ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۱
  • تاریخ بروزرسانی: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با نزدیک شدن به ایام کنکور سراسری و بازار داغ کنکور بحث انتخاب رشته برای هر دانش آموز دختر و پسر کنکوری بسیار بالا گرفته است. به عنوان نمونه، داوطلبان دختر گروه آزمایشی ریاضی به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها چیست؟

 

حتی برخی از خانم ها رشته های مهندسی خاصی را مدنظر دارند و به طور مثال به دنبال اطلاع از درآمد و بازار کار رشته مهندسی پزشکی برای خانم ها و یا بازار کار مهندسی کامپیوتر برای زنان هستند. در این نوشته، رشته هایی را به شما دوستان معرفی می کنیم که شاید از نظر برخی بهترین رشته های گروه فنی برای خانم ها باشند. پس اگر می خواهید بدانید بهترین رشته تحصیلی برای دختر چیست مطالعه مقاله زیر را فراموش نکنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای اطلاع از بازار کار رشته های گروه مهندسی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بهترین رشته تحصیلی برای دختر ۳

 

بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها چه ویژگی هایی دارند؟

بعضی از رشته های گنجانده شده در گروه مهندسی از جمله پردرآمد ترین رشته ها و شاید هم بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها هستند.

 اما ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها چه ویژگی هایی دارد که آن را برای آن ها مناسب جلوه می دهد؟

باید خدمت شما عرض کنیم که از آن جایی که دغدغه بسیاری از افراد داشتن شغلی با درآمد عالی است مسلماً یکی از ویژگی های بهترین رشته تحصیلی برای دختر رشته ای است که با فعالیت در آن بتوان درآمد بالایی را بدست آورد.

از طرف دیگر، بهترین رشته های مهندسی از نظر خانم ها می تواند رشته ای باشد که موجب افزایش اعتماد بنفس در آن ها شود.

بعلاوه، به نظر می آید داشتن جذابیت نیز یکی دیگر از ویژگی های بهترین رشته های فنی مهندسی از نظر خانم ها است.

 

 

تحصیل در رشته های گروه مهندسی می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای دختران باشد

 

 

معرفی بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها

در این بخش از نوشته حاضر چند رشته مهندسی را خدمت شما معرفی می کنیم که شاید از نظر برخی از بانوان بتوان آن را جزء بهترین رشته های مهندسی برای دختران در نظر گرفت.

اگر مایل به کسب اطلاعات دقیق تری در رابطه با بهترین رشته های گروه مهندسی برای بانوان هستید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

مهندسی پزشکی برای خانم ها

حوزه کاری رشته مهندسی پزشکی به ساخت و طراحی انواع و اقسام ابزارها و تجهیزات پزشکی، درمان و تشخیص بیماری های مختلف بازمی گردد.

باید عرض کنیم که رشته مهندسی با توجه به درآمد خوب آن چه در ایران و چه در کشورهای خارجی و همین طور عملکرد عالی خانم ها در اشتغال در آن می تواند بهترین رشته مهندسی برای دخترها در نظر گرفته شود.

در رابطه با بحث مهاجرت به کشوری خارجی و اشتغال در مهندسی پزشکی برای خانم ها در خارج از ایران باید عرض کنیم که کشورهایی همچون کانادا، انگلستان، آمریکا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که بازار مار خوبی در این رشته تحصیلی دانشگاهی دارند.

 

 

رشته مهندسی معماری برای خانم ها

رشته مهندسی معماری از دیگر رشته هایی است که خانم ها معمولاً استقبال زیادی از تحصیل در آن می کنند. این رشته با جذابیت های خاصی که دارد می تواند بهترین رشته  گروه مهندسی از نظر دختران باشد.

از آن جایی که معمولاً خانم ها علاقه زیادی به هنر و انجام کارهای هنری دارند رشته مهندسی معماری می تواند بهترین رشته تحصیلی برای دختر باشد.

 

 

رشته مهندسی کامپیوتر برای خانم ها

به جرأت می توان گفت که رشته مهندسی کامپیوتر با داشتن جذابیت های خاص خود می تواند جزء بهترین رشته های مهندسی برای بانوان باشد.

فقط این که جهت کسب مؤفقیت در این رشته هر خانم باید با کامپیوتر و نحوه عملکرد آن آشنایی کافی و لازم را داشته باشد تا مؤفقیت های کاری و تحصیلی زیادی را در آن کسب کند.

در رابطه با بازار کار مهندسی کامپیوتر برای زنان باید عرض کنیم که با توجه به کاربردی بودن این رشته در جامعه خانم های تحصیلکرده در آن بیکار نمی مانند و امکان فعالیت در انواع شرکت ها و مراکز دیگر را به آسانی دارند.

پس ملاحظه می کنید که نگرانی بابت بازار کار مهندسی کامپیوتر برای زنان وجود ندارد. با این اوصاف می توان مهندسی کامپیوتر را نیز بهترین رشته تحصیلی برای دختر دانست.

 

 

رشته مهندسی مخابرات برای خانم ها

رشته مهندسی مخابرات را می توان رشته ای تلفیق شده از مهندسی کامپیوتر و برق است. افراد مشغول به تحصیل در این رشته تحصیلی وظایف و مسئولیت های مختلفی از جمله خدمات سوئیچینگ، نگهداری و نصب خطوط تلفن را بر عهده دارند.

با توجه به تکامل زیاد فناوری های ارتباط اینترنتی درخواست ادامه تحصیل و فعالیت در این رشته در بین داوطلبان از جمله دختران بالا رفته است.

شاید به نوعی بتوان مهندسی مخابرات را نیز یکی دیگر از بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها در نظر گرفت.

 

 

رشته مهندسی مکانیک برای خانم ها

رشته مهندسی مکانیک را می توان یکی دیگر از رشته های جذاب و مهم در گروه مهندسی دانست. زمینه کاری این رشته در حوزه نگهداری و طراحی ابزارهای تشکیل شده از قطعات متحرک است.

بسیاری از بانوان علاقه زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارند و آن را جزء بهترین رشته از گروه فنی مهندسی می دانند.

 

 

 

بازار کار مهندسی کامپیوتر برای زنان

مهندسی عمران برای خانم ها

مهندسی عمران از جمله شناخته شده ترین رشته های گروه مهندسی برای داوطلبان کنکور به شمار می رود. رشته ای که می توان آن را جزء قدیمی ترین رشته ها در گروه فنی مهندسی به شمار آورد.

مهندسی عمران نیز از آن دست رشته هایی است که می تواند به عنوان بهترین رشته برای دختر را داشته باشد.

 

 

مهندسی کشاورزی برای خانم ها

جذابیت های اشتغال به عنوان یک مهندس کشاورزی آن قدر هست که یک خانم را جذب ادامه تحصیل در این رشته کند. از این رو دختران زیادی از تحصیل در آن استقبال می کنند.

 

 

مهندسی برق برای خانم ها

رشته مهندسی برق در گرایش های مختلفی عرضه می شود. این رشته به دلیل بازار کار خوب چه در داخل و چه در خارج از کشور نظر داوطلبان دختر زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

 

 

رشته مهندسی صنایع برای خانم ها

رشته مهندسی صنایع را نیز می توان یکی دیگر از شناخته شده ترین رشته ها در گروه مهندسی دانست. از این رو شاید در نزد داوطلبان دختر هم جزء بهترین رشته قرار بگیرد.

 

 

رشته مهندسی شیمی برای خانم ها

افراد فارغ التحصیل در رشته شیمی معمولاً به عنوان مهندس در انواع شرکت های تجاری و با داشتن درآمد بالا فعالیت دارند. از این رو بازار کار خوبی را می توان در این رشته برای افراد مختلف از جمله خانم ها در نظر گرفت.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد بهترین رشته از گروه فنی مهندسی برای بانوان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

تست آنلاین شغل مناسب من

تست رغبت سنجی شغلی هالند

 گرایش‌ های مهندسی پزشکی 

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی

بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها

3.4/5 - (17 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانم بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها را بشناسم؟ 

به کمک استفاده از مشاور تحصیلی و استفاده از تجربیات و دانش وی می تواند به این مهم دست پیدا کنید.

بازار کار مهندسی کامپیوتر برای زنان چگونه است؟ 

بازار کار این رشته محبوب به جز آقایان برای خانم ها هم بسیار خوب است و فعالیت در آن با کسب درآمد بالا برای فرد همراه است.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر چیست؟ 

شاید بتوان گفت که بهترین رشته تحصیلی برای دختر رشته ای است که با روحیات وی سازگار باشد.

نظرات

  1. ساناز
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

    مهندسی معماری وجود نداره دوست عزیز، معماری یک هنره، دوستانی که عمران خوندن مهندس هستند،دوستان معمار هنرمند و ایده پرداز.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور