ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 + زمان،شرایط و مدارک

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره آمادگی آزمونه وزارت علوم

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، می‌بایست در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، برای تکمیل فرم نام نویسی به عنوان نیروی متخصص وارد سامانه sanjesh.org شوند. مراحل استخدام شامل اعلام نیاز، ثبت‌ نام، برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش نهایی است.

داوطلبان باید واجد شرایط و الزامات مورد نظر وزارت علوم باشند تا بتوانند در این فرآیند شرکت کنند. به این ترتیب، افراد در صورتی که شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم را نداشته باشند، نمی‌توانند در آزمون حضور پیدا کنند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم سال 1403 تحت نظر سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می‌شود. این سازمان پیش از شروع ثبت نام، با انتشار اطلاعیه‌ای، جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعم از زمان و نحوه ثبت نام را منتشر می‌کند.

در سال گذشته، مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم در اواخر خرداد ماه‌ بود و داوطلبان مدت 5 روز فرصت داشتند تا ثبت نام خود را انجام دهند. همچنین زمان برگزاری آزمون استخدامی وزات علوم در سال 1402 در مرداد ماه بود که پیش‌بینی می‌شود زمان آزمون استخدامی وزارت علوم در سال 1403، مطابق با سال گذشته در خرداد ماه باشد.

وزارت علوم هر سال، فرصتی برای نام نویسی مجدد برای افراد در نظر گرفته می‌گیرد تا جاماندگان ثبت نام بتوانند برای ارسال مدارک در سامانه سنجش، مهلت داشته باشند؛ بنابراین، اطلاع‌رسانی از مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، هر سال در تاریخی مشخص اعلام خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

افرادی که داوطلب شرکت در آزمون وزارت علوم هستند، باید قبل از ثبت نام، دفترچه آزمون را مطالعه کرده و از شرایط نام نویسی مطلع شوند تا در صورتی که شرایط لازم برای ثبت نام را داشته باشند، برای انجام آن اقدام نمایند. وزارت علوم؛ مانند تمامی ارگان‌های دیگر دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که شرایط اختصاصی باتوجه به هر رشته مجزا بوده و در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم درج شده است.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

شرایط ثبت نام آزمون برای سال جاری به محض انتشار دفترچه مشخص می‌شود؛ اما با توجه به سال‌های گذشته برخی از مهم‌ترین شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به شرح زیر است:

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم  1403
فرد متقاضی باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.
داوطلب باید اعتقاد به دین اسلام  یا یکی از ادیان رسمی کشور را داشته باشد.
باید معتقد به قوانین جمهوری اسلامی باشد.
فرد باید با توجه به شغل انتخابی خود، دارای سلامت جسمی و روحی مناسب باشد.
برای افراد لیسانس حداکثر سن تعریف شده 35 سال و برای متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 40 سال و برای دارندگان مدرک دکتری حداکثر سن 45 سال در نظر گرفته شده است.
فرد متقاضی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم نباید به هیچ گونه مواد مخدری اعتیاد داشته باشد.
از استخدام در ارگان های دولتی محروم نشده باشد.
وضعیت پایان خدمت آقایان مشخص شده باشد و کارت پایان خدمت  یا معافیت الزامی است.
دارای سابقه کیفری و جزایی  یا حتی فساد اخلاقی نباشد.

در ضمن به این نکته توجه داشته باشید، اگر تمامی شرایط عمومی را دارید، باید شرایط اختصاصی رشته خود را از دفترچه نیز مشاهده کرده و در صورت داشتن کلیه شرایط عمومی و تخصصی برای ثبت نام آزمون در سال 1403 اقدام نمایید.

کال تو اکشن تماس

سامانه استخدام وزارت علوم

متقاضیان آزمون استخدامی دانشگاه‌ها، موسسات و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم باید فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org برای نام نویسی آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 اقدام کنند. این سامانه با هدف تسهیل در فرایندهای استخدامی، افزایش شفافیت و دقت در انتخاب نیروی انسانی و همچنین بهبود کیفیت خدمات استخدامی، ایجاد شده است.

سنجش برای متقاضیان این امکان را فراهم آورده که به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری، مراحل مختلف استخدامی را دنبال کنند. همچنین داوطلبان از طریق این سامانه می‌توانند اطلاعات مربوط به وضعیت درخواست‌های خود را پیگیری کنند و از آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط با استخدام مطلع شوند.

برای آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت کلیک کنید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

متتقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403، پس از فعال شدن لینک نام نویسی در سایت سنجش و آموزش کشور، می‌توانند مدارک لازم برای انجام نام نویسی را در سامانه بارگذاری کنند تا در روز برگزاری آزمون بتوانند در دانشگاه‌ها یا پارک‌های علم و فناوری شرکت کنند. علاوه بر ارسال مدارک، متقاضیان باید رشته و محل مورد نظر برای جذب متخصص را در سایت سنجش، به طور واضح مشخص کنند.

اگر قصد شرکت در استخدامی وزارت علوم را دارید، باید در زمان مقرر و اعلام شده از سوی سنجش برای ثبت نام مراحل لازم را طی کنید. مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، به شرح زیر است:

✅ ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شوید. پس از ورود به سامانه سنجش بر روی گزینه ” سایر آزمون های استخدامی ” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

✅ در صفحه جدید باید گزینه ” ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه‌ها، موسسات و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1403 ” را انتخاب کرده و تایید و ادامه را کلیک نمایید.

مرحله دوم از ثبت نام آزمون وزارت علوم

✅ پس از ورود به صفحه جدید، شما باید هزینه ثبت نام را انجام دهید و باید کارت اعتباری این آزمون را خریداری نمایید. پس از خرید کارت اعتباری، مجدد وارد سامانه ثبت نام شده و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

آزمون استخدامی وزارت علوم

✅ در انتها پس از تکمیل ثبت نام کد رهگیری را دریافت کرده و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید. همچنین در زمان اعلام نتایج، در صورت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی می‌توانید مجدد به سامانه سنجش مراجعه کنید.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

وزارت علوم مانند سایر ارگان‌ها در زمان استخدام خود دفترچه را که تمامی اطلاعیه‌های آزمون من جمله زمان و شرایط و… را داراست، از طریق سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد کرد تا افراد علاقه‌مند به شرکت در آزمون در زمان اعلام شده دفترچه ثبت نام آزمون وزارت علوم را دانلود و مشاهده کنند.

معمولا این دفترچه هم‌زمان با آغاز ثبت نام  منتشر خواهد شد. افرادی که قصد شرکت در  آزمون  وزارت علوم را دارند برای مشاهده شرایط و رشته‌های شغلی این دفترچه را باید به صورت دقیق مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم
دانلود دفترچه

 دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 در سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر نشده است. به محض انتشار دفترچه، اطلاعات این بخش به‌روزرسانی می‌شود.

رشته‌های آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

رشته‌های آزمون استخدامی وزارت علوم هر ساله با توجه به نیروی انسانی لازم برای وزات علوم و همچننی براساس نیاز و درخواست دانشگاه‌ها و موسسات اعلام می‌شود؛ اما برخی از رشته‌هایی که هر ساله مورد نیاز وزارت علوم هستند و این احتمال وجود دارد که در سال جاری نیز این عناوین شغلی در دفترچه ذکر شود، به شرح زیر است.

رشته‌های آزمون استخدامی وزارت علوم
 شبکه  امور بین الملل  کشاورزی  فناوری اطلاعات  تغذیه
حسابدار بهداشت محیط  تحلیل و تولید نرم افزار مکانیک دامپروری
حقوق خدمات آموزشی نباتات و زراعت بازرگانی موزه دار
 برنامه ریزی کتابدار آزمایشگاه حفاظت و مرمت امور پژوهشی

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

پس از اینکه داوطلب تمامی شرایط شرکت در آزمون را مطالعه نماید، باید پیش از ثبت نام  مدارک خواسته شده از سوی وزارت علوم را آماده کند و در زمان گزینش آزمون آن را ارائه نماید. باتوجه به اطلاعیه‌های سال جاری، این مدارک به صورت حضوری و یا اینترنتی از طریق سامانه محل قبولی از شما دریافت خواهد شد. پس بهتر است مدارک خود را به صورت فایل نیز آماده کنید تا در صورت نیاز در سامانه بارگذاری نمایید. برخی از مهمترین مدارک مورد نیاز در آزمون وزارت علوم به شرح زیر است:

 • کارت ملی هوشمند و شناسنامه متقاضی
 • عکس پرسنلی جدید با پشت زمینه سفید
 • ارائه مدارک تحصیلی الزامی است.
 • اگر دارای سهمیه در آزمون هستید، باید مدارک آن را آماده و ارائه نمایید.
 • مدارک مربوط به نظام وظیفه برای آقایان اجباری است.

برای اطلاع از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

نکات مهم در ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

پیش از ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، باید با یکسری از نکات مهم آن آشنا شوید. یکی از این نکات، مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آزمون است. در زمان درج اطلاعات هویتی، تحصیلی، محل سکونت و موارد دیگر، بادقت این فرآیند را پشت سر بگذارید تا به زمان ویرایش اطلاعات آزمون استخدامی وزارت علوم؛ احتیاجی پیدا نکنید.

همچنین بهتر است پیش از شروع ثبت نام، از مدارک خود اسکن بگیرید تا در زمان ثبت نام به راحتی وارد سامانه شوید و اطلاعات خود را آپلود کنید. در ضمن، پیش از برگزاری آزمون، از کارت ورود به جلسه پرینت بگیرید. کارت ورود به جلسه، نشان‌دهنده شناسنامه داوطلبان آزمون وزارت علوم است.

برای دانلود pdf ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم بر روی لینک کلیک نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره آمادگی آزمونه وزارت علوم

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم چه زمانی انجام می شود ؟

 ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم در بازه های زمانی متفاوتی انجام می شود که به محض مشخص شدن زمان ثبت نام سال جاری در این مقاله اطلاع رسانی می شود.

 ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به چه صورتی انجام می شود ؟

 ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به صورت اینترنتی از طریق سامانه سنجش انجام می شود که مراحل ثبت نام در این مقاله نیز ارائه شده است.

 آزمون استخدامی وزارت علوم برای چه رشته شغل هایی برگزار می شود ؟

 همانطور که در این مقاله اشاره شده، آزمون استخدامی وزارت علوم برای رشته شغل های دانشگاه و پارک های علم و فناوری برگزار می شود.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 + زمان،شرایط و مدارک»

 1. Avatar photo ساینا گفت:

  با مدرک کاردانی میشه تو ازمون استخدامی ثبت نام کرد و توی وزارت علوم و فرهنگ مشغول شد؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   برای چه عنوان شغلی

 2. Avatar photo حسام گفت:

  سلام خسته نباشید کسایی که میخوان در بخش خدماتی دانشگاه ها هم مشغول بشن باید در آزمون استخدامی وزارت علوم شرکت کنن؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر باید به صورت حضوری مراجعه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 1403 + نکات مهم

  زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی + تاریخ تقویم آموزشی 1403

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون دستیاری پزشکی 1403 را در دو بخش تخصصی و فوق تخصصی برگزار می‌کند. تمامی اطلاعات مرتبط با این آزمون، از جمله زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دستیاری...
 • نتایج آزمون جهاد دانشگاهی

  اعلام نتایج آزمون جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ + جواب hrtc.ir

  سایت آزمون جهاد دانشگاهی یکی از سامانه های جدید در حوزه ثبت نام آزمون های استخدامی است. با گسترش فناوری و دسترسی آسان به اینترنت دیگر نیازی به مراجعه حضوری جهت ثبت نام و اطلاع از نتایج آزمون های مختلف...
 • نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 مدتی بعد از برگزاری هر کدام از مراحل این آزمون شامل آزمون کتبی و یا مرحله مصاحبه، اعلام خواهد شد. نتایج اولیه این آزمون، معمولا مدتی بعد از برگزاری آزمون کتبی و نتایج مرحله دوم...
 • ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  بانک پارسیان در ماه‌های مختلف از سال با توجه به نیاز خود به نیروی انسانی، به دو طریق فراخوان جذب نیرو و همچنین برگزاری آزمون استخدامی، اقدام به جذب نیروی انسانی در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌کند. علاقه‌مندان به استخدام در...
تماس با مشاور