ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام مدارس اتباع + ورود به سامانه irmigrationorg.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
ثبت نام مدارس اتباع
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام مدارس اتباع خارجی اعلام شد. دانش آموزان اتباع خارجی که مایل به ثبت نام در مدارس ایرانی هستند، این شرایط را دارند که برای اسم نویسی در سال جاری را از طریق سایت ثبت نام مدارس اتباع آدرس irmigrationorg.ir انجام دهند. افراد که مایل به ثبت نام هستند، می‌توانند پس از ورود به سامانه مذکور اطلاعات درخواستی را درج کنید. توجه داشته باشید که والدین و دانش آموزان پس از ثبت نام آنلاین باید به صورت مراجعه حضوری برای تکمیل فرایند ثبت نام خود مراجعه کنند.

 آموزش و پرورش هر سال برای ارائه خدمات آموزشی به اتباع سایر کشورها اقداماتی را در دستور کار خود قرار می‌دهد. یکی از این اقدامات طرح نام نویسی اتباع خارجی در مدارس ایرانی است که تمام مراحل آن در سال‌های قبل به صورت حضوری بوده است. اما در سال جاری با توجه به راه‌اندازی سامانه ثبت نام مدارس اتباع تمام مراحل به صورت اینترنتی خواهد بود.

معرفی سامانه ثبت نام مدارس اتباع

👈 هر سال با نزدیک شدن به شروع مدارس یکی از اقدام‌های دانش‌آموزان و والدین اتباع چگونگی ثبت نام در مدارس است. در سال‌های قبل روند ثبت نام مدارس اتباع به صورت حضوری بود، اما در سال جاری سازمان ملی مهاجرت سامانه‌ای به عنوان سازمان اتباع خارجی ایجاد کرده است. دانش آموزان اتباع خارجی می‌توانند در زمان ثبت نام به سامانه irmigrationorg.ir مراجعه کرده و پس از اسم ثبت اطلاعات درخواستی فرایند اسم نویسی خود را تکمیل کنند.

👈 براساس اعلام سازمان ملی مهاجرت بسیاری از خدمات مورد نیاز اتباع در این سامانه اضافه شده است. دانش آموزان و والدین باید توجه داشته باشند که با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی و با محدودیت ظرفیت مدارس باید در اسرع وقت به سایت irmigrationorg.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را در نزدیک‌ترین مدرسه محل زندگی خود انجام دهند.

معرفی سامانه ثبت نام مدارس اتباع

🔗 جهت اطلاع از شرایط مهاجرت بدون سربازی وارد لینک شوید. 

راهنمای ورود به سایت ثبت نام مدارس اتباع

👈 والدین و دانش آموزان برای اسم نویسی در مدارس اتباع باید اطلاعات درخواستی خود را ثبت کنند. برای ثبت نام در سال جاری ابتدا افراد باید وارد سامانه irmigrationorg.ir شوید و مراحل نام نویسی را انجام دهید و پس از انجام فرایند ثبت نام به صورت حضوری بقیه مراحل را طی کنید.  برای ثبت نام مدارس اتباع باید مراحل زیر را پیگیری نمایید:

✔️ ابتدا بر روی لینک سایت اسم نویسی مدارس اتباع کلیک کرده و با وارد کردن آدرس irmigrationorg.ir به سامانه مراجعه نمایید.

ورود به سایت ثبت نام مدارس اتباع

✔️ دانش آموزان والدین اتباع که کارت شناسایی ندارند، می‌توانند برای دریافت کارت حمایت تحصیلی یا همان کارت اسم نویسی مدارس اقدامات لازم را انجام دهند.

🔗 برای بررسی نحوه بازیابی کد فراگیر اتباع وارد لینک شوید.

چگونگی ثبت نام مدارس اتباع خارجی

👈 دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل به عنوان اتباع خارجی در مدارس ایرانی هستند، باید مدارک لازم را در سامانه بارگذاری کنند. برای ورود به سامانه ثبت نام ابتدا افراد باید آدرس مدارس ثبت نام را در مرورگر خود جستجو نمایند و وارد سامانه شوند.

گام اول ثبت نام مدارس اتباع

✔️ در گام بعد دانش آموزان می‌توانند با وارد کردن شناسه یکتا 10 رقمی، کد شناسایی تبعه، کد اختصاصی فیدا، شناسه فراگیر ناجا و شماره پاسپورت در فیلد اول و وارد کردن تاریخ تولد، به پنل کاربر خود دسترسی داشته باشند و مراحل اسم نویسی را انجام دهند.

گام دوم ثبت نام مدارس اتباع

✔️ دانش آموزانی که کد شناسایی ندارند، باید بر روی گزینه “فاقد کد شناسایی هستم” کلیک کنند.

گام سوم ثبت نام مدارس اتباع

✔️ پس از وارد شدن به مرحله بعدی، دانش آموزان می‌توانند با وارد کردن مدارکی مانند دفترچه اقامت ویژه، پروانه اقامت، دفترچه اقامت، دفترچه پناهندگی، گذرنامه یا گذرنامه مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.

گام چهارم ثبت نام مدارس اتباع

✔️ دانش آموزانی که هیچ کدام از مدارک شناسایی ارائه شده در سایت اتباع را ندارند، می‌توانند با انتخاب گزینه “فاقد مدارک اقامتی هستم” اطلاعات خود را ثبت کرده و ثبت نام اولیه را انجام دهند تا پرونده آنها از سمت سازمان ملی مهاجرت بررسی شود و ثبت نام آنها صورت گیرد.

🔗 جهت اطلاع از اعتبار مدرک دانشگاه آزاد برای مهاجرت وارد لینک شوید. 

امکانات دیگر سامانه ثبت نام مدارس اتباع

✔️ دانش آموزانی که مایل به اسم ‌نویسی در مدارس اتباع هستند، باید از طریق آدرس irmigrationorg.ir اقدام کنند. سابقاً افراد باید از طریق سامانه مای مدیا برای اسم نویسی خود اقدام می‌کردند. اما بر اساس اعلام سازمان ملی مهاجرت قرار بر گسترش امکانات در سامانه مذکور شده است.

✔️ از امکانات سامانه مدارس اتباع می‌توان به گزینه خدمات که در نوار ابزار بالای صفحه سایت وجود دارد، اشاره کرد. در بخش خدمات افراد می‌توانند برای پرداخت وجه ثبت نام اربعین و به روز رسانی مدارک اقدامات لازم را انجام دهند.

✔️ بعلاوه در این بخش قوانین و مقررات سامانه نیز قرار گرفته است.

امکانات دیگر سامانه ثبت نام مدارس اتباع

اطلاعیه

دانش آموزان برای اسم نویسی در مدارس اتباع باید حتماً مدارک درخواستی سامانه را داشته باشند. در غیر این صورت پرونده آنها از سوی سازمان مهاجرت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خلاصه مطالب

دانش آموزانی که مایل به ثبت نام در مدارس اتباع هستند، باید در زمان مقرر اعلام شده از طریق سامانه irmigrationorg.ir اقدامات لازم را انجام دهند. سابقاً ثبت نام در این مدارس به صورت کاملاً حضوری بود و افراد باید همه مراحل را به صورت مراجعه به سازمان ملی مهاجرت انجام می‌دادند. اما در حال حاضر با گسترش خدمات سامانه اتباع خارجی افراد می‌توانند برای اسم ‌نویسی خود در مدارس اتباع اقدامات لازم را انجام دهند.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم را در ارتباط با نحوه ثبت نام در این مدارس به شما عزیزان ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را با شما عزیزان در میان بگذارند.

 

🔗 برای دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه ثبت نام مدرسه اتباع خارجی چیست؟

دانش آموزان برای ثبت نام در این مدارس باید به آدرس irmigrationorg.ir مراجعه کنند.

افرادی که مدارک درخواستی سامانه را نداشته باشند چه اقدامی باید انجام دهند؟

این دسته از دانش آموزان باید ثبت نام اولیه خود را انجام دهند و در گام بعد پرونده آنها از سوی سازمان ملی مهاجرت بررسی خواهد شد.

مراحل ثبت نام مدارس اتباع به چه شکل است؟

در این مقاله به طور کامل در ارتباط با نحوه ثبت نام مدارس اتباع اشاره کردیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشکلات برنامه شاد

  مشکلات برنامه شاد + راهنما رفع مشکل اینترنت + سوالات متداول | ایران تحصیل

  مشکلات برنامه شاد را معمولاً با بروزرسانی‌های جدید برطرف می‌کنند. اما با این حال همواره دانش‌آموزان به هنگام کار با این نرم‌افزار دچار مشکلاتی می‌شوند که آن را طی گزارش مشکلات برنامه شاد اعلام می‌کنند تا مسئولین محترم بتوانند هر...
 • راهنما-جامع-انتخاب-واحد-سامانه-سیدا

  راهنما جامع انتخاب واحد سامانه سیدا

  راهنما جامع انتخاب واحد سامانه سیدا، در این بخش سعی داریم تا در مورد انتخاب واحد دانش‌آموزان مطالبی کاربردی و مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. دسترسی اصلی سامانه سیدا برای معلمان و کادر مدرسه طراحی شده است تا...
 • ورود به سامانه ثبت نام مدارس سما

  ثبت نام مدارس سما + شرایط 1402 | ورود samaschools.ir

  مدارس سما تنها مدارسی هستند که در کل کشور به صورت زنجیره‌ای می‌باشند و در سراسری کشور امکان ثبت نام مدارس سما وجود خواهد داشت. به همین دلیل برای ورود به سامانه ثبت نام لازم است به آدرس samaschools.ir مراجعه...
 • مشاوره افت تحصیلی

  مشاوره افت تحصیلی {آنلاین + حضوری} + 20 راهکار مهم | irantahsil

  ممکن است برخی مواقع والدین احساس کنند که دانش آموزانشان دچار افت تحصیلی شده اند و باید جهت مشاوره به مشاوره افت تحصیلی مراجعه کنند اما معنی دقیق افت تحصیلی چیست؟ برخی مواقع شرایطی پیش می‌ آید که عملکرد درسی...
تماس با مشاور