تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۵
تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

امکان تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور برای داوطلبان فراهم شد. همه داوطلبان می توانند در صورت تمایل و با داشتن شرایط انتقالی با کارنامه سبز اقدامات لازم را برای تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور انجام دهند. البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور نیز برای هر یک از افراد و داوطلبان مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور الزامی و مهم به نظر می رسد. اما در این میان برخی از افراد هم در صورت نداشتن شرایط انتقالی با کارنامه سبز و تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور در جستجوی کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه و شرایط تغییر رشته بدون کارنامه سبز هستند.

 

از آن جایی که هر یک از داوطلبان کنکور در صورت نیاز باید اطلاعاتی را در مورد نحوه و شرایط تغییر رشته با کارنامه سبز بدست آورند از این رو یاری خواستن از مشاوری حرفه ای در این رابطه بسیار ضروری به نظر می رسد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور و همین طور تغییر رشته بدون کارنامه سبز می توانید با تیم مشاوره خبره ای در این رابطه تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه تغییر رشته و انتقالی با کارنامه سبز از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

با دسترسی به کارنامه سبز می توانید شانس دوباره ای برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید

 

 

زمان انجام تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور سراسری

به جز کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط انتقالی با کارنامه سبز و همین طور نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز آشنایی با زمان انجام تغییر رشته با کارنامه سبز نیز برای هر یک از افراد و داوطلبان کنکوری الزامی به نظر می رسد.

در رابه با زمان انجام تغییر رشته با کارنامه نهایی کنکور سراسری باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان در سال جاری از تاریخ سیزدهم الی بیست و سوم دومین ماه از فصل پاییز یعنی آبان ماه تعیین شده بود.

در این زمان کارنامه سبز کنکور سراسری منتشر شد و کلیه افراد متقاضی می توانستند با توجه به کارنامه خود  اقدامات لازم را برای تغییر رشته با کارنامه سبز انجام دهند.

اما در رابطه با زمان تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور سراسری برای داوطلبان کنکور سراسری سال آینده هنوز اطلاعاتی در دست نیست و همچنان باید منتظر اعلام سایت سازمان سنجش در این رابطه بمانیم.

 

 

برای دانلود کارنامه سبز کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شرایط تغییر رشته با کارنامه سبز و دریافت انتقالی چیست؟

تغییر رشته با کارنامه سبز و دریافت انتقالی تحت شرایطی برای همه افراد متقاضی انجام می گیرد. شرایطی بسیار مهم و کلیدی که قبل از هر اقدامی برای تغییر رشته باید از آن مطلع باشید.

در صورت عدم اطلاع از شرایط انتقالی با کارنامه سبز و تغییر رشته در ادامه این نوشته جامع با ما همراه باشید تا شما را با شرایط انتقالی با کارنامه سبز به خوبی آشنا کنیم.

. موافقت دانشگاه مقصد با انتقالی شما به دانشگاه و رشته ای دیگر (در واقع سازمان سنجش آموزش کشور هیچ نقشی در این رابطه ندارد و تنها موافقت دانشگاه مورد نظر شما شرط است)

. کسب رتبه ای برابر و یا مساوی با رتبه آخرین نفر قبول شده در کد رشته محل شما

 

 

برای اطلاع از جزئیات کارنامه سبز کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور چگونه است؟

به جز اطلاع از شرایط انتقالی با کارنامه سبز و انتخاب رشته کسب اطلاعاتی در مورد نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز و دریافت انتقالی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که تغییر رشته با کارنامه سبز و دریافت انتقالی به دو صورت برای هر یک از افراد متقاضی انجام می گیرد.

اما آیا اطلاعی در رابطه با این دو شیوه تغییر رشته با کارنامه سبز دارید؟ در صورت عدم اطلاع از نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز در ادامه این نوشته جامع و کامل با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این رابطه بدست آورید.

 

 

. حضور در دانشگاه مقصد برای گرفتن انتقالی

از میان روش های پیشنهادی و در نظر گرفته شده برای تغییر رشته با کارنامه نهایی کنکور و دریافت انتقالی به دانشگاه و رشته ای دیگر می توان از حضور در دانشگاه مقصد یاد کرد.

در واقع، شما به طور موقت در دانشگاه محل قبولی اولیه به تحصیل مشغول می شوید و حتی یک ترم تحصیلی را هم در این مرکز دانشگاهی می گذرانید.

اما در این میان در صورت داشتن شرایط انتقالی با کارنامه سبز درخواست انتقالی و تغییر رشته با کارنامه نهایی کنکور را نیز به دانشگاه مورد نظر خود می دهید.

به این صورت که الزاماً باید با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و درخواستتان را به مسئولین آن مرکز دانشگاهی ارائه کنید.

 

 

برای دانلود کارنامه نهایی کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. تغییر رشته از طریق سیستم بررسی اشتباه سایت سنجش

یکی دیگر از روش های موجود و پیشنهادی برای تغییر رشته با کارنامه سبز اقدام به انجام این کار از طریق سیستم بررسی اشتباه سایت سنجش است.

به این صورت که در صورت داشتن شرایط انتقالی با کارنامه سبز باید با مراجعه به سیستم بررسی اشتباه (یا سیستم پاسخگویی) سایت سنجش درخواست بررسی اولویت بعدی خود را ارائه کنید.

به این معنا که الزاماً باید در این بخش ذکر شود که از نتیجه قبولی خود رضایتی ندارید و یا این که اشتباهی در تعیین کد رشته محل مورد قبولی شما در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی رخ داده است.

اینجاست که مسئولین سازمان سنجش و آموزش کشور و کارشناسان مربوطه درخواست شما را ملاحظه کرده و مورد بررسی قرار می دهند. بعد از مدتی نتیجه مشخص می شود و در صورت قبول کارشناسان سازمان سنجش می توانید برای تغییر رشته با کارنامه سبز اقدام کنید.

 

 

برای دانلود کارنامه کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه دریافت کارنامه سبز برای تغییر رشته و انتقالی

یکی دیگر اطلاعات مهمی که هر یک از افراد مایل به تغییر رشته با کارنامه نهایی کنکور سراسری باید از آن اطلاع پیدا کنند در رابطه با نحوه دریافت کارنامه سبز است.

در صورت عدم اطلاع از نحوه دریافت کارنامه سبز کنکور برای تغییر رشته و اخذ انتقالی به دانشگاهی دیگر در ادامه این نوشته جامع با ما همراه باشید تا شما را به صورت تصویری با این امر مهم آشنا کنیم.

 

 

تغییر رشته بدون کارنامه سبز

 

 

. در قدم اول و برای دریافت کارنامه سبز کنکور برای تغییر رشته و انتقالی الزاماً باید آدرس سایت سازمان سنجش و آموزش کشور یعنی sanjesh.org را در مرورگر گوگل خود درج بفرمایید و در ادامه بر روی گزینه سراسری کلیک کنید.

 

 

شرایط انتقالی با کارنامه سبز

 

 

. در قدم دوم برای دریافت کارنامه سبز کنکور نوبت به کلیک بر روی گزینه به نمایش درآمده بر روی صفحه یعنی کارنامه نهایی آزمون سراسری می رسد.

 

 

شرایط تغییر رشته با کارنامه سبز

 

. در صفحه بعدی باز شده دو راه متفاوت برای دریافت کارنامه سبز یا همان کارنامه نهایی کنکور سراسری پیش روی شما گذاشته شده است.

در یکی از روش ها می توانید با درج سه مورد مهم سال تولد، شماره شناسنامه و همین طور شماره پرونده برای دریافت کارنامه سبز یا نهایی خود اقدام کنید.

اما در روش دوم دریافت کارنامه سبز از طریق درج سه مورد شماره داوطلبی، سال تولد و همین شماره شناسنامه در فیلدهای مخصوصی در سامانه سنجش و آموزش کشور برای شما امکان پذیر است.

 

 

نکاتی مهم و طلایی در زمان تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

دوستان عزیز در صورت داشتن شرایط انتقالی با کارنامه سبز و تمایل به تغییر رشته با کارنامه نهایی کنکور از توجه به چند نکته مهم غافل نشوید.

اولین مورد این که الزاماً رشته ای را در مرحله اولیه قبولی انتخاب کنید که از آن متنفر نباشید و حتی ذره ای هم که شده به آن علاقمند باشید.

زیرا همواره این امکان وجود دارد که دانشگاه مقصد با درخواست انتقالی و تغییر رشته شما مؤافقت نکند.

مورد دوم این که در صورت عدم موافقت دانشگاه مقصد با درخواست شما و نداشتن هیچ تمایلی برای تحصیل در دانشگاه (در صورت روزانه بودن دانشگاه) مورد قبولی در مرحله اولیه الزاماً وارد سایت سنجش و برای لغو محرومیت خود برای تحصیل در دوره روزانه درخواست بدهید.

 

 

تغییر رشته بدون کارنامه سبز

شاید این پرسش در ذهن شما نیز مطرح شود که آیا امکان تغییر رشته بدون کارنامه سبز نیز برای هر یک از داوطلبان وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید بگوییم که بله این امکان برای هر یک از افراد متقاضی وجود داشته و هر فرد در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای تغییر رشته بدون کنکور سبز اقدام کنند.

اما آیا اطلاعی از شرایط تغییر رشته بدون کارنامه سبز دارید؟ در صورت تمایل به کسب اطلاعاتی در مورد شرایط تغییر رشته بدون کارنامه سبز در ادامه با ما همراه باشید.

. معدل فرد به عنوان دانشجو به هیچ عنوان نباید از دوازده پایین تر باشد.

. در صورتی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به تحصیل هستید امکان تغییر رشته برایتان وجود ندارد.

. در صورت قبولی در کد رشته محل جدید به هیچ وجه نمی توانید به رشته قبیل برگردید.

 

 

برای آشنایی با شرایط و زمان تغییر رشته و انتقالی با کارنامه سبز کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کارنامه سبز دانشگاه آزاد

کارنامه سبز کنکور سراسری

تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان برای تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور اقدام کرد؟

در سال جاری امکان تغییر رشته با کارنامه سبز از تاریخ سیزدهم الی بیست و سوم آبان ماه میسر بود.

شرایط انتقالی با کارنامه سبز چیست؟

موافقت دانشگاه مقصد و همین طور بدست آوردن رتبه ای برابر و یا مساوی با آخرین نفر قبول شده از مهم ترین شرایط انتقالی باکارنامه سبز است.

نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور چگونه است؟

برای اطلاع از نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان تغییر رشته بدون کارنامه سبز هم وجود دارد؟

بله. اما داشتن شرایطی بسیار مهم از جمله معدلی بالای دوازده برای انجام این کار الزامی است.

نظرات

 1. امین
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام من کنکوری۱۴۰۱ هستم به خاطر شرایط خاص خانواده پزشکی نیم سال دوم بهشتی رو قبل از پزشکی نیمسال اول اصفهان زدم اصفهانی هستم
  اگر بهشتی رو بیارم امکان این که باکارنامه سبز همون ترم اول بیام نیمسال اول اصفهان هست به نظرتون؟

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر
   رتبه شما باید نزدیک به اخرین نفر قبولی باشد.
   جهت کسب اطلاعات بیتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. زهرا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام خسته نباشید من الان ترم دو ام میتونم با کارنامه سبز رشتمو عوض کنم تو دانشگاه خودمون؟

  • abbasi
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط دقیق تغییر رشته با کارنامه سبز میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 3. میم
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  بعد از ترم ۴ امکان تغییر رشته از حقوق به علوم تربیتی تو همون دانشگاه خودم هست؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام بله در صورت موافقت دانشگاه میتونید در همون دانشگاه تغییر رشته بدید و تطبیق انجام دهید

 4. علیرضا
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

  سلام خسته نباشید ببخشید برا رشته های مهندسی میشه با کارنامه سبز انتقالی مستقیم گرفت به دانشگاهی که تو کارنامه سبز قبول شدیم بدون اینکه رشته مون رو تغییر بدیم مثلاً از مهندسی مکانیک دانشگاه شهرکرد به مهندسی مکانیک دانشگاه جهرم

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

   با سلام برای انتقالی از طریق کارنامه سبز امکانش وجود دارد اگر شرایط انتقالی و مهمانی را داشته باشید

 5. .
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام وقت بخیر من ترم ۴ پزشکی تعهدی اهواز هستم.امکانش هست که راهی باشه بتونم ادامه درسمو پردیس خودگردان دزفول بخونم؟توی کارنامه سبزم هم اورده بودم پردیس دزفولو.
  و اینکه برا انتقال با کارنامه سبز تا ترم چند وقت هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   با سلام.امکان نقل و انتقالات در رشته پزشکی وجود ندارد.

 6. امین
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام .دانشگاه شیراز رشته اعضای مصنوعی قبول شدم تو کارنامه سبز پرستاری یاسوج شهر خودم آوردم درخواست اولویت بعدی دادم امکان داره موافقت کنند ؟اگه موافقت کنند باید شهریه بدم یا روزانه حساب میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر بستگی به ظرفیت پذیرش دانشگاه دارد.در صورت موافقت اگر دوره ی روزانه پذیرفته شده باشید نیاز به پرداخت شهریه ندارید.

 7. علی
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام
  بنده دانشجوی دوره شبانه هستم
  اکر قصد تغییر رشته با کارنامه سبز داشته باشم
  میتونم به رشته دیگری در نوبت روزانه تغییرش بدم یا باید در نوبت شبانش برم؟؟

 8. زهرا
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

  سلام ببخشید من اصفهان زندگی میکنم و پزشکی روزانه دزفول قبول شدم از کارنامه سبز متوجه شدم پزشکی یاسوج هم قبول میشدم میخام برای یاسوج انتقالی بگیرم ولی هنوز تو سایت درخواست ندادم الان زمانش تموم شده یا میتونم تا بهمن ماه به دانشگاه مقصد مراجعه کنم و انتقالی بگیرم؟؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام
   باید درخواست خودتون رو از سایت sanjesh.org ثبت کنید تا بررسی شود.

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور