ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام امریه دانش بنیان

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
امریه شرکت دانش بنیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مشمولانی که قصد شرکت و ثبت نام امریه دانش بنیان را دارند، بایستی مدارک خود را در زمان مقرر آماده و تحویل دهند. این متقاضیان با کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی می توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند. البته شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان کمی پیچیده تر و شاید دشوارتر از سایر امریه ها به نظر می رسد. از این رو در ادامه در مورد نحوه ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ توضیح داده خواهد شد.

 

 

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد شرایط ثبت نام امریه دانش بنیان – زمان دقیق مراجعه، مدارک مورد، مراحل درخواست و رسیدگی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام امریه دانش بنیان

 

نحوه ثبت نام امریه دانش بنیان

نحوه ثبت نام امریه دانش بنیان

 

اگر از آن دسته از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستید که قصد دارید به جای گذراندن دوره سربازی در پادگان ها از امریه استفاده کنید، شرکت های دانش بنیان گزینه خوبی خواهند بود. خیلی از متقاضیان از شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان چیزی نمی دانند و یا در پیدا کردن شرکت های این چنینی دچار مشکل می شوند. اجازه دهید ابتدا در مورد ثبت نام امریه دانش بنیان اطلاعاتی کسب کنیم و سپس به شرح جزییات بپردازیم.

قبل از هر چیز باید بدانید که اگر هدفتان گرفتن امریه در این شرکت ها است، بایستی 3 ماه قبل از تاریخ اعزامتان درخواست دهید. مثلا اگر زمان اعزام شما اردیبهشت ۱۴۰۲ باشد، باید در اواخر بهمن به سامانه سینا که مخصوص شرکت های دانش بنیان است، وارد و مدارک خود را ارسال نمایید. در غیر این صورت درخواست شما اعتباری ندارد و بهتر است صرف نظر کنید. همچنین حدود یک هفته بعد لیست ماموران وظیفه توسط این سازمان اعلام می گردد.

البته ذکر یک نکته ضروری است، و آن هم اینکه لیست اعلام شده مذکور به معنای پذیرش نهایی متقاضی نمی باشد. بلکه در صورت تکمیل همه مدارک و مراحل لازم و تاییدیه پایانی ستاد نیروهای مسلح می توان خود را شرکت مورد نظر دانست.  اما کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی چه خصوصیاتی دارد و اصلا منظور چه نوع شرکت هایی است؟ شیوه های ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ امریه در این مواقع چگونه است؟

 

 

ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ

 

ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ

ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ

 

اولین اقدام مشمولی که می خواهد در شرکت های دانش بنیان امریه بگیرد این است که شرکت های معتبر استان محل سکونت خود را شناسیی کند. زیرا با وجود اینکه این شرکت ها در لیست ارگان های امریه سربازی قرار دارند، اما چون خصوصی محسوب می شوند بایستی دارای شرایط خاصی باشند تا ستاد نیروه های وظیفه به آن ها اجازه جذب نیروی امریه دهد.

برای مثال یکی از شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان این است که شرکت مورد نظر به ازای هر 10 کارمند شاغل تمام وقت دارای بیمه باشد، اجازه جذب یک نفر امریه را دارد. به طور کلی هر شرکت سالانه حداکثر سه نفر را می تواند جذب نماید. متقاضیان بعد از ثبت نام امریه دانش بنیان ، رزومه و سابقه خود را به همراه مدارک مربوط خدمت سربازی را ارسال نمایند. 

علاوه بر این، کارکنان شاغل در هر شرکت نباید از 20 نفر کمتر باشند و فروش آن از یک میلیارد ریال بیشتر باشد.  بنابراین کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی در هر شرکتی مجاز نیست و باید دارای شرایط لازم باشد. جذب امریه بر اساس امتیازهای متقاضیان است و اولویت اصلی با آنهایی است که بیشترین امتیاز را داشته باشند. داشتن امتیاز کمتر از 80 باعث رد پذیرش متقاضی می شود که البته این افراد شانس امتحان دوباره را دارند.

 

 

مراحل ثبت نام امریه دانش بنیان و تکمیل مدارک

 

پس از اینکه متقاضی وارد سامانه شد، بایستی معرفی نامه ایی که از سوی شرکت ارائه گشته  را پر نماید. سپس اگر با درخواست او موافقت شود، موظف است سایر مدارک را تکمیل و به مرکز ارائه کند. شرکت دانش بنیان مربوطه موظف است تا هزینه های مربوط به دوره آموزشی و سایر مخارج را بر اساس مبلغ تعیین شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و را پرداخت کند. بیمه درمانی نیز در این هزینه ها جای دارد.

چنانچه ستاد کل نیروهای مسلح پس از استعلام مدارک، درخواست متقاضی را رد کند، تمام هزینه های پرداخت شده از سوی شرکت دوباره باز گردانده می شود. ذکر این نکته ضروری است که دوره آموزشی در یکی از یگان ها سپری می شود و پس از اتمام آن فرد می تواند از کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی استفاده کند. در این دوره نیز فرد مذکور باید به تمامیقوانین و فعالیت های محول شده پایبند باشد.

ناگفته نماند که یکی از شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان این است که شرکت های مربوطه هیچ تعهدی در قبال استخدام و به کارگیری فرد پس از اتمام دوره خدمت ندارند. اما طرفین باید به تعدات خود عمل کنند. برای مثال، اگر شرکت در دادن هزینه های ذکر شده طرفه رود یا آن ها را پرداخت نکنند، طبق قوانین سهمیه های تخصص داده شده لغو می گردد و سرباز را مجددا به مرکز ارجاع داده می شود.

 

 

شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان

شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان

شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان

 

تا اینجا بیشتر در مورد خصوصیات شرکت های مجاز و نحوه ثبت نام امریه دانش بنیان صحبت کردیم. حال نوبت به شرایط لازم برای متقاضیان می رسد که در اینجا هر دو شرایط اختصاصی و عمومی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با این وجود، بسیاری از مشمولین عزیز با سوالات و مسائل زیادی رو به رو به شده که در مشاوره امریه سربازی سامانه ایران تحصیل مطرح می نمایند و مشاورین ما به تمامی سوالات و شبهات آن ها پاسخ می دهند.

 

 1. مدرک تحصیلی متقاضی نباید کمتر لیسانس یا کارشناسی باشد.
 2. داشتن غیبت به منزله رد پذیرش در امریه است
 3. مشمولان دارای مدارم پزشکی یا پیرا پیزشکی نمی توانند در ثبت نام امریه دانش بنیان شرکت یا جذب شوند.
 4. متقاضی باید در هر دو بخش علمی و فناورانه امتیازت لازم را کسب نماید و همانطور گفته شد حداقل امتیاز 80 است.
 5. به دلیل محدودیت پذیرش، اولویت با کسانی است که علاوه بر امتیاز خوب زودتر درخواست دهن.
 6. صداقت در ارائه مدارک بسیار اهمیت دارد. چنانچه بعدا مشخص شود که در در اطلاعات داده شده پنهان کاری یا دروغی وجود داشته است، نه تنها فرد از تمامی تسهیلات مربوطه محروم می گردد، بلکه مراتب به سازمان های مربوطه گزارش داده شده و برابر قانون با او برخورد می شود.
 7. اگر متقاضی در مراحل گزینش و مصاحبه امتیاز حد نساب را کسب نکند، می تواند با بیشتر کردن فعالیت های فناورانه و ارتقای سطح خود مجددا شش ماه پس از درخواست قبلی، تقاضای خود را در سامانه ثبت کند.

 

 

نکات تکمیلی در مورد اخذ امریه دانش بنیان

 • افرادی که به صورت امریه در شرکت های دانش بنیان کار می کنند، اجازه دور کاری نداشته و همه وظایف خود را باید حضوری انجام دهند.
 • در تمام ارگان ها و شرکت ها مدت امریه خدمت سربازی 24 ماه بوده و در این مدت سرباز باید دوره خود را تمام کند، در غیر این صورت طبق قوانین با او بخورد خواهد شد.
 • وظایف و مسئولیت های که به کارمند وظیفه داده می شود باید بر اساس تایید ستاد نیروهای مسلح باشد و چنانچه تغییری صورت گیرد نیز اطلاع به این ستاد ضروری است.
 • رفت و آمدهای کارمند وظیفه باید در دفتر شرکت به همراه ساعت و تاریخ ثبت گردیده و امضای مدیر آن زیر تمام آن ها باشد. چنانچه مرکز نظام وظیف درخواست ارائه آن ها را بدهد، تحویل الزامی است.
 • چنانچه ستاد نیروهای مسلح متوجه شود که شرکت دانش بنیان کاری خلاف آنچه که در دستورالعمل آمده به سرباز محول کرده است، این ستاد در اسرع وقت امریه را لغو نموده و سرباز را به مرکز باز می گرداند.
 • مشمولانی که در  ثبت نام امریه دانش بنیان پذیرفته می شوند، تنها برای مواردی مانند زیارت یا درمان می توانند از کشور خارج شوند.
 • شرکت های دانش بنیان در دادن هر گونه مرخصی به کارمند وظیفه بایستی طبق نظر و اطلاع ستاد نیروهای مسلح عمل نمایند و تمام مرخصی ها باید مکتوب باشد.
 • هر گونه ماموریت و یا انجام وظیفه ایی تنها به دستور ستاد نیروهای مسلح می باشد.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تمامی اطلاعاتی مربوط به ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ برای دوستان عزیز ارائه شد. از آنجا که بسیاری از مشمولان کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی را ترجیح می دهند، سوالات زیادی مطرح می شود. برای آشنایی با نحوه ثبت نام امریه دانش بنیان و شرایط گرفتن امریه در آن می توانید اطلاعات جامع را از طریق شماره های مندرج در مقاله و در همه روزهای هفته از مشاورین ما دریافت نمایید. 

 

 

مطالب مرتبط

شرایط و نحوه ثبت نام امریه آموزش و پروش چیست؟

شرایط و مراحل اخذ امریه سازمان صدا و سیما

شرایط امریه سربازی علوم پزشکی 

ثبت نام امریه دانش بنیان

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام امریه دانش بنیان چه مدارک و مراحلی لازم است؟

متقاضیان باید شرکت های دانش بنیان تایید شده از سوی ستاد نیروه های مسلح را یافته و مراحل اولیه ثبت نام را از طریق سامانه سینا تکمیل و در مراحل بعدی به صورت حضور مراجعه کنند.

 

شرایط گرفتن امریه در شرکت دانش بنیان چیست؟

چنانچه می خواهید از نحوه ورود به سامانه ثبت نام ، شرایط و مراحل اخذ آگاهی یابید، می توانید از طریق شماره های مندرج در دفترچه با مشاورین ما تماس گرفته و تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایید. 

 

امریه در شرکت دانش بنیان چه مزایایی دارد؟

افرادی که مایل نیستند دوران خود را در پادگان ها بگذارنند، می توانند از گزینه کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی استفاده نمایند و ضمن دریافت حقوق در فضای آرامی کار کنند. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام امریه ثبت احوال

  ثبت نام امریه ثبت احوال 1402 + شرایط و رشته ها | ورود sabteahval.ir

  ثبت نام امریه ثبت احوال از طریق مراجعه حضوری به این سازمان امکان‌پذیر است. یکی از ارگان‌های کشور که سرباز امریه می‌پذیرد، سازمان ثبت احوال است. مشمولان خدمت سربازی می‌توانند برای راحت‌تر طی کردن خدمت خود از طریق سازمان ثبت...
 • پذیرش-امریه-رشته-حقوق

  پذیرش امریه رشته حقوق سال 1402 + لیست ارگان ها | ایران تحصیل

  همانطور که می‌دانید پذیرش امریه رشته حقوق یکی از مهم ترین دغدغه‌های افرادی است که در این رشته تحصیل کرده و قصد دارند که به سربازی اعزام شوند. رشته حقوق یکی از رشته‎های مورد نیاز برای تعداد زیادی از سازمان...
 • ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

  ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی + زمان و شرایط 1402 | ایران تحصیل

  ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی یکی از موضوعات مهم برای واجدین شرایط و زمان نام نویسی یه صورت غیر حضوری است. مشمولین سربازی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده‌اند، اکنون می‌توانند در...
 • شرایط سرباز معلم

  شرایط سرباز معلم 1402 + رشته ها و نحوه ثبت نام

  شرایط سرباز معلم اعلام شد. مشمولان خدمت سربازی که مایل به فعالیت در وزارت آموزش و پروش در حین خدمت هستند، می‌توانند امریه این سازمان را دریافت کنند. شرایط شرایط سرباز معلم در ساختار خدمت وظیفه عمومی کشور تعریف شده...
تماس با مشاور