ثبت نام مدارس غیرحضوری
ثبت نام مدارس غیرحضوری

برخی از افراد ممکن است در طول دوران تحصیلی خود موفق به کسب مدرک مورد نظر خود را دریافت نمایند. به همین دلیل برای این دسته از دانش آموزان ثبت نام مدارس غیر حضوری در نظر گرفته شده است. مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه تعیین شده و محدود می باشد و به همین دلیل داوطلبان می توانند پس از ثبت نام نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند.

برخی از دانش آموزان ممکن است به دلیل اینکه فرصت بیشتری برای مطالعه دروس داشته باشند، نسبت به ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام نمایند که این موضوع می تواند به نسبت پایه تحصیلی شما موجب موفقیت و یا عدم موفقیت شما شود. به همین دلیل ابتدا قبل از ثبت نام لازم است با کمک مشاورین سازمان که شماره تماس آن ها در جدول ذیل ذکر شده اطلاعات خود را در این مورد تکمیل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام مدارس غیر حضوری و کسب اطلاع دقیق از مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

ثبت نام مدارس غیر حضوری از چه زمانی آغاز می گردد؟

شرایط ثبت نام در مدارس غیر حضوری چیست؟

نقل و انتقال ثبت نام مدارس واله چگونه صورت می پذیرد؟

مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام مدارس غیر حضوری از چه زمانی می باشد؟ 

 

شرایط ثبت نام مدارس غیر حضوری

 

در واقع از جمله دلایلی که به موجب آن این نوع از مدارس احداث گردید را می توان در رابطه با دو دسته از دانش آموزان دانست. دسته ای از این دانش آموزان که در سن مدرسه می باشند، ممکن است به دلایلی مختلفی همچون مشکلات جسمانی، شرایط خاص و همچنین متاهل بودن و یا سرپرست خانوار بودن، امکان ادامه تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند به همین دلیل می توانند از طریق ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام به ادامه تحصیل نمایند.

گروه دوم در واقع شامل بزرگسالانی می باشند که سن آنان بالای 18 سال می باشد و بنا به دلایل مختلف نتواسته اند موفقیت تحصیلی را داشته باشند و یا به ادامه تحصیل بپردازند. به همین دلیل می توانند در ثبت نام مدارس غیر حضوری شرکت نمایند. خوشبختانه مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه  را به گونه ای ترتیب داده اند تا کلیه دانش آموزان بتوانند به ثبت نام و ادامه تحصیل دست یابند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در کنکور سراسری کلیک کنید.

در هر استان کشور عزیزمان تعدادی از مدارس از راه دور وجود دارند که این مدارس به صورت الکترونیکی و در سامانه آموزش و پرورش لیست خود را قرار داده اند که با استفاده از این لیست داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام مدارس غیر حضوری اقدام نمایند. البته ثبت نام تنها در زمان مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه امکان پذیر است و پس از آن این امکان وجود نخواهد داشت.

دانش اموزان و بزرگسالان عزیزی که مایل به انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری می باشند، می توانند از طریق شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل نسبت به انجام ثبت نام به صورت تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت الکترونیکی اقدا نمایند.

ثبت نام مدارس غیر حضوری به صورت الکترونیک تنها برای واجدین شرایط امکان پذیر خواهد بود.داوطلبان در صورت پذیرش لازم است شهریه مربوط به هر یک از مدارس را پرداخت نمایند.

 

 

شهریه مدارس غیرحضوری

 

شهریه مدارس غیرحضوری
شهریه مدارس غیرحضوری

 

مدارس غیر حضوری امکان ادامه تحصیل دوباره را برای کلیه دانش آموزان سابق و گذشته فراهم می نماید. اما این مورد با پرداخت هزینه همراه خواهد بود و به همین دلیل برای ادامه تحصیل در این مدارس شما نیازمند به ازای هر واحد تحصیلی پرداخت هزینه  می باشد. البته این میزان شهریه بسیار بالا نمی باشد و یا همانند شهریه هایی که در مدارس غیر انتفاعی و … اخذ می شود نخواهد بود اما بهره حال تحصیل در این مدارس کاملا رایگان نخواهد بود.

شهریه در نظر گرفته شده برای آن دسته از دانش اموزان و متقاضیانی که در ثبت نام مدارس غیر حضوری شرکت نموده اند بدین صورت است که این شهریه شامل یک شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد. شهریه ثابت برای ترم تحصیلی و ترم تابستان نیز متفاوت خواهد بود به عنوان مثال شهریه ثابت ترم تحصیلی برای دانش آموزان حدودا 60 هزار تومان می باشد.

برای شهریه مدارس غیر حضوری در ترم تابستان نیز، شهریه ثابت در نظر گرفته شده است که این میزان شهریه به نصف این مبلغ در هر ترم می رسد. در واقع میزان هزینه ای که برای ادامه تحصیل در این مدارس در نظر گرفته می شود را نیز می توان به گونه ای دیگر عنوان نمود. به عنوان مثال برای هر واحد درسی هزینه ای معادل 5 تا 15 هزار تومان شهریه در نظر گرفته می شود. بدیهی است برای رشته های علوم انسانی این میزان شهریه بالاتر از سایر گروه ها خواهد بود.

 

برای ثبت نام کنکور 99 کلیک کنید.

 

 نقل و انتقال مدارس غیر حضوری

 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانش آموزان و یا بزرگسالان مایل به ثبت نام مدارس غیر حضوری به وجود آید این است که آیا می توان پس از ثبت نام و پذیرش در این مدارس نسبت به انتقالی اقدام نمود؟ زیرا تعداد این مدارس در هر استان محدود می باشد و چنانچه به هر دلیلی دانش آموزان نتوانند در مدرسه پذرفته شده ادامه تحصیل دهند، نگرانی برای آنان به وجود خواهد آمد.

خوشبختانه امکان نقل و انتقال وجود خواهد داشت و دانش آموزان عزیز می توانند پس از ثبت نام مدارس غیر حضوری در سامانه به صورت الکترونیکی نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. فعالیت مدارس در تمامی استان های کشور در مهرماه خواهد بود و به همین دلیل پس از انجام ثبت نام متقاضیان عزیز می توانند در صورت موافقت مدرسه محل ثبت نامی و واجد شرایط بودن نسبت به انتقالی اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مدارس غیر حضوری متوسطه دوم شامل : کل پرونده سنوات گذشته دانش آموز در مقطع متوسطه و برای سال اول کارنامه اول تا سوم راهنمایی + گواهینامه سال سوم راهنمایی + توصیه نامه راهنمایی  ، عکس 3×4 تعدا 6 قطعه ، کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز می باشد که به هنگام ثبت نام ارائه کلیه مدارک الزامی می باشد.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ترمیم معدل کنکور سراسری کلیک کنید

 

 

مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه

 

مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه
مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه

 

مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه به گونه ای است که دانش آموزان تقریبا تا مهرماه می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند. با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نظر دارد تا تمهیداتی را برای کلیه جویندگان علم داشته باشد، به همین دلیل مهلت در نظر گرفته را به گونه ای ترتیب داده است که بتوانند به راحتی به انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری بپردازند.

لازم به ذکر است که تنها برخی از داوطلبان می توانند در مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه شرکت نمایند و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. به عنوان مثال افرادی که در یک پایه دوبار مردود شده اند امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت. همچنین برخی از دانش آموزان که ممکن است در پایه نهم مشغول به تحصیل بوده اند اما هنوز فارغ التحصیل نشده اند مایل به ثبت نام باشند.

برای انجام ثبت نام مدارس غیر حضوری و همچنین اطلاع دقیق از مهلت ثبت نام مدارس بزرگسالان و شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نماید مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل ،آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا متخصصین ما تمامی خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه نمایند.

 

پاسخ به سوالات متداول در مورد پذیرش مدارس غیرحضوری

بنده دانش آموز فی و حرفه ای می باشم در صورتی که بخواهم در مدارس غیر حضوری ادامه تحصیل دهم آیا نیازی به شرکت در دروس عملی خواهم داشت؟

همانطور که می دانید امکان ادامه تحصیل برای کلیه دانش آموازن واجد شرایط بدون نیاز به مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود. بنابراین برای برخی از رشته هایی همچون فنی و حرفه ای و کار و دانش که واحد های عملی را در نظر دارند، به همین دلیل نمی توانند تمام دروس خود را همانند رشته های نظری به صورت غیر حضوری بخوانند و لازم است برای این موضوع به مراکز در نظر گرفته شده برای آموزش عملی مراجعه نمایند.

آیا ثبت نام مدارس غیر حضوری برای مقاطع ابتدایی نیز امکان پذیر است؟

مدارس غیر حضوری تنها برای تنها در دوره های اول و متوسطه دوم امکان ثبت نام را به دانش آموزان خواهد داد. البته شرایط تعیین شده برای دانش آموزان این مدارس بزرگسالان و … متفاوت خواهد بود. توصیه کلی ما به تمامی دانش آموزان  اولیای عزیز آنان این است که در مقاطع حساس که امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی می باشد، بهتر است در مدارس غیر حضوری ثبت نام ننمایید.

 

آیا می توان در مدارس نیمه حضوری دبیرستان متوسط اول ثبت نام نمود؟

شرایط ادامه تحصیل در مدارسی از راه دور چیست؟

آیا مدارس حضوری از راه دور تنها برای حضور بزرگسالان می باشد؟

ثبت نام حضوری برای مدارس از راه دور در چه زمانی صورت خواهد پذیرفت؟

نحوه ی ثبت نام مدارس صالحین آبادان چگونه است ؟ 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و همچنین دریافت پلاسخ سوالات مطرح شده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط : 

سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور

16 نظر برای «ثبت نام مدارس غیر حضوری 99-1400»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.