تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا میدانید انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز چه هزینه ای را به دنبال دارد؟ در این مقاله ما قصد داریم اطلاعاتت دقیقی را نسبت به انصراف دانشگاه روزانه در اختیار شما قرزار دهیم این نکته را در نظر داشته باشید هزینه انصراف از دانشگاه روزانه را هم در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اینها همه سوالاتی هستند که دانشجویان انصراف از تحصیل می‌پرسند. زیرا آنها باید انصراف از دانشگاه دولتی را پرداخت کنند و اقدامات بعدی را جهت تحصیل در دانشگاه جدید انجام دهند. اما خوب است بدانید که با توجه به قوانین وزارت علوم و تحقیقات، دانشجویانی که از دانشگاه‌های دولتی انصراف دادند علاوه بر پرداخت هزینه، امکان ثبت نام در کنکور سراسری سال آینده را نخواهند داشت. ولی قوانین انصراف از دانشگاه شهریه پرداز تا حدودی بهتر و سهل گیرانه تر از نوبت دوم روزانه است. بنابراین بهتر است قبل از پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه روزانه به خوبی در این مورد فکر کنید و با آگاهی کامل در مورد شرایط و عواقب آن گام بردارید.

در نهایت بهتر است بدانید ما در این مقاله قصد داریم موارد مهمی همچون مراحل انصراف از دانشگاه دولتی و قوانین انصراف از دانشگاه شبانه را مورد بررسی قرار دهیم از سوی دیگر شما را با میزان جریمه انصراف از دانشگاه دولتی آشنا کنیم. حال اگر قصد دارید اطلاعات کاملی نسبت به این موارد به دست بیاورید تا پایان این محتوا با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

دانشجویان دانشگاه‌ های دولتی مشغول به تحصیل نمیتوانند در کنکور شرکت کنند، در صورت قبولی در کنکور، قبولی آن ها باطل می باشد

 

 

نحوه انصراف از دانشگاه دولتی 

مطابق با آخرین آیین نامه های تعیین شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات، آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری موفق به پذیرش در رشته های روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده اند، در صورتی که در مراحل اولیه پذیرفته شوند اما برای انجام ثبت نام اقدام ننمایند، نیازی به طی نمودن مراحل انصراف از دانشگاه نخواهد داشت.اما مشمول یک سال محرومیت از کنکور خواهد بود و نمی تواند برای کنکور همان سال شرکت نماید.

در صورتی که درخواست انصراف از دانشگاه روزانه را در زمانی ارائه دهید که در دانشگاه ثبت نام نموده و یک ترم تحصیلی را گذرانده باشید، برای انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه انصراف را مطابق با رشته خود و همچنین شهریه مورد نظر پرداخت نمایید. درخواست انصراف برای برخی از دانشگاه ها به صورت الکترونیک و در سامانه این دانشگاه صورت می پذیرد اما به طور معمول حتما به صورت حضوری نیاز است تا سایر مراحل را در قسمت های مختلف دانشگاه به انجام برسانید.

برخی از داوطلبان گمان می کنند که نیازی به درخواست انصراف از دانشگاه نخواهد بود و می توانند بدون نیاز به طی نمودن مراحل انصراف دانشگاه روزانه دیگر در کلاس ها حضور نداشته باشند.غافل از اینکه در این صورت مشمول جریمه می شوند و این هزینه در سال های بعد، بیشتر نیز خواهد شد و نکته دومی که معمولا بدان توجهی نمی شود این است که این دسته از افراد در صورتی که تمامی مراحل را پشت سر نگذارنند، امکان ارائه مدارک به آن ها وجود نخواهد داشت لذا در هیچ یک از دانشگاه ها امکان پذیرفته شدن را نخواهند داشت.

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

انصراف از تمامی دانشگاه های آزاد، دولتی، پیام نور، خودگران و … برای دانشجویانی که به هر دلیلی قصد انصراف دارند وجود دارد، دانشجو برای انصراف از دانشگاه دولتی باید براخی از مراحل را طی کند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • در مرحله اول دانشجو باید به واحد آموزش دانشگاه به صورت حضوری مراجعه نماید و اقدام به دریافت فرم انصراف از دانشگاه نماید.
 • در گام دوم فرمی کهاز سوی آموزش دانسگاه مبنی بر انصراف دانشجو از دانشگاه دولتی دریافت شده باید با دقت تکمیل گردد و تحویل واحد آموزش داده شود. (در برخی از دانشگاه ها قبل از اتمام فرایند انصراف فرم انصرافی باید یک ماهی بایگانی گردد)
 • بعد از بررسی فرم های انصرفا دانشجو از دانشگاه دولتی باید درخواست او توسط واحد آموزش به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.
 • در صورت موافقت دانشگاه و پرداخت هزینه های انصراف فرایند ثبت درخواست و انصرافی دانشجو اتمام می یابد.

 

برای اطلاع از نحوه گزینش دانشگاه بقیه الله بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور کارشناسی

 • دانشجویان متقاضی واجد شرایط،برای انصراف لازم است شخصا درخواست انصراف خود را در پیشخوان سامانه جامع آموزشی دانشگاه به ثبت برسانند.
 • دانشگاه ها مجاز به دریافت درخواست ارائه شده جهت انصراف، تنها تا یک یا دو ماه پس از تاریخ ارائه درخواست قبل از صدور نهایی می باشند.
 • درصورتی که حکم انصراف از تحصیل برای دانشجویان پس گرفته شود، امکان ادامه تحصیل برای دانشجوی مورد نظر وجود نخواهد داشت.
 • حداکثر مهلت زمان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه دولتی با مقاطع کارشناسی تا 20 اسفند ماه می‌باشد. آنها باید تا این مدت زمان فرم انصراف از دانشگاه دولتی 3 را پر کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرم می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.
 • دانشجویانی که انصراف از دانشگاه دولتی آنان به ثبت رسیده است، ملزم به تعهد به کلیه قوانین خواهند بود.
 • در صورتی که دانشجویان پس از گذراندن یک تا دو ترم تحصیلی از رشته خود انصراف دهند، دچار محرومیت از کنکور نخواهند شد و می توانند در کنکور همان سال شرکت نمایند.
 • لازم به ذکر است که در ترم دوم امکان درخواست انصراف از دانشگاه دولتی را نخواهید داشت و حتما باید به ترم سوم رسیده باشید تا بتوانید در آزمون همان سال شرکت نمایید در غیر این صورت، حق انتخاب دانشگاه‌های سراسری را نخواهید داشت.
 • پس از پذیرش در دانشگاه حتما باید یک سال کامل را پشت سر بگذرانید و نمرات دو ترم شما ثبت شده باشند تا بتوانید در آزمون همان سال شرکت نمایید که البته در این رابطه لازم است هماهنگی های لازم را با دانشگاه مربوطه داشته باشید.
 • برای مشمولین خدمت سربازی پسر، تنها یک بار امکان انصراف از دانشگاه وجود خواهد داشت.
 • کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه های پیام نور، نوبت دوم شبانه، غیر انتفاعی و آزاد، امکان ثبت نام مجدد و شرکت در کنکور سراسری را خواهند داشت.

 

میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پردیس خودگردان
شهریه ثابت تمام ترم‌های باقی مانده

 

جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور سراسری کارشناسی ارشد

انصراف از دانشگاه شامل حال همه دانشجویانی می شود که در مقاطع مختلف تحصیل می کنند و می خواهند دوباره در کنکور سراسری شرکت کنند.  اگر دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و می خواهید که دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید باید انصراف خود از ادامه ی تحصیل را حتما به دانشگاه اعلام کنید. مهلت انصراف از دانشگاه هم تا قبل از زمان ثبت نام مجدد برای کنکور است، یعنی اگر می خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید حتما باید قبل از 10 دی 1401 فرم انصراف از تحصیل خود را به دانشگاه تحویل دهید. لذا در صورتی که در مدت زمان تعیین شده اقدامات لازم را انجام  ندهید عواقب آن با خود دانشجو است. حال اگر شما نیاز به مشاوره بیشتری در این مورد دارید کارشناسان ایران تحصیل پاسخگوی شما هستند.

 

جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه برای شرکت دوباره در کنکور سراسری دکتری

تمامی دانشجویانی که در مقطع دکتری در دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم هستند تحصیل می کنند حق ثبت نام مجدد در آزمون دکتری را تا زمانی که از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف ندهند را ندارند. به دلیل اینکه آزمون های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری با همدیگر ادغام شده اند اگر می خواهید به دلیل تحصیل در دانشگاه آزاد انصراف دهید بهتر است این کار را انجام ندهید.حال اگر شما به هرگونه مشکلی در این مورد برخورد کردید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

جهت اطلاع از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد روی لینک کلیک کنید.

 

در چه شرایطی برای انصراف از دانشگاه باید هزینه پرداخت نماییم؟

در صورتی که مطابق با قوانین دانشگاه، میزان جریمه در نظر گرفته شده برای شما صفر باشد، نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت و می توانید درخواست خود را ارائه نمایید. حال در صورتی که در مقطع کارشناسی پیوسته دو ترم تحصیلی را گذرانده باشید، بدون نیاز به پرداخت هزینه، می توانید درخواست انصراف خود را به ثبت برسانید در غیر این صورت باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 1. برای تمامی دانشجویان، غیر از دانشجویان دکتری حرفه ای گروه پزشکی، در صورتی که در بدو ورود و پس از انجام ثبت نام، درخواست خود را برای نیمسال اول قبل از پایان ماه مهر و برای نیمسال دوم، قبل از بهمن ماه درخواست خود را به ثبت رسانده باشند مشمول هزینه انصراف از دانشگاه دولتی نخواهند شد.
 2. در صورتی که درخواست انصراف دانشجویان تا اواخر آذرماه برای ورودی های نیمسال اول و اواخر اردیبهشت ماه برای ورودی های نیمسال دوم ارائه شود، دانشجویان موظف به پرداخت پنجاه درصد کل شهریه پرداختی ثابت و متغیر خواهند بود و مابقی شهریه تعیین شده قابل استرداد نخواهد بود.
 3. حال در صورتی که دانشجو با مجوز تعیین شده از سوی دانشگاه، رشته خود را تغییر دهد، مشمول پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.
 4. در صورتی که دانشجو پس از ثبت نام در دانشگاه و قبل از تمام شدن مهلت حذف و اضافه از دانشگاه شبانه دهد باید 50 درصد شهریه نیمسال جاری را پرداخت کند. اما در صورتی که در هفته آخر نیمسال اول از دانشگاه شبانه انصراف دهد باید کل شهریه ثابت و متغییر را پرداخت کند.
 5. در صورتی که دانشجوی ترم اول نوبت شبانه بعد از تمام شدن مهلت حذف و اضافه تا شروع امتحانات نیمسال اول درخواست انصراف از دانشگاه دهد باید کل شهریه ثابت و 50 درصد شهریه متغییر را پرداخت کند.
 6. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد می باشید و در دانشگاه دیگری مایل به ادامه تحصیل می باشید، پس از مراحل انصراف نیازی به پرداخت هزینه وجود نخواهد داشت.
 7. دانشجویانی که در دانشگاه شبانه پیام نور تحصیل می کنند در صورت انصراف از دانشگاه، باید 1/5 برابر شهریه ثابت را بعنوان جریمه بپردازند.
 8. اگر دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی هستید در صورت انصراف شما از دانشگاه، جریمه شما شهریه ثابت + 7 واحد درسی است
مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

ثبت درخواست انصراف دانشجو بعد از موافقت واحد آموزش دانشگاه شامل هزینه می شود، هزینه انصراف دانشجویان دانشگاه های دولتی بنا بر نوع دانشگاه متغیر می باشد، در ادامه به بررسی جدول هزینه های انصراف از دانشگاه های دولتی خواهیم پرداخت:

 

هزینه انصراف دانشجو از دانشگاه های دولتی
نوع دانشگاه نحوه مشخص شدن هزینه انصراف دانشجو
دانشگاه دولتی (روزانه) بسته به مقطع تحصیلی، رشته، زمان انصراف متغیر می باشد و دانشگاه در مورد این موضوع تصمیم نهایی را می گیرد.
دانشگاه دولتی (شبانه) اغلب به میزان ۱/۵ برابر شهریه ثابت یک ترم تحصیلی
دانشگاه دولتی (پردیس خودگردان) بسته به رشته، مقطع، ترم و زمان انتقالی متغیر می باشد.
دانشگاه پیام نور ۱/۵ برابر هزینه در نظر گرفته شده برای ترم جاری دانشگاه
دانشگاه غیر انتفاعی ۷ واحد درسی + شهریه ثابت

عواقب بعد از انصراف از دانشگاه دولتی

لازم به ذکر است که در صورت گذراندن انصراف دانشگاه روزانه و ارائه درخواست خود، حتی با موافقت دانشگاه مورد نظر، تا 3 ماه پس از گذشت درخواست ایجاد شده، امکان باز پس گیری درخواست شما وجود خواهد داشت. حتی در صورتی که دانشجو خود مایل به لغو این حکم کمتر از سه ماه داشته باشد، دانشگاه این امکان را برای او در بازه زمانی کمتر از 3 ماه ایجاد خواهد نمود.

همچنین آن دسته از دانشجویانی که به هنگام  تحصیل در دانشگاه روزانه دوباره در کنکور سراسری شرکت کرده و در دانشگاه روزانه  قبول شدند می‌توانند بدون پرداخت هزینه و تنها با انصراف از رشته تحصیلی خود در در رشته جدید تحصیل کنند. اما  در صورتی که آنها در دانشگاههای دیگری قبول شدند، آنگاه باید هزینه انصراف از دانشگاه دولتی را باید پرداخت کنند. مشمولین خدمت سربازی می توانند درخواست مرخصی خود را به ثبت برسانند در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد.

 

اطلاعیه

3 ماه پس از گذشت درخواست انصراف، امکان باز پس گیری درخواست شما وجود خواهد داشت

 

لغو محرومیت یک ساله شرکت در کنکور سراسری

همانگونه که می‌دانید دانشجویانی که در نوبت روزانه قبول شدند و در دانشگاه ثبت‌نام  نکردند از شرکت در کنکور سراسری سال آینده محروم هستند.  اما در صورتی که آنها برخی از شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند می‌توانند در سال آینده در کنکور سراسری شرکت کنند. ولی در صورتی که هیچ کدام از شرایط مذکور را نداشته باشند. اما باز هم با ارسال درخواست به سازمان سنجش می‌توانند محرومیت یک ساله خود را از کنکور سراسری لغو کنند. برای انجام این کار  می‌توانید با کارشناسان سامانه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

جهت کسب اطلاعات در مورد شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید

 

آیا امکان بازگشت به کد رشته قبلی وجود دارد؟

دانشجویانی که اقدامات انصراف از دانشگاه دولتی را انجام دادند حداکثر 3 ماه مهلت دارند تا انصراف از دانشگاه خود را لغو کنند. اما پس از آن برای همیشه از ادامه تحصیل در کد رشته مد نظر خود محروم خواهند بود. لذا آنها به هیچ وجه نمی‌توانند دوباره در رشته قبلی خود در دانشگاه دولتی تحصیل کنند. ولی می‌توانند شانس خود را برای قبولی در کد رشته های دیگر در دانشگاه‌های روزانه امتحان کنند.

 

پادکست صوتی مقاله جریمه انصراف از دانشگاه دولتی

 

جهت دریافت بخشنامه بازگشت به تحصیل دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

اگر دانشجویان دانشگاه‌ های دولتی بدون اینکه از دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستند انصراف داده باشند، در کنکور شرکت کنند و بتوانند قبول شوند، قبولی آن ها باطل می باشد.

دانشجوهایی که تمام مراحل انصراف خود را انجام داده‌اند نهایتا تا سه ماه فرصت دارند تا انصراف خود را لغو نمایند. باید به این نکته اشاره کرد که دانشجو بعد از آن دیگر به هیچ وجه نمی تواند در آن رشته درس بخوانند. البته امکان تحصیل در رشته های دیگر وجود دارد.

 

اطلاعیه

دانشجویان دانشگاه آزاد بر اساس قوانین سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در صورت انصراف از دانشگاه بر اساس‌ترم در حال تحصیل باید مبلغی را به‌عنوان جریمه پرداخت کنند که برای مقاطع مختلف متفاوت است

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه انصراف از دانشگاه دولتی و همچنین شرایط انصراف دانشگاه روزانه و قوانین مربوط به نوبت دوم شبانه ارائه نماییم. درصورتی که مایل به درخواست انصراف موقت می باشید، می توانید راهنمایی های لازم را از مشاورین ما کسب نمایید تا بتوانید علاوه بر درخواست انصراف خود، مجددا برای ادامه تحصیل اقدام نمایید. همچنین انجام کلیه امور و کسب راهنمایی های لازم در رابطه با درخواست انصراف دائم نیز با کمک مشاوران ما امکان پذیر است. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله هزینه انصراف از دانشگاه دولتی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

3.6/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط انصراف از دانشگاه دولتی برای رشته های مختلف متفاوت می باشد؟

با توجه به شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه روزانه و شبانه داوطلبان برای کنکور مجدد واجد برخی از شرایط می باشند که برای دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی متفاوت خواهد بود.

مطابق با قوانین انصراف از دانشگاه شبانه آیا پس از درخواست انصراف از دانشگاه، امکان ثبت نام مجدد در کنکور وجود خواهد داشت؟

ممنوعیتی برای دانشجویان دانشگاه های پیام نور، نوبت دوم شبانه و غیر انتفاعی جهت انجام ثبت نام قرار داده نشده است.

آیا دانشجوی دکتری که در دانشگاه غیرانتفاعی تحصیل می کند برای شرکت مجدد در کنکور باید انصراف دهد؟

در صورتی که برای قبولی در دانشگاه آزاد بخواهد انصراف دهد نیازی به این کار نیست.

نظرات

 1. ali najafi
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من دانشگاه دولتی درس میخونم و تازه وارد ترم ۳ شدم ومیخواهم انصراف بدهم
  میخواستم بدونم کنکور 1402 میتونم شرکت کنم واگه میتونم میشه دوباره دولتی درس خوند؟

  • isaei
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونبد کنکور بدهید ولی به مسئله نظام وظفیتون هم توجه کنید چون فقط یک بار میتونید انصراف بدهید

 2. محمدرضا☆
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام. من دانشگاه دولتی خرمشهر اوردم .نمیخوام برم.ثبت نامم نکردم .میخوام در کنکور دیماه شرکت کنم .باید چیکار کنم چه مراحلی رو طی کنم؟ که بتونم دوباره کنکور بدم و با مشکل برنخورم.باید انصراف بدم از دانشگاهی که اوردم؟چطور باید انصراف بدم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت بخیر مراجعه حضری دانشگاه

   • محمدرضا☆
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

    تماس گرفتم ولی خودشونم دقیق نمیفهمیدن باید چیکار کنم..میگفتن باید درخواست رفع محرومیت بدی..یا اینکه بیای ثبت نام کنی تا بتونی انصراف بدی…من موندم والا چیکار کنم ..خیلی ناراحتم

    • fattahi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

     سلام وقت بخیر ، شرایط شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد ، اگر تمایل به شرکت دوباره در کنکور سراسری و قبولی در دوره ی روزانه را دارید ، باید قبل از ثبت نام کنکور مورد نظر از دانشگاه دوره ی روزانه ای که قبول شده اید انصراف بدهید تا محرومیت روزانه برای شما اعمال نگردد . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید .

 3. محمد☆
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  با سلام و عرض ادب،ببخشید من امسال تیرماه ۱۴۰۱ در کنکور سراسری شرکت کردم .دانشگاه دولتی مجاز شدم،انتخاب رشته کردم دوهته پیش جواب اومد رشته و دانشگاهی قبول شدم که مورد علاقه ام نیست…الان میخوام برای دی ماه بخونم و مجدد کنکور بدم، آیا باید از این دانشگاه انصراف بدم؟ شرایطش چطوره؟من این دانشگاهی که اوردم ثبت نام نکردم.ولی بعضیا میگن بخاطر اینکه دولتیه حتما باید انصراف بدی تا بتونم کنکور شرکت کنم….لطفا میشه راهنماییم کنید باید چیکار کنم.ممنون میشم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید برای انصراف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز برسی شود

   • محمد☆
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

    لطفا اگه میشه راه و روشش بهم بگین دوهفته اس خواب بچشمم نیومده از بس استرس..به هرکی هم میگم دقیقا نمیدونن باید چیکار کنم

    • obeidavi obeidavi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود

 4. Negar
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من علمی کاربردی ثبت نام کردم ولی هنوز برای انتخاب واحد نرفتم شهریە هم پرداخت نکردم ,الان منصرف شدم باید جریمه بپردازم؟؟

  • abbasi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط انصراف از دانشگاه هارا داخل مقاله های سایت مطالعه کنید . نیازی به پرداخت جریمه نیست .

 5. آبان
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام غیر حضوری رو انجام دادم ولی هنوز حضوری نرفتم و مدارک رو حضوری نبردم براشون، الان پشیمون شدم میخوام انصراف بدم، باید حتما حضوری برم انصراف بدم؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام روزبخیر
   با واحد آموزش مربوطه دانشگاه صحبت کنید ممکنه به صورت غیر حضوری انجام بدن.

 6. mahnaz
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام
  من این ترم دانشگاه دولتی قبول شدم ولی میخوام برم غیرانتفاعی میگن نمیشه چون با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم کارنامه سبز ندارم
  میشه این ترم برم دولتی واسه ترم دیگه انصراف بدم برم غیرانتفاعی؟؟؟؟؟؟؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید درخواست لغو محرومیت بدین.

 7. سینا
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام سه سال پیش دانشگاه دولتی قبول شدم و بعد از دو ترم دیگه دانشگاه نرفتم یعنی به مدت دو سال هست که دانشگاه نرفتم ایا نیاز به انصراف هست؟ اگر اقدام به انصراف نکنم و پیگیر نشم چه عواقبی پیش میاد؟

  • maleki
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت بخیر
   بله از طریق دانشگاه دولتی که پذیرش شده بودید پیگیری کنید تا مشاهده کنید که انصراف برای شما به صورت قطعی ثبت شده است.

 8. Sama
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام من رشته ربان و ادبیات فارسی روزانه قبول شدم و ثبت نام اینترنتی و هم دیروز انجام دادم اما الان منصرف شدم . هزینه انصراف چقده میشه راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید نوع دانشگاه شما برسی شود

 9. یاسین
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام من اشتباه کدرشته رازدم وهوافضادانشگاه سبزوار قبول شدم وچون به این رشته علاقه ندارم واشتباه زدم وپشیمان هستم اصلاثبت نام نکردم آیادراین صورت میتوانم درکنکور دی امسال ثبت نام کنم لطفآ ترابخدا راهنمائی بکنید چکارکنم

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور دی ماه و مجددباید کارنامه سبز شما برسی و به سازمان سنجش درخواست داده شود

 10. Pf
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام خسته نباشید من کنکور امسال شرکت کردم و دانشگاه نوبت دوم جامعه شناسی قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا محروم میشم اگه انصراف بدم؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 11. رویا
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من دیروز ثبت نام کردم پیام نور با سوابق توی سایت گلستان گذینه مهمانی و انتقال نیست وقتش تموم شده ؟ بعد اگه انصراف بدم نوبت بهمن باز میتونم با سوابق ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر شما شرایط گرفتن مهمانی و یا انتقالی را ندارید

 12. آذر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام من دانشگاه روزانه ادبیات قبول شدم دیروز ثبت نام غیر حضوری کردم اما الان پشیمون شدم میخوام انصراف بدم ؟ آیا در این صورت میتونم در کنکور دی امسال شرکت کنم و محروم نشم ، و با توجه به اینکه هنوز دانشگاه نرفتم برای انصراف باید جریمه بدم ؟

  • JAVADI
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید با آموزش دانشگاه تماس بگیرین.
   برای ترم اول جریمه نداره.

 13. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۶

  سلام من کاردانی روزانه دانشگاه فنی حرفه ای قبول شدم و پیش ثبت نام انجام دادم ب صورت غیرحضوری ولی چون شهر دیگس نمی تونم برم امکانش هست انصراف بدم و ترم بهمن دانشگاه ازاد وبت نام کنم؟

  • haghipor
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام
   انصراف از دانشگاه دولتی شما رو برای سال بعد از دانشگاه دولتی محروم میکنه اما شرایط دانشگاه آزاد متفاوته و محدودیت کمتری داره

 14. هادی بهمنی
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  با سلام ،من امسال ارشد روزانه دانشگاه صنعتی شیراز قبول شدم ولی به علت مشغله کاری و عدم زمان کافی جهت حضور در کلاس قصد شرکت در آزمون فراگیر پیام‌نور دارم.ایا اگر در شروع ترم یک انصراف بدم میتونم در آزمون فراگیر شرکت کنم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. ماهنی
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام من رشته ریاضی و کاربرد دانشگاه شهرکرد با سوابق تحصیلی آوردم آیا انصراف بدم محرومیت دارم برای 1402؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   اگر دانشگاه روزانه قبول شده باشید محروم میشوید .

 16. مهدی
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام من امسال پردیس دندانپزشکی قبول شدم میخاستم ببینم اگه ثبت نام بکنم ولی دوباره کنکور بدم و روزانه بیارم درصورت انصراف باید هزینه ترم های مونده رو بدم؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر باید شهریه ترم هایی که گذروندید بدید .

 17. فاطمه
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام بنده ارشد شبانه جزا و جرم شناسی دانشگاه کردستان قبول شدم ثبت نامم کردم حالا میخوام انصراف بدم حالا من چقد بایدجریمه بدم ؟و اینکه میتونم ارشد 402 شرکت کنم ؟ و میتونم سال اینده ارشد روزانه همین دانشگا کردستان برم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 18. محمدرضا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

  من سال 97 از دانشگاه روزانه مهندسی مکانیک انصراف دادم و سال 1401 هم روزانه درومدم و قصد ثبت نام ندارم . سال 1402 میتونم باز کنکور سراسری این بار در رشته تجربی و روزانه شرکت کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 19. احمد
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام. من سال ۹۹ پرستاری شیراز روزانه قبول شدم. ۵دی ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و دوباره همون پرستاری روزانه شیرازو قبول شدم. و ثبت نام کردم و شماره دانشجویی جدید گرفتم.خواستم ببینم مشکلی از این بابت وجود نداره ؟

 20. خورشید
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام وقتتون بخیر،ی سوال داشتم.من بهداشت روزانه و پرستاری آزاد ذخیره شدم میخواستم بپرسم اگه بهداشت ثبت نام کنم و قبل از پایان مهر انصراف بدم ،باید هزینه پرداخت کنم؟

  • باران
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۷

   منم مثله شما هستم،ذخیره مامایی ازاد قبول شدم و بهداشت روزانه،اگه روزانه رو ثبت نام کنیم بعد انصراف بدیم باید چقد پول بدیم؟واینکه مدارکمونو سریع میدن یا نه؟

   • maleki
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

    سلام وقت بخیر
    اگر شمادروس دانشگاهی رو شروع نکرده باشید هزینه ای نباید پرداخت کنید.

 21. سینا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  با سلام من دانشجوی ترم آخر کامپیوتر در دانشگاه غیرانتفاعی هستم و امسال تونستم در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میخواستم بدونم باید قبل از ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه قبلیم انصراف بدم؟؟؟ بعدش باید برای معافیت تحصیلی چیکار کنم؟؟

 22. Ahmad
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام در قسمت آیا امکان بازگشت به کد رشته قبلی وجود دارد نوشتید بعد از سه ماه برای همیشه از ادامه تحصیل در کد رشته مد نظر خود محروم خواهند بود! متوجه نشدم من الان دکتری مهندسی شیمی دانشگاه تبریز قبول شدم اما با وجود اینکه دو روز قبل ثبت نام کردم میخوام انصراف بدم چون دانشگاهی که قبول شدم رو دوست ندارم و دوباره کنکور رشته مهندسی شیمی شرکت کنم، بعنی دیگه نمیتونم تو رشته مهندسی شیمی شرکت کنم؟
  بعدش ممنون میشم بگید آیا کسایی که از طریق سهمیه ی استعداد درخشان شرکت کنند و در صورت انصراف از کنکور محروم میشن؟

 23. اهورا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام من دو ترم در دانشگاه فنی دولتی و روزانه درس خوندم. حالا میخوام انصراف بدم و بیام شهر خودمون در دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی ادامه بدم. ایا امکان پذیر هست؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 24. alireza
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

  سلام وقت بخیر من امسال داشکده فنی شهید مفتح همدان قبول شدم (نوبت دوم) حالا اگه بخوام انصراف بدم و تو شهر خودم دانشگاه ازاد برم باید حضوری برم و انصرافم روتایید کنم!
  و جریمه زیادی باید پرداخت کنم!

  • javadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای ترم اول بدون جریمه میتونید انصراف بدین
   باید حضوری به آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 25. نسرین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  با سلام،من مهندسی شیمی صنعتی همدان دوره روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم،اگه انصراف بزنم در چه صورت میتونم کنکور ۱۴۰۲رو شرکت کنم؟

  • bahraii
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام وقت بخیر باید درخواست لغو محرومیت بدید

 26. mobina
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام خسته نباشید.
  من امسال دولتی شهریه پرداز اتاق عمل قبول شدم و برای پرستاری ازاد جزو ذخیره هام. چون ثبت نام ازاد پرستاریم قطعی نیست میتونم اتاق عمل شهریه پردازو ثبت نام کنم و بعد اگر پرستاری ازاد قطعی شد انصراف بدم؟ باید ۱/۵برابر شهریه ثابت رو پرداخت کنم؟

 27. mobina
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

  سلام خسته نباشید
  من امسال دولتی شهریه پرداز اتاق عمل اوردم و جزو ذخیره های دانشگاه ازاد پرستاری ام.
  چون ثبت نامم توی پرستاری ازاد قطعی نیست، میتونم اتاق عمل شهریه پردازو ثبت نام کنم و اگر پرستاری ازاد قطعی شد انصراف بدم؟ باید یک و نیم برابر شهریه ثابت هزینه پرداخت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 28. اهورا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من دانشگاه دولتی روزانه در شهر غیر از محل سکونتم قبول شدم در تاریخ مهر 1400 و دو ترم رو رفتم اما الان میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد شهر خودمون. آیا امکان پذیر هست؟

  • isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام بله میتونید بعد از انصراف دانشگاه جدید ثبت نام نمایید

 29. آی سا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام وقت بخیر من امسال پرستاری روزانه قبول شدم. خواستم بدونم اگر ثبت نام کنم تاکی باید انصراف بدم تا بتونم تو کنکور دی ماه امسال شرکت کنم؟
  اگر کلا ثبت نام نکنم چی؟ آیا مشکل محرومیت خواهم داشت؟

  • javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام روزبخیر
   قبل از برگزاری کنکور دی ماه باید انصراف بدین.
   اگر هم ثبت نام نکنید باید درخواست لغو محرومیت بدین.

 30. نمیدانم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام ببخشید من دانشگاه روزانه ریاضیات و کاربرد ها در رشته انسانی قبول شدم میخوام ثبت نام کنم ک‌ سربازی نرم و به تعویقش بندازم چون دانشگاه افسری سپاه(امام حسین)قبول شدم اگه انصراف بدم مشکلی‌برای دانشگاه امام حسین پیش نمیاد تا روزی ک بخوایم اعزام بشیم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 31. فاطمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام من امسال دانشگاه دولتی قبول شدم امانمیخوام برم آیامیتونم برای کنکور۱۴۰۲دوره ی روزانه شرکت کنم ساخیر

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر خیر یک سال محروم میشوید مگر درخواست لغو محرومیت بزنید

 32. سماازاد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام وقت بخیر من سال 1400ورودی بهمن کارشناسی شبانه دانشکاه فنی حرفه ای الزهرا تبریزهستم و ترم اول هیچ شهریه ای پرداخت نکردم و امتحان هارو هم ندادم براترم دوهم انتخاب واحد نکردم میخواستم انصراف بدم ایا من جریمه پرداخت میکنم یانه و اینکه میتونم در سایت سنجش از اول ثبت نام و رشته دیگه ای بخونم؟

 33. زهرا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقت بخیر من ارشد روزانه دانشگاه صنعتی همدان قبول شدم بعد از ثبت نام غیر حضوری( اینترنتی) که پرداخت هزینه صدور کارت دانشجویی هم داشت مطلع شدم دارای خوابگاه خودگران با شهریه ی خیلی بالاست. قصد انصراف دارم با توجه به اینکه هنوز ثبت نام حضوری نکرده ام و سر کلاس نرفته ام ( البته خود دانشگاه برای ما ورودی ها انتخاب واحد کرده است) میتوانم با درخواست انصراف قبل از پایان مهرماه، بدون پرداخت هزینه انصراف بدهم؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام روزبخیر
   بله دوست گرامی ولی دیگه شهریه ترم اول رو بهتون برنمیگردونن.

 34. حامد
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام خسته نباشید من قبلا دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی تحصیلی گرفتم برای کنکور بعد انصراف دادم و الان دانشگاه دولتی هستم خواستم بدونم بعد از فارغ‌التحصیلی برای ادامه تحصیل تو خارج در مقطع ارشد برام پاسپورت موقت صادر میشه.

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای تحصیل خیر
   ولی ویزای مسافرتی در حین تحصیل میدن.

 35. امیر
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام وقت بخیر،من دانشجوی ترم دوم دانشگاه ازاد هستم و برای ترم سوم ثبت نام کردم و تا الان ۲۵ واحد پاس کردم و ۱۲ واحد برای این ترم برداشتم.میخوام کنکور دی ماه امسال و تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم.کی باید انصراف بدم؟ایا مشکلی برای قبولی روزانه سال بعد برام پیش نمیاد؟این ترمو بخونم یا انصراف بدم یا ترم ۴ هم بخونم بعد از اعلام نتایج سال بعد انصراف بدم؟یا ترم بعد رو مرخصی بگیرم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 36. طاهریان
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام وقتتون بخیر. من سال چهارم دکتری شبانه هستم و بدلیل مهاجرت ترم جاری ثبت نام نکردم. آیا برای درخواست انصراف لازمه شهریه ای یا جریمه ای پرداخت کنم چون این ترم سنوات حساب میشد و من کامل شهریه ها رو پرداخت کردم. ضمن اینکه مدرکی هم گرو دانشگاه فعلی ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاع دقیق از شراط انصراف از دانشگاه روزانه ابتدا باید وضعیت شما دقیق تر برسی شود سپس با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام روزبخیر
   برای انصراف باید یه شهریه پرداخت کنید
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 37. علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  باسلام من سال ۹۷ ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم ترم اول بودم ونمرات هم ثبت شد وترم دوم انتخاب واحد کردم ونصف ترم رو رفتم ودیگه نرفتم امتحان ترم دوم رو هم ندادم.تا حالا انصراف هم ندادم.میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم الان مشمول جریمه میشم؟واینکه کنکور بدم میتونم دوباره روزانه بخونم یا کلا محروم میشم؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 38. nazgol
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام من سال ۹۹دانشگاه روزانه قبول شدم یماه خوندم دیگه نخوندم یعنی یه ترم هم نخوندم از دانشگاه انصراف هم ندادم الان بخوام همون رشته روبخونم باید چیکارکنم اول باید انصراف بدم بعد دوباره ثبت نام کنم برای بهمن ماه؟جریمه هم باید پرداخت کنم؟شرایطش چطوره لطفا راهنماییم کنید

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام احتمال داره اخراج شده باشیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 39. رویا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام من امسال ثبت نام غیر حضوری پردیس دانشگاه تربیت مدرس و انجام دادم ولی میخوام انصراف بدم و ثبت نام حضوری انجام ندادم آیا مشمول دریافت هزینه انصراف هستم؟

  • isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 40. A
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

  سلام من با معدل استعداد درخشان دانشگاه آزاد برای رشته ارشد جزا و جرم شناسی قبول شدم و ۲ ماه رفتم و شهریه اش بالا بود دیگه نتونستم برم
  میتونم برای کنکور کارشناسی ارشد رشته جزا و جرم شناسی شرکت کنم یا باید رشته ی دیگه ای شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف از دانشگاه دولتی میتوانید برای کنکور ارشد هر رشته ای که مد نظر دارید ثبت نام کنید.

 41. محمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  باسلام بنده(پسر و سربازی نرفته) فارغ التحصیل کارشناسی در دانشگاه روزانه هستم ،امسال در کنکور ارشد دانشگاه روزانه قبول شدم حالا سوالم این هست که در صورت عدم اتمام تحصیل جهت خروج از کشور برای ادامه تحصیل در خارج ایا مشمول پرداخت هزینه به دانشگاه هستم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 42. محمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  با سلام بنده (پسر و سربازی نرفته)فارغ التحصیل کارشناسی در دانشگاه روزانه هستم امسال در کنکور ارشد رشته خودم دانشگاه روزانه اوردم
  حالا سوالم این هست در صورت عدم اتمام تحصیل جهت خروج و تحصیل از خارج کشور ایا مشمول پرداخت جریمه و یا مبلغی به دانشگاه هستم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 43. N
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشگاه علامه طباطبایی پذیرش با آزمون کنکور گرفتم ولی به دلایلی میخوام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه خودم بمونم اما بهم پذیرش قطعی ندادن میخوام بدونم منکه ثبتنام غیرحضوری دانشگاه علامه انجام ندادم ممکن اسمم حذف بشه به خاطر انجام ندادن پذیرش غیرحضوری و نتونم دیگه در دانشگاه علامه ثبتنام کنم چون زمان ثبتنامش تمام شده ممکن بتونم بعد از اتمام مهلت داده شده ثبتنام غیر حضوری انجام بدم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 44. شیرین
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام وقتتون بخیر من از دانشگاه روزانه انصراف دادم سال ۹۹ در مقطع ارشد تسویه کردم اما مدرک کارشناسیم موند اونجا گفتن هر وقت دانشگاه قبول شدی میدیم بهت باز که من امسال قبول شدم الان مدرک کارشناسی خودم رو می خوام اما به دانشگاه زنگ میزنم میگن باید تسویه حساب کنی نمی دونم بابد حضوری برم اونجا یا کلا باید کجا درخواست بدم الان یه دانشگاه دیگ قبول شدم

  • javadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام روزبخیر
   باید حضوری به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 45. امین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کردم و حالا بعد از گذشت ۲ روز از ثبت نام میخوام انصراف بدم و دانشگاه آزاد برم ، آیا من مشمول دادن هزینه انصراف میشم؟ حتی انتخاب واحدم نکردم

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام روزبخیر
   چون انتخاب واحد نکردین احتمالاش خیلی ضعیفه
   ولی جهت اطمینان حتما به واحد آموزش مراجعه کنید.

 46. زرا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام من امسال ارشد روزانه قبول شدم(تربیت مدرس) اما نمیخام ثبت نام کنم میتونم کنکور ارشد و یا سراسری شرکت کنم؟؟؟یا محروم میشم؟ یسریا میگن محرومیت لغو شده امسال درسته؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر جهت اطلاع از محرومیت از انطراف از دانشگاه دولتی با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 47. ابراهیمی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام سال 92 از طریق کنکور سراسری ارشد بیوفیزیک دانشگاه تبریز واحد پردیس خودگردان قبول شدم ولی مراجعه به دانشگاه و تشکیل پرونده و ثبتنام نداشتم امسال ارشد پیام نور شهر خودم قبول شدم در استعلام مدرک نحصیلی زده که سال 92 در پردیس خودگردان تبریز عدم مراجعه.
  الان شرایط انصراف شامل من میشه؟ یعنی باید جریمه به پردیس خودگردان تبریز بدم در حالی که تشکیل پرونده و ثبتنام نداشتم.
  ممنون از پاسخگویی

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 48. sari
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من ترم 2 دکتری علوم پایه روزانه دانشگاه اصفهان را تمام کردم و میخواهم انصراف بدهم و دیگر قصد ادامه تحصیل ندارم، چه قدر هزینه انصراف باید پرداخت کنم؟ هر جا نگاه کردم روش دقیق محاسبه رو نگفته لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام روزتان بخیر شهریه اش را داخل خود سایت میزنند و خیلی مبلغ بالایی نیست

  • مسافر
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   منم می‌خوام از ارشد علوم شناختی روزانه دانشگاه بهشتی انصراف بدم. اصلا اون چیزی که فکر می‌کردم نیست. حیف وقت. اگه فشار اجتماع و خانواده نبود همین الان فرم انصراف رو می‌گرفتم.

   • karimi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 49. sari
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 2 دکتری علوم پایه روزانه دانشگاه اصفهان هستم در صورت انصراف چه مقدار هزینه باید به عنوان جریمه پرداخت کنم؟

  • sari
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   همچنین اینکه نمیخوام سال دیگه کنکور بدم کلا نمیخوام ادامه تحصیل بدم. لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

   • karimi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mohammadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت به خیر
   مبلغ جریمه انصراف از تحصیل دانشگاه های سراسری را از بخش مالی استعلام بگیرید.

 50. Morsdi
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی انصراف ۲۱.۷۱۴۰۰ باید هزینه انصراف رو چرداخت کنم یا شامل نمیشه؟

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول هزینه انصراف می شوید.

 51. ابوالفضل
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام وقتتون بخیر بنده از دانشگاه انصراف دادم و حالا قصد دارم دوباره برگردم و انصرافم رو لغو کنم آیا هزینه ای که برای انصراف دادم پس داده میشه ؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   بسته به دانشگاه داره

  • رویا
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام من امسال ثبت نام غیر حضوری پردیس دانشگاه تربیت مدرس و انجام دادم ولی میخوام انصراف بدم و ثبت نام حضوری انجام ندادم آیا مشمول دریافت هزینه انصراف هستم؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • isaei
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

    سلام وقتتون بخیر
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 52. مهتاب
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام من سال۹۸از دانشگاه روزانه انصراف دادم میخوام بدونم شهریه ای که باید پرداخت کنم طبق شهریه همون سال حساب میشه یا طبق شهریه روز

  • gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام روزتون بخیر بله درسته به روز حساب میکنن

 53. محمد ف ج
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۷

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۵ روزانه هستم و می‌خواهم در کنکور دی ماه شرکت کنم و در صورت قبولی در همین رشته که هستم و فقط دانشگاه خود را عوض کنم آیا باید به دانشگاه مبدا شهریه پرداخت کنم؟؟ و در صورت معادلسازی دروس باید به دانشگاه مقصد هم شهریه بدم یا نه؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام روزبخیر
   بله باید هم به دانشگاه مبدا و هم مقصد شهریه پرداخت کنید.

 54. Sepahi
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام من پارسال دانشگاه روزانه ثبت نام کردم امابه دلایلی نتونستم درکلاساحاضربشم نه حضوری نه غیرحضوری انتخاب واحدهم نکردم امتحانم ندادم امسال میخوام کنکور۱۴۰۲شرکت کنم آیامن بایدازدانشگاه انصراف بدم؟یابرم مدارکموبگیرم؟اگه قرارباشه انصراف بدم هزینه ای بایدپرداخت کنم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 55. آرزو
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقتتون بخیر خواستم بپرسم من پارسال از پرستاری شهریه پرداز انصراف دادم و امسال هم دوباره کنکور دادم و میدونم که حتما از پرستاری روزانه قبول میشم الان من میتونم در پرستاری روزانه در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 56. ش
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۴

  من بعد از تمام شدن تمام واحدهای درسی در دوره کارشناسی دنبال گرفتن مدرک نرفتم. دانشجوی روزانه بودم. بعد چندسال رقتم اقدام کنم وضعیت تحصیل رو زدن انصراف از دانشگاه. من چهارسال درس خوندم اگر بهم مدرک ندن چی میشه؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام شما چون نرفتید و شهریه پرداخت نکردی باید حضوری برید دانشگاه و شرایط بازگشت به تحصیل را بپرسید و شهریه سالهای که پرداخت نکردید را پرداخت کنید

 57. Peter
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام ببخشید من سال ۹۹ با معدلم دانشگاه پیام نور رفتم و دو ترم مرخصی گرفتم سال ۱۴۰۰ دانشگاه دولتی قبول شدم و از پیام نور انصراف دادم الان بعد از گذشت دو ترم از دانشگاه دولتی آیا میتونم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و برای کنکور ۱۴۰۲ آماده بشم یا خیر؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام اگر باازمون دانشگاه رفتید میتوانید ولی باز از دانشگاه هم سوال کنید

 58. پیام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاهم رو تموم کردم میخاستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ اقدام کنم و اینکه اگه قبول بشم نتیجم باطل نمیشه؟؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام بله در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 59. مرضیه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام من کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کردم‌ و میخوام انتخاب رشته کنم.خواستم بدونم اگر پرستاری روزانه قبول شم و بخوام کنکور دی ماه رو هم شرکت کنم تا کی باید از دانشگاه انصراف بدم؟ اصلا‌ چنین چیزی امکانش هست؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام اگر شما بدون کنکور بروید دانشگاه امکان انتقالی ندارید

 60. مینا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور شرکت کردم و خواهان پزشکی بودم ولی رتبه م به پزشکی نمیرسه و پرستاری جزو انتخابامه…حالا من میخوام دی دوباره کنکور بدم ولی انتخاب رشته ای که میخوام انجام بدم نمیدونم پرستاری روزانه و شهریه پرداز بزنم قبول میشم ولی بابت محرومیت مطمئن نیستم انتخاب رشته انجام بدم یا نه
  روزانه رو از متن بالا فهمیدم که باید حداقل دو ترم بخونم که اون موقع فرصت نمیشه برا کنکور دی و حتی تیر بخونم
  میشه لطفا راهنماییم کنید که اگه شهریه پرداز قبول بشم ولی ثبت نام نکنم مشمول جریمه میشم یا نه؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 61. شیما
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام وقت بخیر
  بنده سال93دانشگاه روزانه قبولشدم ولی از ترم دوم ب بعد نرفتم چون تعداد دانشجوها کم بود انتقالمون دادن اصفهان که من نرفتم دیگه نرفتم دنبال پروندم
  الان میتونم دانشگاه روزانه شرکت کنم؟
  یا دانشگاه منو محروم کرده بابت پرداخت نکردن جریمه

 62. Rez
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام، اگر در مقطع کارشناسی پیوسته، در سال پنجم انصراف بدیم، مشمول یک سال فرصت معرفی به نظام وظیفه می‌شیم یا چون معافیتمون به پایان رسیده وارد غیبت می‌شیم ؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 63. پیام
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاهم رو تموم کردم میخواستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور۱۴۰۲شرکت کنم یا نه ؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 64. پیام
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام وقت بخیر من ترم دوم دانشگاه رو تموم کردم میتونم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲ اقدام کنم و اینکه درصورت قبولی نتیجه آزمونم باطله یا نه؟؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 65. Mobina
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام من پشت کنکوری بودم و امسال تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم با توجه به این که نتایج اومده خواستم بدونم که اگر من انتخاب رشته کنم و دانشگاه دولتی قبول شم و ثبت نام هم انجام بدم، تا چه زمانی مهلت انصراف دارم که بتونم تو کنکور دی ماه شرکت کنم و مشکلی برام پیش نیاد؟آیا این انصراف دادنه‌ باید قبل از تاریخ ثبت نام برای کنکور دی ماه باشه؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 66. پریا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم سه کارشناسی هستم توی دانشگاه دولتی درس میخونم .میخوام بدونم اگر کامل انصراف بدم و بعد برم دانشگاه دولتی دیگه و معادل سازی واحد انجام بدم ایا بازم متحمل پرداخت جریمه به دانشگاه مبدا خواهم بود؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه متقبل شوید.

 67. سحر
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام
  من دانشجوی ارشد انصرافی دانشگاه روزانه بودم و اینکه الان بخوام برم پرستاری ازاد باید تسویه حساب کنم؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 68. ابوالفضل زینالی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ورودی 95 کارشناسی رشته مهندسی برق دانشگاه تبریز بودم سال 1400 برام انصراف ثبت شده الان همون رشته رو در دانشگاه آزاد دارم میخونم. تو یه قسمت گفته شده که دانشجو حق بازگشت به کد رشته ای که انصراف داده نداره میخوام بدونم آیا من بعد از اتمام کارشناسی کنکور ارشد بدم میتونم در همین رشته در دانشگاه دولتی ارشد رو بخونم؟
  با تشکر

  • maleki
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشارین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 69. AMIRI
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام ببخشید من دوترم توغیر انتفاعی در سخوندم بعدش دیگه از ترم 3و4نرفتم .این انصراف محسوب میشه..وانیکه اگر هزینه و جریمه بخان.من نتونم بدم چی میشه؟//

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   خود مدیر دانشگاه تصمیم میگیره

 70. K
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

  من قبلا سوالی ازتون پرسیدم ولی نظرم عوض شد
  دانشجوی روزانه ترم دو ام با سوابق انتخاب رشته کرده بودم الان می تونم انصراف بدم و با سوابق دوباره ۱۴۰۱ انتخاب رشته کنم ؟

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر
   امکان انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد برای مشمولین تا یک بار وجود دارد

 71. روزانه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام خسته نباشید اگراز دانشگاه دولتی یاهمون روزانه انصراف بدیم ودوباره بخواهیم روزانه یه دانشگاه دیگه بخونیم باید هزینه انصراف روبدیم یا نه؟ممنون

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   بله باید هزینه انصراف رو پرداخت کنید

 72. Alireza
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام من یکی از رشته های علوم پایه رو با معدل و بدون کنکور اوردم الان دوترم گذشته و میخوام بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم میشه چند روز دیگه دوباره توی انتخاب با معدل شرکت کنم و دروسی که خوندم برام تطبیق بزنن یا روالش طول میکشه و محرومیتی داره؟
  باتشکر

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   تا28تم مهلت داره برای انتخاب بدون ازمون دانشگاه ازاد واینکه فقط انصراف از دانش گاه روزانه موجب محدودیت میشود برای انتخاب رشته روزانه

 73. Kosar
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی دانشگاه دولتی روزانم و ترم دو رو تموم کردم ولی می خوام انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم در دی ماه و تیرماه ،
  اسفند ماه باید درخواستمو ثبت کنم یا قبل دی ماه ؟

  • mohammadi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط مندرجه در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 اقدام نمایید.

 74. Negin
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام.الان که کنکور دی ماه هم برگذار میشه،میتونیم بریم دانشگاه روزانه دی هم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنیم بدون انصراف از دانشگاه در حال تحصیلمون؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   معلوم نیس هنوز

 75. زهرا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام خسته نباشید
  اگه شخصی برای دانشگاه دولتی مجاز بشه و تقریبا یک ترم بره و بعد انصراف بده میتونه کنکور بده؟
  و اینکه اول باید انصراف بده تا تو کنکور ثبت نام کنه یا میتونه بعد از نتایج انصراف بده؟

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام روزتون بخیر بله مبتواند

 76. Maryam
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقت بخیر اگه امسال پرستاری روزانه برم میتونم کنکور 1402 برای پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم ؟

  • bahraii
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقتتون بخیر برای برسی دقیق با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 77. فاطیما
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام من سال ۱۴۰۰ توی کنکور ارشد ناپیوسته دانشگاه ایران شهریه پرداز قبول شدم و یک ترم رو کامل خوندم اما ترم دوم ول کردم و تازه انصراف دادم و هزینه هم کامل پرداخت شد حتی دانشگاه با من تماس گرفت و گفت بدهی شما صفر هست و انصرافتون نهایی شده حالا من دوتا سوال دارم
  ۱- من میتونم توی کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟
  ۲-اگر دوباره کنکور بدم و همون رشته ی قبلی خودم توی ارشد رو جای دیگه قبول شم میتونم برم ؟ یا اینکه محروم میشم از این رشته ؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   میتونید دوباره کنکور بدید

 78. فاطیما
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور ارشد دانشگاه ایران شهریه پرداز قبول شدم و یک ترم رو کامل گذروندم و بعد از اون ترم دوم رو ول کردم و تازه انصراف دادم و هزینه هم کامل پرداخت شد و خود دانشگاه هم اعلام کرد که بدهی صفر هست حالا دوتا سوال دارم
  اول اینکه من میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ ارشد شرکت کنم
  دوم آیا میتونم همین رشته ی ارشد رو که در اون تحصیل میکردم دانشگاه دیگه قبول شم و ادامه بدم ؟

 79. شیوا
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

  سلام
  درصورتی که سه ترم از تحصیلم در دانشگاه روزانه گذشته باشه و انصراف بدم و دوباره در کنکور شرکت کنم، باز هم میتونم سال بعد برم دانشگاه روزانه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   باید درخواست رفع محدودیت بدی

 80. امید
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  آیا میشه دوبار انصراف بدی

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام روزبخیر
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشین
   بله میشه مشکلی نیست

 81. فاطمه
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من دانشجوی رشته روزانه هستم میتونم بدون انصراف کنکور 1402 بدم و اگه رشته روزانه دیگه قبول شدم از این رشته انصراف بدم؟

  • mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از تحصیل خود انصراف دهند.

 82. سارا
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

  سلام..من دانشجو ترم اول کارشناسی روزانه هستم میخام انصراف بدم ولی نیاز دارم مدارکم رو زود تحویل بگیرم میخاسم بدونم همینکه چقد هزینه باید بدم؟ هم اینکه همون روز مدارکم رو پس میدن؟

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • محمدرضا
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

   سلام خسته نباشید
   من دانشجوی دوره روزانه پرستاری هستم ورودی ۱۴۰۰ نیم سال دوم بودم وسط ترم درخواست مرخصی کردم و می‌خوام دی ماه ۱۴۰۱ انصراف بدم و کنکور ثبت نام کنم میتونم کنکور بدم ؟از دوره های روزانه اسمم میتونن بیاد؟ مشکل سربازی برام پیش نمیاد ؟

   • maleki
    ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

    سلام وقت بخیر بله امکان پذیر می باشد.
    برای اظلاع بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس فرمایید.

   • obeidavi obeidavi
    ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

    سلام وقت بخیر باید معافیت از تحصیل بگیرید.

 83. حامد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم خواستم بدونم اگر از یه دانشگاهی تو کانادا پذیرش بگیرم و از دانشگاه پیام نور انصراف بدم مشکلی برای سربازی نداره

  • mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه به طور کلی یکبار در کل سنوات تحصیلی امکان پذیر است.

 84. سینا
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  من درحال حاضر دانشجو کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه تهران هستم که دوره مجازی هست و مثل شبانه شهریه ثابت داره. ترم ۴ هستم و امتحانات اخر ترمم رو هم دادم. میخواستم بپرسم که درصورت انصراف دادن، از تحصیل محروم میشم؟ و ایا میتونم برای ارشد مجدد و گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنم؟

  • سینا
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   اصلاح میکنم
   من دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته هستم.

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.

 85. سمیرا
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام
  در صورتی که از رشته ای در کارشناسی انصراف داده باشم در ارشد میتونم همون رشته رو انتخاب کنم و کنکور بدم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام بله جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • نورای
   ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۳

   سلام وقت بخیر
   من رشته کامپیوتر شبانه روزی ۱۴۰۰ قبول شدم یک ترم رفتم ترم دومم رو آخراش دیگه تو کلاس ها شرکت نکردم و میخوام انصراف بدم اگه بخوام تو کنکور ۱۴۰۲ رشته های نظری شرکت کنم ممکن هست؟

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 86. امیرحسین
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم دوم جامعه شناسی ورودی ۱۴۰۰ روزانه هستم
  و کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کردم
  و انصراف ندادم
  میخاستم بپرسم ک اگ در کنکور ۱۴۰۱ قبول شوم و بخوام ک یه دانشگاه دیگ ثبت نام کنم و ازین انصراف بدم
  ممکن هست ؟ یا خیر
  با توجه ب قوانین جدید سازمان سنجش
  ممنون میشم پاسخ بدید!

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام بله میتوانید

 87. Samira
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام من ورودی ۹۵ کارشناسی روزانه وزارت علوم بودم انصراف دادم در ترم ۳ ، ترم دو مرخصی گرفته بودم
  ورودی ۹۷ کارشناسی روزانه وزارت بهداشت شدم و الان فارغ التحصیل شدم
  ایا میتونم در مقطع ارشد در رشته قبلیم که انصراف دادم ادامه تحصیل بدم ؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام امکانش است اما بستگی دارد که با کنکور رفته باشد به دانشگاه یا بدون کنکور جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 88. Fatemhe
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام. من امسال (۱۴۰۱) کنکور دادم. میخواستم بدونم اگر امسال انتخاب رشته کنم و وارد دانشگاه بشم، با توجه به اینکه دانشجویانی که تا قبل اسفند ۱۴۰۰ انصراف دادند، می‌تونستند کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت بکنن، امسال هم همین شرایط هست؟ یعنی دانشجوهایی که تو سال ۱۴۰۱ از دانشگاه انصراف دادن، میتونن توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام بستگی دارد دانشگاه های پذیرش بدون کنکور امکان مهمانی و انتقالی در آنها وجود ندارد

 89. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  الان رشته تحصیلیم جزو گروه علوم پایه هست

  • شیما
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بنده سال93دانشگاه روزانه قبولشدم ولی از ترم دوم ب بعد نرفتم چون تعداد دانشجوها کم بود انتقالمون دادن اصفهان که من نرفتم دیگه نرفتم دنبال پروندم
   الان میتونم دانشگاه روزانه شرکت کنم؟
   یا دانشگاه منو محروم کرده بابت پرداخت نکردن جریمه…

   • alizadeh
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

    سلام روربخیر
    باید از رشته دانشگاهی خود انصراف داده و به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت روزانه بدهید.

 90. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام. من دانشجوی روزانه ترم ۵ مقطع دکتری Ph.D دانشگاه تهران هستم. از پروپوزالم دفاع کردم ولی هنوز تو سیستم ثبت نشده و تصویب نهایی نشده. میتونم انصراف بدم و کنکور ارشد هنر روزانه دانشگاه تهران شرکت کنم؟ جریمه انصراف چجوری محاسبه میشه؟ با توجه به اینکه پروپوزالمو دفاع کردم ولی هنوز اصلاحاتشو انجام ندادم و تصویب نهایی نشده

  • ستاره
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   الان رشته تحصیلیم جزو گروه علوم پایه هست

   • hedayati
    ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

    سلام وقت بخیر سوالتون چی هست؟

  • bahraii
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقتتون بخیر برای برسی دقیق با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 91. ستاره
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام من دانشجوی روزانه ترم ۵ مقطع دکتری علوم پایه دانشگاه تهران هستم. دفاع پروپوزال کردم ولی هنوز پروپوزالم تصویب نهایی نشده و تو سیستم ثبتش نکردن. میخواستم بپرسم میتونم انصراف بدم و کنکور ارشد روزانه هنر شرکت کنم؟ با توجه به اینکه پروپوزالم هنوز ثبت نشده مشمول چه میزان جریمه میشم؟

  • mansuri
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر علت انصراف چیست؟ در صورت انصراف باید به میزان ترم های گذرانده جریمه پرداخت کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر باید وضعیت شما بیشتر بررسی شود لطفا تماس حاصل فرمایید.

 92. بهرام
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام من یه ترمه بدون انصراف دانشگاه رو ول کردم کنکور دادم میخام روزانه بخونم دوباره دانشگاه قبلی ام میتونه مشکلی پیش بیاره؟

  • karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 93. آرش
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام، لطفا پاسخ بدید، من دکتری دوره روزانه شرکت کردم و رتبه ام هم زیر خیلی خوب شد و مصاحبه هم شرکت کردم و اساتید هم خیلی از رزومه و دانش من در زمینه رشته تحصیلیم راضی بودن و به نظر میاد که قبول شده باشم اما واقعیت اینه که دوست دارم در یه رشته دیگه تحصیل کنم که البته مستلزم اینه که دوباره از ارشد شروع کنم و واسه همینم می خوام در صورت اعلام قبولی رسمی در دوره دکتری ثبت نام نکنم، آیا با توجه به هدف من برای شرکت در آزمون سراسری در مقطعی متفاوت (ارشد) از مقطع فعلی (دکتری) بازهم مشمول جریمه یکسال محرومیت از کنکور خواهم شد؟

  • karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

   سلام اگه مشکل نظام وظیفه داشته باشیدبرگشت به عقب نمیتونیدداشته باشیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 94. آریانا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام
  من دانشجوی روزانه ترم۴ ارشد هستم و فقط پایان نامه مونده و به علت مشکل با استاد راهنمام دیگه علاقه ای به ادامه دادن ارشد ندارم و میخواستم چندتا سوال بپرسم لطفا تایید کنید و جواب بدید خیلی ضروریه
  ۱.باتوجه به اینکه همه واحدها رو گذروندم شرایط انصراف از پایان نامه و تموم کردن ارشد چیه؟ مشمول هزینه میشم؟ اصلا مدرکی میدن بدون پایان نامه؟ و اگه قید بشه رو مدرک بدون دفاع و پایان نامه اون مدرک ارشد فاقد اعتبار هست؟
  ۲.میتونم مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه ارشدی که الان هستم بگیرم؟ امکان داره اون مدرک لیسانس رو که واسه ثبت نام ارشد دادم بهم بدن؟ واسه کار پیدا کردن به مدرکم نیاز دارم

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر
   امکان انصراف وجود ندارد و در صورت عدم ارایه پایان نامه مدرک به شما تعلق نخواهد گرفت.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 95. فاطمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام من روزانه قبول شدم چند ترم خوندم بعد بدون انصراف ول کردم و انتخاب واحد نکردم یک ترمه و پیگیر نشدم کلا ۱۴۰۱ کنکور شرکت کردم روزانه میتونم بخونم دانشگاه قبلی مشکلی پیش می یاد؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام بله بایدتا25اسفندانصراف بدیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 96. کاتیون
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام من پسر هستم بعد از سال آخر دبیرستان در کنکور ۱۴۰۰ امتحان دادم ولی انتخاب رشته نکردم،میخواستم بدونم اگه تو ۱۴۰۱ قبول شم روزانه سراسری، میتونم اسفند انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و سراسری قبول شم؟
  مشکل نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی توی هر مقطع یکسال فرصت دارید و در کل سنوات تحصیلی یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 97. زهرع
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام. من دو ترم در دانشکده فنی حرفه ای دولتی روزانه در مقطع کاردانی رشته نرم افزار تحصیل کردم و الان میخوام انصراف بدم. بعد از انصراف میتونم در دانشگاه پیام نور رشته نرم افزار رو ادامه بدم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 98. ali najafi
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام من ترم ۲ رشته مهندسی علوم دامی ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه دولتی هستم و ترم ۲ ام تمام شده این امکانش هست انصراف بدهم و در کنکور ۱۴۰۲ دولتی روزانه شرکت کنم؟

  • abbasi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط انصراف از دانشگاه مقاله های داخل سایت را مطالعه فرمایید .

 99. روزانه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام بعدازانصراف ازدانشگاه دولتی روزانه درمقطع دکتری میتوان دوباره دانشگاه دیگری روزانه خوند؟؟؟

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام. مراجعه کنید به مقالات مرتبط با محرومیت به دلیل انصراف در وبسایت ما یا دفترچه دکتری. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 100. رضا
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام بعداز انصراف از دانشگاه روزانه درمقطع دکتری دوباره میتوتیم در دانشگاه دیگه ای روزانه بخونیم یانه؟؟؟

  • soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام. شرایط محرومیت رو در دفترچه بخونید. همچنین شرایط درخواست لغو محرومیت رو. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 101. فاطمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم و دانشجو ام میخام انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۲ انسانی شرکت کنم با توجه به تغییرات کنکور و تاثیر قطعی معدل آیا شانسم کم میشه؟

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر
   بعله با توجه به شرایطی که قراره برای سال اینده در کنکور اعمال شود شانس شما برای پذیرش کم میشود

 102. بیتا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

  سلام من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم و بصورت مجازی ثبت نام کردم و کد دانشجویی دادن و وسط ترم یک انصراف دادم و امسال برا ۱۴۰۲ ثبت نام کردم امروز رفتم سایت دیدم تسویه من تکمیل شده و کارت دانشجویی هم ابطال فقط برگه انصراف ندارم بنظر شما مشکلی پیش میاد برا امتخاب رشته روزانه؟

  • karimi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   خیر

   • مهدیه
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

    سلام وقت بخیر
    من ترم دوم رو در دانشگاه عیرانتفاعی آله طه تموم کردم
    برای انصراف از این رشته و ابن دانشگاه چقدر باید هزینه بدم در حال حاضر

    • soleimani
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

     سلام باید رجوع کنید به بخش امور فارغ التحصیلان دانشگاه یا بخش آموزش رشته خودتون. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 103. محدثه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام من ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم الان بعد ۲ ترم میخام انصراف بدم و کنکور بدم میخام دوباره روزانه بخونم بعد کنکور که از جریمه معاف شم اما دانشگاه میگه تا جریمه رو پرداخت نکنین انصراف قطعی نمیشه من باید چی کار کنم؟ می تونن قطعی اش نکنن

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام وقت بخیر . برای ثبت نام در هر دانشگاه ، باید از دانشگاه قبلی خود فارق شده باشید

 104. فاطمه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام ببخشید من سال ۹۸ دانشگاه دولتی قبول شدم و نرفتم و دوباره کنکور ۱۴۰۰ رو شرکت کردم و روزانه قبول شدم اما تو مرحله انتخاب رشته “مردود” شدم.
  حالا تو کارت داوطلبی کنکور ۱۴۰۱ نوشته که حتی درصورت قبولی در دانشگاه قبولی لغو میشه.
  باید چیکار کنم؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر باید قبل از تاریخ ثبت نام کنکور ، از دوره روزانه انصراف خود را قطعی میکردید

 105. مهتاب
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام وقت بخیر.من سال ۱۴۰۱ رو دانشگاه روزانه ثبت نام کنم و تا قبل اسفند انصراف‌ بدهم،در چه صورتی میتونم سال ۱۴۰۲ روزانه هارو هم انتخاب کنم؟یا اصلا نمیشه

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   با سلام روزانه یک بار بروید دیگه نمیتوانید تحصیل رایگان در ان مقطع داشته باشید طبق انصراف از دانشگاهد های دولتی و شهریه پرداز

 106. Em
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام ببخشید من 2 اسفند انصرافی از دانشگاه رو قطعی کردم ولی چون قبلش فرم ثبت نام کنکور رو پر کرده بودم تاریخ انصراف و شماره نامه انصراف رو الکی وارد کرده بودم الان برای ویرایش این اطلاعات باید چیکار کنم؟

  • ekhlasi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام وقت بخیر . انصراف از دانشگاه ویرایش پذیر نمی باشد و باید به واحد آموزش دانشگاه جهت رفع مشکل مراجعه کنید

 107. زهرا
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام من یه لیسانس دارم ولی تو یه رشته ی دیگه هم تو دانشگاه دولتی روزانه داشتم لیسانس میخوندم که دیگه نرفتم ولی انصراف ندادم تسویه نکردم الان ارشد دادم قبول بشم برا ثبت نام توی دانشگاه مشکل ایجاد میشه

  • bagheri
   ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

   با سلام به احتمال بالا در دانشگاه اول اخراجی شما صادر شده است

   • زهرا
    ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

    الان حتما باید تسویه کنم تا بتونم برا ارشد دانشگاه ثبت نام کنم

 108. محمد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام وقت بخیر. دانشجوی علمی کاربردی هستم. دو ترم رو سپری کردم و ترم سوم رو ثبت نام کردم و هزینه ها رو هم دادم ولی غیبت کردم ، میخواستم در کنکور 1401 شرکت کنم میخواستم بدونم بخاطر غیبت هام مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت به خیر
   به دانشگاه مراجعه کرده و درخواست مرخصی دهید.

 109. raha
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام اگر دانشگاه دولتی تحصیل کنیم و قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدیم و بعد از دادن کنکور باز دولتی قبول بشیم در این صورت نباید جریمه پرداخت کنیم؟

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر
   شما برای اینکه بخواهید از دانشگاه دولتی انصراف بدید برای اینکه بخواهید در ازمون سراسری مجدد شرکت کنید یاید پرداخت جریمه رو انجام دهید

 110. ملینا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام من داخل یه سایتی خوندم اگر تا ترم دوم در دانشگاه دولتی روزانه تحصیل کرده باشیم و بخوایم انصراف بدیم هیچ جریمه ای پرداخت نمیشه درسته یا غلط؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه دولتی در هر ترم باشید جریمه انصراف دارید

 111. مبینا
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام‌من دانشجوی ترم دوم دانشگاه دولتی رشته ی روانشناسی هستم اگه بخوام از دانشگاه دولتی انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد برای تغییر رشته ، جریمه میشم؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

   با سلام انصرزاف از دانشگاه دولتی و شهریه پرداز باید جریمه را پرداز کنید

   • مبینا
    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

    نرخ جریمه رو میدونید معمولا چند تعیین میکنند؟

    • fathollahi
     ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

     سلام هزینه انصراف از دانشگاه دولتی یک و نیم برابر شهریه شبانه همان دانشگاه هست

 112. تهمینه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام من ورودی ۱۴۰۰ کارشناسی روزانه قبول شدم
  ولی در ابان ماه انصراف دادم و با دانشکاه تسویه کامل کردم که مبلغیم ندادم البته
  ۱۴۰۱ میخوام کنکور بدم دوباره . سنجش یه فرم داده فرم شماره ۳
  من در چه صورت باید اون فرم و پر کنم ؟ ایا نیازه ک برم دانشگاه قبلی تا اون فرم برام پر کنه ؟
  شرایطش چیه؟

  • fathollahi
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه دوره روزانه شما یکسال از دوره روزانه کنکور سراسری محروم میشوید

   • تهمینه
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

    الان دیگه اینطور نیست این قانون جدیده ک امسال سنجش داده
    در صورت انصراف میشه دوباره روزانه قبول شد محرومیتم نداره

 113. انصراف از دکتری
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام من ورودی۱۴۰۰ دکتری روزانه هستم ویک ترم دردانشگاه درس خوندم واسفند ماه انصراف دادم.الان که رفتم دانشگاه کارای انصراف روانجام بدم گفتن توی سایت سجاد باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم.من میخواستم بدونم امسال دفترچه دکتری۱۴۰۲ رومیخوام بگیرم وشرکت کنم دانشگاه روزانه باید دوباره پول بدم یااینکه از روزانه به روزانه دیگر جریمه نداره؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یک بار مجاز به ثبت نام در دانشگاه روزانه و انصراف می باشید برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 114. محمد
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام وقت بخیر ببخشید من سال ۹۷ در یه دانشگاه دولتی قبول شدم (کارشناسی پیوسته) و بعد ۳ ترم انصراف دادم و سال ۹۹ دوباره کنکور دادم و دوباره در یه دانشگاه دولتی دیگه ای قبول شدم (باز هم در مقطع کارشناسی پیوسته) و یه معافیت تحصیلی جدیدی برام صادر کردن (تا سال ۱۴۰۴) الان سوالم اینه ایا میتونم از این دانشگاه دومی مدرک کارذانی معادل بگیرم و دوباره انصراف بدم و برم در یه دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

  • haghipor
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   ابتدا مدرک معادل کاردانی خود را کسب کنید سپس میتوانید برای کاردانی به کارشناسی دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل شوید

 115. نده
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام،من سال ۹۴ دانشگاه آزاد کرمانشاه رشته علوم آزمایشگاهی و شیمی دانشگاه بوعلی همدان روزانه قبول شدم،
  برای هردوتاش ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم اما حضوری نه،
  امسال برای انتخاب رشته مشکلی برام پیش میاد؟؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر . مدارک ارایه دادید ؟شهریه هردو را پرداخت کردید؟؟

 116. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۳

  سلام من ورودیه بهمن ماه 1400هستم دانشگاه دولتی روزانه .من مدارکم برا ثبت نام ناقص بود (دیپلم) و از همون اول به دانشگاه نرفتم حتی یک بار به کلاس هاش الان میخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم یا اصلا نیاز به انصراف هست چون اصل دیپلم نداد بودم به دانشگاه و الان برا سربازی میخوام اقدام کنم الان باید چیکار کنم با این شرایط برای سربازیم انصراف لازمه لطفا راهنمای کنید

 117. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, والان میخوام برا سربازی اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد یا حتما باید انصراف بدم, لطفلا راهنمای کنید

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه واحدی در دانشگاه پاس نکرده اید ، جریمه به شما تعلق نمیگیرد

 118. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, والان میخوام برا سربازی اقدام کنم مشکلی حتما باید انصراف بدم, لطفلا راهنمای کنید

 119. جواد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۹

  سلام من در بهمن 1400 وارد دانشگاه روزانه شدم بعد مدارک برا ثبت نام کامل نبود (دیپلم) و از همون اول نرفتم به دانشگاه حتی یک روز الان میخوام انصراف بدم ایا از من جریمه برا انصراف میگیرند یا اصلا نیاز هست به انصراف چون اصل دیپلم به دانشگاه ندادم, لطفلا راهنمای کنید

 120. رویا
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  با سلام
  من امسال کنکور دارم.می خواستم بپرسم چنانچه در دوره های روزانه پذیرفته بشم:
  1-آیا امکان انصراف و شرکت در کنکور سراسری سال 1402 رو دارم؟
  2-در کنکور سراسری سال آینده امکان پذیرش در روره های روزانه رو دارم یا فقط شبانه و … میتونم انتخاب کنم؟
  3-در چه ماهی در سال 1401 باید انصراف بدم تا بتونم کنکور سال بعد رو شرکت کنم (و روزانه قبول بشم)؟
  4-با توجه به قطعی شدن تاثیر معدل آیا در حالیکه دانشجو هستم(که البته قصد انصراف دارم)امکان ترمیم معدل هست؟
  با تشکر فراوان

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

   سلام وقت بخیر . انصراف از دانشگاه های دولتی تابع یکسری شرایط خاص و پرداخت جریمه انصراف و ثبت در سامانه سجاد می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 121. محمد
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام من ورودی مهر ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه هستم و هنوز ترم دوم رو تموم نکردم ؛(امتحانات پایان ترم دوم رو ندادم)، اگر الان انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟ و اینکه میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه روزانه انتخاب کنم؟
  واگر جریمه میشم چ کاری انجام بدم که جریمه نشم؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   با سلام وقت بخیر بله جریمه را خود دانشگاه با توجه به تعداد ترم و سنوات تعیین میکند

 122. Moradi
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی انصرافی علوم قران حدیث ورودی ۱۴۰۰ از دانشگاه دولتیم میتونم امسال تو کنکور دوباره همون رشته رو انتخاب کنم؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

   با سلام اگر هزینه و جریمه انصراف از داشنگاه دولتی را انجام داده باشید و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید امکان کنکور مجدد است

 123. فاطمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام.من امسال روزانه قبول شدم ولی اواخر مهر ماه بود درخواست انصراف. دادم و حدود یه ماه دوماه بعدش باهاش موافقت شد.اسفند رفتم برا تسویه حسابا همشونو انجام دادم به جز دوتاشون به خاطر سهل انگاری مسئولش تاریخشون افتاد بعد از بیس و پنجم اسفند.میتونم تو کنکور شرکت کنم و رشته محل های روزانه رو انتخاب کنم؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام وقت خوش . شما یکبار مجاز به تحصیل در دوره روزانه هستید .برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 124. مهربانو
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام
  من ورودی ۹۵ دکتری روزانه هستم و ده ترم مشغول به تحصیل بوده و حین تحصیل، یکسال مرخصی بدون احتساب در سنوات داشتم. بنا به دلایلی قصد انصراف دارم. چقدر باید جریمه بدم؟
  آیا میتوان از طریق فرصت کاریابی، این هزینه را پرداخت نکرد؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام هزینه انصراف از دانشگاه دولتی یک و نیم برابر شهریه ثابت نوبت دوم همون دانشگاه میباشد.

 125. سعید
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام.وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم سه پرستاریم.میخواستم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم.برای این کار حتما باید از رشتم انصراف بدم؟
  اگه انصراف دادم با توجه به اینکه معافیت تحصیلی دانشگاه داشتم باید برم سربازی؟
  با هیچ تبصره ای نمیشه بدون انصراف کنکور داد؟

  • aghazade
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام
   حداکثر مهلت زمان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه دولتی با مقاطع کارشناسی تا 20 اسفند ماه می‌باشد. آنها باید تا این مدت زمان فرم انصراف از دانشگاه دولتی 3 را پر کنند واینکه بعد از انصراف معافیت تحصیلی شما لغو میشود ومجدد 1بار اجازه انصراف و تحصیل در ان مقطع میباشد تاترم 5تحصیلی.

 126. حنانه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام من دانشجوی ترم دوی کارشناسی پیوسته معماری هستم. اگر این ترم رو تموم کنم و تا قبل پایان مهر انصراف بدم ، میتونم کنکور هنر 1402 رو شرکت کنم؟ جریمه هم باید بدم؟

  • bagheri
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   با سلام از مشکل نظام وظیفه نداشته باشید و جریمه انصراف هم باید بدین مگر در شرایط خاص

 127. سعید
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام من دانشگاه روزانه ورودی 96 رشته مهندسی شیمی بودم که مهر پارسال انصراف دادم و کنکور 1401 رو شرکت کردم .
  اگر روزانه قبول بشم امسال مشمول جریمه میشم؟
  و ایا واحد های پاس شده من حدود 80 واحد تطبیق میخوره در دانشگاه جدید؟
  حق تحصیل در مهندسی شیمی رو دارم باز یا نه باید رشته جدیدی بخونم

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   با سلام هزینه و جریمه انصرافی از دانشگکاه دولتی به دانشگاه دولتی دیگر جریمه ای ندارد

 128. ری
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

  سلام .من دانشجوی حسابداری ترم اول روزانه هستم.میخوام قبل از امتحانات انصراف بدم. میشه انصراف بدم یا خیر؟؟

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام
   بعله نیازه در بازده زمانی مشخص اقدام به انصراف کنید واگر مایل هستید زودتر این کارو انجام بدید با واحد اموزش دانشگاه صحبت کنید

 129. مهدی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام، بنده ترم سوم کاردانی هستم دانشگاه فنی و حرفه ای روزانه، میخواستم از دانشگاه انصراف بدم و به خدمت برم، آیا بدون پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه برای خدمت من مشکلی پیش میاد؟

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت بخیر
   خیر فقط تا زمانی که هزینه انصراف را پرداخت نکنید مدارکتون رو دانشگاه برنمیگرداند.

 130. نامی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام،اگه دانشجویی که ورودی بهمن ۱۴۰۰ به دانشگاه دولتی شبانه هستش می تونه تو انتخاب رشتش دولتی روزانه رو بزنه یا محرومه؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام بله میتونه مجددا برای انتخاب رشته روزانه اقدام کند

 131. ماهی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

  سلام،میخواستم بدونم اگه امسال در کنکور شرکت کنم و دانشگاه دولتی شبانه قبول بشم و ثبت نام کنم بعد در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم مشمول جریمه میشم؟و اگر جریمه میشم هزینش چقدر میشه؟

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت قبولی درکنکور 1402 موظف به انصراف از دانشگاه اول و پرداخت جریمه انصراف هستید.

 132. رضا
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  آیا گرفتن معادل کاردانی بعد از گذارندن حداقل 80 واحد و هنگام انصراف از تحصیل اجباری است ؟

  • karimi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام اگرمیخواین انصراف بدیدبله

 133. سروین
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام
  من دو ترم در دانشگاه‌آزاد تهران شمال خوندم ،ورودی ۹۷بودم و سال ۹۸انصراف دادم از اونجا ،به من گفته بودن آزاد به آزاد هزینه انصراف نداره، سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد علوم پزشکی رفتم و از این دانشگاه برگه اشتغال به تحصیل گرفتم چون دانشگاه قبلی گفتند که این نامه رو بیار که هزینه انصراف ازت گرفته نشه و کارم تهران شمال تموم بشه، اما حالا که بردم این نامه رو میگن که شما سال۹۸انصراف دادی و ۱۴۰۰ رفتی دانشگاه دوباره و اینطوری نمیشه باید همون سال میرفتی که هزینه انصراف حذف میشد،
  میخواستم بدونم این موضوع چطوری هست؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام بله درسته

 134. مریم
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام من دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی مقطع کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۱۴۰۰ بودم و فقط ثبت نام کرده بودم و کلاسا رو شرکت نکردم ،بعد گذشت تقریبا دو ترم علاوه بر شهریه دانشگاه برای انصراف ۹۰۰ تومن هزینه انصراف و ۱۲۰۰ هزینه ۱۶ واحد نظری که طبق گفته خودشون قانونشون هست گرفتن ، میخواستم بدونم این مبلغ معقوله؟

  • bagheri
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   با سلام هزشنه جریمه انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی طبق فرمول زیر محاسبه میشود
   غیرانتفاعی:شهریه ثابت 1ترم +شهریه متغیر 7واحد درسی

 135. Amir
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام خسته نباشید
  دانشجوی ترم دوی پرستاری روزانه هستم
  میخواستم برای سال بعد کنکور بدم با توجه به اینکه مشمول سربازی هم میشم گفتن که باید برج هفت انصراف بدم
  الان من این ترمو حتما باید برم؟نمیشه مرخصی گرفت؟یا فرایند انصراف رو از الان انجام داد که دیگ دانشگاه نرم؟
  و یه سوال دیگ اینکه اگه دوباره کنکور بدم میتونم دولتی بیارم یا خیر؟
  با تشکر

  • ekhlasi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز تا قبل از اتمام ثبت نام کنکور باید ثبت نام خود را قطعی کنید

 136. مهیا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

  سلام وقت بخیر. من دانشجو کارشناسی ناپیوسته ترم دوم دانشگاه دولتی هستم اگه بخواهم از دانشگاه انصراف بدم و رشته دیگه ای در مقطع کارشناسی ناپیوسته بخونم ایا بازم جریمه شامل من میشه یا نه.

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام در صورتی که از دانشگاه دولتی انصراف دهید و مجدد در دانشگاه دولتی و مقطع روزانه پذیرش شوید هزینه ای بابت انصراف نباید پرداخت کنید در غیر اینصورت باید هزینه انصراف را پرداخت نمایید.

 137. ز ص
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 95 ارشد دانشگاه دولتی روزانه بودم پس از گذراندن دروس تئوری در حالیکه فقط ارائه پایان نامه باقی مانده بود انصراف دادم یعنی کمتر از سه سال قبل.ولی همه مراحل انصراف را هم طی نکردم در اصل نمی‌دونم انصرافم پذیرفته شده یا نه….حالا با این شرایط میتونم برای ارائه پایان نامه و دفاع دوباره برگردم به دانشگاه و رشته خودم؟….لطفا راهنماییم کنید از این برزخ دربیام….ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام اگرانصراف داده باشیدخیر

 138. مهرداد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقت شما بخیر
  من ترم دو مقطع دکتری روزانه هستم.
  قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم و سال آینده (۱۴۰۲) کنکور رشته تجربی شرکت کنم.
  آیا منعی برای اینکار وجود داره؟

  پیشاپیش سپاس از پاسخ شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط نظام وظیفه ی شما بررسی بشه

 139. فاطمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام..
  اگه سال 1401 دانشگاه دولتی روزانه قبول شم باید چند ترم بخونم بعد انصراف بدم؟؟
  یا نه میتونم تا 20 اسفند 1401 انصراف بدم و 1402 کنکور شرکت کنم و دوباره دانشگاه دولتی روزانه قبول شم؟؟ میگن اگ ورودی 1401 باشی نمیتونی 1402 دانشگاه دولتی روزانه قبول شی درسته ایا؟؟
  محروم شدن از کنکور هم داره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام در صورت انصراف از دوره روزانه باید هزینه انصراف را پرداخت کنید و میتوانید کنکور مجدد دهید اما نمیتوانید در رشته های روزانه انتخاب داشته باشید .

 140. محمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام من ترم دو دانشگاه دولتی هستم میخواستم بدونم جریمش حدودا چقدر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر جریمه ی انصراف باید در سامانه ثبت شود و میزان ان نصف شهریه ثابت ترم های باقیمانده است

 141. مونا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۲ ارشد پردیس هستم. به دلیل قادر نبودن پرداخت شهریه تصمیم گرفتم انصراف بدم اما قادر به پرداخت جریمه انصراف هم نیستم.
  قصدم ندارم دیگه ادامه تحصیل بدم
  مدرکی هم به صورت فیزیکی تحویل دانشگاه ندادم
  با این حال بازم نیازه که جریمه انصراف پرداخت کنم یا میتونم کلا نرم و هیچ هزینه ای ندم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام اگر دانشجو هستید پس یعنی مدرکی رو تحویل دانشگاه داده اید و متعهد پرداخت شهریه شده اید در صورتیکه بدون اجازه دانشگاه ترک تحصیل کنید اخراجی محسوب میشید و دیگه قادر به ادامه تحصیل نخواهید بود

 142. سعید
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام‌.من دانشجوی ترم سه پزشکی روزانع علوم پزشکی شیراز هستم.من الان بخوام از پزشکی انصراف بدم چقدر باید پول پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام باید 1/5 برابر شهریه شبانه در ان رشته و دانشگاه را پرداخت کنید

   • مجید
    ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

    سلام
    من دانشجوی رشته روزانه هستم ، آیا میتونم همزمان با تحصیل کنکور بدم و در صورت قبولی توی یه رشته بهتر از دانشگاه قبلیم انصراف بدم؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

     سلام
     خیر ین امکان وجود نداردنیازه شما در بازده زمانی مشخص انصراف ثبت کنید

 143. صبا
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام،من الان ترم دوم روزانه هستم بعد پایان ترم دوم انصراف بدم جریمه شامل من نمیشه؟لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام میشه

 144. نرگس
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

  با سلام ، ببخشید من از دانشگاه انصراف دادم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ ولی رییس دانشگاه گفتن بعد از قبولی بیا و بقیه ی کارهای انصراف رو انجام بده میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیشه برای امسالم؟
  و میتونم در دوره روزانه دوباره شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام بله مشکلی پیش نمیاد

 145. ماهک
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

  سلام
  من ورودی سال ۹۹ بر اساس سوابق تحصیلی دوره روزانه هستم ولی ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ انصراف دادم ، میخواستم بدونم من امسال برای کنکور ۱۴۰۱ در دوره های روزانه محروم نیستم؟
  و اینکه میتونم دوباره از سوابق تحصیلی استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   بله برای روزانه با کنکور محرومیتی ندارید
   و همچنین از سوابق تحصیلی تون میتونید دوباره استفاده کنید

  • حسین
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام.من ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم و در بهمن انصراف دادم.قبلا هم از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکرده بودم و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم. میخواستم بدونم مشکلی برای کنکور ۱۴۰۱ ندارم؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

    سلام مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید اما در رشته های روزانه اجازه ثبت نام مجدد ندارید .

 146. صبا
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام،من ورودی ۱۴۰۰ روزانه ترم دوم هستم بعد پایان ترم میخوام انصراف بدم دوباره میتونم بدون کنکور روزانه انتخاب رشته کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول هزینه جریمه هستید.در صورت انصراف مشکلی از جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های سراسری برای خانم ها وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 147. بارانا
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام، وقت بخیر
  من اگه امسال پرستاری دانشگاه دولتی قبول شم، یک ترم برم و بعد انصراف بدم، میتونم تو کنکور 1402 شرکت کنم؟
  واینکه من یجا خوندم انصراف از دولتی اگه دوباره بری دانشگاه دولتی جریمه نداره،درسته این؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید شرکت کنید .برای بار اول جریمه ندارد.

 148. zad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  برای مشاوره گرفتن از شما باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام . با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با مشاوران مرکز ارتباط برقرار کنید

  • محمد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام خسته نباشید بنده ورودی ۹۹ هستم رشته حقوق آیا این امکان وجود دارد که از دانشگاه انصراف بدم و مجددا در کنکور شرکت کنم و همین رشته حقوق را در دانشگاهی بهتر و به صورت روزانه بخونم؟

   • mohammadi
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

    سلام وقت به خیر
    انصراف از دانشگاه برای آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است،علاوه بر آن مشمول هزینه انصراف هم می شوید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 149. zad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام .من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ناپیوسته هستم.ورودی 1400.اگه بخوام برای 1402 کنکور بدم باید کی انصراف بدم
  و اینکه اگر 4 سال کارشناسی رو تموم کنم و بعد انصراف بدم شرایط به چه صورت هست؟
  میتونم اگه نتونستم قبول بشم کارشناسی ارشد رشته مو بعدش ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام
   وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه در صورتی که دانشجو دارای معافیت تحصیلی باشد و کمتر از نصف ترم های مقطع خود را گذرانده باشد در صورت انصراف میتواند تا یکسال پس از تاریخ انصراف معافیت مجدد تحصیلی دریافت کند
   اگر شما برای کارشناسی ناپیوسته از دانشگاهی پذیرش بگیرین دیگه شرایط کنکور سراسری مجدد را ندارید تا زمانی که دوره خدمت خود را به پایان برسونید
   پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید یا مقاله داخل سایت را مطالعه فرمایید

 150. بیتا
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من سال 91 دانشگاه روزانه قبول شدم سه ترم گذراندم و انصراف دادم مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نزد دانشگاه است
  الان میخوام فراگیر بخونم ایا لازم هست هنوز هم جریمه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در دانشگاه در هر مقطعی شما نیاز به آخرین مدرک تحصیلی خود دارید.در صورت انصراف از دانشگاه مجبور به پرداخت هزینه انصراف هستید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 151. ....
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقت بخیر میخاستم ببینم هزینه انصراف چجوری حساب میکنن بر اساس واحد پاس شده یا انتخاب واحدی ک خود دانشگاه برامون انجام داده من ترم اول انصراف زدم (دولتی) بد الا دو ترم پاش شده دارم هزنیه انصرافم چقد میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت به خیر
   هزینه انصراف از تحصیل داشگاه های دولتی را واحد مالی دانشگاه تعیین می کند.

 152. 💌
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام من پارسال کنکور فنی روزانه قبول شدم وانصراف دادم امسال میتونم در کنکورشرکت کنم و دانشگاه غیرانتفاعی انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام
   سول شما خیلی کلی میباشد
   باید شرایط شما بررسی بشه

 153. dvp
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام من کنکور فنی ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم والان انصراف دادم میتونم کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بدم و ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   با سلام.بله امکان ان برای شما وجود دارد.

 154. علی
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من دانشجو دانشگاه دولتی هستم ترم اول ۱۳ واحد پاس کردم و ترم دوم ۱۳ واحد دارم که میخوام پاس کنم میخوام امتحانات پایان ترم دوم هم بدم و بعدش انصراف بدم میخوام بدونم هزینه و جریمه انصرافی چقدر میشه ؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام. بسته به دانشگاه شما دارد . در بعضی از داشنگاه ها شهریه شبانه ترم های باقی مانده از شما گرفته میشود و در بعضی از داشنگاه ها به ازای هر نیم سال گذرانده شده 150 تومن و و هر واحد درسی پاس شدذه 90 هزارتومان از شما دریافت میشود.

 155. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  من سال ۹۷ انصراف دادم از دانشگاه دولتی روزانه کلا یک ترم ۱۹ واحد گذروندم الان برای صدور ریزنمرات همین واحد ها یک میلیون و دویست هزار تومان از من میخوان بگیرن اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا به واتساپم پیام بده یا تلگرامم ممنون
  ۰۹۱۰۵۸۰۶۳۸۹

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام . هزینه انصراف برای شما منظقی می باشد و طبق قانون باید پرداخت کنید

 156. حامد
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام و عرض ادب و احترام
  دانشگاهی که بنده انصراف دادم هیچ پول و جریمه را از من نگرفت، آیا این درسته و مشکلی برام پیش نمیاد موقع ثبت نام؟
  چون مهر و امضا را مسئولین زدن و گفتن انجام شده، حدود چن ماه پیش ولی یادمه هیچ پولی ازم نگرفتن، درثانی من مقداری پول توی سلف دانشگام داشتم، اما تسویه حساب کرده بودم و تمام کارهاش رو انجام دادم و ديگ الان مهر تایید رو زدن و تاریخ انصرافم معلومه توی اون نامه که بهم دادن،،،، فقط سوالم اینه که این مقدار پول باقیمانده داخل حساب سلف و یا اگر جریمه تعیین کرده باشن و من نپرداخته باشم مشکلی برای ثبت نام موقع قبولی در کنکور توی دانشگاه جدید پیش میاره؟
  ضمن اینکه من انتخاب واحد هم کرده بودم و وسط ترم بودم که انصراف دادم الان این جریمه که اونجا نگرفتن، ممکنه گفته باشن بعدا پرداخت کنید، البته من الان مدارک رو دوباره چک کردم، هیچ جا صحبتی از جریمه یا هزینه انصراف نگفته بود. مثلا پیامکی داده باشن، توی سایتی چیزی گفته باشن و اطلاعیه داده باشن؟ لطفا اگ میشه سریع راهنماییم کنید، خیلی ممنون ازتون.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   با سلام.خی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 157. درودیان
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت بخیر من سال 99دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام کردم اما اصلا تو کلاسا شرکت نکردم و قصد ادامه تحصیل هم ندارم ایا ممکنه دانشگا جریمم کنه بخاطر شرکت نکردن تو کلاسا و امتحانا؟ نمیخوام دیگ دانشگاه برم ینی ممکنه خودشون اقدام کنن برای گرفتن جریمه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که انصراف از دانشگاه را شخصا اعلام کنید موظف به پرداخت هزینه انصراف هستید در غیر صورت جریمه ای منظور نمیشود.در صورت عدم انصراف برای ادامه تحصیل به مشکل برمیخورید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 158. مبینا احمدی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من پس از ثبت نام در دانشگاه روزانه و شرکت در یک جلسه کلاس مجازی از ادامه تحصیل خودداری کردم و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکردم ایا ممکنه دانشگاه خودشش اقدام کنه برای اینکه من نمیرم و جریمم کنه؟ممنون میشم جواب بدین

 159. مبینا احمدی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من پس از ثبت نام در دانشگاه روزانه و شرکت در یک جلسه کلاس مجازی از ادامه تحصیل خودداری کردم و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکردم ایا ممکنه دانشگاه خودشش اقدام کنه برای اینکه من نمیرم و جریمم کنه؟ممنون میشم جواب بدین

 160. Alireza
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام من دانشجو کارشناسی پیوسته روزانه دولتی ورودی ۹۹ هستم
  من کلا ترم ۱ رو پاس کردم ۲ ترم هم حذف کردم و الان یه ترم برداشتم می خوام از دانشگاه انصراف بدم هزینه اش چقدر هست بعد معافیت تا کی هست چون در زمان ثبت نام تا سال ۱۴۰۳ معافیت دادن

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   تا یک سال بعد از انصراف مهلت دارید و جریمه انصراف شامل شهریه شبانه ترم های باقی مانده است.

 161. علیرضل
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام من ترم 6 ام دانشگاه دولتی روزانه اگر انصراف بدم فوق دیپلم رو بهم میدن؟ اگه فوق دیپلم رو بگیرم دیگه نیازه که جریمه بدم؟و اینکه میشه فوق دیپلم تا لیسانس رو ازاد بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   با سلام.بستگی به تعداد واحد های پاس کرده شما تا ترم شش دارد.

   • حسن
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

    باسلام
    در صورت گرفتن مدرک فوق دیپلم معادل رشتم که کارشناسی هستش باید جریمه بدم ! مموون میشم جواب بدین

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

     سلام بله

 162. امیرحسین
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام . دانشجوی ترم 4 رشته حقوق هستم / دوره روزانه . میخوام همین ترم انصراف بدم و ادامه تحصیلم رو در دانشگاه آزاد بدم / اگر الان اقدام کنم امکانش هست از ترم مهر ماه در دانشگاه آزاد معادل سازی کنم و ادامه تحصیل بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود
   برای بررسی دقیق هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه دولتی بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 163. غزل
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۳

  سلام من ترم ۲ کارشناسی ک بودم انصراف ندادم و دیگ تو کلاسا شرکت نکردم بعد گذشت یک سال ک بخوام برم مدرکمو بگیرم باید جریمه یک سال رو هم بدم یا فقط جریمه انصراف رو باید بدم؟ در ضمن دانشگام غیر انتفاعیه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   جریمه انصراف را باید پرداخت نمایید.

 164. رها
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۲

  سلام،اگر كسي دانشجو رشته راديولوژي ملي شيراز باشه با انصراف از اين رشته من ميتونم با پرداخت شهريه به صورت ازاد به جاي اون شخص در دانشگاه ملي شيراز ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   با سلام.امکان ان بسیار کم است.

 165. هانی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی سال سوم دکتری دانشگاه روزانه هستم هنوز از پروپوزال دفاع نکردم. به صورت استعداد درخشان پذیرش شدم. می خواستم بدونم با توجه به پذیرش بدون آزمون برای انصراف باید جریمه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   با سلام.در صورت انصراف باید جریمه بدهید.

 166. فاطمه
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام ترم ۲ کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه هستم ترم یک حذف ترم کردم الانم بخاطر حضوری شدنش نمیتونم ادامه بدم میخوام انصراف بدم باتوجه به اینکه هیچ واحدی پاس نکردم شرایط انصراف و هزینش چی میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   جریمه انصراف براتون صورت میگیرد نصف شهریه ترم های باقی مانده

 167. Zahi
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من ترم یک ارشد روزانه هستم.اگه الان انصراف بدم میشه بگید حدودا چه مبلغی باید جریمه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام . جریمه انصراف نصف شهریه ثابت ترم های باقی مانده را باید پرداخت کنید

 168. وحید
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام وقت بخیر من ترم ۸ رشته علوم کامپیوتر روزانه هستم ، بخاطر اینکه در دانشجوی بودم که از دروس این رشته برام خیلی سنگین بود در ۷ ترم قبل فقط ۶۸ واحد پاس کردم و نزدیک به ۷۰ واحد دیگه از درسم باقی مونده از دانشگاه استعلام گرفتم برای انصراف گفتن که به ازای هر ترم باید مبلغ یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان واریز کنم و بعد انصراف بدم ، که مبلغش برام خیلی زیاده ، به نظرتون راهی هست که بشه تخفیف گرفت و مبلغ پرداختی رو کم کرد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از دانشگاه شما مشمول هزینه و جریمه انصراف می شوید و راهی برای کم کردن این مبلغ وجود ندارد.

 169. احمد
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام. ترم دو ارشد شبانه خواجه نصیر هستم. به دلایلی نمی تونم ادامه بدم. میتونم انصراف بدم ؟ هزینه انصراف چقدره؟ و معافیتم تا کی هست؟
  با تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلاوانید انصراف بدید ام با هزینه انصراف رو پرداخت کنید که شامل نصف شهریه ثابت ضرب در ترم های باقی مانده و بعد از انصراف 1سال فرجه رو دارید وبعد از وضعیت شما باید مشخص شود

 170. راوک
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام ترم ۷ کارشناسی روزانه سراسری هستم ۲ ترم دیگه تموم میکنم چون حضوری شده نمیتونم ادامه بدم. انصراف بهتره یا کاردانی بگیرم؟ هزینه ها به چه صورت؟ میخوام دوباره کنکور بدم شهر خودم برم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   با سلام.بهتر است که مدرک کاردانی را دریافت کنید.

 171. فری
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام وقت بخیر دانشجو ترم یك دانشگاه فني هستم (روزانه) میخواستم انصراف بدم اینکه الان انصراف بدم براي ۱۴۰۲میخوام کنکور شرکت کنم محروم میشم
  و هزینه انصراف چقده

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیر بله محروم می شوید و هزینه شبانه را از شما می گیرند

 172. زهرا
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت بخیر، من کارشناسی پیوسته میخونم،گرفتن فوق دیپلم تو جریمه تاثیر داره؟میگن اگه فوق رو بگیری دیگه نمیخواد جریمه انصراف بدی

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر در صورت موافقت دانشگاه و گرفتن فوق دیپلم بله نیاز به انصراف نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 173. فاطمه
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام من ترم ۶ هستم ورودی ۹۸از دانشگاه روزانه تبریز،و فقط کافیه یه ترم دیگ بخونم تا تموم کنم اما دیگ شرایطش رو ندارم و میخوام انصراف بدم بنظرتون جریمه چقد میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه های دولتی تنها توسط بخش مالی دانشگاه قابل محاسبه است.
   با توجه به شرایط شما انصراف منطقی نیست.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 174. محدثه
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۴

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ترم دوم رشته نرم افزار در مقطع کاردانی روزانه هستم ولی رشتمو دوست ندارم و قصد دارم که تغییرش بدم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم چه مبلغ هزینه رو به عنوان جریمه باید پرداخت کنم؟
  میتونم برای ترم بعد در دانشگاه آزاد یا دانشگاه های غیر دولتی مثل پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   هزینه و جریمه انصراف دانشگاه دولتی بستگی به رشته و مقطع دارد که تنها واحد مالی دانشگاه تعیین کننده است.بعد از انصراف محدودیتی برای جنس مونث در ثبت نام دانشگاه وجود ندارد.

 175. فاطمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

  سلام من ورودی ۹۹ دانشگاه فنی حرفه ای روزانه بودم بعد از ۳ هفته انصراف زدم ثبتش کردن ولی حضوری نرفتم چند روز پیش رفتم الان برای من ۱ ترم رد کردن
  اصلا همچنین چیزی امکان داره؟؟؟
  و اینکه من امسال کنکور سراسری ثبت نام کردم هنوز تسویه حساب نکردم مشکلی برای کنکورم پیش نمیاد میتونم بعد از کنکور تسویه کنم در صورتی که من روزانه قبول بشم معافیت از جریمه شامل حال من میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   با سلام.مشکلی وجود نخواهد داشت اما بهتر است در اسرع وقت کارهای تصفیه را انجام دهید.

  • نیما
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام . من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم ولی بدو ورودم انصراف دادم رفتم دانشگاه ازاد بدون ازمون . ۱۴۰۰ کنکور ندادم . واسه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم . نظام وظیفه استانم رفتم و از رئیسش و چن نفر دیگه ام سوال کردم گفتم اگه قبول شدم میتونم برم یا نه گفتن چون بدو و ورود انصراف دادی و کلاسارو شرکت نکردی منعی نداره و میتونی قبول شی و بری . و گفتن ازادم مشکل ایجاد نمیکنه انصرافش . الان خواستم مطمعن شم و از شمام بپرسم که ایا مشکلی نداره؟ میتونم در صورت قبول برم دانشگاه؟

   • fattahi
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

    سلام وقت بخیر
    هر شخص میتواند در هرمقطع تحصیلی طبق قانون نظام وظیفه عمومی یکبار از دانشگاه انصراف دهد در صورتی که شما مجدد از دانشگاه آزاد انصراف دهید بار دوم انصراف شما محسوب شده و اجازه ثبت نام مجدد در دانشگاه جدیدی را نخواهید داشت.

 176. فاطمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

  باسلام من ورودی ۹۹ دانشکده فنی روزانه بودم. همش ۳ هفته درس خوندم بعد انصراف زدم ولی برای من یک ترم رد کردند آیا واقعا اینجوریه؟؟
  من در کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم در صورت قبولی در کنکور از پرداخت جریمه معاف میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور حتما باید پیگیری کنید که تا 25 اسفند انصرافتون ثبت شده باشه که محرومیت از کنکور نداشته باشید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 177. سحر
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 99دانشگاه روزانه ام وسه ترم روگذروندم ومیخوام دوباره توکنکورسراسری شرکت کنم
  درخواست انصراف وتسویه ام مراحلش تموم شد،بعدالان میگن که بایدلغواموزش رایگان روتوسایت سجادبزنم
  الان حتمابایداون مبلغ روواریزکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام بله

   • زینب
    ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

    سلام. به من گفتن با کد پیگیری سامانه سجاد هم میشه. الان باید چیکار کنم برای من ۷ میلیون شده

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

     سلام . در سامانه سجاد ثبتنام کنید و باقی مراحل را در سایت ثبت کنید

  • زینب
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام واریز کردین

 178. فاطمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید اگه تا خرداد ۱۴۰۲ از دانشگاه فارغ التحصیل بشم میتونم بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ سال ۱۴۰۳ چی؟

 179. فاطمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ هستم ورودی ۹۸
  میخواستم بپرسم که آیا میتونم کنکور ۱۴۰۲ بدون انصراف از دانشگاه شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام
   نوع دانشگاه خود را ذکر کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام . خیر . شما باید تا پایان اسفندماه از دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید

 180. سالار
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام خسته نباشی . من رشته علوم تربیتی دانشگاه کردستان ترم ۶ شبانه هست . و امسال برای کنکور سراسری شرکت کردم و میخوام که تربیت معلم قبول بشم واسه انصراف مشکلی نیست موقع که جواب تربیت معلم قطعی شد انصراف بدم . بعدم کل جریمه شبانه چند میشه واسه کل دوره

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   دانشجوهای دانشگاه های غیر روزانه برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از دانشگاه ندارند.بعد از قبولی نهایی باید از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.انصراف برای آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است و شامل هزینه جریمه انصراف می شوید.

   • سبحان
    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

    سلام، من ترم یک کارشناسی ناپویسته روزانه دانشکده فنی و حرفه ای روزانه هستم، ایا اجازه دارند که با درخواسته انصرافه من موافقت نکنند؟؟ چون وقتی بهشون گفتم خیلی بد برخورد کردن…
    بعد اینکه حدودا هزینه انصراف چقدر هست ؟؟ میخوام برم ازاد شهره خودمون ثبت نام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

     سلام جریمه انصراف از دانشگاه روزانه برابر است با شهریه نوبت دوم ترم های باقی مانده حدود 10% بیشتر در همان دانشگاه .

  • علی تابع جابری
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام بنده ترم سه رشته مهندسی برق دانشگاه روزانم خواستم از دانشگاه انصراف بدم گفتن اول باید اصل دیپلمت رو بیاری ، رفتم سراغ اداره آموزش و پرورش شهرستان خودمون ،بهم گفتن اصل دیپلمت هنوز نیومده ، الان چکار کنم

   • کارشناس ارشد
    ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

    با سلام.مشکل مربوطه را با دانشگاه خود در میان بگذارید.

 181. ..
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  باسلام من سال ۹۹ دانشگاه روزانه قبول شدم بعد از یک ماه تحصیل انصراف دادم ولی قطعیش نکردم هزنیه انصراف یک ماه چقدر میشه؟؟؟!!
  دانشگاه قبول میکنه که بعد از کنکور جریمه پرداخت بشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

   1.5 برابر شهریه دوره شبانه معمولا است

 182. صبا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۸

  سلام وقت بخیر من دانشجو علوم پزشکی هستم دوهفته میشه انصراف دادم ولی هنوز برای تسویه اقدام نکردم دانشگاه گفتن اشکال نداره بعد کنکور بیا برای تسویه الان اگه من بعد کنکور اقدام کنم برای تسویه مشکلی در نتایج و قبولی کنکورم ایجاد نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام. خیر . شما باید تا تاریخ 31 شهریورماه سال 1401 تسویه کامل کنید

 183. مهدی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام. من دانشجوی دانشگاه دولتی پرستاری از بهمن 98هستم. الان دیگه باید تو ترم پنج برم. غیر از دو هفته اول حضوری بقیه مجازی شد و ترم چهارم از وسطای ترم مرخصی خواستم. الان دیگه نمیخوام برم. دانشگاه دو روزه خیلی بهم زنگ میزنه. من جواب نمیدم. دیگه نمیخوام برم دانشگاه چیکار کنم. تو ایمیل بنویسم انصراف میخوام باز باید جریمه ی انصراف رو بپردازم.

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

   سلام بله

 184. سهراب
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام من داشنجو ترم دو روزانه هستم میتونم برا کنکور ساله دیگه صبت نام کنم؟ بعد وقتی قبول شدم انصراف بدم از دانشگاه فعلیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام خیر نمی توانید

   • Pf
    ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

    سلام خسته نباشید من کنکور امسال شرکت کردم و دانشگاه نوبت دوم جامعه شناسی قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا محروم میشم اگه انصراف بدم؟

    • JAVADI
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

     سلام روزبخیر
     خیر دوست عزیز محرومیت نداره.

 185. رضا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام من انصرافم در بخش تایید امور مالی هست،اما در بخش آخریت وضعیت تحصیلی برام درج نشده که از تحصیل انصراف دادم،میخواستم بدونم تا این مرحله انصرافم قعطی شده؟؟
  مدیر گروه و کارشناس تایید کردن

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

   باسلام و عرض ادب
   برای اطلاع دقیق باید به واحد دانشکده مراجعه کنید.

 186. امیررضا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  با سلام و عرض ادب
  بنده در حال حاظر در ترکیه مشغول تحصیل هستم و وقتی در ایران بودم در دانشگاه روزانه یا دولتی بودم ، منتها هنوز انصراف ندادم از دانشگاه ، یه سری کار هاش رو انجام دادم ولی هزینه و ایناشو پرداخت نکردم ، اگه هزینه های انصراف رو پرداخت نکنم دقیقا چه اتفاقی میفته ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر در صورت عدم نعیین تکلیف مقطع قبلی در صورت برگشت برای سربازیتون ممکنه مشکل پیش بیاد و اینکه مدارک مربوط به دیپلمتون رو نمیدن بهتون برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 187. فاطمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام وقت بخیر من الان ترم اول در رشته نوبت دوم شبانه هستم وامتحان تموم شد امروز برای کنکور۴۰۱ثبت نام کردم بعد ترم دوم باید انصراف بدم اگه روزانه قبول شدم؟واینکه جریمه انصراف هم هس؟چقدرع؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   جریمه باید پرداخت شود و مقدار ان 1.5 برابر شهریه ثابت یک ترم است.میتوانید بعد از اعلام نتایج نهایی و کسب اطمینان در خصوص رشته محل قبولی انصراف دهید.

 188. لطف اللهی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام من سال قبل از رشته مهندسی انرژی روزانه قبول شدم ولی انصراف ندادم ولی کلاس نرفتم الان چجوری میتونم انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر به دانشگاه مراجعه کنید

 189. محمدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من بعد از 7 ترم میخوام از دانشگاه دولتی با مدرک کاردانی انصراف بدم و تا سال آینده به سربازی اعزام شوم. هزینه انصراف حدوداً چقدر می‌شود؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر هزینه و جریمه انصراف بستگی به دانشگاه دارد و متغیر هستش برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 190. رضا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام وقت بخیر
  آیا پس از انصراف امکان تحصیل مجدد در همان رشته قبلی ولی در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   خیر.مشگلی وجود ندارد

 191. ابراهیمی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

  من انصرافم رو تایید کردن و مونده کارای تصویه حساب
  آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  و اینکه مراحل تصویه تو گلستان به چه صورت هستش؟?
  منظور این هستش که مراحلش پله به پله چیه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   برای خانم ها مشکلی وجود ندارد برای اقایون نسبت به انصراف چندم بوده ارتباط دارد

 192. ابراهیمی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  من انصرافم رو تایید کردن و مونده کارای تصویه حساب
  آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  و اینکه مراحل تصویه تو گلستان به چه صورت هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شما وجود ندارد . برای دریافت مشاوره درخصوص شرایط انصراف با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 193. احمد
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه هستم و رودی ۹۶ هنوز ۳ ترم دارم یه ترم حذف ترم کردم .اگر انصراف بدم برا شرکت در ازمون ورودی مشکلی برا سربازی وجود نداره ایا اگر قبول نشم میتونم مدرک کاردانی معادلم رو بگیرم یا نه نمیتونم معادل بگیرم . واحدهای گذرانده دررشته جدید محاسبه میشه ۲_میتونم با توجه به برگ سبز قبولی رشته های دیگه تغییر رشته بدم دانشگاه روزانه غیر از دانشگاه خودم و اینکه امکان مهمان شدن در دانشگاه دیگه رو دارم برا رشته ای که درس میخونم .ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر در طول مقطع کارشناسی امکان یکبار انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 194. ناصر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام، شرایط انصراف دانشگاه دولتی ( پیام نور) به چه صورت می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام، شرایط انصراف از دانشگاه دولتی پیام نور به این شکل هست:
   ۱. مراجعه حضوری به واحد آموزش دانسگاه
   ۲. دریافت فرم های انصراف دانشجو
   ۳. ارائه فرم ها به واحد آموزش دانسگاه
   ۴ تصمیم گیری واحد آموزشگاه و بایگانی فرم درخواست انتقالی به مدت یک ماه
   ۵. پرداخت هزینه انصراف دانشگاه دولتی (در صورت موافقت واحد آموزش دانسگاه)

 195. اردلان
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام، هزینه انصراف دانشگاه دولتی برای دانشگاه های پیام نور چقدر می باشد؟

 196. مجمدرضا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام، هزینه انصراف دانشگاه دولتی (پردیس خودگردان) چقدر می باشد؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام، هزینه انصراف دانشجو از دانشگاه دولتی پردیس خود گران به اندازه ۷ واحد درسی و یک ترم شهریه ثابت خواهد بود.

 197. M.H.Z
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من ورودی سال ۹۸ رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه خیام
  مشهد بودم و توی ترم دوم (اوایل شیوع کرونا) بنا به دلایلی و بدون اطلاع به دانشگاه کلا ادامه ندادم ، بعد از چند وقت نامه ای از دانشگاه اومد که انصراف خورده بودم و تا ۲۶ بهمن امسال هم فرصت دارم برای اعزام به خدمت … میخواستم بدونم برای گرفتن مدارک تحصیلی از دانشگاه حدودا باید چقد هزینه پرداخت کنم؟ و اینکه امکان داره جریمه هم بشم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   بستگی به دانشگاه دارد ولی عرف ان شهریه شبانه ترم های باقی مانده است.

 198. فاطمه
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام اگر الان انصراف بدم میتونم تا چند روز آینده که مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۱هست برای سراسری ثبت نام کنم و تا زمان کنکور انصرافم تایید بشه؟ راهی هست که بتونم همین امسال سراسری و دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ ترم سه روزانه هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر تا زمان 25 اسفند مهلت انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 199. رضا
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  من در خواست انصرافم رو به دانشگاه تحویل دادم،اما هنوز تایید نشده.
  با توجه با زمان ثبت نام کنکور باید چه کدی رو در بخش کد نظام وظیفه بزنم
  چون انصرافم قطعی نشده عیبی نداره کد مربوط به انصراف رو بزنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   خیر

 200. M
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۱ کارشناسی پیوسته ی دانشگاه روزانه هستم و دیروز امتحانات پایان ترمم رو تموم کردم و می خوام انصراف بدم اگه هر چه زودتر انصراف بدم می تونم تو کنکور ۱۴۰۱ که مهلت ثبت نامش ۳ روز دیگه شروع می شه ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   در صورتی که تا تاریخ 1400/12/25 انصراف دهید منعی برای شرکت وجود ندارد

 201. hamid
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام
  اگر از دانشگاه روزانه پیراپزشکی انصراف بدی و بخوای دندان روزانه بخونی آیا جریمه باید پرداخت کنی؟
  و اینکه میگن روزانه به روزانه جریمه نداره یعنی هیچ گونه هزینه ای نباید پرداخت کنی؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🌹

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر اگر دانشگاه روزانه بیارین روزانه به روزانه هزینه انصراف نداره برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 202. ریحانه
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۹۹ دانشگاه روزانه هستم در ابتدای ترم سوم به قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه فقط فرم انصراف را در دانشگاه پر کردم و هیچ هزیه ای از من دریافت نشد.
  چطور میتونم از قطعی شدن انصرافم مطمئن شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   با سلام.با مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی.

 203. حسین
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام.هزینه انصراف از تحصیل از دانشگاه دولتی روزانه برای فرزند جانباز۲۵درصد چگونه محاسبه میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر
   هزینه و جریمه انصراف از تحصیل ارتباطی با داشتن سهمیه ندارد
   لطفا مقاله رو مطالعه کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   هزینه ای دریافت نمیشود

 204. امیرعلی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام.
  من ۵ ترم در دانشگاه روزانه تحصیل کردم و الان قصد گرفتن مدرک کاردانی و رفتن به دانشگاه آزاد رشته های بدون آزمون و ادامه تحصیل توی مقطع کاردانی به کارشناسی رو دارم.برای گرفتن مدرک کاردانی باید هزینه ای پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام . نصف شهریه ثابت ترم های باقی مانده

   • امیرعلی
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

    این مبلغ برای دانشجوی عادی یا دانشجوی فرزند جانبازان۲۵ درصد و شهدا تفاوتی نداره؟

    • کارشناس ارشد
     ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

     سلام
     بله

     • شیوا
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۰

      سلام وقت بخیر
      من دانشجوی کارشناسی ترم چهار روزانه ورودی مهر۱۳۹۹ هستم البته با سوابق تحصیلیم قبول شدم و الان در حال تحصیل هستم و مدرک فوق دیپلمم رو تا اواخر تابستان ۱۴۰۱ دریافت میکنم.
      حالا من چون بر اساس سوابق روزانه قبول شدم هم باید برای ثبت نام و شرکت در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگام انصراف بدم ؟؟؟
      آیا من میتونم الان در کنکور ثبت نام کنم بدون اینکه از دانشگام انصراف بدم چون خرداد۱۴۰۱ مدرک فوق دیپلمم رو میگیریم بعدش اگر در کنکور قبول شدم منو قبول میکنن ؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

      برای شرکت در کنکور تا تاریخ 1400/112/25 انصراف دهید.

 205. شروین
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  با سلام
  دانشجوی ارشد دوره روزانه ورودی 1400، میتونه همین امروز درخواست انصرافش رو ثبت کنه و در کنکور 1401 شرکت کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت انصرافی میتونید در ازمون شرکت کنید

  • حامد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۲

   سلام.ببخشیدمن ورودی ۱۴۰۰ روزانه کارشناسی قبول شدم حالا میخوام واسه ۱۴۰۱کنکور ثبت نام کنم حالا اگه درخواست انصراف بدم یعنی بااین درخواست فعلا نمیتونم ترم دومم رو بگذرونم شاید من کنکور قبول نشوم یعنی دیگه نمیشه دانشگاه خودمو ادامه بدم یانه درخواست انصراف فعلا حکم سوری داره تا وقتی که کنکورقبول بشی بعدش بری حضوری انصراف بدی.بعدشم اگه بعداتمام ترم بهمن اگه درخواست انصراف بدی چی ممنونم جوابمو بدین

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

    در صورت قبول نشدن در کنکور 1401 امکان ادامه دادن در رشته فعلی را ندارید

 206. reza. s
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من دانشجوی ترم 1رشته روابط بین الملل هستم میخوام انصراف بدم و برای رشته پزشکی کنکور بدم اگه الان انصراف بدم باید جریمه بدم وضعیت خدمت سربازیم چطور میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر
   برای اینکه در ازمون سراسری شرکت کنید نیازه در زمان مشخص از دانشگاه انصراف بدید و پرداخت جریمه که نصف شهریه ثابت به همراه تعداد ترم های باقی مانده و در مورد نظام وظیفه شما 1بار اجازه انصراف دارید

 207. ریحانه
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من در دانشگاه روزانه ورودی ۹۹ دو ترم خواندم و ابتدای ترم سه فقط فرم انصراف را در دانشگاه پر کردم و هیچ هزینه ای از من دریافت نکردند.
  چطور باید از قطعی بودن انصرافم مطمئن شوم؟
  قصد شرکت در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در دوره روزانه را دارم

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی

 208. رضا
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  نشده،با توجه به اینکه چند روز دیگه مهلت ثبت نام در کنکور هست،قطعی نشدن انصراف خللی برای ثبت نام در کنکور برای من ایجاد نمیکنه؟؟؟؟
  خودم میدونم که باید تا ۲۵ اسفند قطعی بشه تا بتونم انتخاب رشته کنم.
  اما من سئوالم در مورد ثبت نام هست،لطفا پاسخ بدید واقعا گیر کردم.

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام . در پروفایل سجاد چک کنید که جریمه به شما تعلق میگیرد یا خیر

 209. پوریا
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۶

  سلام
  من دانشجو ورودی 95 کارشناسی متالورژی هستم.تا تابستان 99 تعداد 134 واحد از 140 واحد رو پاس کردم ولی مهلت یک ساله پروژه کارشناسی تموم شده از طرفی 3 واحد درس خودخوان داشتم که الان نزدیک یک سال سراغش نرفتم.این 6 واحدی که برام نزدیک 15 ماه مونده رو میتونم مجددا اخذ کم و مدرک کارشناسی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام
   وضعیت معافیت خود را ذکر کنید

 210. امیر
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام خسته نباشید
  من ورودی 99 دانشگاه روزانه بودم و چند روز پیش در ترم سومم از دانشگاه انصراف دادم و به نظام وظیفه هم اعلام کردم. من موقع انصراف هزینه ای به دانشگاه ندادم و مسئولش گفت موقعی که خواستی توی دانشگاه بعدیت ثبت نام کنی باید اول بیایی این دانشگاه هزینتو از طریق سامانه سجاد بدی تا مدارکتو بدیم، ولی امروز یک نفر دیگه انصراف داده بود که گفت کل پول جریمشو همین امروز ازش گرفتن. میخوام بدونم دادن پول جریمه زمان و مهلت خاصی داره یا اگر سال دیگه رشته روزانه قبول شدم هم میتونم اون موقع پول رو بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر هزینه و جریمه بستگی به دانشگاهخ داره و بعضی همون ابتدا وبعضی هنگام قبولی جریمه رو دریافت میکنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 211. رضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام،من برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ انصراف دادم از دانشگاه دولتی روزانه
  اگه سال بعد روزانه قبول بشم باز باید هزینه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر هزینه انصراف نداره روزانه به روزانه

 212. امیرعلی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام من امسال رادیولوژی نیمسال اول روزانه قبول شدم.ترم اول مرخصی گرفتم و نرفتم.و برای این ترم که ترم اول من محسوب میشه میخوام انصراف بدم.مشمول جریمه میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام .باید به سامانه سجاد مراجعه کنید

 213. عرفان
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام خسته نباشید من خرداد ۱۴۰۱ لیسانسم تموم میشه میخواستم ببینم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟ یا نه باید قبل زمان ثبت نام کنکور فارغ التحصیل شده باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقت بخیر بله باید تا 31 شهریور فارغ التحصیل شده باشین

 214. Morteza
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام .من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،و دیگه در توانم نیست شهریه پرداخت کنم ،جریمه انصراف هم خیلی زیاده ،و ترک تحصیل کردم .فقط از طرف دانشگاه معافیت تحصیلی دارم ،.
  مدرک لیسانسم دست دانشگاه قبلیه ،میخواستم بدونم میتونم با نامه نظام وظیفه دانشگاه قبلی که لیسانس گرفتم ،برم سربازی .؟
  کلا اصلا در توانم نیست برای جریمه هم شهریه ترم اول و هم شهریه کامل یه ترم دیگه رو پرداخت کنم ،

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام بله ولی بایدجریمه هم پرداخت کنی اگرانصراف بدی

 215. Morteza
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام .من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،و دیگه در توانم نیست شهریه پرداخت کنم ،جریمه انصراف هم خیلی زیاده ،و ترک تحصیل کردم .فقط از طرف دانشگاه معافیت تحصیلی دارم ،.
  مدرک لیسانسم دست دانشگاه قبلیه ،میخواستم بدونم میتونم با نامه نظام وظیفه دانشگاه قبلی که لیسانس گرفتم ،برم سربازی .؟
  کلا اصلا در توانم نیست برای جریمه هم شهریه ترم اول و هم شهریه کامل یه ترم دیگه رو پرداخت کنم ،

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام
   وقت بخیر
   نه متاسفانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام بله

   • Morteza
    ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

    چه کاری باید انجام بدم ،رفتم میگن حتما باید نامه انصراف داشته باشی برای سربازی

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

     سلام
     از طریق دانشگاه اقدام کنید

 216. Adel.h.k
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام روز بخیر، اگه هزینه جریمه انصرافی پرداخت نشه چه اتفاقی میوفته ، قصد ادامه دادن تو رشته های دیگه یا تحصیل دوباره هم ندارم کلا.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر مدارکتون رو تحویل نمیده دانشگاه

   • Morteza
    ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

    من ترم اول ارشد غیر انتفاعی هستم ،از نظر مالی نمیتونم شهریه بدم و نمیخوام تحصیل کنم و جریمه انصراف هم نمیتونم پرداخت کنم،میخوام برم سربازی،و میخواستم بدونم میشه با نامه نظام وظیفه ای که از دانشگاه قبلی دوره کارشناسی گرفتم ،استفاده کنم به سربازی برم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

     سلام
     شما میتوانید انصراف دهید و دفترچه پست کنید برای سربازیتون

   • ناشناس
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

    سلام. ببخشین چه مدارکی؟ اگر بعد از انصراف قصد مهاجرت داشته باشیم به این مدارک نیاز داریم و باید جریمه ی انصراف رو پرداخت کنیم؟ یا نیاز نیست؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام وقت بخیر برای انصراق از دانشگاه دولتی باید هزینه ای طبق صلاح دید دانشگاه و تعیین شده توسط اموزش پرداخت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 217. Em
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  ببخشید من وقت مشاوره رزرو کردم ولی زنگ نزدن

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر لطفا شماره موبایل خودتون رو جهت بررسی بنویسین

 218. چکامه
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

  اگر دانشجوی روزانه از دانشگاه انصراف بده و سال بعد روزانه قبول شه جریمه بخشیده میشه؟؟اصلا بدون پرداخت جریمه دانشگاه نامه انصراف میده؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر در صورت تحصیل در دانشگاه روزانه دولتی اگر انصراف باید تحت هر شرایطی جریمه پرداخت بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 219. Na
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 1400دانشگاه روزانه هستم
  و میخوام در کنکور1401شرکت کنم
  تا کی فرصت انصراف را دارم ??

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه موظف هستند تا تاریخ تعیین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام انصراف داده و هزینه انصراف را پرداخت کرده.

 220. سبحان
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام وقتتون بخیر من ورودی ترم یک کارشناسی برق 1400 هستم و الان میخوام انصراف بدم آیا مشمول جریمه میشم؟!؟!

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه شما روزانه باشد بعله جریمه میشوید که شرایطجریمه رو از دانشگاه پیگیری کنید

 221. هانا
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام
  من پرستاری ارتش ورودی قبول شدم
  الان میخوام انصراف بدم
  شرایطشو میدونید چطوریه ؟
  باید هزینه بدم؟
  شرط دیگه ای داره؟
  لطفااا

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دولتی باید جریمه پرداخت کنید که طبف نظر دانشگاه تعیین میشودبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 222. Saghar
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام من ورودی ۱۴۰۰ زبانشناسی اصفهان هستم در خواست انصرافم‌ را ثبت کردم از ۱ آذر اما الان که ۲۹ هست هنوز حذف نشده ام و انصرافم‌ جواب داده نشده. واینکه میتونم در رشته روزانه سال بعد قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر میتونین حضوری مراجعه کنید تا مراحل انصرافتون رو پیگیری کنین بله میتونین کنکور بدین ولی باید تا قبل از ثبت نام انصراف داده باشین

 223. فاطمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام من دانشجوی کتابداری و اطلاعرسانی پزشکی شهریه پرداز همدان هستم اگر امسال کنکور بدم و روزانه رشته دیگری قبول شم و بخام تو اون رشته ثبت نام کنم باز جریمه میشوم یانه باید انتقالی و تغییر رشته انجام بدم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام وقت بخیر باید تا قبل از کنکور انصراف از تحصیل بزنین برای روزانه به روزانه اگر قبول بشین هزینه ای نداره

 224. لیلا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام وقت بخیر
  بنده ترم یک ارشد شیمی فیزیک دانشگاه روزانه هستم ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم هزینه جریمه برایم نصف میشه ؟ واینکه میتونم در کنکور سراسری کارشناسی سال ۱۴۰۱ شرکت کنم ممنون میشم از راهنمایتون🙏🙏

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر بله می توانید شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 225. امین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من دانشجوی نیم سال داشگاه دولتی ام اگه انصراف بدم میتون دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر
   بعله امکانش هست منتها شامل هزینه انصراف میشید وبخاطر نظام وظیفه فقط یک بار امکان انصراف از دانشگاه رو دارید

 226. Sara roshani
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  با سلام
  بنده ترم ۳ کارشناسی دانشگاه دولتی هستم،برای تغییر رشته،(به رشته ای که در دانشگاه فعلی بنده وجود نداره)
  ابتدا باید از دانشگاه فعلی خود انصراف بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه و تغییر رشته متفاوت است.برای این مورد میتوانید اول برای انتقالی و بعد تغییر رشته اقدام نمایید.
   برای اطلاع از شرایط انتقالی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 227. زد
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام
  من ورودی ۱۴۰۰هستم میخواستم از دانشگاه انصراف بدم
  اگه انصراف بدم و دوباره تو کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم میتونم روزانه دولتی قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 228. پریا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام
  من دانشجوی ترم سه زیست سلولی هستم
  ورودی 99نیم سال اول روزانه
  میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم و بخوام دوباره برای کنکور شرکت کنم باید جریمه ای پرداخت کنم ؟ اگه امتحانات این ترم هم شرکت کنم فرقی می‌کنه یا نه؟
  و سوال دوم اینکه برای انصراف باید تا بهمن درخواست انصراف رو ثبت کنم یا انصرافم ثبت شده و تموم شده باشه که بتونم کنکور ۱۴۰۱رو شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی هم شامل جریمه میشود و باید تا زمان پایان مهلت ثبت نام کنکور انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 229. علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام . منظور از اینکه میگین هزینه انصراف از دوره روزانه کارشناسی ارشد ۱.۵ برابر شهریه شبانه هستش ، منظورتون شهریه ثابته یا شهریه ثابت و متغیر ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر شهریه ثابت مد نظر هستبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 230. محمدرضا
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳

  با سلام ، بنده پذیرفته شده دانشگاه روزانه هستم ورودی مهر ۱۴۰۰ ، من در تاریخ ۱۷ مهر درخواست انصراف از تحصیلم رو وارد کردم و در تاریخ ۲۷ مهر تایید نهایی دانشگاه زده شد ، میخواستم ببینم در فرم شماره ۲ سازمان سنجش ایا نیاز هست قسمت دوم ( هزینه و…) پر بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر باید بررسی شود که علت انصراف شما از تخصیل چیست
   بعله معادل شبانه برای شما لحاظ میشود

 231. بهار
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام.من سال 92 ارشد روزانه قبول شدم ولی ترم اول بعد از انتخاب رشته دیگه نتونستم برم دانشگاه و دو ترم مرخصی گرفتم.بعد از مرخصی هم نتونستم برم…سال 96 درخواست دادم به کمیسیون برای بازگشت به تحصیل مخالفت کردند..دیگه دنبالش نرفتم..ولی تو سایت دانشگاه الان اطلاعاتم رو وارد میکنم مینویسه در حالت عادی..امسال میخوام ارشد شرکت کنم..نمیدونم اون مخالفت کمیسیون خودش انصراف تلقی میشه یا باید برم دانشگاه برگه ای پر کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقتتون بخیر لطفا وضعیتتان را از طریق دانشگاه پیگیری کنید

 232. Kam
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام.
  معافیت تحصیلی بعد انصراف قطعی ثبت میشه یا بعد درخواست انصراف؟
  یا باید جریمه داده بشه که معافیت تعلق بگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . برای دریافت مشاوره هزینه و جریمه انصراف از دانشگاه دولتی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 233. فاطمه
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام ببخشید من کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه گیاه پزشکی روزانه قبول شدم والان ترم اولم میخواستم برای ترم دوم از دانشگاه انصراف بدم وکنکورر۱۴۰۱بدم میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر میتونین اما تا بل از ثبت نام کنکور باید انصراف بدین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 234. زینب
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام من دانشجوی نیم سال اول دانشگاه دولتی هستم و ترم اول را تا امروز 15 آذر گذراندم ولی هنوزم ترم یک تموم نشده اگر الان انصراف بدم میتوانم در کنکور 1401شرکت کنم؟و مشمول پرداخت‌ چه هزینه ای میشوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقتتون بخیر با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش امکان مجدد کنکور دادن برای شما امکان پذیز است جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

   • Parham
    ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

    سلام وقت بخیر
    من دانشجوی پرستاری ورودی بهمن ۹۹ هستم ولی ترم اول رو مرخصی بودم ، این ترم هم الان مشغول تحصیلم ولی میخوام تا آخر دی ماه انصراف بدم برای ۱۴۰۱ باز کنکور بدم … آیا ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته روزانه هستم باز؟ محروم نمیشم؟ و این اطلاعیه جدید سنجش که میگین رو باید از کجا دانلود کنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

     سلام وقت به خیر
     دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور باید از رشته و دانشگاه خود انصراف داده و بعد برای ثبت نام اقدام نمایند.طبق اطلاعیه سازمان دانشجویان انصرافی از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه محروم نیستند.برای اطلاع از آن میتوانید به صورت مستقیم از طریق سایت سنجش استعلام بگیرید.
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 235. فاطمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه گیاه پزشکی قبول شدم و الانم ترم اولم میخواستم برای ترم دوم انصراف بدم و برای کنکور ۱۴۰۱کنکور بدم میتونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقتتون بخیر با اطلاعیه جدید سازمان سنجش مبنی بر لغو محرومیت مشکلی برای کنکور سراسری ندارید

  • میثم
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام من دانشجوی ترم اول ارشد هستم ومعلم آموزش وپرورش هستم اصل مدرک لیسانس را آموزش وپرورش به من نمی دهد به دلایل مختلفی ودانشگاه ازمن اصل مدرک را میخاد حالا من باید انصراف بدهم

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

    سلام. جریمه باید بدهید

 236. Zohre
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم 5 کارشناسی پیوسته علوم ورزشی هستم اگه بخوام انصراف بدم کسی میدونه جریمش چقدره ؟ از ترم 2 هم که غیر حضوری بوده و دانشگاه غیر از برگزاری کلاس کاری نکرده .

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر شرایط انصراف از دانشگاه دولتی باید هزینه ای من باب جریمه پرداخت بشه

 237. احمد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام.من امسال دانشگاه شبانه قبول شدم و ثبت نام نکردم الان میخام برای ورودی بهمن دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم توی وضعیت فارغ التحصیلی دانشجوی انصرافی رو باید بزنم یا هیچکدام؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وفت بخیر نه نیازی نیست وارد کنید

   • سالار
    ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۸

    با عرض سلام ، من دانشجوی روزانه و پیوسته در مقطع لیسانس هستم و ترم اضافه هم با موافقت کمیسیون موارد خاص برداشتم ، اگر در ترم اضافه بر سنوات انصراف بدم مشمول جریمه میشم؟ و اگر جریمه باید پرداخت کنم مبلغش چقدر خواهد بود؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

     سلام وقت به خیر
     شرایط و مراحل انصراف از داشگاه دولتی در وهله اول اعلام به دانشگاه و محاسبه هزینه ی انصراف توسط واحدمالی دانشگاه انجام شود.
     هزینه انصراف واحد های دولتی بستگی به رشته دارد.

 238. زهرا
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام من روزانه دولتی فنی حرفه ای میخونم برای کارشناسی ترم دومم میخام انصراف بدم باید چه مقدار جریمه بدم؟.. داخل دفترچه کنکور قید شده بود علمی کاربردی

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام هزینه انصراف برای دانشگاه های روزانه
   1/5 برابر شهریه ثابت شبانه همان دانشگاه را باید پرداخت کنید

 239. Em
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

  ببخشید من خط تابت ندارم برای مشاوره گرفتن با چه شماره ای تماس بگیرن

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر برای مشاوره با مرکز ما باید از خط ثابت تماس بگیرید

 240. Em
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام ببخشید من خط ثابت ندارم برای مشاوره با چه شماره ای تماس بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر برای تماس با مرکز باید از شماره ثابت تماس بگیرید

 241. رضا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام من میخوام مجدد کنکور بدم
  و شرایطش رو دارم و انصراف هم دادم
  یه شرایطی هست که میگن اگه مجدد روزانه قبول بشیم نیازی به پرداخت جریمه نیست
  بعد دانشگاه میگن باید باید جریمتو حتما بدی

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام اگر از روزانه انصراف بدید شامل پرداخت جریمه میشوید

 242. الف میم
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام من ورودی روزانه سال ۱۳۸۲ هستم و سال ۱۳۸۵ از دانشگاه اخراج انظباطی شدم ، برای من جریمه به چه صورت محاسبه و طبق تعرفه شهریه چه سالی صورت خواهد گرفت ؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام . به سایت سجاد مراجعه کنید

 243. رضا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام،من دو ترم رو سپری کردم
  و با آغاز ترم ۳ در آبان ماه انصراف دادم.
  و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم.
  ایا من مشمول به پرداخت جریمه میشوم‌؟
  و اینکه بعد از انصراف باید به نظام وظیفه(پلیس +10) مراجعه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام .جریمه باید پرداخت شود

 244. رضا مرادی
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام بنده امسال تو کنکور کاردانی به کارشناسی روزانه مشهد قبول شدم میخواستم بدونم امکانش هست تو تکمیل ظرفیت فقط برا اولویت شبانه ثبت نام کنم سئوال بعدی هم این بود که برای انصراف از دانشگاه بخوام بعد امتحان پایان ترم درخواست بدم مشمول جریمه میشم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید جریمه رو پرداخت کنید

 245. zeynab
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام وقت بخیر من سال ۹۹از طریق شرط معدل دانشگاه ملی قبول شدم اما تا الان توی هیچکدوم از کلاس ها شرکت نکردم میخواستم بدونم اگه الان از دانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم برای دانشگاه ملی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام . باید از سازمان سنجش مجوز بگیرید

 246. رضا
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام من امسال کنکور اولم بود و شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام‌ . حالا برای معافیت تحصیلی می خوام برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . حالا با اینکه من شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام کنم اگه سال دیگه که کنکور قبول شدم ، می تونم از پیام نور انصراف بدم و برم توی اون دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ یعنی طبق قانون نظام وظیفه که فقط دوبار میشه انصراف داد ، ثبت نام نکردن توی شبانه رو انصراف اول تلقی میکنن و انصراف پیام نور رو انصراف دوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقتتون بخیر انصراف یک بار برایتان می خورد جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 247. Mahdi
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام من امسال کنکور اولم بود و شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام‌. حالا برای معافیت تحصیلی میخام برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم. حالا با اینکه من شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام کنم اگه سال دیگه که کنکور قبول شدم، میتونم از پیام نور انصراف بدم و برم توی اون دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   در طول سنوات تحصیل خود یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.بعد از قبولی در کنکور باید از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهید.
   برای بررسی شرایط و اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 248. علی کاکاوند
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام خسته نباشید
  بنده رشته الکتروتکنیک دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم والان قصد انصراف دارم ،آیا اگر انصراف بدم میتونم تو کنکور سراسری سال بعد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه های روزانه یکسال از انتخاب رشته های روزانه ها محروم میباشد

 249. Negin
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام
  من ترم یک مهندسی ماشین های ریلی علم و صنعتم اما میخوام انصراف بدم ؛ جریمه اش چجوریه ؟ و اینکه بیشتر از دو ترم میتونم مرخصی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام جریمه انصراف از دانشگاه های دولتی 1/5 برابر شهریه شبانه همان دانشگاه میباشد

 250. علیرضا مهدی پور
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام خسته نباشید من دانشجوی روزانه سال ۹۹ هستم و در ترم دوم در شهریور ۱۴۰۰ انصراف داده در سایت شخصی سایت دانشگاه زده که انصراف داده ام دانشگاه از من خواست که جریمه رو در سایت سجاد پرداخت کنم یا مدرک دیپلم را گرو بگذارم تا بتوانم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم من هم به سایت سما رفتم و سوال کردم که آیا برای شرکت کردن در کنکور ۱۴۰۱ باید جریمه را پرداخت کنم که به آنها جواب دادند نه ما در جریان نیستیم حال من این است است که آیا جریمه را پرداخت کنم یا اصل مدرک دیپلم را گرو بگذارم یا هیچ کدام از این کارها را نکنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر برای انصراف یه هزینه ای بابت جریمه باید داده بشه

 251. Shokufeh
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام وقت بخیر
  درصورت انصراف از دانشگاه امکان شرکت در تکمیل ظرفیت همان سال وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر
   بله

 252. Shokufeh
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام
  من دانشجوی روزانه ارشد هستم و الان قصد انصراف دارم، تا چه زمانی میتونم انصراف بدم که شامل جریمه نشم؟
  و درصورت انصراف در کنکور 1401 حق انتخاب از دوره روزانه رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سال بعد باید تا بهمن امسال انصراف از تحصیل خود را ثبت کرده باشید
   مشمول جریمه خواهید شد
   حق انتخاب دوره ی روزانه رو دارین

 253. Alirezs.aryan
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام
  بنده روزانه بهمن 96 میخواستم کنکور 1401 شرکت کنم پرس جو کردم از دانشگاه ک اگ کنکور بدم و روزانه قبول بشم از دادن جریمه معاف هستم ولی امروز ک سوال کردم گفتن بخشنامه جدید اومده باید جریمه تحصیل رایگان بپردازم
  لطفا راهنمایی کنین نمیدونم چکار کنم
  من به امید اینکه جریمه ندم میخوام انصراف بدم و کنکور بدم در غیر این صورت ک همه چی خراب میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام .بخشنامه جدید برای انصراف روزانه مشمول پرداخت جریمه میشود

 254. امیرحسین
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

  با سلام.
  چطور با مشاورانتون تماس بگیرم؟
  چون هرچی به شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲ تماس میگیرم هیچ تماسی حاصل نمیشه. من خوزستان دزفول هستم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام وقتتون بخیر با شماره ی 0219099075307 تماس حاصل فر مایید

   • مونا
    ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

    سلام وقت بخیر. من ترم پنج روزانه بودم انصراف دادم.
    اگه امسال کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم، باید جریمه انصراف رو بدم؟!
    و اگه یک سال وقفه بیفته و دوباره روزانه قبول شم، بازم باید انصراف بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط و ضوابط دوره روزانه و هزینه های انصراف شما نیازی به پرداخت هزینه انصراف نیست و از روزانه به روزانه رایگان است و در صورت ازمون مجدد با مشاورین تماس بگیرید تا شرایط مورد نظر رو خدمتتون اعلام کنند موفق باشید

 255. علی
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام من ترم یک فرهنگیان هستم و می خوام تا آخر آبان انصراف بدم آیا حضوری برم دانشگاه کافیه یا باید سامانه سجاد هم برم؟
  اینکه میگن بعد انصراف یک سال معافیت میدن شامل من میشه یا حتما باید ترم اولو تموم کنم تا بدن بهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت بخیر برای انصراف باید داخل سامانه هم ثبت کنید و بعد از انصراف تا یک سال فرصت دارید برای خدمت سربازی

 256. امیرحسین
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  با سلام
  من از خوزستان شهر دزفول میخوام با مشاور هاتون تماس بگیرم ولی هرچی شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲ رو میزنم امکان وصل شدن به مشاورانتون وجود نداره و مدام بوق میزنه.
  حالا چی کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقتتون بخیر با شماره 0219099075307 از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید

 257. عزیز
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام وقتتون بخیر من امسال کارشناسی ارشد دانشگاه تهران ثبتنام غیرحضوری کردم اما مدرک کارشناسی ارائه کدادم و برام انتخاب واحد نکردن و اصلا تو کلاسا شرکت نکردم پرسیدم از دانشگاه جهت انصراف گفتن عدم ثبتنام زدن برام خواستم بدونم دیگه نیاز نیست برم دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقتتون بخیر به اموزش دانشگاه مراجعه کنید اگر دانشجو باشید می توانید انصرافتان را ثبت کنید

 258. Zahra
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم ۵ ام هستم و مهندسی در دانشگاه دولتی میخونم، میخواستم بدونم برای اینکه بتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم باید چکار کنم و ایا از کنکور محروم میشم؟
  یا اینکه اگر تا تاریخی که گفتین انصراف بدم مشکلی پیش‌نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام شما در صورتیکه قصد شرکت در کنکور 1401 را دارید باید انصراف تون را تا بهمن ماه امسال داده باشید

  • حسین
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۵

   سلام ترم ۴کاردانی رشته مکانیک تاسیسات هستم میخام انصراف بدم برم نظام ایا میتونم چندسال بعد دوباره از تدم۴شروع کنم مدرمو بگیرم؟

   • کارشناس ارشد
    ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

    سلام وقتتون بخیر در رشته های کارشناسی احتیاج به انصراف نیست و می توانید ایست خدمتی بگیرید و لی برای کاردانی به شما ایست خدمتی داده نمی شود در صورت انصراف از دانشگاه در صورت شرکت نکردن در دانشگاه وارد غیبت می شوید و در مقطع کاردانی به شما ایست خدمتی نمی دهند جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 259. عباس
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰شرکت کرده و دبیری شیمی قبول شده و ثبت نام کرده ام
  الان بعد گذشت سه هفته از شروع ترم یک قصد انصراف دارم آیا می توانم کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم؟
  برای دریافت معافیت یه ساله سربازی باید کجا برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام
   در صورتی که قبل از زمان ثبت نام کنکور سراسری اقدام کنید بله میتوانید شرکت کنید
   و اینکه از تاریخی که شما انصراف دهید معافیت یک ساله شما اغاز میشود و از پلیس +10 میتوانید پیگیری کنید

 260. فاطمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

  سلام لطفا خیلی زود جواب بدید ممنون میشم
  مدارکم رو برای دانشگاه ارسال نکردم و ۵روز از مهلتش گذشته الان چیکار کنم ؟
  دانشگاه دولتی بابل رشته مهندسی کامپیوتر
  تا الان هم در کلاسا شرکت کردم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت به خیر
   برای بارگذاری و ثبت مدارک با واحد آموزش دانشگاه صحبت کنید.

 261. الناز
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام من سال ۹۶دانشگاه دولتی دوره روزانه قبول شدم ثبت نام کردم انتخاب واحد هم کردم ولی به خاطر مشکلاتی اصلا نرفتم دانشگاه الان مدارکم رو نیاز دارم باید برای انصراف باتوجا به مجازی شدن دانشگاه چه کار کنم و چقدر باید جریمه بپردازم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقتتون بخیر با مراجعه حضوری به دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید جهت اگاهی از هزینه های انصراف به مقاله جدید در سامانه ایران تحصیل مراجعه فرمایید.

 262. Kosar
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

  سلام خسته نباشید من امسال دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی دوس ندارم ادامه بدم میخاستم بدونم میشه کاملا انصراف نداد و کنکور داد و تا زمان نیامدن نتایج انصراف از دانشگاه رو قطعی نکرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

   سلام شما برای شرکت در کنکور سال بعد باید تا بهمن امسال انصراف از تحصیل خود را ثبت کرده باشید

 263. زهرا
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام انصراف ب صورت اینترنتی از دانشگاه دولتی چقدر طول میکشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر مراحل انصراف از دانشگاه دولتی حدودا طی 2-3 هفته تا 1 ماه انجام میشود ولی بستگی به شرایط و دانشگاه دارد

   • شیدا
    ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

    سلام
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته ترم پنج هوشبری هستم
    میخوام انصراف بدم ،الان باید چقد هزینه بپردازم؟شرایطش چجوریه
    تاکی وقت دارم برای انصراف؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

     سلام دوست عزیز وقت بخیر شرایط انصراف بسته به نوع دانشگاه و نوع رشته متفاوت است

 264. متین
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام من ترم اول روزانه هنر اصفهان هستم میخواستم انصراف بدم برای کنکور کارشناسی روزانه میتونم شرکت کنم و سربازی چی میشه داستانش ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقتتون بخیر می توانید انصراف دهید و مجدد کنکور دهید اما برای دانشگاه روزانه ممنوعیت یکساله برای شما لحاظ است و لی دانشگاهی غیر از روزانه ها را می توانید برید برای اطلاعات بیشتر به شمارع ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 265. امیر راد
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

  سلام
  من از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و میخوام از مهلت یک ساله برای شرکت مجدد کنکور استفاده کنم ولی دانشگاه یک نامه برای نظام وظیفه به من داده که نظام وظیفه میگه که من خودم باید انصراف رو در سامانه ثبت کنم من باید چه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه دولتی باید در سامانه سجاد اقدام بفرمایید

 266. رویا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام من ارشد امسال قبول شدم روزانه. هنوز تازه ترم اولم شروع شده نمیخوام ادامه بدم. مدرک موقت کاردانی و کارشناسیم دست خودمه. دیگه کلا نمیخوام دانشگاه ادامه تحصیل بدم. آیا بازم لازمه انصراف بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام باید شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی رو طی کنید.

 267. F.H
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام وقت بخیر،من ترم یک دانشگاه روزانه میخونم میخواستم ببینم اگر انصراف بدم میتونم پذیرش بهمن دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟ و اینکه چقدر طول میکشه مراحل انصراف ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام
   مراحل انصراف بستگی به اموزش دانشگاه دارد و اینکه بله.در صورت انصراف میتوانید بدون کنکور برای پذیرش بهمن ماه اقدام نمایید

 268. کارشناس ارشد
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام وقتتون بخیر اگر انصراف بدین بله میتونین

 269. Em
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام ببخشید من سال 93 دانشگاه دولتی قبول شدم دو سه ترمی رفتم دانشگاه ولی به علت یه سری مشکلات بدون انصراف دانشگاه رو نیمه کاره رها کردم الان اگر از دانشگاه انصراف بدم میتونم امسال تو کنکور شرکت کنم و اینکه برای انصراف باید چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام بله میتوانید

 270. Em
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

  ببخشید برای تماس با مشاور حتما باید تلفن ثابت باشه من یه سری سوال داشتم از خدمتتون

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی از تلفن ثابت با مشاورین ما تماس بگیرید.

 271. علی
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

  سلام . من ورودی سال گذشته مقطع ارشد دانشگاه دولتی هستم ، ولی به دلایلی انصراف دادم ، بهم گفتن باید لغو تعهد کنی و الان دو میلیون و خورده ای زدن ، میخواستم بدونم الان پول لغو تعهد رو بدم میتونم کنکور سال بعد ارشد شرکت کنم ؟ ضمنا مراحل تسویه حساب با دانشگاه از امور دانشجویی تا باطل شدن کارت انجام شد . با تشکر از راهنمایی شما 🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام
   بله.پرداختی شما سبب ازاد شدن مدرکتون خواهد شد

 272. منیره
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۶

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو رشته زبان دوره روزانه هستم. شهریور1401فارغ التحصیل میشم آیا میتونم کنکور1401ثبت نام کنم با توجه اینکه نتایج نهایی اواخر شهریور میاد و منم همون موقع فارغ التحصیل میشم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

 273. me
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من ترم ۳ دانشگاه روزانه هستم میتونم انصراف بدم و برای بهمن ماه دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقتتون بخیر بله اما باید هزینه انصراف رو به دانشگاه بپردازید

 274. فائزه
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام من ترم ۳ ارشد دانشگاه دولتی روزانه هستم و انصرافمو توی سامانه گلستان قسمت پیشخوان خدمت ثبت کردم میخوام ببینم چقد طول میکشه که درخواستم تایید بشه

 275. سارا
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام من ترم ۱ روزانه هستم میخوام‌انصراف بدم برای شرکت در کنکور۱۴۰۲ باید هر دوترمی که میخونمو پاس کنم؟یا مشکلی نداره که سر کلاس ها و امتحانات حاضر نشم
  و پس از گذراندن دو ترم نیازی به پرداخت جریمه هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی متفاوت است. بستگی به واحد دانشگاهیتون داره ولیبله باید مبلغی به عنوان جریمه پرداخت کنید.

 276. صالح
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام ..بنده الان ترم سوم هستم خواستم دانشگاه دولتی روزانه..خواستم بدونم بعد انصراف میتونم برا کنکور سال ۱۴۰۱ کد رشته های روزانه رو انتخاب کنم ؟؟
  و اینکه بنده سال اول کنکور دادم قبول نشدم جایی و سال بعد روزانه آوردم ..الان هم تا ترم سه اومدم ..بعد انصراف از نظر نظام وظیفه به مشکل نمی‌خورم ؟؟؟میتونم کنکور شرکت کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت بخیر اگر انصراف بدید بله مشکلی نداره یبار انصراف مجاز هستش

 277. You
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام . من ورودی ۱۴۰۰ از دوره روزانه هستم میخاستم ببینم میتونم انصراف بدم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام بله امکان دارد

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقتتون بخیر بله منعی ندارید برای ورود به دانشگاه ازاد اما جهت انصراف باید هزینه بپردازید

 278. You
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام . من ورودی ۱۴۰۰ از دوره روزانه هستم میخاستم ببینم میتونم انصراف بدم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت به خیر
   مشکلی از جهت انصراف شما از دانگشاه دولتی وجود ندارد.
   برای ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

 279. منا
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

  سلام من پارسال بهمن ماه اواخر ترم سوم بود از دانشگاه انصراف دادم ولی فقط فرم انصرافو پر کردم و امضا کردم تو دانشگاه حضوری ولی امسال برای اینترنت دانشجویی به منم اینترنت دادن آیا ممکنه که انصراف من هنوز ثبت نشده باشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقتتون بخیر اگر پرینت انصراف رو بهتون دان که ثبت شده

 280. مبینا
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام من کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کردم و روزانه قبول شدم اما ورودی بهمن هستم.میخوام قبل از بهمن انصراف بدم و کنکور ارشد ۱۴۰۱ رو شرکت کنم..امکانش هست یا محرومم؟؟و اینکه مشمول جریمه میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

   با سلام
   در صورت عدم ثبت نام نهایی مشکلی برای شما پیش نمی اید و محرومیت برای کنکور ارشد شامل شما نمیشود

 281. کی
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

  سلام. من دانشگاه روزانه قبول شدم. سر چندتا کلاس هم حضور داشتم ولی کلا مدارکمو نفرستادم. حالا میخوام بدونم واسه انصراف باید مراحل معمولو طی کنم و مدارک بفرستم و جریمه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱

   سلام بابت انصراف از دانشگاه دولتی باید هم از سایت اموردانشجویان اقدام کنید هم جریمه پرداخت کنید

 282. هما
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام،من سال ۹۹ فارغ التحصیل کارشناسی دوره روزانه از دانشگاه دولتی شدم و همون سال از طریق استعداد درخشان، روزانه ارشد رشته م رو قبول شدم اما آذر ماه همون سال یعنی ۹۹ قبل از اتمام ترم یک انصراف دادم، میخواستم بدونم آیا من مجاز به شرکت در کنکور سراسری تجربی هستم و اگر بله در صورت قبولی باید جریمه پرداخت کنم به دلیل انصراف م یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبتنام کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ندارید بله براساس سال ورودی شهریه انصراف نیز باید پرداخت کنید

 283. مهدی
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام. من دانشجوی مهندسی شیمی ترم ۳ روزانه ام. چند ماه پیش درخواست انصرافو تو سایت سجاد ثبت کردم از طرف دانشگاه هم تایید شد ولی من تسویه نکردم و درخواست انصرافمو لغو کردم. میخواستم ببینم اگه دوباره درخواست انصراف بدم میتونم بعدش دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا مشمول نظام وظیفه میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام وقت به خیر
   شما یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و اگر برای بار دوم انصراف دهید دیگر حق ادامه تحصیل ندارید و باید برای خدمت مقدس سربازی اقدام نمایید.

 284. نفیسه
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام
  من ورودی ۱۴۰۰ هستم دوره روزانه میخواستم ببینم باید یک ترم بخونم بعد انصراف بدم برای کنکور ۱۴۰۱؟؟
  یا نمیخواد ترم یک بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقتتون بخیر چون کنکور 1400 را شرکت کرده اید و قبولی روزانه دارید چه ثبتنام کنید چه انصراف دهید چه نرید محرومیت یکساله دارید و روزانه 1401 را نمی توانید انتخاب رشته کنید

 285. پری
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من میخوام از دانشگاه روزانه انصراف بدم وتو سامانه سجاد تو قسمت لغو اموزش رایگان دومیلیون بدهی دارم .اگه اونو بدم انصرافم تمومه؟اخه کارمندای دانشگام بلد نیستن کارمو درست کنن

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام درخواست بدیدبررسی شه

 286. M
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

  سلام ، من آزمون ارشد ۱۴۰۰ دانشگاه دولتی قبول شدم ، اما چون راه دوره نمیخوام بدم، ثبت نام هم نکردم دانشگاه ، حالا میتونم برای ۱۴۰۱ دوباره در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام با یکسری شرایط میتوانید

 287. Milad
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۷

  سلام و عرض خسته نباشید من ترم ۳ دانشجوی اقتصاد هستم ورودی ۹۹ می‌خوام انصراف بدم و در کنکور ۴۰۱ شرکت کنم مشکلی برام پیش نمیاد میتونم کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام
   اگر تا قبل از شروع ثبت نام کنکور انصراف دهید میتوانید برای کنکور اقدام کنید

   • نفیسه
    ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

    باید یک ترم بریم یا نمیخواد؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

     سلام وقتتون بخیر محرومیت یکساله برای 1401 برای شما لحاظ است

 288. مصطفی
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

  ببخشید میخواستم بدونم من الان ترم یک دانشگاه روزانه ام .اگه انصراف بدم چقدر جریمه میشم و آیا میتونم بهمن ماه در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام مصطفی
   یکی از شرایط انصراف از دانشگاه دولتی در ترم یک پرداخت شهریه ثابت یک نیمسال دوره شبانه هستش

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام 1.5برابرشهریه ثابت روبدید

 289. M
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام. من1400 روزانه قبول شدم و ترم یکم،میتونم انصراف بدم و برای کنکور1401ثبت نام کنم و روزانه قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام
   باید درخواست انصراف خود را از سایت سنجش ثبت نمایید

 290. اشکان
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام
  من ۴-۵سال پیش کلا ۱ترم دانشگاه رفتم
  الانم برای خدمت سربازی رفتم پلیس +۱۰ بهم گفتن باید از دانشگاه انصراف بدی بعد بیای
  میخواستم بدونم به چه صورته؟!
  باید چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت بخیر

 291. الناز
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۲

  سلام من دانشجو ترم ۳ شیمی محض دانشگاه دولتی هستم ورودی ۹۹ میخوام کنکور ۱۴۰۱بدم چه موقعی انصراف بدم که هم بتونم کنکور بدم هم جریمه پرداخت نکنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه بايدعلاوه بر داشتن ساير شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه و دفترچه راهنماي ثبت نام، تا 25 اسفند ماه سال 1400 از تحصيل در رشتة خود انصراف قطعي داده باشند. در غير اين صورت، قبولي آنها در رشته جديد باطل خواهد شد.
   برای انصراف از دانشگاه مشمول جریمه می شوید.

 292. رضا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام میخواستم بدونم من که ترم یک هستم انصراف آیا مانعی برای ثبت نام در دانشگاه آزاد در بهمن ماه دارم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام
   خیر.میتونید بهمن ماه در دانشگاه ازاد ثبت نام کنید اما باید از دانشگاه فعلیتون انصراف بدید
   اما بهتر است اول قبولی شما در بهمن ماه تایید شود و بعد از آن .از دانشگاه انصراف دهید

 293. رضا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام میخواستم بدونم من که ترم یک هستم انصراف بدم میتونم از بهمن در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام بله.

 294. ساناز
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام یک سوال داشتم ،همسر من کاردانی به کارشناسی مکانیک قبول شده روزانه، از زمان کاردانی ایشان حدود ۱۵سال میگذره ایشون فکر میکردن میتونن ادامه بدن الان که چند جلسه سر کلاس رفتن میگن نمیتونن ، میخواستم ببینم اگر انصراف بدن شامل هزینه میشه ؟ حدودا چقدر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام برای مشاوره باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

   • فائزه
    ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

    سلام من ترم ۳ ارشد دانشگاه دولتی هستم و انصرافمو توی سامانه گلستان قسمت پیشخوان خدمت ثبت کردم میخوام ببینم چقد طول میکشه که درخواستم تایید بشه

    • کارشناس ارشد
     ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

     با سلام باید یکی دو هفته منتظر بمونید

 295. زهرا
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام.لطفا جواب بدید خیلی مهمه برام…
  من امسال توی رشته جغرافیا دانشگاه روزانه قبول شدم.تازه کلاس ها شروع شده.اگه الان ،بدون پاس کردن هیچ ترمی انصراف بدم ،امکان شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۱و شرکت در دوره های روزانه رو دارم یا نه؟؟؟
  لطفا جواب بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقتتون بخیر خیر شما محرومیت یه سالع برای 1401 دارید

   • زهرا
    ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

    برای ۱۴۰۲ میتونم در دوره های روزانه هم شرکت کنم؟؟؟

 296. مهدیه
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

  من حسابداری روزانه قبول شدم میخاستم برای کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم .بهم گفتن طرح لغو محرومیت اومده و کسایی ک دانشگاه روزانه قبول شدن و ثبت نام کردن میتونن تا بهمن انصراف بدن و کنکور شرکت کنن. واقعیت داره یا ن ؟اگ واقعیت نداشته باشه باید چه کاری انجام بدم برای کنکور دادن؟

 297. مهدیه سادات فریمانه
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام .ببخشید من ۱۴۰۰ کنکور دادم دانشگاه روزانه قبول شدم میخاستم برای کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم و فرهنگیان قبول بشم.میخاستم ببینم میشه یان؟چون گفتن از امسال کسایی ک روزانه قبول شدن و دانشگاه شرکت کردن تا بهمن انصراف بدن مشکلی برای کنکور دادن نیس.حقیقت داره یا ن؟ممنون میشم راهنمایبم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر در صورت عدم ثبت نام و انصراف قطعی ممنوعیت از جهت شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های روزانه ندارید.

 298. Saeed
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام
  من الان ترم۵رشته برق روزانه هستم
  میخواستم انصراف بدم
  آیا باید جریمه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر بله برای انصراف از دانشگاه مشمول جریمه می شوید.

 299. عادله
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام هم کردم و الان قصد انصراف دارم،باید جریمه بدم؟رشته قبولیم بهداشته اگه باید جریمه بدم چقدره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام وقت بخیر.هزینه انصراف متفاوته بستگی به رشته و دانشگاه و مقطع داره

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام وقتتون بخیر بله انصراف جریمه دارد و میزانش بستگی به دانشگاه و رشته مورد نظرتون داره.

 300. F
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقت بخیرممنون میشم جواب سوالموبدیدچون واقعامهمه من امسال علوم کامپیوترروزانه قبول شدم ولی هنوزکلاسهاشروع نشدن بعدمن میخوام یک یادوسال که این رشته روخوندم کنکورزبان بدم وآموزش زبان انگلیسی تهران بخونم حالامن ۲سال بعدخواستم کنکورزبان بدم بایدقبل ازکنکورم انصراف بدم ازدانشگاه؟ یامیتونم کنکورزبانموکه دادم ورتبم که اومداگه خوب بودرتبم اونموقع انصراف بدم ازدانشگاه؟ چکاربایدکنم؟میشه منوراهنمایی کنید🌹🌹🌹🌹

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقتتون بخیر منعی برای کنکور شما وجود ندارد و میتوانید کنکور بدهید و نیاز به انصراف نیست

 301. زهرا
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام من دانشجوی رشته زمین شناسی دانشگاه دولتی هستم در حال حاضر ترم سه ام اگر الان انصراف بدم میتونم تو کنکور 1401 شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر.بله.

 302. مهدی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام وقتتون بنده ورودی 99 کارشناسی رشته گردشگری روزانه هستم الان پیام نورم قبول شدم به صورت همزمان دارم تحصیل میکنم ایا میتونم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و پیام نور تا زمان قبولیم تو کنکور و برای معافیت تحصیلی بمونه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

   سلام بله میتونی از یکی از رشته ها انصراف بدی ولی در صورت انصراق از روزانه یکسال از روزانه محروم خواهید شد

  • علی
   ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۷

   سلام ارادت
   ببخشید من ترم ۳ رشته برق روزانه هستم
   توی کنکور سراسری میخوام شرکت کنم چون دانشجو روزانه هستم تاریخ انصراف ازم میخواد من ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ رو ثبت کردم و با دانشگاه هماهنگ کردم که گفتم اگه رتبه اوردم فرم انصرافی رو برام پر کنید اون موقه و تسویه کنم و قبول کردن،
   ایا سیستم انصرافی اگر الکترونیکی باشه توی تیرماه ۱۴۰۱ ک بخوام انصراف بدم اگه رتبه اوردم مجاز میده که تاریخ انصراف رو بزنم ۱۵ اسفند ۱۴۰۰؟؟
   ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس

   • کارشناس ارشد
    ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

    سلام . تاریخ انصراف شما باید در اسقندماه قید شود . از سامانه سجاد پیگیری کنید که جریمه انصراف برای شما لحاظ شده است یا خیر

 303. نیلوفر
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام وقت بخیر.
  من روزانه دولتی قبول شدم و انصراف دادم. الان می‌خوام پیام نور ثبت نام کنم. اما هیچکس جواب درستی نمی‌ده. توی سایت سنجش هم درخواست دادم انصراف دولتی ام راهم دوره با توجه به کارنامه سبز می‌خوام پیام نور برم. بگید من چیکار کنم. آیا این ترم ثبت نام میکنن منو یا باید منتظر ترم بهمن بمونم؟ مهلت تمدید هم تا ۱۹ مهر هستش. ممنون میشم شما راهنماییم کنین🌹

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقتتون بخیر
   نتیجه ی درخواست شما تا 10 آبان از طریق پیامک بهتون اطلاع رسانی میشه

 304. رومینا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام
  من ورودی جدید رشته جامعه شناسی (روزانه ) دانشگاه تبریزم دوروز میشه واسه دانشگاه ثبت نام کردم مدارکمم با پست فرستادم الان از رشتم خوشم نمیاد و میخام انصراف بدم از دانشگاه و واسه کنکور شرکت کنم چه مراحلی لازمه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام
   باید از دانشگاه مربوطه انصراف بدهید و از طریق سایت سنجش هم درخواست برای لغو محرومیت ثبت کنید

 305. نیلوفر
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

  سلام من امسال فقه و حقوق سمنان قبول شدم . میخواستم بدونم میشه سمنان ثبت نام کنم و بعد از یک ترم انتقالی بگیرم به حقوق باهنر کرمان ؟
  و اگر با قبولی موافقت نشد انصراف بدم و پیام نور ورودی بهمن ثبت نام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸

   سلام.در سمنان روزانه قبول شدید یا شبانه؟

 306. آتی
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام من ترم ۳ رشته شیمی محض روزانه هستم.(براساس سوابق قبول شدم)
  میخام بیام شهر خودمون و رشتمو هم عوض کنم.
  میتونم از دانشگاه انصراف بدم کلا؟و بر اساس معدل یه دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی داخل شهر خودمون برم؟

 307. Tina
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام
  من دانشجوی رشته حقوق در دانشگاه آزاد هستم سه ترم هم گذروندم منتها بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم و یه رشته دیگه تو دانشگاه آزاد بخونم میخواستم بپرسم منی که تاحالا انصراف ندادم میتونم دوباره تو دانشگاه آزاد تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰

   سلام بله میتونی در صورت انصراف از آزاد مجدد آزاد انتخاب رشته کنی

 308. جواد
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۱

  من می توانم در حین خدمت در دی ماه 1400 دیپلم بگیرم و در مهر ماه 1401 در کارشناسی پیام نور بدون کنکور قبول بشم و از سربازی ترخیص بشم و برای کنکور 1402 بخوانم و در صورت قبولی از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و ادامه تحصیل بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام همزمان با خدمت سربازی میتونی دیپلم بگیری ولی تضمینی وجود نداره که بهت ایست خدمت بدن و ترخیص بشی

 309. هانیه
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام وقت بخیر ورودی مهر 99 دانشجوی دوره روزانه هستم من ی ترم خوندم بعد نمیسال دوم مرخصی رد کردم بعد الان میخام انصراف بدم بعد شنیدم ک اگ ترم دو انصراف بدی محروم میشی از دوره های روزانه ایا درسته؟
  و اینکه جریمه من شده 2 ملیون بنظرتون زیاد نیس اخه من ترم اولم کلا حذف شد بخاطر مغایرت معدل و الان اگ بخام بخونم بابد از ترم اول شروع کنم ولی برا انصراف اون دو ترمم حساب کردن

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام اگه انصراف بدی از روزانه باید جریمه پرداخت کنید و یکسال هم محرومیت دارید

 310. هانیه
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام دانشجوی طراحی جواهرات دوره روزانه مهر 99هستم من ترم دو مرخصی رد کردم بعد الان میخام انصراف بدم جریمه شده 2 ملیون بنظرتون زیاد نیس و اینکه شنیدم میگن باید ترم 3 ام بگذره بعد انصراف بدم ک از دوره های روزانه محروم نشم درسته
  و اینم الان میتونم کنکور 1401شرکت کنم برا فرهنگیان

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام انصراف از دانشگاه دولتی شامل جریمه خواهد شد و بعد از انصراف میتونی مجددا کنکور شرکت کنی

 311. سارا
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشگاه فردوسی مشهد ثبت نام کردم ورودی جدیدم و هیچ کلاسی برگزار نشده و انتخاب واحدی هم صورت نگرفته و منتظر کارنامه سبط هستم میخواستم بدونم امکانش هست که انصراف بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام اگر هنوز دانشجوی روزانه نشدید بله ولی اگر هستید انصراف بدید شامل جریمه خواهید شد

  • Ahmad
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام من برای بار دوم کنکور دادم و دانشگاه دولتی قبول شدم و الان میخوام انصراف بدم بعد از انصرافم چند وقت معافیت دارم

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

    سلام وقت بخیر در انصراف از دانشگاه دولتی تا 1 سال بعدش قرصت دارید

 312. رومینا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه هستم رشته امار
  دو ترم خوندم ترم ۳ هم تازه شروع شده کمتر از ۳۰ ترم خوندم میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم؟ و اینکه حدودا چقدر جریمه میشم تا انصراف بدم و ودارکم رو پس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام روز بخیر جهت انصراف از دانشگاه دولتی باید به قسمت مالی دانشگاه مراجعه کنید چون دانشگاه دولتی شهریه ندارد فقط خود دانشگاه میتونه محاسبه کند

  • اشکان
   ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام خسته نباشید
   سربازی ندارم
   دانشگاه آزاد مدرک کارشناسی گرفتم
   کنکور سراسری هم دراومدم با سهمیه 5درصد
   ثبت نام نکردم خودشون پیام دادن اگه مدارک کامل نشه به منزله انصرافه و البته میخام انصراف بدم
   1: اگه انصراف بدم میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟
   2: کلا چند بار میتونیم دانشگاه ملی بخونیم؟

   خیلی ممنونم این 2 سوال رو جواب بدید

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴

    سلام
    برای هر مقطع فقط یک بار از سهمیه میشه استفاده کرد و برای هر مقطع فقط یک بار میشه دانشگاه سراسری خوند.

 313. هانیه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من ورودی مهر 99 ام بعد ی ترم خوندم دانشگا مشهد ب دلیل مغایرت معدل افتادم اصفهان بعد الان میخام انصراف بدم باید جریمه بدم اخه من اصلا انتخاب واحد نکردم بعد ترم بهمنم من مرخصی برام رد کردن

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   با سلام وقتتون بخیر اگر ثبتنامی در اصفهان صورت گرفته باشد در صورت انصراف شما با توجه به رشته و دانشگاه هزینه انصرافی باید پرداخت شود.

  • امیر
   ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام من پارسال دانشگاه پیام نور درس میخوندم و انصراف دادم الان دانشگاه ملی و آزاد ذخیره قبول شدم ولی جواب ذخیره نیومده میخوام بدونم میتونم ملی رو ثبت نام کنم بعد اگه ذخیره قبول شده بودم انصراف بدم و آزاد رو ثبت نام کنم ؟! بعد میگن دانشجو های مشمول یکبار میتونن انصراف بدن از دانشگاه اگه اینطوره مشکلی پیش نمیاد اگه انصراف بدم ؟! و در اون صورت جریمه انصرافم چقدر میشه؟!

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

    سلام
    با مرکز مشاوره تماس بگیرید

 314. رومینا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دانشگاه دولتی رشته امار میخونم حدود ۳۰ واحد هم خوندم
  ترم ۳ تازه این هفته شروع شده. میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم؟و اینکه اگه انصراف بدم حدودا چقدر جریمه میشم!

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   با سلام
   برای انصراف مشکلی نیست.
   برای جریمه هم به واحد مالی دانشگاه مراجعه کنید.

 315. ایلیا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام. من ۲ ترم خوندم و الان ترم ۳ ام. ولی میخوام کلا ول کنم و بیخیال درس شم. اصلا هم برام مهم نیس ک بعدا نمیشه دانشگاه برم یا ن.
  اگه همینجوری بیخیال شم و درخواست انصراف ندم ، بعدا بجز زمینه دانشگاه، تو چه زمینه ای برام مشکل بوجود میاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر.در دیگر زمینه ها مشکلی نیست.

 316. ندا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام.من دانشجوی کارشناسی هستم 4 ترم تموم کردم الان به برخی دلایل شرایط ادامه تحصیل ندارم. همینجوری پیگیر نباشم مشکل میشه بعدا واسم یا باید کلا برم انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر حتما انصراف بدید چون اگر انصراف ندید در اینده امکان ثبت نام مجدد نخواهید داشت .

   • علیرضا
    ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

    سلام من دانشجوی ورودی دی ۹۹ هستم رشته فیزیک مهندسی یه ترم پاس کردم ترم دو هم حذف کردم الان ترم ۳ هستم ۱۷ واحد پاس کردم می خواستم انصراف بدم برای سال بعد دوباره کنکور بدم معافعیت تحصیلی هم تا ۱۴۰۶ هست میشه انصراف بدم که امسال یا سال بعد ترم چهارم تموم بشه چون می خوام روزانه قبول شم و از کنکور محروم نشه و جریمه ندم

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

     سلام وقت بخیر.اگر کمتر از هشتاد واحد پاس کرده باشید میتونید انصراف بدید و مجدد در کنکور شرکت کنید.

 317. مهسا
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام میخواهم با داشتن مدرک کاردانی از دانشگاه روزانه انصراف بدهم آیا جریمه دارد؟
  واینکه میتوانم دانشگاه آزاد ادامه تحصیل به رشته ی دیگری داشته باشم و مدرک کارشناسی را بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت به خیر یکی از شرایط انصراف پرداخت مبلغی تحت عنوان جریمه انصراف است که از قسمت واحد آموزش دانشگاه پیگیری را انجام دهید.بعد از انصراف مشکلی از جهت ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد ندارید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام معمولا یه مبلغی هم جریمه دارد

  • مهسا
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

   ینی با داشتن مدرک کاردانی رشته ی سابق ۴ترم دیگر در رشته ی دیگر بخوانم و مدرک کارشناسی بگیرم یان از سر شروع بکنم

 318. رضا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم۳ دانشگاه دولتی هستم خواستم بدونم میتونم توی این نیمسال انصراف بدم و برای نیم سال دوم بهمن ماه در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت به خیر مشکلی از جهت انصراف و ثبت نام در دانشگاه پیام نور نیست،اما قبل از انصراف با دانشگاه مورد نظر بررسی را انجام دهید.با توجه به این نکته که از نظر نظام وظیفه شما فقط یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.

 319. فاطمه
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام من سال ۹۸ رشته باستان شناسی دولتی قبول شدم ثبت نام هم کردم
  اگه انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ رو ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف از رشته های روزانه مشکلی از جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارید اما تا یک دوره از انتخاب رشته های دانشگاه های دولتی محروم می شوید.

   • فاطمه
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

    یعنی نمیتونم سال بعد رشته علوم ورزشی دانشگاه دولتی انتخاب کنم؟

 320. قنبری
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام و احترام
  من کنکور سال قبل یعنی ۱۳۹۹ در دوره کارشناسی ارشد شبانه هوش مصنوعی دانشگاه کردستان پذیرفته شدم به دلیل شرایط مالی جهت ثبت نام اقدام نکردم آیا الان راهی وجود دارد که در همان رشته پذیرفته شده ثبت نام کنم اگر هست باید از چه طریقی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴

   سلام وقت بخیر.
   نخیر متاسفانه راهی برای اقدام وجود ندارد.

 321. قنبری
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام و احترام
  من کنکور سال قبل یعنی ۱۳۹۹ در دوره شبانه هوش مصنوعی دانشگاه کردستان پذیرفته شدم به دلیل شرایط مالی جهت ثبت نام اقدام نکردم آیا الان راهی وجود دارد که در همان رشته پذیرفته شده ثبت نام کنم اگر هست باید از چه طریقی اقدام کنم

 322. H
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

  باسلام.
  میخواستم بدونم طبق این قانون که (هر داوطلب در دوران تحصیل خود از دبیرستان تا دکتری ، فقط یک بار حق انصراف و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارد)بنده که دانشجوی ترم 2 در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد هستم ،این امکان برای من هست که در صورت قبولی در مقطع بالا تر در کنکور سراسری 1401،در آن مقطع و رشته جدید ادامه تحصیل بدم؟یا فقط میتونم در رشته های کاردانی ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقتتون بخیر.در صورت داشتن دیپلم دوازده ساله نظام جدید یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم (قبل از سال76) میتونید در مقطع کاردانی و یا مقطع کارشناسی تحصیل کنید.

 323. زهرا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام وقتتون بخیر،من پارسال از دانشگاه دولتی انصراف دادم شبانه بودم،و دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور ثبتنام کردم،میخام از دانشگاه غیرانتفاعی هم انصراف بدم و مجدد کنکور ثبتنام کنم و به دانشگاه دولتی قبلیم برگردم ولی یه رشته دیگه،شنیدم که از دانشگاه دولتی یکبار میشه انصراف داد و مجدد کنکور داد،با توجه به اینکه من بدون کنکور به دانشگاه غیرانتفاعی رفتم آیا این امکان وجود داره که انصراف بدم ومجدد کنکور شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقتتون بخیر.مشکلی نیست میتونید انصراف بدید و مجدد در کنکور شرکت کنید.

 324. پوریا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام
  من تو دوره کارشناسی روزانه ۵ ترم گزروندم
  الان برای انصراف از دانشگاه چقدر باید هزینه کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه های دولتی یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه همون دانشگاه هست

 325. زهرا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام من دانشجوی روزانه تر دو رو هم تموم کردم ترم یک قبول شدم ولی ترم دو بدلیل نمراته کم مشروط شدم میخاستم بدونم این مشروطیتم مشکلی برای انصراف از دانشگاه ایجاد نمیکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   با سلام
   مشکلی نیست

 326. مریم
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام ببخشید من دانشجوی روزانه هستم و دوترم رو پشت سر گذاشتم الان میخام انصراف بزنم چون دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ایا باید خسارت پرداخت کنم ؟ و اگه باید پرداخت کنم چقد میشه خسارتش؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف از دانشگاه موظف به پرداخت جریمه هستید.مبلغ و شرایط پرداخت را از طریق واحد آموزش دانشگاه خود پیگیری نمایید.

 327. علی
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۰

  سلام.
  من دانشجو کارشناسی روزانه هستم برای کنکور مجدد و این که هزینه انصرافی پرداخت نکنم باید کی انصراف بدم؟ آیا دولتی قبول بشم سال دیگه هزینه انصراف رو نمیگیرن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقتتون بخیر.
   شما هر زمانی از دانشگاه انصرافتون را اعلام کنید، باید هزینه انصراف را پرداخت کنید.

 328. Fatemeh
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام ، من دانشجوي ورودي ٩٩ هستم و دانشگاه دولتي درس ميخونم ميخواستم ببينم اگه بخوام وسط ترم انصراف بدم چقدر بايد جريمه پرداخت كنم و شرايطش چيه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام وقتتون بخیر.
   شرایط انصراف به صورت کامل داخل سایت نوشته شده است.

 329. Negar
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام من دانشجوی روزانه هستم آیا میتونم بعد از گرفتن مدرک لیسانس هم دوباره کنکور بدم و دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم. آیا باید انصراف بدم بعد ازگرفتن مدرک و اینکه جریمه ای از دانشگاه شاملم میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر بعد از فارغ التحصیلی میتوانید در کنکور سراسری مجدد شرکت نمایید.اگر دانشگاه کارشناسی شما دولتی بوده برای استفاده مجدد از دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه معادل شهریه دوره های شبانه هستید.

 330. Nil
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی روزانه هستم و دو ترم رو هم پاس کردم و میخوام انصراف بدم الان میتونم انصراف بدم یا باید ترم سوم رو هم بخونم. واینکه میتونم کنکور بدم هم دوباره دانشگاه دولتی دوره روزانه قبول بشم آیا از جریمه انصراف معاف میشم یا باید جریمه رو پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقتتون بخیر.
   ترم 2 هم میتونید انصراف بدید و باید جریمه انصراف را پرداخت کنید . پرداخت جریمه ارتباطی با قبولی مجدد شما نخواهد داشت.

 331. Nil
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم
  من دانشجوی کارشناسی روزانه هستم و دو ترم رو هم پاس کردم و میخوام انصراف بدم الان میتونم انصراف بدم یا باید ترم سوم رو هم بخونم. واینکه میتونم کنکور بدم هم دوباره دانشگاه دولتی دوره روزانه قبول بشم آیا از جریمه انصراف معاف میشم یا باید جریمه رو پرداخت کنم؟

 332. Mohammad
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام. من ورودی ۹۹ دانشگاه دولتی روزانه هستم. ۲ ترم را تمام کردم و نمره هایم ثبت شده است. و میخوام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم. سوال من این است برای اینکه مجاز به انتخاب رشته روزانه در کنکور ۱۴۰۱ شوم پس از پایان ترم دو میتونم انصراف بدم یا باید ترم سوم را انتخاب واحد کنم و بعد وسط ترم ۳ یعنی مهر ماه انصراف دهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام در صورتیکه بخواهید کنکور سال بعد رو شرکت کنید باید حتما تا بهمن یااسفند 1400 انصراف بدی میتونی ترم مهر هم بخونی ولی برای ترم بعد انصراف میدی

 333. هلیا
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام من سال 99 روزانه قبول شدم تیر1400دوباره شرکت کردم قبول شدم ولی از دانشگاه قبلی انصراف ندادم میتونم الان رشته های پیام نور ثبت نام کنم؟////////

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وقت به خیر با توجه به روزانه بودن دوره تحصیلی از رشته و دانشگاه قبلی خود باید انصراف قطعی خود را تا تاریخ اعلام شده اعلام میکردید.صفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری چک شود.

 334. فرهاد (لرستان)
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام سال قبل روزانه قبول شدیم و رفتیم و قبل عید انصراف دادیم و فقط تا عید تمسال معافیت دارم با یه مشاور صحبت کردم گفت میتونی تا قبل عید دروسو تموم کنی و کنکور گیری و تمام کارا رو انجام بدی بری سربازی و تو دوران سربازی تا کنکور فقط جمع بندی کنی

  چند تا مشاور دیگه گفتن مشکلی نیست میتونی پیام نور ثبت نام کنی و سال بعدم کنکور بدی

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت به خیر شما پس از انصراف از دانشگاه های روزانه یک دوره از انتخاب رشته های دانشگاه های روزانه محروم میشوید.اگر قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارید میتوانید برای یکی از دانشگاه های غیر روزانه ثبت نام انجام دهید تا معافیت شما تمدید و اجازه شرکت مجدد در کنکور را داشته باشید.

 335. علی۰
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام من ورودی ۹۹ دانشگاه سراسری هستم و قصد دارم تا قبل از اسفند از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم . اگر از ترم ۳ به بعد از دانشگاه انصراف بدم باید هزینه ای بابت انصراف پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقتتون بخیر.
   انصراف از دانشگاه در هر ترمی باشد، باید هزینه انصراف پرداخت شود.

 336. احمد
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ورودی ۹۹ دانشگاه روزانه بودم و ترم اول ک تمام شدقبل از شروع ترم جدید انصراف دادم و الان دانشگاه پیام نور برای ۱۴۰۰ثبت نام کردم، میخواستم بدونم با این شرایط بایدبرای دانشگاه دولتی قبلی جریمه پرداخت کنم یا نه؟
  با تشکر از شما.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت به خیر معمولا یک ونیم برابر شهریه دوره های شبانه همان دانشگاه جریمه دارد.برای اطلاع دقیق از شرایط با واحد آموزش دانشگاه در ارتباط باشید.

 337. فرهاد
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام بنده یک بار از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی انصراف دادم و بعد کنکور سراسری دادم و وارد دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی شدم اگر برای بار دوم در ترم ۳ انصراف بدم میتونم مجددا کنکور سراسری بدم و وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ؟ ( درسته بعد از انصراف دوم باید ابتدا سربازی رفت ولی اگر وارد دانشگاه فرهنگیان بشم که سربازی معاف هستی چی ؟ )

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف دوم از دانشگاه شما اجازه شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارید.

 338. زهرا
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام
  دانشجوی مهندسی شیمی روزانه هستم ورودی 97 میخوام اخراج بشم
  کنکور سراسری1401 میتونم شرکت کنم؟ رشته ی روزانه؟
  و اینکه اخراج شدن جریمه داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام.
   شرکت در کنکور مانعی ندارد و اخراج شدن از دانشگاه جریمه در پی دارد.

 339. فرهاد (لرستان)
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۹

  سلام خسته نباشین ما بهمن ماه99 درخواست انصراف دادیم به دانشگاه ولی هنوز انصراف قطعی ندادیم و تسویه حساب نکردیم اگه الان برم تسویه حساب کنم چون میخوام سال بعد ۱۴۰۱کنکور بدم تاریخ انصرافمو الان میزنن یا همون بهمن ماه 99 (میتونم از دانشگاه درخواست کنم که تاریخ انصرافمو از الان که تسویه میکنم بزنن)؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای تاریخ انصراف خود از دانشگاه دولتی بهتر است که تایم دیرتری را که بهمن بود لحاظ بشه که مشکلی برای ورود به دانشگاه و نظام وظیفه پیش نیاد موفق باشید

 340. سودابه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام.وقت به خیر. ترم پنجم کارشناسی ارشد رشته هنر(روزانه) هستم. فقط درس پایان نامه باقی مونده.
  اگه الان بخوام انصزاف بدم حدودا چقدر هزینم میشه؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام در صورت انصراف از روزانه باید یک ونیم برابر شهریه نوبت دوم همان دانشگاه را باید پرداخت کنید

   • سودابه
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

    فقط شهریه ثابت؟
    واینکه به ازای هرترم ؟ یا فقط معادل یک ترم

    • moshaverarshad
     ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

     یک و نیم برابر شهریه ثابت

 341. محمد۱
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام دوترم دانشگاه روزانه رو خوندم و حالا قصد انصراف و ثبتنام در رشته‌ی دیگه‌ای در دانشگاه آزاد رو دارم و میخوام از اول شروع کنم چون دروس رو پاس نکردم آیا جریمه‌ای شامل من میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقتتون بخیر.
   شرایط انصراف از دانشگاه ها در سایت درج شده است.

   • هانا
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

    سلام من ورودی 98هستم دانشگاه دولتی نرجس دوترم خوندم و انصراف دادم.. در سایت دانشگاه ثبت شده ولی مراحلشو تا اخر انجام ندادم بااین وضعیت هزینه انصرافیم زیادتر شده؟

    • کارشناس ارشد
     ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

     سلام . خیر . نصف شهریه ثابت شبانه ترم های باقی مانده را باید در سامانه مربوطه پرداخت کنید

 342. محمد
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام
  من ترم 4 رشته ریاضیات دانشگاه دولتی روزانه هستم اگر انصراف بدم حدودا چقدر جریمه باید پرداخت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰

   سلام یک و نیم برابر شهریه شبانه همون دانشگاه خودتون

 343. دنیا
  ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام.وقت بخیر.دانشجوی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش اموزش روزانه هستم.
  دو ترم به پایان رسید البته بدون نمره سمینار.
  امکان انصراف وجود داره؟
  و اگر انصراف بدم امکان برگشت وجود داره؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام خیر اگه از روزانه انصراف بدید نمیتونید مجدد برگردید روزانه بخونید

 344. فرهاد (لرستان)
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام خسته نباشین من ورودی مهر ۹۹مهندسی کامپیوتر روزانه بودم و امسال قبل از تاریخ اعلام شده توسط سنجش انصراف دادیم و تا 1400/11/1 معافیت داریم((یک سال بعد از اولین انصراف از دانشگاه)) و امسال در کنکور شرکت کردیم ولی احتمالا نتیجه مطلوبی نگیریم راهی وجود دارد که بتونم در کنکور 1401 شرکت کنم و از لحاظ نظام وظیفه به مشکل نخورم

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام فرهاد
   ن متاسفانه نمیتونید مجدد کنکور شرکت کنید سنواتتون تموم میشه تا 1/11/1400

 345. حیدری
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام.دو سوال دارم.یکی اینکه درسته محرومیت کنکور برای دانشجو کاردانی دو ساله و برای رشته های پیوسته،یکسال؟؟سوال دومم اینکه من الان دو ترم کاردانی روزانه خوندم.برای انصراف چیکار کنم؟؟نه مدیر گروه جواب درستی بهم میده نه مسئول آموزش.سامانه سجاد و گلستان هم هیچ گزینه انصرافی نداشتن.

  • moshaverarshad
   ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام برای انصراف از دانشگاه باید به آموزش دانشگاه خودتون مراجعه کنید

 346. ابراهيم شهنوازي
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام من دانشجوی مهندسی معدن ترم دوم دانشگاه روزانه هستم ترم دوم رو تموم کردم الان میخوام انصراف بدم هزینه ای باید پرداخت کنم آخه میخوام برم سربازی

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام بله در صورت انصراف از روزانه باید یک و نیم برابر شهریه شبانه همون دانشگاه را پرداخت کنی

 347. Fatemeh
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من دانشجوی ترم 2روزانه هستم اگه انصراف بدم چه مقدار هزینه بایدبپزدازم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام اگر انصراف بدید یک و نیم برابر شهریه در شبانه همون دانشگاه

 348. مریم
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام خسته نباشید درصورتیکه سه ترم در دانشگاه شبانه تحصیل کرده باشیم و حالا قصد انصراف داشته باشیم یک و نیم برابر شهریه ثابت یک ترم رو باید بپردازیم یا همه ی ترم ها لطفا پاسخ بدید

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام نه همه ترم ها لازم نیس و در صورت انصراف از شبانه یک و نیم برابر یک ترم

 349. Rosa
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۸

  سلام وقت بخیر .من ورودی روزانه ۹۹ هستم و ترم اول و قبول شدم ولی این ترم که ترم ۲ بود و مشروط شدم چون کلاسا و امتحانارو شرکت نکردم .من اگر الان انصراف بدم نمیتونم تووکنکور ۱۴۰۱ سراسری قبول بشم؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام
   ن متاسفانه نمیتونید شما انصراف بدین سال بعد محروم میشین از دانشگاه های روزانه

 350. Stysh
  ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام من دانشجو ترم ۲ شبانه هستم برای انصراف چه مقدهر جریمه در نظر گرفته میشه؟

  • moshaverarshad
   ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام ستایش
   برای هر نیمسال نصف شهریه ثابت شبانه در نظر گرفته میشه

  • مهتاب
   ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام من دانشگاه دولتی دو ترم روزانه پاس شدم اگه بخوام تغییر رشته بدم به یه رشته ی دیگه توی دانشگاه دولتی بارم باید پول انصراف بدم؟

   • کارشناس ارشد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

    سلام وقت به خیر برای تغییر رشته نیازی به پرداخت هزینه نیست.صرفا درخواست خود را به واحد آموزش دانشگاه اعلام بفرمایید.

 351. بهنام
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  با درود
  من دانشجوی ترم 4 دانشگاه غیرانتفایی هستم و تا الان نزدیک به 48 واحد پاس کردم ولی این ترم بنا به دلایلی چند واحد نتونستم پاس کنم و احتمال زیاد مشروط بشم و امسال قصد انصراف دارم و میخواهم در کنکور 1400 شرکت کنم و قصد قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم.ایا در صورت مشروط شدن در این ترم و قبولی در کنکور 1400 میتونم از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید
  باتشکر

  • moshaverarshad
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام بهنام
   با توجه به سقف سنوات تحصیلیتون شما شرایط انصراف از دانشگاه و ثبت نام کنکور مجدد ندارین

 352. سپیده
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  اگه امسال رشته ریاضیات دانشگاه روزانه شرکت کنم و پس از گذراندن یک ترم انصراف بدم ،امکان ثبتنام در دانشگاه روزانه در سال بعد وجود داره یانه از انتخوابش توسال بعد محروم میشم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام سپیده
   شما ن متاسفانه نمیتونید برای دانشگاه روازانه پذیریش بگیرید

 353. رویان
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام ببخشید برای کنکور امسال من رفع محرومیت شدم و انصراف دادم .ولی آمادگی لازم رو ندارم .آیا من امسال هر رتبه ای آوردم باید انتخاب رشته نمایم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام سلام اگر انصراف دادید یکسال از روزانه ها محروم هستید

 354. ایدا
  ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

  سلام من ورودی 99روزانه هستم برای انتخاب رشته روزانه 1401 حتما باید 2ترم دانشگاه رو بگذرونم؟

  • moshaverarshad
   ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام بله حداقل دو ترم باید بگذرونید

   • ایدا
    ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

    پس چرا تو سنجش همچین چیزی نیست مگه محرومیت فقط یک ساله نیست؟