ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تعیین رشته کنکور سراسری

تعیین رشته کنکور سراسری 1401

تعیین رشته کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تعیین رشته کنکور سراسری یا همان انتخاب رشته کنکور آغاز شده و داوطلبان محترم می توانند جهت تعیین رشته مورد علاقه خود وارد سامانه سنجش شده و فرم مربوط به انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. توجه بفرمایید که تعیین رشته کنکور سراسری همانند سال های گذشته بصورت الکترونیکی انجام می شود. 

تعیین رشته کنکور امری حرفه ای و نیازمند تجربه و دانش انتخاب رشته است. بنابراین، توصیه می کنیم داوطلبان حتماً قبل از تعیین رشته با مشاوری زبده مشورت کنند. این گونه، تا انتخاب رشته آن ها به صورت حرفه ای انجام شود.

 

 

جهت انجام تعیین رشته کنکور سراسری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

تعیین رشته کنکور سراسری

 

تعیین رشته کنکور سراسری چه زمانی انجام می شود؟ 

در رابطه با زمان در نظر گرفته شده برای تعیین رشته کنکور سراسری باید خدمت شما عرض کنیم که بر طبق سال های گذشته برگزاری آزمون ورودی دانشگاه ها تقریباً یک هفته بعد از اعلام نتایج در سایت سازمان سنجش این فرآیند مهم آغاز می شود. زمان مشخص و دقیقی را نمی توان برای تعیین رشته کنکور سال 1401 اعلام کرد و باید تا موعد آن منتظر ماند.

 

 

شرایط تعیین رشته آزمون سراسری چیست؟

هر داوطلب برای انجام تعیین رشته کنکور سراسری باید از شرایطی برخوردار باشند. در غیراینصورت، امکان انتخاب رشته برای وی نخواهد بود.

برای اطلاع از شرایط تعیین رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

نحوه انتخاب رشته آزمون سراسری چگونه است؟ 

تمامی شما داوطلبان کنکور باید از طریق اینترنت و در سایت سازمان سنجش تعیین رشته کنکور سراسری خود را انجام دهند. جهت تعیین رشته کافیست با باز کردن این سایت از منوی سمت راست آن قسمت سراسری را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته به مرحله بعد یعنی انتخاب رشته آزمون سراسری راه پیدا کنید. 

مراحل بعدی هم بسیار ساده است و فقط باید با درج اطلاعات ثبت نانی خود از جمله پیگیری یا شماره پرونده به فرم انتخاب رشته دسترسی پیدا کنید. 

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد تعیین رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

تعیین رشته کنکور سراسری با استفاده از نرم افزار ، و همچنین به صورت آنلاین توسط اساتید محترم امکان پذیر است.

انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری سازمان سنجش

یکی از سوالاتی که برخی از داوطلبان از مشاوره انتخاب رشته ایران تحصیل دارند این است که انتخاب رشته کنکور سراسری سازمان سنجش با انتخاب رشته سایر دانشگاه ها و موسسات چه تفاوت  یکدیگر دارد؟

در این زمینه می توان گفت با توجه به اینکه سازمان سنجش و آموزش کشور از تمامی شرایط آگاه هستند به راحتی می توانند احتمال قبولی شما را در هر یک از رشته های مورد علاقه تان تشخیص دهند.

یکی از کارهایی که در انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش  صورت می پذیرد، محاسبه میزان سهمیه با توجه به تراز داوطلبان است.

با توجه به تعداد انتخاب هایی که داوطلبان در مرحله انتخاب رشته دارند، ترتیب و اولویت بندی این انتخاب ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

تجربه چندین ساله مشاورین سازمان سنجش و آموزش کشور در این زمینه می تواند کمک بسیاری به آن ها کند.

 

 

تعیین رشته کنکور سراسری

 

تأثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور به چه صورت است؟

باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که اعمال سهمیه در آزمون دانشگاه ها و نقش آت در تعیین رشته کنکور سراسری سابقه ای دیرینه دارد.

هدف اساسی از اعمال سهمیه های مختلف برای داوطلبان بهره مندی خانواده شهداء، ایثارگران و جانبازان از فرصتی بیشتر برای قبولی و پذیرش در دانشگاه و همین طور افرادی است که امکانات آموزشی مناسبی در اختیار ندارند.

در طول این سال ها با تغییرات زیادی در سهمیه های کنکور مواجه بوده ایم. برای اطلاع از این تغییرات و نحوه تأثیر آن در کنکور سال آینده با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

انتخاب رشته توسط اساتید دانشگاهی

یکی از سوالاتی که ممکن است به ذهن شما عزیزان برسد این است که انتخاب رشته یک استاد دانشگاه چه تفاوتی با سایر انتخاب رشته ها دارد؟

یک استاد دانشگاه به دلیل تجربه خود در قبولی کنکور و همچنین آگاهی از بسیاری از رشته های دانشگاهی و حتی از رشته مورد علاقه شما همچون یک مشاور تحصیلی می تواند به شما در این زمینه کمک بسیاری نماید.

 

از شناخت کامل دانشگاه ها در زمان انتخاب رشته غافل نشوید؟

از جمله چیزهایی است که باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه داشته باشید بحث شناخت کامل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است.

به این طریق، دانشگاه هایی را انتخاب می کنید که از هر جهت مناسب هستند و از طرف دیگر تحصیل در آن ها با شرایط روحی و مالی شما هماهنگی و تناسب دارد.

البته برای بسیاری از داوطلبان شناخت برترین دانشگاه ها نیز مهم است. دانشگاه هایی با سطح علمی بالا که از نظر امکانات رفاهی و اساتید برتر حرف اول را در کشور می زنند.

 

 

آیا می دانید کدام رشته ها خواهان بیشتری در میان داوطلبان دارند؟

اطلاع دقیق از رشته های دانشگاهی معرفی شده در گروه آزمایشی تان از جمله کارهایی است که انجام آن در زمان تعیین رشته کنکور سراسری بسیار ضرورت دارد.

اما مهم تر از آن شناخت رشته هایی است که دانش آموزان و داوطلبان بیشتری خواستار ادامه تحصیل در آن ها هستند. رشته هایی که از نظر بازار کار نیز چه در ایران و چه در خارج از کشور شرایط خوبی را برای داوطلبان فراهم می کنند.

 

 

از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها غافل نشوید

از دیگر موارد مهم و شایان توجه در زمان تعیین رشته کنکور بحث اطلاع داوطلب از ظرفیت پذیرش دانشگاه های مورد نظر وی است. اگر مایل به اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها هستید می توانید از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل از این موضوع مطلع شوید. 

 

 

 

 

جهت انجام تعیین رشته کنکور سراسری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

انتخاب رشته کنکور سراسری 

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته آنلاین

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تعیین رشته کنکور سراسری در کدام سایت انجام می شود؟

تعیین رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org برای هر داوطلب انجام می شود.

آیا تعیین رشته کنکور سراسری و آزاد دانشگاه ها با یکدیگر است؟ 

خیر. برای هر دانشگاه جداگانه انجام می گیرد.

کمک گرفتن از یک مشاور برای تعیین رشته کنکور سراسری می تواند در داشتن انتخاب رشته ای بهتر مؤثر باشد؟ 

بله صددرصد. زیرا مشاوران اطلاعات و تجربه ای زیادی در زمینه انتخاب رشته دانشگاه ها دارند و می توانند به داوطلب کمک زیادی کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور