ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون ۱۴۰۲

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون ۱۴۰۲ معمولاً چند روز پس از زمان اسم نویسی بدون آزمون دانشگاه سراسری انجام می شود. هر ساله زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ برای دو نیمسال مهر و بهمن ماه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی هستند، باید در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش نسبت به اسم نویسی خود اقدام نمایند. آخرین مهلت ثبت نام سراسری بدون آزمون از تاریخ ۳۰ آذر الی ۱۰ دی ماه ادامه خواهد داشت.

افرادی که بنا به دلایلی نتوانسته اند ثبت نام خود را انجام دهند، می توانند در مهلت مجددی که از سوی سازمان سنجش به عنوان تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون در نظر گرفته می شود، نام نویسی خود را در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام دهند. در صورتی که از مهلت ثبت نام اولیه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور جا مانده اید به شما توصیه می کنیم برای ثبت نام سریع تر اطلاع راحت تر از شرایط ثبت نامی با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ ثبت نام خود را به صورت تلفنی به مشاورین ایران تحصیل بسپارید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲

👈🏿 داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارند، می توانند پس از مطالعه و بررسی دفترچه بدون کنکور سراسری در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. طبق اعلامیه سازمان سنجش از این پس ثبت نام در ۸۵ درصد رشته های بدون کنکور به صورت جداگانه از آزمون سراسری صورت می ‌گیرد. از مزیت ‌های تفکیک رشته های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه سراسری این است که داوطلبان این امکان را دارند که قبل از ثبت نام رشته های بدون کنکور را در اختیار داشته باشند و در صورتی که رشته مورد علاقه خود را پیدا کنند، نیاز به شرکت در کنکور ندارند.

👈🏿 ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری در نوبت مهر ماه معمولاً از تاریخ 18 تا 23 مرداد صورت می گیرد. بنابراین داوطلبان باید در زمان تعیین شده فرایند اسم نویسی خود را تکمیل کنند. چنانچه داوطلبان نتوانند در موعد مقرر برای ثبت نام خود اقدام نمایند، باید منتظر تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون باشند. اما مهلت مجدد ثبت نام بدون آزمون سراسری چه زمانی خواهد بود؟ در ادامه به بررسی مهلت مجدد ثبت نام در دو نیمسال مهر و بهمن می پردازیم.

نیمسال تحصیلی سال تحصیلی آخرین مهلت ثبت نام سراسری بدون آزمون تمدید مهلت ثبت نام
ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ مرداد ۱۴۰۲ تا ۶ شهریور ماه  تمدید شد
ورودی بهمن ماه ۱۴۰۲ 30 آذر تا دی ماه  تا 10 دی ماه تمدید شد.

🔗 برای کسب اطلاع از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک کلیک کنید. 

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون بهمن ماه 

👈🏿 دانشگاه سراسری رشته های بدون کنکور ۱۴۰۲ را معمولاً در دو نوبت مهر و بهمن ارائه خواهند داد و در هر دو نوبت بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو خواهند داشت. پذیرش ورودی نیمسال دوم دانشگاه سراسری به عنوان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری شناخته می شود و دانشجویان می توانند در فرصت مجدد اسم نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش انجام دهند.

👈🏿 در واقع این زمان، فرصتی برای اسم نویسی داوطلبانی است که در نوبت مهر ماه موفق به ثبت نام نشده اند. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نوبت بهمن ماه هنوز اعلام نشده است. اما پیش بینی می شود که از نیمه آذر ماه فرایند ثبت نام آغاز شود. تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری بهمن ماه نیز از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد و تاکنون هیچ گونه اطلاعیه ای از سمت این سازمان مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام در نیمسال دوم منتشر نشده است.

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون مهر ماه

👈🏿 داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ را دارند، می توانند در گروه های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در دوره های مختلف روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور فرایند ثبت نام خودرا تکمیل کنند.

👈🏿 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ برای ورودی مهر ماه همزمان با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری خواهد بود. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری همزمان با فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون، تا 6 شهریور ماه تمدید شد. اما افرادی که به بنا به دلایلی از اسم نویسی جا مانده اند، می‌توانند در نوبت بهمن ماه اقدام کنند.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور در مهرماه

🔗 برای اطلاع از معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در زمان اعلام شده و یا در زمان تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون قابل انجام می باشد.همانطور که گفته شد آخرین مهلت ثبت نام سراسری بدون آزمون تا 10 دی ماه خواهد بود. متقاضیان ثبت نام در بدون کنکور دانشگاه سراسری برای ثبت نام باید مراحل زیر را طی نمایند:

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری باید از طریق سازمان سنجش اقدام نمایید. به این صورت که باید در ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  شده و سپس گزینه سراسری را انتخاب نمایید.

پس از باز شدن صفحه جدید باید گزینه سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال ۱۴۰۲ را انتخاب و کلیک نمایید.

در مرحله بعد باید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را تهیه نمایید.

پس از خرید کارت اعتباری باید مجدد به صفحه اول بازگردید و گزینه ثبت نام جدید را انتخاب و کلیک نمایید.

در مرحله بعد باید سریال کارت خریداری شده را وارد و گزینه تایید را انتخاب نمایید.

در آخر تمامی اطلاعات خواسته شده را دقیق و با دقت وارد نمایید.

 

توجه بفرمایید اگر امکان ثبت نام به هر دلیلی مانند کند بودن سرعت اینترنت و … را دارید اصلا نگران نباشد، زیرا مشاورین ایران تحصیل این کار را به راحتی برای شما انجام خواهند داد. کافی است با شماره تلفن 9099075307 تماس گرفته و درخواست ثبت نام بدون کنکور سراسری را بدهید.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی در زمان مشخص شده توسط سازمان سنجش انجام می شود و این نام نویسی تنها در زمان هایی که سنجش اطلاعیه های خود را صادر می کند قابل انجام بوده و در هر زمانی نمی توان برای ثبت نام اقدام نمود. البته  تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون توسط سازمان سنجش طبق روال سال های گذشته وجود دارد که داوطلبینی که قصد ثبت نام دارند و از آن جا مانده اند بتواند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون، پس از اتمام زمان نام نویسی و به صورت چند روز می باشد.

شما عزیزان برای اطلاع از آخرین اطلاعیه و اخبار سازمان سنجش می توانید و همچنین شرایط و نحوه پذیرش می توانند با مشاورین ایران تحصیل با شماره تلفن 9099075307 در تماس باشید و از خدمات تحصیلی مرکز مشاوره ایران تحصیل استفاده نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

افراد علاقه مند که تصمیم در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری دارند باید ابتدا تمامی شرایط لازم جهت ثبت نام را داشته و سپس اقدام به ثبت نام نمایند و اگر در زمان ثبت نام جا مانده اند باید در موقع تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون ثبت نام خود را تکمیل نمایند. برخی از شرایط عمومی و اختصاصی مهم به صورت زیر است:

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور
اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی 
اعتقاد به قوانین جمهوری اسلامی و نداشتن سو پیشینه 
پذیرش قوانین دانشگاه
شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور
فارغ التحصیلی پس از ثبت نام داوطلب الزامی است
ارائه مدرک دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم 
سلامت جسمانی و روانی مطابق با رشته انتخابی
افردی که در کنکور 1400 در دوره روزانه قبول شده باشند نمیتوانند ثبت نام نمایند
انتخاب حداکثری صد کد رشته 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور 

در آخرین مهلت ثبت نام سراسری بدون آزمون، فرد متقاضی باید مدارک مورد نیاز را آماده نماید تا از ثبت نام جا نماند.مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و به شرح زیر است:

❌تمامی اطلاعات شناسنامه فرد متقاضی

❌ عکس پرسنلی با حجاب و پشت زمینه سفید که در سال جاری گرفته شده باشد.

❌معدل دیپلم متقاضی

❌اطلاعات محل سکونت، تلفن و …

 

جدیدترین اخبار تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون

📌 دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مختلف گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان را دارند می توانند دفترچه ثبت نام بون آزمون را از سایت سازمان سنجش دریافت نموده و پس از بررسی فهرست رشته های ارائه شده برای اسم نویسی خود اقدام نمایند. همزمان با شروع فرایند ثبت نام، این دفترچه نیز در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. 

📌 سهمیه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

سهمیه های پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری اعم از سهمیه های منطقه یک، منطقه دو، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت، ایثارگران ۵ درصد ظرفیت و رزمندگان می باشند که برای کسب اطلاع بیشتر می توانید دفترچه انتخاب رشته و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را مطالعه نمایید.

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون ۱۴۰۲ پرداختیم. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری را دارند، باید در مهلت تعیین شده از سوی سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهند. افرادی که به هر دلیلی نتوانستند ثبت نام کنند و از اسم نویسی خود جا مانده اند، می توانند در آخرین مهلت ثبت نام سراسری بدون آزمون تا 10 دی ماه خواهد بود. در نیمسال بهمن ماه فرایند ثبت نام خود را انجام دهند.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری چند روز پس از زمان اولیه ثبت نام خواهد بود و تاکنون هیچ اعلامیه ای از سوی سازمان سنجش در این خصوص منتشر نشده است. به محض اطلاع رسانی، مطالب این مقاله نیز به روز رسانی خواهد شد. چنانچه در ارتباط با تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با کارشناسان باسابقه ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا بهترین راهنمایی را به شما عزیزان ارائه دهند.

📎 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در بهمن قابل تمدید است؟

بله. سازمان سنجش معمولاً زمانی را به عنوان مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری اعلام خواهد کرد. 

چگونه از تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون در بهمن ماه مطلع شویم؟ 

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش از زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در بهمن ماه مطلع شوند. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام در موعد مقرر در تاریخ 30 آذر تا 10 دی ماه می باشد. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  حسین شمشادی
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام خسته نباشید من روی برگه معافیت تحصیلیم زده تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم
  بعد من کارت ورود به دانشگاه رو خریدم ولی دانشگاه ثبت نامش باز نشده که من نام نویسی کنم
  الان با توجه به اتمام معافیت من تا بهمن میتونم ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام وقت بخیر ثبت نام دانشگاه آزاد 15 دی ماه به اتمام رسید

 2. Avatar photo
  قادر
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام وقتتون بخیر، می خواستم بدونم آیا از دست دادن تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به معنی از دست دادن مهلت به صورت کلی است یا احتمال داره که باز هم هم این مهلت برای بار سوم تمدید شود؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت شما هم بخیر، خیر تا به حال سابقه نداشته که تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون سه بار تکرار شود!

 3. Avatar photo
  ایمان
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

  سلام وقت بخیر آیا در تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون بهمن ماه می تونم اطلاعات خودم ویرایش کنم ؟اجازه این کار وجود داره یا خیر

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز بله امکان ویرایش وجود دارد .لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر وجزئیات کار با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)