ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری

ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1402 + زمان بندی دقیق

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

متقاضیان و داوطلبان شرکت در آزمون دکتری 1402 می بایست با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور و بررسی دفترچه راهنما، نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند، اما بسیاری از افراد بنا بر دلایل متعدد موفق به ثبت نام در زمان مقرر شده نمی شوند، از رو هر ساله زمانی برای ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری در نظر گرفته می شود. امسال نیز سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای از  تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402 برای بار دوم خبر داد. این آخرین فرصت برای جاماندگان ثبت نام آزمون دکتری نیمه متمرکز (phD) می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام این آزمون با ما همراه باشید.

 

 

ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1402

داوطلبان شرکت در کنکور دکتری 1402  می بایست در زمان مقرر جهت نام نویسی و شرکت در کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد اقدام نمایند و دفترچه ثبت نام کنکور دکتری را به دقت بررسی نمایند. هرچند پیشنهاد می شود داوطلبان ثبت نام آزمون را در روز های نخست انجام دهند، اما با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف از انجام ثبت نام در روز های مقرر شده باز می مانند، از رو سازمان سنجش آموزش کشور زمانی را برای نام نویسی با تاخیر آزمون دکتری، در نظر گرفته است. زمان اعلام شده برای جاماندگان ثبت نام آزمون دکتری 1402، روز های 13 و 14 آذر ماه سال جاری می باشد. 

 

  اطلاعیه  

جاماندگان ثبت نام آزمون دکتری 1402، می توانند تا روز دوشنبه 14 آذر ماه سال جاری نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

 

 

📅 جدول زمان بندی آزمون دکتری 1402
فرآیند  تاریخ
 زمان ثبت نام اولیه   22 الی 29 آبان ماه سال 1401
تمدید مهلت ثبت نام  29 الی 3 آذر 1401
تمدید مجدد مهلت ثبت نام 13 الی 14 آذر ماه سال 1401

 

 

 

 

نحوه ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری

پس از اتمام مهلت اولیه نام نویسی کنکور دکتری، داوطلبان جامانده از ثبت نام می توانند جهت شرکت در کنکور به دو روش اقدام نمایند.

🔴 زمان تمدید مهلت ثبت نام سازمان سنجش

در این روش فرآیند ثبت نام  تفاوتی با نام نویسی در مهلت اصلی ندارد و پیشنهاد ما به جاماندگان، روش مذکور می باشد. در این روش داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش نشانی اینترنتی sanjesh.org و ورود به لینک مرتبطی که در این سامانه قرار داده شده است، می توانند نسبت به ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری اقدام نمایند.

🔴 سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

روش دوم برای آن دسته از داوطلبان و متقاضیانی که نتوانسته اند در بازه زمانی ثبت نام اصلی و همچنین بازه تمدید مهلت ثبت نام نسبت به ثبت کنکور دکتری اقدام نمایند، می توانند به وسیله ارسال درخواست خود در سامانه پاسخگویی سازمان سنجش درخواست ثبت نام بعد از مهلت مقرر نمایند. اما از آن جایی که جوابگویی این روش قطعی نیست، در نتیجه لازم به ذکر است که داوطلبان تمام تلاش خود را به کار ببرند تا در زمان مقرر و مهلت اصلی ثبت نام نمایند و فرم اینترنتی نام نویسی کنکور دکتری را در همان تاریخ اصلی تکمیل نمایند و فرآیند ثبت نام را به روز ها و ساعات پایانی موکول نکنند.

 

 

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری

 

 

 

 

مراحل ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 

متقاضیان و داوطلبانی که در مهلت تعیین شده برای نام نویسی در آزمون نتوانسته اند اقدام نمایند، می توانند نسبت به ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری اقدام نمایند. قابل توجه است که ثبت نام در بازه تمدید مهلت تفاوتی با روند نام نویسی در زمان اصلی ندارد. داوطلبان می توانند از راهنمای زیر برای انجام صحیح مراحل بهره مند شوند.

 

اطلاعیه

آخرین مهلت ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1402، روز یکشنبه 14 آذر سال جاری می باشد. توجه کنید، امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که ثبت نام خود را پیش از این انجام داده اند، وجود ندارد.

 

✔️ در گام اول به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
✔️ در ادامه می بایست گزینه ” دکترای تخصصی” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید. 

📌 پیشنهاد میکنی پیش از آن که برای ثبت نام اقدام نمایید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری را دانلود کرده و آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از شرایط ثبت نام آزمون دکتری آگاه شده و در صورت واجد شرایط بودن نسبت به نام نویسی اقدام کنید.

 

📚 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

 

✔️ مدارک ثبت نام آزمون دکتری  را پس از مطالعه کامل دفترچه، آماده نمایید تا بدون مشکل و با سرعت بیشتری نام نویسی خود را انجام دهید. سپس با کلیک بر روی عبارت “ثبت‌نام آزمون نیمه‌ متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۲( ثبت‌نام با تاخیر)” وارد صفحه مربوطه شوید.

✔️ ابتدا باید هزینه ثبت نام آزمون دکتری را جهت آغاز ثبت نام در سایت مذکور از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه نیز در سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با یک کارت بانکی دارای رمز دوم نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند. هزینه نام نویسی برای جاماندگان، ششصد و بیست و هشت هزار تومان می باشد.
✔️ داوطلبان تنها پس از خرید کارت اعتباری قادر به ثبت نام خواهند بود. سپس می بایست فرم تقاضانامه ثبت نام را دریافت نموده و اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.
✔️ در صورتی که نام نویسی شما در آزمون دکتری با موفقیت انجام شده باشد، شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی توسط سایت نمایش داده می شود. این دو عدد را یادداشت نموده و تا پایان فرآیند ثبت نام آزمون، اعلام نتایج و… نزد خود نگه داری کنید.

 

🔎 برای کسب اطلاعات درباره اعلام نتایج آزمون دکتری وارد شوید.

 

 

راهنمای تصویری ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری

در صورت نیاز می توانید از راهنمای تصویری زیر برای اطمینان کامل از انجام صحیح مراحل ثبت نام، بهره مند شوید. 
 
☑️ ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه و سپس کلیک بر روی لینک فعال “ثبت‌نام آزمون نیمه‌ متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۲( ثبت‌نام با تاخیر)”

 

تمدید مهلت دکتری

☑️ جهت خرید کارت اعتباری، بر روی گزینه ” خرید کارت ” موجود در منوی سمت راست صفحه کلیک کنید.

خرید کارت اعتباری

☑️ در این مرحله لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد و پس از انجام موفق عملیات پرداخت، سریال 12 رقمی را دریافت کنید

 

پرداخت هزینه آزمون دکترا

☑️ با دریافت سریال اعتباری، مجددا به این صفحه بازگردید و با کلیک بر روی ” تایید و ادامه-گام بعدی” اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

تکمیل فرم ثبت نام

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 

در این بخش مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکترا  جهت تسهیل فرآیند نام نویسی یرای داوطلبان آورده شده است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون دکترا عبارت است از:

🔸 اطلاعات موجود در شناسنامه نظیر: نام و نام خانوادگی داوطلب، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه، شماره شناسنامه

🔸 کد ملی

🔸 عکس پرسنلی داوطلب (عکس اسکن شده داوطلب در ابعاد و کیفیت اعلام شده)

🔸 کد پستی

🔸 ‏شماره تلفن ثابت

‏🔸 شماره تلفن همراه 

🔸 آدرس محل سکونت (آدرس محل دقیق سکونت داوطلب)

🔸 سریال اعتباری (‏سریال اعتباری، کدی 12 رقیمی است که پس از پرداخت هزینه آزمون در اختیار شما قرار می گیرد.)

🔸 مدارک سهمیه ( در صورتی که مشمول استفاده از سهمیه های خاص می باشید.)

🔸 کد وضعیت نظام وظیفه (برای داوطلبان آقا)

🔸 مدارک داوطلبان دارای معلولیت (داوطلبان دارای معلولیت برای شرکت در آزمون دکترای 1402 می بایست در سازمان بهزیستی دارای پرونده باشند.)

🔸 تکمیل فرم معدل (تکمیل کردن فرم معدل برای داوطلبانی که در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای هستند الزامی می باشد.)

 

 

اخبار پیرامون تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری

« شرکت ۵ هزار و ۷۰۰ نفر در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 »

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون 5 هزار و 700 نفر در مهلت مجدد نام نویسی آزمون دکترای نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1402 فرم ثبت نام را تکمیل کرده اند.

« ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری 1402 »

فرصت ثبت‌نام با تأخیر برای متقاضیان شرکت در آزمون ورودی مقطع دکترا نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال 1402 که تاکنون نسبت به ثبت نام اقدام نکرده اند، ساعت 24 امروز 14 آذر به پایان می رسد.
 

 

🔎 جهت مشاهده شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله نحوه ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری 1402 و زمان بندی دقیق آن به طور کامل شرح داده شد. جاماندگان می توانند با مطالعه این مقاله از تقویم زمانی و جزئیات بیشتر در این خصوص مطلع شوند. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی داشتید می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای دریافت پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا زمان ثبت نام آزمون دکتری تمدید می شود؟

بله، زمان این آزمون دو نوبت تمدید شده است و پس از اتمام زمان آخرین نوبت، امکان تمدید ثبت نام وجود ندارد. 

زمان ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1402 چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام آزمون دکتری برای جاماندگان از 13 آذر شروع شده است، برای اطلاع از زمان پایان مهلت ثبت نام، مقاله بالا را مطالعه کنید.

آیا امکان ویرایش اطلاعات در زمان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد؟

خیر، امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که پیش از این ثبت نام کرده اند، وجود ندارد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور