ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام مدرسه بزرگسالان ۱۴۰۲ + زمان و شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱,۷۷۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۳ آبان ۱۴۰۲
ثبت نام مدرسه بزرگسالان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امروزه بی سوادی یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند، بزرگسالان یکی از گروه هایی هستند که به دلایل مختلف ممکن است از ادامه تحصیل منصرف شده و اکنون تصمیم به ادامه تحصیل داشته باشند. به همین دلیل برای این دسته از دانش آموزان ثبت نام مدارس غیر حضوری در نظر گرفته شده است. مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه تعیین شده و محدود می باشد و به همین دلیل داوطلبان می توانند پس از ثبت نام نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند.

شهریه ثبت نام مدارس آموزش از راه دور یکی از مهمترین مواردی است که هر شخص قبل از هر چیز باید اطلاعاتی را نسبت به آن در اختیار داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل نسبت به ثبت نام مدرسه بزرگسالان می توانید از طریق شماره 9099075307 با همکاران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری

افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند دوران تحصیل خود را به اتمام برسانند، این امکان را دارند تا برای ثبت نام مدارس آموزش از راه دور اقدام کنند. دلایلی که به موجب آن این نوع از مدارس احداث گردید را می توان در رابطه با دو دسته از دانش آموزان دانست. دسته ای از این دانش آموزان که در سن مدرسه می باشند، ممکن است به دلایلی مختلفی همچون مشکلات جسمانی، شرایط خاص و همچنین متاهل بودن و یا سرپرست خانوار بودن، امکان ادامه تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند به همین دلیل می توانند از طریق ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام به ادامه تحصیل نمایند.

گروه دوم در واقع شامل بزرگسالانی می باشند که سن آنان بالای 18 سال می باشد و بنا به دلایل مختلف نتوانسته اند موفقیت تحصیلی را داشته باشند و یا به ادامه تحصیل بپردازند. در مجموع شرایط ثبت نام مدرسه بزرگسالان مقاطع مختلف را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

شرایط ثبت نام بزرگسالان در مقطع ابتدایی

متقاضیان برای شروع به تحصیل در دوره ابتدایی بزرگسالان، حداقل باید 11 سال سن داشته و مدارک لازم برای اسم نویسی را ارائه کنند.

فردی که کاملا بی سواد بوده و قصد دارد سواد خواندن و نوشتن داشته باشد، باید به نهضت سوادآموزی مراجعه نموده و به تحصیل بپردازد. متقاضیانی که سواد خواندن و نوشتن دارند، اما مدرک مقطع ابتدایی را نداشته یا مردودی پایه ششم هستند، این امکان را دارند تا به صورت داوطلب آزاد در تاریخ برگزاری امتحانات مدارس در خرداد ماه در امتحانات شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک ششم ابتدایی را دریافت کنند.

شرایط ثبت نام بزرگسالان در مقطع متوسطه اول

ثبت نام مدرسه بزرگسالان در مقطع متوسطه اول نیز صورت خواهد گرفت و افرادی که دارای مدرک ششم ابتدایی قدیم یا جدید هستند، این امکان را دارند تا در این دوره سه ساله نام نویسی کرده و در این مقطع تحصیل کنند.

دانش آموزانی که حداقل 16 سال سن دارند و در پایه سوم راهنمایی مردود شده اند، می توانند در امتحانات دروس مردود شده دوباره شرکت کنند.

افرادی که حداقل 18 سال سن دارند و مدرک پایه پنجم سنوات قبل را دارند، این امکان را دارند تا در امتحانات طرح جامع سوم راهنمایی شرکت کنند.

شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری

شرایط ثبت نام بزرگسالان در مقطع متوسطه دوم

دانش آموزانی که سن آنها بالای 18 سال است و شرایط سنی ادامه تحصیل در مدارس عادی را دیگر ندارند، این امکان را دارند در مدارس بزرگسالان تحصیل کنند.

ثبت نام مدارس آموزش از راه دور در مقطع متوسطه دوم مدارس بزرگسالان، در مدارس غیر حضوری برگزار می شود.

دانش آموزانی که شرایط خاصی مانند معلولیت جسمی، تاهل، سرپرستی خانواده و … را دارند این امکان را دارند که در مدارس بزرگسالان به شکل غیر حضوری تحصیل کنند.

خوشبختانه مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه را به گونه ای ترتیب داده اند تا کلیه افراد بتوانند به ثبت نام و ادامه تحصیل دست یابند. در حال حاضر در هر استان تعدادی مدارس از راه دور وجود دارند که این مدارس به صورت الکترونیکی و در سامانه آموزش و پرورش لیست خود را قرار داده اند.

با استفاده از این لیست داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام نمایند. البته ثبت نام تنها در زمان مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه امکان پذیر است و پس از آن این امکان وجود نخواهد داشت.

 

جهت اطلاع از نحوه دیپلم فنی حرفه ای بزرگسالان وارد لینک شوید. 

تاریخ ثبت نام مدرسه بزرگسالان

دانش آموزانی که به هر دلیلی شرایط تحصیل و نام نویسی در مدارس دبیرستان عادی و حضوری را ندارند، در صورت داشتن شرایط این امکان را دارند که برای ثبت نام مدارس آموزش از راه دور اقدام کرده و در صورت پذیرش در این مدارس، به تحصیل پرداخته و پس از اتمام دوران تحصیل خود، مدرک تحصیلی مقطع موردنظر را دریافت کنند.

افراد بزرگسال، دانش آموزانی که متأهل یا سرپرست خانواده می باشند، دانش آموزان دارای مشکلات جسمانی و افرادی که ترک تحصیل کرده اند، این امکان را دارند که در مدارس بزرگسالان ۱۴۰۲ ثبت نام کنند. از آنجا که ثبت نام مدارس آموزش از راه دور در سال های گذشته در مهرماه انجام شده، در سال تحصیلی جدید نیز پیش بینی می شود تاریخ ثبت نام در مهرماه باشد.

ثبت نام مدارس بزرگسالان غالبا در مهر ماه شروع می شود و تا آبان ماه تمدید خواهد شد. در صورت تغییر تاریخ ثبت نام مدارس آموزش از راه دور این مقاله به روزرسانی می شود.

اطلاعیه

دانش آموزان بزرگسالی که در هر شرایط نتوانستند در مدارس حضوری و عادی از طریق سایت پادا ثبت نام کنند و به ادامه تحصیل بپردازند. می‌توانند با رعایت شرایط مصوب شده توسط وزارت آموزش و پرورش در مدارس بزرگسالان ثبت نام نمایند.

تاریخ ثبت نام مدرسه بزرگسالان

نحوه ثبت نام در مدرسه بزرگسالان 

اغلب فهرست مدارسی که آموزش از راه دور دارند از طریق سایت آموزش و پرورش به آدرس dei.medu.ir اعلام شده و افرادی که مایل به ادامه تحصیل از این طریق را هستند می‌توانند نزدیکترین مدرسه را به آدرس خود پیدا کرده و در آن مدرسه ثبت نام نمایند. در نهایت اگر تصمیم دارید نحوه ورود به سامانه را آموزش ببینید با ما همراه باشید.

نحوه ورود به سامانه ثبت نام مدارس آموزش از راه دور

در این قسمت از مقاله قصد داریم وارد سایت وزارت آموزش و پرورش شویم و مراحل ورود به سامانه ثبت نام مدارس آموزش از راه دور را به شما آموزش دهیم.

 • مرحله اول

بعد از وارد شدن به سایت وزارت آموزش و پرورش باید بر روی گزینه ورود که با عدد شماره 1 در تصویر زیر نشانه گذاری شده است کلیک کنید. در این صورت شما به یک صفحه جدید وارد خواهید شد.

گام اول ثبت نام در مدرسه بزرگسالان 

 • مرحله دوم

در این قسمت باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. لازم به ذکر است بدانید بعد از وارد کردن این دو مورد باید بر  روی دکمه ورود کلیک کنید تا به مابقی مسیر ثبت نام در مدرسه بزرگسالان دسترسی پیدا کنید.

گام دوم ثبت نام در مدرسه بزرگسالان 

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدرسه بزرگسالان

 1. اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. گواهی پایان دوره متوسطه اول یا قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم برای داوطلبان ثبت نام در پایه دهم
 3. کل پرونده سنوات گذشته دانش آموزان
 4. عکس پرسنلی 3 در 4
 5. کارنامه سال های قبل دوره متوسطه
 6. مدارک پزشکی، بهزیستی یا ایثارگری برای دانش آموزان مشمول هر یک از این شرایط
 7. ارائه مدارک برای تعیین وضعیت اتباع خارجی
 8. با ارائه مدارک لازم دانش آموزان واجد شرایط می توانند در مدارس بزرگسالان در سال تحصیلی پیش رو ثبت نام کرده و به تحصیل در هر یک از این مراکز بپردازند.
 9. ارائه مدارک برای تعیین تکلیف نظام وظیفه

اطلاعیه

شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری معمولا دو هفته قبل از شروع نیم سال های تحصیلی اول، دوم و تابستان برای شما فراهم می شود.

شهریه ثبت نام مدارس بزرگسالان

 1. مدارس غیر حضوری امکان ادامه تحصیل دوباره را برای کلیه دانش آموزان سابق و گذشته فراهم می نماید. اما این مورد با پرداخت هزینه همراه خواهد بود و برای ادامه تحصیل در این مدارس، به ازای هر واحد تحصیلی باید هزینه ای را پرداخت کنید.
 2. میزان شهریه مدرسه بزرگسالان بسیار بالا نمی باشد و همانند شهریه هایی که در مدارس غیر انتفاعی و غیره اخذ می شود نخواهد بود، اما بهره حال تحصیل در این مدارس کاملا رایگان نیز نیست.
 3. شهریه در نظر گرفته شده برای آن دسته از دانش آموزان و متقاضیانی که در ثبت نام مدارس غیر حضوری شرکت نموده اند بدین صورت است که این شهریه شامل یک شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد.
 4. شهریه ثابت برای ترم تحصیلی و ترم تابستان نیز متفاوت خواهد بود به عنوان مثال شهریه ثابت ترم تحصیلی برای دانش آموزان حدودا 60 هزار تومان می باشد.
 5. برای شهریه مدارس غیر حضوری در ترم تابستان نیز، شهریه ثابت در نظر گرفته شده است که این میزان شهریه به نصف این مبلغ در هر ترم می رسد.
 6. در واقع میزان هزینه ای که برای ادامه تحصیل در این مدارس در نظر گرفته می شود را نیز می توان به گونه ای دیگر عنوان نمود. به عنوان مثال برای هر واحد درسی هزینه ای معادل 5 تا 15 هزار تومان شهریه در نظر گرفته می شود. بدیهی است برای رشته های علوم انسانی این میزان شهریه بالاتر از سایر گروه ها خواهد بود.

جهت اطلاع از شرایط اخذ دیپلم انسانی بزرگسالان وارد لینک شوید.

شرایط نقل و انتقال هنگام ثبت نام مدارس غیر حضوری

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانش آموزان و یا بزرگسالان مایل به ثبت نام مدارس آموزش از راه دور به وجود آید این است که آیا می توان پس از ثبت نام و پذیرش در این مدارس نسبت به انتقالی اقدام نمود؟ زیرا تعداد این مدارس در هر استان محدود می باشد و چنانچه به هر دلیلی دانش آموزان نتوانند در مدرسه پذرفته شده ادامه تحصیل دهند، نگرانی برای آنان به وجود خواهد آمد.

خوشبختانه امکان نقل و انتقال وجود خواهد داشت و دانش آموزان عزیز می توانند پس از ثبت نام مدارس غیر حضوری در سامانه به صورت الکترونیکی نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند.فعالیت مدارس در تمامی استان های کشور در مهرماه خواهد بود و به همین دلیل پس از انجام ثبت نام متقاضیان عزیز می توانند در صورت موافقت مدرسه محل ثبت نامی و واجد شرایط بودن نسبت به انتقالی اقدام نمایند.

اطلاعیه

برای ثبت نام در مدرسه مورد نظرخود، باید در مهلت مشخص شده به صورت حضوری یا غیر حضوری مدارک را برای پرونده دانش آموزان در ثبت نام مدارس ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲​ که شامل مدارک شناسایی والدین و دانش آموز و سوابق تحصیلی وی می باشد را به مسئولین مدرسه تحویل دهید.

مهلت ثبت نام در مدرسه بزرگسالان و شبانه

مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه به گونه ای است که دانش آموزان تقریبا تا مهرماه می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند. با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نظر دارد تا تمهیداتی را برای کلیه جویندگان علم داشته باشد، به همین دلیل مهلت در نظر گرفته را به گونه ای ترتیب داده است که بتوانند به راحتی به انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری بپردازند.

لازم به ذکر است که تنها برخی از داوطلبان می توانند در ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه شرکت نمایند. به عنوان مثال افرادی که در یک پایه، دوبار مردود شده اند امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت. برای انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری و همچنین اطلاع دقیق از مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید.

جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج ترمیم معدل وارد لینک شوید. 

مهلت ثبت نام در مدرسه بزرگسالان و شبانه

خلاصه مطلب

در این مقاله به طور کامل در ارتباط با نحوه ثبت نام مدرسه بزرگسالان توضیح دادیم. لازم به ذکر است افرادی که شرایط ثبت نام مدارس آموزش از راه دور را دارند، می توانند در زمان مقرر اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. توجه کنید که در هنگام ثبت نام حتما باید مدارک اعلام شده از جمله کل پرونده سنوات گذشته را در اختیار داشته باشید.

زمان ثبت نام مدارس آموزش از راه دور هنوز مشخص نشده است. چنانچه شما عزیزان در هنگام ثبت نام مدرسه بزرگسالان سوال و ابهامی دارید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا همکاران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل شما عزیزان را راهنمایی کرده و و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهند. 

برای دانلود فایل PDF مقاله کلیک کنید.

4/5 - (71 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا ثبت نام مدارس غیر حضوری برای مقاطع ابتدایی نیز امکان پذیر است؟

بله ثبت نام در مدارس غیر حضوری برای دوره های ابتدایی، اول و دوم متوسطه صورت می گیرد. 

آیا امکان نقل و انتقال در مدارس غیر حضوری وجود دارد؟

بله. متقاضیان عزیز بعد از ثبت نام در این مدارس اگر واجد شرایط باشند امکان نقل و انتقال وجود دارد.

زمان ثبت نام مدراس آموزش از راه دور چه تاریخی است؟

معمولا زمان ثبت نام در مدرسه بزرگسالان از مهر ماه شروع می شود و تا آبان ماه ادامه دارد.

نظرات

1,777 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام مدرسه بزرگسالان ۱۴۰۲ + زمان و شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری»

 1. Avatar photo عباسی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من پایه دوازدهم هنرستان هستم و به دلایلی نمیخوام و نمیتونم سر کلاس های حضوری حاضر شم و میخواستم بدونم میشه ادامه امسال به صورت شبانه و غیرحضوری توی یه رشته دیگه پاس کنم یا باید دوازدهم رو مجدد بخونم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله باید به آموزش و پرورش مراجعه کنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور