ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خوابگاه دانشگاه شبانه 1403-1404 +هزینه، شرایط و امکانات

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
خوابگاه-دانشگاه-شبانه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری پس از قبولی باید برای ثبت نام خوابگاه دانشگاه شبانه 1403 اقدام کنند. دانشگاه نوبت دوم یا شبانه به دانشگاه‌های سراسری گفته می‌شود که هر ترم مثل دانشگاه‌های شهریه پرداز، شهریه می‌گیرند. اما با این تفاوت که ممکن است مبلغ این شهریه کمی متفاوت با آزاد باشد. اما سوالی که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم، شرایط و امکانات خوابگاه دانشجویی دانشگاه شبانه است. چنانچه در انتهای این مطلب سوال یا ابهامی داشتید، با کارشناسان ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

شرایط خوابگاه دانشگاه شبانه ۱۴۰۳-۱۴۰۴

دانشگاه شبانه یا نوبت دوم همانند سایر دانشگاه‌های شهریه پرداز است. دانشگاه‌هایی که برای هر ترم از دانشجویان شهریه ثابت و متغیر دریافت می‌کنند، آزاد و علمی کاربردی، پیام نور و پردیس خودگردان است که در مقابل ارائه خدمات آموزشی و رفاهی از دانشجویان مبلغی دریافت می‎‌کنند. بنابراین سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که خوابگاه دانشگاه‌ شبانه نیز مثل دانشگاه‌های نام برده شده می‌باشد یا خیر؟

بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری به دنبال ورود به بهترین دانشگاه‌های دولتی هستند تا به صورت رایگان و زیر نظر اساتید مجرب و شایسته فارغ التحصیل شوند. اما قبول شدن در دانشگاه‌های دولتی روزانه کار سختی است و همه نمی‌توانند در رشته مورد علاقه‌شان پذیرفته شده و تحصیل کنند. بنابراین عده‎‌ای در زمان انتخاب رشته آزمون سراسری، گزینه شبانه را انتخاب می‌کنند.

شرایط-خوابگاه-دانشگاه-شبانه

دانشگاه شبانه هیچ فرقی با روزانه ندارد. برخلاف تصور عموم این دانشگاه پس از پایان روز برای تدریس به دانشجویان باز نمی‌باشد. کلیه افراد مثل دیگر دانشجویان روزانه در کلاس‌ها شرکت کرده و از امکانات و خدمات دانشگاه نیز استفاده خواهند کرد، اما با این تفاوت که این دانشگاه در قبال امکانات آموزشی و رفاهی که به دانشجو می‌دهد، شهریه دریافت می‌کند.

جهت آشنای با خوابگاه دانشگاه شاهد کلیک کنید.

مهم‌ترین شرایط خوابگاه دانشگاه شبانه، مازاد ظرفیت خوابگاه‌ها است. یعنی اولویت اصلی دانشگاه‌های سراسری این است که به دانشجویان روزانه‌ای که واجد شرایط برای گرفتن خوابگاه هستند، اسکان دهد. در صورتی که خوابگاه ظرفیت اضافه داشته باشد، به دانشجویان شبانه که مراحل پیش ثبت نام خود را انجام داده بودند، اسکان می‌دهد.

هزینه خوابگاه دانشگاه شبانه ۱۴۰۳-۱۴۰۴

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، دانشگاه شبانه یا نوبت دوم یکی از دانشگاه‌های شهریه پرداز سراسری است. بسیاری از داوطلبان می‌خواهند در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کرده تا با مدرک معتبر از دانشگاه فارغ التحصیل شوند. از آنجایی که هیچ تفاوتی از نظر آموزش و خدمات رفاهی برای دانشجویان روزانه و شبانه نیست، عده زیادی هر ساله در نوبت شبانه مشغول به تحصیل می‌شوند.

از جمله خدمات مهم دانشگاه‌های دولتی، سالن غذاخوری، ورزشی مثل والیبال و تنیس و شنا و نیز خوابگاه دانشگاه شبانه است. اما نکته قابل توجهی که دانشجویان بایستی به آن دقت نمایند، این است که آن‌ها باید برخلاف دانشجویان روزانه که به صورت رایگان از امکانات دانشگاه بهره‌مند می‌شوند، با پرداخت شهریه و نیز هزینه اجاره خوابگاه از این خدمات استفاده کنند.

در بخش قبلی نیز به این نکته اشاره کردیم که دانشجویان برای اینکه بتوانند خوابگاه دانشجویی بگیرند، لازم است که در نوبت قرار گرفته و در صورتی که ظرفیت مازاد اعلام شد، مدارک خود را در سامانه ارسال کنند. پس از بررسی‌های لازم با پرداخت شهریه شانس استفاده از خوابگاه‌های دولتی دانشگاه نوبت دوم شبانه را خواهند داشت.

هزینه خوابگاه دانشگاه شبانه عبارت است از:

ظرفیت سطح 1 و 2 سطح 3 سطح 4
یک الی دو نفر 5/600/000 ریال 5/200/000  ریال 4/600/000 ریال
سه الی چهار نفر 4/500/000 ریال 4/1000/000 ریال 3/700/000 ریال
پنج الی شش نفر 3/900/000 ریال 3/600/000 ریال 3/200/000 ریال
هفت الی هشت نفر 3/300/000 ریال  3/100/000 ریال 2/800/000 ریال
بیشتر از نه نفر 2/800/000 ریال 2/600/000 ریال 2/300/000 ریال

امکانات خوابگاه دانشگاه شبانه ۱۴۰۳-۱۴۰۴

خوابگاه دانشگاه شبانه و خوابگاه دانشگاه روزانه هیچ فرقی با هم ندارند و یکی می‌باشند. وظایف کارکنان خوابگاه نوبت دوم به این صورت است که بایدبه دانشجویان چه نیمسال اول و دوم و چه در تابستان اسکان دهند. همچنین غیبت و ورود و خروج دانشجویان را کنترل کرده و هر شب در دفتر یادداشت کنند. در ضمن کارکنان خوابگاه به صورت مداوم با خانواده دانشجویان در ارتباط هستند و در صورت بروز مشکل آن‌ها را راهنمایی کرده و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

برای مطالعه خوابگاه دانشگاه غیر انتفاعی کلیک کنید.

امکانات-خوابگاه-دانشگاه-شبانه

از دیگر وظایف و امکانات خوابگاه دانشجویی شبانه، ارائه پذیرش دانشجویان مهمان است. همچنین در صورتی که اتاق دانشجویان مناسب نباشد، آن‌ها را جابه‌جا کرده تا اتاق را تعمیر و آماده اسکان کنند. به غیر از این موارد، کارکنان وظایف دیگری برای ارائه امکانات به دانشجویان دارند. از جمله خدمات خوابگاه نوبت دوم شبانه به صورت زیر است:

✅ نماز خانه

✅ سالن مطالعه

✅ سرویش بهداشتی و حمام

✅ اتاق‌های اختصاصی

✅ سالن تلویزیون

✅ سالن ورزش

✅ آشپزخانه

✅ ماشین لباسشویی

✅ اینترنت عمومی و اتو

✅ فرش و موکت

✅ سیستم سرمایشی و گرمایشی

✅ تخت و میز و صندلی

برای اطلاع از خوابگاه خودگردان روی لینک کلیک کنید.

دانشگاه‌های دارای نوبت شبانه

تنها تعدادی از دانشگاه‌های سراسری، نوبت دوم یا شبانه دارند. بنابراین در این قسمت به جدول زیر که لیستی از دانشگاه‌های دارای نوبت شبانه است، توجه نمایید:

خواجه نصیر الدین طوسی هرمزگان
شیراز امیر کبیر
علامه صنعتی شیراز
سمنان تبریز
الزهرا دامغان
ایلام ولیعصر
سیستان و بلوچستان صنعتی اصفهان
اردکان حکیم سبزواری
بیرجند خوارزمی
اصفهان زنجان
رازی شهر کرد
باهنر کرمان ولایت
نیشابور تهران
علم و صنعت آمل

آدرس خوابگاه دانشگاه شبانه تهران

خوابگاه شبانه دانشگاه تهران به سه بخش خوابگاه برادران، خوابگاه خواهران و خوابگاه متاهلین تقسیم می‌شود. برای ثبت نام و یا آشنایی بیشتر با خوابگاه‌های دانشگاه تهران به موارد گفته شده زیر مراجعه نمایید:

خوابگاه‌های برادران دانشگاه تهران

✅ خوابگاه‌های سطح شهر:

✔️ خوابگاه حافظ

✔️ خوابگاه فارابی

✔️ خوابگاه وصال شیرازی

✔️ خوابگاه پروفسور حسابی

✔️ خوابگاه رودکی

✔️ خوابگاه قدس

✔️ خوابگاه خوارزمی

✔️ خوابگاه امین

✅ مجتمع کوی پسران

خوابگاه‌های خواهران دانشگاه تهران

✅ خوابگاه سارا

✅ مجتمع چمران

✅ خوابگاه کیانوری

✅ مجتمع فاطمیه

خوابگاه‌های متاهیلن دانشگاه تهران

✅ خوابگاه شهید مطهری

✅ خوابگاه غدیر

✅ خوابگاه جلال آل احمد

خلاصه مطلب

در این مقاله به موضوع خوابگاه دانشگاه شبانه پرداختیم. داوطلبان کنکور سراسری که در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه شبانه را انتخاب کرده و قبول شدند، باید ابتدا بدانند که نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی شهریه پرداز است و بنابراین برای ارائه خدمات و امکانات آموزشی و رفاهی، مبلغ مشخصی را دریافت می‌کنند. در این مقاله گفتیم که خوابگاه دانشجویی شبانه وجود ندارد و اولویت خوابگاه‌های دولتی، دانشجویان روزانه است.

در صورتی که ظرفیت مازاد باشد، دانشجویان شبانه می‌توانند برای ثبت نام و پرداخت شهریه در سایت خود دانشگاه اقدام کنند. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره هزینه خوابگاه، امکانات و شرایط و…با مشاوران ما در ایران تحصیل، به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل PDF خوابگاه دانشگاه شبانه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشگاه شبانه خوابگاه دارد؟

به صورت اختصاصی خیر. توضیحات تکمیلی در متن مقاله آمده است.

آیا خوایگاه دانشگاه شبانه هزینه دارد؟

بله. دانشجویان شبانه برخلاف روزانه باید هزینه پرداخت کنند.

مهم‌ترین شرط خوابگاه شبانه چیست؟

در صورت داشتن مازاد ظرفیت، به دانشجویان نوبت دوم خوابگاه داده می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

  اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

  نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
تماس با مشاور