تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

ثبت نام رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور 1400-1401

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور نیز از جمله رشته های پرطرفدار زیر گروه تجربی است که بسیاری از داوطلبانی که جهت ثبت نام کنکور سراسری اقدام نموده اند و نتایج مطلوب را کسب نکرده اند به فکر تحصیل در این رشته به صورت بدون آزمون یا بدون کنکور می افتند ، خوشبختانه سازمان سنجش و آموزش کشور امکان تحصیل در بسیاری از رشته های خوب و آینده دار موجود در کشور را  به صورت بدون کنکور فراهم نموده تا حتی الامکان از این نتیجه گرایی که در چندساله گذشته مشاهده کرده ایم کمی کاسته باشد.

به جز رشته علوم آزمایشگاهی که متقاضیان واجد شرایط می توانند به صورت بدون کنکور در این رشته اقدام نمایند سازمان سنجش جهت امکان پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور – رشته فیزیوتراپی بدون کنکوررشته مامایی بدون کنکوررشته اتاق عمل بدون کنکور و همچنین رشته هایی مانند مهندسی بهداشت حرفه ای بدون کنکور یا رشته بهداشت حرفه ای اقداماتی را نیز انجام داده که جهت اطلاعات بیشتر در این موارد می توانید با مرکز ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام بدون آزمون رشته علوم ازمایشگاهی و دیگر رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد و علمی کاربردی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از کل کشور – 9099072952 تماس از استان تهران پاسخگویی 8 صبح تا 1 شب

 

 

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور از جمله رشته های پیراپزشکی بدون کنکور است که مورد علاقه داوطلبان گروه آزمایشی تجربی می‌باشد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور در دو نوبت ترم مهر و ترم بهمن می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد در تمامی رشته های پیراپزشکی به صورت همزمان انجام می پذیرد.

رشته علوم آزمایشگاهی یا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی فقط از بین متقاضیان واجدالشرایط انجام می گیرد لذا متقاضیان گرامی می توانند جهت ثبت نام رشته علوم آزمایشگاهی و یا اطلاع از شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایند تا امور ثبت نام وی تکمیل گردد شایان ذکر است رشته علوم آزمایشگاهی از جمله رشته های پرمتقاضی و مهم گروه تجربی است که بسیاری از داوطلبان کنکور نیز آرزوی قبولی در این رشته را دارند لذا هر سال رقابت بر سر این رشته مهم و کاربردی بیش از سال قبل می شود.

رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه های سراسر و آزاد کشور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون یا همان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد که شرایط هر یک متفاوت می باشد از جمله حدنصاب هایی که متقاضیان ثبت نام بدون کنکور رشته علوم آزمایشگاهی می بایست داشته باشند معدل متقاضیان و شرط اصلی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی علوم آزمایشگاهی مجاز شدن داوطلب به انتخاب در این گروه آزمایشی می باشد.

 

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

 

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور چیست؟

مدرک رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور با رشته علوم آزمایشی با کنکور هیچ تفاوتی ندارد. رشته علوم آزمایشگاهی از جمله رشته های زیر مجموعه پزشکی می‌باشد. در واقع از جمله رشته هایی است که در کاهش هزینه‌های درمانی بسیار مؤثر است. فارغ التحصیلان این رشته در حکم کمک پزشک می‌باشند و به پزشکان برای تشخیص و درمان بهتر کمک می‌نمایند.

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی داوطلبان را پذیرش می نماید. داوطلبان می‌توانند در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. واجدین شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی در صورت پذیرفته شدن در مقطع کاردانی و یا کارشناسی، وظایف مختلفی را بر عهده خواهند داشت.

تعداد واحدهایی که پذیرفته شدگان در مقطع کاردانی و کارشناسی موظف به گذراندن آن هستند متفاوت است و همچنین میزان شهریه برای این دسته از داوطلبان می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور و همچنین شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست آورند.

 

شرایط ثبت نام رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

 

شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی

شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور برای کلیه متقاضیان ثبت نام ترم مهر و ترم بهمن گروه علوم آزمایشی تجربی یکسان می باشد. از جمله شرایط ثبت نام رشته علوم آزمایشگاهی می‌توان به الزام در دارا بودن مدرک دیپلم به علاوه گواهینامه پیش دانشگاهی برای کلیه داوطلبان نظام جدید و دارا بودن مدرک دیپلم کامل برای داوطلبان نظام قدیم اشاره نمود.

پذیرش و گزینش در رشته علوم آزمایشگاهی بدون آزمون بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور می‌باشد و داوطلبانی که از شرایط و معدل لازم برای پذیرش برخوردارند، می‌توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. چنانچه داوطلبان در وارد نمودن سوابق تحصیلی و یا ارائه مدراک ثبت نام سهوا یا عمدا اشتباهی صورت گیرد حتی در صورت پذیرفته شدن این دسته از داوطلبان در رشته علوم آزمایشگاهی پذیرش ایشان ملغی شده و مطابق قوانین و ضوابط با او برخورد خواهد شد.

ثبت نام برای هر یک از نیمسال های اول یا دوم سال تحصیلی منحصراً در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ترم مهر یا بهمن صورت می‌پذیرد و کلیه داوطلبان با توجه به این زمان می‌توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. داوطلبانی که موفق به ثبت نام در ترم مهر رشته علوم آزمایشگاهی نشده‌اند، می‌توانند در ترم بهمن نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

جهت مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی

تفاوتی در مدرک رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور و با کنکور وجود ندارد. خوشبختانه در این مورد هیچ گونه جای نگرانی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت و کلیه داوطلبان می‌توانند با خیال آسوده به انتخاب رشته علوم آزمایشگاهی و یا ادامه تحصیل در این رشته بپردازند. زیرا شاید بتوان گفت از مهم‌ترین موارد برای هر داوطلب، آینده شغلی اوست.

بازار کار از مواردی است که امروزه برای رشته های پیراپزشکی بسیار مهم است. با توجه به اینکه هزینه شهریه دانشگاه آزاد در رشته های پیراپزشکی و پزشکی بالاتر از سایر رشته ها می‌باشد، بنابراین در این مورد نیز، جای نگرانی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. زیرا فارغ‌التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی به زودی جذب بازار کار می‌گردند و می‌توانند در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شوند.

خبر خوب مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به کلیه داوطلبان گروه علوم تجربی که موفق به پذیرش در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه سراسری و یا آزاد شده‌اند این است که می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن در رشته علوم آزمایشگاهی برای ادامه تحصیل به رشته پزشکی راه یابند و مدرک پزشکی خود را اخذ نمایند. در این مورد نیز تفاوتی ندارد شما در رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور یا با کنکور فارغ‌التحصیل شده باشید.

 

 

پذیرش رشته علوم آزمایشگاهی با سامانه ایران تحصیل

سامانه ایران تحصیل با هدف ارائه خدمات مشاوره و ثبت نام دانشگاه های ایران از پایه تا فارغ التحصیلی همراه دانش آموزان گرامی است دانش آموزان محترم می توانند جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و مشاوره انتخاب رشته – مشاوره شغلی و … از سراسر کشور با ایران تحصیل تماس حاصل نمایند و با برترین مشاوران تحصیلی کشور مشورت کنند.

رشته علوم آزمایشگاهی و همچنین اطلاع از شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور ، از مواردی است که داوطلبان نیازمند کسب اطلاعات در رابطه با آن می باشند. به همین دلیل، مشاورین ما با صبر و حوصله فراوان آماده ارائه خدمات به شما داوطلبان عزیز می باشند . شماره مشاورین ما در سایت ایران تحصیل در اختیار کلیه داوطلبان علاقه مند به کسب علم و همچنین پرتلاش برای موفقیت قرار دارد.

 

جهت اطلاع از رشته علوم آزمایشگاهی بدون آزمون و شرایط ثبت نام دیگر رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد و علمی کاربردی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از کل کشور – 9099072952 تماس از استان تهران پاسخگویی 8 صبح تا 1 شب

 

کانال اطلاع رسانی رشته علوم آزمایشگاهی بدون آزمون 97-98

کانال اطلاع رسانی رشته های بدون آزمون

 

بیشتر بدانید

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

پیراپزشکی های بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور پزشکی

رتبه قبولی در رشته فیزیوتراپی

مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته پزشکی بدون کنکور

رشته های دانشگاه شهید بهشتی

شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

رشته علوم ازمایشگاهی چه نوع رشته است؟

رشته علوم ازمایشگاهی با آنالیز آزمایشگاهی خون و دیگر بافت‌های بدنی انسان در ارتباط است.

پذیرش دانشجو در رشته علوم ازمایشگاهی به چه صورت است؟

رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه های سراسر و آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون است.

شرایط پذیرش دانشجو در رشته علوم ازمایشگاهی بدون کنکور چیست؟

شرایط پذیرش دانشجو در این رشته در هر دانشگاهی متفاوت است لطفا به مطالعه مقاله بپردازید.

زمان انتخاب رشته علوم ازمایشگاهی بدون کنکور در چه تاریخی است؟

انتخاب رشته علوم ازمایشگاهی بدون کنکور در دو نیمسال مهر و بهمن صورت میگیرد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور