ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دانشگاه پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟

دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در میان دانشگاه‌های متنوع امروز شاید انتخاب برای داوطلبان کمی مشکل باشد. به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم به سوال شما در رابطه با این که دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ پاسخ دهیم. دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی هر دو زیر نظر ورزات علوم هستند. اما هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارند که می‌تواند در مقایسه اعتبار دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی تاثیر گذار باشد. از طرفی با مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی متوجه تغییرات بسیار بیشتری نیز خواهید شد. برای این که در مورد مقایسه اعتبار مدرک و شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی بیشتر بدانید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای اینکه بدانید دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

اعتبار دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟

اعتبار دانشگاه یکی از مواردی است که برای بسیاری از دانشجویان در انتخاب نوع دانشگاه مهم است. خوب طبیعی است که دانشگاه‌های روزانه از اعتبار بیشتری نسبت به پیام نور و غیرانتفاعی برخوردار هستند. در خصوص این سوال که اعتبار دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ باید به شما بگوییم، به عوامل بسیاری بستگی دارد.

اعتبار دانشگاه را اساتید، دانشجویان، افتخارات دانشگاه و… تعیین می‌کنند.

ممکن است در برخی شعبه‌ها، اعتبار دانشگاه پیام نور بیشتر باشد و در برخی موارد اعتبار دانشگاه غیر انتفاعی بیشتر باشد. از طرفی اعتبار موضوعی است که همیشه ثابت نمی‌ماند؛ زیرا اساتید و دانشجویان این دو دانشگاه مدام در حال تغییر و تحول هستند. 

پس برای پاسخ به این سوال باید شعبه‌های مد نظر خود را مطرح نمایید تا پاسخ دقیق‌تری به شما داده شود. اگر اعتبار برای شما مهم است، برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم با ما در تماس باشید.

 

لیست رتبه بندی دانشگاه‌های غیر انتفاعی را با می‌توانید با کلیک روی  لینک مربوطه ببینید.

 

 

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و نمی‌دانید دانشگاه پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟ در ادامه همراه ما باشید.

امروزه دانشجویان بسیاری از این دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند اما شاید در این مورد دغدغه داشته باشند که آیا مدرک من برای مهاجرت مورد قبول واقع خواهد شد یا خیر؟

خبر خوب این است که بسیای از دانشگاه‌های خارج از کشور مدارک دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی را قبول دارند؛ اما این که مدرک دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ باید بگوییم بستگی به معدل، تعداد مقالات شما، مدرک زبان و دیگر امتیازهای شما خواهد داشت. به طور مثال بسیاری از کشورهای اروپایی مدرک دانشگاه پیام نور را به عنوان مدرکی کاملا معتبر قبول دارند ؛ اما برخی دیگر مدرک این مرکز را قبول ندارند، مانند برزیل و ترکیه.

پس بستگی به کشور مورد نظر و دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، نیز خواهد داشت.

 

 

از لحاظ شهریه دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟

برای بسیاری از دانشجویان میزان شهریه نیز بسیار مهم است. در سال‌های گذشته شهریه دانشگاه پیام نور تفاوت فاحشی با دانشگاه غیرانتفاعی داشت. اما امروز بعد از مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی متوجه خواهید شد که تفاوت چندانی وجود ندارد. البته به صورت کلی شهریه دانشگاه غیرانتفاعی کمی بیشتر خواهد بود اما نه مانند سال‌های گذشته که تفاوت بسیاری در این زمینه مشاهده می‌شد. پس اینکه از لحاظ شهریه دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ باید به شما بگوییم تقریبا شهریه یکسان است اما اگر برای شما هزینه خیلی مهم است، پیشنهاد می‌کنیم دانشگاه پیام نور را انتخاب نمایید.

 

 

مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

مدرک دانشگاه پیام نور برای بازار کار بهتر است یا غیرانتفاعی؟

در خصوص مدرک همه چیز به خودتان بستگی دارد. زیرا در بازار کار امروز مانند گذشته نام دانشگاهی خاص مهم نیست. آنچه اهمیت دارد، مهارت‌ها و سابقه و تخصص کاری شماست. ممکن است دانشجویی با مدرک دانشگاه پیام نور و حتی معدلی پایین، روزمه کاری بسیار عالی داشته باشد؛ اما از طرفی دانشجویی دیگر با با مدرک غیرانتفاعی و معدل خوب، در بازار کار مهارتی نداشته باشد. طبیعی است که در این حالت فردی که در پیام نور تحصیل کرده، از موقعیت کاری بهتری برخوردار خواهد شد. 

 

لیست دانشگاه‌های غیرانتفاعی معتبر

اگر برای سوال دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ به نظر شما غیرانتفاعی بهتر است، در ادامه همراه ما باشید.

امروز به دلیل تنوع بسیار بالای دانشگاه‌ها برخی دانشجویان برای انتخاب دچار مشکل می‌شوند. اگر به هر دلیلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی را دارید، لازم است بدانید برخی از شعبه‌های دانشگاه غیرانتفاعی موسسه هستند و زیر نظر وزارت علوم فعالیت نمی‌کنند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم معتبرترین دانشگاه‌های غیرانتفاعی را به شما معرفی کنیم.

 

ده دانشگاه برتر غیر انتفاعی کشور :

1- دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران (وابسته به جهاد دانشگاهی)

2- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد (وابسته به آستان قدس رضوی)

3- دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران

4- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد مشهد

5- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

6-  موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نبی اکرم تبریز

7-  موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدرالمتالهین(صدرا) تهران

8- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شمال آمل

9- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران بابل

10- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه محدث نوری (ره) نور

در حال حاضر 7 درصد از دانشجویان کل کشور در دانشگاه‌های غیرانتفاعی مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه‌های پیام نور نیز شعبه‌های متفاوتی دارند که اگر برای پاسخ به سوال دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ به نظر شما دانشگاه پیام نور بهتر است، لازم است در مورد این موضوع نیز اطلاعات کافی داشته باشید. در قسمت بعد شعبه‌های پیام نور را به شما معرفی‌ می‌کنیم.

 

 

مقایسه اعتبار دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

مقایسه اعتبار دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

 

 

معرفی دانشگاه‌های پیام نور

دانشگاه پیام نور برای افراد شاغل و یا افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند سر کلاس حاضر باشند، بهترین انتخاب است. در این مرکز حتی گاهی برای برخی واحدها هیچ استادی وجود ندارد که درس را تدریس نماید. به همین دلیل بیشتر دانشجویان در این مرکز به صورت خودخوان و خودآموز مطالب درسی را فرامی‌گیرند. اما اگر در پاسخ به سوال دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ دانشگاه پیام نور مد نظر شماست. باید بگوییم دانشگاه پیام نور تهران و کرج جزء بهترین دانشگاه‌های این مرکز برای افراد ساکن در تهران و کرج هستند. امروز شعبه‌های این دانشگاه در تمامی استان‌ها و شهرها قرار دارد که تقریبا با یکدیگر از همه نظر یکسان هستند. تنها تفاوت مریوط به محل دانشگاه، امکانات، ساختمان و…. خواهد شد.

 

 

نتیجه گیری نهایی برای این که بدانیم دانشگاه پیام نور بهتر است یا غیرانتفاعی؟

قبل از هر چیزی لازم است بدانید، هدف نهایی شما از تحصیل چیست؟ آیا فقط  به دنبال گرفتن یک مدرک هستید و یا برای شما بازارکار، علاقه، شغل و بسیاری موارد دیگر مهم است؟ البته که برای بسیاری از داوطلبان، علاوه بر مدرک اولویت‌های دیگری نیز وجود دارد. پس اگر فقط مدرک برای شما مهم نیست، باید ابتدا علاقه خود را مشخص کنید. اگر در رشته مورد علاقه خود برای دانشگاه غیر انتفاعی پذیرفته شدید، خیلی بهتر است از این که در رشته‌ای که به آن هیچ علاقه‌ای ندارید در دانشگاهی عالی تحصیل کنید. از طرفی در هر دانشگاهی که بودید، حتما روی مهارت‌ها و فراگیری دورس به صورت عملی تمرکز داشته باشید. با این روش پس از فارغ التحصیلی دغدغه کار نخواهید داشت. اگر هنوز هم در مورد این که دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ سوال دارید، با ما در ارتباط باشید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوال‌های مخاطبان در خصوص اینکه دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ پاسخ دهیم. برای پاسخ به این سوال به مقایسه اعتبار دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی پرداختیم. اگر هنوز در مورد مقایسه اعتبار مدرک و شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی سوال دارید، با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای اینکه بدانید دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟ از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دفترچه دانشگاه پیام نور

رشته‌های ارشد غیرانتفاعی

رشته‌های ارشد بدون کنکور پیام نور

دانشکده هنر و معماری پارس بدون کنکور

 دانشگاه بین المللی امام رضا 

دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای یافتن شغلی در سازمان‌های دولتی دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟

به صورت کلی برای یافتن شغل، امروز مدرک تنها نیمی از راه است. موضوع اصلی که تعیین کننده محل و کیفیت شغل شماست، توانایی و مهارت‌های تان می‌باشد.

مقایسه اعتبار دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی توسط چه معیارهایی سنجیده می‌شود؟

برای مقایسه اعتبار، از اساتید، افتخارات، جوایز، سطح علمی دانشجویان پذیرفته شده و سطح علمی دانشجویان فارغ التحصیل استفاده می‌شود.

در مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ، کدام یک شهریه بیشتری خواهند داشت؟

طبیعی است که شهریه دانشگاه غیرانتفاعی از پیام‌نور بیشتر خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  رضا
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  بین موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور فکر کنم قطعا پیام نور بهتره . مگر اینکه غیرانتفاعی دانشگاه باشه و معتبر مثل علم و فرهنگ.

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر
   درجه اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی ازپیام نور بالاتر میباشد مانند دانشگاه سوره وهنر معماری پارس وعلم وفرهنگ هم مورد سوم خوبه

 2. Avatar photo
  امین
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام دانشگاه مفید قم بهتره یا دانشگاه پیام نور قم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام وقت به خیر
   از نظر رتبه بندی دانشگاه های غیرانتفاعی از دانشگاه های پیام نور بالاتر است.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)