ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

راهنما انتخاب رشته کنکور هنر 1403 + تکنیک چیدمان الماس

انتخاب رشته کنکور هنر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور هنر برای داوطلبان و افراد شرکت کننده در کنکور این رشته تحصیلی آغاز شد. تمامی متقاضیان می توانند بعد از انتشار کارنامه کنکور هنر با اطلاع از شرایط انتخاب رشته کنکور هنر و همین طور زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور هنر برای انتخاب رشته های تحصیلی این گروه آزمایشی اقدامات لازم را انجام دهند.

نکته مهمی که باید در زمان انتخاب رشته در رشته های این گروه آزمایشی به ان توجه لازم را مبذول دارید بحث مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر است. دفترچه ای که می توانید از طریق مطالعه آن با لیست تمامی رشته های ارائه شده در این گروه آزمایشی، ظرفیت هر یک و مواردی از این قبیل آشنایی لازم را پیدا کنید.

در این نوشته، بحث مفصلی با شما عزیزان و یاران همیشه همراه در رابطه با انتخاب رشته کنکور هنر داریم و قصد داریم اطلاعات لازم را در رابطه با این انتخاب رشته از جمله زمان، شرایط، نحوه انتخاب رشته در این گروه آزمایشی خدمت شما دوستان عزیز ارائه کنیم.

 

زمان انتخاب رشته کنکور هنر

کنکور سراسری به تازگی در دو نوبت برگزار میشود.این آزمون سرنوشت ساز یک بار در 14 و 15 تیر ماه 1403 و یک بار در بهمن ماه 1403 برگزار خواهد شد و داوطلبان از طریق سایت sanjesh.org میتوانند اقدام به شرکت در این آزمون و سپس انتخاب رشته کنند.

عموما در نیمه مرداد ماه انتخاب رشته برای کسانی که مجاز شده اند آغاز میشود و یک هفته الی 10 روز مهلت برای این کار تعیین میگردد. در حال حاضر تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور هنر معین نشده است. اما به محض انتشار اطلاعیه هایی در این زمینه از طریق همین مقاله اطلاع رسانی میگردد.

لازم به ذکر است در انتخاب رشته های کنکور هنر هر داوطلب مجاز است حداکثر 150 کد رشته محل انتخاب کرده و طبق اولویت بندی دلخواه خود اقدام به ثبت این مرحله در سازمان سنجش کنند.

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته هنر سال گذشته کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته کنکور هنر

نحوه انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته هنر به صورت اینترنتی و در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. در واقع، این گونه نیست که شما نیاز به مراجعه حضوری برای انجام مراحل و فرآیندهای انتخاب رشته کنکور هنر داشته باشید. توجه داشته باشید که دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر نیز در همین سامانه یعنی همان سامانه سنجش منتشر می شود.

1️⃣ در مرحله اول وارد سایت سنجش شده و مطابق تصویر زیر به بخش سایت قدیم رفته و روی گزینه سراسری کلیک کنید.

انتخاب گزینه سراسری برای انتخاب رشته هنر

2️⃣ پس از آن روی گزینه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری 1403 کلیک کنید.

انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری هنر

3️⃣ در مرجله بعد میتوانید با کلیک روی کد رشته محل به جستجوی کد رشته های مورد نظر خود بپردازید اما برای پیش بردن فرایند انتخب رشته مجازی کنکور هنر روی گزینه خرید کارت کلیک کنید.

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته هنر

4️⃣ همانطور که در تصویر زیر مشخص است گزینه مربوط به سریال اعتباری جهت استفاده در سامانه راهنمای انتخاب رشته مربوط به آزمون سراسری 1403 را انتخاب نمایید و روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید.

تایید خرید کارت اعتباری انتخاب رشته هنر

5️⃣ در این مرحله اطلاعات شخصی خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید. این موارد باید دقیقا مطابق با اطلاعات ثبت نام شما باشد.

سریال کارت اعتباری انتخاب رشته هنر

6️⃣ در مرحله بعد روی گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را بزنید. بدیهیست شماره پیگیری را باید نگهداری کنید.

پرداخت کارت اعتباری انتخاب رشته هنر

7️⃣ در این بخش کارت اعتباری انتخاب رشته کنکور سراسری هنر را با استفاده از اطلاعات کارت بانکی خود خریداری خواهید کرد. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

تایید خرید سریال اعتباری انتخاب رشته هنر

8️⃣ مجددا به صفحه اول بازگشته و این بار روی گزینه “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری هنر 1403 را مطالعه نموده ام” بزنید.

آغاز فرایند انتخاب رشته هنر

9️⃣ در ادامه شما با سه نحوه ورود به سامانه اصلی مواجه خواهید شد که در صورت انتتخاب و پر کردن فیلد های آن وارد صفحه انتخاب رشته خواهید شد.

در این مرحله شما وارد صفحه انتخاب رشته خواهید شد و با انتخاب گزینه ها و کد رشته های مورد نظر خود اقدام به انتخاب رشته هنر کنید.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور هنر

بنر انتخاب رشته کنکور

شرایط انتخاب رشته هنر

داوطلبان عزیز باید بدانید تنها در صورت داشتن شرایطی می توانید بعد از دانلود کارنامه کنکور هنر برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر و همین طور انتخاب رشته کنکور هنر اقدام کنید.

در صورت عدم اطلاع از این شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی هنر به هیچ وجه نمی توانید برای انجام این انتخاب رشته اقدام بفرمایید.

بدیهی ترین این شرایط برای انتخاب رشته هنر این است که شما مجاز به انتخاب رشته شده باشد. مجاز شدن به انتخاب رشته هم در گرو کسب رتبه ای در کارنامه کنکور هنر است که سازمان سنجش تعیین کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اختصاصی و عمومی انتخاب رشته هنر میتوانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 در تماس باشید.

برای آشنای با موضوعات کنکور عملی هنر کلیک کنید.

شرایط انتخاب رشته هنر

برای اطلاع از شرایط رشته های دانشگاه هنر تهران روی لینک کلیک کنید.

رشته های دارای آزمون عملی گروه هنر

در آزمون سراسری سال گذشته جذب و پذیرش داوطلبان و متقاضیان در شماری از رشته های گروه آزمایشی هنر براساس آزمونی تحت عنوان آزمون عملی انجام گرفت.

به این ترتیب که، تمامی داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در این رشته های تحصیلی از گروه آزمایشی هنر در ابتدا باید در این آزمون عملی شرکت کنند و در صورت کسب نمره مورد نظر به عنوان دانشجو به تحصیل در آن ها مشغول می شوند.

قبل از برگزاری کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها لینک ثبت نام کنکور عملی گروه هنر را در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترسی است. کلیه داوطلبان و متقاضیان شرکت در این آزمون عملی لزوماً باید برای ثبت نام در این آزمون به لینک یاد شده مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای این امر انجام دهند.

پس از انجام ثبت نام در کنکور ورودی دانشگاه ها و همین طور اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری تمامی داوطلبان و افراد شرکت کننده در آزمون عملی می توانند رشته های دارای آزمون عملی را از میان لیست رشته ها انتخاب و در لیست انتخاب رشته خود درج کنند.

رشته های دارای آزمون عملی کنکور هنر 1403
موسیقی نظامی نقاشی ارتباط تصویری
هنر های تجسمی طراحی پارچه و لباس طراحی صنعتی
ادبیات نمایشی مجسمه سازی موسیقی ایرانی
موسیقی جهانی کتابت و نگارگری آهنگسازی
بازیگری و کارگردانی طراحی صحنه نمایش عروسکی
عکاسی

نکته مهم و قابل توجه این که در صورت عدم اعلام علاقمندی برای شرکت در این آزمون عملی و یا حتی عدم حضور در سر جلسه آن به هیچ وجه امکان انتخاب این قبیل از رشته ها را در زمان انتخاب رشته کنکور هنر و پس از انتشار کارنامه کنکور هنر ندارند.

اگر به دنبال شناخت و کسب اطلاع از رشته های دارای آزمون عملی گروه آزمایشی هنر هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا تمامی این رشته های تحصیلی را به شما دوستان عزیز معرفی کنند.

برای اطلاع از رشته های هنر بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

محتویات و مندرجات کارنامه کنکور هنر

در این بخش قصد آشنا کردن شما دوستان عزیز را با محتویات و مندرجات موجود در کارنامه کنکور هنر داریم. در ابتدا باید عرض کنیم که در صورت شرکت در یکی از آزمون های گروه های آزمایشی اصلی یعنی انسانی، تجربی و همین طور ریاضی فیزیک همراه با رشته هنر می توانید نتایج آن ها را نیز در قالب یک کارنامه همراه با کارنامه کنکور هنر مشاهده بفرمایید.

 دقت کنید که کارنامه کنکور هنر از دو بخش متفاوت یعنی اطلاعات آزمونی و اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای تشکیل شده است. اصلی ترین بخش کارنامه هنر همان رتبه و تراز و رتبه در سهمیه شما دوستان عزیز شرکت کننده در آزمون این گروه آزمایشی است.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با محتویات و مندرجات کارنامه هنر هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که باید از آن ها فرا بگیرید.

محتویات دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم دفترچه انتخاب رشته هنر در زمان انتخاب رشته کنکور هنر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و در دسترس تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون این گروه آزمایشی قرار می گیرد.

در دفترچه انتخاب رشته کنکور می توانید جداولی را مشاهده کنید که در آن ها اسامی انواع رشته های گروه آزمایشی هنر همراه با دانشگاه های پذیرنده آن ها درج شده اند.

از طرفی امکان اطلاع از ظرفیت هر یک از این رشته های تحصیلی در دانشگاه های مختلف از طریق مطالعه این دفترچه وجود دارد و می توانید با مطالعه آن از ظرفیت رشته های هر دانشگاه نیز مطلع شوید.

به این ترتیب و با بررسی این جداول می توانید با اطلاعات بیشتری از رشته ها و دانشگاه های پذیرنده رشته های گروه هنر برای انتخاب رشته کنکور هنر اقدام کنید.

محتویات و مندرجات کارنامه کنکور هنر

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در رابطه با محتویات و مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر دارید می توانید از کمک مشاورانی خبره  استفاده کنید تا‌ آن ها شما را با محتویات و مندرجات دفترچه انتخاب رشته این گروه آزمایشی آشنا کنند.

بنر انتخاب رشته

خلاصه مطلب

کنکور سراسری نوبت اول 1403 در تاریخ 14 و 15 تیر ماه 1403 برگزار خواهد شد و نتایج آن در نیمه مرداد ماه در دسترس قرار میگیرد. پس از اعلام نتایج دانش آموزان رشته های هنر باید 150 اولویت خود را تحت فرایند انتخاب رشته در سازمان سنجش ثبت کنند.

برای این کار داوطلب باید دفترچه انتخاب رشته و کد رشته های خود را طبق اولویت آماده کرده و پس از انجام مراحل فوق جهت ثبت آن ها اقدام نماید. روش خرید و نکات مربوط به این مهم در مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

 

برای دانلود مقاله انتخاب رشته کنکور هنر روی لینک کلیک کنید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه شرایطی برای انتخاب رشته کنکور هنر در نظر گرفته شده است؟ 

از میان شرایط در نطر گرفته شده برای انتخاب رشته کنکور هنر می توان به این مورد اشاره کرد که هر فرد متقاضی لزوماً باید مجاز به انتخاب رشته در این گروه آزمایشی شده باشد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر در کدام سامانه منتشر می شود؟ 

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

مندرجات کارنامه کنکور هنر شامل چه مواردی می شود؟ 

برای اطلاع از محتویات و مندرجات کارنامه کنکور هنر با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

5 دیدگاه دربارهٔ «راهنما انتخاب رشته کنکور هنر 1403 + تکنیک چیدمان الماس»

 1. Avatar photo نریمان گفت:

  سلام خسته نباشید.. برای شرکت در آزمون هنر باید عملی هم آزمون بدیم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله

 2. Avatar photo فائزه گفت:

  سلام
  بنظرتون با رتبه ۳۰۰ منطقه سه دبیری هنر قبول میشم ؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 3. Avatar photo دیبا گفت:

  سلام میخواستم ببینم بارتبه ۱۵۴۰ میشه دانشگاه های دولتی تهران اورد واینکه کدوم رتبه برای سنجش معیارع رتبه کشوری؟منطقع یارتبه کل درسهیمه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • مشاوره تلفنی کنکور سراسری

  مشاوره تلفنی کنکور 1403 + رتبه ها پشت خط هستن! | irantahsil

  مشاوره تلفنی کنکور سراسری یکی از راه‌های هموار کردن مسیر موفقیت در آزمون است. کنکور یکی از مهم ترین ارزیابی‌های هماهنگ شده و سرنوشت ساز می‌باشد که هر ساله داوطبان زیادی در آن ثبت نام می‌کنند. تمامی داوطلبانی که می‌خواهند...
 • شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

  تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۱۴۰۳ + رتبه قبولی و رشته محل ها

  شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۱۴۰۳ اعلام شد. مطابق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، کلیه داوطلبانی که در کنکور شرکت نموده اند و در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور موفق به پذیرش در انتخاب رشته کنکور نشده‌اند، می‌توانند با...
 • مقایسه دانشگاه پیام نور و آزاد

  مقایسه دانشگاه پیام نور و آزاد 1403 + اعتبار،شهریه و مزایا

  مقایسه دانشگاه پیام نور و آزاد از راه‌های مختلفی باید مورد بررسی قرار گیرد. هدف بسیاری از داوطلبان از مقایسه این لیست این است که آیا دانشگاه پیام نور خوبه یا آزاد؟ همچنین بسیاری از متقاضیانی که می‌خواهند در یکی...
تماس با مشاور