ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برنامه ریزی آزمون سردفتری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
برنامه ریزی آزمون سردفتری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا برای برنامه ریزی آزمون سردفتری اقدام کرده اید؟ به نظر شما یک برنامه ریزی صحیح چه ویژگی هایی دارد و چگونه باید آن را عملی کرد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد و شما را با مهم ترین نکات در این باره آشنا می کنیم. اما چنانچه می خواهید از یک مشاوره تخصصی و کارآمد در جهت برنامه ریزی و کسب نمره عالی بهره مند شوید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

همکاران ما با اطلاع از بودجه بندی، درصدهای لازم جهت پذیرش، ظرفیت ها، شناخت بهترین منابع و متناسب با نیازها و شرایط شخصی شما، کمک خواهند کرد تا در طی یک مشاوره رایگان به آنچه که می خواهید دست یابید.

 

 

برای دریافت برنامه ریزی آزمون سردفتری و مشاوره قبولی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت برنامه ریزی آزمون سردفتری در چیست؟

 

 

اهمیت برنامه ریزی آزمون سردفتری در چیست؟

 

 

آزمون سردفتری سال ۱۴۰۳ در پیش رو می باشد و همین امر باعث شده است تا داوطلبان در تکاپوی یافتن راه های موفقیت آمیز باشند. این موفقیت مسلماً بدون یک برنامه ریزی اصولی و استاندارد میسر نخواهد شد. آزمون سردفتری یک میدان رقابتی است که در آن  هدف گزینش افراد دارای صلاحیت می باشد.

 اما این صلاحیت تنها در صورتی به اثبات می رسد که متقاضی یک برنامه‌ریزی آزمون سردفتری منسجم را طراحی کرده و بر اساس آن حرکت کند. این کار باعث می شود که  مسیر مشخص شود و فرد بداند قرار است چه ریتمی را طی نماید. این قانونمندی و وظیفه مندی که فرد در قبال برنامه‌ریزی خود حس می‌کند، باعث می‌شود تا به مسیر مطالعه پایبند باشد. گذشته از این، جلسه  امتحان جای آزمون و خطا نیست و نمی توان آن را با اشتباهات ریز و درشت هدر داد.

 

 

آیا می دانید که چگونه در آزمون سردفتری قبول شویم؟ برای اطلاع از نکات طلایی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

یک برنامه ریزی آزمون سردفتری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

حال که به خوبی می‌دانیم برنامه ریزی آزمون سردفتری چه مزایایی می توانند داشته باشد، خوب است با ویژگی های یک برنامه‌ریزی درست نیز آشنا شویم. در زیر به طور تیتروار چند ویژگی مهم یک برنامه‌ریزی را ذکر می کنیم و در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

 

 • برنامه ریزی باید دارای انعطاف باشد. یعنی اگر در جایی متوجه شدیم که برنامه ما بازده هی لازم را ندارد، آن را تغییر داده و متناسب شرایط به هدف خود ساماندهی کنیم.

 

 • یک برنامه ریزی استاندارد به شکل کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می باشد. یعنی فرد می داند که مثلاً در روز قرار است چه درسی را در چه ساعتی مطالعه کند.  همینطور برای هفته بعد یا ماههای بعد نیز برنامه مدونی دارد.

 

 •  بر اساس توانایی ها و ویژگی های شخصیتی چیده می شود. هر کدام از ما خصوصیات متفاوتی داریم و نباید طبق یک قالب تعیین شده از قبل حرکت کنیم. اگر ما برنامه دیگران را بدون در نظر گرفتن عادات و روحیات خود دنبال کنیم مسلماً نه تنها موفق نخواهیم شد بلکه با یاس و نا امیدی نیز مو اجه می شویم.

 

 

آیا می دانید مدارک مورد تایید آزمون سردفتری چیست؟ برای اطلاع وارد لینک شوید

 

 

مزایای تست زدن را جدی بگیرید

 شما هر چقدر هم که یک مطلب را به خوبی فرا گرفته باشید تا زمانی که نتوانید با سرعت و دقت کافی از عهده تست زنی برآیید، در جلسه واقعی قادر به پیاده سازی  دانسته هایتان  نخواهید بود. 

سعی کنید در هنگام تست زنی به دنبال یادگیری و تحلیل باشید، نه صرفا حفظ کردن. اگر یک سوال با سوالات یا مباحث قبلی مرتبط بود، حتما آن را یادداشت کنید و به خاطر بسپارید.

 یکی از بزرگترین مزایای تست زنی این است که متقاضی به خواندن درست سوال عادت ی کند. متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برخی از داوطلبان مرتکب می شوند، این است که به دلیل مدیریت زمان، سوال را با عجله و بدون دقت خوانده و متعاقبا پاسخ نادرست را علامت می زنند. اگر در هنگام تست زنی زمانبندی را نیز در نظر بگیرید، می توانید بر این مسئله فایق آیید.

 

 

برای آشنایی با بهترین منابع آزمون سردفتری لینک قرمز را انتخاب فرمایید

 

 

دروس را اولویت بندی نمایید

 

 

دروس را اولویت بندی نمایید

 

در یک کاغذ، لیست همه کتاب هایی که قرار است بخوانید را لیست کنید. سپس از بین آن ها دروسی که از اهمیت و تاثیر بالاتری دارند را شناسایی نمایید. برای این امر، لازم است ضرایب هر کدام از دروس را بدانید. وقتی که این کار را انجام داد، عناوین را به ترتیب درجه سختی و اینکه تا چه حد در آن قوی هستید را بنویسید.

مسلما شما در برخی از دروس دارای پایه قوی تری نسبت به سایرین می باشید که به زمان کمتری برای مطالعه و تسلط نیازمندند.

البته، اصلا مرتکب اعتماد بنفس زیادی نشوید و فکر نکیند که برای فلان درس کاملا آماده اید و نیازی به خواندن ندارید. همیشه در کتب نکاتی وجود دارد که قابل یادگیری هستند. بعلاوه، با حجم زیادی از اطلاعات که وارد ذهنتان می شود، احتمال اینکه به دست فراموشی سپرده شوند وجود دارد.

 

 

به منظور اطلاع از تاریخ و نحوه اعلام نتایج آزمون سردفتری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

حد نصاب قبولی را شناسایی کنید

یک مورد کلیدی در برنامه ریزی آزمون سردفتری این است که بدانید برای قبولی حدودا چه نمره و امتیازی لازم است. اینکه میانگین نمرات عمومی باید چقدر باشد؟ نفرات برگزیده آزمون های گذشته در دروس اختصاصی چه درصدی را به دست آورده اند؟

برای مثال، حد نصاب عمومی در اغلب موارد باید بالاتر از 50 یا 60 درصد باشد. برای بخش اختصاصی نیز تعیین این میانگین ضروری خواهد بود. برای پی بردن بردن به این امر، مرور کارنامه افراد پذیرفته شده  دوره های قبل، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد آزمون سردفتری وارد شوید.

 

 

دلایل بی حوصلی و بی انگیزگی خود را پیدا کنید

 همه ما ما تجربه کردیم که در بعضی از اوقات احساس بی حوصلگی و بی حالی می کنیم. در چنین مواقعی طبیعتاً انرژی برای درس خواندن پایین است و بازده بالای نخواهیم داشت. اما آیا باید مطالعه را کنار گذاشت و و به همین منوال پیش رفت؟ مسلماً خیر.

زمان در برنامه ریزی آزمون سردفتری بسیار مهم است و نمی‌توان  آن را هدر داد.  سعی کنید قبل از هر چیز  دلیل یا دلایل بروز چنین حالتی را شناسایی کنید. برای مثال، احتمال دارد علت هایی همچون کمبود خواب، رژیم غذایی نادرست، بحث و مشکل در خانواده، بی علاقگی به رشته، مصرف مواد و  داروهای خواب آور، انگیزه پایین و هدف نامشخص سبب به وجود آمدن چنین احساس شود.

بنابراین، پس از اینکه منشا را را پیدا کردید به دنبال رفع آن باشید. ممکن است رفع مشکل خارج از توان شما باشد اما اگر با تکنیک ها و شیوه های روانشناسی داستان باشید خواهید توانست در کنار آن آن مطالعه خوبی داشته باشید. قطعاً در چنین مواردی صحبت و مشورت با یک مشاور کاردان می‌تواند بسیار راهگشا بوده و  به ما در حل مسئله کمک نماید. مشاوران خبره ایران تحصیل در کنار همه داوطلبان عزیز هستند تا با ارائه راهنمایی و مشاوره آنها را تا زمان پذیرش همراهی کنند.

 

 

به منظور آشنایی با شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون سردفتری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

ساعات پر بازده خود را شناسایی کنید

هر یک از ما در قسمتی از روز یا شب بازدهی  بیشتری برای درک و مطالعه دروس داریم. ممکن است فردی در صبح ذهن آماده تری نسبت به بعد از ظهر و شب داشته باشد و یا فردی عکس این حالت.

با توجه به شناختی که از خود دارید خواندن دروسی که نیازمند انرژی و  تمرکز بیشتر هستند را ساعات پر بازده خود منتقل کنید.

 همچنین، حتماً خواب کافی و تغذیه مناسب را فراموش نکنید.  اگر ذهن شما به قدر کافی استراحت نکرده باشد مسلماً گیرایی آن  بود چندان بالا نخواهد بود

 

 

اگر می خواهید در مورد زمان و نحوه مصاحبه آزمون سردفتری اطلاعات لازم را کسب کنید، بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

منابع را به خوبی بشناسید و مطالعه کنید

یکی دیگر از مهم ترین گام ها در برنامه ریزی آزمون سردفتری شناخت و مطالعه منابع می باشد است. همانطور که میدانید سوالات این آزمون دو بخش عمومی و اختصاصی طراحی می‌شوند. در بخش عمومی با سرفصل هایی همچون ادبیات فارسی، عربی، هوش و اطلاعات عمومی، احکام شرعی و مهارت هفتگانه سر و کار خواهید داشت. سوالات تخصصی نیز به دروسی همچون قانون و ائین نامه های دفاتر اسناد رسمی، حقوق مدنی، حقوق ثبت و مقررات ثبتی، حقوق جزا، و حقوق تجارت اختصاص دارد. در کنار این منابع یک سری کتب کمک آموزشی وجود دارد که می تواند به تسلط بهتر تان کمک کند. برای رفاه حال متقاضیان گرامی برخی از آن ها را در ادامه شرح می دهیم.

 

 

عنوان درس لیست منابع اختصاصی آزمون سردفتری

 

عربی و معارف اسلامی مروری جامع بر عربی ادبیات فارسی، نوشته محمد حسین بیات، کتاب مبادی العربیه جلد ۴ محمود خرسندی و حمید مسجد سرایی

 

 ادبیات فارسی دستور زبان فارسی، نوشته حسن انوری، کتاب ادبیات فارسی انتشارات پیام نور، نشر  امید انقلاب (نرگس شجاعی و معصومه سعیدی شاد)

 

احکام شرعی معارف و احکام و اندیشه اسلامی، نوشته محمد علی عزیزی

 

اطلاعات عمومی و هوش منابع موجود در سطح ریاضی و هوش دبیرستان

 

 

 

نام درس بهترین منابع عمومی آزمون سردفتری

 

حقوق جزا قانون مجازات اسلامی. (با آخرین تغییرات در مواد)
محشای قانون مجازات اسلامی – دکتر ایرج گلدزیان.
بایسته های حقوق جزای عمومی (1، 2 و 3) – دکتر ایرج گلدوزیان. (تکمیلی)
حقوق جزای اختصاصی – دکتر ایرج گلدوزیان. (تکمیلی)
 حقوق مدنی قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی ، نوشته: دکتر ناصر کاتوزیان.
قانون مسئولیت مدنی.
قانون روابط موجر و مستاجر 1356.
قانون روابط موجر و مستاجر 1357.
اعمال حقوقی – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
وقایع حقوقی – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
درس هایی از عقود معین (1و 2) – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
شفعه، وصیت ارث – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
حقوق ثبت و مقررات ثبتی حقوق ثبت – غلامرضا شهری.
مجموعهء بخشنامه ها و محشای ثبتی – دکتر غلامرضا حجتی اشرفی.
قانون ثبت اسناد و املاک و آیین نامه های مربوطه.
قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه اجرایی آن.
آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی.
حقوق تجارت قانون تجارت 1311.
لایحه اصلاح قانون تجارت 1347.
قانون تصفیه امور ورشکسته.
قانون صدور چک با آخرین اصلاحات.
حقوق تجارت (دوره 5 جلدی) – دکتر ربیعا اسکینی. (تکمیلی)

 

 

جهت اطلاع از نتایج آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

تنها به کتاب‌های مرجع اکتفا نکنید

پرواز واضح است که در هر آزمونی کتاب های اصلی و مرجع مهمترین منبع برای پاسخگویی به سوالات در جلسه می باشند. اما توجه داشته باشید که به دلیل بالا رفتن سطح دشواری سوالات و مفهومی شدن آن ها، دیگر نمی توان انتظار داشت که صرف خواندن کتاب های مرجع بتوان موقع خوبی به دست آورد.

دلیل اینکه که توصیه می شود در برنامه ریزی آزمون سردفتری علاوه بر کتاب های اصلی، کتب کمک آموزشی را نیز بخوانید آن است که در اغلب کتاب های مرجع بیشتر به مسائلی همچون اثبات قضایا، آموزش مفاهیم و نکات جانبی که چندان مهم نیستند پرداخته شده است. 

همچنین، در این کتب تست و سوال امتحانی خاصی وجود ندارد که داوطلب با مطالعه آنها به آمادگی بیشتری برای آزمون برسد. با  تمام این تفاسیر باز هم تاکید می‌کنیم که به هیچ وجه نباید به مرجع را کنار گذاشت و آن را بی اهمیت دانست. بلکه  هدف بالا بردن سطح آمادگی نسبت به رقبای دیگر است.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در طول مسیر نا امید نشوید

بسیار پیش می آید که متقاضیان آزمون های استخدامی به دلیل ظرفیت های اندک پذیرش، نا امید می شوند و تصور می کنند که نمی توانند از رقبا پیشی بگیرند.

از همان ابتدای شروع مطالعه به خود باور داشته باشید و با اطمینان به اینکه سهمیه مربوطه را از آن خود خواهید ساخت، امیدوارانه پیش روید. بعلاوه، هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید، چرا که این کار تنها باعث می شود که ذهنتان به حاشیه رود و نتوانید با تمرکز درس بخوانید.

 

 

اگر می خواهید بدانید برای قبولی در آزمون وکالت باید چند درصد بزنیم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با ذکر خصوصیات و فاکتورهای تاثیر گذار در برنامه ریزی آزمون سردفتری تلاش کردیم تا داوطلبان گرامی را شیوه های چینش یک برنامه مناسب یاری دهیم.

علاوه بر این، تمامی دوستانی که علاقه مند به شرکت و پذیرش در این آزمون می باشند، می توانند پاسخ تمامی سوالات خود و راهنمایی های لازم در مراحل مختلف را متخصصان ایران تحصیل دریافت کنند. برای این منظور، کافی است که از ساعت 8 صبح الی 12 در همه روزهای هفته از طریق شماره تلفن های قید شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

به منظور کسب راهنمایی و دریافت سوالات در مورد برنامه ریزی آزمون عمومی و اختصاصی سردفتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

 مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی

دفترچه استخدامی ثبت اسناد

نمونه سوالات آزمون سردفتری

برنامه ریزی آزمون سردفتری

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت دریافت برنامه ریزی آزمون سردفتری چیست؟

برنامه ریزی باعث می شود تا داوطلب قانونمندی و وظیفه مندی در قبال برنامه‌ریزی خود حس می‌کند و به مسیر مطالعه پایبند باشد

بهترین برنامه ریزی جهت موفقیت در آزمون سردفتری را از چه فردی دریافت کنیم؟ 

بهترین برنامه ریزی برای آزمون سردفتری را باید از فردی کاردان و متخصص در حوزه برنامه ریزی و مشاوره که بتواند اطلاعات خوبی را در این رابطه در اختیارتان قرار دهد کمک بگیرید.

چگونه می توانم برای دریافت برنامه ریزی آزمون سردفتری اقدام کنم؟ 

برای دریافت بهترین برنامه ریزی رایگان، با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای موفقیت در آزمون سردفتری باید چند ساعت مطالعه کنیم؟

میزان مطالعه روزانه با توجه به ویژگی ها و شرایط هر داوطلب متفاوت است.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «برنامه ریزی آزمون سردفتری»

 1. Avatar photo حمید گفت:

  سلام کارشناس حقوق در زمان ثبت نام باید کدام گزینه را برای مدرک دانشگاهی انتخاب کند؟چون فقط علوم قضایی را قید کرده ..

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. همان حقوق قضایی رو باید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استخدام بانک ملی

  استخدام بانک ملی 1403 + ثبت نام آزمون، زمان، رشته ها و شرایط

  ثبت نام برای استخدام بانک ملی در سال 1403 برای تمامی افراد متقاضی ورود به این بانک معتبر در سایت استخدام بانک ملی آغاز شد. کلیه داوطلبان می‌توانند بعد از کسب اطلاعات در رابطه با شرایط و زمان استخدام پیمانی...
 • شرایط استخدام آموزش و پرورش

  شرایط استخدام آموزش و پرورش + بخشنامه جدید 1403

  امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف به دنبال اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش هستند، چرا که فرهنگیان آموزش و پرورش و معلمان ساعات کمتری نسبت به کارمندان مشغول کار هستند و همچنین از حقوق بازنشستگی...
 • رشته های استخدامی آموزش و پرورش

  رشته های استخدامی آموزش و پرورش + بخشنامه جدید 1403

  رشته های استخدامی آموزش و پرورش سال 1403 مشخص شد، افرادی که قصد دارند به استخدام آموزش و پرورش در آیند می توانند پس از اطلاع از رشته های مورد نیاز این وزارتخانه برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و...
 • استخدام بانک ملت

  استخدام بانک ملت 1403 + ثبت نام آزمون، زمان، شرایط و رشته ها

  شرایط استخدام بانک ملت اعلام شد. مشاغل بانکی برای اکثر افراد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و علت این محبوبیت مربوط به مزایا، درآمد، جایگاه شغلی و… است. بانک ها در بازه های زمانی مشخص به استخدام افراد می پردازند...
تماس با مشاور