ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بودجه بندی آزمون وکالت 1401

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تعداد سوالاتی که از درس های مختلف در آزمون وکالت طرح می شود، متفاوت می باشد و همین مسئله تا حدودی می تواند بودجه بندی آزمون وکالت 1401 را تعیین نماید. جدول فراوانی سوالات آزمون وکالت در سال های مختلف اندک تفاوتی با یکدیگر دارند اما به طور کلی با پراکندگی تمام مطالب درسی در نظر گرفته می شوند. در ادامه ما برای آشنایی شما داوطلبان عزیز تحلیل آماری را ارائه خواهیم نمود و به صورت جدول فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت را ارائه خواهیم داد. برای مطالعه حتما مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت را مدنظر داشته باشید. 

 

 

برای بودجه بندی آزمون وکالت 1401 – تحلیل سوالات، دریافت جزوات خلاصه آزمون وکالت با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

بودجه بندی آزمون وکالت به همراه سرفصل های مهم

 

بودجه بندی آزمون وکالت به همراه سرفصل های مهم

بودجه بندی آزمون وکالت به همراه سرفصل های مهم

 

برای آشنایی داوطلبان با جدول فراوانی سوالات آزمون وکالت ابتدا بودجه بندی مربوط به سوال های سال 97 را به عنوان نمونه ارائه می نماییم و پس از آن، در رابطه با تعداد سوالات سال های اخیر هر یک از مباحث توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم نمود.

 

دروس مباحث تعداد سوالات
حقوق مدنی اشخاص و خانواده 2
اموال و مالکیت 2
قواعد عمومی قراردادها 4-5
مسئولیت مدنی و موجبات ضمان 2-3
عقود معین 4
شفعه، وصیت و ارث 2
آیین دادرسی مدنی صلاحیت و وکالت در دعاوی 2
دادرسی نخستین 8
تجدیدنظر 3
فرجام، اعتراض ثالث و اعاده دادرسی 3
داوری 1
قانون دیوان عدالت اداری 1
قانون حمایت خانواده 1
قانون اجرای احکام مدنی 1
حقوق جزا جزای عمومی 9
حدود 1
قصاص 3-4
مواد عمومی دیه 2-3
تعزیرات 3-4
حقوق تجارت تاجر و دلال و… 1
شرکت ها 9-10
اسناد 5
ورشکستگی 4-5
آیین دادرسی کیفری تحقیقات مقدماتی 8
دادگاه های کیفری 4
اعتراض به آرا 4
هزینه دادرسی و اجرای احکام و… 1
آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح 1
آیین دادرسی جرایم رایانه ای 1
آیین دادرسی جرایم اشخاص حقوقی 1
اصول فقه انواع حکم 4
انواع واجب 2
مفهوم و منطوق 3
عام و خاص 2-3
اصول عملیه و امارات 5-6
تعارض ادله 2

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در بودجه بندی آزمون وکالت 99 ممکن است از برخی مباحثی که در سال های گذشته سوالی مطرح نشده است، در سال جاری سوالات زیادی مطرح گردد.

 

 

فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت

 

فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت

فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت

 

همانطور که می دانید بودجه بندی آزمون وکالت در سال های مختلف متفاوت می باشد.ما برای آشنایی بیشتر شما داوطلبان عزیز با تعداد سوالات طرح شده در آزمون های مختلف به فراوانی آنان در سال های مختلف اشاره خواهیم نمود. دقت داشته باشید که حتما منابع آزمون وکالت را به درستی انتخاب نمایید تا به هنگام مطالعه دچار مشکلی در این زمینه نشوید. به طور کلی ما به تمامی مباحث مهم به ترتیب اولویت اشاره خواهیم نمود.

در دروس حقوق مدنی مهم ترین مبحث، قواعد عمومی قراردادها و پس از آن عقود معین می باشد. در واقع این دو مبحث مهم ترین موارد در این زمینه می باشند. اولویت دوم در رابطه با مبحث مهم درس حقوق مدنی مسئولیت مدنی و موجبات ضمان می باشد. مباحث ارائه شده در ادامه به ترتیب دارای اهمیت یکسان می باشند و هر ساله از این مباحث سوالاتی مطرح می شود : اشخاص و خانواده، اموال و مالکیت ، شفعه، وصیت و ارث.  

در درس آیین دادرسی مدنی : مهم ترین مبحث در این درس در اولویت اول و مهم تر از همه، دادرسی نخستین می باشد. به جرات می توان گفت بیشترین حجم سوالات مربوط به همین موضوع می باشد. پس از آن در اولویت دوم مباحث تجدیدنظر و فرجام، اعتراض ثالث و اعاده دادرسی به یک اندازه می توانند در قبولی شما تاثیر گذار باشند. همچنین با اختلاف کمی می توان در اولویت بعدی صلاحیت و وکالت در دعاوی را قرار داد. از دیگر مباحثی که هر ساله سوالی از آن مطرح می شود می توان به قانون دیوان عدالت اداری ، قانون حمایت خانواده ، داوری و قانون اجرای احکام مدنی اشاره نمود.

مهم ترین مباحث و بودجه بندی آزمون وکالت در درس حقوق جزا که مهم ترین مبحث مربوط به جزای عمومی در اولویت اول می باشد. بیشترین سوالات در آزمون وکالت در درس حقوق جزا مربوط به همین مبحث می باشند. پس از آن اولویت بعدی شما برای تسلط بر آن مباحث : قصاص ، مواد عمومی دیه و تعزیرات می باشد. به طور معمول هر ساله یک سوال از مبحث حدود نیز مطرح می شود.

پراکندگی سوالات آزمون وکالت در درس حقوق تجارت بدین شرح است: مهم ترین مبحثی که باید به آن تسلط یابید و به طور معمول بیشترین حجم سوالات را به خود اختصاص می دهد، مبحث مربوط به شرکت ها می باشد. در اولویت بعدی می توان اسناد و مبحث مربوط به ورشکستگی را به عنوان بیشترین سوالات در بودجه بندی آزمون وکالت درس حقوق تجارت دانست. مبحث تاجر و دلال نیز هر ساله سوالی از آن مطرح می گردد.

تحلیل آماری آزمون وکالت نشان می دهد که بیشترین مطالب درس آیین دادرسی کیفری مباحث مربوط به تحقیقات مقدماتی بیشترین حجم سوالات را به خود اختصاص می دهد. درس مربوط به دادگاه های کیفری و همچنین اعتراض به آرا نیز در مرتبه دوم اهمیت قرار دارد و در رابطه هر ساله یک سوال از مباحث مربوط به هزینه دادرسی و اجرای احکام و… ، آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح ، آیین دادرسی جرایم رایانه ای و آیین دادرسی جرایم اشخاص حقوقی طرح می گردد

در رابطه با بودجه بندی آزمون وکالت درس اصول فقه نیز مهم ترین مباحث مربوط به اصول عملیه و امارات می باشند. سایر مباحثی که سوالاتی از آن طرح می گردد شامل : انواع حکم ، عام و خاص و مفهوم و منطوق می باشد. هر ساله از مباجث مربوط به انواع واجب انواع واجب و همچنین تعارض ادله نیز سوالاتی مطرح می شود.

 

مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت

اگر به بودجه بندی آزمون وکالت 1401 دقت لازم را داشته باشید متوجه این مسئله قطعا خواهید شد که در این آزمون از بخشنامه ها و همچنین آیین نامه ها و بخشنامه های مصوب سوالی طرح نمی شود. برخی از مباحث دیگر آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت هرگز سوالی از آن مطرح نمی شود. همانند نصاب شهادت­‌ها در اثبات دعاوی (۲ مرد یا ۴ زن و…)، موارد چندگانه‌­ای که باید در اعلامیه پذیره­‌نویسی قید گردد، تعداد ساعاتی که متّهم به خدمات عمومی ممکن است محکوم گردد، دیه و ارش اعضای بدن از جمله مواردی است که در آزمون های اخیر سوالی از آن طرح نگردیده است.

نکته مهمی که لازم است در رابطه با مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت بدان دقت داشته باشید، این است که حتما نمونه سوالات آزمون وکالت را به درستی مطالعه نمایید. زیرا در سال های اخیر شاهد این قضیه بوده ایم که چند سوال عینا و دقیقا از سوی سازمان سنجش و همچنین قوه قضاییه تکرار شده اند. به همین دلیل اگز شما بتوانید این نمونه سوالات را به خوبی مطالعه نمایید، می توانید موفقیت خود را برای آزمون تضمین نمایید.

همانطور که می دانید، یکی از مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت این است که در تألیفات استاد شمس هرجا که شما شاهد این جمله مقنّن در این مورد «مسامحه» کرده است بودید، حتما این مساحمه را مد نظر داشته باشید. زیرا معمولا سوالات از همین مورد مطرح می شوند.

 

 

مطالب مرتبط

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با بودجه بندی آزمون وکالت 99 ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با جدول فراوانی سوالات آزمون وکالت و تحلیل آماری آزمون وکالت می باشید، می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پراکندگی سوالات آزمون وکالت با مشاوران ما در ارتباط باشید. پس از تماس با کارشناسان ما مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت مباحث مهم سایر دروس را ارائه نموده ایم.

 

 

مطالب مرتبط

آمادگی آزمون وکالت 

مشاوره آزمون وکالت

پکیج آموزشی آزمون وکالت

برای قبولی در آزمون وکالت چند درصد بزنیم

شرایط شرکت در آزمون وکالت

بودجه بندی آزمون وکالت 

جدول فراوانی سوالات آزمون وکالت

پراکندگی سوالات آزمون وکالت

تحلیل آماری آزمون وکالت

فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت

4.2/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بودجه بندی آزمون وکالت 1401 چگونه است؟

برای مشاهده جدول فراوانی سوالات آزمون وکالت در هر یک از دروس وارد سایت شوید.

آیا پراکندگی سوالات آزمون وکالت در سال های مختلف یکسان می باشد؟

با توجه به تحلیل آماری آزمون وکالت در هر سال ، به طور معمول از مباحث خاصی سوال طرح می شود. اما این امکان نیز وجود دارد که در برخی از سال ها از مباحثی که فراوانی سوالات حقوق تجارت در آزمون وکالت کمتری دارند، سوال طرح شود.

مباحث مهم قانون آیین دادرسی مدنی در آزمون وکالت چیست؟

تمامی مباحث مهم را در این مقاله تهیه نموده ایم می توانید به سایت وارد شوید و همه آن ها را مطالعه نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

  1. Avatar photo
    طاهره
    ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

    ممنون مفید بود

تماس با مشاور