ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا میدانید انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز چه هزینه ای را به دنبال دارد؟ در این مقاله ما قصد داریم اطلاعاتت دقیقی را نسبت به انصراف دانشگاه روزانه در اختیار شما قرزار دهیم این نکته را در نظر داشته باشید هزینه انصراف از دانشگاه روزانه را هم در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اینها همه سوالاتی هستند که دانشجویان انصراف از تحصیل می‌پرسند. زیرا آنها باید انصراف از دانشگاه دولتی را پرداخت کنند و اقدامات بعدی را جهت تحصیل در دانشگاه جدید انجام دهند. اما خوب است بدانید که با توجه به قوانین وزارت علوم و تحقیقات، دانشجویانی که از دانشگاه‌های دولتی انصراف دادند علاوه بر پرداخت هزینه، امکان ثبت نام در کنکور سراسری سال آینده را نخواهند داشت. ولی قوانین انصراف از دانشگاه شهریه پرداز تا حدودی بهتر و سهل گیرانه تر از نوبت دوم روزانه است. بنابراین بهتر است قبل از پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه روزانه به خوبی در این مورد فکر کنید و با آگاهی کامل در مورد شرایط و عواقب آن گام بردارید.

در نهایت بهتر است بدانید ما در این مقاله قصد داریم موارد مهمی همچون مراحل انصراف از دانشگاه دولتی و قوانین انصراف از دانشگاه شبانه را مورد بررسی قرار دهیم از سوی دیگر شما را با میزان جریمه انصراف از دانشگاه دولتی آشنا کنیم. حال اگر قصد دارید اطلاعات کاملی نسبت به این موارد به دست بیاورید تا پایان این محتوا با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

دانشجویان دانشگاه‌ های دولتی مشغول به تحصیل نمیتوانند در کنکور شرکت کنند، در صورت قبولی در کنکور، قبولی آن ها باطل می باشد

 

برای کسب اطلاع از عواقب قبولی در دانشگاه و نرفتن چیست؟ روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

نحوه انصراف از دانشگاه دولتی 

مطابق با آخرین آیین نامه های تعیین شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات، آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری موفق به پذیرش در رشته های روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده اند، در صورتی که در مراحل اولیه پذیرفته شوند اما برای انجام ثبت نام اقدام ننمایند، نیازی به طی نمودن مراحل انصراف از دانشگاه نخواهد داشت.اما مشمول یک سال محرومیت از کنکور خواهد بود و نمی تواند برای کنکور همان سال شرکت نماید.

در صورتی که درخواست انصراف از دانشگاه روزانه را در زمانی ارائه دهید که در دانشگاه ثبت نام نموده و یک ترم تحصیلی را گذرانده باشید، برای انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه انصراف را مطابق با رشته خود و همچنین شهریه مورد نظر پرداخت نمایید. درخواست انصراف برای برخی از دانشگاه ها به صورت الکترونیک و در سامانه این دانشگاه صورت می پذیرد اما به طور معمول حتما به صورت حضوری نیاز است تا سایر مراحل را در قسمت های مختلف دانشگاه به انجام برسانید.

برخی از داوطلبان گمان می کنند که نیازی به درخواست انصراف از دانشگاه نخواهد بود و می توانند بدون نیاز به طی نمودن مراحل انصراف دانشگاه روزانه دیگر در کلاس ها حضور نداشته باشند.غافل از اینکه در این صورت مشمول جریمه می شوند و این هزینه در سال های بعد، بیشتر نیز خواهد شد و نکته دومی که معمولا بدان توجهی نمی شود این است که این دسته از افراد در صورتی که تمامی مراحل را پشت سر نگذارنند، امکان ارائه مدارک به آن ها وجود نخواهد داشت لذا در هیچ یک از دانشگاه ها امکان پذیرفته شدن را نخواهند داشت.

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

انصراف از تمامی دانشگاه های آزاد، دولتی، پیام نور، خودگران و … برای دانشجویانی که به هر دلیلی قصد انصراف دارند وجود دارد، دانشجو برای انصراف از دانشگاه دولتی باید براخی از مراحل را طی کند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • در مرحله اول دانشجو باید به واحد آموزش دانشگاه به صورت حضوری مراجعه نماید و اقدام به دریافت فرم انصراف از دانشگاه نماید.
 • در گام دوم فرمی کهاز سوی آموزش دانسگاه مبنی بر انصراف دانشجو از دانشگاه دولتی دریافت شده باید با دقت تکمیل گردد و تحویل واحد آموزش داده شود. (در برخی از دانشگاه ها قبل از اتمام فرایند انصراف فرم انصرافی باید یک ماهی بایگانی گردد)
 • بعد از بررسی فرم های انصرفا دانشجو از دانشگاه دولتی باید درخواست او توسط واحد آموزش به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.
 • در صورت موافقت دانشگاه و پرداخت هزینه های انصراف فرایند ثبت درخواست و انصرافی دانشجو اتمام می یابد.

 

برای اطلاع از نحوه گزینش دانشگاه بقیه الله بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور کارشناسی

 • دانشجویان متقاضی واجد شرایط،برای انصراف لازم است شخصا درخواست انصراف خود را در پیشخوان سامانه جامع آموزشی دانشگاه به ثبت برسانند.
 • دانشگاه ها مجاز به دریافت درخواست ارائه شده جهت انصراف، تنها تا یک یا دو ماه پس از تاریخ ارائه درخواست قبل از صدور نهایی می باشند.
 • درصورتی که حکم انصراف از تحصیل برای دانشجویان پس گرفته شود، امکان ادامه تحصیل برای دانشجوی مورد نظر وجود نخواهد داشت.
 • حداکثر مهلت زمان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه دولتی با مقاطع کارشناسی تا 20 اسفند ماه می‌باشد. آنها باید تا این مدت زمان فرم انصراف از دانشگاه دولتی 3 را پر کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرم می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.
 • دانشجویانی که انصراف از دانشگاه دولتی آنان به ثبت رسیده است، ملزم به تعهد به کلیه قوانین خواهند بود.
 • در صورتی که دانشجویان پس از گذراندن یک تا دو ترم تحصیلی از رشته خود انصراف دهند، دچار محرومیت از کنکور نخواهند شد و می توانند در کنکور همان سال شرکت نمایند.
 • لازم به ذکر است که در ترم دوم امکان درخواست انصراف از دانشگاه دولتی را نخواهید داشت و حتما باید به ترم سوم رسیده باشید تا بتوانید در آزمون همان سال شرکت نمایید در غیر این صورت، حق انتخاب دانشگاه‌های سراسری را نخواهید داشت.
 • پس از پذیرش در دانشگاه حتما باید یک سال کامل را پشت سر بگذرانید و نمرات دو ترم شما ثبت شده باشند تا بتوانید در آزمون همان سال شرکت نمایید که البته در این رابطه لازم است هماهنگی های لازم را با دانشگاه مربوطه داشته باشید.
 • برای مشمولین خدمت سربازی پسر، تنها یک بار امکان انصراف از دانشگاه وجود خواهد داشت.
 • کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه های پیام نور، نوبت دوم شبانه، غیر انتفاعی و آزاد، امکان ثبت نام مجدد و شرکت در کنکور سراسری را خواهند داشت.

 

میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پردیس خودگردان
شهریه ثابت تمام ترم‌های باقی مانده

 

جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور سراسری کارشناسی ارشد

انصراف از دانشگاه شامل حال همه دانشجویانی می شود که در مقاطع مختلف تحصیل می کنند و می خواهند دوباره در کنکور سراسری شرکت کنند.  اگر دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و می خواهید که دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید باید انصراف خود از ادامه ی تحصیل را حتما به دانشگاه اعلام کنید. مهلت انصراف از دانشگاه هم تا قبل از زمان ثبت نام مجدد برای کنکور است، یعنی اگر می خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید حتما باید قبل از 10 دی 1401 فرم انصراف از تحصیل خود را به دانشگاه تحویل دهید. لذا در صورتی که در مدت زمان تعیین شده اقدامات لازم را انجام  ندهید عواقب آن با خود دانشجو است. حال اگر شما نیاز به مشاوره بیشتری در این مورد دارید کارشناسان ایران تحصیل پاسخگوی شما هستند.

 

جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور سراسری دکتری

تمامی دانشجویانی که در مقطع دکتری در دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم هستند تحصیل می کنند حق ثبت نام مجدد در آزمون دکتری را تا زمانی که از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف ندهند را ندارند. به دلیل اینکه آزمون های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری با همدیگر ادغام شده اند اگر می خواهید به دلیل تحصیل در دانشگاه آزاد انصراف دهید بهتر است این کار را انجام ندهید.حال اگر شما به هرگونه مشکلی در این مورد برخورد کردید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

جهت اطلاع از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد روی لینک کلیک کنید.

 

در چه شرایطی برای انصراف از دانشگاه باید هزینه پرداخت نماییم؟

در صورتی که مطابق با قوانین دانشگاه، میزان جریمه در نظر گرفته شده برای شما صفر باشد، نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت و می توانید درخواست خود را ارائه نمایید. حال در صورتی که در مقطع کارشناسی پیوسته دو ترم تحصیلی را گذرانده باشید، بدون نیاز به پرداخت هزینه، می توانید درخواست انصراف خود را به ثبت برسانید در غیر این صورت باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 1. برای تمامی دانشجویان، غیر از دانشجویان دکتری حرفه ای گروه پزشکی، در صورتی که در بدو ورود و پس از انجام ثبت نام، درخواست خود را برای نیمسال اول قبل از پایان ماه مهر و برای نیمسال دوم، قبل از بهمن ماه درخواست خود را به ثبت رسانده باشند مشمول هزینه انصراف از دانشگاه دولتی نخواهند شد.
 2. در صورتی که درخواست انصراف دانشجویان تا اواخر آذرماه برای ورودی های نیمسال اول و اواخر اردیبهشت ماه برای ورودی های نیمسال دوم ارائه شود، دانشجویان موظف به پرداخت پنجاه درصد کل شهریه پرداختی ثابت و متغیر خواهند بود و مابقی شهریه تعیین شده قابل استرداد نخواهد بود.
 3. حال در صورتی که دانشجو با مجوز تعیین شده از سوی دانشگاه، رشته خود را تغییر دهد، مشمول پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.
 4. در صورتی که دانشجو پس از ثبت نام در دانشگاه و قبل از تمام شدن مهلت حذف و اضافه از دانشگاه شبانه دهد باید 50 درصد شهریه نیمسال جاری را پرداخت کند. اما در صورتی که در هفته آخر نیمسال اول از دانشگاه شبانه انصراف دهد باید کل شهریه ثابت و متغییر را پرداخت کند.
 5. در صورتی که دانشجوی ترم اول نوبت شبانه بعد از تمام شدن مهلت حذف و اضافه تا شروع امتحانات نیمسال اول درخواست انصراف از دانشگاه دهد باید کل شهریه ثابت و 50 درصد شهریه متغییر را پرداخت کند.
 6. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد می باشید و در دانشگاه دیگری مایل به ادامه تحصیل می باشید، پس از مراحل انصراف نیازی به پرداخت هزینه وجود نخواهد داشت.
 7. دانشجویانی که در دانشگاه شبانه پیام نور تحصیل می کنند در صورت انصراف از دانشگاه، باید 1/5 برابر شهریه ثابت را بعنوان جریمه بپردازند.
 8. اگر دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی هستید در صورت انصراف شما از دانشگاه، جریمه شما شهریه ثابت + 7 واحد درسی است
مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

ثبت درخواست انصراف دانشجو بعد از موافقت واحد آموزش دانشگاه شامل هزینه می شود، هزینه انصراف دانشجویان دانشگاه های دولتی بنا بر نوع دانشگاه متغیر می باشد، در ادامه به بررسی جدول هزینه های انصراف از دانشگاه های دولتی خواهیم پرداخت:

 

هزینه انصراف دانشجو از دانشگاه های دولتی
نوع دانشگاه نحوه مشخص شدن هزینه انصراف دانشجو
دانشگاه دولتی (روزانه) بسته به مقطع تحصیلی، رشته، زمان انصراف متغیر می باشد و دانشگاه در مورد این موضوع تصمیم نهایی را می گیرد.
دانشگاه دولتی (شبانه) اغلب به میزان ۱/۵ برابر شهریه ثابت یک ترم تحصیلی
دانشگاه دولتی (پردیس خودگردان) بسته به رشته، مقطع، ترم و زمان انتقالی متغیر می باشد.
دانشگاه پیام نور ۱/۵ برابر هزینه در نظر گرفته شده برای ترم جاری دانشگاه
دانشگاه غیر انتفاعی ۷ واحد درسی + شهریه ثابت

عواقب بعد از انصراف از دانشگاه دولتی

لازم به ذکر است که در صورت گذراندن انصراف دانشگاه روزانه و ارائه درخواست خود، حتی با موافقت دانشگاه مورد نظر، تا 3 ماه پس از گذشت درخواست ایجاد شده، امکان باز پس گیری درخواست شما وجود خواهد داشت. حتی در صورتی که دانشجو خود مایل به لغو این حکم کمتر از سه ماه داشته باشد، دانشگاه این امکان را برای او در بازه زمانی کمتر از 3 ماه ایجاد خواهد نمود.

همچنین آن دسته از دانشجویانی که به هنگام  تحصیل در دانشگاه روزانه دوباره در کنکور سراسری شرکت کرده و در دانشگاه روزانه  قبول شدند می‌توانند بدون پرداخت هزینه و تنها با انصراف از رشته تحصیلی خود در در رشته جدید تحصیل کنند. اما  در صورتی که آنها در دانشگاههای دیگری قبول شدند، آنگاه باید هزینه انصراف از دانشگاه دولتی را باید پرداخت کنند. مشمولین خدمت سربازی می توانند درخواست مرخصی خود را به ثبت برسانند در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد.

 

اطلاعیه

3 ماه پس از گذشت درخواست انصراف، امکان باز پس گیری درخواست شما وجود خواهد داشت

 

لغو محرومیت یک ساله شرکت در کنکور سراسری

همانگونه که می‌دانید دانشجویانی که در نوبت روزانه قبول شدند و در دانشگاه ثبت‌نام  نکردند از شرکت در کنکور سراسری سال آینده محروم هستند.  اما در صورتی که آنها برخی از شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند می‌توانند در سال آینده در کنکور سراسری شرکت کنند. ولی در صورتی که هیچ کدام از شرایط مذکور را نداشته باشند. اما باز هم با ارسال درخواست به سازمان سنجش می‌توانند محرومیت یک ساله خود را از کنکور سراسری لغو کنند. برای انجام این کار  می‌توانید با کارشناسان سامانه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

جهت کسب اطلاعات در مورد شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید

 

آیا امکان بازگشت به کد رشته قبلی وجود دارد؟

دانشجویانی که اقدامات انصراف از دانشگاه دولتی را انجام دادند حداکثر 3 ماه مهلت دارند تا انصراف از دانشگاه خود را لغو کنند. اما پس از آن برای همیشه از ادامه تحصیل در کد رشته مد نظر خود محروم خواهند بود. لذا آنها به هیچ وجه نمی‌توانند دوباره در رشته قبلی خود در دانشگاه دولتی تحصیل کنند. ولی می‌توانند شانس خود را برای قبولی در کد رشته های دیگر در دانشگاه‌های روزانه امتحان کنند.

 

پادکست صوتی مقاله جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

 

جهت دریافت بخشنامه بازگشت به تحصیل دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

اگر دانشجویان دانشگاه‌ های دولتی بدون اینکه از دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستند انصراف داده باشند، در کنکور شرکت کنند و بتوانند قبول شوند، قبولی آن ها باطل می باشد.

دانشجوهایی که تمام مراحل انصراف خود را انجام داده‌اند نهایتا تا سه ماه فرصت دارند تا انصراف خود را لغو نمایند. باید به این نکته اشاره کرد که دانشجو بعد از آن دیگر به هیچ وجه نمی تواند در آن رشته درس بخوانند. البته امکان تحصیل در رشته های دیگر وجود دارد.

 

اطلاعیه

دانشجویان دانشگاه آزاد بر اساس قوانین سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در صورت انصراف از دانشگاه بر اساس‌ترم در حال تحصیل باید مبلغی را به‌عنوان جریمه پرداخت کنند که برای مقاطع مختلف متفاوت است

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه انصراف از دانشگاه دولتی و همچنین شرایط انصراف دانشگاه روزانه و قوانین مربوط به نوبت دوم شبانه ارائه نماییم. درصورتی که مایل به درخواست انصراف موقت می باشید، می توانید راهنمایی های لازم را از مشاورین ما کسب نمایید تا بتوانید علاوه بر درخواست انصراف خود، مجددا برای ادامه تحصیل اقدام نمایید. همچنین انجام کلیه امور و کسب راهنمایی های لازم در رابطه با درخواست انصراف دائم نیز با کمک مشاوران ما امکان پذیر است. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله هزینه انصراف از دانشگاه دولتی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

3.6/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط انصراف از دانشگاه دولتی برای رشته های مختلف متفاوت می باشد؟

با توجه به شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه داوطلبان برای کنکور مجدد واجد برخی از شرایط می باشند که برای دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی متفاوت خواهد بود.

مطابق با قوانین انصراف از دانشگاه شبانه آیا پس از درخواست انصراف از دانشگاه، امکان ثبت نام مجدد در کنکور وجود خواهد داشت؟

ممنوعیتی برای دانشجویان دانشگاه های پیام نور، نوبت دوم شبانه و غیر انتفاعی جهت انجام ثبت نام قرار داده نشده است.

آیا دانشجوی دکتری که در دانشگاه غیرانتفاعی تحصیل می کند برای شرکت مجدد در کنکور باید انصراف دهد؟

در صورتی که برای قبولی در دانشگاه آزاد بخواهد انصراف دهد نیازی به این کار نیست.

نظرات

 1. مرتضی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  با سلام من دانشجوی ورودی 99 مکانیک روزانه یزد هستم و ترم پنجم تمام شده والان میخوام اصراف بدم و در رشته کامپیوتر بدون کنکور سراسری دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم آیا مشکل سربازی نخواهم داشت

  • مشاور اقازاده
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   انصراف ازرشته از جانب نظام وظیفه 1بار امکان پذیر میباشد اما نیازه دررابطه با ترمی که گذشته واحد دانشگاهی موافقت کند

 2. مشاور جوادی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر
  دوست عزیز بر اساس تاریخ انصراف و همون زمان محاسبه میشه.

 3. محمد جواد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام من ۳۰/۴/۱۴۰۰از دانشگاه دولتی روزانه انصراف دادم و برگه انصراف دریافت کردم الان اگر بخوام جریمه ترم های گذرانده شده رو پرداخت کنم به روز محاسبه میشه یا به تاریخ انصراف؟

  • tahmasebi
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام دوست عزیز این مورد قانون مشخص و نوشته شده ای ندارد و دانشگاه خودتون تصمیم گیرنده خواهد بود.

  • مشاور جوادی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز بر اساس تاریخ انصراف و همون زمان محاسبه میشه.

 4. کیمیا
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام اگر دوسال پیاپی از ارشد روزانه انصراف دهیم امکان تحصیل مجدد در ارشد وجود دارد؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   از لحاظ قوانین مشکلی ندارد این مورد ذکر نشده است اما درخصوص پرداخت جریمه وبقیه موارد با واحد دانشگاهی صحبت کنید

 5. مسی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من پرستاری آزاد میخونم ترم یک تازه تموم شد.باهام از دانشگاه ارتش تماس گرفتن ک بورسییه شدم دررشته فوریت واستخدام رسمی ام ..حالا باید انصراف بدم از آزاد؟ ی اشتباهی کردم فرمش رو از دانشگام خاستم و جریمه انصراف ۱۳ میلیون برام هس.حالا میتونم لغو کنم انصرافو قطعی ک نشده!؟ چون شنیدم نیاز نبوده ب انصراف و جریمه ….همینطوریم انتقال میشد
  همین ۲ روز پیش بوددرضمن

  • tahmasebi
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام دوست عزیز بله شما نیازی به انصراف نداشتید اما در صورت استخدام رسمی در این ارگان باید موافقت اصولی برای ادامه تحصیل رو به دانشگاه مربوطه ارائه کنید.

 6. فاطمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روزانه ورودی ۱۴۰۰ هستم . آیا بعد از اینکه ترم ۳ و ۴ رو مرخصی گرفتم و کنکور ۱۴۰۲ را شرکت کردم و روزانه قبول شدم باید از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و جریمه پرداخت کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقتتون بخر بله در صورت قبولی باید از دانشگاه فعلی انصراف دهید و جریمه انصراف را بپردازید

 7. پیمان
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۴ روزانه ورودی ۱۴۰۰ هستم
  میتونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم و اگه روزانه قبول شدم از دانشگاه فعلیم بعد از قبولی ۱۴۰۲ انصراف بدم؟
  مشکل سربازی برام یعنی پیش نمیاد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام
   وقتتون بخیر
   بله می تونید این کار را انجام دهید.پیگیری داشته باشید تا معافیت تحصیلی تان تمدید شود.
   حتما با مسئول اموزش دانشگاه صحبت کنید.

 8. پدرام
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم. سه ترم هم گذروندم تا الان
  الان از رشته ام پشیمان هستم و میخوام از دانشگاه انصراف بدم
  میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم یا اینکه باید برم سربازی؟درضمن متولد نیمه اول ۱۳۸۲ هستم

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شما اجازه دارید در هر مقطعی که هستید 1بار انصراف از تحصیل داشته باشد ومجدد برای شما معافیت تحصیلی صادر میشود ومیتوانید در ازمون شرکت کنید فقط برای کارشناسی نیازه با واحد دانشگاهی صحبت کنید چون برای شما جریمه بابت انصراف در نظر گرفته میشود و زمان بندی دارد که در اسفند ماه میباشد

 9. مهدی
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام وقت بخییر
  من ورودی مهر 1401 روزانه دانشکده فنی هستم
  الان برای تکمیل ظرفیت ورودی بهمن اموزش عالی روزانه قبول شدم
  میتونم از دانشکده انصراف بدم و در اموزش عالی ثبت نام کنم
  ممنون

  • مشاور محمدی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که تا به الان از دانشگاه انصراف نداده اید میتوانید این کار را انجام دهید.اما به جریمه انصراف،رتبه بندی دانشگاه و رشته مورد پذیرش دقت نمایید.

 10. مهرداد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام خسته نباشید من کارشناسی نا پیوسته برق روزانه گلپایگان دراومدم براساس سوابق تحصیلی ولی نمیخوام برم
  میخواستم ببینم امکانش هست ۱۴۰۲ باز براساس سوابق تحصیلی دربیام دانشگاه روزانه دیگه ای یا نه
  آیا باید انصراف بدم از دانشگاه گلپایگان هنوز اقدام به ثبت نام نکردم

  • مشاور محمدی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل سربازی میتوانید برای ورودی دوره بعدی اقدام نمایید.اگر ثبت نام نکرده باشید نیازی به ثبت انصراف نیست.

 11. مهتاب
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه هستم
  برای سال ۱۴۰۲ میتونم بدون انصراف کنکور شرکت کنم
  و اینکه اگر دوباره دانشگاه روزانه قبول بشم تکلیف جریمه چی میشه

  • مشاور محمدی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱

   سلام وقت به خیر
   طبق تبصره قید شده داخل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشجویان تمامی دوره های میتوانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور شرکت کرده و در صورت قبولی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 12. blue
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام وقتتون بخیر. من دانشجو معماری هستم ( روزانه ورودی 98) الان ترم 7 هستم و میخوام انصراف بدم. و احتمال زیاد واحد مورد نیاز برای گرفتن کاردانی رو نداشته باشم.. هنوز نمیدونم میخوام دوباره کنکور شرکت کنم یا خیر..باید چیکار کنم؟ گیج شدم..

  • مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام
   دوست عزیز برای گرفتن مشاوره ی تخصصی تحصیلی میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

  • tahmasebi
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

   سلام دوست عزیز برای انصراف یا عدم انصراف باید بصورت شخصی تصمیم گیری کنید.

 13. مهسا
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

  سلام.اگر دانشجوی ترم‌یک روزانه باشیم و قبل از امتحانات پایان ترم انصراف بزنیم باز هم باید پول ترم ۱ را واریز کنیم یا خیر فقط شهریه ثابت انصراف گرفته میشه؟

  • مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام وقت بخیر اگر قبل انتخاب واحد انصراف بزنید . صرفا هزینه انصراف را باید پرداخت بفرمایید

 14. فاطمه
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام،وقتتون بخیر.من هزینه انصراف رو هم پرداخت کردم.الان برای ثبت نام دانشگاه آزاد مشکلی ندارم؟ممنون.

  • rahdar
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت بخیر.
   اگر انصرف قطعی دادید بنابراین مشکلی برای ثبت نام در دانشگاه ندارید

 15. آتنا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام مجدد آیا امکانش هست ترم دوم رو هم بتونم مرخصی بگیرم و بعد از پذیرش در کنکور ۱۴۰۲ اگه روزانه قبول شدم از پرداخت جریمه معاف بشم ؟

  • مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف مشمول جریمه هستید.برای در خواست مرخصی از واحد اموزش دانشگاه پیگیری نمایید.

 16. ata
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام بنده ورودی امسال هستم و ترم یک رو مرخصی گرفتم
  و میخوام در کنکور1402 شرکت کنم امکانش هست ترم دوم روهم مرخصی بگیرم و انصراف ندم تا نتایج کنکور مشخص بشه و بعد پذیرش انصراف بدم ؟

  • مشاور ملکی
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت بخیر
   بله باید درخواست مرخصی خود را از دانشگاه ثبت کنید و برای کنکور سراسری اقدام کنید.

 17. ata
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام بنده ورودی امسال هستم و ترم یک رو مرخصی گرفتم
  و میخوام در کنکور1402 شرکت کنم امکانش هست ترم دوم روهم مرخصی بگیرم و انصراف ندم تا نتایج کنکور مشخص بشه و بعد پذیرش انصراف بدم ؟

  • مشاور ملکی
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله باید درخواست مرخصی خود را از دانشگاه ثبت کنید و برای کنکور سراسری اقدام کنید.

 18. زهرا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام. من مدیریت روزانه ترم سوم هستم، میخواستم انصراف بدم. آیا مشمول هزینه میشم؟

  • مشاور صادقی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام
   بله

 19. آتنا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام من مامایی روزانه ورودی 1401 هستم و همون ترم اول مرخصی گرفتم میخواستم همین ماه برم برای انصراف آیا باید جریمه پرداخت کنم؟

  • tahmasebi
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام دوست عزیز، بله شما برای انصراف موظف به پرداخت جریمه خواهید بود.

 20. پوریا
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام من دانجشوی روزانه پرستاری هستم ،آیا برای انتقالی از دانشگاه ملی به آزاد نیاز به انصراف از دانشگاه ملی هست

  • tahmasebi
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام دوست عزیز برای انتقالی به دانشگاه آزاد شما این امکان رو ندارید و برای ثبت نام در این دانشگاه باید از قبل پذیرفته شده باشید.

  • rahdar
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر.
   باید موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید دوست عزیز و اگر انتقالی بگیرید دیگر در مجموعه دانشگاه های دولتی نیستید.

 21. سمیر
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

  شرایط انتقالی از روزانه به روزانه ای که سال کنکور اونجا هم قبول شده بودیم چجوریه ( ورودی ۹۷)

  • مشاور جوادی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید از هم ترازی یا شرایط خاص مربوط به انتقالی استفاده فرمایید.

 22. علی
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام ببخشید من ترم 2 کاردانی و روزانه هم هستم میخوام از دانگشاه انصراف بدم ولی میگن باید ترمی 7میلیون بدم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دوره روزانه باید جریمه ای را که مشخص کرده باشد پرداخت کنید

 23. سجاد نوشهری
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام و احترام من ترم 5ارشد هستم استاد راهنما اصلا کمکی نمیکنه می‌خوام انصراف بدم من در حین تحصیل نیروی شرکتی و مشغول تدریس در آموزش و پرورش بودم و بیمه تامین اجتماعی برای تدریس برام رد میشه حدود یکسال هست آیا میتونم از هزینه انصراف معاف بشم؟

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از تحصیل مشمول جریمه انصراف میشوید.

 24. Nil
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  با سلام من در رابطه با کمیسیون مواردخاص ثبت درخواست انجام دادم چقدر زمان میبره تا اعلام نتایج؟
  و آیا من میتوانم از همین ترم بهمن انتخاب واحد داشته باشم یا باید یک ترم دیگر صبر کنم؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت بخیر
   زمانبندی خاصی ندارد درصورتی که شرایط شما بررسی شود ازجانب خود واحد دانشگاهی اطلاع رسانی انجام میشود

 25. سمیر
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام
  ترم نه رشته برق مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه روزانه هستم برای انصراف از دانشگاه حدودا چه مبلغی رو باید پرداخت کنم؟
  سوال دومم اینه که میتونم توقف تحصیل بزنم و برم سربازی و بعد از سربازی ادامه کارشناسی رو بخونم؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

   سلام وقت بخیر
   شما قبل از ترم 4 باید اقدام به انصراف نمایید به دلیل اینکه حجم پاسخ شما بسیار زیاد میباشد با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. Nil
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۱

  با سلام من ترم اخر دانشگاه که کلا ۸ واحدم مونده بود انتخاب واحد نکردم الان دو ترم میگذره و من بدون گرفتن مرخصی دو ترم عقب موندم من چجوری میتونم ترم بهمن انتخاب واحد کنم؟ فقط از طریق کمیسیون امکانپذیره یا چاره ی دیگه ای هم داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید حضوری به دانشگاه مراجعه فرمایید.
   باید بهتون مجوز انتخاب واحد بدین.

   • Nil
    ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

    سلام از کدوم مسئول باید مجوز بگیرم؟

    • مشاور جوادی
     ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

     سلام مجدد
     باید به آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 27. علیرضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام.ببخشید من دانشجوی ترم ۲ ناپیوسته عمران فنی حرفه ای هستم.
  میخواستم ببینم امکانش هست انصراف بدم و عمران پیوسته آزاد بخونم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   آقایانی که معافیت دائم ندارند در صورت داشتن کاردانی بعد از انصراف اجازه ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته را ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 28. Amir
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

  با سلام و وقت بخیر
  بنده یک ترم از ارشد گرایش سازه های هیدرولیکیو دانشگاه صنعتی سیرجان را گذروندم و حالا میخوام انصراف داده و برای سربازی اقدام کنم .
  میخواستم ببینم که آیا باید جریمه پرداخت کنم یا خیر؟

  • tahmasebi
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام دوست عزیز، بله شما برای انصراف از دانشگاه باید شهریه ترم ائل و شهریه ثابت رو پرداخت کنید.

 29. سمیه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام وقتتون بخیر دانشگاه تهران روزانه ادبیات عربی میخونم میخوام انصراف بدم کلاً دیگه دانشگاه نمیخوام برم، باید هزینه پرداخت کنم؟ چه قدر؟ و اینکه در صورت انصراف امکان مجدد تحصیل در همان دانشگاه و رشته وجود نداره،؟

  • مشاور محمدی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از تحصیل مشمول جریمه انصراف هستید.برگشت به تحصیل در صورت موافقت دانشگاه امکان پذیر است.

 30. رضا
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام وقتتون بخیر باشه . من در دانشگاه روزانه مشغول تحصیل هستم. میخواستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم مدارک تحصیلی بنده به من برگردونده میشه یا نه ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز در صورت انصراف و پرداخت جریمه بله برگردونده میشه.

 31. حسین
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  یعنی اگه غیبت کنم ی ترم دیگه هم بگذره
  بعد برم سربازی باید هزینه بپردازم

  • مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

   سلام وقت بخیر
   در صورت انصراف از تحصیل باید حتما با دانشگاه تسویه را انجام دهید . جهت اطلاع از مبلغ با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. حسین
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام من دانشکده فنی حرفه ای رشته مکانیک درس میخوندم ترم یک آیا برای رفتن ب سربازی هم باید انصراف بدم جریمه هم باید پرداخت کنم؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

   سلام وقت بخیر
   بله باید انصراف را ثبت نمایید با توجه به برخی شرایط هزینه انصراف دریافت نمیشود جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از مبلغ انصراف با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 33. مهشید
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

  سلام.
  آیا امکانش هست که بعد اینکه نتایج کنکور مشخص شد از
  ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری دوره روزانه انصراف داد؟! و برای رشته جدید قبولی ثبت نام کرد؟!

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت بخیر .
   طبق اطلاعیه جدید مشکلی از این بابت وجود ندارد و میتوانید بعد از قبولی از دانشگاه سابق خود انصراف دهید.

 34. امیر
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام ترم یک کاردانی پیوسته دانشگاه شهربابک رشته برق هستم چون خوابگاه ندارد میخوام انصراف بدم ودانشگاه ازاد شهر سیرجان که ساکن هستیم ثبت نام کردم برای انصراف باید حتما هزینه پرداخت کنم

  • مشاور محمدی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از تحصیل موظف به پرداخت جریمه هستید.

 35. صادق میر
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۲

  من دانشجوی ترم اول مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی پیوسته دوره نوبت دوم شبانه هستم من اگ ترم یکم تموم بشه انصراف بدم میتونم در کنکور تیر ماه شرکت کنم؟ و شرایطش چجوریه من حاضرم کل شهریه رو پرداخت کنم تا از این دانشگاه برم و برم شهر خدم و لازم ب ذکر ک آیا میتونم دانشگاه آزاد واس ترم بهمن ثبت نام کنم در صورت انصراف بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

  • tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام دوست عزیز بله شما برای انصراف از دانشگاه فعلیتون و شرکت در ثبت نام با سوابق محدودیتی ندارید، اما در صورت قبولی در دانشگاه جدید باید از دانشگاه قبلیتون انصراف قطعی بدید.

 36. محمد
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

  من دانشجوی ترم اول مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی پیوسته هستم من اگ ترم یکم تموم بشه انصراف بدم میتونم در کنکور تیر ماه شرکت کنم؟ و شرایطش چجوریه من حاضرم کل شهریه رو پرداخت کنم تا از این دانشگاه برم و برم شهر خدم و لازم ب ذکر ک آیا میتونم دانشگاه آزاد واس ترم بهمن ثبت نام کنم در صورت انصراف بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی؟؟؟

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر .
   برای شرکت در کنکور نیازی به انصراف نیست و میتوانید اول کنکور بدهید اگر قبول شدین سپس انصراف خود را ثبت کنید.
   ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد بر اساس سوابق به پایان رسیده است و باید منتظر فرصت مجدد باشید برای ثبت نام.

 37. مهشید
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد هستم. برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه رشته های روزانه، انتخاب رشته کردم. درصورت قبولی اگه از دانشگاه آزاد انصراف دادم، و کنکور تیر هم شرکت کردم و نتیجه دلخواهم کسب کردم، میتونم دوباره از دوره روزانه انصراف بدم؟!(البته بعد اعلام نتایج کنکور تیر؟!)

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام وقت بخیر بله در صورت قبولی از دوره های روزانه میتوانید انصراف داده و ثبت نام مجدد انجام دهید

 38. منصوریان
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام. من ترم سه ارشد روزانه دانشگاه تهران هستم یه ترم هم مرخصی گرفتم یعنی دو ترم تحصیلی داشتم. میخواستم انصراف بدم برای کنکور سال اینده بخونم. ایا ممنوعیتی تو قبولی روزانه داره ؟ جریمه باید داد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین قید شده در دفترچه محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ارشد وجود ندارد و میتوانید در لیست انتخاب رشته کد رشته های مربوط به دوره های روزانه را وارد نمایید.

   • مهدی
    ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

    سلام من دانشجوی ترم ۴ رادیوتراپی روزانه هستم ،میتونم یه ترم مرخصی بگیرم و کنکور بدم و بعد کنکور تصمیم بگیرم که از دانشگاه انصراف بدم یا خیر باید قبل ثبت نام کنکور انصراف از دانشگاه رو ثبت کنم؟

    • مشاور فتح اللهی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

     سلام وقت بخیر بله میتوانید کنکور را شرکت کنید بعدا ز اعلام نتایج تصمیم به انصراف از دانشگاه قبلی را بگیرید

 39. نرگس
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام وقت بخیر من دو ترم در رشته مهندسی و ب صورت روزانه خوندم و یک ترم مرخصی گرفتم الان میخوام انصراف بدم باید هزینه پرداخت کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از هر دانشگاهی موظف به پرداخت جریمه هستید.

  • امیر
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام ترم یک کاردانی پیوسته دانشگاه شهربابک رشته برق هستم چون خوابگاه ندارد میخوام انصراف بدم ودانشگاه ازاد شهر سیرجان که ساکن هستیم ثبت نام کردم برای انصراف باید حتما هزینه پرداخت کنم

   • rahdar
    ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

    سلام وقت بخیر .
    چه مجموعه دانشگاهی هستید ؟ علمی کاربردی یا موسسه اموزش فنی و حرفه ای ؟

 40. M.saadat
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه مازندران هستم
  ترم پنج و کلا فکر کنم 30 یا 40 واحد پاس کردم
  از مهر انصرافم رو ثبت کردم و همه مراحل از طرف دانشگاه انجام شده فقط مونده ثبت نام در سجاد
  الان به امور مالی زنگ زدم میگه باید تقریبا بیست میلیون جریمه بدم
  وااااقعا برای پنج ترم این همه باید جریمه بدم؟؟؟
  اگه دانشگاه آزاد میخوندم هم انقدر نباید شهریه میدادم
  نظر شما چیه

  • مشاور جوادی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی متاسفانه برای انصراف حتما باید این جریمه رو بپردازید
   میتونید برای تقسیط جریمه اقدام کنید.

 41. سجاد
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام
  حداکثر تعداد مجاز انصراف از دانشگاه دولتی و پیام نور چند باره؟

  • مشاور رضایی
   ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱

   باسلام و احترام انصراف بار دوم منجر میشود که برای خدمت مراجعه بفرمایید

 42. حسین کلاهدوز
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم سوم دانشگاه شاهد هستم حالا میخوام انصراف بدم برم دانشگاه آزاد بهم گفتم باید ترمی ۶ ت به عنوان جریمه پرداخت کنم که میشه جمعا ۱۸ ت
  دو تا سوال داشتم
  اول این که این مبلع باید به کجا پرداخت بشه
  دوم این که شرایط پرداخت اقساطی وجود داره؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت به خیر
   شرایط پرداخت جریمه انصراف را از واحد مالی دانشگاه پیگیری نمایید.

 43. Negin...
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام.
  من دانشجوی کارشناسی رشته عمران دوره روزانه هستم.
  ۲تا سوال داشتم.
  ۱))خواستم بدونم ک ترم بعد ک واحدهام ب کاردانی برسه میتونم درخواست کاردانی بدم ک برام کاردانی صادر بشه!؟؟؟؟

  ۲))و اینکه از طریق ثبت نام در ی سامانه کاریابی و دریافت نامه عدم کاریابی و یا از طریق سابقه بیمه میتونم مدرک کاردانی ام و ازاد کنم !؟؟؟؟

  و اینکه بعد دریافت مدرک کاردانی دیگه قصد ادامه تحصیل ندارم.
  ب هیچ وجه امکان پرداخت هزینه رو برا ازادسازی ندارم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام اگر نصف واحد های کارشناسی را گذرانده باشید میتوانید معادل کاردانی را از دانشگاه تحویل بگیرید

 44. Negin.76
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام.
  من دانشجوی کارشناسی رشته عمران دوره روزانه هستم.
  ۲تا سوال داشتم.
  ۱))خواستم بدونم ک ترم بعد ک واحدهام ب کاردانی برسه میتونم درخواست کاردانی بدم ک برام کاردانی صادر بشه!؟؟؟؟

  ۲))و اینکه از طریق ثبت نام در ی سامانه کاریابی و دریافت نامه عدم کاریابی و یا از طریق سابقه بیمه میتونم مدرک کاردانی ام و ازاد کنم !؟؟؟؟

  و اینکه بعد دریافت مدرک کاردانی دیگه قصد ادامه تحصیل ندارم.
  ب هیچ وجه امکان پرداخت هزینه رو برا ازادسازی ندارم

  • مشاور رضایی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام و احترام اگر دانشگاه موافقت کنند میتوانید مدرک معادل کاردانی را دریافت کنید

   • حسین کلاهدوز
    ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

    سلام
    ببخشید من دانشجوی دانشگاه شاهد هستم
    سه ترمم تموم شده الان میخوام انصراف بدم و توی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم
    بهم گفتم برای هر ترم باید نزدیک ۶ ت پرداخت کنم طبق آخرین بخشنامه ای که اومده ، دو تا سوال داشتم
    اول این که این مبلغ باید به کجا پرداخت شه
    دوم این که شرایط پرداخت قسطی فراهمه ؟
    چطوری ۱۸ ت و یهو ازمون میگیرن آخه

    • مشاور صادقی
     ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

     سلام
     باید به قسمت مالی دانشگاه پرداخت کنید
     درباره اقساط هم خود دانشگاه تصمیم میگیره
     و اینکه این قانون وجود داره شخضی که انصراف میده از دانشگاه روزانه باید شهریه رو پرداخت کنه

 45. فاطمه
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام من ترم ۵ ام این ترمو حذف کردم ترم بعد رو میخام مرخصی بگیرم کنکور ثبت نام کنم اگه قبول از رشته ام انصراف بدم بازم باید خسارت پرداخت کنم؟

  • rahdar
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

   سلام وقت بخیر.
   چه مجموعه دانشگاهی هستید؟ ورودی چه سالی هستید؟

 46. ساناز
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام وقتتون بخیر.من هزینه انصراف رو در سامانه سجاد پرداخت کردم،الان انصراف من تکمیل شده؟ممنون.

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

   سلام وقت بخیر
   پس از ثبت انصراف شما از دانشگاه تا یک ماه به اصطلاح (دوره پشیمانی ) در کارتابل وجود خواهد داشت و پس از آن ثبت نهایی میشود .

 47. سپیده
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۰

  سلام وقتتون بخیر ؛ من دانشجوی انصرافی دانشگاه فردوسی هستم ؛
  به من گفتن اگر دانشگاهی که میخوای بری زیر نظر وزارت علوم باشه میتونی هزینه انصراف از دانشگاه و اخر تحصیلت در اون دانشگاه بدی؛ حالا میخواستم بدونم قبل از ورود به دانشگاه ازاد من حتما و اجبارا باید هزینه انصراف و پرداخت کنم و نمیشه که من این هزینه رو در پایان تحصیل دانشگاه ازاد بدم؟

  • tahmasebi
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام دوست عزیز، شما برای ثبت نام در دانشگاه جدید باید از دانشگاه قبلی انصراف قطعی بدید و به این شرط میتونید وارد ادامه تحصیل بدهید، بنابراین باید هزینه انصراف رو به دانشگاه مبدا پرداخت کنید.

 48. انی
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ارشدم ترم یک روزانه هستم میخوام انصراف بدم
  هزینه ش چقدر میشه

  • مشاور صادقی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام
   تا 15 درصد بیشتر از شهریه شبانه دوره دوم همون دانشگاه
   البته بسته به رشته و دانشگاه متفاوته و برای بررسی دقیق تر وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید داخلی 105

 49. زهرا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

  سلام.وقتتون بخیر.من ورودی 92 روزانه مهندسی بودم که 8 ترم خوندم و ترم اخر که چند واحدم مونده بود ادامه ندادم و انصراف دادم..مدرک کاردانی هم شامل میشه برام…امسال پزشکی پردیس قبول شدم..الان واسه اینکه مدرک پیش دانشگاهیمو به دانشگاه جدیدم بفرستن باید هزینه لغو تعهد رایگان پرداخت کنم حتما؟؟حدودا چقدر میشه؟

  • tahmasebi
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام دوست عزیزی بله چون دانشگاه روزانه بودید نیاز به آزادسازی مدرک دارید و اینکه هزینه اینکار بصورت مشخصی اعلام نشده و فقط دانشگاه میتونه بهتون اعلام کنه.

 50. سحر
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

  سلام،وقت بخیر
  من دانشجوی فنی (گرافیک) ورودی مهر ۱۴۰۱ بودم و مرخصی گرفتم خواستم بدونم برای انصراف هزینه ای باید پرداخت بشه و محرومیت از تحصیل در بر خواهد داشت یا خیر؟

  • tahmasebi
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام دوست عزیز بهتر بود جنسیت خودتون رو تعیین میکردید چون شرایط برای خانهما و آقایان متفاوت میباشد. اما شما برای انصراف شامل پرداخت هرینه میباشید و برای ادامه تحصیل مانعی ندارید.

 51. صادق
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام وقت بخیر خسته نباشید من یه ترمی هست از دانشگاه انصراف دادم الان دوباره میشه برگردم به همون دانشگاه

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت موافقت واحد آموزش دانشگاه میتوانید برگشت به تحصیل را داشته باشید.

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام
   تا یک تا دوماه بعد از انصراف می تونید برگردید

  • حسین کیان
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام وقت شما بخیر. ببخشید من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم در رشته ی زبانشناسی در ترم در تاریخ ۲۱/ ۹/ ۱۴۰۱ انصراف خود از دانشگاه را اعلام نمودم .آیا از طرف دانشگاه جریمه می شوم یا خیر؟ با توجه به اینکه تا کنون کلی از ترم اول باقی مانده است. با تشکر

   • مشاور محمدی
    ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

    سلام وقت به خیر
    در صورت ثبت درخواست انصرافی مشمول جریمه می شوید.

 52. ستاره
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام اگه دوترم ازارشدروزانه گذشته باشه وکنکورسراسری تیرماه شرکت کنی و تابستان انصراف بدی ازارشد و ازمهر دررشته جدید تحصیل کنی ایا مشمول جریمه انصراف هستیم و فرمول محاسبش چه جوری هس ؟

  • مشاور حمامی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام وقتتون بخیر میزان جریمه ی شهریه بستگی به دانشگاه و مقطع تحصیلی دارد

 53. یوسف
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام ببخشید من ورودی مهر 1401 هستم. خواستم بدونم در صورت انصراف در بهمن ماه میتونم با قبولی در کنکور سال بعد به دانشگاه دولتی برم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف از سوی نظام و ظیفه مدت یکسال فرصت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 54. ثنا
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من الان یه سال هس دانشجوی پزشکی دانشگاه تبریز هستم و میخواستم انصراف بدم خوساتم بدونم جریمه حدودا چقدر باید پرداخت بکنم؟

  • مشاور صادقی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام
   برای بررسی بهتر وضعیت تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 55. پویا
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام من دانشجوی ارشد رشته مکانیک تبدیل انرژی هستم از دانشگاه محقق ورودی۱۴0۱ ترم اول هستم میخوام ۱۵ آذر انصراف بدم اولا باید غرامت بدم دوما چقدر باید غرامت بدم؟ وسوم این که‌آیا دانشگاه حق گرفتن تمام هزینه یک ترم را از من داره ؟

  • مشاور جوادی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر ترم اول انصراف بزنید نیازی به پرداخت جریمه نیست.

   • بلال قدیمی
    ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶

    سلام وقتتون بخیر
    ببخشید من ۳ ترم توی دانشگاه دولتی شاهرود بودم بعدش انصراف دادم و رفتم دانشگاه پیام نور
    هزینه انصراف از دانشگاه ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود
    سوالم اینه که من میتونم بدون پرداخت اون هزینه انصراف در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

    • tahmasebi
     ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

     سلام خیر دوست عزیز شما برای مجوز جهت ادامه تحصیل باید از دانشگاه قبلیتون انصراف قطعی بدهید.

 56. نار
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  لام و خسته نباشید
  ببخشید من ورودی مهر ۱۴۰۰ روزانه هستم بر اساس قوانین جدید میتونم بعد از قبولی مجدد در کنکور بهمن ماه انصراف بدم ؟ یا اینکه فرم انصراف خاصی رو باید قبل از اسفند پر کنم و انصراف قطعی رو بعد از قبولی ثبت کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

 57. فاطمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام خسته نباشید
  من ورودی مهر ۱۴۰۱هستم دانشگاه محقق اردبیلی ثبت نام رو با گوشی انجام دادم ولی به صورت حضوری نرفتم دانشگاه و انتخاب واحد نکردم الان میخوام انصراف بدم برم دانشگاه شهید چمران اهواز میخواستم بدونم که باید جریمه بدم یانه خواهش میکنم جواب بدید لطفااال

  • مشاور براتی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقتتون بخیر
   اگر هنوز هیچ فایل واطلاعات ومدارکی به دانشگاه ندادید نیازی به پرداخت جریمه نیست

 58. فاطمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۰

  سلام من ورودی ۱۴۰۱هستم دانشگاه محقق اردبیلی ثبت نان رو بصورت غیر حضوری انجام دادم ولی مدارکم رو نبردم دانشگاه الان میخوام انصراف بدم از دانشگاه باید جریمه بشم؟لطفا جواب بدید

  • مشاور براتی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   اگر هیچ فایل واطلاعات ومدارکی به دانشگاه ندادید نه مشکلی نیست وجریمه هم پرداخت نمیکنید

  • مشاور براتی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقتتون بخیر
   اگر هنوز هیچ اطلاعات ومدارک وفایلی برای دانشگاه ارسال نکردیدنیازی به پرداخت جریمه نیست

 59. مهسا
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام ببخشین من ورودی سال ۹۶ بودم از دانشگاه روزانه، سال ۹۹ انصراف دادم. میخاستم بدونم هزینه انصراف من تقریبا چقدر میشه ؟

  • tahmasebi
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام دوست عزیز،هزینه انصراف بین 10 تا 15 درصد شهریه ثابت میباشد.

 60. سارا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من ورودی مهر ۱۴۰۰ روزانه هستم بر اساس قوانین جدید میتونم بعد از قبولی مجدد در کنکور تیرماه انصراف بدم ؟ یا اینکه فرم انصراف خاصی رو باید قبل از اسفند پر کنم و انصراف قطعی رو بعد از قبولی ثبت کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت به خیر
   طبق آخرین دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش دانشجویان دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی از دانشگاه و رشته قبلی خود انصراف دهند.

 61. رویا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام خسته نباشید من ورودی سال ۱۴۰۱ هستم الان میخوام انصراف بزنم ایا باید هزینه ای پرداخت کنم؟؟؟ همه کلاسامم رفتم

  • مشاور براتی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   انصراف از دانشگاه هزینه دارد ومبلغ دقیق رو از واحد دانشگاهی مربوطه لطفا استعلام بگیرید به دلیل اینکه رشته با رشته هزینه ی انصرافش متفاوت است

 62. امیر
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۴

  با سلام من پارسال دوترم مرخصی گرفتم از دانشگاه پیام نور سپس انصراف دادم حالا دانشجوی ترم یک تتاق عمل ام آیا میشه دوباره انصراف داد یا نهو کنمور تیر شرکت کرد ؟؟

  • مشاور محمدی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان آقا فاقد کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم در کل سنوات تحصیلی یکبار مجاز به انصراف هستند.

 63. فاطمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام من دانشجوی روزانه ۱۴۰۰ سوابق هستم میتونم آلن انصراف بدم بهمن با سوابق تحصیلی انتخاب رشته روزانه کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام بله شما این امکان رو دارید، ولی منطقی این هست که ابتدا در بهمن ماه اقدام کنید و بعد از قبولی از دانشگاه فعلیتون انصراف بدید.

  • مشاور حمامی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقتتون بخیر رشته های روزانه بر اساس سوابق محدود هستند و برای برسی بیشتر با ایران تحصیل تماس بفرمایید

 64. آریا
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی رشته حقوق پیام نور هستم 60 واحد گذرانده ام آیا در صورت انصراف از دانشگاه میتوان بعد از سربازی تحصیل را از همین 60 واحد ادامه دهم یا باید از اول شروع کنم
  ممنون.

  • مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید با دانشگاه صحبت کنید.

 65. آریا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی رشته حقوق پیام نور هستم 60 واحد گذرانده ام آیا در صورت انصراف از دانشگاه میتوان بعد از سربازی تحصیل را از همین 60 واحد ادامه دهم یا باید از اول شروع کنم
  ممنون

  • مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید با آموزش واحد مربوطه صحبت کنید.

 66. آنا
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  با سلام و وقت بخیر.. یه سوالی داشتم که خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید..
  من سال ۹۷ دانشجوی دانشگاه ازاد تهران مرکز بودم و ترم دوم به دلیل مشکلاتی در امتحانات شرکت نکرده و بدون اخذ مرخصی دانشگاه نرفتم و انصراف هم ندادم.چون اصل مدارکم رو هم تحویل نداده بودم به دانشگاه. میخواستم بدونم اگه بهمن ۱۴۰۱ بخوام دوباره به پذیرش براساس سوابق و تحصیل در یه رشته ی دیگه و واحد دیگه ی دانشگاه آزاد اقدام کنم ، امکان پذیره.باید چیکار کنم. نیاز به اقدامی خاص هست یا خیر.
  با تشکر

  • مشاور صادقی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام روز بخیر در درجه اول باید انصراف تون ثبت بشه
   برای بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مرکز تماس بگیرید

 67. Aram
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام من ورودی ریاضی 401 دانشگاه روزانه هستم می‌خوام انصراف بدم دوباره امسال کنکور بدم آیا از کنکور محروم میشم امسال و اینکه باید جریمه به دانشگاه بدم و فرم محرومیت از تحصیل رو خود دانشگاه بهمون میده واسه ثبت نام دانشگاه سال بعد

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر ترم اول هستین نیازی به پرداخت شهریه ندارین
   برای اطمینان به سازمان سنجش یه درخواست بدین.

 68. مازیار
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام ببخشید من میخواستم از دانشگاه آزاد آبادان در رشته مهندسی تکنولوژی برق در مقطع کارشناسی ناپیوسته انصراف بدم چی کار باید انجام بدم؟

  • مشاور صادقی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام روز بخیر
   حضوری برید با مسئول آموزش دانشگاه تون صحبت کنید

 69. پارسا
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  من دانشجو مهندسی کامپیوتر کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی روزانه بودم بعد ترم ۹ یعنی در بهمن ۱۴۰۰ انصراف از تحصیل با مدرک معادل کاردانی انجام دادم بعد قراره سربازی برم خواستم بدونم بعد سربازی بخوام دانشگاه برم اگه روزانه قبول بشم شهریه باید بدم؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

   • سینا
    ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

    سلام من ترم ده کارشتاسی پرستاری هستم ۱۷ واحدم مونده میخام انصراف بدم و کارشناسی دوباره موسیقی بخونم ینی کنکور هنر بدم قابل انجامه؟الان معافیت ارفاقی نظام وظیفه دارم

    • مشاور منصوری
     ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

     سلام وقت بخیر بستگی به سن شما و موافقت سازمان نظام وظیفه عمومی بابت تحصیل مجدد شما با توجه به اینکه ترم 10 هستید دارد .

 70. سارا
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام من در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و شهریه پرداخت کردم اما غیبت کردم نرفتم الان من جزو انصرافیا محسوب میشم؟ نیاز به پرداخت هزینه هست؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر
   ورودی چه سالی هستید؟

 71. بهرام
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من ترم یک رشته کاردانی دولتی هستم
  میخوام از دانشگاه فعلی انصراف بدم و در ترم بهمن دانشگاه شهر خودم اسم بنویسم می‌شود؟
  خیلی ممنون

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود.
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 72. بهرام
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۷

  سلام خسته نباشید
  من کاردانی رشته الکترونیک عمومی هستم
  ترم ۱ هستم و از دانشگاه نا راضی هستم
  میخوام بدونم میشه انصراف بدم و در بهمن ماه در دانشگاه شهر خودم اسم بنویسم؟
  خیلی ممنون

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود.
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 73. hashem
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام میخواستم بدونم من الان ترم یک دانشگاه روزانه ام کاردانی.اگه انصراف بدم آیا میتونم بهمن ماه در دانشگاه آزاد و یا موسسات آموزش عالی ثبت نام کنم.

  • JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

   • hashem
    ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۳

    ببخشید یعنی میتونم کنکور بدون آزمون توی آذر ماه هست (تکمیل ظرفیت) ثبت نام کنم بشم ورودی بهمن 1401

    • abbasi
     ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

     سلام وقت بخیر . بعد ا تسویه حساب با دانشگاهتان می توانید

 74. kiasha
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام من سال 98 فارغ التحصيل شدم و يك سال از معافيت تحصيليم استفاده كردم براي كنكور كه قبول نشدم بعد سال بعد دانشگاه پيام نور ثبت نام كردم و مرخصي گرفتم يك سال رو اما باز قبول نشدم مجدد نشستم پشت كنكور و شهريه دانشگاه پيام نور را پرداخت كردم و انتخاب واحد كردم اما طبق هماهنگي با دانشگاه نه سر كلاس حاضر شدم نه امتحان دادم و رتبم توي كنكور شد حدود چهار هزار و وقتي ديدم پزشكي نميارم از پيام نور انصراف دادم و حقوق دانشگاه ازاد ثبت نام كردم اما الان ميبينم يك بار ديگه ارزشش رو داره شانسم رو امتحان كنم ايا ميتونم بدون اينكه مشمول خدمت بشم مجدد كنكور بدم و در صورت قبولي برم رشته دلخواه؟؟؟؟؟؟؟

  • maleki
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 75. Pari
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام، بنده دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه دولتی تهران هستم میتونم انصراف بدم و کنکور تجربی بدم؟
  خواهش میکنم جواب بدین.

  • abbasi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام وقت بخیر . بله مجازید

  • محمد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲

   سلام خسته نباشید
   من ترم 3 کارشناسی دانشگاه لرستان هستم میخواستم که بعد از امتحانات دی ماه انصراف بدم و مابقی ترم هارو تو دانشگاه آزاد تهران بخونم
   برای انصراف از دانشگاه فعلیم باید برای هر 3 ترم جریمه پرداخت کنم؟
   هزینه‌ش چقد میشه بنظرتون؟

   رشته مدیریت هستم

   • karimi
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 76. رامین
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام وقتتون بخیر
  دانشجوی ترم ۵ دانشگاه دولتی هستم چهار ترم گذشته رو دوبار مشروط شدم دوباره مرخصی گرفتم و هزینه دو ترم مرخصی رو پرداخت کردم الان برای انصراف پول چند ترم رو باید پرداخت کنم

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید هزینه 3 ترم رو پرداخت کنید.

 77. علی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام ببخشید من رشته برق رفتم دانشگاه دولتی شبانه
  ترم اول هستم الان ترم تازه شروع شده چند جلسه رفتم سر کلاس ها ولی ازین رشته خوشم نمیاد و می‌خوام انصراف بدم از دانشگاه
  برای انصراف هزینه ای بابت جریمه میگیرن ؟

  • karimi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 78. Yasin
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام وقت بخیر
  من ترم بهمن 1400دانشگاه فنی حرفه ای ثبت نام کردم مدارکم دادم ولی به دلیل اینکه به حد نصاب نرسیده واسم مرخصی رد کردن که از ترم مهر 1401شروع کنم ولی این ترمم به حد نصاب نرسیده و نمی‌خوام به دانشگاه دیگه ای برم و می‌خوام انصراف بدم سال دیگه ثبت نام کنم اگه انصراف بدم باید حزینه پرداخت کنم چون من هنوز هیچ ترمی نخوندم

  • JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی نیازی نیست.

 79. Saleh
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

  سلام من دانشگاه شبانه ثبت نام کردم الان دو جلسه رفتم دانشگاه ولی الان خوشم نمیاد اینجا می‌خوام انصراف بدم برم دانشگاه آزاد
  هزینه انصراف میگیرن از من؟

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر ترم اول باشین مشکلی نداره

   • Saleh
    ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۶

    ترم اول هستم
    یعنی هیچ هزینه ای برای انصراف نمیگیرند ؟

    • isaei
     ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

     سلام ترم اول باشی بدون هزینه میتونی از دانشگاه انصراف بدی

 80. MAHDI
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۰

  سلام…وقتتون به خیر….یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید….من سال ۹۸ از رشته مهندس نساجی دانشگاه ارومیه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم به جاش بیام نور ثبت نام کردم …اونم دیروز رفتم و انصراف دادم…میخواستم بدونم من الان چند بار انصراف دادم؟ و امسال میتونم کنکور بدم و دانشگاه ثبت نام کنم؟/….توروخدا کمک کنید

  • abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام وقت بخیر . یک بار حساب میشود و محدودیتی برای روزانه ندارید

 81. MAHDI
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام…وقتتون به خیر….یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید….من سال ۹۸ از رشته مهندس نساجی دانشگاه ارومیه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم به جاش بیام نور ثبت نام کردم …اونم دیروز رفتم و انصراف دادم…میخواستم بدونم من الان چند بار انصراف دادم؟ و امسال میتونم کنکور بدم و دانشگاه ثبت نام کنم؟/….توروخدا کمک کنید

  • sadeghi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام وقت بخیر
   مانعی برای کنکور مجدد ندارید

 82. مهدی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام…وقتتون به خیر….یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید….من سال ۹۸ از رشته مهندس نساجی دانشگاه ارومیه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم به جاش بیام نور ثبت نام کردم …اونم دیروز رفتم و انصراف دادم…میخواستم بدونم من الان چند بار انصراف دادم؟ و امسال میتونم کنکور بدم و دانشگاه ثبت نام کنم؟/….توروخدا کمک کنید

  • sadeghi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام
   دوبار انصراف دادید
   و مانعی برای کنکور مجدد ندارید

 83. رضا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  من سهمیه ۵ درصدی داشتم ولی دانشگاه روزانه رفتم و پس از یک سال انصراف دادم
  اما سال دیگه پدرم ۲۵ درصد میشه و شامل سهمیه ۲۵ درصدی میشم ایا من میتونم از سهمیه ایثارگری ۵ درصد برای دوره های شبانه و…استفاده کنم.
  باتوجه به اینکه سهمیه از ۵درصد به ۲۵ درصد تغییر یافته
  تو را به خدا جواب کامل بدین

  • رضا
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

   سلام ببخشید اشتباه شد میخواستم بگم برای سال دیگه از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم و درضمن کارت پایان خدمتم دارم

   • karimi
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 84. حسین
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام وقت بخیر من از دانشگاه روزانه انصراف دادم میخوام کارشناسی پیام نور ثبت نام کنم و پس از گرفتن کارشناسی بدون دادن انصراف با دادن کنکور برم دندانپزشکی
  آیا امکانش هست

  • JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه نمیتونید اینکار رو انجام بدین.

 85. Zahra
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی فرهنگیان هستم و امسال کنکور تجربی دادم و پرستاری اصفهان قبول شدم،آیا راه حلی وجود نداره ک من بتونم از فرهنگیان انصراف بدم و دانشگاه دولتی اصفهان ثبت نام کنم؟

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 86. rez
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

  سلام من الان دانشجو ترم سه مهندسی هستم و قصد دارم سال بعد کنکور شرکت کنم. اگه انصراف بدم میتونم کنکور ثبت نام کنم؟

  • isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد.جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه های دولتی با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 87. Fifi
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام خسته نباشید من ترم اول هستم و تازه یک هفته هستش که رفتم سر کلاس ثبت نام غیر حضوری رو انجام دادم ولی غیر حضوری رو خیر میخوام انصراف بدم و برای کنکور دی ماه 140۱ بخونم آیا امکانش هست؟!
  و اینکه از چه وقتی میتونم اقدام به انصراف بکنم؟

  • isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد.جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه های دولتی با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 88. مهدی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  دولتی انصراف دادم اگه بعد ۱ سال قبول نشم برم ازاد و دوباره کنکور بدم میتونم از ازاد انصراف بدم؟

  • mohammadi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان آقا در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارند.

 89. سروش
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام هم نکردم ایا برای کنکور 1402 مشکلی ندارم و باید در سایت رفع محرومیت را بزنم

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 90. Abolfazl
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ ارشد از دانشگاه دولتی هستم ایا میخواهم انصراف بدم و رشته متفاوت کنکور کارشناسی بدم؟ دانشگاه دولتی با این شرایط پذیرش میکنن بعد از قبولی کنکور؟ (مشکل نظام وظیفه ندارم)

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Fifi
    ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

    سلام خسته نباشید من ترم اول هستم و تازه یک هفته هستش که رفتم سر کلاس ثبت نام غیر حضوری رو انجام دادم ولی غیر حضوری رو خیر میخوام انصراف بدم و برای کنکور دی ماه 140۱ بخونم آیا امکانش هست؟!
    و اینکه از چه وقتی میتونم اقدام به انصراف بکنم؟

    • isaei
     ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد.جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه های دولتی با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 91. علیرضا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام، رشته هوشبری پذیرفته شدم با شهریه سالیانه چهارصددلار بخاطر ایرانی نبودنم ، الان ثبت نامم تکمیل نشده و هنوز کارت دانشجویی نگرفتم ولی نصف مراحل رو طی کردم ، پرسیدم گفتم چجوری میشه که پذیرش رو لغو کنم گفتن که باید انصراف بدی . تحت این شرایط برای انصراف جریمه باید داد ؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام انصراف از دانشگاه های دولتی یا غیردولتی جریمه دارد

 92. یحیی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام من دانشجوی معماری کارشناسی پیوسته ترم ۴ دانشکده فنی هستم. میخوام انصراف بدم و برم ادامه همین رشته رو دانشگاه ازاد بخونم میشه؟

  • isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام اگر اولین انصراف تون باشه مشکلی ندارید ولی باید هزینه انصراف پرداخت کنید

 93. امیرحسن براری
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقت بخیر من یک بار انصراف دادم و الان دانشگاه غیردولتی درس میخونم اگر بخوام سال بعد کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان که سربازی نداره قبول بشم میشه انصراف داد دوباره ؟

  • isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام خیر در صورت انصراف مجدد مشمول نظام وظیفه میشید

 94. Zahra
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام من دانشگاه شهریه پرداز قبول شدم و ثبت نام نکردم میخوام کنکور دیماه شرکت کنم .میگن باید ثبت نام کنم بعد انصراف بدم .حالا نمیدونم چیکار کنم

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام اگر نتیجه قبولی نهایی تون اومده میتونید انصراف بدید و باید با دانشگاه صحبت کنید

 95. amir
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام من کنکور ریاضی دادم زمان اولویت بندی برای دانشگاه که میخوام چه جایی قبول بشم اولویت جلوترم باهنر کرمان بود و چندتا اولویت عقب ترم مهندسی برق صنعتی سیرجان بود و باهنر رو انتخاب کردم و الان سه روز میشه که ترم مون شروع شده و و دارم مهندسی برق باهنر کرمان میخونم باتوجه به اینکه فقط سه روز از ترم گذشته آیا راهی هست که از باهنر برم صنعتی سیرجان؟ انصراف ، شرایط انتقالی یا هر راهی که هست ممنون میشم بهم بگید

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   سلام شماشانس متوسطی دارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 96. آزاد
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام.من ترم سه ارشد روزانه رو انتخاب واحد کردم برای وزارت بهداشت.رشته من بدون تعهد خدمت هم هست.حالا امادیگه اصلا امکان ادامه تحصیل رو ندارم.اگر بخوام انصراف بدم مشمول جریمه اس؟ضمن اینکه کلا قصد شرکت تو هیچ کنکور و دانشگاهی هم ندارم.

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام احتمال زیادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 97. محمد سمیعی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

  سلام بنده زمان انتخاب رشته هم دانشگاه روزانه سمنان اوردم رشته مهندسی صنایع هم دانشگاه آزاد تهران جنوب در همین رشته. اما دولتی ثبتنام انجام دادم و دانشگاه رو از ۹ مهر حضوری رفتم. متاسفانه ب دلایلی پشیمون شدم. ایا میتونم انصراف بدم و آزاد تهران جنوب رو برم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر اگر دانشکاه ازاد ثبت نامتون کرد بعدا انصراف بدید از سراسری

 98. Elahe
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام وقت بخیر .
  من دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام غیر حضوری هم انجام دادم ولی مدرک تحویل ندادم و حضوری رفتم فرم انصراف پر کردم. میتونم برای سال بعد باز هم با سوابق تحصیلی برای قبولیِ دانشگاه اقدام کنم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام وقت بخیر . بله می توانید

 99. جواد
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  من فارغ‌التحصیل کاردانی هستم و کنکور شرکت کردم و شبانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم ، اگر بخوام انصراف بدم باید جریمه بدم؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام اگر قبول نهایی تون اومده که پذیرش شدید در صورتیکه مدارکتون رو تحویل دانشگاه داده باشید باید جریمه انصراف را پرداخت کنید

 100. M.sohrabi
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و جواب انتخاب رشته دیدم.دانشگاهی که قبول شدم.ثبت نام ش به دو مرحله غیر حضوری اینترنتی و حضوری انجام میشه و خودشون گفتن تا زمانی که مدارک خواسته شده رو به صورت حضوری به ما تحویل ندین ثبت نام قطعی نمیشه.
  من الان فقط ثبت نام اولیه (غیر حضوری)انجام دادم.و مدارکمو به صورت حضوری نبردم.و میخام انصراف بدم.
  میخاستم بدونم حداکثر تا چه تاریخی میتونم انصراف بدم.تا بتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام وقت بخیر تا اخر اسفند ماه

 101. ali najafi
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من دانشگاه دولتی درس میخونم و تازه وارد ترم ۳ شدم ومیخواهم انصراف بدهم
  میخواستم بدونم کنکور 1402 میتونم شرکت کنم واگه میتونم میشه دوباره دولتی درس خوند؟

  • isaei
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونبد کنکور بدهید ولی به مسئله نظام وظفیتون هم توجه کنید چون فقط یک بار میتونید انصراف بدهید

 102. محمد
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام وقت بخیر
  من امسال پرستاری تعهدی ۳برابرخدمت در مناطق محروم اورده ام چون محل خدمتم دور بود نرفتم
  ودانشگاه ثبت نام نکردم ایا برای کنکور آینده می تونم پرستاری روزانه شهر خودم بیاورم ؟؟ (چون در مقاله بالا نوشته بودید دانشجوی انصرافی نمی توند رشته قبل باز گردد من دانشگاه ثبت نام نکردم )
  لطفا جواب دهید

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   کاربر گرامی جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه های دولتی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 103. محمدرضا☆
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام. من دانشگاه دولتی خرمشهر اوردم .نمیخوام برم.ثبت نامم نکردم .میخوام در کنکور دیماه شرکت کنم .باید چیکار کنم چه مراحلی رو طی کنم؟ که بتونم دوباره کنکور بدم و با مشکل برنخورم.باید انصراف بدم از دانشگاهی که اوردم؟چطور باید انصراف بدم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت بخیر مراجعه حضری دانشگاه

   • محمدرضا☆
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

    تماس گرفتم ولی خودشونم دقیق نمیفهمیدن باید چیکار کنم..میگفتن باید درخواست رفع محرومیت بدی..یا اینکه بیای ثبت نام کنی تا بتونی انصراف بدی…من موندم والا چیکار کنم ..خیلی ناراحتم

    • fattahi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

     سلام وقت بخیر ، شرایط شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد ، اگر تمایل به شرکت دوباره در کنکور سراسری و قبولی در دوره ی روزانه را دارید ، باید قبل از ثبت نام کنکور مورد نظر از دانشگاه دوره ی روزانه ای که قبول شده اید انصراف بدهید تا محرومیت روزانه برای شما اعمال نگردد . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید .

 104. محمد☆
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  با سلام و عرض ادب،ببخشید من امسال تیرماه ۱۴۰۱ در کنکور سراسری شرکت کردم .دانشگاه دولتی مجاز شدم،انتخاب رشته کردم دوهته پیش جواب اومد رشته و دانشگاهی قبول شدم که مورد علاقه ام نیست…الان میخوام برای دی ماه بخونم و مجدد کنکور بدم، آیا باید از این دانشگاه انصراف بدم؟ شرایطش چطوره؟من این دانشگاهی که اوردم ثبت نام نکردم.ولی بعضیا میگن بخاطر اینکه دولتیه حتما باید انصراف بدی تا بتونم کنکور شرکت کنم….لطفا میشه راهنماییم کنید باید چیکار کنم.ممنون میشم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید برای انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز برسی شود

   • محمد☆
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

    لطفا اگه میشه راه و روشش بهم بگین دوهفته اس خواب بچشمم نیومده از بس استرس..به هرکی هم میگم دقیقا نمیدونن باید چیکار کنم

    • obeidavi obeidavi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود

 105. Negar
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من علمی کاربردی ثبت نام کردم ولی هنوز برای انتخاب واحد نرفتم شهریە هم پرداخت نکردم ,الان منصرف شدم باید جریمه بپردازم؟؟

  • abbasi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط انصراف از دانشگاه هارا داخل مقاله های سایت مطالعه کنید . نیازی به پرداخت جریمه نیست .

 106. آبان
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام غیر حضوری رو انجام دادم ولی هنوز حضوری نرفتم و مدارک رو حضوری نبردم براشون، الان پشیمون شدم میخوام انصراف بدم، باید حتما حضوری برم انصراف بدم؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام روزبخیر
   با واحد آموزش مربوطه دانشگاه صحبت کنید ممکنه به صورت غیر حضوری انجام بدن.

 107. mahnaz
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام
  من این ترم دانشگاه دولتی قبول شدم ولی میخوام برم غیرانتفاعی میگن نمیشه چون با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم کارنامه سبز ندارم
  میشه این ترم برم دولتی واسه ترم دیگه انصراف بدم برم غیرانتفاعی؟؟؟؟؟؟؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید درخواست لغو محرومیت بدین.

 108. سینا
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام سه سال پیش دانشگاه دولتی قبول شدم و بعد از دو ترم دیگه دانشگاه نرفتم یعنی به مدت دو سال هست که دانشگاه نرفتم ایا نیاز به انصراف هست؟ اگر اقدام به انصراف نکنم و پیگیر نشم چه عواقبی پیش میاد؟

  • maleki
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت بخیر
   بله از طریق دانشگاه دولتی که پذیرش شده بودید پیگیری کنید تا مشاهده کنید که انصراف برای شما به صورت قطعی ثبت شده است.

 109. Sama
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام من رشته ربان و ادبیات فارسی روزانه قبول شدم و ثبت نام اینترنتی و هم دیروز انجام دادم اما الان منصرف شدم . هزینه انصراف چقده میشه راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید نوع دانشگاه شما برسی شود

 110. یاسین
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام من اشتباه کدرشته رازدم وهوافضادانشگاه سبزوار قبول شدم وچون به این رشته علاقه ندارم واشتباه زدم وپشیمان هستم اصلاثبت نام نکردم آیادراین صورت میتوانم درکنکور دی امسال ثبت نام کنم لطفآ ترابخدا راهنمائی بکنید چکارکنم

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور دی ماه و مجددباید کارنامه سبز شما برسی و به سازمان سنجش درخواست داده شود

 111. Pf
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام خسته نباشید من کنکور امسال شرکت کردم و دانشگاه نوبت دوم جامعه شناسی قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا محروم میشم اگه انصراف بدم؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 112. رویا
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من دیروز ثبت نام کردم پیام نور با سوابق توی سایت گلستان گذینه مهمانی و انتقال نیست وقتش تموم شده ؟ بعد اگه انصراف بدم نوبت بهمن باز میتونم با سوابق ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر شما شرایط گرفتن مهمانی و یا انتقالی را ندارید

 113. آذر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام من دانشگاه روزانه ادبیات قبول شدم دیروز ثبت نام غیر حضوری کردم اما الان پشیمون شدم میخوام انصراف بدم ؟ آیا در این صورت میتونم در کنکور دی امسال شرکت کنم و محروم نشم ، و با توجه به اینکه هنوز دانشگاه نرفتم برای انصراف باید جریمه بدم ؟

  • JAVADI
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید با آموزش دانشگاه تماس بگیرین.
   برای ترم اول جریمه نداره.

 114. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۶

  سلام من کاردانی روزانه دانشگاه فنی حرفه ای قبول شدم و پیش ثبت نام انجام دادم ب صورت غیرحضوری ولی چون شهر دیگس نمی تونم برم امکانش هست انصراف بدم و ترم بهمن دانشگاه ازاد وبت نام کنم؟

  • haghipor
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام
   انصراف از دانشگاه دولتی شما رو برای سال بعد از دانشگاه دولتی محروم میکنه اما شرایط دانشگاه آزاد متفاوته و محدودیت کمتری داره

 115. هادی بهمنی
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  با سلام ،من امسال ارشد روزانه دانشگاه صنعتی شیراز قبول شدم ولی به علت مشغله کاری و عدم زمان کافی جهت حضور در کلاس قصد شرکت در آزمون فراگیر پیام‌نور دارم.ایا اگر در شروع ترم یک انصراف بدم میتونم در آزمون فراگیر شرکت کنم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 116. ماهنی
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام من رشته ریاضی و کاربرد دانشگاه شهرکرد با سوابق تحصیلی آوردم آیا انصراف بدم محرومیت دارم برای 1402؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   اگر دانشگاه روزانه قبول شده باشید محروم میشوید .

 117. مهدی
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام من امسال پردیس دندانپزشکی قبول شدم میخاستم ببینم اگه ثبت نام بکنم ولی دوباره کنکور بدم و روزانه بیارم درصورت انصراف باید هزینه ترم های مونده رو بدم؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر باید شهریه ترم هایی که گذروندید بدید .

 118. فاطمه
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام بنده ارشد شبانه جزا و جرم شناسی دانشگاه کردستان قبول شدم ثبت نامم کردم حالا میخوام انصراف بدم حالا من چقد بایدجریمه بدم ؟و اینکه میتونم ارشد 402 شرکت کنم ؟ و میتونم سال اینده ارشد روزانه همین دانشگا کردستان برم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 119. محمدرضا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

  من سال 97 از دانشگاه روزانه مهندسی مکانیک انصراف دادم و سال 1401 هم روزانه درومدم و قصد ثبت نام ندارم . سال 1402 میتونم باز کنکور سراسری این بار در رشته تجربی و روزانه شرکت کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 120. احمد
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام. من سال ۹۹ پرستاری شیراز روزانه قبول شدم. ۵دی ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و دوباره همون پرستاری روزانه شیرازو قبول شدم. و ثبت نام کردم و شماره دانشجویی جدید گرفتم.خواستم ببینم مشکلی از این بابت وجود نداره ؟

 121. خورشید
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام وقتتون بخیر،ی سوال داشتم.من بهداشت روزانه و پرستاری آزاد ذخیره شدم میخواستم بپرسم اگه بهداشت ثبت نام کنم و قبل از پایان مهر انصراف بدم ،باید هزینه پرداخت کنم؟

  • باران
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۷

   منم مثله شما هستم،ذخیره مامایی ازاد قبول شدم و بهداشت روزانه،اگه روزانه رو ثبت نام کنیم بعد انصراف بدیم باید چقد پول بدیم؟واینکه مدارکمونو سریع میدن یا نه؟

   • maleki
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

    سلام وقت بخیر
    اگر شمادروس دانشگاهی رو شروع نکرده باشید هزینه ای نباید پرداخت کنید.

 122. سینا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  با سلام من دانشجوی ترم آخر کامپیوتر در دانشگاه غیرانتفاعی هستم و امسال تونستم در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میخواستم بدونم باید قبل از ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه قبلیم انصراف بدم؟؟؟ بعدش باید برای معافیت تحصیلی چیکار کنم؟؟

 123. Ahmad
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام در قسمت آیا امکان بازگشت به کد رشته قبلی وجود دارد نوشتید بعد از سه ماه برای همیشه از ادامه تحصیل در کد رشته مد نظر خود محروم خواهند بود! متوجه نشدم من الان دکتری مهندسی شیمی دانشگاه تبریز قبول شدم اما با وجود اینکه دو روز قبل ثبت نام کردم میخوام انصراف بدم چون دانشگاهی که قبول شدم رو دوست ندارم و دوباره کنکور رشته مهندسی شیمی شرکت کنم، بعنی دیگه نمیتونم تو رشته مهندسی شیمی شرکت کنم؟
  بعدش ممنون میشم بگید آیا کسایی که از طریق سهمیه ی استعداد درخشان شرکت کنند و در صورت انصراف از کنکور محروم میشن؟

 124. اهورا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام من دو ترم در دانشگاه فنی دولتی و روزانه درس خوندم. حالا میخوام انصراف بدم و بیام شهر خودمون در دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی ادامه بدم. ایا امکان پذیر هست؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 125. alireza
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

  سلام وقت بخیر من امسال داشکده فنی شهید مفتح همدان قبول شدم (نوبت دوم) حالا اگه بخوام انصراف بدم و تو شهر خودم دانشگاه ازاد برم باید حضوری برم و انصرافم روتایید کنم!
  و جریمه زیادی باید پرداخت کنم!

  • javadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای ترم اول بدون جریمه میتونید انصراف بدین
   باید حضوری به آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 126. نسرین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  با سلام،من مهندسی شیمی صنعتی همدان دوره روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم،اگه انصراف بزنم در چه صورت میتونم کنکور ۱۴۰۲رو شرکت کنم؟

  • bahraii
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام وقت بخیر باید درخواست لغو محرومیت بدید

 127. mobina
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام خسته نباشید.
  من امسال دولتی شهریه پرداز اتاق عمل قبول شدم و برای پرستاری ازاد جزو ذخیره هام. چون ثبت نام ازاد پرستاریم قطعی نیست میتونم اتاق عمل شهریه پردازو ثبت نام کنم و بعد اگر پرستاری ازاد قطعی شد انصراف بدم؟ باید ۱/۵برابر شهریه ثابت رو پرداخت کنم؟

 128. mobina
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

  سلام خسته نباشید
  من امسال دولتی شهریه پرداز اتاق عمل اوردم و جزو ذخیره های دانشگاه ازاد پرستاری ام.
  چون ثبت نامم توی پرستاری ازاد قطعی نیست، میتونم اتاق عمل شهریه پردازو ثبت نام کنم و اگر پرستاری ازاد قطعی شد انصراف بدم؟ باید یک و نیم برابر شهریه ثابت هزینه پرداخت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 129. اهورا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من دانشگاه دولتی روزانه در شهر غیر از محل سکونتم قبول شدم در تاریخ مهر 1400 و دو ترم رو رفتم اما الان میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد شهر خودمون. آیا امکان پذیر هست؟

  • isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام بله میتونید بعد از انصراف دانشگاه جدید ثبت نام نمایید

 130. آی سا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام وقت بخیر من امسال پرستاری روزانه قبول شدم. خواستم بدونم اگر ثبت نام کنم تاکی باید انصراف بدم تا بتونم تو کنکور دی ماه امسال شرکت کنم؟
  اگر کلا ثبت نام نکنم چی؟ آیا مشکل محرومیت خواهم داشت؟

  • javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام روزبخیر
   قبل از برگزاری کنکور دی ماه باید انصراف بدین.
   اگر هم ثبت نام نکنید باید درخواست لغو محرومیت بدین.

 131. نمیدانم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام ببخشید من دانشگاه روزانه ریاضیات و کاربرد ها در رشته انسانی قبول شدم میخوام ثبت نام کنم ک‌ سربازی نرم و به تعویقش بندازم چون دانشگاه افسری سپاه(امام حسین)قبول شدم اگه انصراف بدم مشکلی‌برای دانشگاه امام حسین پیش نمیاد تا روزی ک بخوایم اعزام بشیم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 132. فاطمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام من امسال دانشگاه دولتی قبول شدم امانمیخوام برم آیامیتونم برای کنکور۱۴۰۲دوره ی روزانه شرکت کنم ساخیر

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر خیر یک سال محروم میشوید مگر درخواست لغو محرومیت بزنید

 133. سماازاد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام وقت بخیر من سال 1400ورودی بهمن کارشناسی شبانه دانشکاه فنی حرفه ای الزهرا تبریزهستم و ترم اول هیچ شهریه ای پرداخت نکردم و امتحان هارو هم ندادم براترم دوهم انتخاب واحد نکردم میخواستم انصراف بدم ایا من جریمه پرداخت میکنم یانه و اینکه میتونم در سایت سنجش از اول ثبت نام و رشته دیگه ای بخونم؟

 134. زهرا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقت بخیر من ارشد روزانه دانشگاه صنعتی همدان قبول شدم بعد از ثبت نام غیر حضوری( اینترنتی) که پرداخت هزینه صدور کارت دانشجویی هم داشت مطلع شدم دارای خوابگاه خودگران با شهریه ی خیلی بالاست. قصد انصراف دارم با توجه به اینکه هنوز ثبت نام حضوری نکرده ام و سر کلاس نرفته ام ( البته خود دانشگاه برای ما ورودی ها انتخاب واحد کرده است) میتوانم با درخواست انصراف قبل از پایان مهرماه، بدون پرداخت هزینه انصراف بدهم؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام روزبخیر
   بله دوست گرامی ولی دیگه شهریه ترم اول رو بهتون برنمیگردونن.

 135. حامد
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام خسته نباشید من قبلا دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی تحصیلی گرفتم برای کنکور بعد انصراف دادم و الان دانشگاه دولتی هستم خواستم بدونم بعد از فارغ‌التحصیلی برای ادامه تحصیل تو خارج در مقطع ارشد برام پاسپورت موقت صادر میشه.

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای تحصیل خیر
   ولی ویزای مسافرتی در حین تحصیل میدن.

 136. امیر
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام وقت بخیر،من دانشجوی ترم دوم دانشگاه ازاد هستم و برای ترم سوم ثبت نام کردم و تا الان ۲۵ واحد پاس کردم و ۱۲ واحد برای این ترم برداشتم.میخوام کنکور دی ماه امسال و تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم.کی باید انصراف بدم؟ایا مشکلی برای قبولی روزانه سال بعد برام پیش نمیاد؟این ترمو بخونم یا انصراف بدم یا ترم ۴ هم بخونم بعد از اعلام نتایج سال بعد انصراف بدم؟یا ترم بعد رو مرخصی بگیرم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 137. طاهریان
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام وقتتون بخیر. من سال چهارم دکتری شبانه هستم و بدلیل مهاجرت ترم جاری ثبت نام نکردم. آیا برای درخواست انصراف لازمه شهریه ای یا جریمه ای پرداخت کنم چون این ترم سنوات حساب میشد و من کامل شهریه ها رو پرداخت کردم. ضمن اینکه مدرکی هم گرو دانشگاه فعلی ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاع دقیق از شراط انصراف از دانشگاه روزانه ابتدا باید وضعیت شما دقیق تر برسی شود سپس با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام روزبخیر
   برای انصراف باید یه شهریه پرداخت کنید
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 138. علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  باسلام من سال ۹۷ ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم ترم اول بودم ونمرات هم ثبت شد وترم دوم انتخاب واحد کردم ونصف ترم رو رفتم ودیگه نرفتم امتحان ترم دوم رو هم ندادم.تا حالا انصراف هم ندادم.میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم الان مشمول جریمه میشم؟واینکه کنکور بدم میتونم دوباره روزانه بخونم یا کلا محروم میشم؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 139. nazgol
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام من سال ۹۹دانشگاه روزانه قبول شدم یماه خوندم دیگه نخوندم یعنی یه ترم هم نخوندم از دانشگاه انصراف هم ندادم الان بخوام همون رشته روبخونم باید چیکارکنم اول باید انصراف بدم بعد دوباره ثبت نام کنم برای بهمن ماه؟جریمه هم باید پرداخت کنم؟شرایطش چطوره لطفا راهنماییم کنید

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام احتمال داره اخراج شده باشیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 140. رویا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام من امسال ثبت نام غیر حضوری پردیس دانشگاه تربیت مدرس و انجام دادم ولی میخوام انصراف بدم و ثبت نام حضوری انجام ندادم آیا مشمول دریافت هزینه انصراف هستم؟

  • isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 141. A
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

  سلام من با معدل استعداد درخشان دانشگاه آزاد برای رشته ارشد جزا و جرم شناسی قبول شدم و ۲ ماه رفتم و شهریه اش بالا بود دیگه نتونستم برم
  میتونم برای کنکور کارشناسی ارشد رشته جزا و جرم شناسی شرکت کنم یا باید رشته ی دیگه ای شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف از دانشگاه دولتی میتوانید برای کنکور ارشد هر رشته ای که مد نظر دارید ثبت نام کنید.

 142. محمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  باسلام بنده(پسر و سربازی نرفته) فارغ التحصیل کارشناسی در دانشگاه روزانه هستم ،امسال در کنکور ارشد دانشگاه روزانه قبول شدم حالا سوالم این هست که در صورت عدم اتمام تحصیل جهت خروج از کشور برای ادامه تحصیل در خارج ایا مشمول پرداخت هزینه به دانشگاه هستم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 143. محمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  با سلام بنده (پسر و سربازی نرفته)فارغ التحصیل کارشناسی در دانشگاه روزانه هستم امسال در کنکور ارشد رشته خودم دانشگاه روزانه اوردم
  حالا سوالم این هست در صورت عدم اتمام تحصیل جهت خروج و تحصیل از خارج کشور ایا مشمول پرداخت جریمه و یا مبلغی به دانشگاه هستم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 144. N
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشگاه علامه طباطبایی پذیرش با آزمون کنکور گرفتم ولی به دلایلی میخوام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه خودم بمونم اما بهم پذیرش قطعی ندادن میخوام بدونم منکه ثبتنام غیرحضوری دانشگاه علامه انجام ندادم ممکن اسمم حذف بشه به خاطر انجام ندادن پذیرش غیرحضوری و نتونم دیگه در دانشگاه علامه ثبتنام کنم چون زمان ثبتنامش تمام شده ممکن بتونم بعد از اتمام مهلت داده شده ثبتنام غیر حضوری انجام بدم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 145. شیرین
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام وقتتون بخیر من از دانشگاه روزانه انصراف دادم سال ۹۹ در مقطع ارشد تسویه کردم اما مدرک کارشناسیم موند اونجا گفتن هر وقت دانشگاه قبول شدی میدیم بهت باز که من امسال قبول شدم الان مدرک کارشناسی خودم رو می خوام اما به دانشگاه زنگ میزنم میگن باید تسویه حساب کنی نمی دونم بابد حضوری برم اونجا یا کلا باید کجا درخواست بدم الان یه دانشگاه دیگ قبول شدم

  • javadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام روزبخیر
   باید حضوری به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 146. امین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کردم و حالا بعد از گذشت ۲ روز از ثبت نام میخوام انصراف بدم و دانشگاه آزاد برم ، آیا من مشمول دادن هزینه انصراف میشم؟ حتی انتخاب واحدم نکردم

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام روزبخیر
   چون انتخاب واحد نکردین احتمالاش خیلی ضعیفه
   ولی جهت اطمینان حتما به واحد آموزش مراجعه کنید.

 147. زرا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام من امسال ارشد روزانه قبول شدم(تربیت مدرس) اما نمیخام ثبت نام کنم میتونم کنکور ارشد و یا سراسری شرکت کنم؟؟؟یا محروم میشم؟ یسریا میگن محرومیت لغو شده امسال درسته؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر جهت اطلاع از محرومیت از انطراف از دانشگاه دولتی با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 148. ابراهیمی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام سال 92 از طریق کنکور سراسری ارشد بیوفیزیک دانشگاه تبریز واحد پردیس خودگردان قبول شدم ولی مراجعه به دانشگاه و تشکیل پرونده و ثبتنام نداشتم امسال ارشد پیام نور شهر خودم قبول شدم در استعلام مدرک نحصیلی زده که سال 92 در پردیس خودگردان تبریز عدم مراجعه.
  الان شرایط انصراف شامل من میشه؟ یعنی باید جریمه به پردیس خودگردان تبریز بدم در حالی که تشکیل پرونده و ثبتنام نداشتم.
  ممنون از پاسخگویی

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 149. sari
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من ترم 2 دکتری علوم پایه روزانه دانشگاه اصفهان را تمام کردم و میخواهم انصراف بدهم و دیگر قصد ادامه تحصیل ندارم، چه قدر هزینه انصراف باید پرداخت کنم؟ هر جا نگاه کردم روش دقیق محاسبه رو نگفته لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام روزتان بخیر شهریه اش را داخل خود سایت میزنند و خیلی مبلغ بالایی نیست

  • مسافر
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   منم می‌خوام از ارشد علوم شناختی روزانه دانشگاه بهشتی انصراف بدم. اصلا اون چیزی که فکر می‌کردم نیست. حیف وقت. اگه فشار اجتماع و خانواده نبود همین الان فرم انصراف رو می‌گرفتم.

   • karimi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 150. sari
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 2 دکتری علوم پایه روزانه دانشگاه اصفهان هستم در صورت انصراف چه مقدار هزینه باید به عنوان جریمه پرداخت کنم؟

  • sari
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   همچنین اینکه نمیخوام سال دیگه کنکور بدم کلا نمیخوام ادامه تحصیل بدم. لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

   • karimi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mohammadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت به خیر
   مبلغ جریمه انصراف از تحصیل دانشگاه های سراسری را از بخش مالی استعلام بگیرید.

 151. Morsdi
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی انصراف ۲۱.۷۱۴۰۰ باید هزینه انصراف رو چرداخت کنم یا شامل نمیشه؟

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول هزینه انصراف می شوید.

 152. ابوالفضل
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام وقتتون بخیر بنده از دانشگاه انصراف دادم و حالا قصد دارم دوباره برگردم و انصرافم رو لغو کنم آیا هزینه ای که برای انصراف دادم پس داده میشه ؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   بسته به دانشگاه داره

  • رویا
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام من امسال ثبت نام غیر حضوری پردیس دانشگاه تربیت مدرس و انجام دادم ولی میخوام انصراف بدم و ثبت نام حضوری انجام ندادم آیا مشمول دریافت هزینه انصراف هستم؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • isaei
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

    سلام وقتتون بخیر
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 153. مهتاب
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام من سال۹۸از دانشگاه روزانه انصراف دادم میخوام بدونم شهریه ای که باید پرداخت کنم طبق شهریه همون سال حساب میشه یا طبق شهریه روز

  • gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام روزتون بخیر بله درسته به روز حساب میکنن

 154. محمد ف ج
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۷

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۵ روزانه هستم و می‌خواهم در کنکور دی ماه شرکت کنم و در صورت قبولی در همین رشته که هستم و فقط دانشگاه خود را عوض کنم آیا باید به دانشگاه مبدا شهریه پرداخت کنم؟؟ و در صورت معادلسازی دروس باید به دانشگاه مقصد هم شهریه بدم یا نه؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام روزبخیر
   بله باید هم به دانشگاه مبدا و هم مقصد شهریه پرداخت کنید.

 155. Sepahi
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام من پارسال دانشگاه روزانه ثبت نام کردم امابه دلایلی نتونستم درکلاساحاضربشم نه حضوری نه غیرحضوری انتخاب واحدهم نکردم امتحانم ندادم امسال میخوام کنکور۱۴۰۲شرکت کنم آیامن بایدازدانشگاه انصراف بدم؟یابرم مدارکموبگیرم؟اگه قرارباشه انصراف بدم هزینه ای بایدپرداخت کنم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 156. آرزو
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقتتون بخیر خواستم بپرسم من پارسال از پرستاری شهریه پرداز انصراف دادم و امسال هم دوباره کنکور دادم و میدونم که حتما از پرستاری روزانه قبول میشم الان من میتونم در پرستاری روزانه در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 157. ش
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۴

  من بعد از تمام شدن تمام واحدهای درسی در دوره کارشناسی دنبال گرفتن مدرک نرفتم. دانشجوی روزانه بودم. بعد چندسال رقتم اقدام کنم وضعیت تحصیل رو زدن انصراف از دانشگاه. من چهارسال درس خوندم اگر بهم مدرک ندن چی میشه؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام شما چون نرفتید و شهریه پرداخت نکردی باید حضوری برید دانشگاه و شرایط بازگشت به تحصیل را بپرسید و شهریه سالهای که پرداخت نکردید را پرداخت کنید

 158. Peter
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام ببخشید من سال ۹۹ با معدلم دانشگاه پیام نور رفتم و دو ترم مرخصی گرفتم سال ۱۴۰۰ دانشگاه دولتی قبول شدم و از پیام نور انصراف دادم الان بعد از گذشت دو ترم از دانشگاه دولتی آیا میتونم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و برای کنکور ۱۴۰۲ آماده بشم یا خیر؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام اگر باازمون دانشگاه رفتید میتوانید ولی باز از دانشگاه هم سوال کنید

 159. پیام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاهم رو تموم کردم میخاستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ اقدام کنم و اینکه اگه قبول بشم نتیجم باطل نمیشه؟؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام بله در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 160. مرضیه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام من کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کردم‌ و میخوام انتخاب رشته کنم.خواستم بدونم اگر پرستاری روزانه قبول شم و بخوام کنکور دی ماه رو هم شرکت کنم تا کی باید از دانشگاه انصراف بدم؟ اصلا‌ چنین چیزی امکانش هست؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام اگر شما بدون کنکور بروید دانشگاه امکان انتقالی ندارید

 161. مینا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور شرکت کردم و خواهان پزشکی بودم ولی رتبه م به پزشکی نمیرسه و پرستاری جزو انتخابامه…حالا من میخوام دی دوباره کنکور بدم ولی انتخاب رشته ای که میخوام انجام بدم نمیدونم پرستاری روزانه و شهریه پرداز بزنم قبول میشم ولی بابت محرومیت مطمئن نیستم انتخاب رشته انجام بدم یا نه
  روزانه رو از متن بالا فهمیدم که باید حداقل دو ترم بخونم که اون موقع فرصت نمیشه برا کنکور دی و حتی تیر بخونم
  میشه لطفا راهنماییم کنید که اگه شهریه پرداز قبول بشم ولی ثبت نام نکنم مشمول جریمه میشم یا نه؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 162. شیما
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام وقت بخیر
  بنده سال93دانشگاه روزانه قبولشدم ولی از ترم دوم ب بعد نرفتم چون تعداد دانشجوها کم بود انتقالمون دادن اصفهان که من نرفتم دیگه نرفتم دنبال پروندم
  الان میتونم دانشگاه روزانه شرکت کنم؟
  یا دانشگاه منو محروم کرده بابت پرداخت نکردن جریمه

 163. Rez
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام، اگر در مقطع کارشناسی پیوسته، در سال پنجم انصراف بدیم، مشمول یک سال فرصت معرفی به نظام وظیفه می‌شیم یا چون معافیتمون به پایان رسیده وارد غیبت می‌شیم ؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 164. پیام
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاهم رو تموم کردم میخواستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور۱۴۰۲شرکت کنم یا نه ؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 165. پیام
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاه رو تموم کردم میتونم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲ اقدام کنم و اینکه درصورت قبولی نتیجه آزمونم باطله یا نه؟؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 166. Mobina
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام من پشت کنکوری بودم و امسال تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم با توجه به این که نتایج اومده خواستم بدونم که اگر من انتخاب رشته کنم و دانشگاه دولتی قبول شم و ثبت نام هم انجام بدم، تا چه زمانی مهلت انصراف دارم که بتونم تو کنکور دی ماه شرکت کنم و مشکلی برام پیش نیاد؟آیا این انصراف دادنه‌ باید قبل از تاریخ ثبت نام برای کنکور دی ماه باشه؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 167. پریا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم سه کارشناسی هستم توی دانشگاه دولتی درس میخونم .میخوام بدونم اگر کامل انصراف بدم و بعد برم دانشگاه دولتی دیگه و معادل سازی واحد انجام بدم ایا بازم متحمل پرداخت جریمه به دانشگاه مبدا خواهم بود؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه متقبل شوید.

 168. سحر
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام
  من دانشجوی ارشد انصرافی دانشگاه روزانه بودم و اینکه الان بخوام برم پرستاری ازاد باید تسویه حساب کنم؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 169. ابوالفضل زینالی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ورودی 95 کارشناسی رشته مهندسی برق دانشگاه تبریز بودم سال 1400 برام انصراف ثبت شده الان همون رشته رو در دانشگاه آزاد دارم میخونم. تو یه قسمت گفته شده که دانشجو حق بازگشت به کد رشته ای که انصراف داده نداره میخوام بدونم آیا من بعد از اتمام کارشناسی کنکور ارشد بدم میتونم در همین رشته در دانشگاه دولتی ارشد رو بخونم؟
  با تشکر

  • maleki
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشارین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 170. AMIRI
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام ببخشید من دوترم توغیر انتفاعی در سخوندم بعدش دیگه از ترم 3و4نرفتم .این انصراف محسوب میشه..وانیکه اگر هزینه و جریمه بخان.من نتونم بدم چی میشه؟//

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   خود مدیر دانشگاه تصمیم میگیره

 171. K
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

  من قبلا سوالی ازتون پرسیدم ولی نظرم عوض شد
  دانشجوی روزانه ترم دو ام با سوابق انتخاب رشته کرده بودم الان می تونم انصراف بدم و با سوابق دوباره ۱۴۰۱ انتخاب رشته کنم ؟

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر
   امکان انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد برای مشمولین تا یک بار وجود دارد

 172. روزانه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام خسته نباشید اگراز دانشگاه دولتی یاهمون روزانه انصراف بدیم ودوباره بخواهیم روزانه یه دانشگاه دیگه بخونیم باید هزینه انصراف روبدیم یا نه؟ممنون

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   بله باید هزینه انصراف رو پرداخت کنید

 173. Alireza
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام من یکی از رشته های علوم پایه رو با معدل و بدون کنکور اوردم الان دوترم گذشته و میخوام بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میشه چند روز دیگه دوباره توی انتخاب با معدل شرکت کنم و دروسی که خوندم برام تطبیق بزنن یا روالش طول میکشه و محرومیتی داره؟
  باتشکر

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   تا28تم مهلت داره برای انتخاب بدون ازمون دانشگاه ازاد واینکه فقط انصراف از دانش گاه روزانه موجب محدودیت میشود برای انتخاب رشته روزانه

 174. Kosar
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی دانشگاه دولتی روزانم و ترم دو رو تموم کردم ولی می خوام انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم در دی ماه و تیرماه ،
  اسفند ماه باید درخواستمو ثبت کنم یا قبل دی ماه ؟

  • mohammadi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط مندرجه در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 اقدام نمایید.

 175. Negin
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام.الان که کنکور دی ماه هم برگذار میشه،میتونیم بریم دانشگاه روزانه دی هم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنیم بدون انصراف از دانشگاه در حال تحصیلمون؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   معلوم نیس هنوز

 176. زهرا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام خسته نباشید
  اگه شخصی برای دانشگاه دولتی مجاز بشه و تقریبا یک ترم بره و بعد انصراف بده میتونه کنکور بده؟
  و اینکه اول باید انصراف بده تا تو کنکور ثبت نام کنه یا میتونه بعد از نتایج انصراف بده؟

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام روزتون بخیر بله مبتواند

 177. Maryam
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقت بخیر اگه امسال پرستاری روزانه برم میتونم کنکور 1402 برای پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم ؟

  • bahraii
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقتتون بخیر برای برسی دقیق با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 178. فاطیما
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام من سال ۱۴۰۰ توی کنکور ارشد ناپیوسته دانشگاه ایران شهریه پرداز قبول شدم و یک ترم رو کامل خوندم اما ترم دوم ول کردم و تازه انصراف دادم و هزینه هم کامل پرداخت شد حتی دانشگاه با من تماس گرفت و گفت بدهی شما صفر هست و انصرافتون نهایی شده حالا من دوتا سوال دارم
  ۱- من میتونم توی کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟
  ۲-اگر دوباره کنکور بدم و همون رشته ی قبلی خودم توی ارشد رو جای دیگه قبول شم میتونم برم ؟ یا اینکه محروم میشم از این رشته ؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   میتونید دوباره کنکور بدید

 179. فاطیما
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور ارشد دانشگاه ایران شهریه پرداز قبول شدم و یک ترم رو کامل گذروندم و بعد از اون ترم دوم رو ول کردم و تازه انصراف دادم و هزینه هم کامل پرداخت شد و خود دانشگاه هم اعلام کرد که بدهی صفر هست حالا دوتا سوال دارم
  اول اینکه من میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ ارشد شرکت کنم
  دوم آیا میتونم همین رشته ی ارشد رو که در اون تحصیل میکردم دانشگاه دیگه قبول شم و ادامه بدم ؟

 180. شیوا
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

  سلام
  درصورتی که سه ترم از تحصیلم در دانشگاه روزانه گذشته باشه و انصراف بدم و دوباره در کنکور شرکت کنم، باز هم میتونم سال بعد برم دانشگاه روزانه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   باید درخواست رفع محدودیت بدی

 181. امید
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  آیا میشه دوبار انصراف بدی

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام روزبخیر
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشین
   بله میشه مشکلی نیست

 182. فاطمه
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من دانشجوی رشته روزانه هستم میتونم بدون انصراف کنکور 1402 بدم و اگه رشته روزانه دیگه قبول شدم از این رشته انصراف بدم؟

  • mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از تحصیل خود انصراف دهند.

 183. سارا
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

  سلام..من دانشجو ترم اول کارشناسی روزانه هستم میخام انصراف بدم ولی نیاز دارم مدارکم رو زود تحویل بگیرم میخاسم بدونم همینکه چقد هزینه باید بدم؟ هم اینکه همون روز مدارکم رو پس میدن؟

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • محمدرضا
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

   سلام خسته نباشید
   من دانشجوی دوره روزانه پرستاری هستم ورودی ۱۴۰۰ نیم سال دوم بودم وسط ترم درخواست مرخصی کردم و می‌خوام دی ماه ۱۴۰۱ انصراف بدم و کنکور ثبت نام کنم میتونم کنکور بدم ؟از دوره های روزانه اسمم میتونن بیاد؟ مشکل سربازی برام پیش نمیاد ؟

   • maleki
    ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

    سلام وقت بخیر بله امکان پذیر می باشد.
    برای اظلاع بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس فرمایید.

   • obeidavi obeidavi
    ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

    سلام وقت بخیر باید معافیت از تحصیل بگیرید.

 184. حامد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم خواستم بدونم اگر از یه دانشگاهی تو کانادا پذیرش بگیرم و از دانشگاه پیام نور انصراف بدم مشکلی برای سربازی نداره

  • mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه به طور کلی یکبار در کل سنوات تحصیلی امکان پذیر است.

 185. سینا
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  من درحال حاضر دانشجو کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه تهران هستم که دوره مجازی هست و مثل شبانه شهریه ثابت داره. ترم ۴ هستم و امتحانات اخر ترمم رو هم دادم. میخواستم بپرسم که درصورت انصراف دادن، از تحصیل محروم میشم؟ و ایا میتونم برای ارشد مجدد و گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنم؟

  • سینا
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   اصلاح میکنم
   من دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته هستم.

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.

 186. سمیرا
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام
  در صورتی که از رشته ای در کارشناسی انصراف داده باشم در ارشد میتونم همون رشته رو انتخاب کنم و کنکور بدم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام بله جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • نورای
   ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۳

   سلام وقت بخیر
   من رشته کامپیوتر شبانه روزی ۱۴۰۰ قبول شدم یک ترم رفتم ترم دومم رو آخراش دیگه تو کلاس ها شرکت نکردم و میخوام انصراف بدم اگه بخوام تو کنکور ۱۴۰۲ رشته های نظری شرکت کنم ممکن هست؟

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 187. امیرحسین
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم دوم جامعه شناسی ورودی ۱۴۰۰ روزانه هستم
  و کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کردم
  و انصراف ندادم
  میخاستم بپرسم ک اگ در کنکور ۱۴۰۱ قبول شوم و بخوام ک یه دانشگاه دیگ ثبت نام کنم و ازین انصراف بدم
  ممکن هست ؟ یا خیر
  با توجه ب قوانین جدید سازمان سنجش
  ممنون میشم پاسخ بدید!

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام بله میتوانید

 188. Samira
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام من ورودی ۹۵ کارشناسی روزانه وزارت علوم بودم انصراف دادم در ترم ۳ ، ترم دو مرخصی گرفته بودم
  ورودی ۹۷ کارشناسی روزانه وزارت بهداشت شدم و الان فارغ التحصیل شدم
  ایا میتونم در مقطع ارشد در رشته قبلیم که انصراف دادم ادامه تحصیل بدم ؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام امکانش است اما بستگی دارد که با کنکور رفته باشد به دانشگاه یا بدون کنکور جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 189. Fatemhe
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام. من امسال (۱۴۰۱) کنکور دادم. میخواستم بدونم اگر امسال انتخاب رشته کنم و وارد دانشگاه بشم، با توجه به اینکه دانشجویانی که تا قبل اسفند ۱۴۰۰ انصراف دادند، می‌تونستند کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت بکنن، امسال هم همین شرایط هست؟ یعنی دانشجوهایی که تو سال ۱۴۰۱ از دانشگاه انصراف دادن، میتونن توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام بستگی دارد دانشگاه های پذیرش بدون کنکور امکان مهمانی و انتقالی در آنها وجود ندارد

 190. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  الان رشته تحصیلیم جزو گروه علوم پایه هست

  • شیما
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بنده سال93دانشگاه روزانه قبولشدم ولی از ترم دوم ب بعد نرفتم چون تعداد دانشجوها کم بود انتقالمون دادن اصفهان که من نرفتم دیگه نرفتم دنبال پروندم
   الان میتونم دانشگاه روزانه شرکت کنم؟
   یا دانشگاه منو محروم کرده بابت پرداخت نکردن جریمه…

   • alizadeh
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

    سلام روربخیر
    باید از رشته دانشگاهی خود انصراف داده و به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت روزانه بدهید.

 191. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام. من دانشجوی روزانه ترم ۵ مقطع دکتری Ph.D دانشگاه تهران هستم. از پروپوزالم دفاع کردم ولی هنوز تو سیستم ثبت نشده و تصویب نهایی نشده. میتونم انصراف بدم و کنکور ارشد هنر روزانه دانشگاه تهران شرکت کنم؟ جریمه انصراف چجوری محاسبه میشه؟ با توجه به اینکه پروپوزالمو دفاع کردم ولی هنوز اصلاحاتشو انجام ندادم و تصویب نهایی نشده

  • ستاره
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   الان رشته تحصیلیم جزو گروه علوم پایه هست

   • hedayati
    ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

    سلام وقت بخیر سوالتون چی هست؟

  • bahraii
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقتتون بخیر برای برسی دقیق با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 192. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام من دانشجوی روزانه ترم ۵ مقطع دکتری علوم پایه دانشگاه تهران هستم. دفاع پروپوزال کردم ولی هنوز پروپوزالم تصویب نهایی نشده و تو سیستم ثبتش نکردن. میخواستم بپرسم میتونم انصراف بدم و کنکور ارشد روزانه هنر شرکت کنم؟ با توجه به اینکه پروپوزالم هنوز ثبت نشده مشمول چه میزان جریمه میشم؟

  • mansuri
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر علت انصراف چیست؟ در صورت انصراف باید به میزان ترم های گذرانده جریمه پرداخت کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر باید وضعیت شما بیشتر بررسی شود لطفا تماس حاصل فرمایید.

 193. بهرام
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام من یه ترمه بدون انصراف دانشگاه رو ول کردم کنکور دادم میخام روزانه بخونم دوباره دانشگاه قبلی ام میتونه مشکلی پیش بیاره؟

  • karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 194. آرش
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام، لطفا پاسخ بدید، من دکتری دوره روزانه شرکت کردم و رتبه ام هم زیر خیلی خوب شد و مصاحبه هم شرکت کردم و اساتید هم خیلی از رزومه و دانش من در زمینه رشته تحصیلیم راضی بودن و به نظر میاد که قبول شده باشم اما واقعیت اینه که دوست دارم در یه رشته دیگه تحصیل کنم که البته مستلزم اینه که دوباره از ارشد شروع کنم و واسه همینم می خوام در صورت اعلام قبولی رسمی در دوره دکتری ثبت نام نکنم، آیا با توجه به هدف من برای شرکت در آزمون سراسری در مقطعی متفاوت (ارشد) از مقطع فعلی (دکتری) بازهم مشمول جریمه یکسال محرومیت از کنکور خواهم شد؟

  • karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

   سلام اگه مشکل نظام وظیفه داشته باشیدبرگشت به عقب نمیتونیدداشته باشیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 195. آریانا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام
  من دانشجوی روزانه ترم۴ ارشد هستم و فقط پایان نامه مونده و به علت مشکل با استاد راهنمام دیگه علاقه ای به ادامه دادن ارشد ندارم و میخواستم چندتا سوال بپرسم لطفا تایید کنید و جواب بدید خیلی ضروریه
  ۱.باتوجه به اینکه همه واحدها رو گذروندم شرایط انصراف از پایان نامه و تموم کردن ارشد چیه؟ مشمول هزینه میشم؟ اصلا مدرکی میدن بدون پایان نامه؟ و اگه قید بشه رو مدرک بدون دفاع و پایان نامه اون مدرک ارشد فاقد اعتبار هست؟
  ۲.میتونم مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه ارشدی که الان هستم بگیرم؟ امکان داره اون مدرک لیسانس رو که واسه ثبت نام ارشد دادم بهم بدن؟ واسه کار پیدا کردن به مدرکم نیاز دارم

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر
   امکان انصراف وجود ندارد و در صورت عدم ارایه پایان نامه مدرک به شما تعلق نخواهد گرفت.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 196. فاطمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام من روزانه قبول شدم چند ترم خوندم بعد بدون انصراف ول کردم و انتخاب واحد نکردم یک ترمه و پیگیر نشدم کلا ۱۴۰۱ کنکور شرکت کردم روزانه میتونم بخونم دانشگاه قبلی مشکلی پیش می یاد؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام بله بایدتا25اسفندانصراف بدیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 197. کاتیون
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام من پسر هستم بعد از سال آخر دبیرستان در کنکور ۱۴۰۰ امتحان دادم ولی انتخاب رشته نکردم،میخواستم بدونم اگه تو ۱۴۰۱ قبول شم روزانه سراسری، میتونم اسفند انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و سراسری قبول شم؟
  مشکل نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی توی هر مقطع یکسال فرصت دارید و در کل سنوات تحصیلی یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 198. زهرع
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام. من دو ترم در دانشکده فنی حرفه ای دولتی روزانه در مقطع کاردانی رشته نرم افزار تحصیل کردم و الان میخوام انصراف بدم. بعد از انصراف میتونم در دانشگاه پیام نور رشته نرم افزار رو ادامه بدم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 199. ali najafi
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام من ترم ۲ رشته مهندسی علوم دامی ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه دولتی هستم و ترم ۲ ام تمام شده این امکانش هست انصراف بدهم و در کنکور ۱۴۰۲ دولتی روزانه شرکت کنم؟

  • abbasi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط انصراف از دانشگاه مقاله های داخل سایت را مطالعه فرمایید .

 200. روزانه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام بعدازانصراف ازدانشگاه دولتی روزانه درمقطع دکتری میتوان دوباره دانشگاه دیگری روزانه خوند؟؟؟

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام. مراجعه کنید به مقالات مرتبط با محرومیت به دلیل انصراف در وبسایت ما یا دفترچه دکتری. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 201. رضا
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام بعداز انصراف از دانشگاه روزانه درمقطع دکتری دوباره میتوتیم در دانشگاه دیگه ای روزانه بخونیم یانه؟؟؟

  • soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام. شرایط محرومیت رو در دفترچه بخونید. همچنین شرایط درخواست لغو محرومیت رو. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 202. فاطمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم و دانشجو ام میخام انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۲ انسانی شرکت کنم با توجه به تغییرات کنکور و تاثیر قطعی معدل آیا شانسم کم میشه؟

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر
   بعله با توجه به شرایطی که قراره برای سال اینده در کنکور اعمال شود شانس شما برای پذیرش کم میشود

 203. بیتا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

  سلام من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم و بصورت مجازی ثبت نام کردم و کد دانشجویی دادن و وسط ترم یک انصراف دادم و امسال برا ۱۴۰۲ ثبت نام کردم امروز رفتم سایت دیدم تسویه من تکمیل شده و کارت دانشجویی هم ابطال فقط برگه انصراف ندارم بنظر شما مشکلی پیش میاد برا امتخاب رشته روزانه؟

  • karimi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   خیر

   • مهدیه
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

    سلام وقت بخیر
    من ترم دوم رو در دانشگاه عیرانتفاعی آله طه تموم کردم
    برای انصراف از این رشته و ابن دانشگاه چقدر باید هزینه بدم در حال حاضر

    • soleimani
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

     سلام باید رجوع کنید به بخش امور فارغ التحصیلان دانشگاه یا بخش آموزش رشته خودتون. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 204. محدثه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام من ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم الان بعد ۲ ترم میخام انصراف بدم و کنکور بدم میخام دوباره روزانه بخونم بعد کنکور که از جریمه معاف شم اما دانشگاه میگه تا جریمه رو پرداخت نکنین انصراف قطعی نمیشه من باید چی کار کنم؟ می تونن قطعی اش نکنن

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام وقت بخیر . برای ثبت نام در هر دانشگاه ، باید از دانشگاه قبلی خود فارق شده باشید

 205. فاطمه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام ببخشید من سال ۹۸ دانشگاه دولتی قبول شدم و نرفتم و دوباره کنکور ۱۴۰۰ رو شرکت کردم و روزانه قبول شدم اما تو مرحله انتخاب رشته “مردود” شدم.
  حالا تو کارت داوطلبی کنکور ۱۴۰۱ نوشته که حتی درصورت قبولی در دانشگاه قبولی لغو میشه.
  باید چیکار کنم؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر باید قبل از تاریخ ثبت نام کنکور ، از دوره روزانه انصراف خود را قطعی میکردید

 206. مهتاب
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام وقت بخیر.من سال ۱۴۰۱ رو دانشگاه روزانه ثبت نام کنم و تا قبل اسفند انصراف‌ بدهم،در چه صورتی میتونم سال ۱۴۰۲ روزانه هارو هم انتخاب کنم؟یا اصلا نمیشه

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   با سلام روزانه یک بار بروید دیگه نمیتوانید تحصیل رایگان در ان مقطع داشته باشید طبق انصراف از دانشگاهد های دولتی و شهریه پرداز

 207. Em
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام ببخشید من 2 اسفند انصرافی از دانشگاه رو قطعی کردم ولی چون قبلش فرم ثبت نام کنکور رو پر کرده بودم تاریخ انصراف و شماره نامه انصراف رو الکی وارد کرده بودم الان برای ویرایش این اطلاعات باید چیکار کنم؟

  • ekhlasi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام وقت بخیر . انصراف از دانشگاه ویرایش پذیر نمی باشد و باید به واحد آموزش دانشگاه جهت رفع مشکل مراجعه کنید

 208. زهرا
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام من یه لیسانس دارم ولی تو یه رشته ی دیگه هم تو دانشگاه دولتی روزانه داشتم لیسانس میخوندم که دیگه نرفتم ولی انصراف ندادم تسویه نکردم الان ارشد دادم قبول بشم برا ثبت نام توی دانشگاه مشکل ایجاد میشه

  • bagheri
   ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

   با سلام به احتمال بالا در دانشگاه اول اخراجی شما صادر شده است

   • زهرا
    ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

    الان حتما باید تسویه کنم تا بتونم برا ارشد دانشگاه ثبت نام کنم

 209. محمد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام وقت بخیر. دانشجوی علمی کاربردی هستم. دو ترم رو سپری کردم و ترم سوم رو ثبت نام کردم و هزینه ها رو هم دادم ولی غیبت کردم ، میخواستم در کنکور 1401 شرکت کنم میخواستم بدونم بخاطر غیبت هام مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت به خیر
   به دانشگاه مراجعه کرده و درخواست مرخصی دهید.

 210. raha
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام اگر دانشگاه دولتی تحصیل کنیم و قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدیم و بعد از دادن کنکور باز دولتی قبول بشیم در این صورت نباید جریمه پرداخت کنیم؟

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر
   شما برای اینکه بخواهید از دانشگاه دولتی انصراف بدید برای اینکه بخواهید در ازمون سراسری مجدد شرکت کنید یاید پرداخت جریمه رو انجام دهید

 211. ملینا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام من داخل یه سایتی خوندم اگر تا ترم دوم در دانشگاه دولتی روزانه تحصیل کرده باشیم و بخوایم انصراف بدیم هیچ جریمه ای پرداخت نمیشه درسته یا غلط؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه دولتی در هر ترم باشید جریمه انصراف دارید

 212. مبینا
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام‌من دانشجوی ترم دوم دانشگاه دولتی رشته ی روانشناسی هستم اگه بخوام از دانشگاه دولتی انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد برای تغییر رشته ، جریمه میشم؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

   با سلام انصرزاف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز باید جریمه را پرداز کنید

   • مبینا
    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

    نرخ جریمه رو میدونید معمولا چند تعیین میکنند؟

    • fathollahi
     ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

     سلام هزینه انصراف از دانشگاه دولتی یک و نیم برابر شهریه شبانه همان دانشگاه هست

 213. تهمینه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام من ورودی ۱۴۰۰ کارشناسی روزانه قبول شدم
  ولی در ابان ماه انصراف دادم و با دانشکاه تسویه کامل کردم که مبلغیم ندادم البته
  ۱۴۰۱ میخوام کنکور بدم دوباره . سنجش یه فرم داده فرم شماره ۳
  من در چه صورت باید اون فرم و پر کنم ؟ ایا نیازه ک برم دانشگاه قبلی تا اون فرم برام پر کنه ؟
  شرایطش چیه؟

  • fathollahi
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه دوره روزانه شما یکسال از دوره روزانه کنکور سراسری محروم میشوید

   • تهمینه
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

    الان دیگه اینطور نیست این قانون جدیده ک امسال سنجش داده
    در صورت انصراف میشه دوباره روزانه قبول شد محرومیتم نداره

 214. انصراف از دکتری
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام من ورودی۱۴۰۰ دکتری روزانه هستم ویک ترم دردانشگاه درس خوندم واسفند ماه انصراف دادم.الان که رفتم دانشگاه کارای انصراف روانجام بدم گفتن توی سایت سجاد باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم.من میخواستم بدونم امسال دفترچه دکتری۱۴۰۲ رومیخوام بگیرم وشرکت کنم دانشگاه روزانه باید دوباره پول بدم یااینکه از روزانه به روزانه دیگر جریمه نداره؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یک بار مجاز به ثبت نام در دانشگاه روزانه و انصراف می باشید برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 215. محمد
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام وقت بخیر ببخشید من سال ۹۷ در یه دانشگاه دولتی قبول شدم (کارشناسی پیوسته) و بعد ۳ ترم انصراف دادم و سال ۹۹ دوباره کنکور دادم و دوباره در یه دانشگاه دولتی دیگه ای قبول شدم (باز هم در مقطع کارشناسی پیوسته) و یه معافیت تحصیلی جدیدی برام صادر کردن (تا سال ۱۴۰۴) الان سوالم اینه ایا میتونم از این دانشگاه دومی مدرک کارذانی معادل بگیرم و دوباره انصراف بدم و برم در یه دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

  • haghipor
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   ابتدا مدرک معادل کاردانی خود را کسب کنید سپس میتوانید برای کاردانی به کارشناسی دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل شوید

 216. نده
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام،من سال ۹۴ دانشگاه آزاد کرمانشاه رشته علوم آزمایشگاهی و شیمی دانشگاه بوعلی همدان روزانه قبول شدم،
  برای هردوتاش ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم اما حضوری نه،
  امسال برای انتخاب رشته مشکلی برام پیش میاد؟؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر . مدارک ارایه دادید ؟شهریه هردو را پرداخت کردید؟؟

 217. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۳

  سلام من ورودیه بهمن ماه 1400هستم دانشگاه دولتی روزانه .من مدارکم برا ثبت نام ناقص بود (دیپلم) و از همون اول به دانشگاه نرفتم حتی یک بار به کلاس هاش الان میخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم یا اصلا نیاز به انصراف هست چون اصل دیپلم نداد بودم به دانشگاه و الان برا سربازی میخوام اقدام کنم الان باید چیکار کنم با این شرایط برای سربازیم انصراف لازمه لطفا راهنمای کنید

 218. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, والان میخوام برا سربازی اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد یا حتما باید انصراف بدم, لطفلا راهنمای کنید

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه واحدی در دانشگاه پاس نکرده اید ، جریمه به شما تعلق نمیگیرد

 219. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, والان میخوام برا سربازی اقدام کنم مشکلی حتما باید انصراف بدم, لطفلا راهنمای کنید

 220. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۹

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, لطفلا راهنمای کنید

 221. رویا
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  با سلام
  من امسال کنکور دارم.می خواستم بپرسم چنانچه در دوره های روزانه پذیرفته بشم:
  1-آیا امکان انصراف و شرکت در کنکور سراسری سال 1402 رو دارم؟
  2-در کنکور سراسری سال آینده امکان پذیرش در روره های روزانه رو دارم یا فقط شبانه و … میتونم انتخاب کنم؟
  3-در چه ماهی در سال 1401 باید انصراف بدم تا بتونم کنکور سال بعد رو شرکت کنم (و روزانه قبول بشم)؟
  4-با توجه به قطعی شدن تاثیر معدل آیا در حالیکه دانشجو هستم(که البته قصد انصراف دارم)امکان ترمیم معدل هست؟
  با تشکر فراوان

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

   سلام وقت بخیر . انصراف از دانشگاه های دولتی تابع یکسری شرایط خاص و پرداخت جریمه انصراف و ثبت در سامانه سجاد می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 222. محمد
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام من ورودی مهر ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه هستم و هنوز ترم دوم رو تموم نکردم ؛(امتحانات پایان ترم دوم رو ندادم)، اگر الان انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟ و اینکه میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه روزانه انتخاب کنم؟
  واگر جریمه میشم چ کاری انجام بدم که جریمه نشم؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   با سلام وقت بخیر بله جریمه را خود دانشگاه با توجه به تعداد ترم و سنوات تعیین میکند

 223. Moradi
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی انصرافی علوم قران حدیث ورودی ۱۴۰۰ از دانشگاه دولتیم میتونم امسال تو کنکور دوباره همون رشته رو انتخاب کنم؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

   با سلام اگر هزینه و جریمه انصراف از داشنگاه دولتی را انجام داده باشید و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید امکان کنکور مجدد است

 224. فاطمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام.من امسال روزانه قبول شدم ولی اواخر مهر ماه بود درخواست انصراف. دادم و حدود یه ماه دوماه بعدش باهاش موافقت شد.اسفند رفتم برا تسویه حسابا همشونو انجام دادم به جز دوتاشون به خاطر سهل انگاری مسئولش تاریخشون افتاد بعد از بیس و پنجم اسفند.میتونم تو کنکور شرکت کنم و رشته محل های روزانه رو انتخاب کنم؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام وقت خوش . شما یکبار مجاز به تحصیل در دوره روزانه هستید .برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 225. مهربانو
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام
  من ورودی ۹۵ دکتری روزانه هستم و ده ترم مشغول به تحصیل بوده و حین تحصیل، یکسال مرخصی بدون احتساب در سنوات داشتم. بنا به دلایلی قصد انصراف دارم. چقدر باید جریمه بدم؟
  آیا میتوان از طریق فرصت کاریابی، این هزینه را پرداخت نکرد؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام هزینه انصراف از دانشگاه دولتی یک و نیم برابر شهریه ثابت نوبت دوم همون دانشگاه میباشد.

 226. سعید
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام.وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم سه پرستاریم.میخواستم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم.برای این کار حتما باید از رشتم انصراف بدم؟
  اگه انصراف دادم با توجه به اینکه معافیت تحصیلی دانشگاه داشتم باید برم سربازی؟
  با هیچ تبصره ای نمیشه بدون انصراف کنکور داد؟

  • aghazade
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام
   حداکثر مهلت زمان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه دولتی با مقاطع کارشناسی تا 20 اسفند ماه می‌باشد. آنها باید تا این مدت زمان فرم انصراف از دانشگاه دولتی 3 را پر کنند واینکه بعد از انصراف معافیت تحصیلی شما لغو میشود ومجدد 1بار اجازه انصراف و تحصیل در ان مقطع میباشد تاترم 5تحصیلی.

 227. حنانه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام من دانشجوی ترم دوی کارشناسی پیوسته معماری هستم. اگر این ترم رو تموم کنم و تا قبل پایان مهر انصراف بدم ، میتونم کنکور هنر 1402 رو شرکت کنم؟ جریمه هم باید بدم؟

  • bagheri
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   با سلام از مشکل نظام وظیفه نداشته باشید و جریمه انصراف هم باید بدین مگر در شرایط خاص

 228. سعید
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام من دانشگاه روزانه ورودی 96 رشته مهندسی شیمی بودم که مهر پارسال انصراف دادم و کنکور 1401 رو شرکت کردم .
  اگر روزانه قبول بشم امسال مشمول جریمه میشم؟
  و ایا واحد های پاس شده من حدود 80 واحد تطبیق میخوره در دانشگاه جدید؟
  حق تحصیل در مهندسی شیمی رو دارم باز یا نه باید رشته جدیدی بخونم

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   با سلام هزینه و جریمه انصرافی از دانشگکاه دولتی به دانشگاه دولتی دیگر جریمه ای ندارد

 229. ری
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

  سلام .من دانشجوی حسابداری ترم اول روزانه هستم.میخوام قبل از امتحانات انصراف بدم. میشه انصراف بدم یا خیر؟؟

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام
   بعله نیازه در بازده زمانی مشخص اقدام به انصراف کنید واگر مایل هستید زودتر این کارو انجام بدید با واحد اموزش دانشگاه صحبت کنید

 230. مهدی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام، بنده ترم سوم کاردانی هستم دانشگاه فنی و حرفه ای روزانه، میخواستم از دانشگاه انصراف بدم و به خدمت برم، آیا بدون پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه برای خدمت من مشکلی پیش میاد؟

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت بخیر
   خیر فقط تا زمانی که هزینه انصراف را پرداخت نکنید مدارکتون رو دانشگاه برنمیگرداند.

 231. نامی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام،اگه دانشجویی که ورودی بهمن ۱۴۰۰ به دانشگاه دولتی شبانه هستش می تونه تو انتخاب رشتش دولتی روزانه رو بزنه یا محرومه؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام بله میتونه مجددا برای انتخاب رشته روزانه اقدام کند

 232. ماهی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

  سلام،میخواستم بدونم اگه امسال در کنکور شرکت کنم و دانشگاه دولتی شبانه قبول بشم و ثبت نام کنم بعد در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم مشمول جریمه میشم؟و اگر جریمه میشم هزینش چقدر میشه؟

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت قبولی درکنکور 1402 موظف به انصراف از دانشگاه اول و پرداخت جریمه انصراف هستید.

 233. رضا
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  آیا گرفتن معادل کاردانی بعد از گذارندن حداقل 80 واحد و هنگام انصراف از تحصیل اجباری است ؟

  • karimi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام اگرمیخواین انصراف بدیدبله

 234. سروین
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام
  من دو ترم در دانشگاه‌آزاد تهران شمال خوندم ،ورودی ۹۷بودم و سال ۹۸انصراف دادم از اونجا ،به من گفته بودن آزاد به آزاد هزینه انصراف نداره، سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد علوم پزشکی رفتم و از این دانشگاه برگه اشتغال به تحصیل گرفتم چون دانشگاه قبلی گفتند که این نامه رو بیار که هزینه انصراف ازت گرفته نشه و کارم تهران شمال تموم بشه، اما حالا که بردم این نامه رو میگن که شما سال۹۸انصراف دادی و ۱۴۰۰ رفتی دانشگاه دوباره و اینطوری نمیشه باید همون سال میرفتی که هزینه انصراف حذف میشد،
  میخواستم بدونم این موضوع چطوری هست؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام بله درسته

 235. مریم
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام من دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی مقطع کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۱۴۰۰ بودم و فقط ثبت نام کرده بودم و کلاسا رو شرکت نکردم ،بعد گذشت تقریبا دو ترم علاوه بر شهریه دانشگاه برای انصراف ۹۰۰ تومن هزینه انصراف و ۱۲۰۰ هزینه ۱۶ واحد نظری که طبق گفته خودشون قانونشون هست گرفتن ، میخواستم بدونم این مبلغ معقوله؟

  • bagheri
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   با سلام هزشنه جریمه انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی طبق فرمول زیر محاسبه میشود
   غیرانتفاعی:شهریه ثابت 1ترم +شهریه متغیر 7واحد درسی

 236. Amir
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام خسته نباشید
  دانشجوی ترم دوی پرستاری روزانه هستم
  میخواستم برای سال بعد کنکور بدم با توجه به اینکه مشمول سربازی هم میشم گفتن که باید برج هفت انصراف بدم
  الان من این ترمو حتما باید برم؟نمیشه مرخصی گرفت؟یا فرایند انصراف رو از الان انجام داد که دیگ دانشگاه نرم؟
  و یه سوال دیگ اینکه اگه دوباره کنکور بدم میتونم دولتی بیارم یا خیر؟
  با تشکر

  • ekhlasi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز تا قبل از اتمام ثبت نام کنکور باید ثبت نام خود را قطعی کنید

 237. مهیا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

  سلام وقت بخیر. من دانشجو کارشناسی ناپیوسته ترم دوم دانشگاه دولتی هستم اگه بخواهم از دانشگاه انصراف بدم و رشته دیگه ای در مقطع کارشناسی ناپیوسته بخونم ایا بازم جریمه شامل من میشه یا نه.

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام در صورتی که از دانشگاه دولتی انصراف دهید و مجدد در دانشگاه دولتی و مقطع روزانه پذیرش شوید هزینه ای بابت انصراف نباید پرداخت کنید در غیر اینصورت باید هزینه انصراف را پرداخت نمایید.

 238. ز ص
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 95 ارشد دانشگاه دولتی روزانه بودم پس از گذراندن دروس تئوری در حالیکه فقط ارائه پایان نامه باقی مانده بود انصراف دادم یعنی کمتر از سه سال قبل.ولی همه مراحل انصراف را هم طی نکردم در اصل نمی‌دونم انصرافم پذیرفته شده یا نه….حالا با این شرایط میتونم برای ارائه پایان نامه و دفاع دوباره برگردم به دانشگاه و رشته خودم؟….لطفا راهنماییم کنید از این برزخ دربیام….ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام اگرانصراف داده باشیدخیر

 239. مهرداد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقت شما بخیر
  من ترم دو مقطع دکتری روزانه هستم.
  قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم و سال آینده (۱۴۰۲) کنکور رشته تجربی شرکت کنم.
  آیا منعی برای اینکار وجود داره؟

  پیشاپیش سپاس از پاسخ شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط نظام وظیفه ی شما بررسی بشه

 240. فاطمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام..
  اگه سال 1401 دانشگاه دولتی روزانه قبول شم باید چند ترم بخونم بعد انصراف بدم؟؟
  یا نه میتونم تا 20 اسفند 1401 انصراف بدم و 1402 کنکور شرکت کنم و دوباره دانشگاه دولتی روزانه قبول شم؟؟ میگن اگ ورودی 1401 باشی نمیتونی 1402 دانشگاه دولتی روزانه قبول شی درسته ایا؟؟
  محروم شدن از کنکور هم داره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام در صورت انصراف از دوره روزانه باید هزینه انصراف را پرداخت کنید و میتوانید کنکور مجدد دهید اما نمیتوانید در رشته های روزانه انتخاب داشته باشید .

 241. محمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام من ترم دو دانشگاه دولتی هستم میخواستم بدونم جریمش حدودا چقدر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر جریمه ی انصراف باید در سامانه ثبت شود و میزان ان نصف شهریه ثابت ترم های باقیمانده است

 242. مونا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۲ ارشد پردیس هستم. به دلیل قادر نبودن پرداخت شهریه تصمیم گرفتم انصراف بدم اما قادر به پرداخت جریمه انصراف هم نیستم.
  قصدم ندارم دیگه ادامه تحصیل بدم
  مدرکی هم به صورت فیزیکی تحویل دانشگاه ندادم
  با این حال بازم نیازه که جریمه انصراف پرداخت کنم یا میتونم کلا نرم و هیچ هزینه ای ندم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام اگر دانشجو هستید پس یعنی مدرکی رو تحویل دانشگاه داده اید و متعهد پرداخت شهریه شده اید در صورتیکه بدون اجازه دانشگاه ترک تحصیل کنید اخراجی محسوب میشید و دیگه قادر به ادامه تحصیل نخواهید بود

 243. سعید
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام‌.من دانشجوی ترم سه پزشکی روزانع علوم پزشکی شیراز هستم.من الان بخوام از پزشکی انصراف بدم چقدر باید پول پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام باید 1/5 برابر شهریه شبانه در ان رشته و دانشگاه را پرداخت کنید

   • مجید
    ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

    سلام
    من دانشجوی رشته روزانه هستم ، آیا میتونم همزمان با تحصیل کنکور بدم و در صورت قبولی توی یه رشته بهتر از دانشگاه قبلیم انصراف بدم؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

     سلام
     خیر ین امکان وجود نداردنیازه شما در بازده زمانی مشخص انصراف ثبت کنید

 244. صبا
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام،من الان ترم دوم روزانه هستم بعد پایان ترم دوم انصراف بدم جریمه شامل من نمیشه؟لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام میشه

 245. نرگس
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

  با سلام ، ببخشید من از دانشگاه انصراف دادم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ ولی رییس دانشگاه گفتن بعد از قبولی بیا و بقیه ی کارهای انصراف رو انجام بده میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیشه برای امسالم؟
  و میتونم در دوره روزانه دوباره شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام بله مشکلی پیش نمیاد

 246. ماهک
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

  سلام
  من ورودی سال ۹۹ بر اساس سوابق تحصیلی دوره روزانه هستم ولی ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ انصراف دادم ، میخواستم بدونم من امسال برای کنکور ۱۴۰۱ در دوره های روزانه محروم نیستم؟
  و اینکه میتونم دوباره از سوابق تحصیلی استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   بله برای روزانه با کنکور محرومیتی ندارید
   و همچنین از سوابق تحصیلی تون میتونید دوباره استفاده کنید

  • حسین
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام.من ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم و در بهمن انصراف دادم.قبلا هم از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکرده بودم و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم. میخواستم بدونم مشکلی برای کنکور ۱۴۰۱ ندارم؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

    سلام مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید اما در رشته های روزانه اجازه ثبت نام مجدد ندارید .

 247. صبا
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام،من ورودی ۱۴۰۰ روزانه ترم دوم هستم بعد پایان ترم میخوام انصراف بدم دوباره میتونم بدون کنکور روزانه انتخاب رشته کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول هزینه جریمه هستید.در صورت انصراف مشکلی از جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های سراسری برای خانم ها وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 248. بارانا
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام، وقت بخیر
  من اگه امسال پرستاری دانشگاه دولتی قبول شم، یک ترم برم و بعد انصراف بدم، میتونم تو کنکور 1402 شرکت کنم؟
  واینکه من یجا خوندم انصراف از دولتی اگه دوباره بری دانشگاه دولتی جریمه نداره،درسته این؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید شرکت کنید .برای بار اول جریمه ندارد.

 249. zad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  برای مشاوره گرفتن از شما باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام . با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با مشاوران مرکز ارتباط برقرار کنید

  • محمد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام خسته نباشید بنده ورودی ۹۹ هستم رشته حقوق آیا این امکان وجود دارد که از دانشگاه انصراف بدم و مجددا در کنکور شرکت کنم و همین رشته حقوق را در دانشگاهی بهتر و به صورت روزانه بخونم؟

   • mohammadi
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

    سلام وقت به خیر
    انصراف از دانشگاه برای آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است،علاوه بر آن مشمول هزینه انصراف هم می شوید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 250. zad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام .من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ناپیوسته هستم.ورودی 1400.اگه بخوام برای 1402 کنکور بدم باید کی انصراف بدم
  و اینکه اگر 4 سال کارشناسی رو تموم کنم و بعد انصراف بدم شرایط به چه صورت هست؟
  میتونم اگه نتونستم قبول بشم کارشناسی ارشد رشته مو بعدش ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام
   وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه در صورتی که دانشجو دارای معافیت تحصیلی باشد و کمتر از نصف ترم های مقطع خود را گذرانده باشد در صورت انصراف میتواند تا یکسال پس از تاریخ انصراف معافیت مجدد تحصیلی دریافت کند
   اگر شما برای کارشناسی ناپیوسته از دانشگاهی پذیرش بگیرین دیگه شرایط کنکور سراسری مجدد را ندارید تا زمانی که دوره خدمت خود را به پایان برسونید
   پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید یا مقاله داخل سایت را مطالعه فرمایید

 251. بیتا
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من سال 91 دانشگاه روزانه قبول شدم سه ترم گذراندم و انصراف دادم مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نزد دانشگاه است
  الان میخوام فراگیر بخونم ایا لازم هست هنوز هم جریمه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در دانشگاه در هر مقطعی شما نیاز به آخرین مدرک تحصیلی خود دارید.در صورت انصراف از دانشگاه مجبور به پرداخت هزینه انصراف هستید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 252. ....
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقت بخیر میخاستم ببینم هزینه انصراف چجوری حساب میکنن بر اساس واحد پاس شده یا انتخاب واحدی ک خود دانشگاه برامون انجام داده من ترم اول انصراف زدم (دولتی) بد الا دو ترم پاش شده دارم هزنیه انصرافم چقد میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت به خیر
   هزینه انصراف از تحصیل داشگاه های دولتی را واحد مالی دانشگاه تعیین می کند.

 253. 💌
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام من پارسال کنکور فنی روزانه قبول شدم وانصراف دادم امسال میتونم در کنکورشرکت کنم و دانشگاه غیرانتفاعی انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام
   سول شما خیلی کلی میباشد
   باید شرایط شما بررسی بشه

 254. dvp
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام من کنکور فنی ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم والان انصراف دادم میتونم کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بدم و ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   با سلام.بله امکان ان برای شما وجود دارد.

 255. علی
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من دانشجو دانشگاه دولتی هستم ترم اول ۱۳ واحد پاس کردم و ترم دوم ۱۳ واحد دارم که میخوام پاس کنم میخوام امتحانات پایان ترم دوم هم بدم و بعدش انصراف بدم میخوام بدونم هزینه و جریمه انصرافی چقدر میشه ؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام. بسته به دانشگاه شما دارد . در بعضی از داشنگاه ها شهریه شبانه ترم های باقی مانده از شما گرفته میشود و در بعضی از داشنگاه ها به ازای هر نیم سال گذرانده شده 150 تومن و و هر واحد درسی پاس شدذه 90 هزارتومان از شما دریافت میشود.

 256. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  من سال ۹۷ انصراف دادم از دانشگاه دولتی روزانه کلا یک ترم ۱۹ واحد گذروندم الان برای صدور ریزنمرات همین واحد ها یک میلیون و دویست هزار تومان از من میخوان بگیرن اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا به واتساپم پیام بده یا تلگرامم ممنون
  ۰۹۱۰۵۸۰۶۳۸۹

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام . هزینه انصراف برای شما منظقی می باشد و طبق قانون باید پرداخت کنید

 257. حامد
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام و عرض ادب و احترام
  دانشگاهی که بنده انصراف دادم هیچ پول و جریمه را از من نگرفت، آیا این درسته و مشکلی برام پیش نمیاد موقع ثبت نام؟
  چون مهر و امضا را مسئولین زدن و گفتن انجام شده، حدود چن ماه پیش ولی یادمه هیچ پولی ازم نگرفتن، درثانی من مقداری پول توی سلف دانشگام داشتم، اما تسویه حساب کرده بودم و تمام کارهاش رو انجام دادم و ديگ الان مهر تایید رو زدن و تاریخ انصرافم معلومه توی اون نامه که بهم دادن،،،، فقط سوالم اینه که این مقدار پول باقیمانده داخل حساب سلف و یا اگر جریمه تعیین کرده باشن و من نپرداخته باشم مشکلی برای ثبت نام موقع قبولی در کنکور توی دانشگاه جدید پیش میاره؟
  ضمن اینکه من انتخاب واحد هم کرده بودم و وسط ترم بودم که انصراف دادم الان این جریمه که اونجا نگرفتن، ممکنه گفته باشن بعدا پرداخت کنید، البته من الان مدارک رو دوباره چک کردم، هیچ جا صحبتی از جریمه یا هزینه انصراف نگفته بود. مثلا پیامکی داده باشن، توی سایتی چیزی گفته باشن و اطلاعیه داده باشن؟ لطفا اگ میشه سریع راهنماییم کنید، خیلی ممنون ازتون.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   با سلام.خی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 258. درودیان
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت بخیر من سال 99دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام کردم اما اصلا تو کلاسا شرکت نکردم و قصد ادامه تحصیل هم ندارم ایا ممکنه دانشگا جریمم کنه بخاطر شرکت نکردن تو کلاسا و امتحانا؟ نمیخوام دیگ دانشگاه برم ینی ممکنه خودشون اقدام کنن برای گرفتن جریمه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که انصراف از دانشگاه را شخصا اعلام کنید موظف به پرداخت هزینه انصراف هستید در غیر صورت جریمه ای منظور نمیشود.در صورت عدم انصراف برای ادامه تحصیل به مشکل برمیخورید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 259. مبینا احمدی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من پس از ثبت نام در دانشگاه روزانه و شرکت در یک جلسه کلاس مجازی از ادامه تحصیل خودداری کردم و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکردم ایا ممکنه دانشگاه خودشش اقدام کنه برای اینکه من نمیرم و جریمم کنه؟ممنون میشم جواب بدین

 260. مبینا احمدی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من پس از ثبت نام در دانشگاه روزانه و شرکت در یک جلسه کلاس مجازی از ادامه تحصیل خودداری کردم و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکردم ایا ممکنه دانشگاه خودشش اقدام کنه برای اینکه من نمیرم و جریمم کنه؟ممنون میشم جواب بدین

 261. Alireza
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام من دانشجو کارشناسی پیوسته روزانه دولتی ورودی ۹۹ هستم
  من کلا ترم ۱ رو پاس کردم ۲ ترم هم حذف کردم و الان یه ترم برداشتم می خوام از دانشگاه انصراف بدم هزینه اش چقدر هست بعد معافیت تا کی هست چون در زمان ثبت نام تا سال ۱۴۰۳ معافیت دادن

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   تا یک سال بعد از انصراف مهلت دارید و جریمه انصراف شامل شهریه شبانه ترم های باقی مانده است.

 262. علیرضل
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام من ترم 6 ام دانشگاه دولتی روزانه اگر انصراف بدم فوق دیپلم رو بهم میدن؟ اگه فوق دیپلم رو بگیرم دیگه نیازه که جریمه بدم؟و اینکه میشه فوق دیپلم تا لیسانس رو ازاد بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   با سلام.بستگی به تعداد واحد های پاس کرده شما تا ترم شش دارد.

   • حسن
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

    باسلام
    در صورت گرفتن مدرک فوق دیپلم معادل رشتم که کارشناسی هستش باید جریمه بدم ! مموون میشم جواب بدین

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

     سلام بله

 263. امیرحسین
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام . دانشجوی ترم 4 رشته حقوق هستم / دوره روزانه . میخوام همین ترم انصراف بدم و ادامه تحصیلم رو در دانشگاه آزاد بدم / اگر الان اقدام کنم امکانش هست از ترم مهر ماه در دانشگاه آزاد معادل سازی کنم و ادامه تحصیل بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود
   برای بررسی دقیق هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه دولتی بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 264. غزل
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۳

  سلام من ترم ۲ کارشناسی ک بودم انصراف ندادم و دیگ تو کلاسا شرکت نکردم بعد گذشت یک سال ک بخوام برم مدرکمو بگیرم باید جریمه یک سال رو هم بدم یا فقط جریمه انصراف رو باید بدم؟ در ضمن دانشگام غیر انتفاعیه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   جریمه انصراف را باید پرداخت نمایید.

 265. رها
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۲

  سلام،اگر كسي دانشجو رشته راديولوژي ملي شيراز باشه با انصراف از اين رشته من ميتونم با پرداخت شهريه به صورت ازاد به جاي اون شخص در دانشگاه ملي شيراز ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   با سلام.امکان ان بسیار کم است.

 266. هانی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی سال سوم دکتری دانشگاه روزانه هستم هنوز از پروپوزال دفاع نکردم. به صورت استعداد درخشان پذیرش شدم. می خواستم بدونم با توجه به پذیرش بدون آزمون برای انصراف باید جریمه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   با سلام.در صورت انصراف باید جریمه بدهید.

 267. فاطمه
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام ترم ۲ کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه هستم ترم یک حذف ترم کردم الانم بخاطر حضوری شدنش نمیتونم ادامه بدم میخوام انصراف بدم باتوجه به اینکه هیچ واحدی پاس نکردم شرایط انصراف و هزینش چی میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   جریمه انصراف براتون صورت میگیرد نصف شهریه ترم های باقی مانده

 268. Zahi
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من ترم یک ارشد روزانه هستم.اگه الان انصراف بدم میشه بگید حدودا چه مبلغی باید جریمه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام . جریمه انصراف نصف شهریه ثابت ترم های باقی مانده را باید پرداخت کنید

 269. وحید
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام وقت بخیر من ترم ۸ رشته علوم کامپیوتر روزانه هستم ، بخاطر اینکه در دانشجوی بودم که از دروس این رشته برام خیلی سنگین بود در ۷ ترم قبل فقط ۶۸ واحد پاس کردم و نزدیک به ۷۰ واحد دیگه از درسم باقی مونده از دانشگاه استعلام گرفتم برای انصراف گفتن که به ازای هر ترم باید مبلغ یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان واریز کنم و بعد انصراف بدم ، که مبلغش برام خیلی زیاده ، به نظرتون راهی هست که بشه تخفیف گرفت و مبلغ پرداختی رو کم کرد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از دانشگاه شما مشمول هزینه و جریمه انصراف می شوید و راهی برای کم کردن این مبلغ وجود ندارد.

 270. احمد
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام. ترم دو ارشد شبانه خواجه نصیر هستم. به دلایلی نمی تونم ادامه بدم. میتونم انصراف بدم ؟ هزینه انصراف چقدره؟ و معافیتم تا کی هست؟
  با تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلاوانید انصراف بدید ام با هزینه انصراف رو پرداخت کنید که شامل نصف شهریه ثابت ضرب در ترم های باقی مانده و بعد از انصراف 1سال فرجه رو دارید وبعد از وضعیت شما باید مشخص شود

 271. راوک
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام ترم ۷ کارشناسی روزانه سراسری هستم ۲ ترم دیگه تموم میکنم چون حضوری شده نمیتونم ادامه بدم. انصراف بهتره یا کاردانی بگیرم؟ هزینه ها به چه صورت؟ میخوام دوباره کنکور بدم شهر خودم برم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   با سلام.بهتر است که مدرک کاردانی را دریافت کنید.

 272. فری
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام وقت بخیر دانشجو ترم یك دانشگاه فني هستم (روزانه) میخواستم انصراف بدم اینکه الان انصراف بدم براي ۱۴۰۲میخوام کنکور شرکت کنم محروم میشم
  و هزینه انصراف چقده

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیر بله محروم می شوید و هزینه شبانه را از شما می گیرند

 273. زهرا
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت بخیر، من کارشناسی پیوسته میخونم،گرفتن فوق دیپلم تو جریمه تاثیر داره؟میگن اگه فوق رو بگیری دیگه نمیخواد جریمه انصراف بدی

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر در صورت موافقت دانشگاه و گرفتن فوق دیپلم بله نیاز به انصراف نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 274. فاطمه
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام من ترم ۶ هستم ورودی ۹۸از دانشگاه روزانه تبریز،و فقط کافیه یه ترم دیگ بخونم تا تموم کنم اما دیگ شرایطش رو ندارم و میخوام انصراف بدم بنظرتون جریمه چقد میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه های دولتی تنها توسط بخش مالی دانشگاه قابل محاسبه است.
   با توجه به شرایط شما انصراف منطقی نیست.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 275. محدثه
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۴

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ترم دوم رشته نرم افزار در مقطع کاردانی روزانه هستم ولی رشتمو دوست ندارم و قصد دارم که تغییرش بدم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم چه مبلغ هزینه رو به عنوان جریمه باید پرداخت کنم؟
  میتونم برای ترم بعد در دانشگاه آزاد یا دانشگاه های غیر دولتی مثل پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   هزینه و جریمه انصراف دانشگاه دولتی بستگی به رشته و مقطع دارد که تنها واحد مالی دانشگاه تعیین کننده است.بعد از انصراف محدودیتی برای جنس مونث در ثبت نام دانشگاه وجود ندارد.

 276. فاطمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

  سلام من ورودی ۹۹ دانشگاه فنی حرفه ای روزانه بودم بعد از ۳ هفته انصراف زدم ثبتش کردن ولی حضوری نرفتم چند روز پیش رفتم الان برای من ۱ ترم رد کردن
  اصلا همچنین چیزی امکان داره؟؟؟
  و اینکه من امسال کنکور سراسری ثبت نام کردم هنوز تسویه حساب نکردم مشکلی برای کنکورم پیش نمیاد میتونم بعد از کنکور تسویه کنم در صورتی که من روزانه قبول بشم معافیت از جریمه شامل حال من میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   با سلام.مشکلی وجود نخواهد داشت اما بهتر است در اسرع وقت کارهای تصفیه را انجام دهید.

  • نیما
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام . من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم ولی بدو ورودم انصراف دادم رفتم دانشگاه ازاد بدون ازمون . ۱۴۰۰ کنکور ندادم . واسه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم . نظام وظیفه استانم رفتم و از رئیسش و چن نفر دیگه ام سوال کردم گفتم اگه قبول شدم میتونم برم یا نه گفتن چون بدو و ورود انصراف دادی و کلاسارو شرکت نکردی منعی نداره و میتونی قبول شی و بری . و گفتن ازادم مشکل ایجاد نمیکنه انصرافش . الان خواستم مطمعن شم و از شمام بپرسم که ایا مشکلی نداره؟ میتونم در صورت قبول برم دانشگاه؟

   • fattahi
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

    سلام وقت بخیر
    هر شخص میتواند در هرمقطع تحصیلی طبق قانون نظام وظیفه عمومی یکبار از دانشگاه انصراف دهد در صورتی که شما مجدد از دانشگاه آزاد انصراف دهید بار دوم انصراف شما محسوب شده و اجازه ثبت نام مجدد در دانشگاه جدیدی را نخواهید داشت.

 277. فاطمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

  باسلام من ورودی ۹۹ دانشکده فنی روزانه بودم. همش ۳ هفته درس خوندم بعد انصراف زدم ولی برای من یک ترم رد کردند آیا واقعا اینجوریه؟؟
  من در کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم در صورت قبولی در کنکور از پرداخت جریمه معاف میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور حتما باید پیگیری کنید که تا 25 اسفند انصرافتون ثبت شده باشه که محرومیت از کنکور نداشته باشید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 278. سحر
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 99دانشگاه روزانه ام وسه ترم روگذروندم ومیخوام دوباره توکنکورسراسری شرکت کنم
  درخواست انصراف وتسویه ام مراحلش تموم شد،بعدالان میگن که بایدلغواموزش رایگان روتوسایت سجادبزنم
  الان حتمابایداون مبلغ روواریزکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام بله

   • زینب
    ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

    سلام. به من گفتن با کد پیگیری سامانه سجاد هم میشه. الان باید چیکار کنم برای من ۷ میلیون شده

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

     سلام . در سامانه سجاد ثبتنام کنید و باقی مراحل را در سایت ثبت کنید

  • زینب
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام واریز کردین

 279. فاطمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید اگه تا خرداد ۱۴۰۲ از دانشگاه فارغ التحصیل بشم میتونم بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ سال ۱۴۰۳ چی؟

 280. فاطمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ هستم ورودی ۹۸
  میخواستم بپرسم که آیا میتونم کنکور ۱۴۰۲ بدون انصراف از دانشگاه شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام
   نوع دانشگاه خود را ذکر کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام . خیر . شما باید تا پایان اسفندماه از دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید

 281. سالار
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام خسته نباشی . من رشته علوم تربیتی دانشگاه کردستان ترم ۶ شبانه هست . و امسال برای کنکور سراسری شرکت کردم و میخوام که تربیت معلم قبول بشم واسه انصراف مشکلی نیست موقع که جواب تربیت معلم قطعی شد انصراف بدم . بعدم کل جریمه شبانه چند میشه واسه کل دوره

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   دانشجوهای دانشگاه های غیر روزانه برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از دانشگاه ندارند.بعد از قبولی نهایی باید از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.انصراف برای آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است و شامل هزینه جریمه انصراف می شوید.

   • سبحان
    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

    سلام، من ترم یک کارشناسی ناپویسته روزانه دانشکده فنی و حرفه ای روزانه هستم، ایا اجازه دارند که با درخواسته انصرافه من موافقت نکنند؟؟ چون وقتی بهشون گفتم خیلی بد برخورد کردن…
    بعد اینکه حدودا هزینه انصراف چقدر هست ؟؟ میخوام برم ازاد شهره خودمون ثبت نام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

     سلام جریمه انصراف از دانشگاه روزانه برابر است با شهریه نوبت دوم ترم های باقی مانده حدود 10% بیشتر در همان دانشگاه .

  • علی تابع جابری
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام بنده ترم سه رشته مهندسی برق دانشگاه روزانم خواستم از دانشگاه انصراف بدم گفتن اول باید اصل دیپلمت رو بیاری ، رفتم سراغ اداره آموزش و پرورش شهرستان خودمون ،بهم گفتن اصل دیپلمت هنوز نیومده ، الان چکار کنم

   • کارشناس ارشد
    ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

    با سلام.مشکل مربوطه را با دانشگاه خود در میان بگذارید.

 282. ..
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  باسلام من سال ۹۹ دانشگاه روزانه قبول شدم بعد از یک ماه تحصیل انصراف دادم ولی قطعیش نکردم هزنیه انصراف یک ماه چقدر میشه؟؟؟!!
  دانشگاه قبول میکنه که بعد از کنکور جریمه پرداخت بشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

   1.5 برابر شهریه دوره شبانه معمولا است

 283. صبا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۸

  سلام وقت بخیر من دانشجو علوم پزشکی هستم دوهفته میشه انصراف دادم ولی هنوز برای تسویه اقدام نکردم دانشگاه گفتن اشکال نداره بعد کنکور بیا برای تسویه الان اگه من بعد کنکور اقدام کنم برای تسویه مشکلی در نتایج و قبولی کنکورم ایجاد نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام. خیر . شما باید تا تاریخ 31 شهریورماه سال 1401 تسویه کامل کنید

 284. مهدی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام. من دانشجوی دانشگاه دولتی پرستاری از بهمن 98هستم. الان دیگه باید تو ترم پنج برم. غیر از دو هفته اول حضوری بقیه مجازی شد و ترم چهارم از وسطای ترم مرخصی خواستم. الان دیگه نمیخوام برم. دانشگاه دو روزه خیلی بهم زنگ میزنه. من جواب نمیدم. دیگه نمیخوام برم دانشگاه چیکار کنم. تو ایمیل بنویسم انصراف میخوام باز باید جریمه ی انصراف رو بپردازم.

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

   سلام بله

 285. سهراب
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام من داشنجو ترم دو روزانه هستم میتونم برا کنکور ساله دیگه صبت نام کنم؟ بعد وقتی قبول شدم انصراف بدم از دانشگاه فعلیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام خیر نمی توانید

   • Pf
    ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

    سلام خسته نباشید من کنکور امسال شرکت کردم و دانشگاه نوبت دوم جامعه شناسی قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا محروم میشم اگه انصراف بدم؟

    • JAVADI
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

     سلام روزبخیر
     خیر دوست عزیز محرومیت نداره.

 286. رضا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام من انصرافم در بخش تایید امور مالی هست،اما در بخش آخریت وضعیت تحصیلی برام درج نشده که از تحصیل انصراف دادم،میخواستم بدونم تا این مرحله انصرافم قعطی شده؟؟
  مدیر گروه و کارشناس تایید کردن

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

   باسلام و عرض ادب
   برای اطلاع دقیق باید به واحد دانشکده مراجعه کنید.

 287. امیررضا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  با سلام و عرض ادب
  بنده در حال حاظر در ترکیه مشغول تحصیل هستم و وقتی در ایران بودم در دانشگاه روزانه یا دولتی بودم ، منتها هنوز انصراف ندادم از دانشگاه ، یه سری کار هاش رو انجام دادم ولی هزینه و ایناشو پرداخت نکردم ، اگه هزینه های انصراف رو پرداخت نکنم دقیقا چه اتفاقی میفته ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر در صورت عدم نعیین تکلیف مقطع قبلی در صورت برگشت برای سربازیتون ممکنه مشکل پیش بیاد و اینکه مدارک مربوط به دیپلمتون رو نمیدن بهتون برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 288. فاطمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام وقت بخیر من الان ترم اول در رشته نوبت دوم شبانه هستم وامتحان تموم شد امروز برای کنکور۴۰۱ثبت نام کردم بعد ترم دوم باید انصراف بدم اگه روزانه قبول شدم؟واینکه جریمه انصراف هم هس؟چقدرع؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   جریمه باید پرداخت شود و مقدار ان 1.5 برابر شهریه ثابت یک ترم است.میتوانید بعد از اعلام نتایج نهایی و کسب اطمینان در خصوص رشته محل قبولی انصراف دهید.

 289. لطف اللهی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام من سال قبل از رشته مهندسی انرژی روزانه قبول شدم ولی انصراف ندادم ولی کلاس نرفتم الان چجوری میتونم انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر به دانشگاه مراجعه کنید

 290. محمدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من بعد از 7 ترم میخوام از دانشگاه دولتی با مدرک کاردانی انصراف بدم و تا سال آینده به سربازی اعزام شوم. هزینه انصراف حدوداً چقدر می‌شود؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر هزینه و جریمه انصراف بستگی به دانشگاه دارد و متغیر هستش برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 291. رضا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام وقت بخیر
  آیا پس از انصراف امکان تحصیل مجدد در همان رشته قبلی ولی در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   خیر.مشگلی وجود ندارد

 292. ابراهیمی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

  من انصرافم رو تایید کردن و مونده کارای تصویه حساب
  آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  و اینکه مراحل تصویه تو گلستان به چه صورت هستش؟?
  منظور این هستش که مراحلش پله به پله چیه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   برای خانم ها مشکلی وجود ندارد برای اقایون نسبت به انصراف چندم بوده ارتباط دارد

 293. ابراهیمی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  من انصرافم رو تایید کردن و مونده کارای تصویه حساب
  آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  و اینکه مراحل تصویه تو گلستان به چه صورت هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شما وجود ندارد . برای دریافت مشاوره درخصوص شرایط انصراف با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 294. احمد
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه هستم و رودی ۹۶ هنوز ۳ ترم دارم یه ترم حذف ترم کردم .اگر انصراف بدم برا شرکت در ازمون ورودی مشکلی برا سربازی وجود نداره ایا اگر قبول نشم میتونم مدرک کاردانی معادلم رو بگیرم یا نه نمیتونم معادل بگیرم . واحدهای گذرانده دررشته جدید محاسبه میشه ۲_میتونم با توجه به برگ سبز قبولی رشته های دیگه تغییر رشته بدم دانشگاه روزانه غیر از دانشگاه خودم و اینکه امکان مهمان شدن در دانشگاه دیگه رو دارم برا رشته ای که درس میخونم .ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر در طول مقطع کارشناسی امکان یکبار انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 295. ناصر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام، شرایط انصراف دانشگاه دولتی ( پیام نور) به چه صورت می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام، شرایط انصراف از دانشگاه دولتی پیام نور به این شکل هست:
   ۱. مراجعه حضوری به واحد آموزش دانسگاه
   ۲. دریافت فرم های انصراف دانشجو
   ۳. ارائه فرم ها به واحد آموزش دانسگاه
   ۴ تصمیم گیری واحد آموزشگاه و بایگانی فرم درخواست انتقالی به مدت یک ماه
   ۵. پرداخت هزینه انصراف دانشگاه دولتی (در صورت موافقت واحد آموزش دانسگاه)

 296. اردلان
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام، هزینه انصراف دانشگاه دولتی برای دانشگاه های پیام نور چقدر می باشد؟

 297. مجمدرضا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام، هزینه انصراف دانشگاه دولتی (پردیس خودگردان) چقدر می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام، هزینه انصراف دانشجو از دانشگاه دولتی پردیس خود گران به اندازه ۷ واحد درسی و یک ترم شهریه ثابت خواهد بود.

 298. M.H.Z
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من ورودی سال ۹۸ رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه خیام
  مشهد بودم و توی ترم دوم (اوایل شیوع کرونا) بنا به دلایلی و بدون اطلاع به دانشگاه کلا ادامه ندادم ، بعد از چند وقت نامه ای از دانشگاه اومد که انصراف خورده بودم و تا ۲۶ بهمن امسال هم فرصت دارم برای اعزام به خدمت … میخواستم بدونم برای گرفتن مدارک تحصیلی از دانشگاه حدودا باید چقد هزینه پرداخت کنم؟ و اینکه امکان داره جریمه هم بشم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   بستگی به دانشگاه دارد ولی عرف ان شهریه شبانه ترم های باقی مانده است.

 299. فاطمه
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام اگر الان انصراف بدم میتونم تا چند روز آینده که مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۱هست برای سراسری ثبت نام کنم و تا زمان کنکور انصرافم تایید بشه؟ راهی هست که بتونم همین امسال سراسری و دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ ترم سه روزانه هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر تا زمان 25 اسفند مهلت انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 300. رضا
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  من در خواست انصرافم رو به دانشگاه تحویل دادم،اما هنوز تایید نشده.
  با توجه با زمان ثبت نام کنکور باید چه کدی رو در بخش کد نظام وظیفه بزنم
  چون انصرافم قطعی نشده عیبی نداره کد مربوط به انصراف رو بزنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   خیر

 301. M
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۱ کارشناسی پیوسته ی دانشگاه روزانه هستم و دیروز امتحانات پایان ترمم رو تموم کردم و می خوام انصراف بدم اگه هر چه زودتر انصراف بدم می تونم تو کنکور ۱۴۰۱ که مهلت ثبت نامش ۳ روز دیگه شروع می شه ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   در صورتی که تا تاریخ 1400/12/25 انصراف دهید منعی برای شرکت وجود ندارد

 302. hamid
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام
  اگر از دانشگاه روزانه پیراپزشکی انصراف بدی و بخوای دندان روزانه بخونی آیا جریمه باید پرداخت کنی؟
  و اینکه میگن روزانه به روزانه جریمه نداره یعنی هیچ گونه هزینه ای نباید پرداخت کنی؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🌹

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر اگر دانشگاه روزانه بیارین روزانه به روزانه هزینه انصراف نداره برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 303. ریحانه
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۹۹ دانشگاه روزانه هستم در ابتدای ترم سوم به قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه فقط فرم انصراف را در دانشگاه پر کردم و هیچ هزیه ای از من دریافت نشد.
  چطور میتونم از قطعی شدن انصرافم مطمئن شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   با سلام.با مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی.

 304. حسین
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام.هزینه انصراف از تحصیل از دانشگاه دولتی روزانه برای فرزند جانباز۲۵درصد چگونه محاسبه میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر
   هزینه و جریمه انصراف از تحصیل ارتباطی با داشتن سهمیه ندارد
   لطفا مقاله رو مطالعه کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   هزینه ای دریافت نمیشود

 305. امیرعلی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام.
  من ۵ ترم در دانشگاه روزانه تحصیل کردم و الان قصد گرفتن مدرک کاردانی و رفتن به دانشگاه آزاد رشته های بدون آزمون و ادامه تحصیل توی مقطع کاردانی به کارشناسی رو دارم.برای گرفتن مدرک کاردانی باید هزینه ای پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام . نصف شهریه ثابت ترم های باقی مانده

   • امیرعلی
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

    این مبلغ برای دانشجوی عادی یا دانشجوی فرزند جانبازان۲۵ درصد و شهدا تفاوتی نداره؟

    • کارشناس ارشد
     ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

     سلام
     بله

     • شیوا
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۰

      سلام وقت بخیر
      من دانشجوی کارشناسی ترم چهار روزانه ورودی مهر۱۳۹۹ هستم البته با سوابق تحصیلیم قبول شدم و الان در حال تحصیل هستم و مدرک فوق دیپلمم رو تا اواخر تابستان ۱۴۰۱ دریافت میکنم.
      حالا من چون بر اساس سوابق روزانه قبول شدم هم باید برای ثبت نام و شرکت در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگام انصراف بدم ؟؟؟
      آیا من میتونم الان در کنکور ثبت نام کنم بدون اینکه از دانشگام انصراف بدم چون خرداد۱۴۰۱ مدرک فوق دیپلمم رو میگیریم بعدش اگر در کنکور قبول شدم منو قبول میکنن ؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

      برای شرکت در کنکور تا تاریخ 1400/112/25 انصراف دهید.

 306. شروین
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  با سلام
  دانشجوی ارشد دوره روزانه ورودی 1400، میتونه همین امروز درخواست انصرافش رو ثبت کنه و در کنکور 1401 شرکت کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت انصرافی میتونید در ازمون شرکت کنید

  • حامد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۲

   سلام.ببخشیدمن ورودی ۱۴۰۰ روزانه کارشناسی قبول شدم حالا میخوام واسه ۱۴۰۱کنکور ثبت نام کنم حالا اگه درخواست انصراف بدم یعنی بااین درخواست فعلا نمیتونم ترم دومم رو بگذرونم شاید من کنکور قبول نشوم یعنی دیگه نمیشه دانشگاه خودمو ادامه بدم یانه درخواست انصراف فعلا حکم سوری داره تا وقتی که کنکورقبول بشی بعدش بری حضوری انصراف بدی.بعدشم اگه بعداتمام ترم بهمن اگه درخواست انصراف بدی چی ممنونم جوابمو بدین

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

    در صورت قبول نشدن در کنکور 1401 امکان ادامه دادن در رشته فعلی را ندارید

 307. reza. s
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من دانشجوی ترم 1رشته روابط بین الملل هستم میخوام انصراف بدم و برای رشته پزشکی کنکور بدم اگه الان انصراف بدم باید جریمه بدم وضعیت خدمت سربازیم چطور میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر
   برای اینکه در ازمون سراسری شرکت کنید نیازه در زمان مشخص از دانشگاه انصراف بدید و پرداخت جریمه که نصف شهریه ثابت به همراه تعداد ترم های باقی مانده و در مورد نظام وظیفه شما 1بار اجازه انصراف دارید

 308. ریحانه
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من در دانشگاه روزانه ورودی ۹۹ دو ترم خواندم و ابتدای ترم سه فقط فرم انصراف را در دانشگاه پر کردم و هیچ هزینه ای از من دریافت نکردند.
  چطور باید از قطعی بودن انصرافم مطمئن شوم؟
  قصد شرکت در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در دوره روزانه را دارم

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی

 309. رضا
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  نشده،با توجه به اینکه چند روز دیگه مهلت ثبت نام در کنکور هست،قطعی نشدن انصراف خللی برای ثبت نام در کنکور برای من ایجاد نمیکنه؟؟؟؟
  خودم میدونم که باید تا ۲۵ اسفند قطعی بشه تا بتونم انتخاب رشته کنم.
  اما من سئوالم در مورد ثبت نام هست،لطفا پاسخ بدید واقعا گیر کردم.

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام . در پروفایل سجاد چک کنید که جریمه به شما تعلق میگیرد یا خیر

 310. پوریا
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۶

  سلام
  من دانشجو ورودی 95 کارشناسی متالورژی هستم.تا تابستان 99 تعداد 134 واحد از 140 واحد رو پاس کردم ولی مهلت یک ساله پروژه کارشناسی تموم شده از طرفی 3 واحد درس خودخوان داشتم که الان نزدیک یک سال سراغش نرفتم.این 6 واحدی که برام نزدیک 15 ماه مونده رو میتونم مجددا اخذ کم و مدرک کارشناسی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام
   وضعیت معافیت خود را ذکر کنید

 311. امیر
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام خسته نباشید
  من ورودی 99 دانشگاه روزانه بودم و چند روز پیش در ترم سومم از دانشگاه انصراف دادم و به نظام وظیفه هم اعلام کردم. من موقع انصراف هزینه ای به دانشگاه ندادم و مسئولش گفت موقعی که خواستی توی دانشگاه بعدیت ثبت نام کنی باید اول بیایی این دانشگاه هزینتو از طریق سامانه سجاد بدی تا مدارکتو بدیم، ولی امروز یک نفر دیگه انصراف داده بود که گفت کل پول جریمشو همین امروز ازش گرفتن. میخوام بدونم دادن پول جریمه زمان و مهلت خاصی داره یا اگر سال دیگه رشته روزانه قبول شدم هم میتونم اون موقع پول رو بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر هزینه و جریمه بستگی به دانشگاهخ داره و بعضی همون ابتدا وبعضی هنگام قبولی جریمه رو دریافت میکنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 312. رضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام،من برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ انصراف دادم از دانشگاه دولتی روزانه
  اگه سال بعد روزانه قبول بشم باز باید هزینه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر هزینه انصراف نداره روزانه به روزانه

 313. امیرعلی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام من امسال رادیولوژی نیمسال اول روزانه قبول شدم.ترم اول مرخصی گرفتم و نرفتم.و برای این ترم که ترم اول من محسوب میشه میخوام انصراف بدم.مشمول جریمه میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام .باید به سامانه سجاد مراجعه کنید

 314. عرفان
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام خسته نباشید من خرداد ۱۴۰۱ لیسانسم تموم میشه میخواستم ببینم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟ یا نه باید قبل زمان ثبت نام کنکور فارغ التحصیل شده باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقت بخیر بله باید تا 31 شهریور فارغ التحصیل شده باشین

 315. Morteza
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام .من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،و دیگه در توانم نیست شهریه پرداخت کنم ،جریمه انصراف هم خیلی زیاده ،و ترک تحصیل کردم .فقط از طرف دانشگاه معافیت تحصیلی دارم ،.
  مدرک لیسانسم دست دانشگاه قبلیه ،میخواستم بدونم میتونم با نامه نظام وظیفه دانشگاه قبلی که لیسانس گرفتم ،برم سربازی .؟
  کلا اصلا در توانم نیست برای جریمه هم شهریه ترم اول و هم شهریه کامل یه ترم دیگه رو پرداخت کنم ،

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام بله ولی بایدجریمه هم پرداخت کنی اگرانصراف بدی

 316. Morteza
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام .من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،و دیگه در توانم نیست شهریه پرداخت کنم ،جریمه انصراف هم خیلی زیاده ،و ترک تحصیل کردم .فقط از طرف دانشگاه معافیت تحصیلی دارم ،.
  مدرک لیسانسم دست دانشگاه قبلیه ،میخواستم بدونم میتونم با نامه نظام وظیفه دانشگاه قبلی که لیسانس گرفتم ،برم سربازی .؟
  کلا اصلا در توانم نیست برای جریمه هم شهریه ترم اول و هم شهریه کامل یه ترم دیگه رو پرداخت کنم ،

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام
   وقت بخیر
   نه متاسفانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام بله

   • Morteza
    ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

    چه کاری باید انجام بدم ،رفتم میگن حتما باید نامه انصراف داشته باشی برای سربازی

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

     سلام
     از طریق دانشگاه اقدام کنید

 317. Adel.h.k
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام روز بخیر، اگه هزینه جریمه انصرافی پرداخت نشه چه اتفاقی میوفته ، قصد ادامه دادن تو رشته های دیگه یا تحصیل دوباره هم ندارم کلا.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر مدارکتون رو تحویل نمیده دانشگاه

   • Morteza
    ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

    من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،از نظر مالی نمیتونم شهریه بدم و نمیخوام تحصیل کنم و جریمه انصراف هم نمیتونم پرداخت کنم،میخوام برم سربازی،و میخواستم بدونم میشه با نامه نظام وظیفه ای که از دانشگاه قبلی دوره کارشناسی گرفتم ،استفاده کنم به سربازی برم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

     سلام
     شما میتوانید انصراف دهید و دفترچه پست کنید برای سربازیتون

   • ناشناس
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

    سلام. ببخشین چه مدارکی؟ اگر بعد از انصراف قصد مهاجرت داشته باشیم به این مدارک نیاز داریم و باید جریمه ی انصراف رو پرداخت کنیم؟ یا نیاز نیست؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام وقت بخیر برای انصراق از دانشگاه دولتی باید هزینه ای طبق صلاح دید دانشگاه و تعیین شده توسط اموزش پرداخت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 318. Em
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  ببخشید من وقت مشاوره رزرو کردم ولی زنگ نزدن

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر لطفا شماره موبایل خودتون رو جهت بررسی بنویسین

 319. چکامه
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

  اگر دانشجوی روزانه از دانشگاه انصراف بده و سال بعد روزانه قبول شه جریمه بخشیده میشه؟؟اصلا بدون پرداخت جریمه دانشگاه نامه انصراف میده؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر در صورت تحصیل در دانشگاه روزانه دولتی اگر انصراف باید تحت هر شرایطی جریمه پرداخت بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 320. Na
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 1400دانشگاه روزانه هستم
  و میخوام در کنکور1401شرکت کنم
  تا کی فرصت انصراف را دارم ??

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه موظف هستند تا تاریخ تعیین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام انصراف داده و هزینه انصراف را پرداخت کرده.

 321. سبحان
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام وقتتون بخیر من ورودی ترم یک کارشناسی برق 1400 هستم و الان میخوام انصراف بدم آیا مشمول جریمه میشم؟!؟!

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه شما روزانه باشد بعله جریمه میشوید که شرایطجریمه رو از دانشگاه پیگیری کنید

 322. هانا
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام
  من پرستاری ارتش ورودی قبول شدم
  الان میخوام انصراف بدم
  شرایطشو میدونید چطوریه ؟
  باید هزینه بدم؟
  شرط دیگه ای داره؟
  لطفااا

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دولتی باید جریمه پرداخت کنید که طبف نظر دانشگاه تعیین میشودبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 323. Saghar
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام من ورودی ۱۴۰۰ زبانشناسی اصفهان هستم در خواست انصرافم‌ را ثبت کردم از ۱ آذر اما الان که ۲۹ هست هنوز حذف نشده ام و انصرافم‌ جواب داده نشده. واینکه میتونم در رشته روزانه سال بعد قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر میتونین حضوری مراجعه کنید تا مراحل انصرافتون رو پیگیری کنین بله میتونین کنکور بدین ولی باید تا قبل از ثبت نام انصراف داده باشین

 324. فاطمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام من دانشجوی کتابداری و اطلاعرسانی پزشکی شهریه پرداز همدان هستم اگر امسال کنکور بدم و روزانه رشته دیگری قبول شم و بخام تو اون رشته ثبت نام کنم باز جریمه میشوم یانه باید انتقالی و تغییر رشته انجام بدم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام وقت بخیر باید تا قبل از کنکور انصراف از تحصیل بزنین برای روزانه به روزانه اگر قبول بشین هزینه ای نداره

 325. لیلا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام وقت بخیر
  بنده ترم یک ارشد شیمی فیزیک دانشگاه روزانه هستم ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم هزینه جریمه برایم نصف میشه ؟ واینکه میتونم در کنکور سراسری کارشناسی سال ۱۴۰۱ شرکت کنم ممنون میشم از راهنمایتون🙏🙏

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر بله می توانید شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 326. امین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من دانشجوی نیم سال داشگاه دولتی ام اگه انصراف بدم میتون دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر
   بعله امکانش هست منتها شامل هزینه انصراف میشید وبخاطر نظام وظیفه فقط یک بار امکان انصراف از دانشگاه رو دارید

 327. Sara roshani
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  با سلام
  بنده ترم ۳ کارشناسی دانشگاه دولتی هستم،برای تغییر رشته،(به رشته ای که در دانشگاه فعلی بنده وجود نداره)
  ابتدا باید از دانشگاه فعلی خود انصراف بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه و تغییر رشته متفاوت است.برای این مورد میتوانید اول برای انتقالی و بعد تغییر رشته اقدام نمایید.
   برای اطلاع از شرایط انتقالی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 328. زد
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام
  من ورودی ۱۴۰۰هستم میخواستم از دانشگاه انصراف بدم
  اگه انصراف بدم و دوباره تو کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم میتونم روزانه دولتی قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 329. پریا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام
  من دانشجوی ترم سه زیست سلولی هستم
  ورودی 99نیم سال اول روزانه
  میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم و بخوام دوباره برای کنکور شرکت کنم باید جریمه ای پرداخت کنم ؟ اگه امتحانات این ترم هم شرکت کنم فرقی می‌کنه یا نه؟
  و سوال دوم اینکه برای انصراف باید تا بهمن درخواست انصراف رو ثبت کنم یا انصرافم ثبت شده و تموم شده باشه که بتونم کنکور ۱۴۰۱رو شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی هم شامل جریمه میشود و باید تا زمان پایان مهلت ثبت نام کنکور انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 330. علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام . منظور از اینکه میگین هزینه انصراف از دوره روزانه کارشناسی ارشد ۱.۵ برابر شهریه شبانه هستش ، منظورتون شهریه ثابته یا شهریه ثابت و متغیر ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر شهریه ثابت مد نظر هستبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 331. محمدرضا
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳

  با سلام ، بنده پذیرفته شده دانشگاه روزانه هستم ورودی مهر ۱۴۰۰ ، من در تاریخ ۱۷ مهر درخواست انصراف از تحصیلم رو وارد کردم و در تاریخ ۲۷ مهر تایید نهایی دانشگاه زده شد ، میخواستم ببینم در فرم شماره ۲ سازمان سنجش ایا نیاز هست قسمت دوم ( هزینه و…) پر بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر باید بررسی شود که علت انصراف شما از تخصیل چیست
   بعله معادل شبانه برای شما لحاظ میشود

 332. بهار
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام.من سال 92 ارشد روزانه قبول شدم ولی ترم اول بعد از انتخاب رشته دیگه نتونستم برم دانشگاه و دو ترم مرخصی گرفتم.بعد از مرخصی هم نتونستم برم…سال 96 درخواست دادم به کمیسیون برای بازگشت به تحصیل مخالفت کردند..دیگه دنبالش نرفتم..ولی تو سایت دانشگاه الان اطلاعاتم رو وارد میکنم مینویسه در حالت عادی..امسال میخوام ارشد شرکت کنم..نمیدونم اون مخالفت کمیسیون خودش انصراف تلقی میشه یا باید برم دانشگاه برگه ای پر کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقتتون بخیر لطفا وضعیتتان را از طریق دانشگاه پیگیری کنید

 333. Kam
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام.
  معافیت تحصیلی بعد انصراف قطعی ثبت میشه یا بعد درخواست انصراف؟
  یا باید جریمه داده بشه که معافیت تعلق بگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . برای دریافت مشاوره هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه دولتی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 334. فاطمه
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام ببخشید من کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه گیاه پزشکی روزانه قبول شدم والان ترم اولم میخواستم برای ترم دوم از دانشگاه انصراف بدم وکنکورر۱۴۰۱بدم میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر میتونین اما تا بل از ثبت نام کنکور باید انصراف بدین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 335. زینب
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام من دانشجوی نیم سال اول دانشگاه دولتی هستم و ترم اول را تا امروز 15 آذر گذراندم ولی هنوزم ترم یک تموم نشده اگر الان انصراف بدم میتوانم در کنکور 1401شرکت کنم؟و مشمول پرداخت‌ چه هزینه ای میشوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقتتون بخیر با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش امکان مجدد کنکور دادن برای شما امکان پذیز است جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

   • Parham
    ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

    سلام وقت بخیر
    من دانشجوی پرستاری ورودی بهمن ۹۹ هستم ولی ترم اول رو مرخصی بودم ، این ترم هم الان مشغول تحصیلم ولی میخوام تا آخر دی ماه انصراف بدم برای ۱۴۰۱ باز کنکور بدم … آیا ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته روزانه هستم باز؟ محروم نمیشم؟ و این اطلاعیه جدید سنجش که میگین رو باید از کجا دانلود کنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

     سلام وقت به خیر
     دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور باید از رشته و دانشگاه خود انصراف داده و بعد برای ثبت نام اقدام نمایند.طبق اطلاعیه سازمان دانشجویان انصرافی از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه محروم نیستند.برای اطلاع از آن میتوانید به صورت مستقیم از طریق سایت سنجش استعلام بگیرید.
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 336. فاطمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه گیاه پزشکی قبول شدم و الانم ترم اولم میخواستم برای ترم دوم انصراف بدم و برای کنکور ۱۴۰۱کنکور بدم میتونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقتتون بخیر با اطلاعیه جدید سازمان سنجش مبنی بر لغو محرومیت مشکلی برای کنکور سراسری ندارید

  • میثم
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام من دانشجوی ترم اول ارشد هستم ومعلم آموزش وپرورش هستم اصل مدرک لیسانس را آموزش وپرورش به من نمی دهد به دلایل مختلفی ودانشگاه ازمن اصل مدرک را میخاد حالا من باید انصراف بدهم

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

    سلام. جریمه باید بدهید

 337. Zohre
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم 5 کارشناسی پیوسته علوم ورزشی هستم اگه بخوام انصراف بدم کسی میدونه جریمش چقدره ؟ از ترم 2 هم که غیر حضوری بوده و دانشگاه غیر از برگزاری کلاس کاری نکرده .

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر شرایط انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه ای من باب جریمه پرداخت بشه

 338. احمد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام.من امسال دانشگاه شبانه قبول شدم و ثبت نام نکردم الان میخام برای ورودی بهمن دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم توی وضعیت فارغ التحصیلی دانشجوی انصرافی رو باید بزنم یا هیچکدام؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وفت بخیر نه نیازی نیست وارد کنید

   • سالار
    ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۸

    با عرض سلام ، من دانشجوی روزانه و پیوسته در مقطع لیسانس هستم و ترم اضافه هم با موافقت کمیسیون موارد خاص برداشتم ، اگر در ترم اضافه بر سنوات انصراف بدم مشمول جریمه میشم؟ و اگر جریمه باید پرداخت کنم مبلغش چقدر خواهد بود؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

     سلام وقت به خیر
     شرایط و مراحل انصراف از داشگاه دولتی در وهله اول اعلام به دانشگاه و محاسبه هزینه ی انصراف توسط واحدمالی دانشگاه انجام شود.
     هزینه انصراف واحد های دولتی بستگی به رشته دارد.

 339. زهرا
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام من روزانه دولتی فنی حرفه ای میخونم برای کارشناسی ترم دومم میخام انصراف بدم باید چه مقدار جریمه بدم؟.. داخل دفترچه کنکور قید شده بود علمی کاربردی

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام هزینه انصراف برای دانشگاه های روزانه
   1/5 برابر شهریه ثابت شبانه همان دانشگاه را باید پرداخت کنید

 340. Em
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

  ببخشید من خط تابت ندارم برای مشاوره گرفتن با چه شماره ای تماس بگیرن

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر برای مشاوره با مرکز ما باید از خط ثابت تماس بگیرید

 341. Em
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام ببخشید من خط ثابت ندارم برای مشاوره با چه شماره ای تماس بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر برای تماس با مرکز باید از شماره ثابت تماس بگیرید

 342. رضا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام من میخوام مجدد کنکور بدم
  و شرایطش رو دارم و انصراف هم دادم
  یه شرایطی هست که میگن اگه مجدد روزانه قبول بشیم نیازی به پرداخت جریمه نیست
  بعد دانشگاه میگن باید باید جریمتو حتما بدی

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام اگر از روزانه انصراف بدید شامل پرداخت جریمه میشوید

 343. الف میم
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام من ورودی روزانه سال ۱۳۸۲ هستم و سال ۱۳۸۵ از دانشگاه اخراج انظباطی شدم ، برای من جریمه به چه صورت محاسبه و طبق تعرفه شهریه چه سالی صورت خواهد گرفت ؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام . به سایت سجاد مراجعه کنید

 344. رضا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام،من دو ترم رو سپری کردم
  و با آغاز ترم ۳ در آبان ماه انصراف دادم.
  و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم.
  ایا من مشمول به پرداخت جریمه میشوم‌؟
  و اینکه بعد از انصراف باید به نظام وظیفه(پلیس +10) مراجعه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام .جریمه باید پرداخت شود

 345. رضا مرادی
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام بنده امسال تو کنکور کاردانی به کارشناسی روزانه مشهد قبول شدم میخواستم بدونم امکانش هست تو تکمیل ظرفیت فقط برا اولویت شبانه ثبت نام کنم سئوال بعدی هم این بود که برای انصراف از دانشگاه بخوام بعد امتحان پایان ترم درخواست بدم مشمول جریمه میشم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید جریمه رو پرداخت کنید

 346. zeynab
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام وقت بخیر من سال ۹۹از طریق شرط معدل دانشگاه ملی قبول شدم اما تا الان توی هیچکدوم از کلاس ها شرکت نکردم میخواستم بدونم اگه الان از دانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم برای دانشگاه ملی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام . باید از سازمان سنجش مجوز بگیرید

 347. رضا
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام من امسال کنکور اولم بود و شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام‌ . حالا برای معافیت تحصیلی می خوام برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . حالا با اینکه من شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام کنم اگه سال دیگه که کنکور قبول شدم ، می تونم از پیام نور انصراف بدم و برم توی اون دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ یعنی طبق قانون نظام وظیفه که فقط دوبار میشه انصراف داد ، ثبت نام نکردن توی شبانه رو انصراف اول تلقی میکنن و انصراف پیام نور رو انصراف دوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقتتون بخیر انصراف یک بار برایتان می خورد جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 348. Mahdi
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام من امسال کنکور اولم بود و شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام‌. حالا برای معافیت تحصیلی میخام برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم. حالا با اینکه من شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام کنم اگه سال دیگه که کنکور قبول شدم، میتونم از پیام نور انصراف بدم و برم توی اون دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   در طول سنوات تحصیل خود یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.بعد از قبولی در کنکور باید از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهید.
   برای بررسی شرایط و اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 349. علی کاکاوند
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام خسته نباشید
  بنده رشته الکتروتکنیک دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم والان قصد انصراف دارم ،آیا اگر انصراف بدم میتونم تو کنکور سراسری سال بعد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه های روزانه یکسال از انتخاب رشته های روزانه ها محروم میباشد

 350. Negin
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام
  من ترم یک مهندسی ماشین های ریلی علم و صنعتم اما میخوام انصراف بدم ؛ جریمه اش چجوریه ؟ و اینکه بیشتر از دو ترم میتونم مرخصی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام جریمه انصراف از دانشگاه های دولتی 1/5 برابر شهریه شبانه همان دانشگاه میباشد

 351. علیرضا مهدی پور
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام خسته نباشید من دانشجوی روزانه سال ۹۹ هستم و در ترم دوم در شهریور ۱۴۰۰ انصراف داده در سایت شخصی سایت دانشگاه زده که انصراف داده ام دانشگاه از من خواست که جریمه رو در سایت سجاد پرداخت کنم یا مدرک دیپلم را گرو بگذارم تا بتوانم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم من هم به سایت سما رفتم و سوال کردم که آیا برای شرکت کردن در کنکور ۱۴۰۱ باید جریمه را پرداخت کنم که به آنها جواب دادند نه ما در جریان نیستیم حال من این است است که آیا جریمه را پرداخت کنم یا اصل مدرک دیپلم را گرو بگذارم یا هیچ کدام از این کارها را نکنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر برای انصراف یه هزینه ای بابت جریمه باید داده بشه

 352. Shokufeh
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام وقت بخیر
  درصورت انصراف از دانشگاه امکان شرکت در تکمیل ظرفیت همان سال وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر
   بله

 353. Shokufeh
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام
  من دانشجوی روزانه ارشد هستم و الان قصد انصراف دارم، تا چه زمانی میتونم انصراف بدم که شامل جریمه نشم؟
  و درصورت انصراف در کنکور 1401 حق انتخاب از دوره روزانه رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سال بعد باید تا بهمن امسال انصراف از تحصیل خود را ثبت کرده باشید
   مشمول جریمه خواهید شد
   حق انتخاب دوره ی روزانه رو دارین

 354. Alirezs.aryan
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام
  بنده روزانه بهمن 96 میخواستم کنکور 1401 شرکت کنم پرس جو کردم از دانشگاه ک اگ کنکور بدم و روزانه قبول بشم از دادن جریمه معاف هستم ولی امروز ک سوال کردم گفتن بخشنامه جدید اومده باید جریمه تحصیل رایگان بپردازم
  لطفا راهنمایی کنین نمیدونم چکار کنم
  من به امید اینکه جریمه ندم میخوام انصراف بدم و کنکور بدم در غیر این صورت ک همه چی خراب میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام .بخشنامه جدید برای انصراف روزانه مشمول پرداخت جریمه میشود

 355. امیرحسین
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

  با سلام.
  چطور با مشاورانتون تماس بگیرم؟
  چون هرچی به شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲ تماس میگیرم هیچ تماسی حاصل نمیشه. من خوزستان دزفول هستم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام وقتتون بخیر با شماره ی 0219099075307 تماس حاصل فر مایید

   • مونا
    ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

    سلام وقت بخیر. من ترم پنج روزانه بودم انصراف دادم.
    اگه امسال کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم، باید جریمه انصراف رو بدم؟!
    و اگه یک سال وقفه بیفته و دوباره روزانه قبول شم، بازم باید انصراف بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط و ضوابط دوره روزانه و هزینه های انصراف شما نیازی به پرداخت هزینه انصراف نیست و از روزانه به روزانه رایگان است و در صورت ازمون مجدد با مشاورین تماس بگیرید تا شرایط مورد نظر رو خدمتتون اعلام کنند موفق باشید

 356. علی
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام من ترم یک فرهنگیان هستم و می خوام تا آخر آبان انصراف بدم آیا حضوری برم دانشگاه کافیه یا باید سامانه سجاد هم برم؟
  اینکه میگن بعد انصراف یک سال معافیت میدن شامل من میشه یا حتما باید ترم اولو تموم کنم تا بدن بهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت بخیر برای انصراف باید داخل سامانه هم ثبت کنید و بعد از انصراف تا یک سال فرصت دارید برای خدمت سربازی