تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مدرسه بزرگسالان

ثبت نام مدارس غیر حضوری 1400-1401

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۲۹۱
مدرسه بزرگسالان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

امروزه بی سوادی یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند، بزرگسالان یکی از گروه هایی هستند که به دلایل مختلف ممکن است از ادامه ی تحصیل منصرف شده و اکنون تصمیم به ادامه ی تحصیل داشته باشند. به همین دلیل برای این دسته از دانش آموزان ثبت نام مدارس غیر حضوری در نظر گرفته شده است. مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه تعیین شده و محدود می باشد و به همین دلیل داوطلبان می توانند پس از ثبت نام نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند.

برخی از دانش آموزان ممکن است به دلیل اینکه فرصت بیشتری برای مطالعه دروس داشته باشند، نسبت به ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام نمایند که این موضوع می تواند به نسبت پایه تحصیلی شما موجب موفقیت و یا عدم موفقیت شما شود.

به همین دلیل بهتر است قبل از ثبت نام، با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات دقیقی در مورد شرایط و نحوه ی ثبت در این مدارس کسب کنید.

 

مدرسه بزرگسالان

 

جهت اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام مدارس غیر حضوری و کسب اطلاع دقیق از مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری

دلایلی که به موجب آن این نوع از مدارس احداث گردید را می توان در رابطه با دو دسته از دانش آموزان دانست.

دسته ای از این دانش آموزان که در سن مدرسه می باشند، ممکن است به دلایلی مختلفی همچون مشکلات جسمانی، شرایط خاص و همچنین متاهل بودن و یا سرپرست خانوار بودن، امکان ادامه تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند به همین دلیل می توانند از طریق ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام به ادامه تحصیل نمایند.

گروه دوم در واقع شامل بزرگسالانی می باشند که سن آنان بالای 18 سال می باشد و بنا به دلایل مختلف نتوانسته اند موفقیت تحصیلی را داشته باشند و یا به ادامه تحصیل بپردازند.

خوشبختانه مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه  را به گونه ای ترتیب داده اند تا کلیه دانش آموزان بتوانند به ثبت نام و ادامه تحصیل دست یابند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در کنکور سراسری کلیک کنید.

 

در هر استان کشور عزیزمان تعدادی مدارس از راه دور وجود دارند که این مدارس به صورت الکترونیکی و در سامانه آموزش و پرورش لیست خود را قرار داده اند.

با استفاده از این لیست داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام نمایند. البته ثبت نام تنها در زمان مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه امکان پذیر است و پس از آن این امکان وجود نخواهد داشت.

ثبت نام مدارس غیر حضوری به صورت الکترونیک تنها برای واجدین شرایط امکان پذیر خواهد بود. داوطلبان در صورت پذیرش لازم است شهریه مربوط به هر یک از مدارس را پرداخت نمایند.

 

نحوه ثبت نام در مدرسه بزرگسالان 1400-1401

اغلب فهرست مدارسی که آموزش از راه دور دارند از طریق سایت آموزش و پرورش به آدرس dei.medu.ir اعلام شده و افرادی که مایل به ادامه ی تحصیل از این طریق را داشته باشند می توانند نزدیکترین مدرسه را به آدرس خود پیدا کرده و در آن مدرسه ثبت نام نمایند.

در صورتی که سوالی در مورد شرایط یا نحوه ی ثبت نام در این مدارس را داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدرسه بزرگسالان

  • کل پرونده سنوات گذشته دانش آموز در مقطع متوسطه
  • کارنامه اول تا سوم راهنمایی 
  • گواهینامه سال سوم راهنمایی + توصیه نامه راهنمایی 
  • 6 قطعه عکس 4*3
  • کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز

شهریه مدارس غیرحضوری

 

شهریه مدارس غیرحضوری

 

مدارس غیر حضوری امکان ادامه تحصیل دوباره را برای کلیه دانش آموزان سابق و گذشته فراهم می نماید. اما این مورد با پرداخت هزینه همراه خواهد بود و برای ادامه تحصیل در این مدارس، به ازای هر واحد تحصیلی باید هزینه ای را پرداخت کنید.

میزان شهریه مدرسه بزرگسالان بسیار بالا نمی باشد و همانند شهریه هایی که در مدارس غیر انتفاعی و غیره اخذ می شود نخواهد بود، اما بهره حال تحصیل در این مدارس کاملا رایگان نیز نیست.

شهریه در نظر گرفته شده برای آن دسته از دانش آموزان و متقاضیانی که در ثبت نام مدارس غیر حضوری شرکت نموده اند بدین صورت است که این شهریه شامل یک شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد.

شهریه ثابت برای ترم تحصیلی و ترم تابستان نیز متفاوت خواهد بود به عنوان مثال شهریه ثابت ترم تحصیلی برای دانش آموزان حدودا 60 هزار تومان می باشد.

برای شهریه مدارس غیر حضوری در ترم تابستان نیز، شهریه ثابت در نظر گرفته شده است که این میزان شهریه به نصف این مبلغ در هر ترم می رسد.

در واقع میزان هزینه ای که برای ادامه تحصیل در این مدارس در نظر گرفته می شود را نیز می توان به گونه ای دیگر عنوان نمود. به عنوان مثال برای هر واحد درسی هزینه ای معادل 5 تا 15 هزار تومان شهریه در نظر گرفته می شود. بدیهی است برای رشته های علوم انسانی این میزان شهریه بالاتر از سایر گروه ها خواهد بود.

 

 نقل و انتقال مدارس غیر حضوری

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانش آموزان و یا بزرگسالان مایل به ثبت نام مدارس غیر حضوری به وجود آید این است که آیا می توان پس از ثبت نام و پذیرش در این مدارس نسبت به انتقالی اقدام نمود؟ زیرا تعداد این مدارس در هر استان محدود می باشد و چنانچه به هر دلیلی دانش آموزان نتوانند در مدرسه پذرفته شده ادامه تحصیل دهند، نگرانی برای آنان به وجود خواهد آمد.

خوشبختانه امکان نقل و انتقال وجود خواهد داشت و دانش آموزان عزیز می توانند پس از ثبت نام مدارس غیر حضوری در سامانه به صورت الکترونیکی نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند.

فعالیت مدارس در تمامی استان های کشور در مهرماه خواهد بود و به همین دلیل پس از انجام ثبت نام متقاضیان عزیز می توانند در صورت موافقت مدرسه محل ثبت نامی و واجد شرایط بودن نسبت به انتقالی اقدام نمایند.

 

مهلت ثبت نام در مدرسه بزرگسالان و شبانه

 

مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه

 

مهلت ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه به گونه ای است که دانش آموزان تقریبا تا مهرماه می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نظر دارد تا تمهیداتی را برای کلیه جویندگان علم داشته باشد، به همین دلیل مهلت در نظر گرفته را به گونه ای ترتیب داده است که بتوانند به راحتی به انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری بپردازند.

لازم به ذکر است که تنها برخی از داوطلبان می توانند در ثبت نام مدرسه بزرگسالان و شبانه شرکت نمایند. به عنوان مثال افرادی که در یک پایه، دوبار مردود شده اند امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

برای انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری و همچنین اطلاع دقیق از مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نماید.

 

پاسخ به سوالات متداول در مورد پذیرش مدارس غیرحضوری

بنده دانش آموز فی و حرفه ای می باشم در صورتی که بخواهم در مدارس غیر حضوری ادامه تحصیل دهم آیا نیازی به شرکت در دروس عملی خواهم داشت؟

همانطور که می دانید امکان ادامه تحصیل برای کلیه دانش آموازن واجد شرایط بدون نیاز به مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود. بنابراین برای برخی از رشته هایی همچون فنی و حرفه ای و کار و دانش که واحد های عملی را در نظر دارند نمی توانند تمام دروس خود را همانند رشته های نظری به صورت غیر حضوری بخوانند و لازم است برای این موضوع به مراکز در نظر گرفته شده برای آموزش عملی مراجعه نمایند.

آیا ثبت نام مدارس غیر حضوری برای مقاطع ابتدایی نیز امکان پذیر است؟

مدارس غیر حضوری تنها برای دوره های اول و دوم متوسطه، امکان ثبت نام را به دانش آموزان خواهد داد. البته شرایط تعیین شده برای دانش آموزان مدرسه بزرگسالان و غیره متفاوت خواهد بود.

توصیه کلی ما به تمامی دانش آموزان و اولیای عزیز آنان، این است که در مقاطع حساس که امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی می باشد، بهتر است در مدارس غیر حضوری ثبت نام ننمایند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت اطلاع دقیق از نحوه و شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری و ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

مطالب مرتبط

سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور

آیا امکان تحصیل در مدرسه بزرگسالان برای همه ی مقاطع تحصیلی وجود دارد؟

نخیر. امکان آموزش فقط برای مقاطع اول و دوم متوسطه وجود دارد.

آیا امکان نقل و انتقال در مدارس غیر حضوری وجود دارد؟

بله. متقاضیان عزیز بعد از ثبت نام در این مدارس اگر واجد شرایط باشند امکان نقل و انتقال وجود دارد.

تا چه زمانی امکان ثبت نام در مدارس غیر حضوری وجود دارد؟

تا اواخر مهر ماه متقاضیان عزیز می توانند در این مدارس ثبت نام نمایند.

آیا ثبت نام در مدارس غیر حضوری رایگان است؟

خیر. در این مدارس شهریه بسیار کمی از متقاضیان دریافت می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور