ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی + زمان بندی 1403 | ایران تحصیل

حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویانی که مایل به حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی هستند، می‌توانند از طریق سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی به سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. برای حذف و اضافه در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان باید در زمان بندی حذف و اضافه علمی کاربردی از سوی دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن در حال حاضر اعلام نشده است. بنابراین افراد باید هم از زمان و هم نحوه حذف و اضافه واحدهای درسی علمی کاربردی اطلاعات لازم را کسب کنند و چنانچه انتخاب‌های خود را به درستی انجام نداده باشند، می‌توانند برای ویرایش واحدها در این سامانه اقدام نمایند.

زمان بندی حذف و اضافه علمی کاربردی 1403

دانشجویان علمی کاربردی که به دلایل مختلفی از جمله تغییر در امور شخصی، تداخل کلاس‌ها یا هرگونه مسئله شخصی پس از اتمام زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی بخواهند برای ویرایش آن اقدام کنند یا درسی را از لیست دروس خود حذف کنند یا یک درس جدید را اضافه کنند، باید در زمان مقرر این کار را انجام دهند.

تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن

تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن از جمله ترم جاری علاوه بر مهلت انتخاب واحد و نام نویسی مهلتی برای حذف انتخاب واحد دانشگاه تعیین می‌کند و بدین وسیله به دانشجویان اطلاع داده خواهد شد.

دانشجویان در تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن معمولا باید به تفکیک مقطع در محدوده زمانی مختلف تقسیم طبقه بندی شده و طبق آن باید برای ویرایش دروس اقدام نمایند.

در حال حاضر تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن اعلام نشده است. به محض اطلاع رسانی مقاله بروزرسانی خواهد شد.

 

زمانبندی حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

جهت بررسی امکان تحصیل همزمان سربازان در علمی کاربردی وارد لینک شوید.

سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی 1403

فرایند حذف و اضافه در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی صورت می‌گیرد. از این رو دانشجویانی که مایلند مراحل ثبت اینترنتی و الکترونیکی حذف و اضافه را انجام دهند، باید در زمان بندی حذف و اضافه علمی کاربردی وارد سایت هم آوا شده و اصلاحات لازم را انجام دهند.

نشانی سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی که همان سایت هم آوا می‌باشد، به آدرس edu.uast.ac.ir است و افراد باید وارد صفحه شخصی خود شوند و با مراجعه به بخش انتخاب واحد از میان موارد ارائه شده در لیست دروس انتخاب واحد علمی کاربردی، برای انتخاب واحد جدید یا حذف برخی از دروس اقدام کنند.

چگونگی حذف و اضافه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1403

دانشجویانی که مایلند مراحل حذف و اضافه در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی را انجام دهند، باید مراحلی را طی کرده تا بتوانند درس مربوطه را حذف کرده یا درس جدید را انتخاب کنند. افرادی که امکان حضور در کلاس‌های درسی را ندارند، باید با مراجعه به سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی مراحل زیر را انجام دهند:

  • مراجعه نمودن به سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir
  • درج نمودن نام کاربری و کلمه عبور
  • وارد شدن به صفحه شخصی دانشجو
  • انتخاب کردن گزینه انتخاب واحد
  • انتخاب واحد جدید از میان موارد اعلام شده و یا حذف موارد ناخواسته
  • ثبت کردن نهایی تغییرات

چگونگی حذف و اضافه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

جهت اطلاع از مراحل تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید.

راهنمای تصویری حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی 1403

بسیاری از افراد به طور دقیق با روند حذف دروس علمی کاربردی و یا اضافه کردن واحدها آشنایی ندارند. برای تسهیل انجام مراحل، راهنمای تصویری زیر را ارائه کرده‌ایم.

ابتدا عبارت سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی یا آدرس edu.uast.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.

گام اول حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

پس از ورود به سامانه نام کاربری و رمز عبور را برای دسترسی به صفحه شخصی خود ثبت کنید.

گام دوم حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

انتخاب گزینه انتخاب واحد را از منوی پرتال دانشجویی انتخاب کنید.

گام سوم حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

اطلاعیه

برای دریافت مشاوره در ارتباط با نحوه حذف واحدهای درسی علمی کاربردی یا اضافه کردن درس ها می‌توانید با مشاوران آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما عزیزان ارائه کنند.

حذف و اضافه فوری در دانشگاه علمی کاربردی

گاهی اوقات دانشجویان به دلیل موانع مختلف در طول نیمسال تحصیلی قادر به فراگیری محتوای دروس نمی‌شوند، یا به علت همزمانی، تصمیم به حذف یک درس قبل از دوره امتحانات می‌گیرند.

در چنین شرایطی، دانشگاه علمی کاربردی امکان حذف و اضافه اضطراری را فراهم آورده است. دانشجویان می‌توانند تقریبا پنج هفته قبل از آغاز امتحانات پایان نیمسال، نسبت به حذف اضطراری اقدام نمایند.

لطفا توجه داشته باشید که در صورت انجام حذف اضطراری دانشگاه علمی کاربردی، کلیه دروس وابسته به آن درس نیز حذف خواهند شد. برای آگاهی از تاریخ دقیق این اقدام، بایستی به جدول زمان‌بندی ارائه‌ شده‌ توسط دانشگاه مراجعه نمایید.

همچنین، در صورت حذف درس، تعداد واحدهای درسی شما نباید از دوازده واحد کمتر شود. جهت انجام حذف اضطراری، می‌بایست به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و به صورت حضوری درخواست خود را ارائه دهید.

پس از بررسی درخواست توسط مسئولین مربوطه، اقدام لازم به انجام حذف اضطراری می‌شود. پس از انقضای مهلت مقرر، دیگر امکانی برای حذف اضطراری وجود نخواهد داشت.

جهت اطلاع از تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی  کلیک نمایید.

حذف ترم در دانشگاه علمی کاربردی

در مواقعی که دانشجویان به دلایلی قادر به ادامه تحصیل در ترم پیش رو نمی‌باشند، دانشگاه علمی کاربردی این امکان را فراهم آورده است که علاوه بر امکان حذف و اضافه، دانشجویان بتوانند نسبت به حذف ترم تحصیلی اقدام نمایند.

با استفاده از این گزینه، کلیه دروس عملی و نظری ترم مورد نظر از برنامه تحصیلی حذف خواهند گردید.

جهت اعمال حذف ترم، دانشجو موظف است درخواست خود را به دانشگاه ارائه دهد. در صورت موافقت دانشگاه با درخواست، ترم تحصیلی مذکور حذف خواهد شد.

در صورت عدم تایید درخواست، دانشجو ملزم به گذراندن ترم و شرکت در کلیه امتحانات مربوطه است.

برای اطلاع از شهریه دانشگاه علمی کاربردی کلیک نمایید.

مشاوره حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

پس از اتمام فرآیند انتخاب واحد، دوره‌ای تحت عنوان حذف و اضافه در نظر گرفته‌شده‌است تا دانشجویان امکان داشته باشند دروس پیشین را حذف و دروس جدیدی را اخذ نمایند.

مدت زمان مجاز برای حذف و اضافه حدودا یک هفته است. در صورتی که پس از مطالعه این متن، همچنان سوال یا ابهامی در خصوص فرآیند حذف و اضافه در دانشگاه علمی کاربردی برای شما مطرح است، امکان دارد با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس گرفته و پاسخ کلیه پرسش‌های خود را دریافت نمایید.

مشاوره حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

خلاصه مقاله حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم را در ارتباط با زمان حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی و نحوه ثبت درخواست ارائه کنیم. دانشجویانی که در دانشگاه علوم علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، در زمان بندی حذف و اضافه علمی کاربردی بر اساس چارت تحصیلی ارائه شده باید برای انتخاب واحد دروس ترم تحصیلی خود اقدام کنند.

در صورت تغییر در تعداد واحدهای درسی انتخاب شده متقاضیان می‌توانند از طریق حذف و اضافه با ورود به سامانه هم آوا به ویرایش انتخاب‌های خود بپردازند.

در حال حاضر حذف و اضافه در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی طبق زمانبندی اعلام شده صورت می‌گیرد و دانشجویان با وارد شدن به سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی به نشانی edu.uast.ac.ir می‌توانند اقدامات لازم را برای انتخاب درس جدید یا حذف کردن درس انتخاب شده انجام دهند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی و تاریخ حذف و اضافه علمی کاربردی بهمن می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را در مسیر حذف یا اضافه کردن دروس در این دانشگاه راهنمایی کنند.

 برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی 1403 چه تاریخی است؟

در سال جاری هنوز تاریخ حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی اعلام نشده است. به محض انتشار اعلامیه مربوطه، این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

سایت حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

دانشجویان برای حذف یا اضافه کردن دروس باید به سایت edu.uast.ac.ir مراجعه کنند.

چگونه می توان برای ثبت درس جدید یا حذف یک درس اقدام کرد؟

شما می توانید از طریق راهنمای ارائه شده در سامانه فرایند مربوط به حذف و اضافه دروس را انجام دهید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور