ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و نحوه دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ اعلام شد. داوطلبانی که علاقه مند ثبت نام و ورود به رشته های کارشناسی ناپیوسته هستند، می توانند در مهلت های مقرر شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش به طور همزمان برای نام نویسی و انتخاب رشته اقدام نمایند. این متقاضیان می بایست ابتدا با کلیک بر روی لینک دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ، شرایط و ضوابط درج شده پذیرش و نام نویسی را مطالعه کرده و سپس فرم انتخاب رشته را در سامانه تکمیل نمایند.

چنانچه در مورد موقعیت تحصیلی، ظرفیت پذیرش دانشگاه های مختلف، میزان شهریه، و تکنیک های قبولی در انتخاب رشته نیازمند با هر گونه سوالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

 

به منظور دریافت لینک دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی وارد شوید.

 

 

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی چه ضرورتی دارد؟

 

 

دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

 

 

ورود به رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته از دو طریق با آزمون و بدون آزمون صورت می گیرد. در این میان، زمان ثبت نام  در هر دو شیوه یکسان می باشد و شرایط نیز در یک دفترچه راهنما درج شده است. از این رو، تمامی داوطلبان علاقه مند به ورود به کارشناسی ناپیوسته می بایست ابتدا برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی اقدام کرده و متناسب با شرایطی که در آن ذکر شده به انجام فرایندهای لازم بپردازند.

از آنجا که در این دفترچه علاوه بر تمامی نکات لازم برای نام نویسی، لیست رشته های کاردانی به کارشناسی نیز ذکر شده است، بهتر است که متقاضیان ابتدا رشته ها را شناسایی کرده و بر اساس شرایط خود اولویت های قرار داده شده در فرم انتخاب رشته را به ترتیب پر کنند.

 

 

جهت آشنایی با لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک قرمز شوید

 

 

زمان دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

همانند روال هر ساله، مهلت انتشار دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی و تکمیل فرایند ثبت نام آن یکسان می باشد. بدین ترتیب، داوطلبان بایستی پس از بارگذاری و مطالعه دقیق دفترچه در صورت داشتن شرایط لازم برای انتخاب رشته اقدام کنند.

در سال جاری نیز سازمان سنجش اعلام کرد که علاقه مندان می توانند از تاریخ 23 لغایت 30 خرداد ماه، دفترچه راهنما را دانلود کرده و اطلاعات خواسته شده به همراه رشته های مورد نظر خود را در فرم قرار داده شده در سامانه درج نمایند.

ضمنا نام نویسی و انتخاب رشته داوطلبان رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز در همین بازه زمانی بوده و می توانند ابتدا فرم پیش نویس قید شده در پایان دفترچه را تکمیل کنند تا در هنگام وارد کردن در سامانه دچار مشکل نشوند.

 

 

برای آشنایی با منابع کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک شوید

 

 

نحوه دریافت دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش امکانپذیر می باشد. از این رو متقاضیان می توانند پس از ورود به صفحه اصلی سایت sanjesh.org و کلیک بر روی منوی کاردانی به کارشناسی، لینک فعال اطلاعیه انتشار دفترچه را انتخاب نمایند.

همچنین می توانید لینک دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی را از سایت ایران تحصیل دریافت نموده و ابهامات احتمالی خود را در مورد هر کدام از زمینه ها و مراحل نام نویسی مطرح فرمایید. نکته دیگر آنکه دانلود دفترچه به صورت رایگان می باشد، اما برای ثبت نام لازم است که هزینه ایی جهت خرید کارت اعتباری واریز شود.

 

 

به منظور آشنایی با زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی به لینک مربوطه رجوع نمایید 

 

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

 • تکمیل فرم نام‌نویسی سایت سازمان سنجش

 

 • بررسی شرایط  و مفاد مندرج در دفترچه راهنما

 

 • واریز مبلغ خواسته شده جهت خرید کارت اعتباری از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب. وجه مورد نظر برای آزمون سال جاری ۶۸ هزار تومان بود. متقاضیان گرامی توجه داشته باشند در صورت تمایل به انتخاب رشته‌های دانشگاه غیر انتفاعی و غیر دولتی می بایست علاوه بر مبلغ ذکر شده، وجه 13  هزار تومان نیز به روش اینترنتی واریز کنند.

 

 • انتقال کد رشته محل هایی که قبلاً در فرم پیش نویس تقاضانامه در شده در دفترچه راهنما  نوشته اید. توصیه می گردد که به هنگام تکمیل فرم در سامانه دقت داشته باشید. اگر  داوطلبی به صورت عمدی یا سهوی اطلاعات خواسته شده را اشتباه درج نماید به عنوان متخلف شناخته شده و با او مطابق قوانین برخورد خواهد شد.

 

 • در صورتی که فرم نام نویسی تکمیل شده باشد کد پیگیری ۱۶ رقمی به متقاضی تعلق می گیرد.  به منزله اتمام فرایند ثبت نام   می باشد و  می بایست آن را تا مرحله پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

 

 

برای آگاهی از زمان صدور کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی لینک قرمز را لمس کنید

 

 

مفاد دفترچه راهنمای کاردانی به کارشناسی چیست؟

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

 

 

به طور کلی دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی  شامل دو  بخش اساسی می باشد. بخش اول به جزئیات ثبت نام و تمامی مراحل مربوط به آن اختصاص دارد. در این بخش مواردی همچون تاریخ فرایند نام‌نویسی، شرایط عمومی و اختصاصی، شیوه شرکت دانشجویان انصرافی، وضعیت نظام وظیفه، هزینه و مدارک لازم برای ثبت نام، اقدامات عملی برای انجام آن و  نحوه تکمیل فرم قید شده است.

بخش دوم نیز به ترتیب، ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران، قوانین پذیرش دانشگاه آزاد، فرهنگیان شاغل، روال  گزینش دانشجو، مواد امتحانی و ضرایب دروس  معرفی رشته های با آزمون و بدون آزمون همه گروه های تحصیلی را توضیح می دهد. در ادامه  مندرجات برخی از این بخش ها را ذکر می کنیم.

 

 

برای دریافت دفترچه کاردانی ناپیوسته بدون آزمون آزاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

اصلاحیه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

سازمان سنجش هر از گاهی بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ، اطلاعیه ایی را مبنی بر اصلاحیه و اعلام تغییر در این دفترچه منتشر می کند. بر این اساس، در دفترچه جدید یک سری رشته های جدید اضافه می شود که لازم است متقاضیان با مطالعه آن ها و در صورت تمایل نسبت به ویرایش انتخابات خود اقدام نماید.

در آزمون سال جاری اطلاعیه مذکور در تاریخ 12 و 16 مرداد بر روی سایت قرار گرفته است. همه داوطلبان اعم از رشته های با کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی که قبلا در مهلت های تعیین شده نام نویسی کرده اند، می توانند از تاریخ 19 لغایت 22 مرداد ماه اطلاعات خود را مشاهده و اصلاح کنند. لازم به ذکر است که برای دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی بایستی کد رهگیری را که پس از تکمیل ثبت نام دریافت کرده اید را درج نمایید.

نکته مهم آن است که اگر متقاضیان رشته های بدون آزمون، در زمان های مقرر شده یعنی 23 خرداد تا 4 تیر موفق به نام نویسی نشده اند، مجاز خواهند بود تا در این مرحله ثبت نام را انجام دهند. برای این امر نیز ورود به سایت سازمان سنجش . مطالعه دفترچه راهنما ضروری می باشد.

 

 

به منظور آشنایی با زمانه و شیوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شرایط دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی

 • برخورداری از مدرک کاردانی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي باشد. دانشجویانی که در تحصیل در دوره کاردانی می باشد اگر مدرک خود را نهایت هم تا ۳۱ شهریور سال جاری دریافت نمایند مجاز خواهند بود تا از میان  رشته محل های  ترم اول اول و دوم انتخاب کنند. اما چنانچه این افراد  پس از پایان شهریور تا  تاریخ فارغ التحصیل شوند تنها می توانند رشته محلهای نیمسال دوم را انتخاب نمایند.

 

 • علاقه مندان به شرکت در رشته های گروه علوم پزشکی در صورت پذیرش می بایست بعد از فارغ‌التحصیلی بر حسب نوع سهمیه قبولی تعهدات قانون خود را انجام دهند.

 

 •  دارندگان کاردانی گروه پزشکی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشمول سهمیه ۳۰ درصد و ۷۰ درصد نمی باشند، آن رشته انتخاب شده توسط آنها در فهرست  رشته های قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان باشد.

 

 • افراد  دارای مدرک کاردانی که معدل آنها پایین تر 14  است،  در رشته مرتبط خود در منطقه کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شوند  ملزم به صبر کردن واحد جبرانی نیست.

 

 • آن دسته از  داوطلبان کنکور در در مقطع کارشناسی پیوسته گروه های پزشکی فارغ  التحصیل شده و از کاردانی  برخوردار هستند مجاز به انتخاب  رشته های گروه پزشکی مرتبط با مدرک خود هستند.

 

 • افرادی که  مدرک  بالاتر از کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته را دارند نمی توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته لا نویسی و شرکت نمایند

 

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

 

مدارک لازم برای نام نویسی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

یکی دیگر از مواردی که دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی در اختیار متقاضیان قرار داده است، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است. این موارد به شرح زیر می باشند.

 • کارت ملی و شناسنامه
 • خرید کارت اعتباری و دریافت سریال
 • وارد کردن کد و نام مجموعه ثبت نامی
 • وارد کردن معدل دوره کاردانی
 • وارد کردن کد رشته تحصیلی مربوطه مقطع کاردانی و کد موسسه دریافت مدرک
 • وارد کردن کد پیگیری سهمیه ایثارگران و رزمندگان
 • وارد کردن کد 13 رقمی برای داوطلبان غیر ایرانی
 • وارد کردن کد پستی محل سکونت، کد و عنوان شهرستام جهت تعیین حوزه امتحانی

 

 

برای آگاهی از شهریه کارشناسی بدون کنکور آزاد – کارشناسی پیوسته و ناپیوسته لینک مربوطه را لمس کنید

 

 

شرایط قبولی در کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

ثبت نام و  انتخاب رشته دانشگاه د در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز همزمان با دانشگاه‌های سراسری صورت می‌گیرد. بنابراین با دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی  می توان به قوانین  و اقتصاد پذیرش دانشگاه دست یافت. مهمترین این شرایط به شرح زیر می باشند:

 

 • داوطلبان باید جهت انتخاب کد رشته محل های دانشگاه آزاد به جداول موجود در دفترچه راهنما دقت کنند.

 

 •  در صورت انتخاب رشته های دامپزشکی بایستی قانون تناسب رشته تحصیلی مقطع کاردانی با رشته های کاردانی مجاز رعایت گردد.

 

 • برای شرکت در رشته های گروه علوم پزشکی با آزمون دانشگاه آزاد لازم  است که داوطلب به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور و مجموعه تحصیلی کاردانی مرتبط را برگزیند.

 

 • متقاضیان ورود کارشناسی ناپیوسته می بایست مطابق با زمان بندی که بعدا در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و فرایند نام نویسی و انتخاب رشته را انجام دهند.

 

 •  آزمون سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است.

 

 •  افرادی که علاقه مند به پذیرش در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد هستند باید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه را مطالعه کرده و در سامانه انتخاب رشته کنند.

 

 

به منظور آشنایی با هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد لینک قرمز را لمس کنید

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا علاوه بر اعلام زمان و نحوه دانلود مستقیم دفترچه ثبت نام  و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ، نکاتی را در مورد مفاد و شرایط مهم بیان کنیم.

اگر شما نیز قصد دارید یک انتخاب رشته موفق داشته و همه اطلاعات لازم جهت پذیرش در دانشگاه های مختلف را دریافت کنید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید. برای این منظور کافی است که در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 از طریق شماره های درج شده در جدول زیر با ما تماس بگیرید. 

 

 

برای اطلاع از تاریخ دقیق دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی و شرایط ورد به رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

azmoon.org – سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه رشته های بدون کنکور 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی منتشر می شود؟

در سال جاری نیز سازمان سنجش اعلام کرد که علاقه مندان می توانند از تاریخ 23 لغایت 30 خرداد ماه، دفترچه راهنما را دانلود کنند.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی چه بخش هایی دارد؟

در این مقاله می توانید با مهمترین بخش های دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی آشنا شوید.

برای دریافت دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی به کجا باید مراجعه کرد؟

داوطلبان لازم است برای این منظور به سایت سازمان سازمان سنجش مراجعه فرمایند.

چگونه به پاسخ سوالات مربوط به بخش سهمیه رزمندگان و ایثارگران دفترچه راهنمای انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی را دریافت کنیم؟

بدین منظور می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور