ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور + شرایط 1403 | irantahsil

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور این است که قوانین جدیدی در ارتباط با امکان تردد و خرید سربازی این دسته از مشمولان تصویب شده است. از عمده‌ترین نگرانی‌های مشمولان خدمت سربازی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند امکان تردد به کشور بود. مشمولان خدمت نظام وظیفه که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، به علت نرفتن به خدمت سربازی قبلاً هنگام ورود به کشور باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص می‌کردند.

از سوی دیگر سابقاً امکان خرید سربازی این دسته از مشمولین وجود نداشت. اما در سال جدید قوانین مربوط به خرید سربازی مشمولین خارج از کشور تغییر کرده است. افراد می‌توانند بر اساس شرایط اعلام شده برای تردد در داخل کشور یا خرید سربازی اقدام کنند.

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در ارتباط با قوانین جدید تردد

تا پیش از وضع قوانین جدید در ارتباط با تردد، مشمولان ساکن خارج از کشور در سال ۱۴۰۰ و افرادی که بدون هیچ گونه دلیل موجهی در خارج از کشور زندگی می‌کردند و به خدمت سربازی نرفته بودند، اگر قصد داشتند به کشور وارد شوند، باید ابتدا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص می‌کردند تا بتوانند مجوز خروج از کشور را دریافت نمایند.

از سوی دیگر بر اساس قوانین، افراد دو تابعیتی مقیم خارج از کشور که شهروند ایرانی محسوب می‌شدند، با مشکل تردد به ایران مواجه بودند. از این رو بسیاری از افراد به علت نگرانی خدمت سربازی این امکان نداشتند که وارد ایران شوند.

اما با تصویب قوانین جدید این مشکلات رفع شده و افرادی که به علت تکفل، مریضی و تحصیل و اقامت خارج از کشور امکان رفتن خدمت سربازی ندارند، به صورت موقت یا دائم از این قانون مستثنا هستند. شرایط تردد مشمولان خارج از کشور به شرح زیر می‌باشد:

خبر خوش سربازی برای مشمولان خارج از کشور در ارتباط با شرایط تردد این است که همه مشمولان غایب ایرانی که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشتند، این امکان را دارند که هر سال به مدت دوبار و مجموعاً سه ماه در کشور تردد داشته باشند.

در صورت داشتن شرایط تردد افراد باید سه سال به صورت پیوسته متصل به درخواست مجوز تردد در خارج از کشور اقامت داشته باشند.

اقامت در خارج از کشور در هر سال کمتر از ۹ ماه پیوسته یا ناپیوسته نباشد. در واقع ۹ ماه اقامت در خارج از کشور و سه ماه تردد به داخل ایران به عنوان یک سال اقامت تلقی می‌شود و اگر مدت اقامت در یک دوره چند ساله مدت ۳ سال بوده است، باید پیوستگی بین سنوات اقامت با هدف ۳ ماه اقامت در سه سال در سال حفظ شده باشد. این سه ماه جز اقامت سه ساله فرد محسوب نمی‌شود و فقط برای پیوستگی سنوات اقامت و تردد خواهد بود.

برای اطلاع از شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی وارد لینک شوید.

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در ارتباط با قوانین جدید تردد

 خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در رابطه با شرایط ورود دانشجویان

آن دسته از مشمولانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته و شرایط تمدید معافیت تحصیلی را دارند، مشمول این مصوبه نیستند و از تسهیلات تردد دانش آموزی یا دانشجویی می‌توانند استفاده کنند. اما خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور دانشجو این است که اگر شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند به داخل کشور وارد شوند:

 •  وارد شدن به غیبت
 •  نداشتن سابقه تردد در مهلت معرفی
 •  ثبت کردن اتمام معافیت تحصیلی در سایت نظام وظیفه
 •   ضبط کردن وثیقه مربوط به تحصیل مشمول توسط دولت

فرزندان ماموران ثابت دولت که در خارج از کشور همراه با والدین خود اقامت دارند و مشمول خدمت سربازی هستند، در شمول این مصوبه نیستند و این امکان را دارند که در طول مدت مأموریت والدین خود به داخل کشور تردد کنند.

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور که در حال تحصیل هستند این است که مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند از قانون جدید تردد استفاده کرده و دوبار در سال حداکثر در بازه زمانی سه ماهه در داخل کشور تردد داشته باشند.

نکته قابل توجه این است که مهلت اجرای این قانون تا پایان سال ۱۴۰۵ است و ممکن است بعد از آن شرایط دوباره تغییر کند.

جهت اطلاع از شرایط مشمولان سربازی خارج از کشور کلیک کنید.

 خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در رابطه با شرایط ورود دانشجویان

نحوه دریافت مجوز تردد برای مشمولان غایب

مهر خروج ویژه مشمولان یا اخذ مجوز تردد برای مشمولان نظام وظیفه از طریق کنسولگری ایران صورت می‌گیرد و افراد باید دارای شرایطی باشند که این شرایط از طریق سایت سفارت ایران در کشور محل اقامت آنها شرح داده می‌شود. اما به صورت کلی افراد برای اخذ مهر و تردد از سفارت ایران باید شرایط زیر را داشته باشند:

توجه داشته باشید که برای لغو معافیت تحصیلی باید از طریق سازمان نظام وظیفه وزارت علوم یا وزارت بهداشت اقدام نمایید.

برای آشنایی با پروژه کسری خدمت رشته روانشناسی وارد لینک شوید.

سامانه اینترنتی اخذ مهر خروج برای مشمولان غایب

افراد برای اخذ تردد یا دریافت مهر و خروج باید به سامانه میخک یا مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی به نشانی فلان مراجعه کرده و پس از اسم نویسی و دریافت کد رهگیری، باید مدارک خود را به همراه برگه درخواست مجوز تردد به نزدیک‌ترین سفارت ایران در محل اقامت خود ارائه کنند و مهر خروج از کشور را بر روی گذرنامه خود اخذ نمایند.

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در رابطه با خرید سربازی

یکی دیگر از خبرهای خوش برای مشمولان خارج از کشور طرح خرید سربازی است. این طرح که برای مشمول غایب ارائه شده است، در سال جاری اجرایی شده و افراد می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی کارت معافیت خود را دریافت کنند.

این طرح فقط برای داوطلبانی قابل اجرا است که بالای ۵ سال از تاریخ غیبت آنها در خدمت سربازی گذشته باشد.

در این طرح آن دسته از مشمولانی که برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدامات لازم را برای مهاجرت تحصیلی انجام داده و از مدت زمان غیبت آنها حداقل ۵ سال می‌گذرد، این امکان را دارند که با پرداخت ۱۵ هزار یورو کارت معافیت از خدمت خود را از سازمان نظام وظیفه دریافت نمایند.

بر اساس آخرین اخبار در حال حاضر هنوز جمع‌بندی در ارتباط با این طرح صورت نگرفته و تصویب آن مستلزم موافقت ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور در رابطه با خرید سربازی

نکات مهم در ارتباط با قوانین مشمولان خارج از کشور

مشمولان خدمت نظام وظیفه که در حال حاضر در کشورهای دیگر مشغول به تحصیل یا کار هستند، باید از قوانین جدید تردد و خرید سربازی آگاه باشند. خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور این است که امکان خرید سربازی و تردد در کشور با رعایت قوانین جدید امکان‌پذیر است.

در مجموع مشمولان باید نکات زیر را در ارتباط با قوانین مشمولان خارج از کشور در نظر داشته باشند:

شما مشمولان گرامی حتماً باید در زمان تعیین شده به کشور بازگردید. اگر در این مدت به ایران بازنگشته و خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکنید، حتماً جریمه می‌شوید و این جریمه می‌تواند ممنوع الخروجی شما از ۶ ماه تا یک سال باشد.

چنانچه مدت زمان بازگشت و معرفی به نظام وظیفه بسیار دیرتر از زمان مقرر شود، علاوه بر جریمه نقدی باید به مراجع قضایی نیز مراجعه کنید.

در نظر بگیرید که با مجوز خروج از کشور فقط یک بار می‌توانید از کشور خارج شوید.

پس از بازگشت از سفر باید به صورت حضوری به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید و پس از اعلام حضور میزان وثیقه را دریافت نمایید.

چنانچه به کشور باز نگردید یا پس از بازگشت پیگیر دریافت وثیقه خروج از کشور خود نشوید، پس از مدتی مبلغ به نفع دولت ضبط خواهد شد و قابل بازگشت به شما نمی‌باشد.

برای دریافت اطلاعات در ارتباط با قوانین خروج از کشور مشمولان خدمت سربازی می‌توانید با مشاوران آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

جهت اطلاع از لیست سازمان های ارائه پروژه کسری خدمت وارد لینک شوید.

خلاصه مطالب

جدیدترین خبر خوش برای مشولان خارج از کشور این است که قوانین مربوط به تردد و خرید سربازی این افراد تسهیل شده است. مشمولانی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند به راحتی به کشور تردد کنند. از سوی دیگر افراد می‌توانند با ارائه ۱۵ هزار یورو برای خرید سربازی خود اقدام نمایند.

از آنجا که پیگیری اخبار مربوط به خروج از کشور مشمولان بسیار اهمیت دارد، در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه شما مشمولان گرامی نیازمند دریافت آخرین اخبار در ارتباط با شرایط تردد و خرید سربازی خود هنگام خروج از کشور هستید، می‌توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران مجموعه ایران تحصیل خدمات مشاوره‌ای لازم در این زمینه را به شما عزیزان ارائه کنند.

برای دریافت pdf مقاله خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خبر خوش برای مشمولان خارج از کشور چیست؟

قوانین تردد و خرید سربازی برای افراد مشمول خارج از کشور تغییر کرده است و افراد می‌توانند بر اساس شرایط جدید به داخل کشور تردد داشته باشند یا کارت پایان خدمت خود را در ازای ارائه مبلغ اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه دریافت کنند.

قوانین تردد برای مشمولان خارج از کشور چیست؟

در متن مقاله به طور کامل در ارتباط با شرایط جدید تردد این دسته از مشمولان اشاره کردیم.

 شرایط خرید سربازی مشمولان خارج از کشور به چه شکل است؟

افراد با اعطای مبلغ ۱۵ هزار یورو می‌توانند برای خرید سربازی خود اقدام کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام آموزش و پرورش

  شرایط استخدام آموزش و پرورش + بخشنامه جدید 1403

  امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف به دنبال اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش هستند، چرا که فرهنگیان آموزش و پرورش و معلمان ساعات کمتری نسبت به کارمندان مشغول کار دارند و همچنین از حقوق بازنشستگی...
 • شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون + قوانین 1403 | ایران تحصیل

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون اعلام شد. کلیه داوطلبان واجد شرایط می‌توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و ضوابط اخذ پروانه وکالت، اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام دهند. دقت داشته باشید در صورت نداشتن...
 • دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری وکالت

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری وکالت سال 1403

  داوطلبان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت ابتدا باید جز واجدین شرایط باشند تا بعد برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت اقدام نمایند. دریافت کارت، به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه دریافت کارت ورود به جلسه...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور