ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

ثبت نام امریه وزارت ارتباطات
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت ارتباطات اعلام شد. طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری مشمولانی که دارای مدارک تحصیلی مرتبط و مورد قبول این سازمان باشند، می توانند به جای گذراندن دوره سربازی، به عنوان امریه خدمت خود را بگذارنند. متقاضیان باید ضمن آشنایی با نحوه ورود به سامنه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی در تاریخ های مقرر درخواست خود راثبت نمایند. در ادامه درباره شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات بیشتر خواهیم دانست.

 

 

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد شرایط ثبت نام امریه وزارت ارتباطات – زمان دقیق مراجعه، مدارک مورد، مراحل درخواست و رسیدگی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

 

نحوه ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

نحوه ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

 

برخی تصور می کنند که دوران سربازی یعنی هدر رفتن دوسال از عمر بدون هیچ ثمره مفیدی. این تفکر بخصوص در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی که زمان خدمت آن ها فرا رسیده وجود دارد. به همین دلیل ارگان های زیادی از جمله سازمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در طی مراحلی، اقدام به جذب مشمولان علاقه مند و مستعد به عنوان امریه می کند. درگاه ورود به این سازمان از طریق ثبت نام امریه وزارت ارتباطات می باشد.

پر واضح است که متقاضیان تنها در صورت داشتن شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات که از سوی این سازمان اعلام می شود، می توانند به عنوان کارمند وظیفه در این سارمان خدمت خود را بگذارنند. اما حتما می پرسید که این شرایط شامل چه مواردی می شود؟ یا برای ثبت نام چه مدارک و مراحلی لازم است؟ قبل از هر چیز باید عرض کنیم که زمان های ثبت نام امریه وزارت ارتباطات تاریخ مشخصی ندارد و معمولا به صورت فراخوان است.

البته متاسفانه بسیاری از متقاضیان دچار سردرگمی می شوند و یا دیر اقدام می کنند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم مشمولان عزیز برای دریافت اطلاعات به روز درباره نحوه با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرند تا ضمن آگاهی از تاریخ ثبت نام تمامی امریه ها، از جدیدترین تغییرات خدمت سربازی با خبر شوند. همچنین همکاران ما در نحوه ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی به این عزیزان کمک می کنند. 

 

 

ورود به سامنه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی

 

ورود به سامنه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی

ورود به سامنه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی

 

متقاضیان بایستی پس از ورود به سامانه تمامی  اطلاعات درخواست شده را با دقت تکمیل نمایند. در فرم ثبت نام 8 مورد یافت می شود که هر کدام مربوط به بخشی از مشخصات متقاضی است. اما یکی از مهم ترین موارد که می تواند در بالا بردن احتمال پذیرش به شما کمک کند، قسمت هفتم این فرم می باشد که درباره رزومه فرد سوال پرسیده شده است. سعی کنید اگر فعالیت، کتاب و یا هر امتیاز مثبتی دارید، در این قسمت بگنجانید.

از سوی دیگر در بند 6 از شما اطلاعاتی در مورد رشته و مدرک دانشگاهی و همچنن انگیزه تان از گرفتن امریه در این وزارت پرسیده شده است. توجه داشته باشید که رشته تحصیلی شما حتما باید با نیاز این وزارت خانه مرتبط باشد، در غیر اینصورت ثبت نام امریه وزارت ارتباطات کان لم یکن خواهد بود. علاوه بر این، تنها دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می تواند در این وزارت امریه بگیرند و مدارک پایین تر مورد قبول نیست.

متقاضیان بایستی حتما در یکی از رشته های تحصیلی مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مهندسی برق و بیوانفورماتیک، امنیت فضای سایبری، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، فارغ التحصیل شده باشند. در نهایت نیز پس از تکمیل تمامی موارد، یک کد رهگیری به هر متقاضی داده می شود که از طریق آن می تواند تمامی فرایندهای رسیدگی به درخواست را دنبال کرده و بداند در چه مرحله ایی قرار دارد.

 

شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات

متقاضیان عزیز باید توجه داشته باشند که ثبت نام امریه وزارت ارتباطات به منزله پذیرش نهایی نیست و تنها در صورت که ستاد کل نیروهای مسلح تاییدیه نهایی را صادر نماید، وی می تواند با اخذ امریه در ارگان های مربوطه به صورت کارمند وظیفه دوره خدمت خود را به پایان برساند. اما سوالی که در مشاوره رایگان نظام وظیفه به کرات پرسیده می شود، این است که در چه صورتی با این درخواست موافقت می شود؟

 • فرد باید حتما متاهل و یا دارای فرزند باشد
 • دارای سابقه فعالیت در بسیج بوده و به اصطلاح بسیج فعال باشد
 • داشتن معدل بالا ( حداقل 17) و جزء فارغ التحصیلان برتر
 • جزء خانواده های ایثارگران ( شهدا ، مفقودالاثر ، جانبازان ، آزادگان ، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه جبهه)
 • حافظ قرآن و یا جزء قاریان برتر باشد.
 • تحت پوشش بهزیستی و یا فاقد پدر
 • با درخواست افراد دارای غیبت موافقت نمی شود
 • متقاضیانی که در گذشته سابقه خدمت در نظام را داشته اند نیز پذیرفته نخواهند شد.

 

 

نکات تکمیلی در مورد ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که گزینش به صورت بومی می باشد و تنها در صورتی که در استان محل سکونت خود ثبت نام کرده و دارای شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات باشید، با درخواست شما موافقت می شود. بناراین از انتخاب مراکز خارج از استان خود خودداری نمایید. همچنین این وزارت هیچ تعهدی درقبال استخدام فرد پس از اتمام دوره سربازی نداشته و این مدت صرفا جهت گذران خدمت ضروری می باشد.

دور امریه به صورت 24 ماه کامل می باشد. گفتنی است که تدارک محل اقامت فرد بر عهده خود متقاضیان است و وزارت مربوطه هیچگونه تعهدی در مورد نخواهد داشت. یک نکته بسیار مهم این است که متقاضیان بایستی پس از فارغ التحصیلی ابتدا از طریق سامانه مذکور برای ثبت نام امریه وزارت ارتباطات اقدام کرده و سپس در صورت موافقت نهایی برگه اعزام خود را دریافت نمایند. چرا که همانند شرایط و مراحل اخذ امریه سازمان صدا و سیما و همه امریه های دیگر،  آن دشته از مشمولینی که قبلا برگه سبز اعزام خود را گرفته باشند دیگر نمی توانند درخواست دهند.

البته دوره آموزشی تمام مشمولین در مراکز ستاد کل نیروهای مسلح سپری شده و پس از گذراندن آن که دو ماه می باشد، فرد به عنوان کارمند وظیفه به وزارت اطلاعات ارجاع داده می شود. پس از پذیرش نیز امکان انصراف وجود ندارد. اگر در طی این مدت فرد انصراف داده و یا به منظور ادامه درخواست ترخیص کند، طبق قانون با او برخورد خواهد شد. انجام منظم و درست تمام وظایف محول شده نیز از ضروریات است.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

 1. در هنگام ثبت نام اینترنتی، فرد باید اسکن (یا تصویر) تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی خود و همسرش را در سامانه بارگذاری نماید.
 2. آخرین مدرک تحصیلی که الزاما ارشد یا دکتری باشد اسکن شود
 3. اسکن گذرنامه
 4. عکس سه در چهار جدید را با حجم کم اسکن کرده و به صورت فایل
 5. آپلود یا بارگذاری تمام مدارک با فرمت PDF یا jpg و ذخیره آن ها
 6. در هنگام مراجعه حضوری و مصاحبه همراه داشتن گواهی عدم سوئپیشینه ضروری است
 7. 4 قطعه عکس از فرد متقاضی بههمراه پشت نویسی

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش شد تا مشمولان عزیز را در مورد ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی راهنمای کنیم. چنانچه قصد ثبت نام امریه وزارت ارتباطات می توانید از طریق شماره های 9099075307 ( سراسر کشور ) و 9099075307( استان تهران) با مشاورین ما تماس گرفته و در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 1 شب تمامی اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات را دریافت و سوالات خود را مطرح فرمایید.

 

 

مطالب مرتبط

شرایط و نحوه ثبت نام امریه آموزش و پروش چیست؟

دانلود دفترچه خدمت سربازی

نحوه معاینه پزشکی سربازی

شرایط سربازان متاهل برای خدمت نظام وظیفه عمومی

ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام امریه وزارت ارتباطات چیست؟

متقاضیان بایستی در وهله اول با ورود به سامانه این سازمان اطلاعات لازم را وارد و ثبت نمایند و سپس در صورت پذیرش مدارک را حضورا تکمیل کنند.

 

چه افرادی و چگونه می توانند امریه وزارت ارتباطات بگیرند؟

مدارک مجاز برای اخذ امریه وزارت اطلاعات و ارتباطات حداقل کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط می باشد. متقاضیان باید از نحوه ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط مراحل و زمان بندی آگاهی داشته باشند.

 

شرایط پذیرش امریه وزارت اطلاعات چیست؟ 

شرایط اخذ امریه در این سازمان با چند عامل مرتبط است. متقاضیان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره 9099075307 ( سراسر کشور ) و 9099075307( استان تهران) با مشاورین ما تماس گرفته و راهنمایی دریافت کنند. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور