تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
اصول برنامه ریزی کنکور

بهترین اصول برنامه ریزی کنکور

اصول برنامه ریزی کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

تو بازار داغ کنکور و تکاپوهایی که برای قبول شدن اون میشه، این جمله که سعی کنید اصول برنامه ریزی کنکور درستی داشته باشید، خیلی شنیده میشه. خیلی از مشاورها به طرق مختلف تکنیک های برنامه ریزی کنکور  رو به بچه ها آموزش میدن. اما میون این همه، کدوم اصول برنامه ریزی درسی از همه درست تره. بنظر می رسه 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی بهترین الگو برای بچه ها باشه.

جهت دریافت اصول برنامه ریزی کنکور – بهترین برنامه ریزی و تکنیک های تست زنی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

رعایت اصول برنامه ریزی کنکور

 

رعایت اصول برنامه ریزی کنکور

رعایت اصول برنامه ریزی کنکور

 

کنکور همه مثل هر کار دیگه ایی اگه بدون برنامه انجام بشه، مسلما یا به هدف نمی رسه یا یک دست آور ناچیز داره. به همین خاطر هم هر داوطلبی تو دوره مطالعاتیش دست به برنامه ریزی می زنه. اما آیا همه بچه ها اصول برنامه ریزی کنکور رو رعایت می کنن؟ اصلا ما باید چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ چرا وقتی برنامه ایی تنظیم می کنیم نمی تونیم بهش عمل کنیم؟

یکی از عواملی که تو تکنیک های برنامه ریزی کنکور خیلی مهمه، توجه به عملی بودن اون هست. بعضی وقتا ما به دلیل اینکه میخوایم نهایت استفاده رو از زمان ببریم، بیشتر از اینکه واقع بینانه نگاه کنیم، یک برنامه ریزی رویایی ترتیب میدیم که نه تنها نمی تونیم اون را عملی کنیم، بلکه ناامید کننده و زمان بر هست.

پس یکی از مهم ترین اصول برنامه ریزی درسی اینه که شرایط تحصیلی، زندگی، شخصیتی و زمانی فرد در نظر گرفته بشه. البته ممکنه همه افراد توانایی و مهارت چینش چنین برنامه ایی نداشته باشن. به همین دلیل مشاورین ایران تحصیل برای کمک و راهنمایی داوطلبان عزیز،  8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی رو جمع آوری کردن که در ادمه اون ها رو با هم مرور می کنیم. 

 

 

8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی چیست؟

 

8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی چیست؟

8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی چیست؟

 

وقتی کمر همت رو برای رسیدن به آرزوهامون می بندیم، باید سختی ها و آسونی های اون رو هم به جون بخریم. بقول معروف هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. تو این راه رعایت اصول برنامه ریزی کنکور شاید ابتدایی ترین و مهم ترین کار برای شروع، ادامه و اتمام اون هست. اصلی ترین اصول برنامه ریزی درسی رو می تونیم تو 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی رو به خوبی بشناسیم.

1. عادتهای مطالعاتی و یادگیری خودتون رو بسنجید.

با خودتون بشینید فکر کنید که چه چیزهایی بیشتر تو درس خوندن روی شما اثر میزاره و چه چیزهایی نمیزاره. آیا زود به زود خسته می شید یا می تونید در عین طولانی مدت بودن درس خوندن، افزایش راندمان مطالعه رو هم داشته باشید. و یا اینکه چه موقعی از روز گیرایی بیشتری دارید، صبحف بعد از ظهر یا شب. همه این ها جزء کلیدی ترین تکنیک های برنامه ریزی کنکور هست.

2. اولویت بندی دروس یکی از اصول برنامه ریزی کنکور 

شما ممکنه تو بعضی از درس ها قوی تر و یا ضعیف تر باشید. تو یک برگه کاغذ اسامی تمام کتاب های درسی خودتون رو بنویسید. طبق اصول برنامه ریزی درسی ، معمولا رس های تخصصی اهمیت و ضریب بیشتری تو کنکور دارن، بنابراین این کتاب ها رو تو اولویت و وقت بیشتری براشون در نظر بگیرید. البته عموما روش مطالعه دروس عمومی کنکور سراسری آسونتره و وقت کمتری برای تسلط می طلبه. 

حالا بین دروس تخصصی هم ریزتر بشید و تعداد فصول و صفحات هر کدوم رو یادداشت کنید. مثلا، اگر داوطلب رشته تجربی هستید، درس زیست بیشتر از کتاب های دیگه به مطالعه و تست زدن نیاز داره. خب مسلما برای چنین درسی باید زمان مناسب و وقت کافی در نظر گرفته بشه. اگر در چینش دروس مشکل دارید و یا برنامه ریزی نتیجه بخشی ندارید، می تونید از مشاورین ایران تحصیل کمک بگیرید. 

 

3. زمان رو مدیریت کنید

متاسفانه بعضی از داوطلبای کنکور تو اولین سال شرکت تو این آزمون بزرگ، به دلیل آشنا نبودن با اصول برنامه ریزی کنکور این سال طلایی رو از دست میدن و نتیجه نمی گیرن. نداشتن مدیریت زمان به دلیل مدرسه رفتن، احتمالا رفتن به کلاس های کنکوری و فعالیت های شخصی باعث میشه که وقت برای درس خوندن کم بیارن. اما خیلی از نفرات برتر کنکور تو همین سال اول رتبه شدن. پس اگه اون ها تونستن، ما هم می تونیم.

یکی از موثرترین تکنیک های 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی ، بلد بودن راه های افزایش ساعت مطالعه است. البته این مورد فقط مخصوص سال اولی ها نیست، بلکه شامل همه شرکت کنندگان کنکور رو شامل میشه. از حق نگذریم رعایت این تکنیک های برنامه ریزی کنکور برای همه آسون نیست. بهمین خاطر کمک گرفتن از یک کارشناس مشاوره و برنامه ریزی ضروری به نظر میرسه.

 

4. تهیه منابع درست یک اصل مهم از اصول برنامه ریزی کنکور

دیده میشه که خیلی از بچه ها به دلیل انتخاب اشتباه کتاب تست، زمان رواز دست میدن و پیشرفت قابل توجهی هم ندارن. به همین خاطر توصیه می کنیم که با تحقیق و بررسی بهترین منابع مطالعه کنکور سراسری رو پیدا و مطالعه کنید. این نکته طلایی از اصول برنامه ریزی کنکور رو به یاد داشته باشید که یک کتاب خوب رو چند بار بخونید نه چند کتاب رو یک بار.

 

 5. مطالعه با کیفیت داشته باشید

این فکر که من فقط باید زیا بخونم تا موفق بشم رو از خودتون دور کنید. درس خوندن شما زمانی ثمر بخشه که اصولی ترین راهکارهای افزایش مطالعه رو به کار ببرید نه اینکه بدون هیچ شیوه مناسبی شبانه روز سرتون تو کتاب باشه. اینکه تاچه حد تمرکز دارید، آمادگی جسمی و ذهنی تون چقدره، آیا استراحت داشتید، موقع درس خوندن استرس آزارتون میده یا نه، همگی تو کیفیت مطالعه تاثیر گذاره.

 

6. تست زیاد را در اصول برنامه ریزی کنکور خود بگنجونید

 

تست زیاد را در اصول برنامه ریزی کنکور خود بگنجونید

تست زیاد را در اصول برنامه ریزی کنکور خود بگنجونید

 

 از تاثیر فوق العاده تست زدن غافل نشید و حتما در تکنیک های برنامه ریزی کنکور خودتون داشته باشید. وقتی که تست می زنید، نه تنها دارید خودتون را محک می زنید، بلکه ذهنتون به صورت خودکار مطالب مهم رو مرو می کنه و حتی نکات تازه رو هم کشف می کنید. توی 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی می دونن برای هر درس چطور تست زد و مثلا روش تست زنی زیست شناسی کنکور چی هست. 

 

7. خلاصه نویسی کنید

وقتی درسی رو خوندید، نوبت به خلاصه نویسی می رسه. این کار باعث میشه که موقع مرور کردن و یا جمع بندی، نیازی نباشه که دوباره همه کتاب رو با جزئیات بخونید و وقتتون هدر بره. تو اصول برنامه ریزی درسی درست، بهترین روش صحیح خلاصه نویسی اینه که بعد از فهمیدن درس، آنچه رو که فهمیدید به زبان خودمانی یا شیوه هایی مثل خلاصه نویسی درختی، مطالب رو جمع و جور کنید.

8. کتاب های درسی اصلی رو دست کم نگیرید

درسته که خوندن متن کتاب به تنهایی نمی تونه شما را به درصد خوب یا بالا برسونه، اما یادتون نره که اصلی ترین و مرجع سوالات کنکور از همین کتابهاست. به هیچ وجه هیچ کتابی رو جایگزین کتاب اصلی نکنید. اگر می خواید اصول برنامه ریزی کنکور رو به درستی اجرا کنید، بعد از اینکه کتاب رو خوندید اونموقع تست بزنید یا از خلاصه نویسی ها یا درسنامه های دیگه استفاده کنید.

طلایی ترین تکنیک های برنامه ریزی کنکور در روزهای پایانی

همه تلاش ها و برنامه ریزی هایی که در طول سال انجام دادید، یک طرف و عملکرد شما تو روزهای نزدیک به کنکور یک طرف ماجراست. چند عامل میتونه باعث کاهش بازدهی مطالعتون تو روزهای آخر بشه. مثلا، بچه ها به دلیل حساسیت بالای کنکور، بدون وقفه درس می خونند و استراحت کافی ندارند. اما این روش بشدت اشتباهه و ذهن شما زمانی به درستی تجزیه و تحلیل می کنه زیاد خسته نباشه.

نکته دیگه وجود استرس بالا تو روزهای پایانیه. استرس تا حدی نه تنها مضر نیست بلکه لازمه. اما مراقب باشید که هر وقت احساس کردید که این اضطراب و نگرانی بیش از حد معموله و حتی به اینکه چرا از درس خوندن زده شدم ؟ یا فراموش می کنم رسید، یعنی زنگ خطر به صدا دراومده و این احساس مخرب حتی میتونه تو جلسه کنکور هم تمام تلاش های شما رو به باد بده.

حالا حتما می پرسید که چطور باید استرس رو از خودمون دور کنیم. اگر می خوایید 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی رو با موفقیت انجام بدیدف قبل از هر چیز باید بدونید که اضطراب از کجا ناشی میشه و چطور باید اون رو رفع کرد. خیلی وقتا فقط فردی که تو این حوزه تخصص داره میتونه به ما کمک کنه. مشاورین ما با تجربه بالایی که دارن در کنار شما هستند تا بهترین راهکارها رو بهتون ارائه بدن.

 

توصیه های مشاوران در مورد اصول برنامه ریزی کنکور

 

توصیه های مشاوران در مورد اصول برنامه ریزی کنکور

توصیه های مشاوران در مورد اصول برنامه ریزی کنکور

 

مشاوران تحصیلی معمولا در حین مراجعه متقاضیان برای مشاوره و برنامه ریزی، با یک گفتگوی دوستانه شرایط فرد رو می سنجند و متناسب با اون یا برنامه ریزی کاملی ارائه میدن یا به فرد در مورد اصول برنامه ریزی درسی کمک می کنن. با این وجود این ما هستیم که باید به شیوه اون رو عملیاتی کنیم. هر چقدر هم که مشاور و برنامه ریزی عالی داشته باشیم، اگر به اون وفادار نباشیم، نتیجه ایی نخواهد داشت.

توصیه جدی مشاوران که تو 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی هم تا حدودی ذکر شد، اینه که سعی کنید برنامه منعطفی داشته باشید. چرا که همیشه همه اتفاقات تحت کنترل و قابل پیش بینی نیستند. اگر با اتفاقی مثل بیماری یا هر مورد دیگه ایی برخوردید، برنامه باید به نحوی باشه که جای جبران داشته باشه و باعث نشه که کلا ترتیب مطالعات بهم بخوره.

یک مورد دیگه اینکه، حتما حتما برنامه ریزتون رویادداشت کنید و در جایی که جلو چشمتون باشه نصب کنید. شما به برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیاز دارید، پس نمی تونید همه این ها رو به ذهن بسپارید. بعلاوه وقی چیزی به صورت مکتوب درمیاد، فرد بیشتر خودشو به اجرا ملزم می کنه. 

 

 

خلاصه مطالب

تو این مطلب شما عزیزان رو با اصول برنامه ریزی کنکور و چگونگی تکنیک های نو آشنا کردیم. بعلاوه، برای روشن سازی سعی کردیم 8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی رو توضیح بدیم. اما اگر شما عزیزان نمیدونید چطور اصول برنامه ریزی درسی رو طراحی و اجرا کنید، میتونید همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 1 شب با شماره تماس های منرج در جدول با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

بر چه اساسی و چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

نکات برنامه ریزی درسی چیست؟

چگونه اصول برنامه ریزی کنکور را رعایت کنیم؟

شمابا توجه به شناختی که از خود دارید تا حدی می توانید برنامه ریزی کنید. اما می توانید از طریق مشاورین ایران تحصیل که با تکنیک های برنامه ریزی کنکور آشنایی کامل دارند به یک برنامه اصولی دست یابید.

ویژگی و اصول برنامه ریزی کنکور نفرات برتر چیست؟

نفرات برتر به طور کلی از  8 گام مهم رتبه های برتر برای برنامه ریزی درسی استفاده می کنند که به ترتیب در مقاله ذکر شده اند.

برای موفقیت در کنکور اصول برنامه ریزی درسی چگونه باید باشد؟

برنامه ریزی باید کوتاه، مدت میان و بلند مدت باشد. بعلاوه نحوه چینش دروی و زمان هایی که به آن احتصاص می دهید ار اهمیت خاصی برخوردار است. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. طنین موسوی
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  من در اموزشگاه فرزانه ۲۰ بودم و واقعا از اقای فراهانی راضی بودم ؛ هم مشاورشون عالی بود و هم تدریسشون

 2. زینب
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام دوستای خوبم بهترین مشاوره کنکوری تو کرج مرکز مشاوره ایران تحصیل که ایشون به روش ۴Gمشاوره هاشون برگزار می کنند و خیلی خیلی تونستم به هدفی که می خوام برسم و بی نهایت از زحماتشون ممنونم

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام زینب
   مچکریم که با مشاوران ما در ارتباط هیسن و براتون نتایج خوبی به همرام داشته است

 3. پریسا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  واسه یک بار هم که شده واسه مشاوره با مشاوران مرکز ایران تحصیل در ارتباط باشین
  من که خیلی راضی بودم خیلی با حوصله و متین به تمامی سوالاتم پاسخ دادند

 4. شیدا زمانی
  ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

  من امسال کنکور دارم ، ۲ سال پیش هم خواهرم کنکور دادن و با مشاوران مرکز ایران تحصیل مشاوره انجام دادن و کلاسای کنکورشونو شرکت کردن وااقعا میتونم بگم بهترین اساتید رو دارن همینطور بهترین مشاوره هارو بهتون میدن و بازده درسی خیلی خوبی میشه از برنامه هاشون گرفت

  • moshaverarshad
   ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام خانم زمانی
   مچکریم نظر لطفتتونه
   انشالله که روز به روز پیشرفت چشم گیری داشته باشین

ایران تحصیل
تماس با مشاور