.

پس از اعلام نتایج کنکور فنی و حرفه‌ای، داوطلبان عزیز می‌توانند نسبت به رتبه کسب شده و همچنین درصدهای هر درس، انتخاب رشته نمایند. در واقع، آن‌ها می‌توانند دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای را دانلود کرده و با مطالعه کامل آن، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های موجود در دفترچه اقدام نمایند. این دفترچه، علاوه بر کد رشته‌های موجود، تمامی شرایط ثبت‌نام، زمان انتخاب رشته و …. را به داوطلبان عزیز اطلاع خواهد داد. چنانچه در رابطه با چگونگی دریافت دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403 نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر هستید، کافی است با شماره ثابت 9099075307 تماس بگیرید تا کارشناسان آکادمی ایران تحصیل شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند. 

بنر انتخاب رشته کنکور

زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه‌ای 1403

فنی و حرفه‌ای دارای رشته‌های بسیاری است که افراد می‌توانند طبق علاقه خود، یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. اما لیست رشته‌های فنی و حرفه‌ای هر ساله تغییر می‌کند و افراد برای انتخاب رشته مورد علاقه خود حتماً باید دفترچه آن سال را دانلود کرده و به خوبی مطالعه نمایند. اگر که شما هم قصد دارید در رشته‌های بدون کنکور و یا با آزمون فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌ها درس بخوانید، باید ابتدا دفترچه آن را دانلود کنید.

هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور، زمانی را برای انتشار دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای در نظر می‌گیرد. شما داوطلبان عزیز و گرامی باید در این زمان مقرر، نسبت به دریافت دفترچه اقدام نمایید. زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه‌ای 1403 از  تاریخ 18 شروع و تا 25 تیر ماه می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید دفترچه فنی و حرفه‌ای را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس sanjesh.org دانلود نمایید.

به یاد داشته باشید که باید حتماً در آن زمان مقرر برای دانلود دفترچه اقدام کنید، زیرا، در صورت اتمام زمان دریافت این دفترچه، سازمان سنجش آن را مجدد در روی سایت قرار نخواهد داد. لذا، حتماً آن را در زمان مقرر دانلود کرده و به خوبی تمامی مفاد داخل آن را مطالعه نمایید.  علاوه بر این، شما داوطلبان عزیز می‌توانید با دانلود و مطالعه این دفترچه، با لیست رشته‌های بدون آزمون و رشته‌های با کنکور آشنا شوید. به یاد داشته باشید که حتماً دفترچه سال تحصیلی جدید را دانلود کنید؛ زیرا، رشته‌ها و شرایط و تمامی مفاد دفترچه فنی و حرفه‌ای سال گذشته ممکن است با سال تحصیلی جدید متفاوت باشد. 

زمان انتشار دفترچه فنی و حرفه‌ای

جهت آشنایی با لیست رشته‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

دانلود دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه‌ای می‌توانید تنها با یک کلیک پس از مراجعه به سامانه سنجش و  آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهید. کلیه داوطلبان عزیز با توجه به این دفترچه می‌توانند از لیست رشته‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای اطلاع یابند. در هر رشته گرایش‌های مختلفی برای انتخاب وجود خواهد داشت که با استفاده از رتبه کسب شده و شرایط معدلی خود، می‌توانید در هر یک از رشته‌های مورد علاقه خود انتخاب رشته نمایند. به هنگام دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه‌ای، آنچه شما داوطلبان عزیز باید مورد توجه قرار دهید، مطالعه دقیق این دفترچه و اطلاع دقیق از تمامی مفاد و قوانین آن می‌باشد. لذا با توجه به این موارد، کلیه داوطلبان گرامی می‌توانند با استفاده از دسته‌بندی موجود در دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای  که در دانشگاه‌های مختلف و به صورت با آزمون و بدون آزمون تقسیم شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید. 

بنا به دلیل این که هنوز سازمان سنجش دفترچه سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ را منتشر نکرده است، بهتر است که دفترچه سال گذشته را دانلود کنید تا با ساختار کلی این دفترچه آشنا شوید. در صورتی که دفترچه جدید توسط سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شود، این مقاله به روزرسانی شده و دفترچه جدید در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد. 

دفترچه ثبت‌نام کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای 1401 دانلود دفترچه 
اصلاحیه دفترچه ثبت‌نام کاردانی فنی و حرفه‌ای  دانلود اصلاحیه دفترچه 

 

ممکن است این سؤال برای برخی از داوطلبان بوجود آید که چرا دفترچه سال گذشته دارای اصلاحیه است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که ممکن است برخی اوقات دفترچه دارا پی مفادی باشد که بنا به دلایل  مختلفی، پس از انتشار باید حذف شوند و یا مفادی را نداشته باشد که باید به دفترچه اضافه شود؛ در این صورت، دفترچه مورد اصلاح قرار گرفته و اصلاحیه‌های آن مجدد منتشر می‌شوند. 

جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای وارد لینک مربوطه شوید.

دانلود دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای

مندرجات و مفاد دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

اطلاعات جامعی از تمامی مواردی که شما داوطلبان عزیز برای شرکت در کنکور فنی و حرفه‌ای، ثبت‌نام در آن، انتخاب رشته و …. که باید بدانید را سازمان سنجش در دفترچه قرار داده است. همچنین در این دفترچه، برای دانش‌آموزان و داوطلبان پسری که موظف به اخذ معافیت تحصیل و یا کارت پایان خدمت می‌باشند، اطلاعات جامعی قرار داده شده است. برخی از مهم‌ترین مندرجات و مفاد داخل دفترچه کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای، شامل موارد زیر می‌باشند: 

 • زمان نام‌نویسی و نحوه ثبت‌نام کنکور فنی و حرفه‌ای
 • شرایط تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام اینترنتی و حضوری
 • ضوابط استفاده از سهمیه‌ها
 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • نحوه شرکت دانشجویان انصرافی
 • لیست رشته‌های ارائه شده
 • شرایط عمومی و اختصاصی ثبت‌نام
 • هزینه‌های ثبت‌نام و نحوه پرداخت آن‌ها
 • مراحل ثبت‌نام و راهنمای عملی ثبت‌نام 
 • ظرفیت رشته محل‌ها
 • نحوه تکمیل تقاضای اینترنتی
 • نحوه شرکت متقاضیان غیر ایرانی
 • شرایط و ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی

 

اطلاعیه

چنانچه شما داوطلبان گرامی در ارتباط با مفاد و جزئیات دفترچه کنکور فی و حرفه‌ای 1403 نیازمند کسب اطلاعات تکمیلی هستید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران این مجموعه به بهترین شکل شما عزیزن را راهنمایی کنند. 

مندرجات و مفاد دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای

برای مشاهده اعلام نتایج کنکور فنی حرفه‌ ای روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت‌نام در کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

همان طور که بیان شد، یکی از مفادی که در دفترچه فنی و حرفه‌ای ذکر شده است، شرایط ثبت‌نام می‌باشد. در واقع، تمامی داوطلبان عزیز باید شرایطی که شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می‌شوند را داشته باشند. بنابراین، اگر شما داوطلبان و متقاضیان گرامی هر کدام از شرایط را نداشته باشید، نمی‌توانید در این کنکور ثبت‌نام نموده و شرکت کنید. برخی از مهم‌ترین این شرایط، شامل موارد زیر می‌باشد: 

شرایط عمومی مندرج در دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

 • اعتقاد به اسلام يا يكي از اديان رسمي عنوان شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
 •  نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران. مصاديق عناد عبارتند از:
  1_ مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران 2_ داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروه‌های محارب.
  3_ پرداخت کمك مالي به گروه‌های محارب، هواداري از گروهک‌ها و عضويت در آن‌ها 4_ تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي
 • عدم احراز فساد اخلاقي، مصاديق فساد اخلاقي عبارتند از: 1_ اشتهار به فحشا و منكرات اخلاقي 2_ اعتياد به مواد مخدر

بنر انتخاب رشته

شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

 • دارا بودن گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه فنی و حرفه‌ای و یا هنرستان برای تمامی داوطلبان ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است مطابق با آئین نامه‌های موجود، آن دسته از داوطلبانی که تا پایان شهریور ماه موفق به اخذ مدرک خود نمی‌گردند، می‌توانند رشته‌های بهمن ماه ثبت‌نام نمایند.
 • مطابق با مفاد دفترچه فنی و حرفه‌ای  آن دسته از داوطلبانی که مدرک و یا گواهینامه خود را اخذ ننموده‌اند و اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور فنی و حرفه‌ای می‌نمایند، حتی در صورت پذیرفته شدن نیز، قبولی آن‌ها لغو خواهد گردید.
 • با توجه به عملی بودن واحدهای درسی بسیاری از رشته‌های فنی و حرفه‌ای ، دارا بودن سلامت جسمانی در رشته‌های مورد انتخابی داوطلب ضروری می‌باشد. لذا آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته می‌نمایند، حتماً باید دارای این شرایط باشند.
 • مطابق با مفاد ضوابط دفترچه کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای آن دسته از داوطلبانی که در رشته‌های بهمن ماه شرکت می‌نمایند، در صورت دارا بودن مدرک دیپلم خود می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در دانشگاه اقدام نمایند. اما چنانچه موفق به فارغ‌التحصیل در مقطع متوسطه نشوند، بدیهی است که پذیرش آن‌ها لغو خواهد گردید.

از دیگر شرایط مهمی که می‌توان بدان اشاره نمود، در دفترچه فنی و حرفه‌ای می‌توان به شرایط مقررات نظام وظیفه داوطلبان اشاره نمود. این شرایط برای کلیه داوطلبان پسر الزامی می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان این رشته را آقایان تشکیل می‌دهند، لذا پذیرش در این رشته‌ها مستلزم داشتن شرایط می‌باشد. 

 

جهت اطلاع از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه‌ای، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

شرایط ثبت‌نام در کنکور فنی و حرفه‌ای

مشاوره کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

شما داوطلبین عزیز پس از دانلود دفترچه و آشنایی کامل با مفاد داخل آن، برای داشتن یک انتخاب رشته خوب، بهتر است که از یک مشاور با تجربه و ماهر کمک بگیرید. یک مشاور خوب علاوه بر این که زمینه انتخاب رشته مناسب را فراهم می‌کند تا رشته‌ای را انتخاب کنید که با علاقه و مهارت شما تطابق دارد، به شما در تمامی مراحل ثبت‌نام، تمامی مراحل کنکور و …. کمک می‌کند. اما به یاد داشته باشید که حتماً مشاوری را انتخاب کنید که با مهارت و باتجربه باشد. در غیر این صورت ممکن است که شما را به اشتباه راهنمایی کند. مشاورین ما در آکادمی ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و مهارت کافی، می‌توانند به شما عزیزان در این زمین یاری کنند. 

جدیدترین اخبار پیرامون کنکور فنی و حرفه‌ای 1403

تاریخ برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای 1403

آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای 1403 از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می‌گردد. علاوه بر این در دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای 1403 تمام جزیئات مربوط به مراحل برگزاری آزمون اعلام می‌شود. براساس اعلامیه‌ای که اخیراً بر روی سایت سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است، این آزمون در روز جمعه سوم شهریور ماه 1403 برگزار خواهد شد.

تاریخ اعلام نتایج آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای 1403

مطابق با روال هر سال داوطلبانی که در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای 1403 شرکت می‌کنند، می‌توانند در موعد مقرر نتایج خود را از طریق سایت سازمان سنجش مشاهده کنند. زمان انتشار نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای 1403 اواخر شهریور ماه خواد بود و شما داوطلبان عزیز می‌توانید جهت مشاهده نتایج از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید.

جهت دانلود دفترچه رشته‌های بدون کنکور فنی حرفه‌ای وارد لینک شوید.

جدیدترین اخبار پیرامون کنکور فنی و حرفه‌ای

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتماً این دفترچه را در زمان مقرر از سایت سنجش و آموزش کشور دانلود کنید. زمان انتشار دفترچه راهنمای کنکور فنی حرفه‌ای از تاریخ 18 تا 25 تیر ماه می‌باشد. برای کسب اطلاعات کافی از مفاد دفترچه، تمامی مندرجات درج شده در آن را به خوبی و با دقت مطالعه نمایید. علاوه بر این، بهتر است که حتماً از مشاورانی با مهارت و دانش کافی کمک بگیرید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا می‌خواهید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

4.1/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت‌نام کنکور نظام جدید و انتخاب رشته در تمامی رشته‌های فنی و حرفه‌ای به چه صورت است؟

ثبت‌نام کنکور نظام جدید و انتخاب رشته در تمامی رشته‌های فنی و حرفه‌ای به صورت اینترنتی است.

زمان انتشار دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای چه تاریخی است؟

دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای از تاریخ 18 تا 25 تیر ماه بر روی سایت سنجش قرار می‌گیرد. 

رشته‌های فنی و حرفه‌ای چه رشته‌هایی هستند؟

در مقاله به طور کامل به لیست رشته‌های فنی و حرفه‌ای اشاره شده است، لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

 

نظرات

25 دیدگاه دربارهٔ «دفترچه کنکور فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۳ + {لینک دانلود} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من دیپلم نظام قدیم دارم و ۹۷فارغ التحصیل شدم
  و الان مدرک کارشناسی رشته کامپیوتر دارم
  امسال برای کنکور فنی و حرفه ای میخوام شرکت کنم در رشته طراحی دوخت.
  باید امتحانات بچها فنی شرکت کنم ؟ اگر بله کجا باید مراجعه کنم و کدوم درسها رو امتحان بدم؟
  و منابع کنکور طراحی دوخت جایی من پیدا نکردم از کجا میتونم منابع پیدا کنم و شروع کنم به خوندن؟
  و تو دفترچه کنکور پارسال خوندم که نوشته فقط میتونیم ناپیوسته انتخاب کنیم ؟
  دلیلش چیع؟
  یا راهکاری هست که بشه لیسانس گرفت ؟
  ببخشید زاد سوال پرسیدم بازم ممنون

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر خیر نیاز نیست بدون کنکورپذیرش دارند

 2. Avatar photo یاسین گفت:

  سلام .سال آخر رشته کامپیوترم.میخواستم ببینم بدون کنکورمیشه رفت دانشگاه دولتی یا خیر و اگر داره چند درصد هر درسو بزنم میتونم قبول شم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای این رشته ورود بدن کنکور امکان پذیر نمی باشد

 3. Avatar photo Ah گفت:

  سلام رشته الکتروتکنیک کنکور سراسری باید ثبت نام کنم یا کاردانی ویژه دانشگاه فنی حرفه ای ؟
  بعد کتاب عمومی حذف شدن برای کنکور؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   کاردانی فنی ثبت نام بفرمایید

 4. Avatar photo روزیتا گفت:

  سلام وقت بخیر
  فنی حرفه‌ای. هم می تونه بهمن شرکت کنه و چه زمانی. دفترچه بهمن میاد

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حل حاضر زمان مشخص و دقیقی برای ثبت نام نیمسال دوم منتشر نشده است

 5. Avatar photo محمد گفت:

  سلام و وقت بخیر بی زحمت نمونه سوالات کنکور کاردانی فنی حرفه ای کامپیوتر سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ رو هم بذارین

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   از طریق گوگل و سایت های دیگر اقدام کنید.

 6. Avatar photo بهار گفت:

  سلام . با دیپلم فنی حرفه ای رشته حسابداری میتونم وارد دانشگاه علوم تحقیقات و همین رشته بشم؟ اگر نیاز به کنکور داره چه کنکوری باید بدم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   حسابداری جزو رشته های شناور است و از طریق کنکور ریاضی و تجربی و انسانی میتوان وارد شد.

  2. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقتتون بخیر.
   وارد علوم تحقیقات نمیتوانید بشوید چون کاردانی به کارشناسی ندارد.

 7. Avatar photo هنگامه گفت:

  سلام وقت بخیر حسابداری(کار ودانش) در دانشگاه های دولتی باید کنکور بده یا با سوابق تحصیلی میشه؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز برای دانشکده های فنی و حرفه ای دوره ی روزانه میتونید بدون کنکور لقدام کنید اما برای دانشگاههای دولتی دیگر باید کنکور بدید.

   1. Avatar photo مینو گفت:

    کنکور چه رشته ای رو باید شرکت کنیم؟
    سراغ رشته های انسانی و تجربی برویم؟

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     دوست عزیز لطفا برای مشاوره ی تخصصی تر در مورد سوالتون با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 8. Avatar photo رقیه سادات گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین.. رشته صنایع دستی رو میتونم بدون کنکور قبول شم؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   این جزو رشته های بدون آزمون میباشد و شما با سوابق تحصیلی خود میتوانید اقدام کنید

 9. Avatar photo mahi گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم می تونم کنکور فنی مهندسی معماری رو ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر خیر

 10. Avatar photo Ali گفت:

  سلام خسته نباشید رشته من مکانیک خودرو هست (فنی حرفه ای ) والا من هنوز نفهمیدم عمومی ها برای ما هسته یا نه میشه جواب بدید ممنون.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   بله دوست عزیز عمومی ها جزو منابع ازمون شما خواهد بود.

   1. Avatar photo Sz گفت:

    سلام خسته نباشید من رشتم کامپیوتر هست میتونم ور مقطع کاردانی تغیر رشته بدم و الکترونیک بخونم

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     بله میتوانید
     اگر کاردانی ناپیوسته باشید میتونید تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور