تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دانشگاه امام حسین

دانشگاه امام حسین

دانشگاه امام حسین
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دانشگاه امام حسین با هدف تربیت نیروی متخصص در رشته های مورد نظر جهت استخدام سپاه احداث گردید. در ادامه به معرفی شرایط ثبت نام و رشته ها خواهیم پرداخت و همچنین به لیست رشته های دانشگاه امام حسین اشاره خواهیم نمود. برای انجام ثبت نام دانشگاه امام حسین باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشید. در صورت تمایل به انجام ثبت نام می توانید با مشاوران مجرب ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه نمایند.

دانشگاه امام حسین دارای دانشکده های مختلفی است که در هر یک از دانشکده ها، رشته های خاصی وجود دارد و پذیرفته شدگان می توانند در صورت دارا بودن شرایط ، ادامه تحصیل دهند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که همانند سایر دانشگاه های دارای شرایط خاص، دانشگاه امام حسین کلیه فارغ التحصیلان خود را پس از پایان تحصیلات به استخدام در خواهد آورد و به همین دلیل نگرانی از بابت استخدام پس از اتمام تحصیل برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

 

 

برای انجام ثبت نام دانشگاه امام حسین و اطلاع از شرایط ثبت نام و همچنین زمان ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

پس از تحصیل در دانشگاه امام حسین ، در صورت دارا بودن شرایط لازم به استخدام ارگان های مربوطه در خواهید آمد

 

 

جایگاه علمی دانشگاه امام حسین

 

جایگاه علمی دانشگاه امام حسین

 

همانطور که می دانید در سطح دنیا مراکزی وجود دارد که با بررسی و ارزیابی آنان، پایگاه علمی هر یک از دانشگاه ها را مورد بررسی قرار می دهند و رتبه هر یک از دانشگاه ها را با توجه به معیار های علمی مورد سنجش قرار می دهند. مطابق با آخرین ارزیابی علمی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در سال تحصیلی 97-98 در کشور ایران انجام داده است از جمله ده دانشگاه برتر در کشور شناخته شد. لازم به ذکر است که رتبه علمی  دانشگاه امام حسین در تسهیلات علمی اولین و برترین دانشگاه کشور شناخته شده است.

 

رتبه دانشگاه امام حسین با توجه به معیارها و ارزیابی های فعالیت های اجتماعی – اقتصادی برای این دانشگاه رتبه سوم می باشد. همچنین باید اشاره نماییم که این دانشگاه در رابطه با معیار وجهه بین المللی رتبه چهارم و در رابطه با معیار های آموزشی موفق به کسب رتبه هفتم را در بین تمامی دانشگاه ها شده است و همچنین امکان دریافت و کسب این رتبه مطابق با گزارش ISC شده است. بررسی های انجام شده با توجه به کلیه ملاک های مورد نظر از سراسر کشور به انجام رسیده است.

در سال های قبل تر نیز بررسی هایی برای تعیین رتبه علمی این دانشگاه به انجام رسیده که با توجه به نظام ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و مطابق با نتایج ارزیابی شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در واقع موفق به کسب رتبه 22 در سال 1395 شده اند و همچنین این دانشگاه در سال 1396 موفق به کسب رتبه 16 شده است. در سال 97 مطابق با ارزیابی های صورت گرفته این دانشگاه موفق شد تا به دریافت رتبه 12 خود را ارتقا دهد. اما پس از آن نیز در سال 98 موفق شد تا رتبه خود را به 10 رتبه برتر برساند.

 

 

برای انجام ثبت نام دانشگاه افسری سپاه بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مزایای تحصیل در دانشگاه امام حسین

 • مطابق با قوانین تعیین شده در دانشگاه امام حسین ، دانشجویان این دانشگاه ها مطابق با سنوات تحصیلی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، دوره تحصیلی را به عنوان سوابق خدمتی محاسبه می نمایند.
 • تمامی فارغ التحصیلان این دانشگاه نیازی به گذراندن خدمت سربازی نخواهند داشت و می توانند گواهی معافیت از آموزش وظیفه و کسر خدمت را دریافت نمایند.
 • چنانچه مایل به استخدام سپاه باشید اما پس از اتمام تحصیل جذب این ارگان نشوید، می توانید پس از پایان تحصیلات، خدمت وظیفه را در سپاه بگذارانید.
 • تحصیل در دانشگاه امام حسین به صورت شبانه روزی خواهد بود و دانشجویان در مدت تحصیلات خود از امکانات فرهنگی، خوابگاه مجردی و غذا بهره مند خواهند شد.
 • امکان ارائه خوابگاه مجردی دانشجویی برای تمامی پذیرفته شدگان وجود خواهد داشت اما در مقابل ارائه خوابگاه های متاهلی این دانشگاه هیچ گونه تعهدی ندارد.
 • آموزش و تحصیل در این دانشگاه کاملا رایگان می باشد و نیازی به پرداخت هیچ گونه شهریه ای نخواهد بود.
 • دانشکده های متفاوتی در این دانشگاه وجود دارد و در هر یک از این دانشکده ها رشته های مختلفی برای آموزش وجود خواهد داشت.

پذیرش در این دانشگاه با شرایط خاصی صورت خواهد پدیرفت که در ادامه بدان اشاره خواهیم نمود. چنانچه مایل به کسب اطلاعات جامع در این زمینه می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

برای اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین

 

شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین

 

برای انجام ثبت نام دانشگاه امام حسین کلیه داوطلبان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. در ادامه به هر یک از این شرایط اشاره خواهیم نمود.

 1. معتقد بودن به دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین اعتقاد داشتن به اسلام ناب محمدی.
 2. معتقد بودن و ملتزم بودن به ولایت فقیه
 3. الزام در رعایت احکام فوانین اسلامی و همچنین رعایت کلیه موازین و قوانین اخلاق اسلامی
 4. عدم عضویت و یا هواداری در هیچ یک از گروه های احزاب و گروه ها و سازمان های غیر اسلامی، التقاط ، الحادی و غیر قانونی برای تمامی دانشجویان
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن هیچ گونه محدودیت و محکومیت از انجام خدمات دولتی
 6. برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با نوع خدمت خود
 7. برخورداری از حسن اخلاقی و همچنین نداشتن مشکل اخلاقی
 8. تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن تابعیت مضاعف
 9. التزام به خدمت در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به عنوان یک افسر مکتبی
 10. از نظر شرایط معدلی داوطلبان نباید معدل سال آخر تحصیل آن ها کمتر از 14 باشد و یا در دوره متوسطه معدل سه سال آخر تحصیلی آنان از 14 کمتر نباشد.
 11. امکان پذیرش کلیه دانشجویان در رشته های مختلف تنها بر اساس تفکیک جنسیت و از بین داوطلبان مرد و مجرد صورت خواهد پذیرفت.
 12. از نظر شرایط جسمانی داوطلبان باید از حداقل قد 165 و حداکثر 190 سانتی متر برخوردار باشند.
 13. قبولی در گزینش دانشگاه امام حسین  از جمله موارد مهم برای ادامه تحصیل در این دانشگاه می باشد.
 14. پس از پذیرش در دانشگاه شما در ابتدای تحصیل به عنوان پاسدار محصل شناخته خواهید شد و پس از گذارندن دوره آموزش عمومی پاسداری به مدت یک نیمسال، می توانید در یکی از مراکز آموزشی سپاه ادامه دهید.
 15. دانشجویان باید متعهد به رعایت کلیه مقررات و ضوابط آموزشی و انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول دوران تحصیل و پس از آن باشند.
 16. در صورتی که پذیرفته شدگان پس از ادامه تحصیل در این دانشگاه موارد مذکور را رعایت ننمایند و یا اینکه در حین تحصیل خود را ملزم به رعایت این موارد نکنند، پذیرش آنان برابر با قوانین و مقررات لغو خواهد شد.
 17. پذیرفته شدگان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و کارشناسان به درجه ستوان دومی نائل خواهند شد.

برای انجام برنامه ریزی آنلاین کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

رشته های دانشگاه امام حسین

مقطع تحصیلیرشته های ارائه شده
مقطع کارشناسیمهندسی برق، مهندسی صنایع، مدیریت صنعتی، علوم اقتصادی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات حقوق، مدیریت زنجیره تامین، مهندسی مکانیک، ریاضی کاربردی، جغرافیای سیاسی، تربیت بدنی، مهندسی عمران، شیمی کاربردی، هوانوردی، علوم ورزشی، مهندسی هوا و فضا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی، علوم سیاسی و اطلاعات نظامی، مهندسی نقشه برداری، فیزیک هسته ای، علوم کامپیوتر، شیمی
مقطع دکتریمهندسی صنایع، فیزیک هسته ای، شیمی تجزیه،  الکترونیک راداری، مهندسی مکانیک _ طراحی کاربردی جامدات، فیزیک _اتمی و مولکولی، نانو بیوتکنولوژی،  الکترونیک _ مخابراتی، مهندسی مکانیک _طراحی کاربردی، دینامیک کنترل و ارتعاشات، شیمی آلی، مدیریت صنعتی _ مدیریت سیستم ها، الکترونبک_الکترومغناطیس

 

 

برای اطلاع از مراحل گرفتن امریه قرارگاه خاتم الانبیا بر روی لینک کلیک کنید

 

 

رشته های دانشکده های امام حسین در مقطع کارشناسی ارشد

 

رشته های دانشکده های امام حسین در مقطع کارشناسی ارشد

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع امام حسین ( ع )
** رشته **** گرایش ** توضیحات
سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیاییمطالعات دفاعیمرد
علوم اقتصادیبانکداری اسلامیمرد
دفاع و پدافند اقتصادیمرد
تاریختاریخ انقلابمرد
مجموعه علوم اجتماعیمدیریت راهبردی فرهنگمرد – زن
علوم تربیتیمدیریت آموزشیمرد
حقوقمدیریت نظارت و بازرسیمرد
علوم سیاسی و روابط بین المللمطالعات منطقه ایمرد
حسابداریحسابداریمرد
علوم ارتباطات اجتماعیمطالعه فرهنگی و رسانهمرد – زن
مجموعه مدیریتمدیریت مالیمرد
مدیریت منابع انسانی اسلامیمرد
مدیریت منابع انسانی ( عملکرد در بهره وری )مرد
آمادآمادمرد
مجموعه شیمیشیمی فیزیکمرد
شیمی آلیمرد
شیمی معدنیمرد
شیمی تجزیهمرد
شیمی پیشرانهمرد
نانوشیمیمرد
مجموعه فیزیکفیزیک هسته ایمرد
اپتیک و لیزرمرد
زیست شناسی سلولی و مولکولیزیست شناسی سلولی و مولکولیمرد
ریاضیریاضی کاربردی ( آنالیز عددی )مرد
ریاضی کاربردی ( بهینه سازی )مرد
ریاضی کاربردی ( رمز و کد )مرد
مجموعه مهندسی برقمدارهای مجتمع الکترونیکمرد
افزاره های میکرو و نانو الکترونیکمرد
جنگ الکترونیکمرد
پدافند غیرعامل ( افا )مرد
سیستم های قدرتمرد
الکترونیک قدرت و ماشین های الکترونیکیمرد
مخابرات میدان موجمرد
مخابرات سیستممرد
مخابرات امن و رمزنگاریمرد
مهندسی شیمیطراحی فرآیندمرد
پلیمرمرد
مهندسی صنایعسیستم های کلانمرد
لجستیک و زنجیره تأمینمرد
مهندسی عمرانسازهمرد
پدافند غیرعامل ( سازه های دفاعی )مرد
پدافند غیرعامل ( طراحی )مرد
مهندسی مکانیکساخت و تولیدمرد
طراحی کاربردیمرد
تبدیل انرژیمرد
دریامرد
مهندسی متالوژی و موادشناسایی و انتخاب مواد مهندسیمرد
مهندسی کامپیوترنرم افزارمرد
هوش مصنوعی و رباتیکزمرد
شبکه های کامپیوتریمرد
رایانش امنمرد
مهندسی هوافضاسازه های هواییمرد
آئرودینامیکمرد

 

 

برای اطلاع از حقوق امریه قرارگاه خاتم الانبیا بر روی لینک کلیک کنید

 

معرفی دانشگاه امام حسین

همانطور می دانید دانشگاه امام حسین ، از جمله دانشگاه هایی است که مبنای آن بر اساس آموزش نظامی است و تحصیل در این دانشگاه شرایط نظامی را خواهد داشت. یکی از محاسنی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم می آورد این است که در دوران تحصیل به آنان حقوق خواهند داد و به همین دلیل از نظر مخارج تحصیل، شما دچار مشکلی در این مورد نخواهید بود. میزان حقوق دریافتی دانشجویان به نسبت کارمندان قطعا کمتر خواهد بود.

همانطور که در معرفی دانشگاه امام حسین ذکر نمودیم ورود به پس از قبولی در کنکور امکان پذیر خواهد بود. بدین معنا که داوطلبان در صورتی که علاقه مندی خود را برای پذیرش در دانشگاه امام صادق به هنگام ثبت نام کنکور اعلام نموده باشند، و در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه مجاز برای پذیرش در دانشگاه شده باشند، می توانند در رشته های این دانشگاه اقدام به ثبت نام نمایند. در صورت موفقیت برای پذیرش در این رشته ها لازم است در مصاحبه و گزینش شرکت نمایید.

علاوه بر پذیرش بر اساس کنکور، دانشگاه امام حسین بر اساس آزمون مجزا نیز اقدام به برگزاری آزمون مجزا می نماید. در صورتی که داوطلبان بتوانند موفق به پذیرش شوند، و موفق به کسب حد نصاب قبولی شده باشند، می توانند برای مراحل بعدی گزینش خود را آماده نمایند. توصیه ما به تمامی علاقه مندان این دانشگاه این است که در صورت داشتن روحیه نظم و همچنین زندگی نظامی می توانید در این دانشگاه موفقیت لازم را به دست آورید.

 

 

برای انجام ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی برای خانم ها بر روی لینک کلیک کنید

 

 

رشته های دانشکده استراتژیک دانشگاه امام حسین

 

كد درس

نام درس

واحد

نوع درس

610101101استراتژی نظامی ابرقدرتهاوقدرتهای بزرگ2تخصصی
610101102اصول و قواعد عملیات توسعه و پدافند داخلی و جنگ2تخصصی
610101103امنیت داخلی وبراندازی2تخصصی
610101104امنیت ملی2تخصصی
610101105بررسی و تحلیل عوامل استراتژیك2تخصصی
610101106پیمانهای استراتژیك2تخصصی
610101107تئوریهای امنیت ملی قدرتهای برتر2تخصصی
610101108تجزیه و تحلیل جنگ تحمیلی2تخصصی
610101109تكنولوژی تسلیحات استراتژیك2تخصصی
610101110جاسوسی و ضد جاسوسی2تخصصی
610101111جمع آوری اطلاعات پیشرفته2تخصصی
610101112پایان نامه4تخصصی
610101113روش شناخت تاسیسات حیاتی2تخصصی
610101114سازمانهای اطلاعاتی نظامی تطبیقی2تخصصی
610101115سمینار روابط خارجی ایران2تخصصی
610101116سمینارمطالعات منطقه ای2تخصصی
610101117عملیات مشترك ومركب1تخصصی
610101118سمینارمسائل استراتژیك1تخصصی
610101119سمینار2تخصصی
610101120مشاهده و توصیف0تخصصی
610101201اطلاعات رزمی  ركن (2)3اصلی
610101202اقتصاد استراتژیك2اصلی
610101204بررسی اطلاعاتی2اصلی
610101205بررسی ستادی و تهیه یك توجیه كتبی1اصلی
610101206ترتیب  نیرو2اصلی
610101207جامعه شناسی نظامی2اصلی
610101208روش تحقیق در اطلاعات استراتژیك2اصلی
610101209طرح وعملیات ركن (3)3اصلی
610101210سیاست بین الملل2اصلی
610101211اطلاعات استراتژیك2اصلی
610101212مبانی اطلاعات استراتژیك2اصلی
610101213سیستمهای پویا2اصلی
610101214توسعه وپدافندداخلی2اصلی
610101401ایدئولوژی  تطبیقی2جبرانی
610101402معارف (3)2جبرانی
610101403اركان ( ركن 1و2و3و4 )3جبرانی
610101404اصول روابطبین الملل2جبرانی
610101405انقلاب اسلامی و نهضتهای اسلامی2جبرانی
610101406جامعه شناسی سیاسی2جبرانی
610101407جغرافیای نظامی ایران و كشورهای همسایه2جبرانی
610101408جنگ افزار ( توپخانه -زرهی -موشكی )2جبرانی
610101409جنگ روانی2جبرانی
610101410كلیات حفاظت اطلاعات1جبرانی
610101411ربان تخصصی2جبرانی
610101412زبان عمومی2جبرانی
610101413ژئوپلیتیك وژئواستراتژی2جبرانی
610101414كاربردكامپیوتردرعلوم نظامی2جبرانی
610101415كلیات اصول وقواعداساسی رزم2جبرانی
610101416حقوق بین المللی عمومی2جبرانی
610101417گردان در افند و پدافندجبرانی -تیپ در آفند و پدافند2جبرانی
610101418مبانی علم سیاست2جبرانی
610101419مبانی كامپیوتروبرنامه نویسی2جبرانی
610101420مسائل اطلاعاتی وسازمانهای سری2جبرانی
610101421نقشه خوانی وفن كالك1جبرانی
610101422علم اقتصاد2جبرانی
610101423كامپیوتروبرنامه نویسی2جبرانی
610101424احكام اطلاعاتی -جبرانی0جبرانی
610101425اصول ومقدمات كامپیوتر0جبرانی
610101426پرسنلی و لجستیك( ركن 1و4 )0جبرانی
610101427روشهای جمع اوری2جبرانی
610101428رسته وگردان درافندوپدافند-جبرانی0جبرانی
610101429كلیات اقتصادجبرانی2جبرانی
610101430مشخصات اسلام -جبرانی0جبرانی
610101601اخلاق مدیریت2عقیدتی سیاسی
610101602دانش سیاسی ، بصیرت دینی2عقیدتی سیاسی
610101603نظام دفاعی اسلام2عقیدتی سیاسی

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا به معرفی دانشگاه امام حسین بپردازیم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه ثبت نام و شرکت در رشته های دانشگاه امام حسین می باشید و یا مایل به انجام ثبت نام دانشگاه امام حسین هستید، می توانید با کارشناسان ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

برای اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه امام حسین و حداقل رتبه و معدل لازم برای قبولی در آزمون سراسری با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

پیگیری امریه قرارگاه خاتم الانبیا

استخدام سپاه پاسداران

حقوق دانشگاه افسری ارتش چقدر است؟

شرایط پذیرش دانشگاه عالی دفاع ملی

پذیرش سپاه

دانشگاه امام حسین

 

آیا قبولی در دانشگاه امام حسین پس از کنکور امکان پذیر است؟

به هنگام ثبت نام کنکور شما لازم است علاقه مندی خود را برای ورود به این دانشگاه اعلام نمایید.

رشته های دانشگاه امام حسین شامل چه رشته هایی می باشد؟

دانشکده های دانشگاه امام حسین در رشته های علوم انسانی، ریاضی و تجربی می باشند.

برای انجام ثبت نام دانشگاه امام حسین چه زمانی می توانیم اقدام نماییم؟

برای انجام ثبت نام می توانید در زمان کنکور اقدام نمایید و یا اینکه در زمان تعیین شده اقدام نمایید.

چگونه می توانیم در رابطه با معرفی دانشگاه امام حسین اطلاعات جامعی به دست آوریم؟

ما در این مقاله اطلاعات کاملی در این رابطه ارائه نموده ایم که می توانید برای مشاهده آن به سایت وارد شوید.

 

 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور