ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی مشخص شده است. همانطور که می دانید برای ثبت نام کنکور سراسری، یکی از اطلاعات مورد نیاز کد مدرسه است. یکی از راه های دریافت این کد مراجعه به کارنامه و برداشتن کد مدرسه یا آموزشگاه از قسمت بالای کارنامه است. اگر به کارنامه خود دسترسی ندارید راه دیگر استفاده از استفاده از سامانه dipcode.medu.ir می باشد.

از آنجایی که برای دریافت کد از سامانه dipcode.medu.ir نیاز است با مراحل و جزییات آن آشنایی داشته باشید. ما قصد داریم در ادامه این مطلب شرایط و ضوابط و مراحل آن را بررسی کنیم. همچنین این موضوع که چه افرادی مشمول دریافت این کد هستند نیز به شما گفته خواهد شد زیرا این سوال برای برخی وجود دارد و پرسیده می شود.

توجه داشته باشید که ارائه این کد الزامی بوده و یکی از ضروریات کنکور سراسری به شمار می رود. این کد در مرحله پیش ثبت نام از شما خواسته می شود و اگر آن را ارائه ندهید، موفق به ثبت نام در کنکور نخواهید شد.

 

اطلاعیه:

یکی از راه های دریافت کد مدرسه مراجعه به سایت همگام است.

 

 

نحوه دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۱۴۰۲

کد مدرسه برای دریافت کد سوابق تحصیلی مورد نیاز است. پس از وارد شدن به سامانه دیپ کد جهت دسترسی به کد سوابق تحصیلی خود نیاز است اطلاعات خواسته شده آن که شامل، تاریخ تولد، کد مقطع، کد منطقه و کد دانش آموزی می شود در اختیار این سامانه قرار دهید. کد منطقه در سایت سنجش و کد مدرسه در بالای کارنامه های دریافتی شما درج خواهد شد.

از آنجایی که بسیاری از مشمولان اعمال سوابق تحصیلی با خود می گویند که ” کد مدرسه چیست و از کجا پیدا کنم” برای پاسخ به این سوال باید بگوییم این کد در قسمت بالای کارنامه دانش آموزی ثبت می شود. اما اگر به کارنامه خود دسترسی ندارید، نگران نباشید در ادامه روش های دیگری را نیز که برای دسترسی به این کد تعیین شده، بررسی خواهیم کرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی متوسطه کلیک کنید.

 

 

دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی از طریق سایت همگام

 همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم، دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی از طریق سایت همگام نیز امکان پذیر می باشد.

به صورت کلی مراحل شامل موارد زیر می شود:

  • در ابتدا نیاز است به سایت همگام به نشانی medu.ir مراجعه کنید.
  • سپس روی عکس داوطلب از منوی بالای صفحه کلیک نمایید.
  • کد سازمان را یادداشت کنید.

 

پس در مرحله اول داوطلب می بایست وارد سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir شود. برای وارد شدن به سایت نام کاربری و کلمه عبور مورد نیاز می باشد.

 

 

مراحل دریافت کد مدرسه

 

 

سپس باید روی تصویر خود کلیک کنید.

بعد از  روی عکس داوطلب منویی مطابق تصویر نمایش داده خواهد شد که در آن کد سازمان نوشته شده و داوطلب متقاضی دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم باید نسبت به یادداشت این کد اقدام کند.

 

 

موارد استفاده از کد مدرسه

در حال حاضر اصلی ترین کاربرد این کد برای دریافت کد سوابق تحصیلی می باشد. اما همانطور که می دانید سوابق تحصیلی برای تمامی داوطلبان بررسی نخواهد شد. با توجه به این موضوع می توان گروه های زیر را افراد تعیین شده برای دریافت کد مدرسه دانست که شامل موارد زیر می شوند:

 

دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم نظام جدید ( 6-3-3) که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ۱۴۰۲ موفق به دریافت مدرک دیپلم خود شده اند. تاثیر سوابق تحصیلی برای این افراد به میزان 30 درصد و مثبت است.

کلیه فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی – سالی واحدی که مدرک دیپلم خود را در هر یک از رشته های گروه نظری (ریاضی، انسانی و تجربی) از سال 84 به بعد دریافت کرده اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم می شوند که تاثیر آن در کنکور 25 درصد و مثبت است.

فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی که از سال 91 به بعد مدرک خود را گرفته اند. این افراد نیز مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی به میزان 30 درصد و به صورت مثبت می باشند.

 

 

نحوه ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی را بیشتر بررسی کنیم. یکی از اطلاعات مهم مورد نیاز در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای داوطلبان نظام جدید ( 6-3-3 ) و فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی و سالی واحدی، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خواهد بود.  داوطلبان مشمول اعمال کد اگر آن را ارائه ندهند، مجاز به ادامه مراحل ثبت نامی خود نخواهند بود.

کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق سایت dipcode.medu.ir که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش می باشد، ارائه می شود. یکی از اطلاعات الزامی جهت دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت دیپ کد، کد مدرسه می باشد که در قسمت فوق توضیح دادیم چطور آن را بدست آورید.

 

 

برای آشنایی با سامانه دریافت کد سوابق تحصیلیکلیک کنید.

 

 

چه کسانی مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ هستند؟

اگر در رابطه با افرادی که مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی هستند سوال دارید نیز می توانید در این قسمت همراه ما باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

اولین گروه دانش آموزانی هستند که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته اند.

گروه بعدی افرادی هستند که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد و در شاخه های نظری گرفته اند.

  پس دریافت این کد برای دیپلمه‌های شاخه نظری از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۹ نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و نظام آموزشی جدید 6-3-3 برای تمامی رشته‌های ریاضی، علوم تجربی، ادبیات و علوم معارف اسلامی الزامی است.

 برای دانش‌آموزان سال دوازدهم شاخه نظری در نظام آموزشی جدید 3-3-6  نیز دریافت این کد الزامی است.

برای دانش‌آموزان با مدرک پیش‌دانشگاهی از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹ در رشته‌های ریاضی، تجربی، ادبیات، معارف و هنر نیز این کد در دسترس است.

 

 

جهت دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

 

 

اطلاعات چه داوطلبانی در سامانه مشاهده نمی شود و امکان دریافت آن وجود ندارد؟

افرادی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی ندارند:

  • فارغ التحصیلان قبل از سال 84
  • فارغ التحصیلان شاخه های فنی و حرفه ای، کار و دانش و فارغ التحصیلان غیر رشته های نظری مانند دانشسرا های تربیت معلم
  • فارغ التحصیلان نظام ترمی-واحدی قدیم آموزش متوسطه
  • دیپلمه های قدیمی مدارسی غیر ایرانی در خارج از کشور

 

 

ساده ترین راه حل بدست آوردن کد مدرسه

در موارد فوق اشاره کردیم که یکی از ساده ترین راه های بدست آوردن کد مدرسه مراجعه به کارنامه تحصیلی است؛ زیرا در کارنامه های تحصیلی علاوه بر ثبت نمرات، مشخصات دانشجو و اطلاعاتی پیرامون محل تحصیل و مشخصاتی درباره ناحیه تحصیلی نیز ثبت خواهد شد.

 

 

نحوه دریافت کد مدرسه

 

 

اما اگر با هیچ یک از روش های فوق نتوانستید این کد را بیابید می توانید به مدرسه خود مراجعه کرده و کد آموزشگاه را دریافت کنید.

 

 

اطلاعیه:

کاربرد کد مدرسه برای دریافت کد سوابق تحصیلی است که یکی از پیش نیازهای مهم ثبت نام کنکور است.

 

 

 

 

اخبار پیرامون نحوه دریافت کد مدرسه

مهلت مجدد ثبت نام برای افرادی که موفق به دریافت کد نشده اند:

برای متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۰ بهمن تا ۲۰ بهمن) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته اند برای نام نویسی در آزمون مذکور اقدام کنند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام از امروز (یکشنبه) اول اسفند تا چهارشنبه ۴ اسفند در نظر گرفته شده است.

متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در این خصوص اقدام کنند.

ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام کرده اند، درصورت تمایل در این بازه زمانی می‌توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

کد سوابق تحصیلی در دسترس نیست!/ گلایه کنکوری‌ها از سامانه آموزش و پرورش :

عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: دریافت کد سابقه تحصیلی برای داوطلبان کنکور سراسری جهت ثبت‌نام الزامی است اما امسال سامانه آموزش و پرورش با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو بود و داوطلبان نمی‌توانستند وارد سامانه شوند و کد سابقه تحصیلی‌شان را دریافت کنند.

شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲ :

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

نحوه دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. ما سعی کردیم انواع روش های دریافت این کد را برای شما شرح دهیم که شامل مراجعه به سایت و استفاده از کارنامه بود. از آنجایی که کد مدرسه و کد سوابق تحصیلی دو مورد مرتبط با هم هستند اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی نیز و این که چه افرادی مشمول دریافت این کد هستند نیز بررسی شد و در اختیار شما قرار گرفت. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 داشتن کد مدرسه برای دریافت یک از اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ الزامی می باشد؟

برای دریافت کد سوابق تحصیلی مورد نیاز است.

 کد مدرسه از چه طریقی قابل دسترسی می باشد؟

یک راه سامانه همگام و راه دیگر استفاده از کارنامه است.

 کدام دسته از داوطلبان می بایست نسبت به دریافت کد مدرسه اقدام نمایند؟

همانطور که در متن مقاله گفته شده است، مشمولان اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۱۴۰۲ می بایست نسبت به دریافت کد مدرسه اقدام نمایند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)