ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

حذفیات ازمون مدارس فرهنگ 1403 + مباحث مهم

حذفیات ازمون مدارس فرهنگ
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اگر می خواهید فرزندتان در رشته علوم انسانی و یا علوم معارف اسلامی به صورت تخصصی تحصیل کند، پیشنهاد ما به شما بدون شک مدارس فرهنگ است. مدارس فرهنگ ویژه دانش آموزانی است که قصد تحصیل در دو رشته علوم انسانی و معارف اسلامی را دارند و تنها در پایه دهم دانش آموز می پذیرد آن هم در شرایطی که متقاضی بتواند نمره کافی را در آزمون ورودی این مدرسه کسب کند. منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ نیز سالانه هم زمان با انتشار دفترچه راهنمای شرکت در آزمون اعلام می شود و متقاضیان پس از مطالعه آن می توانند برای شرکت در آزمون آماده شوند.

لازم به ذکر است که مدارس فرهنگ تنها در استان های تهران، مشهد، اصفهان و کرمان دارای شعبه می باشند و دانش آموزان ساکن در این استان ها تنها امکان ثبت نام در آزمون را خواهند داشت. در صورتی که نسبت به نام نویسی و تحصیل فرزندتان در مدارس فرهنگ دو دل هستید و نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. مشاوران مرکز ایران تحصیل به بهترین نحو شما را راهنمایی خواهند کرد.

منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ 1403 – 1403

برای شروع مطالعه و کسب آمادگی جهت شرکت در هر آزمونی، لازم است تا بدانید سر فصل های آزمون چیست و از چه کتاب ها و بخش هایی سوال طرح خواهد شد تا بتوانید برای مطالعه آن برنامه ریزی کنید. ازمون مدارس فرهنگ نیز به این صورت است. دانش آموزان پایه نهمی که می خواهند برای تحصیل در مقطع دهم وارد مدارس فرهنگ شوند باید در ابتدا دفترچه راهنمای ازمون را دانلود کنند و از منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ در سال جاری کسب اطلاع کنند.

جهت اطلاع از درصد قبولی در مدارس فرهنگ کلیک کنید.

منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ

همانطور که قبلا گفتیم مدارس فرهنگ تنها در استان های تهران، اصفهان، کرمان و مشهد دارای شعبه هستند و سامانه ثبت نام و دفترچه راهنمای هر استان منحصر به فرد می باشد و به صورت هماهنگ منتشر نمی شود. به همین دلیل هم دانش آموزان متقاضی هر استان باید به سایت ثبت نام ویژه استان خود مراجعه کنند و دفترچه راهنمای صحیح را دانلود کنند. در جدول زیر می توانید آدرس سامانه مدارس فرهنگ هر استان را به همراه لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ مشاهده کنید.

شعب مدارس فرهنگ سایت مدارس فرهنگ هر استان لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون
مدارس فرهنگ تهران azmoon.tehranedu.ir دفترچه ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ استان تهران
مدارس فرهنگ اصفهان www.isfedu.ir دفترچه ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ استان اصفهان
مدارس فرهنگ مشهد هنوز اعلام نشده است. منتشر نشده است.
مدارس فرهنگ کرمان sanjesh.kermanedu.ir منتشر نشده است.

 

در جداول زیر نیز می توانید منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ 1403 – 1403 را مشاهده کنید.

منابع مدارس فرهنگ تهران 1403 – 1403
ماده درسی تعداد سوال ضریب منابع طرح سوال زمان پاسخگویی
آموزش قرآن و پیام های آسمان 15 2 تمام محتوای کتاب های پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1403 جز منبع درسی بوده و هیچ بخشی از محتوای درسی در آزمون سال 1403 حذف نشده است. 120
فارسی 20 4
عربی 20 4
مطالعات اجتماعی 20 3
زبان انگلیسی 15 2
ریاضی 20 3
جمع کل 110

 

منابع مدارس فرهنگ اصفهان 1403 – 1403
ماده درسی تعداد سوال ضریب منابع طرح سوال زمان پاسخگویی
آموزش قرآن و پیام های آسمان 15 1 تمام محتوای کتاب های پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1403 جز منبع درسی بوده و هیچ بخشی از محتوای درسی در آزمون سال 1403 حذف نشده است. 120
فارسی 15 4
عربی 15 3
مطالعات اجتماعی 15 2
زبان انگلیسی 10 1
علوم 15 1
ریاضی 15 2
مجموع 100

همانطور که در جداول فوق مشاهده می کنید، سال 1403 – 1403 فاقد حذفیات ازمون مدارس فرهنگ بوده و تمامی مباحث و محتواهای درسی دارای اهمیت خواهد بود. به عبارتی از تمامی بخش های کتاب سوال طرح خواهد شد. البته نبود حذفیات ازمون مدارس فرهنگ به این معنا نیست که تمامی بخش های کتاب دارای اهمیت یکسانی است؛ شما می توانید با مشاهده نمونه سوالات آزمون و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ سال های گذشته، متوجه بخش های کم اهمیت تر شوید.

حذفیات ازمون مدارس فرهنگ در سال 1400
نام درس مباحث حذف شده از کتاب های درسی
حذفیات درس پیام های آسمان درس سوم
حذفیات درس عربی، زبان قرآن کنز الحکمه / نور السماء
البحث العلمی (پژوهش)
از ترجمه جمله های عربی به فارسی بخش «بدانیم و تمرینات» سوال طرح نمی شود.
حذفیات درس درس فارسی حکایت / کارگروهی
روان خوانی / شعر خوانی
حذفیات درس ریاضیات
حذفیات درس مطالعات نهم 14، 17، 19، 21، 23، 24
حذفیات درس زبان انگلیسی review
role play

 

برای اطلاع از نحوه ورود و ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ در سال جاری بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

زمان شروع و پایان ثبت نام، و تاریخ برگزاری آزمون مدارس فرهنگ 1403 – 1403

پس از اطلاع از منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ، لازم است تا از تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون نیز کسب اطلاع کنید. زمان برگزاری آزمون هر استان در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر می شود که ما در این جدول به صورت خلاصه تمامی تاریخ های مورد نیاز برای شعب مختلف مدارس فرهنگ را در استان های دارای این مدارس بیان کردیم. جدول زیر را مشاهده کنید.

نام مدرسه تاریخ شروع ثبت نام آزمون ورودی تاریخ پایان ثبت نام آزمون ورودی تاریخ برگزاری آزمون ورودی
مدارس فرهنگ تهران 4 اردیبهشت ماه 1403 20 اردیبهشت ماه 1403 15 تیر ماه 1403
مدارس  فرهنگ اصفهان 4 اردیبهشت ماه 1403 18 اردیبهشت ماه 1403 12 تیر ماه 1403
مدارس  فرهنگ مشهد اعلام نشده است. اعلام نشده است. اعلام نشده است.
مدارس  فرهنگ کرمان اعلام نشده است. اعلام نشده است. اعلام نشده است.

لازم به ذکر است که برای اطلاع از تاریخ ثبت نام و برگزاری مدارس فرهنگ استان مشهد و کرمان بهتر است تماس تلفنی با مسئولین این مدارس برقرار کنید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

زمان شروع و پایان ثبت نام، و تاریخ برگزاری آزمون مدارس فرهنگ

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس فرهنگ در سال جاری بر روی لینک زیر کلیک کنید.


 

خلاصه مقاله حذفیات آزمون مدارس فرهنگ

از جمله تخصصی ترین مدارس در حوزه علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می توان به مدارس فرهنگ اشاره کرد که فقط در استان های تهران، اصفهان، مشهد و کرمان دارای شعبه می باشند. این مدارس تنها بر روی این دو شاخه تمرکز کرده و برای تربیت و علوم آموزی دانش آموزان علاقمند به این رشته ها، نهایت تلاش خود را می کنند. البته که پذیرش در این مدارس نیز مستلزم برخورداری از شرایط خاص و قبولی در آزمون ورودی است. با دریافت دفترچه راهنمای آزمون می توانید زمان و نحوه ثبت نام، منابع و حذفیات ازمون مدارس فرهنگ را در سال تحصیلی مورد نظر خود مشاهده کنید.

پس از مطالعه مقاله بالا چنانچه سوالی داشتید و یا در خصوص قبولی تضمینی در ازمون ورودی مدارس فرهنگ نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل کنید. مشاوران ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما خواهند بود. هم چنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهیم بود.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله حذفیات ازمون مدارس فرهنگ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام ازمون ورودی مدارس فرهنگ 1403 در چه تاریخی می باشد؟

آزمون ورودی مدارس فرهنگ در استان های مختلف در تاریخ های متفاوت برگزار می شود. این آزمون در سال 1403 برگزار شده است و هنوز دفترچه راهنمای سال 1403 - 1404 منتشر نشده است تا بتوانیم تاریخ دقیق ثبت نام را در سال 1403 اعلام کنیم.

نحوه ثبت نام در آزمون ورودی مدارس فرهنگ به چه صورت می باشد؟

دانش آموزان گرامی می بایست برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس فرهنگ به سامانه ویژه این مدارس در استان محل سکونت خود مراجعه کنند. در مقاله فوق آدرس اینترنتی سایت ثبت نام این مدارس را در استان های دارای شعبه ارائه کردیم.

منابع و حذفیات آزمون ورودی مدارس فرهنگ به چه صورت می باشند؟

دانش آموزان گرامی می توانند با دریافت دفترچه راهنمای آزمون از منابع و حذفیات آزمون ورودی دبیرستان های فرهنگ مطلع شوند. در مقاله فوق نیز منابع و حذفیات این آزمون در سال 1403 اعلام شده است. برای اطلاع از منابع و حذفیات سال 1403 باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای جدید باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان

  حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان 1403 {آدرس و مسیر}

  با توجه به تاثیر بسزای حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان بر کیفیت برگزاری آزمون و ایجاد شرایط مطلوب برای داوطلبان، می‌توان گفت که این حوزه‌ها نقش بسزایی در بهبود کیفیت آزمون داشته‌اند. تعیین تعداد حوزه‌های اصلی و فرعی بر...
 • gozinesh.police.ir ورود به سامانه گزینش نیروی انتظامی

  gozinesh.police.ir + ورود به سامانه گزینش نیروی انتظامی

  متقاضیان استخدام در سمت‌های درجه داری نیروی انتظامی می‌توانند با مراجعه به سایت استخدام نیروی انتظامی به آدرس اینترنتی gozinesh.police.ir جهت ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند. تمامی مراحل استخدام و اطلاع رسانی‌های ثبت نام به صورت اینترنتی از...
 • توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد

  توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1403 + راهنما جامع

  داوطلبان آزمون ارشد پس از حدود سه هفته می‌بایست به سایت سنجش کشور برای مشاهده توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد مراجعه کنند. کارنامه اولیه معمولا در خرداد ماه منتشر می‌شود تا شرکت‌کنندگان برای بررسی رتبه، تراز و درصد دروس...
 • سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود ۱۴۰۳ + ورود سایت

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود کدام است؟ دانش‌آموزان اول ابتدایی، پایه هفتم و دهم که مدرسه آن‌ها تغییر می‌کنند به کجا مراجعه کنند؟ دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند محل سکونت خود را تغییر دهند چگونه در مدرسه جدیدی مشغول...
تماس با مشاور