ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تمدید ثبت نام کنکور

تمدید ثبت نام کنکور 1402

تمدید ثبت نام کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تمدید ثبت نام کنکور یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که به هر دلیلی از نام نویسی در آزمون مورد نظر خود خود جا مانده اند. سازمان سنجش آموزش کشور در هر سال بازه زمانی مشخصی را برای ثبت نام کنکور در نظر می گیرد و داوطلبان باید در زمان تعیین شده، برای ثبت نام در این وب سایت اقدام نمایند. برخی از مواقع داوطلبان به دلایل مختلف مانند عدم توجه به زمان مشخص شده توسط سازمان سنجش، تکمیل نبودن مدارک و بسیاری از موارد دیگر نمی توانند ثبت نام را انجام دهند. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در بازه زمانی مشخص شده توسط سازمان سنجش، ثبت نام کنکور را انجام نداده اید، نگران نباشید، زیرا سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از افراد زمانی را به عنوان تمدید ثبت نام کنکور در نظر می گیرد. در ادامه این مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی در مورد تمدید ثبت نام کنکور سال جاری در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

 

📣 اطلاعیه 📣

کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار خواهد شد. ثبت نام کنکور دی ماه ۱۴۰۲ برای نوبت اول در بازه زمانی ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ و ثبت نام کنکور نوبت دوم در بازه روزهای ۱۵ لغایت ۲۱ فروردین انجام خواهد گرفت. 

 

تمدید مهلت ثبت نام کنکور چیست؟

این سوال یکی از متداولترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. این نکته را در نظر داشته باشید سازمان سنجش و آموزش کشور، مهلت تمدید ثبت نام کنکور را برای کسانی که به هر دلیلی در بازه زمانی مقرر موفق به ثبت نام نشده اند و قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند، پس از اتمام مهلت مشخص شده در نظر گرفته است تا فرصتی برای جبران و تکمیل فرم اینترنتی باشد. در سال گذشته، تقریبا یک هفته به مهلت ثبت نام کنکور افزوده شد. امسال نیز در صورت افزایش تقاضای داوطلبان تمدید مهلت ثبت نام کنکور پیش بینی خواهد شد. ثبت نام کنکور دی ماه ۱۴۰۲ برای نوبت اول در بازه زمانی ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ و ثبت نام کنکور نوبت دوم در بازه روزهای ۱۵ لغایت ۲۱ فروردین انجام خواهد گرفت. در صورت انتشار هرگونه مطلبی در خصوص تمدید بازه زمانی ثبت نام کنکور، آخرین اخبار مرتبط به آن در این صفحه قرار خواهد گرفت.

 

 

👈برای آشنایی بیشتر با ثبت نام مجدد کنکور سراسری، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. 👉

 

 

زمان تمدید ثبت نام کنکور

چنانچه به هر علتی داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان متوجه اشتباه بودن و یا عدم تطبیق اطلاعات وارد شده پس از دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام شوند، می توانند از مهلت تمدید ثبت نام کنکور امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور که تا اتمام زمان مهلت ثبت نام است، استفاده نمایند. متقاضیان مذکور می توانند توسط اطلاعات ثبت نامی خود وارد سایت ثبت نام شده و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند. در صورت عدم موفقیت جهت ثبت نام کنکور سراسری و آزاد می توانند در بازه مجاز مشخص شده، می توانند در آخرین مهلت ثبت نام، وارد سایت سنجش شده و به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام بپردازند.

 

 ثبت نام کنکور سراسری 1402
کنکور سراسری دی ماه 
ثبت نام 8 تا 14 آبان ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نام هنوز مشخص نشده است.
کنکور سراسری تیر ماه 
ثبت نام 15 تا 21 فرودین ماه 1402

 

 

سازمان سنجش آخرین مهلت تمدید ثبت نام کنکور در سال گذشته را در اسفند ماه اعلام کرد و متقاضیان در این بازه زمانی مشخص شده توانستند با ورود به سایت سنجش به تکمیل فرم ثبت نام کنکور پرداخته و اطلاعات خود را ویرایش نمایند. اما در مورد زمان آخرین مهلت ثبت نام کنکور دو مرحله ای  1402 در حال حاضر زمان دقیقی مشخص نشده است. به منظور آگاهی از زمان دقیق تمدید ثبت نام کنکور سراسری و آزاد می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

نحوه نام نویسی در مهلت تمدید ثبت نام کنکور

اگر نمی دانید نحوه ثبت نام در مهلت تمدید ثبت نام کنکور به چه صورت است اصلا نگران نباشید. لازم به ذکر است بدانید برای انجام این کار در گام اول باید عبارت سنجش را در گوگل سرچ کنید و وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور شوید. پس از ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور پس از اعلام زمان تمدید ثبت نام کنکور و پرداخت هزینه نام نویسی می توانید به تکمیل فرم اینترنتی بپردازید. این مهلت چند روزه هر ساله توسط سازمان سنجش بعد از اتمام زمان مقرر جهت نام نویسی به عنوان فرصت آخر داوطلبان جهت شرکت در آزمون در نظر گرفته می شود. در نتیجه پیشنهاد می شود در زمان مقرر شده برای تمدید ثبت نام کنکور سراسری حتما به صورت دقیق تمام مراحل را انجام دهید، چون زمان دیگری برای ثبت نام در کنکور توسط سازمان سنجش در اختیار شما قرار داده نمی شود.

 

مهلت تمدید ثبت نام کنکور

 

راهنمای تصویری نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

در این بخش از محتوا تمدید ثبت نام کنکور قصد داریم نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری را به شما آموزش دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید تمام مراحل به صورت کامل با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش داده خواهد شد. لازم به ذکر است بدانید داوطلبان در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری،  می توانند به منظور اصلاح اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری، با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند.

✔️ برای این که بتوانید برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور اقدام کنید در گام اول باید وارد وب سایت سنجش شوید برای این کار باید عبارت سنجش را در گوگل سرچ کنید. اولین سایتی که برای شما به نمایش در می آید سایت رسمی سنجش و اموزش کشور است. توجه داشته باشید تمامی این مراحل در تصویر زیر آموزش داده شده است.

 

چگونه از زمان تمدید ثبت نام کنکور مطلع شویم

 

✔️ همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در حال حاضر در وب سایت رسمی سازمان سنجش قرار دارید. این نکته را در نظر داشته باشید برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور باید بر روی گزینه سراسری که در تصویر زیر با عدد شماره 1 مشخص شده است کلیک کنید.

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور

 

✔️ در این بخش باید بر روی گزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 کلیک کنید تا بتوانید وارد مرحله بعد شوید. با توجه به دو مرحله ای بودن کنکور سال 1402، مرحله برگزاری کنکور در سایت ذکر خواهد شد.

 

 

چگونه تمدید ثبت نام کنکور را انجام دهیم

 

✔️ در این قسمت از کار باید به سراغ گزینه ویرایش اطلاعات بروید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید این گزینه در بخش راست صفحه قرار دارد.

 

بهترین روش برای تمدید ثبت نام کنکور

 

✔️ با وارد کردن “شماره پرونده” و “کد پیگیری ثبت نام” در بخش مشخص شده می توانید جهت ویرایش اطلاعات اقدام کنید.

 

زمان تمدید ثبت نام کنکور

 

✔️ در نهایت پس از ورود به بخش مربوطه، هر قسمتی که نیازمند ویرایش باشد را می توانید اصلاح نمایید.

 

شرایط ثبت نام کنکور

برای این که برای اسم نویسی در مهلت تمدید ثبت نام کنکور اقدام کنید، باید شرایطی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود را داشته باشید. لازم به ذکر است برای ثبت نام در کنکور دو نوع شرایط (شرایط عمومی، شرایط خصوصی) وجود دارد که در ادامه شما را با این شرایط به طور کامل آشنا خواهیم کرد.

 

 

 

شرایط عمومی

 

 

اعتقاد به اسلام و يا یکی از اديان رسمی مصرح در قانون اساسی
عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ايران
نداشتن سابقه عضويت در سازمان های غيرقانونی، فراماسونری و اعقاب آن ها
عدم احراز فساد اخلاقی
عدم اعتياد به مواد مخدر
 

 

  شرایط اختصاصی

 

 

دیپلم چهار ساله نظام قدیم
مدرک پیش دانشگاهی نظام ترمی-واحدی سالی واحدی
مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید (6-3-3)
داوطلبان دارای مدرک سطح یک حوزه برای شرکت کنکور علوم انسانی

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در کنکور

مطمئنا می دانید برای تمدید ثبت نام کنکور باید مدارک را در سایت سازمان سنجش آپلود کنید. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که قصد دارید ثبت نام آزمون های کنکور های سال جاری را انجام دهید به مدارکی همچون اطلاعات شناسنامه و کارت ملی، عکس تمام رخ، اطلاعات مربوط به محل سکونت، اطلاعات مربوط به تایید سهمیه در صورت داشتن سهمیه ایثارگران و رزمندگان، کد وضعیت نظام وظیفه آقایان نیاز خواهید داشت. در نتیجه پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام برای ثبت نام مدارک را بررسی کنید.

👈 برای آشنایی بیشتر با مدارک لازم برای ثبت نام کنکور، بر روی لینک زیر کلیک کنید. 👉

اخبار پیرامون ثبت نام کنکور 

📝 حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ | مصوبه جدید کنکور لغو می‌شود؟

بر اساس گزارش خبر گذاری آریا نیوز طبق اعلام مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری، در کنکور ۱۴۰۲ در کنکور دروس عمومی نخواهیم داشت و دروس عمومی به صورت تشریحی برگزار می‌شود.

📝 زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲

طبق گزارش خبر گذاری ایلنا زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ اعلام شده است و داوطلبان می توانند از تاریخ ۱۶ آذر الی ۲۲ آذر برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد اقدام کنند.

📝 تقویم آزمون‌های سراسری ۱۴۰۲ اعلام شد

به گزارش ایسنا، بر این اساس اعلام سازمان سنجش  زمان ثبت‌نام و برگزاری کنکور سراسری، آزمون کارشناسی‌ ارشد، آزمون کاردانی به کارشناسی و آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای ۱۴۰۲ از یکشنبه ۸ آبان سال جاری آغاز خواهد شد و تا ۱۴ این ماه ادامه خواهد داشت. در ادامه بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم ثبت نام نوبت دوم کنکور نیز از ۱۵ شروع می شود و تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

 

نحوه اسم نویسی در مهلت تمدید ثبت نام کنکور

 

📜خلاصه مطلب 📜

همانطور که می‌دانید سازمان سنجش در هر سال مدت زمانی را برای تمدید ثبت نام کنکور در نظر می‌گیرد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم هر کاربر که قصد دارد برای ثبت نام در کنکور اقدام کند باید دارای شرایط عمومی و شرایط اختصاصی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید قبل از اقدام کردن برای ثبت نام باید مدارکی همچون اطلاعات شناسنامه و کارت ملی، عکس تمام رخ، اطلاعات مربوط به محل زندگی، اطلاعات مربوط به تایید سهمیه و کد وضعیت نظام وظیفه (مخصوص آقایان) را در اختیار داشته باشید. در نهایت امیدوارم مطالب موجود در این مقاله بتواند به شما کمک کند تا در هنگام ثبت نام در کنکور با دید باز و آگاهی کامل در زمان مقرر ثبت نام خود را انجام دهید.

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 📥

5/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای تمدید مهلت ثبت نام چند روز در نظر گرفته می شود؟

 تمدید مهلت ثبت نام کنکور،به طور معمول 3 الی 4 روز در نظر گرفته می شود.

تمدید مهلت ثبت نام معمولا چه زمانی اعلام می شود؟

رمان تمدید در اکثر موارد بعد از پایان مهلت ثبت نام اعلام می شود اما برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله را با دقت مطالعه کنید.

آیا امکان ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور سراسری وجود دارد؟

بله، علاوه بر مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام داوطلبین می توانند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه هم اقدام به ویرایش اطلاعات خود در سایت سازمان سنجش نمایند.

نظرات

 1. Abolfazl
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام آیا زمان ثبت نام کنکور دی ماه تمدید میشه ترو خدا تمدیدش کنید من نتونستم ثبت نام کنم چه کار باید بکنم ؟

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام درخواست بدیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 2. Collins
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  آقا لطفا،من از دو مهلت جا موندم الان باید چیکار کنم مهلت دوم از ۱5 تا همین دیروز اینترنت قطع بود واقعا نامردیه،۷۰ روز دیگه مونده تا کنکور دی الان من چکار کنم یه کمکی کنید لطفا

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام درخواست بدیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 3. Maryam
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام ببخشید توروخدا بازم تمدید میشه حتی یه روز

  • مشاور ملکی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   باید اطلاعیه سازمان سنجش را بررسی کنید.

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقتتون بخیر . به سازمان سنجش درخواست بدهید

 4. زهرا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۸

  سلام خسته نباشید؟ آیاثبت نام کنکور دیماه تمدید میشه توروخدا تمدیدش کنید 🙏🏻🥺💛💛🌺🌺

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام روزتون بخیر تمدید شده تا 18هم

 5. محسن
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۰

  با سلام
  میخواستم بپرسم بازم مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ تمدید میشه یا نه؟
  من جا موندم نتونستم ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام به سازمان سنجش برای ثبت نام کنکور درخواست بزنید و بگویید از ثبت نام جا مانده اید تا برای شما لینک ثبت نام اختصاصی فعال کنند.

 6. بیتا
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵

  سلام خسته نباشید
  من بهمن ماه ک ثبت نام انجام دادم تجربی ثبت نام کردم
  بنظرتون الان امکانش هست رشتمو ب ریاضی تغییر بدم
  رشته تحصیلی دبیرستانم تجربی بوده

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت بخیر برای تغییر رشته امتحانی از طریق درخواست به سازمان سنجش امکان پذیر است و در صورت دلخواه میتوانید با مشاورین برای ثبت درخواست اقدام کنید

 7. .
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام میخواستم بدونم برای رشته زبان در سال 1401 تمدیدی برای ثبت نام صورت میگیره ؟ اگر صورت میگیره چه تاریخی هستش ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام
   هنوز اطلاع رسانی نشده از طریق سایت اصلی پیگیری کنید

 8. سوگند
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام وقت بخیر
  امکان تمدید ثبت نام کنکور سراسری هست؟
  من جز جاماندگانم

 9. آیدا جاوید نژاد
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۸

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مجددا توی تایم باقی مونده ثبت نام کنکور سراسری تمدید می‌شود ؟!تورو خدا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سنجش درخواست بدین
   ولی احتمال تمدید کلی ثبت نام بعیده

 10. علیرضا
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  میخاسم بدونم درسال ۱۴۰۱ برا کنکور ارشد هنر،باز برا ثبت نام تمدید میشه؟
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام بدون کنکور ارش از روز 14 فروردین مجدد امکان ثبت نام هست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 11. صادق
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام، میخواستم بدونم که آیا تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری قطعی می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام، هر ساله بعد از اعلام مهلت ثبت نام کنکور سراسری مدت زمانی هم برای تمدید در نظر گرفته می شود تا داوطلبینی که از ثبت نام جا مانده اند بتوانند اقدام به ثبت نام کنند.

 12. محمدرضا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام، آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری چه زمانی می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام، طبق اعلام سازمان سنجش داوطلبین برای ثبت نام کنکور از ۱۰ بهمن ماه الی ۱۷ بهمن ماه می توانند اقدام کنند، در صورت تصمیم گیری سازمان سنجش طی اطلاعیه ای از سوی sanjesh.org مدت زمانی که برای تمدید هم در نظر گرفته می شود اعلام خواهد شد.

 13. امیررضا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

  سلام، میخواستم بدون که در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری امکان ویرایش اطلاعات در وبسایت سنجش هم برای متقاضیان وجود دارد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام، بله، علاوه بر این شما در مدت زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هم می توانید اقدام به ویرایش اطلاعات خود در وبسایت سازمان سنجش نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور