ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

ثبت نام دکتری غیرانتفاعی 1401 + زمان و شرایط ثبت نام

ثبت نام دکتری غیرانتفاعی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی با اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری با هدف فعال شدن بخش خصوصی آموزش عالی و برداشتن بار سنگین ظرفیت کم پذیرش افتتاح شده است و ثبت نام دکتری غیرانتفاعی نیز برای آن ها صورت می گیرد . نحوه ی پذیرش و ثبت نام دکتری غیر انتفاعی به دو صورت  یکی از طریق کنکور و یکی بدون کنکور انجام می شود . دانشگاه غیر انتفاعی نوعی دانشگاه دولتی می باشد که تحت نظارت وزارت علوم است برای داوطلبان مایل به ادامه تحصیل در صورت داشتن شرایط دکتری غیر انتفاعی امکان ثبت نام بدون کنکور دکتری مراکز غیرانتفاعی وجود دارد .

عده ای هم که تمایل به ثبت نام بدون کنکور دکتری غیرانتفاعی داشته و حوصله و زمان برای شرکت در کنکور دکتری مراکز غیرانتفاعی را ندارند به دنبال پذیرش بدون کنکور در دکتری غیر انتفاعی هستند . دانشگاه‌های غیر انتفاعی در رشته محل های محدود از طریق دکترا دانشجو می پذیرند و پذیرفته شدگان با پرداخت شهریه می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند . وزارت علوم از طریق برگزاری دکتری به غیر از روزانه ، شبانه ، پردیس ، پیام نور ، به دانشجو امکان ادامه تحصیل در هر شرایط را فراهم می کند .

شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی کمی پیچیده تر از مقاطع دیگر بوده و ادامه تحصیل دانشجویان در این مقطع مستلزم رعایت پاره نکاتی می باشد که در این مقاله به تمامی آن ها اشاره می نماییم و از این طریق شما را برای شرکت در دکتری این دانشگاه ها آماده می سازیم.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام دکتری سراسری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام بدون کنکور دکتری غیرانتفاعی

متقاضیان ثبت نام دکترای غیر انتفاعی در زمان مقرر باید دفترچه ثبت نام دکتری غیر انتفاعی را بطور کامل و دقیق مطالعه کنند و سپس به روند ثبت نام بدون کنکور دکتری غیرانتفاعی در سایت ادامه دهند .

نحوه ثبت نام دکترای غیر انتفاعی

متقاضیان ثبت نام دکتری به سایت سنجش مراجعه و دفترچه دکترای غیر انتفاعی را دانلود و به دقت مطالعه کنند .

مراحل ثبت نام

 • دانلود دفترچه ثبت نام
 • پرداخت هزینه ثبت نام بصورت اینترنتی
 • وارد کردن اطلاعات ثبت نامی درسایت
 • تایید نهایی اطلاعات
 • دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دکتری غیرانتفاعی در دانشگاه غیر انتفاعی نیازمند داشتن شرایط خاص می باشد که تمام این شرایط در دفترچه درج شده است .

شرایط عمومی ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سو سابقه و اعتیاد با مواد مخدر
 • عدم عضویت در گروه های خاص مثل گروه‌های فراماسونری و …..
 • انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات
 • عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال
 • شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری غیر انتفاعی
 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
 • داوطلبان جهت ثبت نام دکتری مراکز غیرانتفاعی تیازمند ارائه مدرک لازم برای ثبت نام دکتری غیر انتفاعی می باشند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دکتری غیر انتفاعی

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • ارائه مدرک تحصیلی دوره های قبل
 • فایل اسکن شده ۴×۳ و ۴×۶ داوطلب
 • مدرک مشخص شده نظام وظیفه داوطلبان آقا  کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت و غیره

دفترچه دانشگاه غیر انتفاعی

دفترچه دانشگاه غیر انتفاعی در دو دوره با آزمون و بدون آزمون برای داوطلبان و متقاضیان آزمون سراسری و ورودی دانشگاه منتشر شده است تا با دانلود دفترچه بدون آزمون غیر انتفاعی و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی با آزمون از محتوای آن مطلع شوند و اقدامات لارم را جهت انتخاب رشته انجام دهند .

متن دفترچه دانشگاه غیر انتفاعی

در دفترچه موارد مختلفی از جمله انتخاب رشته سهمیه و تاثیر آن در انتخاب رشته و ظرفیت پذیرش هر کدام از رشته ها و دانشگاه را شامل نی شود و توضیحات مورد نیاز در مورد دکتری با آزمون و بدون آزمون در آن گنجانده شده است.

زمان انتشار دفترچه دانشگاه غیر انتفاعی  با آزمون

بعد از گذراندن روزهای پر استرس و نگرانی کنکور ورودی دانشگاه نوبت با اعلام نتیجه آزمون است . بعد از اعلام نتیجه نوبت به انتشار دفترچه غیر انتفاعی است . دفترچه ای حاوی مطالبی مختلف که برای کلیه گروه های آزمایشی یعنی زبان خارجه ، هنر ،  ،تجربی ، انتشار میدا کرده است . در رابطه با زمان انتشار دفترچه بگوییم که از آنجا که زمان برگزاری آزمون ها دقیق معلوم نمی‌شود بخاطر مشکلات بوجود آمده از کرونا در رابطه با زمان انتشار و قرار گرفتن لینک دانلود نیز اطلاعی در دست نیست .

محتوای داخلی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی چیست؟

محتوای دفترچه شامل سه فصل با عناوین مختلف است . اولین فصل در بخش اول توضیحاتی شامل اختصاصی و عمومی جهت انتخاب رشته قوانین و شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی تعیین شده جهت جذب و پذیرش دانشجو و نحوه گزینش داوطلبان انواع سهمیه ها و غیره. بخش دوم مهم ترین بخش دفترچه است که در آن جدول رشته ها در انواع گروه های آزمایشی همراه با گزینش که در آن مقطع تحصیلی و زیر گروه های مشخص شده و همچنین اطلاعاتی در مورد ظرفیت پذیرش انواع رشته های مشخص شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی . بخش سوم دفترچه تحت عنوان پیوست ها به شکل کاملا جداگانه در قالب فایل پی آدی اف در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار پیدا کرده است .

از میان موارد مهم این بخش ضوابط جذب دانشجو در دو دانشگاه تربیت دبیری شهید رجایی و فرهنگیان و سایر شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی در انواع موسسه های آموزش عالی و مراکز دانشگاهی می باشد . شما با مراجعه به سایت مورد نظر سنجش از زمان دانلود دفترچه می توانید اطلاع پیدا کنید.

دکتری مراکز غیرانتفاعی

 

مدارک دیگر مورد نیاز ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

کلیه داوطلبان ثبت نام دکتری غیرانتفاعی باید این مدارک را هم از قبل آماده داشته باشند .

 • کلیه اطلاعات تحصیلی و هویتی داوطلب : یکی از مدارک موردنیاز ثبت نام دکتری غیرانتفاعی اطلاعات هویتی و تحصیلی فرد است کلیه اطلاعات در رابطه با شناسنامه کارت ملی وضعیت معلولیت سهمیه اختصاصی و غیره
 • ارائه فرم کامل شده مخصوص دانشجویان سال آخر
 • دانشجویان سال آخر دکترای عمومی و یا مقطع کارشناسی ارشد که تا سی و یکم شهریور سال جاری تمام می شوند لازم است .
 • فرم معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دکتری مراکز غیرانتفاعی را کامل و موسسه فارغ التحصیلشان تایید کند .
 • مشخص کردن وضعیت معلولیت داوطلبان در صورت  وجود
 • کلیه افرادی که مایلند دکترای غیر انتفاعی مشغول به تحصیل شوند اگر دارای معلولیت جسمی حرکتی و یا افرادی کم بینا و یا کم شنوا هستند باید در قسمت مشخص شده فرم ثبت نام دکتری غیرانتفاعی علامت گذاری کنند .

لیست رشته های دکتری غیر انتفاعی

دانشگاهای غیر انتفاعی کشور از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف می کند . رشته های دکتری مراکز غیرانتفاعی شامل حسابداری ، فیزیک ، روانشناسی ، فرهنگ و ارتباطات،  مهندسی عمران  ، آموزش زبان انگلیسی و غیره است.

 

 

 

جهت کسب هر گونه اطلاعات دقیق و موثقی در مورد کنکور دکتری از جمله زمان، نحوه و شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی و همین طور منابع مناسب جهت مطالعه از کمک مشاوری خبره بهره بگیرید

 

 

 

 

 

زمان پذیرش بدون آزمون دکتری غیرانتفاعی

 

شهریه ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

دانشگاه‌های غیر دولتی از جهت شهریه بعد دانشگاه سراسری و پیش از دانشگاه آزاد در رتبه دوم قرار دارند و می توان گفت هزینه کمتر از دانشگاه آزاد دارند . میزان شهریه در این دانشگاه‌ها بر اساس رشته های مختلف تغییر می کند رشته هایی که دروس بیشتری دارند شهریه بالاتری دارند . همانطور که گفتیم تحصیل دکتری دانشگاه‌های غیر انتفاعی با پرداخت شهریه امکان پذیر است تعیین شهریه به عهده هیئت امنا دانشگاه‌های غیر انتفاعی قرارداد که به صورت مستقل در این خصوص اقدام می کنند است . دانشگاه غیر انتفاعی هر ساله با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند رتبه علمی دانشگاه ، کیفیت اساتید و غیره جدول شهریه را تعیین و ور وب سایت رسمی خود به صورت اطلاعیه منتشر می کند .

اطلاع از محدوده شهریه عامل مهمی در نحوه چینش رشته محل ها در فرم انتخاب رشته دکتری مراکز غیرانتفاعی است پس دانشجو باید قبل از انتخاب رشته از شهریه اطلاع پیدا کند . در برخی از این سالها شهریه دکتری دانشگاه‌های غیر انتفاعی تغییر چشمگیری نداشته اما در سال‌های اخیر ۱۰ تا ۱۵ در صد تغییر برای شهریه در نظر گرفته شده است . به طور کلی مقطع دکتری از دوبخش آموزشی و پژوهشی تشکیل شده در بخش آموزشی ۱۸ واحد درس ارائه می شود که مدت مجازی دانشجو برای ۴پاس کردن واحد ۴ ترم می باشد مرحله آموزشی از زمان ورود به دانشگاه تا قبولی در ادامه دارد .

برای ورود به مرحله پژوهشی حداقل نمره دانشجو در مرحله آموزش باید ۱۴ باشد و میانگین کل نمرات از ۱۶ کم تر نباشد اگر نمره کسب شده کمتر از ۱۴ باشد دانشجو باید دوباره شهریه آن واحد را پرداخت و دوباره درس را تکرار کند. به طور کلی حداکثر دوره مجاز مرحله آموزشی ۵ نیمسال تحصیلی  ترم  است که پس از قبولی در مرحله آموزشی مرحله پژوهشی آغاز می شود که دانشجو ۴ ترم مهلت دارد رساله خودرا ارائه دهد .

اگر دانشجو واحد درس جبرانی داسته باشد باید درمرحله آموزشی آن واحد را بگذراند و هزینه هر واحد جبرانی محاسبه و دریافت می شود . هزینه هر واحد درس پیش نیاز معادل واحدهای اصلی مقطع دکتری محاسبه و دریافت می شود . اگر دوره های آموزشی بیش از ۴ ترم باشد باید شهریه ثابت و شهریه متغیر ترم های بیشتر از حد مجاز را پرداخت کند .
هزینه ۱۸ واحد پایان نامه از نیمسال پنجم به بعد طی چهار سال به طور مساوی در هر نیمسال باید پرداخت شود . در صورت افزایش تعداد نیمسال های تحصیلی بیش تر از هشت نیمسال شهریه ثابت هر نیمسال اضافی را باید پرداخت کند.

 

 

رشته های دکتری مراکز غیرانتفاعی

علوم اقتصادی حسابداری
مذاهب اسلامی فیزیک-نجوم و اختر فیزیک
علوم قرآن و حدیث فرهنگ و ارتباطات
فقه و مبانی حقوق اسلامی روانشناسی
فلسفه علوم اجتماعی علوم شناختی-مدل سازی شناختی
مدیریت بازرگانی-مدیریت سیاست گذاری بازرگانی علوم شناختی- علوم اعصاب شناختی-رایانش و هوش مصنوعی
گردشگری علوم شناختی- علوم اعصاب شناختی
مهندسی برق-مخابرات سیستم مهندسی عمران- حمل و نقل
مهندسی صنایع-سیستم های کلان آموزش زبان انگلیسی

 

 

مشاوره ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

نکته ای که پیرامون آزمون دکتری وجود دارد این آزمون شامل دو مرحله است آزمون کتبی مصاحبه حضوری پس باید علاوه بر موفقیت در آزمون مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت به اتمام برساند . موفقیت در مصاحبه درگرو رزومه قوی و ارائه مطلوب است . پیشنهاد متخصصین دکترا به داوطلبان این است که فعالیت علمی و عملی خود را به رزومه تبدیل کنند . مواردی مانند کتاب ، مقاله   مدارک تخصصی ، مدرک زبان انگلیسی ، فعالیت علمی ، اختراع ، پروژه های اجرایی تدریس آزمایش ، انواع فعالیت های عملی هستند . رزومه هم به تنهایی ضامن قبولی نیست بلکه داوران انتظار دارند ارائه مناسبی از توانمندیهای خود نشان دهند .

اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های غیر انتفاعی

به صراحت می توان گفت که دانشگاه‌های غیر انتفاعی از نظر اعتبار مدرکی که به دانشجویان خود در طی دوره هایی که گذرانده اند می دهند هم تراز و برابر با دانشگاه‌های دولتی می باشد . دلیل آن این است که آموزش غیر انتفاعی یکی از زیر نظام های اصلی در وزارت علوم می باشد و مصوبه تشکیل آن توسط شورای عالی انقلاب به تصویب رسیده و مدرک تحصیلی و مدرک تحصیلی ارائه شده آن مانند دیگر دانشگاه‌های سرا سری می باشد .

 

 

 

دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرنده دوره دکتری

دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب-قم دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ-تهران
دانشگاه غیرانتفاعی مفید-قم دانشگاه غیرانتفاعی خیام-مشهد
دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی مؤسسه غیرانتفاعی صنعتی سجاد-مشهد
دانشگاه غیرانتفاعی قرآن و حدیث-قم دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران-بابل
دانشگاه غیرانتفاعی امیرالمؤمنین (ع)- اهواز دانشگاه غیرانتفاعی صنعتی سجاد- مشهد
دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب-قم دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی- اصفهان
دانشگاه های غیرانتفاعی خاتم-تهران دانشگاه غیرانتفاعی علم و هنر-یزد
دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم (ع)- قم دانشگاه غیرانتفاعی اصوال الدین (محل تحصیل واحد قم)

 

نحوه ثبت نام دکتری غیرانتفاعی بدون کنکور 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی برای مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دو بار درسال برای ورودی های مهر و بهمن برگزار می شود که بصورت اینترنتی می باشد .

 • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی Sandesh.org
 • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور غیر انتفاعی مقطع مورد نظر
 • مطالعه شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی و ضوابط مندرج در دفترچه
 • بررسی لیست رشته محل های ارائه شده
 • پرداخت هزینه ثبت نام دکتری غیرانتفاعی و خرید کارت اعتباری ثبت نام مقطع مورد نظر
 • انتخاب گزینه سراسری و سامانه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته
 • انتخاب گزینه کاردانی به کارشناسی و ثبت نام پذیرش کاردانی به کارشناسی برای کارشناسی ناپیوسته
 • انتخاب گزینه کاردانی فنی حرفه ای و ثبت نام پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای برای کاردانی پیوسته
 • تکمیل فرم ثبت نام
 • تکمیل فرم انتخاب رشته
 • تایید نهایی و دریافت کد رهگیری

 

 

جهت کسب اطلاعاتی راجع به زمان و نحوه ثبت نام کنکور ورودی دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی

دکتری بدون کنکور 1401

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی شیراز 

دانشگاه های غیرانتفاعی بدون آزمون

رشته های ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

درباره دانشگاه علم و فرهنگ

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام دکتری غیرانتفاعی در چه زمانی برگزار می شود؟ 

ثبت نام دکتری غیرانتفاعی برای داوطلبان ورودی مهر سال جاری در آذر ماه انجام شد. اما برای زمان ثبت نام داوطلبان برای سال آینده نمی توان نظر قطی صادر کرد.

زمان پذیرش بدون آزمون دکتری غیرانتفاعی چه زمانی است؟ 

زمان ثبت نام بدون کنکور دکتری غیرانتفاعی زمان مشخصی نیست و این موضوع بستگی به نیاز هر دانشگاه برای جذب دانشجوی دکترای بدون کنکور دارد.

شرایط دکتری دانشگاه غیرانتفاعی چیست؟ 

برای ورود به دکتری مراکز غیرانتفاعی شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از این شرایط می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور